Xfconf - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
ro: Nu s-a putut face un apel DBus de tip ResetProperty

en: Unable to create configuration directory "%s"
ro: Nu s-a putut crea directorul cu preferințe „%s”

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
ro: Drepturi insuficiente pentru modificarea proprietății „%s” în canalul „%s”

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
ro: Proprietatea „%s” nu există în canalul „%s”

en: Unable to remove channel "%s": %s
ro: Nu s-a putut șterge canalul „%s”: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
ro: Tip incorect pentru <property>: „%s”

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
ro: Nu s-a putut prelucra valoarea de tip „%s” pentru „%s”

en: The type attribute of <value> cannot be an array
ro: Atributul tip pentru <value> nu poate fi o matrice

en: Invalid type for <value>: "%s"
ro: Tip incorect pentru <value>: „%s”

en: Channel "%s" does not exist
ro: Canalul „%s” nu există

en: Unable to write channel "%s": %s
ro: Nu s-a putut scrie canalul „%s”: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
ro: Nu s-a putut găsi un backend de tip „%s” pentru Xfconf

en: Property names must start with a '/' character
ro: Numele proprietăților trebuie să înceapă cu caracterul „/”

en: The root element ('/') is not a valid property name
ro: Elementul rădăcină („/”) nu este un nume valid de proprietate

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ro: Numele proprietăților pot include doar aceste caractere ASCII: A-Z, a-z, 0-9, „_”, „-”, „:”, „.”, „,”, „[”, „]”, „{”, „}”, „<” și „>”, precum și „/” ca separator

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ro: Numele de proprietăți nu pot avea două sau mai multe caractere „/” consecutive

en: Property names cannot end with a '/' character
ro: Numele de proprietăți nu se pot termina cu un caracter „/”

en: Channel name cannot be an empty string
ro: Numele unui canal nu poate fi un șir gol

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
ro: Numele canalelor pot include doar aceste caractere ASCII: A-Z, a-z, 0-9, „{”, „}”, „|”, „]”, „[”, „:”, „,”, „.”, „_” și „-”.

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
ro: Numele proprietății poate fi gol ori „/” doar dacă s-a specificat o reinițializare recursivă

en: Prints the xfconfd version.
ro: Arată versiunea xfconfd.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
ro: Backend-uri de configurare ce pot fi utilizate. Primul backend specificat este deschis pentru citire și scriere, iar celelalte doar pentru citire.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
ro: Fork în fundal după pornire (opțiune utilă doar pentru testare)

en: Xfce Configuration Daemon
ro: Demonul preferințelor Xfce

en: Xfce configuration daemon
ro: Demonul preferințelor Xfce

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
ro: Raportați problemele la http://bugs.xfce.org

en: Error parsing options: %s
ro: Eroare la prelucrarea opțiunilor: %s

en: No backends could be started
ro: Nu s-a putut inițializa niciun backend

en: set
ro: definire

en: reset
ro: reinițializare

en: Version information
ro: Detalii despre versiune

en: The channel to query/modify
ro: Canalul de interogat/modificat

en: The property to query/modify
ro: Proprietatea de interogat/modificat

en: The new value to set for the property
ro: Noua valoare de definit pentru proprietate

en: List properties (or channels if -c is not specified)
ro: Arată proprietățile (ori canalele, dacă se specifică -c)

en: Create a new property if it does not already exist
ro: Creează o nouă proprietate dacă aceasta nu există deja

en: Specify the property value type
ro: Specifică tipul de valoare a proprietății

en: Reset property
ro: Reinițializează proprietatea

en: Recursive (use with -r)
ro: Recursiv (utilizați împreună cu „-r”)

en: Force array even if only one element
ro: Forțează utilizarea unei matrici, chiar și pentru un singur element

en: Invert an existing boolean property
ro: Inversează o proprietate booleană existentă

en: Monitor a channel for property changes
ro: Monitorizează un canal pentru schimbarea proprietăților

en: - Xfconf commandline utility
ro: - utilitar Xfconf în linie de comandă

en: Option parsing failed: %s
ro: Prelucrarea opțiunii a eșuat: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ro: Echipa de dezvoltare Xfce. Toate drepturile sunt rezervate.

en: Please report bugs to <%s>.
ro: Raportați problemele la <%s>.

en: No property specified
ro: Nu s-a specificat o proprietate

en: --create and --reset options can not be used together
ro: Opțiunile --create și --reset nu pot fi utilizate împreună

en: --create and --reset options can not be used together with --list
ro: Opțiunile --create și --reset nu pot fi utilizate împreună cu --list

en: Failed to init libxfconf: %s
ro: Nu s-a putut inițializa libxfconf: %s

en: Channels:
ro: Canale:

en: Start monitoring channel "%s":
ro: Se începe monitorizarea canalului „%s”:

en: Failed to set property
ro: Nu s-a putut defini proprietatea

en: --toggle only works with boolean values
ro: --toggle funcționează doar cu valori booleene

en: (unknown)
ro: (nu se cunoaște)

en: Value is an array with %d items:
ro: Valoarea este o matrice cu %d elemente:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
ro: Proprietatea „%s” nu există în canalul „%s”. Dacă trebuie creată o nouă proprietate, utilizați opțiunea „--create”

en: When creating a new property, the value type must be specified
ro: Când creați o nouă proprietate, trebuie specificat tipul valorii.

en: Failed to get the existing type for the value
ro: Nu s-a putut obține tipul existent al valorii.

en: Unable to determine the type of the value
ro: Nu s-a putut determina tipul valorii.

en: A value type must be specified to change an array into a single value
ro: Trebuie specificat un tip de valoare pentru a înlocui o matrice cu o valoare unică.

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
ro: Nu s-a putut converti „%s” în tipul „%s”

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
ro: Există valori noi în număr de %d, dar s-au putut determina tipuri în număr doar de %d

en: Unable to determine type of value at index %d
ro: Nu s-a putut determina tipul valorii la indexul %d

en: Channel "%s" contains no properties
ro: Canalul „%s” nu conține nicio proprietate
