Xfconf - en to ca translation catalogue (66 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
ca: Ha fallat la construcció de la crida DBus ResetProperty

en: Unable to create configuration directory "%s"
ca: No es pot crear el directori de configuració «%s»

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
ca: S'ha denegat el permís mentre es modificava la propietat «%s» al canal «%s»

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
ca: La propietat «%s» no existeix al canal «%s»

en: Unable to remove channel "%s": %s
ca: No es pot treure el canal «%s»: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
ca: Tipus no vàlid per a <property>: «%s»

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
ca: No es pot analitzar el valor del tipus «%s» de «%s»

en: The type attribute of <value> cannot be an array
ca: L'atribut del tipus de <value> no pot ser una seqüència

en: Invalid type for <value>: "%s"
ca: Tipus no vàlid per a <value>: «%s»

en: Channel "%s" does not exist
ca: El canal «%s» no existeix

en: Unable to write channel "%s": %s
ca: No es pot escriure al canal «%s»: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
ca: No es pot trobar el dorsal Xfconf del tipus «%s»

en: Property names must start with a '/' character
ca: Els noms de les propietats han de començar amb el caràcter «/»

en: The root element ('/') is not a valid property name
ca: L'element arrel («/») no és un nom vàlid de propietat

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ca: Els noms de les propietats només poden incloure els caràcters ASCII A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» i «>», així com «/» com a separador

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ca: Els noms de les propietats no poden tenir dos o més caràcters «/» consecutius

en: Property names cannot end with a '/' character
ca: Els noms de les propietats no poden acabar amb el caràcter «/»

en: Channel name cannot be an empty string
ca: El nom del canal no pot ser una cadena buida

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
ca: Els noms dels canals només poden incloure els caràcters ASCII A-Z, a-z, 0-9, «{», «}», «|», «[», «]», «:», «,», «.», «_» i «-»

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
ca: El nom de la propietat només pot estar buit o ser «/» si s'ha especificat un restabliment recursiu

en: Prints the xfconfd version.
ca: Mostra la versió de xfconfd.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
ca: Els dorsals de configuració a utilitzar. El primer dorsal especificat s'obre per a la lectura i escriptura; els altres, s'obren només per a lectura.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
ca: Bifurca en segon pla just després d'iniciar; només és útil si voleu testejar

en: Xfce Configuration Daemon
ca: Dimoni de configuració de Xfce

en: Xfce configuration daemon
ca: Dimoni de configuració Xfconf

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
ca: Informeu dels errors a http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
ca: Error en analitzar les opcions: %s

en: GType transformation failed "%s"
ca: Ha fallat la transformació GType «%s»

en: No backends could be started
ca: No s'ha pogut iniciar cap dorsal

en: set
ca: estableix

en: reset
ca: restableix

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: The channel to query/modify
ca: El canal a consultar/modificar

en: The property to query/modify
ca: La propietat a consultar/modificar

en: The new value to set for the property
ca: El valor nou que s'ha d'establir per a la propietat

en: List properties (or channels if -c is not specified)
ca: Llista les propietats (o els canals si no s'ha especificat -c)

en: Create a new property if it does not already exist
ca: Crea una nova propietat si aquesta no existeix

en: Specify the property value type
ca: Especifica el tipus de valor de la propietat

en: Reset property
ca: Restableix la propietat

en: Recursive (use with -r)
ca: Recursiu (ús amb -r)

en: Force array even if only one element
ca: Força la seqüència encara que només hi hagi un element

en: Invert an existing boolean property
ca: Inverteix una propietat booleana

en: Monitor a channel for property changes
ca: Monitora un canal per si hi ha canvis a les propietats

en: - Xfconf commandline utility
ca: -  utilitat de línia d'ordres de Xfconf

en: Option parsing failed: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi de l'opció: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Informeu dels errors a <%s>.

en: No property specified
ca: No s'ha especificat la propietat

en: --create and --reset options can not be used together
ca: No es poden utilitzar alhora les opcions --create i --reset

en: --create and --reset options can not be used together with --list
ca: No es poden utilitzar alhora les opcions --create i --reset amb l'opció --list

en: Failed to init libxfconf: %s
ca: Ha fallat la inicialització de libxfconf: %s

en: Channels:
ca: Canals:

en: Start monitoring channel "%s":
ca: Inicia el monitoratge del canal «%s»:

en: Failed to set property
ca: Ha fallat l'establiment de la propietat

en: --toggle only works with boolean values
ca: --toggle només funciona amb valors booleans

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: Value is an array with %d items:
ca: El valor és una seqüència de %d elements:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
ca: La propietat «%s» no existeix al canal «%s». Si s'ha de crear una propietat nova, utilitzeu l'opció --create

en: When creating a new property, the value type must be specified
ca: Quan es crea una propietat nova, s'ha d'especificar el tipus del valor

en: Failed to get the existing type for the value
ca: Ha fallat l'obtenció del tipus existent per al valor

en: Unable to determine the type of the value
ca: No es pot determinar el tipus del valor

en: A value type must be specified to change an array into a single value
ca: S'ha d'especificar un tipus del valor per canviar una seqüència a un valor individual

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
ca: No es pot convertir «%s» al tipus «%s»

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
ca: Hi ha %d valors nous, però tan sols s'han pogut determinar %d tipus

en: Unable to determine type of value at index %d
ca: No es pot determinar el tipus del valor a l'índex %d

en: Channel "%s" contains no properties
ca: El canal «%s» no té propietats
