Xfce Panel Plugins - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: This option is not available for current layout style
hu: A beállítás nem érhető el a jelenlegi elrendezési stílusnál

en: Keyboard Layouts
hu: Billentyűzetkiosztások

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Show layout as:
hu: Kiosztás megjelenítése mint:

en: image
hu: Kép

en: text
hu: Szöveg

en: system
hu: rendszer

en: Layout name:
hu: Elrendezés neve:

en: country
hu: ország

en: language
hu: nyelv

en: Widget size:
hu: Ablakelem mérete:

en: Caps Lock indicator:
hu: Caps Lock jelző:

en: Tooltip icon:
hu: Buboréksúgó ikonja:

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Manage layout:
hu: Kiosztás kezelése:

en: globally
hu: Globálisan

en: per window
hu: Ablakonként

en: per application
hu: Alkalmazásonként

en: Keyboard Layouts Plugin
hu: Billentyűzetkiosztás-bővítmény

en: Allows you to configure and use multiple keyboard layouts.
hu: Lehetővé teszi több billentyűzetkiosztás beállítását és használatát.

en: Keyboard settings
hu: Billentyűzet beállítások

en: Keyboard layouts setup and switch plugin
hu: Billentyűzetkiosztás-beállító és -váltó bővítmény
