xfdesktop - en to ast translation catalogue (222 entries)

en: Home
ast: Carpeta personal

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: Trash
ast: Papelera

en: Removable Devices
ast: Preseos estrayibles

en: Network Shares
ast: Comparticiones de Windows

en: Disks and Drives
ast: Discos y unidaes

en: Other Devices
ast: Otros preseos

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
ast: <b>%s</b>
    Triba: %s
    Tamañu: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
ast: Fondu pantalla pal monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
ast: Fondu pantalla pal monitor %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
ast: Muevi esti diálogu a la pantalla pa la que quieras editar los axustes.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
ast: Fondu pantalla pa %s nel monitor %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
ast: Fondu pantalla pa %s nel monitor %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
ast: Muevi esti diálogu a la pantalla y estaya de trabayu pa les que queras editar los axustes.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
ast: Fondu pantalla pal mio escritoriu

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
ast: Fondu pantalla pa %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
ast: Mover esti diálogu a la estaya de trabayu pa la que quieras editar los axustes.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
ast: La esbilla d'imáxenes nun ta disponible entrín l'estilu d'imaxe tea afitáu a Dengún.

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
ast: Nun pue llanzase «%s»:

en: Launch Error
ast: Fallu de llanzamientu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
ast: Esbillar un direutoriu

en: Settings manager socket
ast: Socket del xestor d'axustes

en: SOCKET ID
ast: ID de SOCKET

en: Version information
ast: Información de la versión

en: Enable debug messages
ast: Habilitar mensaxes de depuración

en: Type '%s --help' for usage.
ast: Teclexa «%s --help» pal usu.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu de Xfce. Tolos drechos reservaos.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Informa de fallos a <%s>.

en: Desktop Settings
ast: Axustes del escritoriu

en: Unable to contact settings server
ast: Nun pue coneutase col sirvidor d'axustes

en: Quit
ast: Colar

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Set desktop background and menu and icon behavior
ast: Afita'l comportamientu del fondu d'escritoriu y menú ya iconos

en: Solid color
ast: Color sólida

en: Horizontal gradient
ast: Dilíu n'horizontal

en: Vertical gradient
ast: Dilíu en vertical

en: Transparent
ast: Tresparente

en: Choose the folder to select wallpapers from.
ast: Escueyi'l direutoriu d'u s'esbillarán los fondos de pantalla.

en: St_yle:
ast: Est_ilu:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
ast: Especifica como se redimensionará la imaxe p'axustase a la pantalla.

en: None
ast: Dengún

en: Centered
ast: Centráu

en: Tiled
ast: Mosaicu

en: Stretched
ast: Estiráu

en: Scaled
ast: Proporcionáu

en: Zoomed
ast: Averáu

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
ast: Especifica l'estilu de la color dibuxada darrera la imaxe de fondu.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
ast: Especifica la color sólida, o la color «esquierda» o «superior» del dilíu.

en: Select First Color
ast: Esbillar color primariu

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
ast: Especifica la color «drecha» o «inferior» del dilíu.

en: Select Second Color
ast: Esbillar color secundariu

en: Apply to all _workspaces
ast: Aplicar a toles esta_yes de trabayu

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: Change the _background
ast: Camudar el fondu _pantalla

en: Automatically select a different background from the current directory.
ast: Esbilla automáticamente un fondu pantalla distintu del direutoriu actual.

en: Specify how often the background will change.
ast: Especifíca cada cuanto'l fondu pantalla camudará.

en: in seconds:
ast: en segundos:

en: in minutes:
ast: en minutos:

en: in hours:
ast: n'hores:

en: at start up
ast: nel aniciu

en: every hour
ast: cada hora

en: every day
ast: caldía

en: chronologically
ast: cronolóxicamente

en: Amount of time before a different background is selected.
ast: Cantidá de tiempu enantes que s'esbille un fondu pantalla distintu.

en: _Random Order
ast: Orde al _debalu

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
ast: Esbilla al debalu otra imaxe del mesmu direutoriu cuando'l fondu pantalla vaiga camudar

en: Left
ast: Izquierda

en: Middle
ast: Mediu

en: Right
ast: Drecha

en: Shift
ast: Mayús

en: Minimized application icons
ast: Iconos d'aplicaciones minimizaes

en: File/launcher icons
ast: Iconos de ficheru/llanzador

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Background
ast: _Fondu

en: Include applications menu on _desktop right click
ast: Incluyir el menú d'aplicaciones nel clic drechu del escritotiu

en: _Button:
ast: _Botón:

en: Mo_difier:
ast: Modifica_dor:

en: Show _application icons in menu
ast: Amosar iconos d'_aplicación nel menú

en: _Edit desktop menu
ast: _Editar menú d'escritoriu

en: <b>Desktop Menu</b>
ast: <b>Menú d'escritoriu</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
ast: Amosar menú de llista de _ventanes al calcar col botón central sobro l'escritoriu

en: B_utton:
ast: B_otón:

en: Modi_fier:
ast: Modi_ficador:

en: Sh_ow application icons in menu
ast: _Amosar iconos d'aplicación nel menú

en: Show workspace _names in list
ast: Amosar _nomes d'estayes de trabayu na llista

en: Use _submenus for the windows in each workspace
ast: Usar _submenús pa les ventanes en cada estaya de trabayu

en: Show s_ticky windows only in active workspace
ast: Amosar ventanes pe_gañoses namái na estaya de trabayu activa

en: Show a_dd and remove workspace options in list
ast: Amosar na llista les opciones d'amestar y desaniciar

en: <b>Window List Menu</b>
ast: <b>Menú de llista de ventanes</b>

en: _Menus
ast: _Menús

en: Icon _type:
ast: _Triba d'iconu:

en: Icon _size:
ast: Tamañu d'_iconu

en: Use custom _font size:
ast: Usar tamañu de fonte personalizada:

en: Show icon tooltips. Size:
ast: Amosar iconos d'indicador de funciones. Tamañu:

en: Size of the tooltip preview image.
ast: Tamañu de la vista previa del indicador de funciones.

en: Show t_humbnails
ast: Amosar mini_atures

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
ast: Esbilla esta opción p'amosar ficheros que puean tener vista previa nel escritoriu como iconos de miniatura xeneraos automáticamente.

en: Show hidden files on the desktop
ast: Amosar ficheros anubríos nel escritoriu

en: Single _click to activate items
ast: Namái un _clic p'activar los elementos

en: <b>Appearance</b>
ast: <b>Aspeutu</b>

en: <b>Default Icons</b>
ast: <b>Iconos por defeutu</b>

en: _Icons
ast: _Iconos

en: _Applications
ast: _Aplicaciones

en: Remove Workspace %d
ast: Desaniciar estaya de trabayu %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la estaya de trabayu %d?
    Nota: Tas anguaño na estaya de trabayu %d.

en: Remove Workspace '%s'
ast: Desaniciar estaya de trabayu '%s'

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
ast: ¿De xuru quies desaniciar la estaya de trabayu '%s'?
    Nota: Tas anguaño na estaya de trabayu '%s'.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
ast: Desanciar

en: Window List
ast: Llista de ventanes

en: <b>Workspace %d</b>
ast: <b>Estaya de trabayu %d</b>

en: _Add Workspace
ast: _Amestar estaya de trabayu

en: _Remove Workspace %d
ast: Desanicia_r estaya de trabayu %d

en: _Remove Workspace '%s'
ast: Desanicia_r estaya de trabayu '%s'

en: Display version information
ast: Amosar información de versión

en: Reload all settings
ast: Recargar tolos axustes

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
ast: Avanzar al siguiente fondu de pantalla nel espaciu de trabayu actual

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
ast: Emerxer el menú (na posición actual del mur)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
ast: Emerxer la llista de ventanes (na posición actual del mur)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
ast: Organizar automáticamente tolos iconos nel escritoriu

en: Disable debug messages
ast: Deshabilitar mensaxes de depuración

en: Do not wait for a window manager on startup
ast: Nun esperar pol xestor de ventanes nel aniciu

en: Cause xfdesktop to quit
ast: Fai a xfdesktop colar

en: Failed to parse arguments: %s
ast: Fallu al analizar los argumentos: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ast: Esto ye %s versión %s, executándose en Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ast: Construyíu con GTK+ %d.%d.%d, enllazáu con GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
ast: Opciones de contrucción:

en:     Desktop Menu:        %s
ast: Menú d'escritoriu: %s

en: enabled
ast: habilitáu

en: disabled
ast: deshabilitáu

en:     Desktop Icons:       %s
ast: Iconos d'escritoiu: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
ast: Iconos de ficheru d'escritoriu: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
ast: Nun pudo crease la carpeta d'escritoriu «%s»

en: Desktop Folder Error
ast: Fallu de la carpeta d'escritoriu

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
ast: Yá esiste un ficheru normal col mesmu nome. Por favor, desanicialu o renómalu.

en: Rename Error
ast: Fallu del renomáu

en: The files could not be renamed
ast: Los ficheros nun pudieron renomase

en: None of the icons selected support being renamed.
ast: Dengún de los iconos esbillaos sofita renomase.

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Open With "%s"
ast: _Abrir con «%s»

en: Open With "%s"
ast: Abrir con «%s»

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
ast: Nun pue aniciase «exo-desktop-item-edit», que se rique pa crear y editar llanzadores y enllaces nel escritoriu.

en: _Open all
ast: _Abrir too

en: Create _Launcher...
ast: Crear _llanzador...

en: Create _URL Link...
ast: Crear enllaz _URL...

en: Create _Folder...
ast: Crear _carpeta...

en: Create _Document
ast: Crear _documentu

en: No templates installed
ast: Nun hai plantíes instalaes

en: _Empty File
ast: Ficheru _baleru

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Execute
ast: _Executar

en: _Edit Launcher
ast: _Editar llanzador

en: Open With
ast: Abrir con

en: Open With Other _Application...
ast: Abrir con otra _aplicación

en: _Paste
ast: _Apegar

en: Cu_t
ast: Cor_tar

en: _Copy
ast: _Copiar

en: Paste Into Folder
ast: Apegar na carpeta

en: Mo_ve to Trash
ast: Mo_ver a la papelera

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Rename...
ast: _Renomar...

en: _Open in New Window
ast: _Abrir nuna ventana nueva

en: Arrange Desktop _Icons
ast: Ordenar _iconos d'escritoriu

en: Desktop _Settings...
ast: Axu_stes d'escritoriu...

en: P_roperties...
ast: P_ropiedaes...

en: Load Error
ast: Fallu de carga

en: Failed to load the desktop folder
ast: Fallu al cargar la carpeta d'escritoriu

en: Copy _Here
ast: Copiar _equí

en: _Move Here
ast: _Mover equí

en: _Link Here
ast: _Enllazar equí

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ast: Güei a les %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ast: Ayeri a les %X

note: Days from last week
en: %A at %X
ast: %A en %X

note: Any other date
en: %x at %X
ast: %x en %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: The folder could not be opened
ast: La carpeta nun pudo abrise

en: Error
ast: Fallu

en: The requested operation could not be completed
ast: La operación solicitada nun pudo completase

en: The file could not be renamed
ast: El ficheru nun pudo renomase

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ast: Esta carauterística rique qu'un xestor de ficheros tea presente (como l'apurríu per Thunar)

en: Delete Error
ast: Fallu de desaniciu

en: The selected files could not be deleted
ast: Los ficheros esbillaos nun pudieron desaniciase

en: Trash Error
ast: Fallu de la papelera

en: The selected files could not be moved to the trash
ast: Los ficheros esbillaos nun pudieron movese a la papelera

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ast: Esta carauterística rique qu'un serviciu de papalera tea presente (como l'apurríu per Thunar)

en: Could not empty the trash
ast: Nun pudo balerase la papelera

en: Create File Error
ast: Fallu al crear el ficheru

en: Could not create a new file
ast: Nun pudo crease un ficheru

en: Create Document Error
ast: Fallu al crear el documentu

en: Could not create a new document from the template
ast: Nun pudo crease un documentu nuevu dende la palntía

en: File Properties Error
ast: Fallu de propiedaes de ficheru

en: The file properties dialog could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l diálogu de propiedaes de ficheru

en: The file could not be opened
ast: El ficheru nun pudo abrise

en: Failed to run "%s"
ast: Fallu al executar «%s»

en: The application chooser could not be opened
ast: El seleutor d'aplicaciones nun pudo abrise

en: Transfer Error
ast: Fallu de tresferencia

en: The file transfer could not be performed
ast: Nun pudo facese la tresferencia de ficheros

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ast: Desmontando'l preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ast: El preséu «%s» ta desmontándose pol sistema. Por favor, nun desanicies ficheros o desconeutes el discu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ast: Escribiendo datos al preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ast: Hai datos que necesiten escribise nel preséu «%s» enantes que puean desaniciase. Por favor, nun desanicies ficheros o desconeutes el discu

en: Unmount Finished
ast: Desmontaxe fináu

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
ast: El preséu «%s» estrayóse del sistema con seguridá.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ast: Espulsando preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ast: El preséu «%s» ta espulsándose. Esto podría tardar un poco

en: Eject Finished
ast: Espulsión finada

en: Trash is empty
ast: La papelera ta balera

en: Trash contains one item
ast: La papelera contién un elementu

en: Trash contains %d items
ast: La papelera contién %d elementos

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ast: %s
    Tamañu: %s
    Modificación cabera: %s

en: _Empty Trash
ast: _Vaciar papelera

en: (unknown)
ast: (desconocíu)

en: Failed to eject "%s"
ast: Fallu al espulsar «%s»

en: Eject Failed
ast: Fallu al espulsar

en: Failed to mount "%s"
ast: Fallu al montar «%s»

en: Mount Failed
ast: Fallu de montaxe

en: E_ject Volume
ast: E_spulsar volume

en: _Unmount Volume
ast: _Desmontar volume

en: _Mount Volume
ast: _Montar volume

en: _Window Actions
ast: _Aiciones de ventana
