xfdesktop - en to hu translation catalogue (249 entries)

en: Home
hu: Saját mappa

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Trash
hu: Kuka

en: Removable Devices
hu: Cserélhető eszközök

en: Network Shares
hu: Hálózati megosztások

en: Disks and Drives
hu: Lemezek és meghajtók

en: Other Devices
hu: Egyéb eszközök

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
hu: <b>%s</b>
    Típus: %s
    Méret: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
hu: Háttérkép a %d monitorhoz (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
hu: Háttérkép a %d monitorhoz

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
hu: Párbeszédablak mozgatása arra a képernyőre, amelyet be szeretne állítani.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
hu: Háttérkép ehhez: %s, a(z) %d. monitoron (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
hu: Háttérkép ehhez: %s, a(z) %d. monitoron

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
hu: Párbeszédablak mozgatása arra a képernyőre és munkaterületre, amelyet be szeretne állítani.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
hu: Háttérkép az asztalhoz

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
hu: Háttérkép ehhez: %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
hu: Húzza ezt a párbeszédablakot arra a munkaterületre, amelyiket be szeretné állítani.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
hu: A képkiválasztás nem érhető el amíg a képstílus beállítása „Nincs”.

en: Spanning screens
hu: Összekapcsolt képernyők

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
hu: Szeretné elrendezni az összes létező
    ikont a kiválasztott tájolásnak megfelelően?

en: Arrange icons
hu: Ikonok rendezése

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
hu: „%s” nem indítható:

en: Launch Error
hu: Indítási hiba

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Image files
hu: Képfájlok

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
hu: Válasszon könyvtárat

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: Enable debug messages
hu: Hibakeresési üzenetek engedélyezése

en: Type '%s --help' for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hu: Az Xfce fejlesztőcsapata. Minden jog fenntartva.

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Desktop Settings
hu: Asztal beállításai

en: Unable to contact settings server
hu: Nem érhető el a beállításkiszolgáló

en: Quit
hu: Kilépés

en: Desktop
hu: Asztal

en: Set desktop background and menu and icon behavior
hu: Az asztalháttér, valamint a menü- és ikonviselkedés beállítása

en: Solid color
hu: Homogén szín

en: Horizontal gradient
hu: Vízszintes színátmenet

en: Vertical gradient
hu: Függőleges színátmenet

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Choose the folder to select wallpapers from.
hu: Háttérképeket tartalmazó mappa kiválasztása.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: St_yle:
hu: Stíl_us:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
hu: A kép kijelzőn való átméretezésének és illesztésének megadása.

en: None
hu: Nincs

en: Centered
hu: Középre

en: Tiled
hu: Mozaik

en: Stretched
hu: Nyújtott

en: Scaled
hu: Átméretezett

en: Zoomed
hu: Nagyított

en: Spanning Screens
hu: Összekapcsolt képernyők

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
hu: A háttérkép mögötti szín megadása

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
hu: Egy szín megadása, vagy az átmenet „bal oldali” vagy „felső” színe.

en: Select First Color
hu: Válassza ki az első színt

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
hu: Az átmenet „jobb oldali” vagy „alsó” színe

en: Select Second Color
hu: Válassza ki a második színt

en: Apply to all _workspaces
hu: Alkalmazás az összes _munkaterületre

en: _Folder:
hu: _Mappa:

en: C_olor:
hu: _Szín:

en: Change the _background
hu: _Háttér módosítása

en: Automatically select a different background from the current directory.
hu: Automatikusan választ másik hátteret az aktuális könyvtárból.

en: Specify how often the background will change.
hu: Háttér változtatásának gyakorisága

en: in seconds:
hu: másodpercben:

en: in minutes:
hu: percben:

en: in hours:
hu: órában:

en: at start up
hu: induláskor

en: every hour
hu: minden órában

en: every day
hu: minden nap

en: chronologically
hu: időrendben

en: Amount of time before a different background is selected.
hu: Másik háttérkép választásának időköze.

en: _Random Order
hu: Véletlen so_rrend

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
hu: Véletlenszerűen választ egy másik képet ugyanabból a könyvtárból, ha a háttérkép váltakozóra van állítva.

en: Left
hu: Balra

en: Middle
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: Minimized application icons
hu: Minimalizált alkalmazásikonok

en: File/launcher icons
hu: Fájl/indítóikonok

en: Top Left Vertical
hu: Bal felső függőleges

en: Top Left Horizontal
hu: Bal felső vízszintes

en: Top Right Vertical
hu: Jobb felső függőleges

en: Top Right Horizontal
hu: Jobb felső vízszintes

en: Bottom Left Vertical
hu: Bal alsó függőleges

en: Bottom Left Horizontal
hu: Bal alsó vízszintes

en: Bottom Right Vertical
hu: Jobb alsó függőleges

en: Bottom Right Horizontal
hu: Jobb alsó vízszintes

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Background
hu: Hátté_r

en: Enable "Delete" option in file context menu
hu: "Törlés" megjelenítése a helyi menüben

en: Include applications menu on _desktop right click
hu: Alkalmazások m_enü megjelenítése az asztalon jobb kattintásra

en: _Button:
hu: G_omb:

en: Mo_difier:
hu: Mó_dosító:

en: Show _application icons in menu
hu: Alkalma_zásikonok megjelenítése a menüben

en: _Edit desktop menu
hu: As_ztali menü szerkesztése

en: <b>Desktop Menu</b>
hu: <b>Asztali menü</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
hu: Ablaklista me_nü megjelenítése az asztalon középső kattintásra

en: B_utton:
hu: _Gomb:

en: Modi_fier:
hu: Mód_osító:

en: Sh_ow application icons in menu
hu: _Alkalmazásikonok megjelenítése a menüben

en: Show workspace _names in list
hu: M_unkaterület-nevek megjelenítése a listában

en: Use _submenus for the windows in each workspace
hu: Almenük _használata az ablakokhoz minden munkaterületen

en: Show s_ticky windows only in active workspace
hu: A min_dig látható ablakok megjelenítése csak az aktív munkaterületen

en: Show a_dd and remove workspace options in list
hu: Munkaterület hozzáa_dása és eltávolítása lehetőség megjelenítése a listában

en: <b>Window List Menu</b>
hu: <b>Ablaklista menü</b>

en: _Menus
hu: _Menük

en: Icon _type:
hu: Ikon_típus:

en: Icon _size:
hu: Ikon_méret:

en: Icons _orientation:
hu: Ikonok _tájolása:

en: Show icons on primary display
hu: Ikonok megjelenítése az elsődleges kijelzőn

en: Use custom _font size:
hu: _Egyéni betűméret használata:

en: Show icon tooltips. Size:
hu: Súgóbuborékok megjelenítése. Méret:

en: Size of the tooltip preview image.
hu: A súgóbuborék előnézeti képének mérete.

en: Show t_humbnails
hu: Bélyeg_képek megjelenítése

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a fájlok előnézetének megjelenítéséhez az asztalon automatikusan előállított bélyegképekként, ha lehetséges.

en: Show hidden files on the desktop
hu: Rejtett fájlok mutatása az asztalon

en: Single _click to activate items
hu: _Elemek aktiválása egy kattintással

en: <b>Appearance</b>
hu: <b>Megjelenés</b>

en: <b>Default Icons</b>
hu: <b>Alapértelmezett ikonok</b>

en: _Icons
hu: I_konok

en: _Applications
hu: _Alkalmazások

en: Remove Workspace %d
hu: %d. munkaterület eltávolítása

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
hu: Valóban el akarja távolítani a %d. munkaterületet? Megjegyzés: Ön pillanatnyilag a %d. munkaterületen van.

en: Remove Workspace '%s'
hu: „%s” munkaterület eltávolítása

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
hu: Valóban el akarja távolítani a(z) „%s” munkaterületet?
    Megjegyzés: Ön pillanatnyilag a(z) „%s” munkaterületen van.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Window List
hu: Ablaklista

en: <b>Workspace %d</b>
hu: <b>%d. munkaterület</b>

en: _Add Workspace
hu: M_unkaterület hozzáadása

en: _Remove Workspace %d
hu: %d. munkat_erület eltávolítása

en: _Remove Workspace '%s'
hu: „%s” mu_nkaterület eltávolítása

en: Display version information
hu: Verzióinformációk megjelenítése

en: Reload all settings
hu: Minden beállítás újratöltése

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
hu: Váltás a következő háttérképre a jelenlegi munkaterületen

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
hu: A menü megjelenítése (az aktuális egérpozícióban)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
hu: Az ablaklista megjelenítése (az aktuális egérpozícióban)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
hu: Az asztalon lévő ikonok automatikus rendezése

en: Disable debug messages
hu: Hibakeresési üzenetek letiltása

en: Do not wait for a window manager on startup
hu: Ne várjon az ablakkezelőre indításkor

en: Cause xfdesktop to quit
hu: Az xfdesktop bezárása

en: Failed to parse arguments: %s
hu: A paraméterek feldolgozása meghiúsult: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
hu: Ez a(z) %s %s verziója, az Xfce %s környezetben.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
hu: Összeállítva a GTK+ %d.%d.%d, fut a Gtk+-%d.%d.%d változatával.

en: Build options:
hu: Összeállítási beállítások:

en:     Desktop Menu:        %s
hu: Asztali menü: %s

en: enabled
hu: engedélyezve

en: disabled
hu: letiltva

en:     Desktop Icons:       %s
hu: Asztali ikonok: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
hu: Asztali fájlikonok: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
hu: Nem hozható létre az asztal mappa („%s”)

en: Desktop Folder Error
hu: Asztal mappa hiba

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
hu: Már létezik ilyen nevű normál fájl. Törölje vagy nevezze át.

en: Rename Error
hu: Átnevezési hiba

en: The files could not be renamed
hu: A fájlokat nem lehet átnevezni

en: None of the icons selected support being renamed.
hu: A kiválasztott ikonok nem támogatják az átnevezést.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
hu: Ez újrarendezi az összes asztali elemet és más a képernyőn más helyre teszi,
    Megerősíted?

en: _Open With "%s"
hu: Megnyitás e_zzel: „%s”

en: Open With "%s"
hu: Megnyitás ezzel: „%s”

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
hu: Nem indítható az „exo-desktop-item-edit”, amely szükséges a indítóikonok és hivatkozások létrehozásához az asztalon.

en: _Open all
hu: Ö_sszes megnyitása

en: Create _Launcher...
hu: In_dítóikon létrehozása…

en: Create _URL Link...
hu: URL _hivatkozás létrehozása…

en: Create _Folder...
hu: M_appa létrehozása…

en: Create _Document
hu: _Dokumentum létrehozása

en: No templates installed
hu: Nincsenek telepítve sablonok

en: _Empty File
hu: Ü_res fájl

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Execute
hu: _Végrehajtás

en: _Edit Launcher
hu: Indítóikon s_zerkesztése

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: Open With Other _Application...
hu: Megnyitás _más alkalmazással…

en: Set _Default Application...
hu: _Alapértelmezett alkalmazás beállítása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Paste Into Folder
hu: Beillesztés mappába

en: Mo_ve to Trash
hu: Áthelyezés a K_ukába

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Rename...
hu: Á_tnevezés…

en: _Open in New Window
hu: Megnyitás új _ablakban

en: Arrange Desktop _Icons
hu: Asztali ikonok _rendezése

en: _Next Background
hu: _Következő háttér

en: Desktop _Settings...
hu: _Asztal beállításai…

en: P_roperties...
hu: _Tulajdonságok…

en: Load Error
hu: Betöltési hiba

en: Failed to load the desktop folder
hu: Az asztal mappa betöltése meghiúsult

en: Copy _Here
hu: Másolás i_de

en: _Move Here
hu: Á_thelyezés ide

en: _Link Here
hu: _Linkelés ide

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Untitled document
hu: Névtelen dokumentum

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
hu: Ma, %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
hu: Tegnap, %X

note: Days from last week
en: %A at %X
hu: %A, %X

note: Any other date
en: %x at %X
hu: %x, %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: The folder could not be opened
hu: A mappa nem nyitható meg

en: Error
hu: Hiba

en: The requested operation could not be completed
hu: A kért művelet nem hajtható végre

en: The file could not be renamed
hu: A fájl nem nevezhető át

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hu: Ez a szolgáltatás egy fájlkezelő-szolgáltatás jelenlétét igényli (például a Thunar által biztosítottat).

en: Delete Error
hu: Törlési hiba

en: The selected files could not be deleted
hu: A kiválasztott fájlok nem törölhetők

en: Trash Error
hu: Kuka hiba

en: The selected files could not be moved to the trash
hu: A kiválasztott fájlok nem helyezhetők át a Kukába

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hu: Ez a szolgáltatás egy kukaszolgáltatás jelenlétét igényli (például a Thunar által biztosítottat).

en: Could not empty the trash
hu: A Kuka nem üríthető

en: Create File Error
hu: Fájllétrehozási hiba

en: Could not create a new file
hu: Nem hozható létre új fájl

en: Create Document Error
hu: Dokumentum-létrehozási hiba

en: Could not create a new document from the template
hu: Nem hozható létre dokumentum a sablonból

en: File Properties Error
hu: Fájltulajdonságok-hiba

en: The file properties dialog could not be opened
hu: A fájl tulajdonságai ablak nem nyitható meg

en: The file could not be opened
hu: A fájl nem nyitható meg

en: Failed to run "%s"
hu: „%s” futtatása meghiúsult

en: The application chooser could not be opened
hu: Az alkalmazásválasztó nem nyitható meg

en: Transfer Error
hu: Átviteli hiba

en: The file transfer could not be performed
hu: A fájlátvitel nem hajtható végre

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
hu: Eszköz leválasztása

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hu: A(z) „%s” eszköz leválasztása a rendszerről. Ne távolítsa el az adathordozót, és ne kapcsolja le a meghajtót

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
hu: Adatok eszközre írása

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hu: Adatokat kell a(z) „%s” eszközre írni annak eltávolítása előtt. Ne távolítsa el az adathordozót, és ne kapcsolja le a meghajtót

en: Unmount Finished
hu: Leválasztva

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
hu: A(z) „%s” eszköz biztonságosan el lett távolítva a rendszerből.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
hu: Eszköz kiadása

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hu: A(z) „%s” eszköz kiadása. Ez eltarthat egy ideig

en: Eject Finished
hu: Kiadva

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hu: Név: %s
    Típus: %s
    Méret: %s
    Utolsó módosítás: %s

en: Trash is empty
hu: A Kuka üres

en: Trash contains one item
hu: A Kuka egy elemet tartalmaz

en: Trash contains %d items
hu: A Kuka %d elemet tartalmaz

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hu: %s
    Méret: %s
    Utolsó módosítás: %s

en: _Empty Trash
hu: _Kuka ürítése

en: (not mounted)
hu: (nincs csatolva)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
hu: Név: %s
    Típus: %s
    Csatolva itt: %s
    Méret: %s
    Szabad hely: %s

en: Removable Volume
hu: Eltávolítható kötet

en: Failed to eject "%s"
hu: „%s” kiadása meghiúsult

en: Eject Failed
hu: A kiadás meghiúsult

en: Failed to mount "%s"
hu: „%s” csatolása meghiúsult

en: Mount Failed
hu: A csatolás meghiúsult

en: _Safely Remove Volume
hu: Kötet _biztonságos eltávolítása

en: _Disconnect Volume
hu: Kötet _lecsatlakoztatása

en: _Stop the Multi-Disk Drive
hu: Többlemezes meghajtó _leállítása

en: _Lock Volume
hu: Kötet _zárolása

en: E_ject Volume
hu: Kötet ki_adása

en: _Unmount Volume
hu: Kötet _leválasztása

en: _Mount Volume
hu: Kötet _csatolása

en: _Window Actions
hu: _Ablakműveletek
