Xfconf - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
tr: ResetProperty DBus çağrısı yapılamadı

en: Unable to create configuration directory "%s"
tr: "%s" yapılandırma dizini oluşturulamıyor

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
tr: "%s" özelliği, "%s" kanalında düzenlenmesine izin verilmedi

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
tr: "%s" özelliği "%s" kanalında yok

en: Unable to remove channel "%s": %s
tr: "%s" kanalı kaldırılamıyor: %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
tr: <property> için geçersiz tür: "%s"

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
tr: Bu türün "%s" olan değeri, "%s" değerinden ayrıştırılamıyor

en: The type attribute of <value> cannot be an array
tr: <value> özniteliği türü, bir dizi olamaz

en: Invalid type for <value>: "%s"
tr: <value> için geçersiz tür: "%s"

en: Channel "%s" does not exist
tr: "%s" kanalı bulunamıyor

en: Unable to write channel "%s": %s
tr: "%s" kanalına yazılamıyor: %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
tr: "%s" türünün Xfconf arka ucu bulunamadı

en: Property names must start with a '/' character
tr: Özellik adları '/' karakteriyle başlamalıdır.

en: The root element ('/') is not a valid property name
tr: Kök ögesinin ('/') geçerli özellik adı yok

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
tr: Özellik adları yalnızca A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' ve '>' ASCII karakterlerini ve '/' ayracını içerebilirler

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
tr: Özellik adları iki veya daha çok ardışık '/' karakteri içeremez

en: Property names cannot end with a '/' character
tr: Özellik adları sonda '/' karakteriyle bitemez

en: Channel name cannot be an empty string
tr: Kanal adı boş dizge olamaz

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
tr: Kanal adları yalnızca A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', ve '-' ASCII karakterlerini içerebilirler

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
tr: Eğer özyinelemeli sıfırlama belirlenmişse, özellik adı yalnızca boş veya "/" olabilir.

en: Prints the xfconfd version.
tr: xfconfd sürüm bilgisini gösterir.

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
tr: Kullanılacak yapılandırma arka uçları. Belirtilen ilk arka uç okuma/yazma olarak açılır; diğerleri salt okunur olarak.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
tr: Başladıktan sonra arka plana çatalla; yalnızca sınama amalarında kullanışlıdır

en: Xfce Configuration Daemon
tr: Xfce Yapılandırma Aracı

en: Xfce configuration daemon
tr: Xfce yapılandırma aracı

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
tr: Hataları göndereceğiniz adres: http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
tr: Seçenekleri ayrıştırmada hata: %s

en: GType transformation failed "%s"
tr: GType dönüşümü başarısız oldu "%s"

en: No backends could be started
tr: Hiçbir arka uç başlatılamadı

en: set
tr: ayarla

en: reset
tr: yeniden ayarla

en: Version information
tr: Sürüm bilgisi

en: The channel to query/modify
tr: Sorgulanacak/değiştirilecek kanal

en: The property to query/modify
tr: Sorgulanacak/değiştirilecek özellik

en: The new value to set for the property
tr: Özellik için yeni değer belirle

en: List properties (or channels if -c is not specified)
tr: Özellikleri (veya eğer -c belirtilmemişse kanalları) listele

en: Print property and value in combination with -l or -m
tr: Özellik ve değeri -l veya -m ile birlikte yazdır

en: Create a new property if it does not already exist
tr: Eğer zaten yoksa, yeni özellik oluştur

en: Specify the property value type
tr: Özellik değer türünü belirle

en: Reset property
tr: Özelliği sıfırla

en: Recursive (use with -r)
tr: Özyinelemeli (-r ile kullan)

en: Force array even if only one element
tr: Bir öge de olsa, sıralamaya zorla

en: Invert an existing boolean property
tr: Var olan boolean özelliği ters çevir

en: Monitor a channel for property changes
tr: Özellik değişiklikleri için kanalı gözle

en: - Xfconf commandline utility
tr: - Xconf komut satırı özelliği

en: Option parsing failed: %s
tr: Seçenek ayrıştırması başarısız: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirme takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hataları <%s> adresine bildiriniz.

en: No property specified
tr: Hiçbir özellik belirtilmedi

en: --create and --reset options can not be used together
tr: --create ve --reset seçenekleri birlikte kullanılamaz

en: --create and --reset options can not be used together with --list
tr: --create ve --reset seçenekleri --list seçeneği ile birlikte kullanılamaz

en: Failed to init libxfconf: %s
tr: libxfconf başlatılması başarısız: %s

en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Start monitoring channel "%s":
tr: '%s' kanalını izlemeye başla:

en: Failed to set property
tr: Özellik ayarlanamadı

en: --toggle only works with boolean values
tr: --toggle yalnızca boolean değerlerle çalışır

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: Value is an array with %d items:
tr: Değer, %d ögeden oluşan dizidir:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
tr: "%s" özelliği, "%s" kanalında yok. Eğer yeni bir özellik oluşturmak isterseniz --create seçeneğini kullanın.

en: When creating a new property, the value type must be specified
tr: Yeni özellik oluştururken değer türünü belirlemelisiniz

en: Failed to get the existing type for the value
tr: Değer için var olan tür alınamadı

en: Unable to determine the type of the value
tr: Değerin türü belirlenemedi

en: A value type must be specified to change an array into a single value
tr: Bir diziyi tekil değere dönüştürmek istiyorsanız değer türü belirlemelisiniz.

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
tr: "%s", "%s" türüne dönüştürülemedi

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
tr: %d yeni değer var, ama yalnızca %d tür saptanabildi

en: Unable to determine type of value at index %d
tr: %d dizinindeki değerin türü saptanamadı

en: Channel "%s" contains no properties
tr: "%s" kanalı herhangi bir özellik içermiyor
