xfdesktop - en to hr translation catalogue (240 entries)

en: Home
hr: Osobna mapa

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Trash
hr: Smeće

en: Removable Devices
hr: Uklonjivi uređaji

en: Network Shares
hr: Dijeljenja na mreži

en: Disks and Drives
hr: Diskovi i pogoni

en: Other Devices
hr: Ostali uređaji

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
hr: <b>%s</b>
    Tip: %s
    Veličina: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
hr: Pozadinske slike za monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
hr: Pozadinske slike za monitor %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
hr: Premjesti ovaj dijalog do zaslona za kojeg želite mijenjati postavke.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
hr: Pozadinska slika za %s na monitoru %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
hr: Pozadinska slika za %s na monitoru %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
hr: Premjesti ovaj dijalog do radnog prostora i zaslona za kojeg želite mijenjati postavke.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
hr: Pozadinske slike za moju radnu površinu

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
hr: Pozadinske slike za %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
hr: Premjesti ovaj dijalog do radnog prostora za kojeg želite mijenjati postavke.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
hr: Izbor slika je nedostupan kada je stil slike postavljen na Ništa.

en: Spanning screens
hr: Obuhvaćeni zasloni

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
hr: Želite li urediti sve postojeće ikone
    prema odabranoj orijentaciji?

en: Arrange icons
hr: Uredite ikone

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
hr: Nije moguće pokrenuti "%s":

en: Launch Error
hr: Greška pokretanja

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Image files
hr: Datoteke slika

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
hr: Odaberi direktorij

en: Settings manager socket
hr: Socket upravljanja postavkama

en: Version information
hr: Inforemacija o verziji

en: Enable debug messages
hr: Omogući poruke otklanjanja grešaka

en: Type '%s --help' for usage.
hr: Upiši '%s --help' za pomoć

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hr: Xfce razvojni tim.Sva prava pridržana.

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Prijavite probleme u <%s>.

en: Desktop Settings
hr: Postavke radne površine

en: Unable to contact settings server
hr: Ne mogu se spojiti na server za postavke

en: Quit
hr: Odustani

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Set desktop background and menu and icon behavior
hr: Postavi ponašanje pozadine radne površine i izbornika i ikona

en: Solid color
hr: Puna boja

en: Horizontal gradient
hr: Vodoravni gradijent

en: Vertical gradient
hr: Okomiti gradijent

en: Transparent
hr: Prozirno

en: Choose the folder to select wallpapers from.
hr: Izaberite mapu za odabir pozadinskih slika.

en: Apply
hr: Primjeni

en: St_yle:
hr: St_il:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
hr: Odredite kako će se promjeniti veličina slike da pristaje na zaslon

en: None
hr: Ništa

en: Centered
hr: Centrirano

en: Tiled
hr: Popločeno

en: Stretched
hr: Rašireno

en: Scaled
hr: Skalirano

en: Zoomed
hr: Zumirano

en: Spanning Screens
hr: Obuhvaćeni zasloni

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
hr: Odredi stil boje pozadinske slike.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
hr: Određuje punu boju, ili "lijevo" ili "vrh" prijelaza boje.

en: Select First Color
hr: Odaberi prvu boju

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
hr: Određuje "desno" ili "dolje" prijelaza boje.

en: Select Second Color
hr: Odaberi drugu boju

en: Apply to all _workspaces
hr: Primjeni na sve radne _prostore

en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: C_olor:
hr: B_oja:

en: Change the _background
hr: Promijeni _pozadinu

en: Automatically select a different background from the current directory.
hr: Automatski izaberi drugačiju pozadinu iz trenutne mape.

en: Specify how often the background will change.
hr: Odredite kako često će se mijenjati pozadina.

en: in seconds:
hr: u sekundama:

en: in minutes:
hr: u minutama:

en: in hours:
hr: u satima:

en: at start up
hr: pri pokretanju

en: every hour
hr: svaki sat

en: every day
hr: svaki dan

en: chronologically
hr: kronološki

en: Amount of time before a different background is selected.
hr: Količina vremena prije nego je drugačija pozadina izabrana.

en: _Random Order
hr: _Nasumični raspored

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
hr: Nasumično izabire drugu sliku iz iste mape kada se pozadinske slike izmjenjuju.

en: Left
hr: Lijevo

en: Middle
hr: Sredina

en: Right
hr: Desno

en: Minimized application icons
hr: Smanjene ikone programa

en: File/launcher icons
hr: Ikone datoteke/pokretača

en: Top Left Vertical
hr: Gore lijevo okomito

en: Top Left Horizontal
hr: Gore lijevo vodoravno

en: Top Right Vertical
hr: Gore desno okomito

en: Top Right Horizontal
hr: Gore desno horizontalno

en: Bottom Left Vertical
hr: Dolje lijevo vertikalno

en: Bottom Left Horizontal
hr: Dolje lijevo horizontalno

en: Bottom Right Vertical
hr: Dolje desno vertikalno

en: Bottom Right Horizontal
hr: Dolje desno vodoravno

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Background
hr: _Pozadina

en: Include applications menu on _desktop right click
hr: Uključi izbornik programa _desnim klikom na radnoj površini

en: _Button:
hr: _Dugme:

en: Mo_difier:
hr: Iz_mjenjivač:

en: Show _application icons in menu
hr: Pokaži _ikone programa u izborniku

en: _Edit desktop menu
hr: _Uredi izbornik radne površine

en: <b>Desktop Menu</b>
hr: <b>Izbornik radne površine</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
hr: Prikaži _srednjim klikom listu izbornika prozora na radnoj površini

en: B_utton:
hr: D_ugme:

en: Modi_fier:
hr: Izmje_njivač:

en: Sh_ow application icons in menu
hr: Po_kaži ikone programa u izborniku

en: Show workspace _names in list
hr: Pokaži imena _radnih prostora na listi

en: Use _submenus for the windows in each workspace
hr: Koristi _podizbornike za prozore u svakom radnom prostoru

en: Show s_ticky windows only in active workspace
hr: Pokaži lj_epljive prozore samo na aktivnim radnim prostorima

en: Show a_dd and remove workspace options in list
hr: Pokaži d_odaj i ukloni opcije za radne prostore na listi

en: <b>Window List Menu</b>
hr: b>Ibornik liste prozora</b>

en: _Menus
hr: _Izbornici

en: Icon _type:
hr: Tip _ikone:

en: Icon _size:
hr: Veličina _ikone:

en: Icons _orientation:
hr: _Orijentacija ikona:

en: Show icons on primary display
hr: Pokaži ikone na primarnom zaslonu

en: Use custom _font size:
hr: Koristi prilagođenu _veličinu fonta:

en: Show icon tooltips. Size:
hr: Prikazuj oblačiće ikona. Veličina:

en: Size of the tooltip preview image.
hr: Veličina slike pregleda oblačića.

en: Show t_humbnails
hr: Pokaži s_ličice

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
hr: Izaberi ovu opciju za prikaz datoteka s mogućnošću pregleda na radnoj površini kao automatski generiranih ikona sličica.

en: Show hidden files on the desktop
hr: Pokaži skrivene datoteke na radnoj površini

en: Single _click to activate items
hr: Jedan _klik za aktiviranje stavki

en: <b>Appearance</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: <b>Default Icons</b>
hr: <bZadane ikone</b>

en: _Icons
hr: _Ikone

en: _Applications
hr: _Programi

en: Remove Workspace %d
hr: Ukloni radni prostor %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
hr: Želite li zaista ukloniti radni prostor %d?
    Opaska: Trenutno ste na radnom prostoru %d.

en: Remove Workspace '%s'
hr: Ukloni radni prostor '%s'

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
hr: Želite li zaista ukloniti radni prostor %s?
    Opaska: Trenutno ste na radnom prostoru %s.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
hr: Ukloni

en: Window List
hr: Lista prozora

en: <b>Workspace %d</b>
hr: <b>Radni prostor %d</b>

en: _Add Workspace
hr: _Dodaj radni prostor

en: _Remove Workspace %d
hr: _Ukloni radni prostor %d

en: _Remove Workspace '%s'
hr: _Ukloni radni prostor '%s'

en: Display version information
hr: Prikaži informacije o verziji

en: Reload all settings
hr: Ponovno učitaj sve postavke

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
hr: Nastavi do slijedeće pozadine na trenutnom radnom prostoru

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
hr: Skočni prozor (na trenutnoj poziciji miša)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
hr: Skočni prozor liste prozora (na trenutnoj poziciji miša)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
hr: Automatski uredite sve ikone na radnoj površini

en: Disable debug messages
hr: Onemogući poruke otklanjanja grešaka

en: Do not wait for a window manager on startup
hr: Ne čekaj upravitelja prozora pri pokretanju

en: Cause xfdesktop to quit
hr: Uzrokuje  xfdesktop isključivanje

en: Failed to parse arguments: %s
hr: Ne mogu analizirati arugmente: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
hr: Ovo je %s verzija %s, pokrenuta na Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
hr: Izrađeno sa GTK+ %d.%d.%d, povezan s GTK +%d.%d.%d.

en: Build options:
hr: Opcije izrade:

en:     Desktop Menu:        %s
hr: Izbornik radne površine: %s

en: enabled
hr: omogućeno

en: disabled
hr: onemogućeno

en:     Desktop Icons:       %s
hr: Ikone radne površine: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
hr: Ikone datoteke radne površine: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
hr: Ne mogu kreirati mapu radne površine "%s"

en: Desktop Folder Error
hr: Greška mape radne površine

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
hr: Normalna datoteka s istim imenom već postoji.Molim izbrišite je ili preimenujte.

en: Rename Error
hr: Greška preimenovanja

en: The files could not be renamed
hr: Datoteke se ne može preimenovati

en: None of the icons selected support being renamed.
hr: Nijedna izabrana ikona ne podržava preimenovanje.

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open With "%s"
hr: _Otvori pomoću "%s"

en: Open With "%s"
hr: Otvori pomoću "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
hr: Ne mogu pokrenuti "exo-desktop-item-edit" što je potrebno za kreiranje i uređivanje pokretača i poveznica na radnoj površini.

en: _Open all
hr: _Otvori sve

en: Create _Launcher...
hr: Napravi _pokretač...

en: Create _URL Link...
hr: Napravi _URL poveznicu...

en: Create _Folder...
hr: Napravi _mapu...

en: Create _Document
hr: Napravi _dokument

en: No templates installed
hr: Nema instaliranih predložaka

en: _Empty File
hr: _Prazna datoteka

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Execute
hr: _Izvrši

en: _Edit Launcher
hr: _Uredi pokretač

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: Open With Other _Application...
hr: Otvori pomoću drugog _programa...

en: Set _Default Application...
hr: Postavi zadani program...

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Cu_t
hr: Izrež_i

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Paste Into Folder
hr: Zalijepi u mapu

en: Mo_ve to Trash
hr: Premje_sti u smeće

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Rename...
hr: _Preimenuj...

en: _Open in New Window
hr: _Otvori u novom prozoru

en: Arrange Desktop _Icons
hr: Uredite ikone _radne površine

en: _Next Background
hr: _Sljedeća pozadina

en: Desktop _Settings...
hr: Postavke _radne površine...

en: P_roperties...
hr: S_vojstva...

en: Load Error
hr: Greška učitavanja

en: Failed to load the desktop folder
hr: Neuspjelo učitavanje mape radne površine

en: Copy _Here
hr: Kopiraj _ovdje

en: _Move Here
hr: _Premjesti ovdje

en: _Link Here
hr: _Poveznica ovdje

en: _Cancel
hr: _Otkaži

en: Untitled document
hr: Bezimeni dokument

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
hr: Danas u %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
hr: Jučer u %X

note: Days from last week
en: %A at %X
hr: %A u %X

note: Any other date
en: %x at %X
hr: %x u %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: The folder could not be opened
hr: Mapa se ne može otvoriti

en: Error
hr: Greška

en: The requested operation could not be completed
hr: Zatražena radnja ne može biti završena

en: The file could not be renamed
hr: Datoteka se ne može preimenovati

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hr: Ova značajka zahtijeva prisutnost servisa upravitelja datotekama (kao što je dobivate od Thunar-a).

en: Delete Error
hr: Greška pri brisanju

en: The selected files could not be deleted
hr: Odabrane datoteke nisu mogle biti izbrisane

en: Trash Error
hr: Greška smeća

en: The selected files could not be moved to the trash
hr: Odabrane datoteke nisu mogle biti premještene u smeće

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hr: Ova značajka zahtijeva prisutnost servisa smeća (kao što je dobivate od Thunar-u).

en: Could not empty the trash
hr: Ne mogu isprazniti smeće

en: Create File Error
hr: Greška pri stvaranju datoteke

en: Could not create a new file
hr: Ne mogu napraviti novu datoteku

en: Create Document Error
hr: Greška stvaranja dokumenta

en: Could not create a new document from the template
hr: Ne mogu napravit inovi dokument iz predloška

en: File Properties Error
hr: Greška svojstava datoteke

en: The file properties dialog could not be opened
hr: Ne može se otvoriti dijalog svojstava datoteke

en: The file could not be opened
hr: Datoteka se ne može otvoriti

en: Failed to run "%s"
hr: Nisam uspio pokrenuti "%s"

en: The application chooser could not be opened
hr: Birač programa se ne može otvoriti

en: Transfer Error
hr: Greška prijenosa

en: The file transfer could not be performed
hr: Ne može se izvesti prijenos datoteke

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
hr: Demontiram uređaj

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hr: Uređaj "%s" je u postupku demontiranja. Molim da ne uklanjate medij ili odspajate uređaj.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
hr: Zapisujem podatke na uređaj

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hr: Postoje podaci koje treba zapisati na uređaj  "%s" prije nego li se ukloni.Molim  nemojte uklanjati medij ili isključivati pogon.

en: Unmount Finished
hr: Demontiranje završeno

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
hr: Uređaj "%s" je sigurno uklonjen iz sustava.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
hr: Izbacivanje uređaja

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hr: Uređaj  "%s" se izbacuje. To može potrajati neko vrijeme

en: Eject Finished
hr: Izbacivanje završeno

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hr: Naziv: %s
    Tip: %s
    Veličina: %s
    Zadnja izmjena: %s

en: Trash is empty
hr: Smeće je prazno

en: Trash contains one item
hr: Smeće sadrži jednu stavku

en: Trash contains %d items
hr: Smeće sadrži %d stavki

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hr: %s
    Veličina: %s
    Zadnja izmjena: %s

en: _Empty Trash
hr: _Isprazni smeće

en: (unknown)
hr: (nepoznato)

en: Failed to eject "%s"
hr: Nisam uspio izbaciti "%s"

en: Eject Failed
hr: Neuspješno izbacivanje

en: Failed to mount "%s"
hr: Nisam uspio montirati "%s"

en: Mount Failed
hr: Neuspješno montiranje

en: E_ject Volume
hr: I_zbaci uređaj

en: _Unmount Volume
hr: _Odmontiraj uređaj

en: _Mount Volume
hr: _Montiraj uređaj

en: _Window Actions
hr: _Radnje prozora
