Xfconf - en to bg translation catalogue (67 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
bg: Неуспешно изпълнение на ResetProperty чрез DBus

en: Unable to create configuration directory "%s"
bg: Неуспешно създаване на конфигурационна директория „%s“

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
bg: Недостатъчно права за промяна на свойството „%s“ на канала „%s“

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
bg: Свойството „%s“ не съществува за канала „%s“

en: Unable to remove channel "%s": %s
bg: Неуспешно премахване на канал „%s“: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
bg: Неправилен тип за <свойство>: „%s“

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
bg: Неуспешен прочит на стойност от тип „%s“ от „%s“

en: The type attribute of <value> cannot be an array
bg: Типът на атрибут <стойност> не може да бъде масив

en: Invalid type for <value>: "%s"
bg: Неправилен тип за <стойност>: „%s“

en: Channel "%s" does not exist
bg: Каналът „%s“ не существува

en: Unable to write channel "%s": %s
bg: Неуспешно записване на канал „%s“: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
bg: Неуспешно откриване на Xfconf услуга от тип „%s“

en: Property names must start with a '/' character
bg: Името на свойството трябва да започва със символа „/“

en: The root element ('/') is not a valid property name
bg: Главният елемент („/“)  не е валидно име за свойство

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
bg: Имената на свойствата могат да включват само ASCII символи A-Z, a-z, 0-9, „_“, „-“, „:“, „.“, „,“, „[„, “]“, „{„, “}“, „<“ и „>“, а също и символа „/“ като разделител

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
bg: Имената на свойствата не могат да съдържат два и повече последователни символа „/“

en: Property names cannot end with a '/' character
bg: Имената на свойствата не могат да завършват със символа „/“

en: Channel name cannot be an empty string
bg: Името на канала не може да остане празно

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
bg: Имената на каналите могат да включват само ASCII символи A-Z, a-z, 0-9, „{“, „}“, „|“, „]“, „[“, „:“, „,“, „.“, „_“, и „-“

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
bg: Името на свойството може да бъде празно или „/“, само ако е зададено рекурсивно анулиране

en: Prints the xfconfd version.
bg: Отпечатване на версията на Xfconf.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
bg: Конфигурация за полването на back-end. Първите указания на back-end са отворени за четене/запис, а следващите - само за четене.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
bg: Изпълнение във фонов режим след стартиране (подходящо единствено за тестове)

en: Xfce Configuration Daemon
bg: Диспечер на конфигурацията на Xfce

en: Xfce configuration daemon
bg: Диспечер на конфигурацията на Xfce

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
bg: Докладвайте грешки в http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
bg: Опции за грешка при анализ: %s

en: GType transformation failed "%s"
bg: GType трансформацията "%s" е неуспешна

en: No backends could be started
bg: Неуспех при стартиране на фоновият режим

en: set
bg: задаване

en: reset
bg: рестартиране

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: The channel to query/modify
bg: Канал за заявка/промяна

en: The property to query/modify
bg: Свойства на заявка/промяна

en: The new value to set for the property
bg: Нова стойност, зададена за свойството

en: List properties (or channels if -c is not specified)
bg: Списък на свойствата (или каналите, когато не са оказани свойства)

en: Print property and value in combination with -l or -m
bg: Отпечатване на свойство и стойност в комбинация с -l или -m

en: Create a new property if it does not already exist
bg: Създаване на ново свойство, ако все още не съществува

en: Specify the property value type
bg: Определя типът стойност на свойството

en: Reset property
bg: Рестартиране на свойство

en: Recursive (use with -r)
bg: Рекурсивно (използва се с -r)

en: Force array even if only one element
bg: Използване на масив дори когато се състои само от един елемент

en: Invert an existing boolean property
bg: Преобразуване на значението на съществуващо логическо свойство

en: Monitor a channel for property changes
bg: Наблюдение за изменението на свойствата на канала

en: - Xfconf commandline utility
bg: - Xfconf помощтна програма за работа в команден ред

en: Option parsing failed: %s
bg: Неуспешeн вариант на синтаксиса: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разработка на Xfce. Всички права са запазени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: No property specified
bg: Не е указано свойство

en: --create and --reset options can not be used together
bg: параметрите --създаване и --рестартиране не могат да се използват заедно

en: --create and --reset options can not be used together with --list
bg: параметрите --създаване и --рестартиране на могат да се използват заедно с --list

en: Failed to init libxfconf: %s
bg: Грешка при инициализацията на libxfconf: %s

en: Channels:
bg: Канали:

en: Start monitoring channel "%s":
bg: Стартиране на наблюдението на канал „%s“:

en: Failed to set property
bg: Не може да бъде зададено свойство

en: --toggle only works with boolean values
bg: --toggle работи само с логически значения

en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: Value is an array with %d items:
bg: Стойността представлява масив с %d елемента:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
bg: Свойството „%s“ не съществува за канала „%s“. Ако трябва да бъде създадено ново свойство, използвайте аргумента --create

en: When creating a new property, the value type must be specified
bg: При създаване на нова опция, посочвайте типа стойност

en: Failed to get the existing type for the value
bg: Неуспех при получаване на съществуващ тип за стойност

en: Unable to determine the type of the value
bg: Не може да бъде определен типът на значение

en: A value type must be specified to change an array into a single value
bg: За преобразуване стойността на масива, трябва да бъде зададен типът стойност

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
bg: Неуспешно преобразуване на „%s“ в тип „%s“

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
bg: Налице са %d нови стойности, но определени могат да бъдат само %d типа

en: Unable to determine type of value at index %d
bg: Не може да бъде определен типът стойност в индекс %d

en: Channel "%s" contains no properties
bg: Каналът „%s“ не съдържа свойства
