xfdesktop - en to hy_AM translation catalogue (240 entries)

en: Home
hy_AM: Տուն

en: File System
hy_AM: Արմատ

en: Trash
hy_AM: Աղբաման

en: Removable Devices
hy_AM: Հեռացուելի յիշասարքեր

en: Network Shares
hy_AM: Ցանցային պաշար

en: Disks and Drives
hy_AM: Սկաւառակներ եւ յիշասարքեր

en: Other Devices
hy_AM: Այլ սարքեր

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
hy_AM: <b>%s</b>
    Տիպ․ %s
    Չափ․ %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
hy_AM: Ցուցասարքի պաստառը՝ %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
hy_AM: Ցուցասարքի պաստառը՝ %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
hy_AM: Տեղափոխել այս երկխաւսութիւնը այն ցուցադրիչ, որի կարգաւորումները, որ ցանկանում էք փոխել։

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
hy_AM: Պաստառ %s֊ի համար՝ %d (%s) ցուցասարքում

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
hy_AM: Պաստառ (%s)֊ի համար՝ %d ցուցասարքում

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
hy_AM: Տեղափոխել այս երկխաւսութիւնը այն աշխատատարածք, որի կարգաւորումները, որ ցանկանում էք խմբագրել։

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
hy_AM: Աշխատասեղանի պաստառ

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
hy_AM: Պաստառ %s֊ի համար

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
hy_AM: Տեղափոխել այս երկխաւսութիւնը այն աշխատատարածք, որի կարգաւորումները, որ ցանկանում էք խմբագրել։

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
hy_AM: Անհնար է ընտրել պատկեր, եթե ընտրուած է «Ոչինչ» ձեւը։

en: Spanning screens
hy_AM: Միաւորուած ցուցադրիչներ

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
hy_AM: Դադսաւորել բոլոր առկա
    պատկերակները ըստ ընտրուած դիրքի։

en: Arrange icons
hy_AM: Դասաւորել պատկերակները

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
hy_AM: Հնարաւոր չէ գործարկել «%s»֊ը

en: Launch Error
hy_AM: Գործարկման սխալ

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: Image files
hy_AM: Պատկերանիշեր

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
hy_AM: Նշել նշարան

en: Settings manager socket
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: SOCKET ID
hy_AM: ԲՆԻԿԻ ID

en: Version information
hy_AM: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: Enable debug messages
hy_AM: Միացնել վրիպազերծման ծանուցումները

en: Type '%s --help' for usage.
hy_AM: Մուտքագրէք '%s --help' աջակցութեան համար։

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy_AM: Xfce-ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների մասին կարող էք զեկուցել <%s> հասցէով։

en: Desktop Settings
hy_AM: Աշխատասեղանի կարգաւորումներ

en: Unable to contact settings server
hy_AM: Չյաջողուեց միանալ կարգաւորումների սպասարկչին

en: Quit
hy_AM: Ելք

en: Desktop
hy_AM: Աշխատասեղան

en: Set desktop background and menu and icon behavior
hy_AM: Սահմանել աշխատասեղանի յետնաշերտի, ցանկի եւ պատկերակի վարքագիծը

en: Solid color
hy_AM: Հոծ գոյն

en: Horizontal gradient
hy_AM: Հորիզոնական սահանցում

en: Vertical gradient
hy_AM: Ուղղահայեաց սահանցում

en: Transparent
hy_AM: Թափանցիկ

en: Choose the folder to select wallpapers from.
hy_AM: Նշել պանակը, որից ընտրուելու են պաստառները։

en: Apply
hy_AM: Գործադրել

en: St_yle:
hy_AM: Ո_ճ․

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
hy_AM: Պատկերակի չափը՝ ցուցադրիչի վրայ։

en: None
hy_AM: Ոչ մեկը

en: Centered
hy_AM: Կենտրոնացուած

en: Tiled
hy_AM: Կցաշարուած

en: Stretched
hy_AM: Ձիգ

en: Scaled
hy_AM: Չափուած

en: Zoomed
hy_AM: Խոշորացուած

en: Spanning Screens
hy_AM: Միաւորուած ցուցադրիչներ

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
hy_AM: Սահմանել յետնաշերտի պատկերի գոյնը։

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
hy_AM: Սահմանում է հոծ գոյն, կամ էլ՝ սահանցման «ձախ» կամ «վերեւ» գոյները։

en: Select First Color
hy_AM: Ընտրել առաջնային գոյնը

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
hy_AM: Սահմանում է սահանցման «աջ» կամ «ներքեւ» գոյները։

en: Select Second Color
hy_AM: Ընտրել երկրորդական գոյնը

en: Apply to all _workspaces
hy_AM: Հաստատել բոլոր _աշխատատարածքների համար

en: _Folder:
hy_AM: _Պանակ․

en: C_olor:
hy_AM: Գ_ոյն․

en: Change the _background
hy_AM: Փոխել _յետնապատկերը

en: Automatically select a different background from the current directory.
hy_AM: Ինքնաշխատաւրէն ընտրել այլ յետնապատկեր հետեւեալ նշարանից։

en: Specify how often the background will change.
hy_AM: Ընտրել, թե քանի անգամ յետնապատկերը կը փոխուի։

en: in seconds:
hy_AM: վայրկեանի ընթացքում․

en: in minutes:
hy_AM: րոպէի ընթացքում․

en: in hours:
hy_AM: ժամի ընթացքում․

en: at start up
hy_AM: մեկնարկի ժամանակ

en: every hour
hy_AM: ամեն ժամ

en: every day
hy_AM: ամեն աւր

en: chronologically
hy_AM: ժամանակագրաւրէն

en: Amount of time before a different background is selected.
hy_AM: Յետնապատկերների փոփոխութեան միջեւ ընկած ժամանակահատուածը։

en: _Random Order
hy_AM: _Պատահական հերթականութիւն

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
hy_AM: Պատահականաւրէն ընտրում է այլ պատկեր, նոյն նշարանից, երբ պաստառը շրջանառութեան մէջ է։

en: Left
hy_AM: Ձախ

en: Middle
hy_AM: Մեջտեղ

en: Right
hy_AM: Աջ

en: Minimized application icons
hy_AM: Ծրագրերի փոքրացուած պատկերակներ

en: File/launcher icons
hy_AM: Նիշի/գործարկիչի պատկերակներ

en: Top Left Vertical
hy_AM: Վերեւ ձախ ուղղահաեաց

en: Top Left Horizontal
hy_AM: Վերեւ ձախ հորիզոնական

en: Top Right Vertical
hy_AM: Վերեւ աջ ուղղահաեաց

en: Top Right Horizontal
hy_AM: Վերեւ աջ հորիզոնական

en: Bottom Left Vertical
hy_AM: Ներքեւ ձախ ուղղահաեաց

en: Bottom Left Horizontal
hy_AM: Ներքեւ ձախ հորիզոնական

en: Bottom Right Vertical
hy_AM: Ներքեւ աջ ուղղահաեաց

en: Bottom Right Horizontal
hy_AM: Ներքեւ աջ հորիզոնական

en: _Help
hy_AM: Աւգնութիւն

en: _Background
hy_AM: _Յետնապատկեր

en: Include applications menu on _desktop right click
hy_AM: Աւելացնել ծրագրերի ցանկը _աշխատասեղանում՝ աջ սեղմումով

en: _Button:
hy_AM: _Կոճակ․

en: Mo_difier:
hy_AM: Ձեւա_փոխիչ․

en: Show _application icons in menu
hy_AM: Ցուցադրել _ծրագրերի պատկերակները՝ ցանկում

en: _Edit desktop menu
hy_AM: _Խմբագրել աշխատասեղանի ցանկը

en: <b>Desktop Menu</b>
hy_AM: <b>Աշխատասեղանի ցանկ</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
hy_AM: Ցուցադրել _պատուհանների ցանկը աշխատասեղանում՝ կենտրոնական սեղմումով

en: B_utton:
hy_AM: Կ_ոճակ․

en: Modi_fier:
hy_AM: Ձեւափո_խիչ․

en: Sh_ow application icons in menu
hy_AM: Ցու_ցադրել ծրագրերի պատկերակները՝ ցանկում

en: Show workspace _names in list
hy_AM: Ցուցադրել աշխատատարածքների _անունները՝ ցանկում

en: Use _submenus for the windows in each workspace
hy_AM: Աւգտագործել _պատուհանների ենթացանկերը, բոլոր աշխատատարածքներում

en: Show s_ticky windows only in active workspace
hy_AM: Ցուցադրել կ_պչուն պատուհանները, միայն գործուն աշխատատարածքում

en: Show a_dd and remove workspace options in list
hy_AM: Ցուցադրել «ա_ւելացնել եւ հեռացնել աշխատարածքները» ընտրանքը ցանկում

en: <b>Window List Menu</b>
hy_AM: <b>Պատուհանների ցանկ</b>

en: _Menus
hy_AM: _Ցանկեր

en: Icon _type:
hy_AM: Պատկերակի _տիպը․

en: Icon _size:
hy_AM: Պատկերակի _չափը․

en: Icons _orientation:
hy_AM: Պատկերակների _դիրք․

en: Show icons on primary display
hy_AM: Ցուցադրել պատկերակները առաջնային ցուցադրիչում

en: Use custom _font size:
hy_AM: Աւգտագործել տառատեսակի _ընտրովի չափ․

en: Show icon tooltips. Size:
hy_AM: Ցուցադրել պատկերակի գործիքայուշակները։ Չափ․

en: Size of the tooltip preview image.
hy_AM: Յուշման նախատեսքի չափը։

en: Show t_humbnails
hy_AM: Ցուցադրել փո_քրապատկերները

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
hy_AM: Ցուցադրում է աշխատասեղանի նիշերը, որպէս պատկերակներ։

en: Show hidden files on the desktop
hy_AM: Ցուցադրել թաքցրած նիշերը՝ աշխատասեղանում

en: Single _click to activate items
hy_AM: Մեկսեղմում՝ _տարրերի գործարկման համար

en: <b>Appearance</b>
hy_AM: <b>Արտաքին տեսք</b>

en: <b>Default Icons</b>
hy_AM: <b>Սկզբնադիր պատկերակներ</b>

en: _Icons
hy_AM: Պ_ատկերակներ

en: _Applications
hy_AM: _Ծրագրեր

en: Remove Workspace %d
hy_AM: Հեռացնել %d Աշխատատարածքը

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
hy_AM: Հեռացնե՞լ %d աշխատատարածքը։
    Յուշում․ այս պահին դուք %d աշխատատարածքում էք։

en: Remove Workspace '%s'
hy_AM: Հեռացնել «%s» աշխատատարածքը

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
hy_AM: Հեռացնե՞լ «%s»։
    Յուշում․ այս պահին դուք «%s» աշխատատարածքում էք։

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
hy_AM: Հեռացնել

en: Window List
hy_AM: Պատուհանների ցուցակ

en: <b>Workspace %d</b>
hy_AM: <b>Աշխատատարածք %d</b>

en: _Add Workspace
hy_AM: _Յաւելել աշխատատարածք

en: _Remove Workspace %d
hy_AM: _Հեռացնել %d աշխատատարածքը

en: _Remove Workspace '%s'
hy_AM: _Հեռացնել «%s» աշխատատարածքը

en: Display version information
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը

en: Reload all settings
hy_AM: Վերբեռնել բոլոր կարգաւորումները

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
hy_AM: Անցնել ներկայիս աշխատատարածքի յաջորդ պաստառին

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
hy_AM: Ցուցադրել ցանկը (մկնիկի ներկայիս դիրքում)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
hy_AM: Ցուցադրել պատուհանների ցուցակը (մկնիկի ներկայիս դիրքում)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
hy_AM: Ինքնաշխատաւրէն հաւասարեցնել աշխատասեղանի բոլոր պատկերակները

en: Disable debug messages
hy_AM: Անջատել վրիպազերծման ծանուցումները

en: Do not wait for a window manager on startup
hy_AM: Չսպասել պատուհանի կառավարչին, մեկնարկի ժամանակ

en: Cause xfdesktop to quit
hy_AM: xfdesktop֊ի փակում

en: Failed to parse arguments: %s
hy_AM: Չյաջողուեց վերլուծել յենարկները․ %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
hy_AM: Սա %s֊ի %s տարբերակն է, գործարկուող Xfce֊ում %s։

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
hy_AM: Կառուցուած GTK+֊ով %d.%d.%d, յղուած GTK+ %d.%d.%d֊ին։

en: Build options:
hy_AM: Կառուցման ընտրանքներ․

en:     Desktop Menu:        %s
hy_AM: Աշխատասեղանի ընտրացանկ․    %s

en: enabled
hy_AM: միացուած

en: disabled
hy_AM: անջատուած

en:     Desktop Icons:       %s
hy_AM: Աշխատասեղանի պատկերակ․    %s

en:     Desktop File Icons:  %s
hy_AM: Աշխատասեղանին նիշերի պատկերակներ․ %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել «%s» պանակը

en: Desktop Folder Error
hy_AM: Աշխատասեղանի պանակի սխալ

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
hy_AM: Սովորական նիշ, նոյն անունով արդէն գոյութիւն ունի։ Ջնջէք կամ անուանափոխէք այն։

en: Rename Error
hy_AM: Անուանափոխման սխալ

en: The files could not be renamed
hy_AM: Նիշերը չեն անուանափոխուել

en: None of the icons selected support being renamed.
hy_AM: Ընտրուած պատկերակների ոչ մի սատարում չի վերանուանուել։

en: _OK
hy_AM: _Բարի

en: _Open With "%s"
hy_AM: _Բացել %s֊ում

en: Open With "%s"
hy_AM: Բացել %s֊ի աւգնութեամբ

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
hy_AM: Անհնար է գործարկել «exo-desktop-item-edit»֊ը, որը պահանջուում է, աշխատասեղանում՝ գործարկիչներ, յղումներ ստեղծելու եւ խմբագրելու համար։

en: _Open all
hy_AM: _Բացել բոլորը

en: Create _Launcher...
hy_AM: Ստեղծել _գործարկիչ...

en: Create _URL Link...
hy_AM: Ստեղծել _գերյղում...

en: Create _Folder...
hy_AM: Ստեղծել _պանակ․․․

en: Create _Document
hy_AM: Նոր _փաստաթուղթ

en: No templates installed
hy_AM: Տեղակայուած նմուշներ չկան

en: _Empty File
hy_AM: _Դատարկ նիշ

en: _Open
hy_AM: _Բացել

en: _Execute
hy_AM: _Գործարկել

en: _Edit Launcher
hy_AM: _Խմբագրել թողարկիչը

en: Open With
hy_AM: Բացել

en: Open With Other _Application...
hy_AM: Բացել այլ _յաւելուածում

en: _Paste
hy_AM: _Զետեղել

en: Cu_t
hy_AM: Կտ_րել

en: _Copy
hy_AM: _Պատճէնել

en: Paste Into Folder
hy_AM: Զետեղել պանակում

en: Mo_ve to Trash
hy_AM: Նե_տել աղբաման

en: _Delete
hy_AM: _Ջնջել

en: _Rename...
hy_AM: _Վերանուանել․․․

en: _Open in New Window
hy_AM: _Բացել նոր պատուհանում

en: Arrange Desktop _Icons
hy_AM: Հ_աւասարեցնել աշխատասեղանի _պատկերակները

en: _Next Background
hy_AM: _Հաջորդ յետնաշերտը

en: Desktop _Settings...
hy_AM: Աշխատասեղանի _կարգաւորումներ...

en: P_roperties...
hy_AM: Յ_ատկութիւններ...

en: Load Error
hy_AM: Բեռնման սխալ

en: Failed to load the desktop folder
hy_AM: Չյաջողուեց բեռնել աշխատասեղանի պանակը

en: Copy _Here
hy_AM: Պատճէնել _այստեղ

en: _Move Here
hy_AM: _Տեղափոխել այստեղ

en: _Link Here
hy_AM: _Յղել այստեղ

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: Untitled document
hy_AM: Անանուն փաստաթուղթ

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
hy_AM: Այսաւր %X֊ին

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
hy_AM: Երեկ %X֊ին

note: Days from last week
en: %A at %X
hy_AM: %A %X֊ին

note: Any other date
en: %x at %X
hy_AM: %x %X֊ին

note: the file_time is invalid
en: Unknown
hy_AM: Անյայտ

en: The folder could not be opened
hy_AM: Պանակը չի բացուել

en: Error
hy_AM: Սխալ

en: The requested operation could not be completed
hy_AM: Տրուած գործողութիւնը չի կատարոիել

en: The file could not be renamed
hy_AM: Նիշը չի անուանափոխուել

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hy_AM: Յատկութիւնը պահանջում է նիշային կառավարչի ծառայութիւնը (աւրինակ՝ Thunar֊ի կողմից սատարուողը)։

en: Delete Error
hy_AM: Ջնջման սխալ

en: The selected files could not be deleted
hy_AM: Նշուած նիշերը չեն ջնջուել

en: Trash Error
hy_AM: Աղբամանի սխալ

en: The selected files could not be moved to the trash
hy_AM: Նշուած նիշերը չեն նետուել աղբաման

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
hy_AM: Այս յատկութիւնը պահանջում է աղբամանի ծառայութիւնը (աւրինակ՝ Thunar֊ի կողմից սատարուողը)։

en: Could not empty the trash
hy_AM: Աղբամանը չի դատարկուել

en: Create File Error
hy_AM: Նիշի ստեղծման սխալ

en: Could not create a new file
hy_AM: Նոր նիշ չի ստեղծուել

en: Create Document Error
hy_AM: Փաստաթղթի ստեղծման սխալ

en: Could not create a new document from the template
hy_AM: Նմուշիչ, նոր փաստաթուղթը չի ստեղծուել

en: File Properties Error
hy_AM: Նիշի յատկութիւնների սխալ

en: The file properties dialog could not be opened
hy_AM: Նիշի յատկութիւնների երկխաւսութիւնը չի բացուել

en: The file could not be opened
hy_AM: Նիշը չի բացուել

en: Failed to run "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s»֊ը

en: The application chooser could not be opened
hy_AM: Ծրագրային ընտրիչը չի բացուել

en: Transfer Error
hy_AM: Փոխանցման սխալ

en: The file transfer could not be performed
hy_AM: Նիշի փոխանցումը չի կատարուել

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
hy_AM: Սարքի ապատեղակայում

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy_AM: «%s» սարքաւորումն ապատեղակայուում է։ Մի հեռացրէք կրիչը կամ հիշասարքը

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
hy_AM: Գրառում սարքի վրայ

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy_AM: Տուեալները պէտք է գրառուեն %s սարքում, մինչ ապատեղակայումը։ Մի հեռացրէք կրիչը կամ հիշասարքը։

en: Unmount Finished
hy_AM: Ապատեղակայման աւարտ

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
hy_AM: «%s» սարքը ապահով կերպով հեռացուել է համակարգից։

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
hy_AM: Սարքի անջատում

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hy_AM: %s սարքն անջատուում է։ Սա կարող է որոշ ժամանակ տեւել։

en: Eject Finished
hy_AM: Անջատման աւարտ

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hy_AM: Անուն․ %s
    Տեսակ․ %s
    Չափ․ %s
    Վերջին փոփոխութիւն%s

en: Trash is empty
hy_AM: Աղբամանը դատարկ է

en: Trash contains one item
hy_AM: Աղբամանը պարունակում է մեկ տարր

en: Trash contains %d items
hy_AM: Աղբամանը պարունակում է %d տարր

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
hy_AM: %s
    Չափ․ %s
    Վերջին փոփոխությունը․ %s֊ին

en: _Empty Trash
hy_AM: _Դատարկել աղբամանը

en: (unknown)
hy_AM: (անյայտ)

en: Failed to eject "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց հանել %s֊ը

en: Eject Failed
hy_AM: Անջատման ձախողում

en: Failed to mount "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց տեղակայել %s֊ը

en: Mount Failed
hy_AM: Տեղակայման ձախողում

en: E_ject Volume
hy_AM: Ա_նջատել ծաւալը

en: _Unmount Volume
hy_AM: Ա_պատեղակայել ծաւալը

en: _Mount Volume
hy_AM: _Տեղակայել ծաւալը

en: _Window Actions
hy_AM: _Պատուհանի գործողութիւններ
