Xfconf - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
fi: DBus-kutsu ResetProperty epäonnistui

en: Unable to create configuration directory "%s"
fi: Ei voi luoda asetuskansiota "%s"

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
fi: Ei oikeutta asetuksen "%s" muokkaamiseen kanavalla "%s"

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
fi: Asetusta "%s" ei ole kanavalla "%s"

en: Unable to remove channel "%s": %s
fi: Kanavaa "%s" ei voi poistaa: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
fi: <ominaisuuden> tyyppi ei kelpaa: "%s"

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
fi: "%s"-tyyppisen arvon jäsennys ei onnistu kohteesta "%s"

en: The type attribute of <value> cannot be an array
fi: <arvon> tyyppiominaisuus ei voi olla taulukko

en: Invalid type for <value>: "%s"
fi: <arvon> tyyppi ei kelpaa: "%s"

en: Channel "%s" does not exist
fi: Kanavaa "%s" ei ole olemassa

en: Unable to write channel "%s": %s
fi: Kanavaa "%s" ei voi kirjoittaa: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
fi: Tyypin "%s" Xfconf-moduulia ei löydy

en: Property names must start with a '/' character
fi: Asetuksen nimen täytyy alkaa "/"-merkillä

en: The root element ('/') is not a valid property name
fi: Juurielementti ("/") ei kelpaa asetuksen nimeksi

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
fi: Nimet voivat sisältää vain ASCII-merkkejä A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' ja '>', sekä '/' erottimena

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
fi: Asetusten nimissä ei voi olla peräkkäisiä "/"-merkkejä

en: Property names cannot end with a '/' character
fi: Asetuksen nimi ei voi päättyä "/"-merkkiin

en: Channel name cannot be an empty string
fi: Kanavan nimi ei voi olla tyhjä merkkijono

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
fi: Kanavien nimet voivat sisältää vain ASCII-merkkejä A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', ja '-'

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
fi: Asetuksen nimi voi olla tyhjä tai "/" vain rekursiivisen palautuksen tapauksessa

en: Prints the xfconfd version.
fi: Tulostaa xfconfd:n version.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
fi: Käytettävät asetusmoduulit. Ensimmäinen määritetty moduuli avataan luku- ja kirjoitustilassa, muut vain luettavaksi.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
fi: Haaraudu taustalle käynnistyksen jälkeen; hyötyä vain testauskäytössä

en: Xfce Configuration Daemon
fi: Xfce:n asetustaustaprosessi

en: Xfce configuration daemon
fi: Xfce:n asetustaustaprosessi

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
fi: Ilmoita vioista osoitteeseen http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
fi: Asetusten jäsennysvirhe: %s

en: GType transformation failed "%s"
fi: GType-muunnos epäonnistui "%s"

en: No backends could be started
fi: Moduulien käynnistys epäonnistui

en: set
fi: aseta

en: reset
fi: palauta

en: Version information
fi: Versiotiedot

en: The channel to query/modify
fi: Haettava/muokattava kanava

en: The property to query/modify
fi: Haettava/muokattava asetus

en: The new value to set for the property
fi: Asetukselle määritettävä uusi arvo

en: List properties (or channels if -c is not specified)
fi: Listaa asetukset (tai kanavat valitsimen "-c" puuttuessa)

en: Create a new property if it does not already exist
fi: Luo asetus, jos sitä ei löydy

en: Specify the property value type
fi: Määritä asetuksen arvon tyyppi

en: Reset property
fi: Palauta asetus

en: Recursive (use with -r)
fi: Rekursiivinen (käytä valitsimen -r kanssa)

en: Force array even if only one element
fi: Luo taulukkomuuttuja, vaikka arvoja olisi yksi

en: Invert an existing boolean property
fi: Vaihda asetuksen totuusarvo päinvastaiseksi

en: Monitor a channel for property changes
fi: Seuraa kanavan asetusten muutoksia

en: - Xfconf commandline utility
fi: - Xfconf-komentorivityökalu

en: Option parsing failed: %s
fi: Valitsinten jäsennys epäonnistui: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
fi: Xfce:n kehitystiimi. Kaikki oikeudet pidätetään.

en: Please report bugs to <%s>.
fi: Ilmoita ohjelmavirheistä osoitteesa <%s>.

en: No property specified
fi: Asetusta ei määritetty

en: --create and --reset options can not be used together
fi: Valitsimia --create ja --reset ei voi käyttää yhdessä

en: --create and --reset options can not be used together with --list
fi: Valitsinta --create tai --reset ei voi käyttää valitsimen --list kanssa

en: Failed to init libxfconf: %s
fi: Virhe alustaessa libxfconf-kirjastoa: %s

en: Channels:
fi: Kanavat:

en: Start monitoring channel "%s":
fi: Seuraa kanavaa "%s":

en: Failed to set property
fi: Asetuksen muutos epäonnistui

en: --toggle only works with boolean values
fi: --toggle toimii vain totuusarvoille

en: (unknown)
fi: (tuntematon)

en: Value is an array with %d items:
fi: Arvo on taulukko, jossa on %d kohdetta:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
fi: Asetusta "%s" ei löydy kanavalta "%s". Jos haluat luoda uuden asetuksen, käytä valitsinta --create

en: When creating a new property, the value type must be specified
fi: Arvon tyyppi on määritettävä uutta asetusta luotaessa

en: Failed to get the existing type for the value
fi: Arvon nykyistä tyyppiä ei voi lukea

en: Unable to determine the type of the value
fi: Arvon tyypin määritys ei onnistu

en: A value type must be specified to change an array into a single value
fi: Määritä arvon tyyppi muuttaaksesi taulukon yksittäiseksi arvoksi

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
fi: Kohdetta "%s" ei voi muuttaa "%s"-tyyppiseksi

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
fi: %d uutta arvoa, mutta vain %d tyypin määritys onnistui

en: Unable to determine type of value at index %d
fi: Tyypin määritys ei onnistu arvolle kohdassa %d

en: Channel "%s" contains no properties
fi: Kanavalla "%s" ei ole asetuksia
