Xfce Panel Plugins - en to id translation catalogue (22 entries)

en: This option is not available for current layout style
id: Opsi ini tidak tersedia untuk gaya tata letak saat ini

en: Keyboard Layouts
id: Tata Letak Papan Ketik

en: Appearance
id: Penampilan

en: Show layout as:
id: Tampilkan tata letak sebagai:

en: image
id: gambar

en: text
id: teks

en: system
id: sistem

en: Layout name:
id: Nama tata letak:

en: country
id: negara

en: language
id: bahasa

en: Widget size:
id: Ukuran widget:

en: Caps Lock indicator:
id: Indikator Caps Lock:

en: Tooltip icon:
id: Ikon tooltip:

en: Behavior
id: Perilaku

en: Manage layout:
id: Atur tata letak:

en: globally
id: secara global

en: per window
id: per jendela

en: per application
id: per aplikasi

en: Keyboard Layouts Plugin
id: Plugin Tata Letak Papan Ketik

en: Allows you to configure and use multiple keyboard layouts.
id: Memungkinkan anda untuk menyesuaikan berbagai tata letak papan ketik.

en: Keyboard settings
id: Pengaturan papan ketik

en: Keyboard layouts setup and switch plugin
id: Pengaturan tata letak papan ketik dan pengalih plugin
