Xfconf - en to kab translation catalogue (38 entries)

en: Unable to create configuration directory "%s"
kab: Ulamek ad yernu ukaram n twila "%s"

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
kab: Taɣara "%s" ur yelli ara deg ubadu "%s"

en: Unable to remove channel "%s": %s
kab: Ulamek ad yekkes ubadu "%s": %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
kab: Anaw arameɣtu i <property>:"%s"

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
kab: Ulamek ad yettwasleḍ wazal n wanaw "%s" seg "%s"

en: Invalid type for <value>: "%s"
kab: Anaw arameɣtu i <value>: "%s"

en: Channel "%s" does not exist
kab: Abadu "%s" ur yelli ara

en: Unable to write channel "%s": %s
kab: Ulamek ad yettwaru ubadu "%s": %s

en: Property names must start with a '/' character
kab: Ismawen n tɣara ilaq ad bdun s usekkil '/'

en: The root element ('/') is not a valid property name
kab: Aferdis aẓar ('/') mačči d isem n tmeẓli tameɣtut

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
kab: Ismawen n yibuda zemren kan ad gebren isekkilen ASCII, A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' d '>', akked '/' am unabraz

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
kab: Ismawen n tɣara ur zmiren ara ad sɛun sin neɣ ugar n yisekkilen'/' mseḍfaren

en: Property names cannot end with a '/' character
kab: Ismawen n tɣara ur zmiren ara ad ldin s usekkil '/'

en: Channel name cannot be an empty string
kab: Isem n ubadu ur izmir ara ad yili d azrar ilem

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
kab: Ismawen n yibuda zemren kan ad gebren isekkilen n ASCII, A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', d '-'

en: Xfce Configuration Daemon
kab: Daemon n twila n Xfce

en: Xfce configuration daemon
kab: Daemon n twila n Xfce

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
kab: Mel ibugen ɣer http://bugs.xfce.org/

en: Error parsing options: %s
kab: Iɣewwaren n tesleḍt n tuccḍa: %s

en: set
kab: seɣwer

en: reset
kab: aɛiwed

en: Version information
kab: Talɣut n lqem

en: The channel to query/modify
kab: Abadu i tuttra/asnifel

en: The property to query/modify
kab: Taɣara i tuttra/asnifel

en: The new value to set for the property
kab: Azal amaynut i usbadu i tɣara

en: Create a new property if it does not already exist
kab: Rnu taɣara tamaynut ma ur telli ara yakan

en: Specify the property value type
kab: Sbadu anaw n wazal n tɣara

en: Reset property
kab: Wennez taɣara

en: Option parsing failed: %s
kab: Tasleḍt n yiɣewwaren ur teddi ara: %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
kab: Tarbaɛt n tneflit n Xfce. Izerfan akk ttwaḥerzen.

en: Please report bugs to <%s>.
kab: Ttxil azen aneqqis ɣer <%s>.

en: No property specified
kab: Ulac taɣara yettwafernen

en: Channels:
kab: Ibuda:

en: Failed to set property
kab: Asbadu n tɣara yecceḍ

en: (unknown)
kab: (d arussin)

en: Value is an array with %d items:
kab: Azal d isirew s %d n yiferdisen:

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
kab: Ulamek ad yettwaselket "%s" ɣer wanaw "%s"

en: Channel "%s" contains no properties
kab: Abadu "%s" ur igbir ara tiɣariwin
