Xfconf - en to el translation catalogue (67 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
el: Απέτυχε η κλήση DBus ResetProperty

en: Unable to create configuration directory "%s"
el: Αδύνατη η δημιουργία του καταλόγου ρυθμίσεων "%s"

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
el: Άρνηση πρόσβασης κατά την τροποποίηση της ιδιότητας "%s" στο κανάλι "%s"

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
el: Η ιδιότητα "%s" δεν υπάρχει στο κανάλι "%s"

en: Unable to remove channel "%s": %s
el: Αδύνατη η αφαίρεση του καναλιού "%s ": %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
el: Μη έγκυρος τύπος για <property>: "%s"

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
el: Αδύνατη η ανάγνωση τιμής του τύπου "%s" από το "%s"

en: The type attribute of <value> cannot be an array
el: Η ιδιότητα τύπου του <value> δε μπορεί να είναι συστοιχία τιμών

en: Invalid type for <value>: "%s"
el: Μη έγκυρος τύπος για <value>: "%s"

en: Channel "%s" does not exist
el: Το κανάλι "%s" δεν υπάρχει

en: Unable to write channel "%s": %s
el: Αδύνατη η εγγραφή του καναλιού "%s": "%s"

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
el: Αδύνατη η εύρεση συστήματος υποστήριξης Xfconf του τύπου "%s"

en: Property names must start with a '/' character
el: Τα ονόματα ιδιοτήτων πρέπει να ξεκινούν με το χαρακτήρα '/'

en: The root element ('/') is not a valid property name
el: Το ριζικό στοιχείο ('/') δεν είναι έγκυρο όνομα ιδιότητας

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
el: Tα ονόματα ιδιοτήτων μπορούν να περιλαμβάνουν μόνο χαρακτήρες ASCII : A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>',  καθώς επίσης και το  '/' ως διαχωριστικό

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
el: Τα ονόματα ιδιοτήτων δε μπορούν να έχουν δύο ή περισσότερους συνεχόμενους χαρακτήρες '/'

en: Property names cannot end with a '/' character
el: Τα ονόματα ιδιοτήτων δε μπορούν να τελειώνουν με το χαρακτήρα '/'

en: Channel name cannot be an empty string
el: Το όνομα του καναλιού δε μπορεί να είναι κενό

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
el: Τα ονόματα καναλιών μπορεί να περιέχουν μόνο τους χαρακτήρες ASCII A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', και '-'

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
el: Το όνομα τις ιδιότητας μπορεί μόνο να είναι κενό ή "/" αν έχει οριστεί η αναδρομική επαναφορά

en: Prints the xfconfd version.
el: Εμφανίζει την έκδοση του xfconfd

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
el: Ρυθμίζει ποια συστήματα υποστήριξης θα χρησιμοποιηθούν. Το πρώτο που ορίζεται θα ανοίγει για ανάγνωση/εγγραφή, και τα υπόλοιπα μόνο για ανάγνωση.

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
el: Παραμονή στο παρασκήνιο μετά την εκκίνηση, χρήσιμο μόνο για πειράματα

en: Xfce Configuration Daemon
el: Υπηρεσία ρυθμίσεων του Xfce

en: Xfce configuration daemon
el: Υπηρεσία ρυθμίσεων του Xfce

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
el: Αναφέρετε σφάλματα στο http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης επιλογών: %s

en: GType transformation failed "%s"
el: Η μεταμόρφωση GType απέτυχε "%s"

en: No backends could be started
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση συστημάτων υποστήριξης

en: set
el: ορισμός

en: reset
el: επαναφορά

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: The channel to query/modify
el: Κανάλι προς ερώτημα/τροποποίηση

en: The property to query/modify
el: Ιδιότητα προς ερώτημα/τροποποίηση

en: The new value to set for the property
el: Η νέα τιμή που θα οριστεί στην ιδιότητα

en: List properties (or channels if -c is not specified)
el: Λίστα ιδιοτήτων (ή καναλιών αν δεν έχει οριστεί -c)

en: Print property and value in combination with -l or -m
el: Εκτύπωση ιδιότητας και τιμής σε συνδυασμό με -l ή -m

en: Create a new property if it does not already exist
el: Δημιουργία νέας ιδιότητας αν δεν υπάρχει ήδη

en: Specify the property value type
el: Ορισμός τύπου τιμής ιδιότητας

en: Reset property
el: Επαναφορά ιδιότητας

en: Recursive (use with -r)
el: Αναδρομικά (χρήση με το -r)

en: Force array even if only one element
el: Εξαναγκασμός χρήσης πίνακα ακόμη και για ένα στοιχείο

en: Invert an existing boolean property
el: Αντιστροφή μιας υπάρχουσας λογικής ιδιότητας

en: Monitor a channel for property changes
el: Παρακολούθηση καναλιού για αλλαγές ιδιοτήτων

en: - Xfconf commandline utility
el: - Xfconf εργαλείο γραμμής εντολών

en: Option parsing failed: %s
el: Αποτυχία ανάλυσης επιλογής: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Ο ομάδα ανάπτυξης του Xfce. Με την επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματος.

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρετε σφάλματα στο <%s>.

en: No property specified
el: Δεν καθορίστηκε ιδιότητα

en: --create and --reset options can not be used together
el: Οι επιλογές --create και --reset δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν μαζί

en: --create and --reset options can not be used together with --list
el: Οι επιλογές --create και --reset δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν μαζί με την --list

en: Failed to init libxfconf: %s
el: Αποτυχία αρχικοποίησης libxfconf: %s

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Start monitoring channel "%s":
el: Έναρξη παρακολούθησης καναλιού "%s":

en: Failed to set property
el: Αποτυχία ορισμού ιδιότητας

en: --toggle only works with boolean values
el: Η επιλογή --toggle λειτουργεί μόνο με λογικές τιμές

en: (unknown)
el: (άγνωστο)

en: Value is an array with %d items:
el: Η τιμή είναι ένας πίνακας με %d αντικείμενα:

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
el: Η ιδιότητα "%s" δεν υπάρχει στο κανάλι "%s". Αν πρέπει να δημιουργηθεί νέα ιδιότητα, χρησιμοποιήστε την επιλογή --create

en: When creating a new property, the value type must be specified
el: Όταν δημιουργείται μια νέα ιδιότητα, πρέπει να ορίζεται ο τύπος της τιμής της

en: Failed to get the existing type for the value
el: Αποτυχία λήψης του υπάρχοντος τύπου για την τιμή

en: Unable to determine the type of the value
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός τύπου της τιμής

en: A value type must be specified to change an array into a single value
el: Πρέπει να καθοριστεί ένας τύπος τιμής ώστε να αλλάξει ένας πίνακας σε μια απλή τιμή

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
el: Αδύνατη η μετατροπή του "%s" στον τύπο "%s"

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
el: Υπάρχουν %d νέες τιμές, αλλά μόνο %d τύποι μπορούν να καθοριστούν

en: Unable to determine type of value at index %d
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός τύπου της τιμής στο δείκτη %d

en: Channel "%s" contains no properties
el: Το κανάλι "%s" δεν περιέχει ιδιότητες
