Xfconf - en to nb translation catalogue (67 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
nb: Klarte ikke utføre ResetProperty DBus kall

en: Unable to create configuration directory "%s"
nb: Klarte ikke å lage mappe for konfigurasjon «%s»

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
nb: Du har ikke rettigheter til å endre egenskapen «%s» på kanal «%s»

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
nb: Egenskapen «%s» finnes ikke på kanal «%s»

en: Unable to remove channel "%s": %s
nb: Klarte ikke fjerne kanal «%s»: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
nb: Ugyldig type for <property>: «%s»

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
nb: Klarte ikke tolke verdi av typen «%s» fra «%s»

en: The type attribute of <value> cannot be an array
nb: Typeattributten til <value> kan ikke være en tabell

en: Invalid type for <value>: "%s"
nb: Ugyldig type for <value>: «%s»

en: Channel "%s" does not exist
nb: Kanalen «%s» finnes ikke

en: Unable to write channel "%s": %s
nb: Klarte ikke lagre kanal «%s»: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
nb: Klarte ikke å finne Xfconf baksystem av typen «%s»

en: Property names must start with a '/' character
nb: Navn på egenskaper må starte med et «/»-tegn

en: The root element ('/') is not a valid property name
nb: Rotelementet ('/') er ikke et gyldig egenskapnavn

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
nb: Egenskapsnavn kan bare inneholde ASCII-tegnene A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' og '>', samt '/' som skilletegn

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
nb: Egenskaper kan ikke ha to eller flere «/»-tegn rett etter hverandre

en: Property names cannot end with a '/' character
nb: Navn på egenskaper kan ikke avsluttes med et «/»-tegn

en: Channel name cannot be an empty string
nb: Kanalnavn kan ikke være en tom streng

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
nb: Kanalnavn kan bare inneholde ASCII-tegnene A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', og '-'

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
nb: Navn på egenskaper kan kun være tom eller «/» hvis en rekursiv fjerning ble angitt.

en: Prints the xfconfd version.
nb: Skriver ut xfconfd-versjon

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
nb: Bakgrunnskonfigurasjon som skal brukes. Den første spesifisert brukes til lesing og skriving; de øvrige brukes kun til lesing.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
nb: Forgren i bakgrunnen etter start; bare nyttig for testformål

en: Xfce Configuration Daemon
nb: Xfce Konfigurasjonsprosess

en: Xfce configuration daemon
nb: Xfce konfigurasjonsprosess

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
nb: Rapporter feil til http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
nb: Fail ved tolking av: %s

en: GType transformation failed "%s"
nb: GType-transformasjon mislyktes «%s»

en: No backends could be started
nb: Klarte ikke starte noen baksystemer

en: set
nb: bruk

en: reset
nb: tilbakestill

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: The channel to query/modify
nb: Kanalen å søke/endre

en: The property to query/modify
nb: Egenskapen å søke/endre

en: The new value to set for the property
nb: Den nye verdien for egenskap

en: List properties (or channels if -c is not specified)
nb: Vis egenskapene (eller kanalene hvis -c ikke er angitt))

en: Print property and value in combination with -l or -m
nb: List ut egenskap og verdi sammen med -l eller -m

en: Create a new property if it does not already exist
nb: Lag ny egenskap hvis den ikke allerede finnes

en: Specify the property value type
nb: Angi egenskapens verditype

en: Reset property
nb: Tilbakestill egenskap

en: Recursive (use with -r)
nb: Rekursiv (bruk med -r)

en: Force array even if only one element
nb: Tving tabell selv hvis bare ett element

en: Invert an existing boolean property
nb: Inverter en eksisterende boolsk egenskap

en: Monitor a channel for property changes
nb: Overvåk kanal for egenskapsendringer

en: - Xfconf commandline utility
nb: - Xfconf kommandolinjeverktøy

en: Option parsing failed: %s
nb: Tolking av tilvalg feilet: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce-utviklingslaget. Alle rettigheter reservert.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Vennligst meld feil til <%s>.

en: No property specified
nb: Ingen egenskap angitt

en: --create and --reset options can not be used together
nb: --create og --reset tilvalg kan ikke brukes samtidig

en: --create and --reset options can not be used together with --list
nb: --create og --reset tilvalg kan ikke brukes sammen med --list

en: Failed to init libxfconf: %s
nb: Klarte ikke starte libxfconf: %s

en: Channels:
nb: Kanaler:

en: Start monitoring channel "%s":
nb: Start overvåking av kanal «%s»:

en: Failed to set property
nb: Klarte ikke velge egenskap

en: --toggle only works with boolean values
nb: --toggle fungerer bare med boolske verdier

en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: Value is an array with %d items:
nb: Verdien er en tabell med %d elementer:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
nb: Egenskapen «%s» finnes ikke i kanal «%s». Hvis du vil opprette en ny egenskap, bruk '--create' valget.

en: When creating a new property, the value type must be specified
nb: Ved opprettelse av ny egenskap må verditypen angis.

en: Failed to get the existing type for the value
nb: Kunne ikke innhente eksisterende verditype

en: Unable to determine the type of the value
nb: Kunne ikke avgjøre verditype.

en: A value type must be specified to change an array into a single value
nb: Verditype må angis for å endre fra tabell til enkeltverdi.

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
nb: Klarte ikke gjøre om «%s» til type «%s»

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
nb: Innehar %d nye verdier, men kunne bare bestemme %d typer.

en: Unable to determine type of value at index %d
nb: Klarte ikke avgjøre verditype ved indeks %d

en: Channel "%s" contains no properties
nb: Kanal «%s» inneholder ingen egenskaper
