Xfconf - en to hy_AM translation catalogue (66 entries)

en: Failed to make ResetProperty DBus call
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել ResetProperty DBus

en: Unable to create configuration directory "%s"
hy_AM: Հնարաւոր չէ ստեղծել կազմաձեւման «%s» նշարան

en: Permission denied while modifying property "%s" on channel "%s"
hy_AM: Թոյլտուութիւնը մերժուել է «%s» ալիքում «%s» յատկութեան փոփոխման ժամանակ

en: Property "%s" does not exist on channel "%s"
hy_AM: «%s» յատկութիւնը գոյութիւն չունի «%s» ալիքում

en: Unable to remove channel "%s": %s
hy_AM: Հնարաւոր չէ հեռացնել «%s» ալիքը․ %s

en: Invalid type for <property>: "%s"
hy_AM: Անվաւեր տիպ <property>֊ի համար․ «%s»

en: Unable to parse value of type "%s" from "%s"
hy_AM: Հնարաւոր չէ վերլուծել «%s»֊ի արժեքը «%s»֊ից

en: The type attribute of <value> cannot be an array
hy_AM: <value>֊ի յատկանիշի տիպը չի կարող զանգուած լինել

en: Invalid type for <value>: "%s"
hy_AM: Անվաւեր տիպ <value>֊ի համար․ «%s»

en: Channel "%s" does not exist
hy_AM: «%s» ալիքը գոյութիւն չունի

en: Unable to write channel "%s": %s
hy_AM: Հնարաւոր չէ գրառել «%s» ալիքը․ %s

en: Unable to find Xfconf backend of type "%s"
hy_AM: Հնարաւոր չէ գտնել Xfconf֊ի «%s» տիպի ետնաբեմը

en: Property names must start with a '/' character
hy_AM: Յատկութեան անունը պէտք է սկսուի «/» գրանշանով

en: The root element ('/') is not a valid property name
hy_AM: Արմատային տարրը («/») յատկութեան անվաւեր անուն է

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
hy_AM: Յատկության անունները կարող են պարունակել, միայն ASCII-գրանշաններ A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» եւ «>», ինչպէս նաեւ «/»֊ը, որպէս բաժանիչ

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
hy_AM: Յատկութեան անունները չեն կարող ունենալ երկու կամ աւելի «/» գրանշաններ

en: Property names cannot end with a '/' character
hy_AM: Յատկութեան անունները չեն կարող աւարտուել «/» գրանշանով

en: Channel name cannot be an empty string
hy_AM: Ալիքի անուան դաշտը չի կարող դատարկ լինել

en: Channel names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '{', '}', '|', ']', '[', ':', ',', '.', '_', and '-'
hy_AM: Ալիքի անունները կարող են պարունակել միայն ASCII գրանշաններ․ A-Z, a-z, 0-9, «{», «}», «|», «]», «[», «:», «,», «.», «_» եւ «-»

en: The property name can only be empty or "/" if a recursive reset was specified
hy_AM: Յատկութեան անունը կարող է լինել դատարկ կամ "/" եթե նշուի ինքնադարձուն վերատեղադրումը

en: Prints the xfconfd version.
hy_AM: Ցուցադրել Xfconf֊ի տարբերակը։

en: Configuration backends to use.  The first backend specified is opened read/write; the others, read-only.
hy_AM: Կազմաձեւման աւգտագործվող ետնաբեմերը։ Սահմանված առաջին ետնաբեմը բացվել է կարդալ/գրելու, մնացածը՝ սոսկ ընթեռնելի տարբերակով։

en: Fork into background after starting; only useful for testing purposes
hy_AM: Անցնել յետնաշերտային եղանակին մեկնարկից յետոյ՝ աւգտատակար է միայն փորձարկային նպատակների դէպքում

en: Xfce Configuration Daemon
hy_AM: Xfce֊ի Կազմաձեւման Աւժանդակ Ծրագիր

en: Xfce configuration daemon
hy_AM: Xfce֊ի կազմաձեւման աւժանդակ ծրագիր

en: Report bugs to http://bugs.xfce.org/
hy_AM: Վրիպակների դէպքում կարող էք դիմել http://bugs.xfce.org/ հասցէով

en: Error parsing options: %s
hy_AM: Սխալի վերլուծման ընտրանքներ․ %s

en: GType transformation failed "%s"
hy_AM: GType փոխակերպումը չյաջողուեց «%s»

en: No backends could be started
hy_AM: Ոչ մի յետնաբեմ չի գործարկուել

en: set
hy_AM: տեղադրել

en: reset
hy_AM: վերատեղադրել

en: Version information
hy_AM: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: The channel to query/modify
hy_AM: Ալիք՝ հարցման/փոփոխման համար

en: The property to query/modify
hy_AM: Յատկութիւն՝ հարցման/փոփոխման համար

en: The new value to set for the property
hy_AM: Նոր արժէք, յատկութեան սահմանման համար

en: List properties (or channels if -c is not specified)
hy_AM: Ցուցակի յատկութիւններ (կամ ալիքներ, եթե -c֊ն նշուած չէ)

en: Create a new property if it does not already exist
hy_AM: Ստեղծել նոր յատկութիւն, եթե այն արդէն գոյութիւն չունի

en: Specify the property value type
hy_AM: Նշել յատկութեան արժէքի տիպը

en: Reset property
hy_AM: Վերատեղադրել յատկութիւնը

en: Recursive (use with -r)
hy_AM: Ինքնադարձուն (աւգտագործուում է -r֊ով)

en: Force array even if only one element
hy_AM: Աւգտագործել զանգուածը, նոյնիսկ մեկ տարրի առկայութեան դէպքում

en: Invert an existing boolean property
hy_AM: Հակադարձել գոյութիւն ունեցող տրամաբանական յատկութիւնը

en: Monitor a channel for property changes
hy_AM: Վերահսկել ալիքը յատկութիւնների փոփոխման համար

en: - Xfconf commandline utility
hy_AM: - Xfconf հրամանային տողի աւժանդակ ծրագիր

en: Option parsing failed: %s
hy_AM: Ընտրանքի վերլուծման ձախողում․ %s

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy_AM: Xfce֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների մասին կարող էք զեկուցել <%s> հասցէով։

en: No property specified
hy_AM: Յատկութիւնը սահմանուած չէ

en: --create and --reset options can not be used together
hy_AM: --create եւ --reset ընտրանքները չեն կարող գործածուել միասին

en: --create and --reset options can not be used together with --list
hy_AM: --create եւ --reset ընտրանքները չեն կարող աւգտագործուել --list֊ի հետ միասին

en: Failed to init libxfconf: %s
hy_AM: Չյաջողուեց սկզբնաւորել libxfconf֊ը․ %s

en: Channels:
hy_AM: Ալիքներ․

en: Start monitoring channel "%s":
hy_AM: Սկսել «%s» ալիքի վերահսկումը․

en: Failed to set property
hy_AM: Չյաջողուեց տեղադրել յատկութիւնը

en: --toggle only works with boolean values
hy_AM: --toggle֊ն աշխատում է միայն տրամաբանական արժէքների հետ

en: (unknown)
hy_AM: (անյայտ)

en: Value is an array with %d items:
hy_AM: Զանգվածը %d տարրերի հետ միասին արժեք է․

en: Property "%s" does not exist on channel "%s". If a new property should be created, use the --create option
hy_AM: «%s» յատկութիւնը գոյութիւն չունի «%s» ալիքում։ Նոր յատկութիւն ստեղծելու համար աւգտագործէք --create ընտրանքը

en: When creating a new property, the value type must be specified
hy_AM: Երբ ստեղծուում է նոր յատկութիւն, արժէքի տիպը պէտք է սահմանուած լինի

en: Failed to get the existing type for the value
hy_AM: Չյաջողուեց ստանալ գոյութիւն ունեցող տիպը՝ արժէքի համար

en: Unable to determine the type of the value
hy_AM: Հնարաւոր չէ որոշել արժէքի տիպը

en: A value type must be specified to change an array into a single value
hy_AM: Արժեքի տիպը պէտք է սահմանուած լինի, զանգուածը մեկ արժէքի փոխելու համար

en: Unable to convert "%s" to type "%s"
hy_AM: Հնարաւոր չէ փոխարկել «%s»֊ը «%s» տիպի

en: There are %d new values, but only %d types could be determined
hy_AM: Կան %d նոր արժէքներ, բայց միայն %d տիպերը կարող են որոշուել

en: Unable to determine type of value at index %d
hy_AM: Հնարաւոր չէ որոշել արժէքի տիպը %d դասիչում

en: Channel "%s" contains no properties
hy_AM: «%s» ալիքը չի պարունակում յատկութիւններ
