Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: This option is not available for current layout style
tr: Bu seçenek var olan yerleşim biçemi için kullanılamaz

en: Keyboard Layouts
tr: Klavye Yerleşimleri

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Show layout as:
tr: Yerleşimi şu şekilde göster:

en: image
tr: resim

en: text
tr: yazı

en: system
tr: sistem

en: Layout name:
tr: Yerleşim adı:

en: country
tr: ülke

en: language
tr: dil

en: Widget size:
tr: Pencere boyutu:

en: Caps Lock indicator:
tr: Büyük Harf göstergesi:

en: Show notifications on layout change:
tr: Düzen değişikliğinde bildirimleri göster:

en: Tooltip icon:
tr: İpucu simgesi:

en: Behavior
tr: Davranış

en: Manage layout:
tr: Yerleşimi yönet:

en: globally
tr: genel olarak

en: per window
tr: pencere başına

en: per application
tr: uygulama başına

en: Keyboard Layouts Plugin
tr: Klavye Yerleşimleri Eklentisi

en: Allows you to configure and use multiple keyboard layouts.
tr: Birden çok klavye yerleşimi kullanmanızı ve yapılandırmanızı sağlar.

en: Keyboard settings
tr: Klavye ayarları

en: Keyboard layout changed
tr: Klavye yerleşimi değişti

en: Keyboard layouts setup and switch plugin
tr: Klavye yerleşimi yapılandırma ve değiştirme eklentisi
