Xfconf - en to sq translation catalogue (67 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
sq: S’u arrit të bëhej thirrja ResetProperty DBus

en: Unable to create configuration directory "%s"
sq: S’arrihet të krijohet drejtori formësimesh "%s"

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
sq: Leje e mohuar teksa ndryshohej vetia "%s" në kanalin "%s"

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
sq: Vetia "%s" s’ekziston në kanalin "%s"

en: Unable to remove channel "%s": %s
sq: S’arrihet të hiqet kanali "%s": %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
sq: Lloj i pavlefshëm për <property>: "%s"

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
sq: S’arrihet të përtypet vlerë e llojit "%s" prej "%s"

en: The type attribute of <value> cannot be an array
sq: Atributi i llojit <value> s’mund të jetë një matricë

en: Invalid type for <value>: "%s"
sq: Lloj i pavlefshëm për <value>: "%s"

en: Channel "%s" does not exist
sq: Kanali "%s" s’ekziston

en: Unable to write channel "%s": %s
sq: S’arrihet të shkruhet kanali "%s": %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
sq: S’arrihet të gjendet mekanizëm i pasmë Xfconf i llojit "%s"

en: Property names must start with a '/' character
sq: Emrat e vetive duhet të fillojnë me një shenjë '/'

en: The root element ('/') is not a valid property name
sq: Elementi rrënjë ('/') s’është emër i vlefshëm vetish

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
sq: Emrat e vetive mund të përfshijnë vetëm shenjat ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' dhe '>', si edhe '/' si ndarës

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
sq: Emrat e vetive s’mund të kenë dy ose më shumë shenja '/' të njëpasnjëshme

en: Property names cannot end with a '/' character
sq: Emrat e vetive s’mund të përfundojnë me shenjën '/'

en: Channel name cannot be an empty string
sq: Emri i kanali s’mund të jetë një varg i zbrazët

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
sq: Emrat e kanaleve mund të përmbajnë vetëm shenjat ASCII A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', dhe '-'

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
sq: Emri i vetisë mund të jetë i zbrazët ose "/" vetëm nëse është specifikuar një rikthim rekursiv te parazgjedhjet

en: Prints the xfconfd version.
sq: Shtyp versionin e xfconfd-së.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
sq: Mekanizma të pasmë formësimesh për t’u përdorur.  Mekanizmi i parë i pasmë i specifikuar hapet për lexim/shkrim; të tjerët vetëm për lexim.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
sq: Degëzoje në prapaskenë, pas nisjes; e dobishme vetëm për qëllime testimi

en: Xfce Configuration Daemon
sq: Demoni i Formësimit të Xfce-së

en: Xfce configuration daemon
sq: Demoni i formësimit të Xfce-së

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
sq: Të metat njoftojini te http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
sq: Gabim në përtypje mundësish: %s

en: GType transformation failed "%s"
sq: Shndërrimi GType dështoi "%s"

en: No backends could be started
sq: S’u nisën dot backend-e

en: set
sq: caktoje

en: reset
sq: riktheje te parazgjedhjet

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: The channel to query/modify
sq: Kanali për t’u kërkuar/ndryshuar

en: The property to query/modify
sq: Vetia për t’u kërkuar/ndryshuar

en: The new value to set for the property
sq: Vlera e re për t’u caktuar për vetinë

en: List properties (or channels if -c is not specified)
sq: Radhit vetitë (ose kanale, nëse s’është specifikuar -c)

en: Print property and value in combination with -l or -m
sq: Shtyp veti dhe vlerë në ndërthurje me -l ose -m

en: Create a new property if it does not already exist
sq: Krijo një veti të re, nëse s’ekziston tashmë

en: Specify the property value type
sq: Specifikoni lloj vlere vetie

en: Reset property
sq: Riktheje vetinë te parazgjedhje

en: Recursive (use with -r)
sq: Rekursive (përdoreni me -r)

en: Force array even if only one element
sq: Apliko detyrimisht matricë, edhe sikur të ketë vetëm një element

en: Invert an existing boolean property
sq: Përmbysni një veti buleane ekzistuese

en: Monitor a channel for property changes
sq: Mbikëqyr një kanal për ndryshime vetie

en: - Xfconf commandline utility
sq: Mjeti - Xfconf për rresht urdhrash

en: Option parsing failed: %s
sq: Përtypja e mundësisë dështoi: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sq: Ekipi i zhvillimit të Xfce-së. Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: No property specified
sq: S’është specifikuar veti

en: --create and --reset options can not be used together
sq: Mundësitë --create dhe --reset s’mund të përdoren bashkë

en: --create and --reset options can not be used together with --list
sq: Mundësitë --create dhe --reset s’mund të përdoren tok me --list

en: Failed to init libxfconf: %s
sq: S’u arrit të gatitet libxfconf: %s

en: Channels:
sq: Kanale:

en: Start monitoring channel "%s":
sq: Fillo mbikëqyrje kanali "%s":

en: Failed to set property
sq: S’u arrit të caktohet veti

en: --toggle only works with boolean values
sq: --toggle funksionon vetëm me vlera buelane

en: (unknown)
sq: (e panjohur)

en: Value is an array with %d items:
sq: Vlera është një matricë me %d elementë:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
sq: Vetia "%s" nuk ekziston në kanalin "%s". Nëse duhet krijuar një veti e re, përdorni mundësinë --create

en: When creating a new property, the value type must be specified
sq: Kur krijohet një veti e re, lloji i vlerës duhet specifikuar

en: Failed to get the existing type for the value
sq: S’u arrit të merrej lloji ekzistues për vlerën

en: Unable to determine the type of the value
sq: S’arrihet të përcaktohet lloji i vlerës

en: A value type must be specified to change an array into a single value
sq: Një lloj vlere duhet specifikuar për të ndryshuar një matricë në një vlerë njëshe

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
sq: S’arrihet të shndërrohet "%s" në llojin "%s"

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
sq: Ka %d vlera të reja, por vetëm %d lloje mund të përcaktohen

en: Unable to determine type of value at index %d
sq: S’arrihet të përcaktohet lloj i vlerë në tregues %d

en: Channel "%s" contains no properties
sq: Kanali "%s" s’përmban veti
