xfdesktop - en to be translation catalogue (243 entries)

en: Home
be: Хатні каталог

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Trash
be: Сметніца

en: Removable Devices
be: Рухомыя носьбіты

en: Network Shares
be: Сеткавыя рэсурсы

en: Disks and Drives
be: Дыскі і дыскаводы

en: Other Devices
be: Іншыя прылады

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
be: Тып: %s
    Памер: %s
    Апошняя змена: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
be: Шпалеры для манітора %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
be: Шпалеры для манітора %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
be: Перамясціць дыялог на экран, які вы хочаце наладзіць.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
be: Шпалеры для %s манітора %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
be: Шпалеры для %s манітора %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
be: Перамясціць дыялог на экран і працоўную прастору, якія вы хочаце наладзіць.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
be: Шпалеры для працоўнага стала

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
be: Шпалеры для %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
be: Перамясціць дыялог на працоўную прастору, якую вы хочаце наладзіць.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
be: Абраць выяву немагчыма, калі не вызначыць стыль выявы.

en: Spanning screens
be: Аб'яднаныя экраны

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
be: Хочаце ўпарадкаваць усе існыя значкі
    адпаведна абранай арыентацыі?

en: Arrange icons
be: Упарадкаваць значкі

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
be: Немагчыма запусціць "%s":

en: Launch Error
be: Падчас запуску адбылася памылка

en: _Close
be: _Закрыць

en: Image files
be: Файлы выяў

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
be: Абраць каталог

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: SOCKET ID
be: Ідэнтыфікатар сокета

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: Enable debug messages
be: Уключыць адладачныя паведамленні

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help" для вываду даведкі.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Desktop Settings
be: Налады працоўнага стала

en: Unable to contact settings server
be: Немагчыма падлучыцца да сервера налад

en: Quit
be: Выйсці

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Set desktop background and menu and icon behavior
be: Наладка фону працоўнага стала, меню і значкоў

en: Solid color
be: Суцэльны колер

en: Horizontal gradient
be: Гарызантальны градыент

en: Vertical gradient
be: Вертыкальны градыент

en: Transparent
be: Празрыста

en: Choose the folder to select wallpapers from.
be: Абярыце каталог з фонавымі выявамі.

en: Apply
be: Ужыць

en: St_yle:
be: Сты_ль:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
be: Вызначыць спосаб змены памеру выявы да памераў экрана.

en: None
be: Ніякі

en: Centered
be: Па цэнтры

en: Tiled
be: Пліткамі

en: Stretched
be: Расцягнута

en: Scaled
be: Маштабавана

en: Zoomed
be: Павялічана

en: Spanning Screens
be: Аб'яднаныя экраны

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
be: Вызначыць стыль колеру пад фонавай выявай.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
be: Вызначыць суцэльны колер, "левы" альбо "верхні" колер градыента.

en: Select First Color
be: Абраць першы колер

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
be: Вызначыць "правы" альбо "ніжні" колер градыента.

en: Select Second Color
be: Абраць другі колер

en: Apply to all _workspaces
be: Ужыць да ўсіх _працоўных прастораў

en: _Folder:
be: _Каталог:

en: C_olor:
be: Ко_лер:

en: Change the _background
be: Змяніць _фон

en: Automatically select a different background from the current directory.
be: Аўтаматычна абіраць фонавую выяву з бягучага каталога.

en: Specify how often the background will change.
be: Як часта змяняць фонавую выяву.

en: in seconds:
be: праз секунд:

en: in minutes:
be: праз хвілін:

en: in hours:
be: праз гадзін:

en: at start up
be: падчас запуску

en: every hour
be: штогадзіну

en: every day
be: штодзень

en: chronologically
be: храналагічна

en: Amount of time before a different background is selected.
be: Прамежак часу паміж зменай фонавых выяў.

en: _Random Order
be: _Выпадковы парадак

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
be: Абіраць выпадковую выяву з пэўнага каталога падчас змены шпалер.

en: Left
be: Улева

en: Middle
be: Сярэдні

en: Right
be: Управа

en: Control
be: Ctrl

en: Minimized application icons
be: Значкі згорнутых праграм

en: File/launcher icons
be: Значкі файлаў і запускальнікаў

en: Top Left Vertical
be: Зверху злева вертыкальна

en: Top Left Horizontal
be: Зверху злева гарызантальна

en: Top Right Vertical
be: Зверху справа вертыкальна

en: Top Right Horizontal
be: Зверху справа гарызантальна

en: Bottom Left Vertical
be: Знізу злева вертыкальна

en: Bottom Left Horizontal
be: Знізу злева гарызантальна

en: Bottom Right Vertical
be: Знізу справа вертыкальна

en: Bottom Right Horizontal
be: Знізу справа гарызантальна

en: _Help
be: _Даведка

en: _Background
be: _Фон

en: Include applications menu on _desktop right click
be: Меню праграм на працоўным _стале па пстрычцы правай кнопкай мышы

en: _Button:
be: _Кнопка:

en: Mo_difier:
be: Мады_фікатар:

en: Show _application icons in menu
be: Паказваць _значкі праграм у меню

en: _Edit desktop menu
be: _Рэдагаваць меню працоўнага стала

en: <b>Desktop Menu</b>
be: <b>Меню працоўнага стала</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
be: Паказваць _спіс акон па пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы

en: B_utton:
be: К_нопка:

en: Modi_fier:
be: Мадыфі_катар:

en: Sh_ow application icons in menu
be: Па_казваць значкі праграм у меню

en: Show workspace _names in list
be: Паказваць назвы _працоўных прастораў у спісе

en: Use _submenus for the windows in each workspace
be: Выкарыстоўваць _падменю ў вокнах на кожнай працоўнай прасторы

en: Show s_ticky windows only in active workspace
be: Паказваць пры_лепленыя вокны толькі на актыўнай працоўнай прасторы

en: Show a_dd and remove workspace options in list
be: Паказваць эле_менты для выдалення і дадання працоўных прастораў

en: <b>Window List Menu</b>
be: <b>Спіс акон</b>

en: _Menus
be: _Меню

en: Icon _type:
be: Тып _значкоў:

en: Icon _size:
be: Памер _значкоў:

en: Icons _orientation:
be: _Арыентацыя значкоў:

en: Show icons on primary display
be: Паказваць значкі на асноўным дысплеі

en: Use custom _font size:
be: Выкарыстоўваць адвольны _памер шрыфту:

en: Show icon tooltips. Size:
be: Паказваць падказкі для значкоў. Памер:

en: Size of the tooltip preview image.
be: Памер мініяцюры ў выплыўной падказцы.

en: Show t_humbnails
be: Паказваць мінія_цюры

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
be: Абярыце гэты параметр для адлюстравання файлаў на працоўным стале ў выглядзе мініяцюр.

en: Show hidden files on the desktop
be: Паказваць схаваныя файлы на працоўным стале

en: Single _click to activate items
be: Задзейнічаць элементы _адной пстрычкай

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: <b>Default Icons</b>
be: <b>Прадвызначаныя значкі</b>

en: _Icons
be: _Значкі

en: _Applications
be: _Праграмы

en: Remove Workspace %d
be: Выдаліць прастору "%d"

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
be: Сапраўды выдаліць працоўную прастору "%d"?
    
    Зараз вы на працоўнай прасторы "%d".

en: Remove Workspace '%s'
be: Выдаліць працоўную прастору "%s"

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
be: Сапраўды выдаліць працоўную прастору "%s"?
    Зараз вы на працоўнай прасторы "%s".

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
be: Выдаліць

en: Window List
be: Спіс акон

en: <b>Workspace %d</b>
be: <b>Працоўная прастора "%d"</b>

en: _Add Workspace
be: _Дадаць працоўную прастору

en: _Remove Workspace %d
be: _Выдаліць працоўную прастору "%d"

en: _Remove Workspace '%s'
be: _Выдаліць працоўную прастору "%s"

en: Display version information
be: Вывесці інфармацыю пра версію

en: Reload all settings
be: Перазагрузіць усе налады

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
be: Перайсці да наступнай фонавай выявы на бягучай працоўнай прасторы

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
be: Паказаць меню (на пазіцыі курсора)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
be: Паказаць спіс акон (на пазіцыі курсора)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
be: Аўтаматычнае выраўноўванне значкоў працоўнага стала

en: Disable debug messages
be: Выключыць адладачныя паведамленні

en: Do not wait for a window manager on startup
be: Не чакаць кіраўніка акон падчас запуску

en: Cause xfdesktop to quit
be: Скончыць працу xfdesktop

en: Failed to parse arguments: %s
be: Не атрымалася разабраць аргументы: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
be: Гэта %s версіі %s, запушчанай у Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
be: Сабрана з GTK+ %d.%d.%d, саслана з GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
be: Параметры зборкі:

en:     Desktop Menu:        %s
be:     Меню працоўнага стала: %s

en: enabled
be: уключана

en: disabled
be: выключана

en:     Desktop Icons:       %s
be:     Значкі на працоўным стале: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
be:     Значкі файлаў на працоўным стале: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
be: Не атрымалася стварыць каталог на працоўным стале "%s"

en: Desktop Folder Error
be: Памылка каталога працоўнага стала

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
be: Файл з такою назвай ужо існуе. Калі ласка, выдаліце яго альбо змяніце назву.

en: Rename Error
be: Не атрымалася змяніць назву

en: The files could not be renamed
be: Не атрымалася змяніць назву файла

en: None of the icons selected support being renamed.
be: У абраных значкоў нельга змяніць назву.

en: _OK
be: _Добра

en: _Open With "%s"
be: _Адкрыць у "%s"

en: Open With "%s"
be: Адкрыць у "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
be: Немагчыма запусціць "exo-desktop-item-edit", што патрабуецца для стварэння і рэдагавання запускальнікаў і спасылак працоўнага стала.

en: _Open all
be: _Адкрыць усе

en: Create _Launcher...
be: Стварыць _запускальнік...

en: Create _URL Link...
be: Стварыць _спасылку URL...

en: Create _Folder...
be: Стварыць _каталог...

en: Create _Document
be: Стварыць дак_умент

en: No templates installed
be: Шаблоны не ўсталяваныя

en: _Empty File
be: Пу_сты файл

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Execute
be: _Запусціць

en: _Edit Launcher
be: _Рэдагаваць запускальнік

en: Open With
be: Адкрыць у

en: Open With Other _Application...
be: Адкрыць у іншай пра_граме...

en: Set _Default Application...
be: Зрабіць _прадвызначанай праграмай...

en: _Paste
be: _Уставіць

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Paste Into Folder
be: Уставіць у  каталог

en: Mo_ve to Trash
be: Вы_даліць у сметніцу

en: _Delete
be: Вы_даліць

en: _Rename...
be: _Змяніць назву...

en: _Open in New Window
be: _Адкрыць у новым акне

en: Arrange Desktop _Icons
be: Выраўнаваць _значкі працоўнага стала

en: _Next Background
be: _Наступны фон

en: Desktop _Settings...
be: Налады працоўнага _стала...

en: P_roperties...
be: _Уласцівасці...

en: Load Error
be: Не атрымалася загрузіць

en: Failed to load the desktop folder
be: Не атрымалася загрузіць каталог працоўнага стала

en: Copy _Here
be: Скапіяваць _сюды

en: _Move Here
be: _Перамясціць сюды

en: _Link Here
be: _Стварыць спасылку

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Untitled document
be: Дакумент без назвы

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
be: Сёння ў %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
be: Учора ў %X

note: Days from last week
en: %A at %X
be: %A на %X

note: Any other date
en: %x at %X
be: %x на %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
be: Невядома

en: The folder could not be opened
be: Не атрымалася адкрыць каталог

en: Error
be: Памылка

en: The requested operation could not be completed
be: Немагчыма завяршыць неабходную аперацыю

en: The file could not be renamed
be: Немагчыма змяніць назву файла

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be: Гэтай функцыі патрабуецца служба кіраўніка файлаў (напрыклад, ад Thunar).

en: Delete Error
be: Не атрымалася выдаліць

en: The selected files could not be deleted
be: Не атрымалася выдаліць абраныя файлы

en: Trash Error
be: Памылка сметніцы

en: The selected files could not be moved to the trash
be: Не атрымалася перамясціць абраныя файлы ў сметніцу

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be: Гэтай функцыі патрабуецца служба сметніцы (напрыклад, ад Thunar).

en: Could not empty the trash
be: Не атрымалася ачысціць сметніцу

en: Create File Error
be: Падчас стварэння файла адбылася памылка

en: Could not create a new file
be: Не атрымалася стварыць новы файл

en: Create Document Error
be: Падчас стварэння дакумента адбылася памылка

en: Could not create a new document from the template
be: Не атрымалася стварыць дакумент па шаблоне

en: File Properties Error
be: Памылка ўласцівасцей файла

en: The file properties dialog could not be opened
be: Не атрымалася адкрыць дыялог уласцівасцей файла

en: The file could not be opened
be: Не атрымалася адкрыць файл

en: Failed to run "%s"
be: Не атрымалася запусціць "%s"

en: The application chooser could not be opened
be: Не атрымалася адкрыць дыялог выбару праграм

en: Transfer Error
be: Не атрымалася перадаць

en: The file transfer could not be performed
be: Не атрымалася перадаць файлы

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
be: Адмантаванне прылады

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
be: Прылада "%s" адмантоўваецца сістэмай. Калі ласка, не вымайце дыск і не адключайце дыскавод

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
be: Запіс даных на прыладу

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
be: Патрэбна запісаць даныя, перш чым можна будзе вызваліць прыладу "%s". Калі ласка, не вымайце дыск і не адключайце дыскавод

en: Unmount Finished
be: Адмантавана

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
be: Прылада "%s" бяспечна адлучаная ад сістэмы.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
be: Вызваленне прылады

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
be: Прылада "%s" зараз вызваляецца. Гэта можа заняць некаторы час

en: Eject Finished
be: Вызвалена

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be: Назва: %s
    Тып: %s
    Памер: %s
    Апошняя змена: %s

en: Trash is empty
be: Сметніца пустая

en: Trash contains one item
be: У сметніцы адзін аб'ект

en: Trash contains %d items
be: У сметніцы %d аб'ектаў

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be: %s
    Памер: %s
    Апошняя змена: %s

en: _Empty Trash
be: _Ачысціць сметніцу

en: (unknown)
be: (невядома)

en: Failed to eject "%s"
be: Немагчыма вызваліць "%s"

en: Eject Failed
be: Не атрымалася вызваліць

en: Failed to mount "%s"
be: Немагчыма прымантаваць "%s"

en: Mount Failed
be: Не атрымалася прымантаваць

en: _Stop the Multi-Disk Drive
be: _Спыніць шматдыскавую прыладу

en: E_ject Volume
be: Выз_валіць том

en: _Unmount Volume
be: Ад_мантаваць том

en: _Mount Volume
be: Пры_мантаваць том

en: _Window Actions
be: _Дзеянні з акном
