Xfce Panel Plugins - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: This option is not available for current layout style
fr: Cette option n’est pas disponible pour le style de disposition actuel

en: Keyboard Layouts
fr: Dispositions du clavier

en: Appearance
fr: Apparence

en: Show layout as:
fr: Afficher la disposition sous forme de :

en: text
fr: texte

en: system
fr: système

en: Layout name:
fr: Nom de la disposition :

en: country
fr: pays

en: language
fr: langue

en: Widget size:
fr: Taille du widget :

en: Caps Lock indicator:
fr: Indicateur Verr Maj :

en: Show notifications on layout change:
fr: Afficher les notifications sur le changement de mise en page :

en: Tooltip icon:
fr: Icône de l’info-bulle :

en: Behavior
fr: Comportement

en: Manage layout:
fr: Gérer la disposition :

en: globally
fr: globalement

en: per window
fr: par fenêtre

en: per application
fr: par application

en: Keyboard Layouts Plugin
fr: Greffon de disposition du clavier

en: Allows you to configure and use multiple keyboard layouts.
fr: Permet l’utilisation de plusieurs dispositions du clavier.

en: Keyboard settings
fr: Paramètres du clavier

en: Keyboard layout changed
fr: Disposition du clavier a changé

en: Keyboard layouts setup and switch plugin
fr: Greffon de disposition et de bascule du clavier
