xfdesktop - en to ka translation catalogue (241 entries)

en: Home
ka: სახლი

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Removable Devices
ka: მოცილებადი მოწყობილობები

en: Network Shares
ka: ქსელში გაზიარებები

en: Disks and Drives
ka: დისკები

en: Other Devices
ka: სხვა მოწყობილებები

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
ka: <b>%s</b>
    ტიპი: %s
    ზომა: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
ka: ფონური გამოსახულება %d (%s) მონიტორისთვის

en: Wallpaper for Monitor %d
ka: ფონური გამოსახულება %d მონიტორისთვის

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
ka: გადაიტანეთ ეს დიალოგი იმ ეკრანზე, რომლისთვისაც გსურთ პარამეტრების შეცვლა.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
ka: ფონური გამოსახულება %s-თვის %d (%s) მონიტორზე

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
ka: ფონური გამოსახულება %s-თვის %d მონიტორზე

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
ka: გადაიტანეთ ეს დიალოგი იმ ეკრანზე და სამუშაო სივრცეზე, რომლისთვისაც გსურთ პარამეტრების შეცვლა.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
ka: ფონური გამოსახულება ჩემი სამუშაო მაგიდისთვის

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
ka: ფონური გამოსახულება %s-სთვის

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
ka: გადაიტანეთ ეს დიალოგი იმ სამუშაო სივრცეზე, რომლისთვისაც გსურთ პარამეტრების შეცვლა.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
ka: სანამ გამოსახულების სტილში მითითებულია - არცერთი, გამოსახულების შერჩევა მიუწვდომელია.

en: Spanning screens
ka: გაერთიანებული ეკრანები

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
ka: გსურთ მოაწყოთ ყველა არსებული
    ხატულა არჩეული ორიენტაციის მიხედვით?

en: Arrange icons
ka: ხატულების მოწყობა

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
ka: "%s"-ის გაშვება შეუძლებელია:

en: Launch Error
ka: შეცდომა გაშვებაში

en: _Close
ka: დახურვა

en: Image files
ka: გამოსახულების ფაილები

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
ka: აირჩიეთ კატალოგი

en: Settings manager socket
ka: პარამეტრების მმართველის სოკეტი

en: SOCKET ID
ka: სოკეტის აიდი

en: Version information
ka: ინფორმაცია ვერსიის შესახებ

en: Enable debug messages
ka: დეფექტების აღმოსაჩენი შეტყობინებების ჩართვა

en: Type '%s --help' for usage.
ka: აკრიფეთ "%s --help" გამოყენებისთვის.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ka: Xfce-ის განვითარების ჯგუფი. ყველა უფლება დაცულია.

en: Please report bugs to <%s>.
ka: გთხოვთ, შეცდომების შესახებ გვაცნობეთ აქ <%s>.

en: Desktop Settings
ka: სამუშაო მაგიდის პარამეტრები

en: Unable to contact settings server
ka: პარამეტრების სერვერთან დაკავშირება შეუძლებელია

en: Quit
ka: დატოვება

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Set desktop background and menu and icon behavior
ka: გაასწორეთ სამუშაო მაგიდის ფონი, მენიუ და ხატულას ქცევა

en: Solid color
ka: მყარი ფერი

en: Horizontal gradient
ka: ჰორიზონტალური დახრილობა

en: Vertical gradient
ka: ვერტიკალური დახრილობა

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Choose the folder to select wallpapers from.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, საიდანაც შეარჩევთ ფონურ გამოსახულებებს.

en: Apply
ka: გამოყენება

en: St_yle:
ka: სტილი:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
ka: მიუთითეთ, თუ როგორ შეიცვალოს გამოსახულების ზომა, რათა ეკრანს მოერგოს.

en: None
ka: არცერთი

en: Centered
ka: დაცენტრებული

en: Tiled
ka: მოზაიკური

en: Stretched
ka: გაჭიმული

en: Scaled
ka: მასშტაბური

en: Zoomed
ka: გადიდებული

en: Spanning Screens
ka: გაერთიანებული ეკრანები

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
ka: მიუთითეთ ფერის სტილი, რომელიც იხატება ფონური გამოსახულების უკან.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
ka: "მარცხენა" ან "ზედა" დახრილობის ფერი, განსაზღვრავს მყარ ფერს.

en: Select First Color
ka: აირჩიეთ პირველი ფერი

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
ka: განსაზღვრავს "მარჯვენა" ან "ქვედა" დახრილობის ფერს.

en: Select Second Color
ka: აირჩიეთ მეორე ფერი

en: Apply to all _workspaces
ka: ყოველ სამუშაო სივრცეზე გამოყენება

en: _Folder:
ka: საქაღალდე:

en: C_olor:
ka: ფერი:

en: Change the _background
ka: ფონის შეცვლა

en: Automatically select a different background from the current directory.
ka: ავტომატურად შეარჩიე განსხვავებული ფონი მიმდინარე კატალოგიდან.

en: Specify how often the background will change.
ka: მიუთითეთ, ფონის შეცვლის სიხშირე.

en: in seconds:
ka: წამებში:

en: in minutes:
ka: წუთებში:

en: in hours:
ka: საათებში:

en: at start up
ka: ჩატვირთვისას

en: every hour
ka: ყოველ საათს

en: every day
ka: ყოველდღე

en: chronologically
ka: ქრონოლოგიურად

en: Amount of time before a different background is selected.
ka: დროის ოდენობა მომდევნო ფონის არჩევამდე.

en: _Random Order
ka: შემთხვევითი წყობა

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
ka: ფონური გამოსახულების წრიულად შეცვლის დროს, შემთხვევით ირჩევს სხვა გამოსახულებას იმავე კატალოგიდან.

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Middle
ka: შუა

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Minimized application icons
ka: ჩაკეცილი პროგრამების ხატულები

en: File/launcher icons
ka: ფაილების/გამშვებების ხატულები

en: Top Left Vertical
ka: ზედა მარცხენა ვერტიკალური

en: Top Left Horizontal
ka: ზედა მარცხენა ჰორიზონტალური

en: Top Right Vertical
ka: ზედა მარჯვენა ვერტიკალური

en: Top Right Horizontal
ka: ზედა მარჯვენა ჰორიზონტალური

en: Bottom Left Vertical
ka: ქვედა მარცხენა ვერტიკალური

en: Bottom Left Horizontal
ka: ქვედა მარცხენა ჰორიზონტალური

en: Bottom Right Vertical
ka: ქვედა მარჯვენა ვერტიკალური

en: Bottom Right Horizontal
ka: ქვედა მარჯვენა ჰორიზონტალური

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Background
ka: ფონი

en: Include applications menu on _desktop right click
ka: სამუშაო მაგიდაზე მარჯვენა ღილაკზე დაჭერით, გამოაჩინე პროგრამების მენიუ

en: _Button:
ka: ღილაკი:

en: Mo_difier:
ka: მოდიფიკატორი:

en: Show _application icons in menu
ka: პროგრამების ხატულების ჩვენება მენიუში

en: _Edit desktop menu
ka: სამუშაო მაგიდის მენიუს რედაქტირება

en: <b>Desktop Menu</b>
ka: <b>სამუშაო მაგიდის მენიუ</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
ka: სამუშაო მაგიდაზე შუა ღილაკზე დაჭერით, ფანჯრების სიის მენიუს ჩვენება

en: B_utton:
ka: ღილაკი:

en: Modi_fier:
ka: მოდიფიკატორი:

en: Sh_ow application icons in menu
ka: პროგრამის ხატულას ჩვენება მენიუში

en: Show workspace _names in list
ka: სამუშაო სივრცეების სახელების ჩვენება სიაში

en: Use _submenus for the windows in each workspace
ka: თითოეულ სამუშაო სივრცეში, ქვემენიუების გამოყენება ფანჯრებისთვის

en: Show s_ticky windows only in active workspace
ka: წებოვანი ფანჯრების ჩვენება მხოლოდ აქტიურ სამუშაო სივრცეში

en: Show a_dd and remove workspace options in list
ka: სამუშაო სივრცეების დამატებისა და მოცილების ვარიანტების ჩვენება სიაში

en: <b>Window List Menu</b>
ka: <b>ფანჯრების სიის მენიუ</b>

en: _Menus
ka: მენიუები

en: Icon _type:
ka: ხატულას ტიპი:

en: Icon _size:
ka: ხატულას ზომა:

en: Icons _orientation:
ka: ხატულების ორიენტაცია:

en: Show icons on primary display
ka: ხატულების ძირითად ეკრანზე ჩვენება

en: Use custom _font size:
ka: განსხვავებული შრიფტის ზომის გამოყენება:

en: Show icon tooltips. Size:
ka: ხატულას მინიშნებების ჩვენება. ზომა:

en: Size of the tooltip preview image.
ka: მინიშნების ესკიზის გამოსახულების ზომა.

en: Show t_humbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
ka: აირჩიეთ ეს ვარიანტი, რომ წინასწარ ნახოთ ფაილები სამუშაო მაგიდაზე, როგორც ავტომატურად წარმოქმნილი მინიატურული ხატულები.

en: Show hidden files on the desktop
ka: დამალული ფაილების სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: Single _click to activate items
ka: საგნების ერთი დაჭერით გააქტიურება

en: <b>Appearance</b>
ka: გარეგნობა

en: <b>Default Icons</b>
ka: <b>ნაგულისხმები ხატულები</b>

en: _Icons
ka: ხატულები

en: _Applications
ka: პროგრამები

en: Remove Workspace %d
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
ka: ნამდვილად გსურთ %d სამუშაო სივრცის მოცილება?
    შენიშვნა: თქვენ ამჟამად იმყოფებით %d სამუშაო სივრცეზე.

en: Remove Workspace '%s'
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე '%s'

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
ka: ნამდვილად გსურთ '%s' სამუშაო სივრცის მოცილება?
    შენიშვნა: თქვენ ამჟამად იმყოფებით '%s' სამუშაო სივრცეზე.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
ka: მოცილება

en: Window List
ka: ფანჯრების სია

en: <b>Workspace %d</b>
ka: <b>სამუშაო სივრცე %d</b>

en: _Add Workspace
ka: სამუშაო სივრცის დამატება

en: _Remove Workspace %d
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე %d

en: _Remove Workspace '%s'
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე '%s'

en: Display version information
ka: ინფორმაცია ვერსიის შესახებ

en: Reload all settings
ka: ყველა პარამეტრის გადატვირთვა

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
ka: მიმდინარე სამუშაო სივრცეზე, შემდეგ ფონურ გამოსახულებაზე გადასვლა

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
ka: მენიუს ჩვენება (თაგვის ამჟამინდელ მდებარეობაზე)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
ka: ფანჯრების სიის ჩვენება (თაგვის ამჟამინდელ მდებარეობაზე)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე ყველა ხატულას ავტომატურად მოწყობა

en: Disable debug messages
ka: დეფექტების აღმოსაჩენი შეტყობინებების გამორთვა

en: Do not wait for a window manager on startup
ka: არ დაელოდო ფანჯრის მმართველს ჩატვირთვისას

en: Cause xfdesktop to quit
ka: აიძულა xfdesktop-ს დატოვება

en: Failed to parse arguments: %s
ka: არგუმენტების გაანალიზება ვერ მოხერხდა: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ka: ეს არის %s, ვერსია %s, გაშვებულია Xfce %s-ზე.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ka: აგებულია GTK+ %d.%d.%d-ით, დაკავშირებულია GTK+ %d.%d.%d-ით.

en: Build options:
ka: აგების ვარიანტები:

en:     Desktop Menu:        %s
ka: სამუშაო მაგიდის მენიუ: %s

en: enabled
ka: ჩართულია

en: disabled
ka: გამორთულია

en:     Desktop Icons:       %s
ka: სამუშაო მაგიდის ხატულები: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
ka: სამუშაო მაგიდაზე ფაილების ხატულები: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის შექმნა ვერ მოხერხდა "%s"

en: Desktop Folder Error
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის შეცდომა

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
ka: იგივე სახელის ნორმალური ფაილი უკვე არსებობს. გთხოვთ, წაშალეთ ან სახელი შეუცვალეთ.

en: Rename Error
ka: სახელის შეცვლის შეცდომა

en: The files could not be renamed
ka: ფაილების სახელის შეცვლა შეუძლებელია

en: None of the icons selected support being renamed.
ka: არჩეული ხატულებიდან არცერთს არ აქვს სახელის შეცვლის მხარდაჭერა.

en: _OK
ka: კარგი

en: _Open With "%s"
ka: "%s"-ით გახსნა

en: Open With "%s"
ka: "%s"-ით გახსნა

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
ka: "exo-desktop-item-edit"-ის გაშვება შეუძლებელია, რომელიც საჭიროა გამშვებების და ბმულების შექმნისა და რედაქტირებისათვის.

en: _Open all
ka: ყველას გახსნა

en: Create _Launcher...
ka: გამშვების შექმნა...

en: Create _URL Link...
ka: ვებ-მისამართის ბმულის შექმნა

en: Create _Folder...
ka: Საქაღალდის შექმნა...

en: Create _Document
ka: დოკუმენტის შექმნა

en: No templates installed
ka: შაბლონები არ არის დაყენებული

en: _Empty File
ka: ცარიელი ფაილი

en: _Open
ka: გახსნა

en: _Execute
ka: გაშვება

en: _Edit Launcher
ka: გამშვების რედაქტირება

en: Open With
ka: გახსნა

en: Open With Other _Application...
ka: სხვა პროგრამით გახსნა...

en: Set _Default Application...
ka: ნაგულისხმები პროგრამის დაყენება...

en: _Paste
ka: ჩასმა

en: Cu_t
ka: ამოჭრა

en: _Copy
ka: ასლი

en: Paste Into Folder
ka: საქაღალდეში ჩასმა

en: Mo_ve to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: _Delete
ka: წაშლა

en: _Rename...
ka: _სახელის შეცვლა...

en: _Open in New Window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Arrange Desktop _Icons
ka: ხატულების მოწესრიგება

en: _Next Background
ka: შემდეგი ფონი

en: Desktop _Settings...
ka: სამუშაო მაგიდის პარამეტრები...

en: P_roperties...
ka: თვისებები...

en: Load Error
ka: ჩატვირთვის შეცდომა

en: Failed to load the desktop folder
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის ჩატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Copy _Here
ka: აქ დაკოპირება

en: _Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: _Link Here
ka: ბმულის გაკეთება

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: Untitled document
ka: უსახელო დოკუმენტი

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ka: დღეს %X-ზე

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ka: გუშინ %X-ზე

note: Days from last week
en: %A at %X
ka: %A %X-ზე

note: Any other date
en: %x at %X
ka: %x %X-ზე

note: the file_time is invalid
en: Unknown
ka: უცნობი

en: The folder could not be opened
ka: საქაღალდის გახსნა შეუძლებელია

en: Error
ka: შეცდომა

en: The requested operation could not be completed
ka: მოთხოვნილი ოპერაციის დასრულება შეუძლებელია

en: The file could not be renamed
ka: ფაილის სახელის შეცვლა შეუძლებელია

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ka: ეს თვისება მოითხოვს ფაილების მმართველის სერვისის არსებობას (მაგ.: როგორიცაა Thunar–ის მიერ მოწოდებული).

en: Delete Error
ka: წაშლის შეცდომა

en: The selected files could not be deleted
ka: არჩეული ფაილების წაშლა შეუძლებელია

en: Trash Error
ka: ნაგვის შეცდომა

en: The selected files could not be moved to the trash
ka: არჩეული ფაილების ნაგავში გადატანა შეუძლებელია

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ka: ეს თვისება მოითხოვს ნაგვის სერვისის არსებობას (მაგ.: როგორიცაა Thunar– ის მიერ მოწოდებული).

en: Could not empty the trash
ka: ნაგვის დაცლა ვერ მოხერხდა

en: Create File Error
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Could not create a new file
ka: ახალი ფაილის შექმნა შეუძლებელია

en: Create Document Error
ka: დოკუმენტის შექმნის შეცდომა

en: Could not create a new document from the template
ka: შაბლონიდან ახალი დოკუმენტის შექმნა შეუძლებელია

en: File Properties Error
ka: ფაილის თვისებების შეცდომა

en: The file properties dialog could not be opened
ka: ფაილის თვისებების დიალოგის გახსნა შეუძლებელია

en: The file could not be opened
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Failed to run "%s"
ka: "%s"-ის გაშვება ვერ მოხერხდა

en: The application chooser could not be opened
ka: პროგრამის ამომრჩევის გახსნა შეუძლებელია

en: Transfer Error
ka: გადაცემის შეცდომა

en: The file transfer could not be performed
ka: ფაილის გადაცემა ვერ განხორციელდა

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობის მოხსნა

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ka: მოწყობილობა "%s" იხსნება სისტემის მიერ. გთხოვთ, არ მოაცილოთ მედია ან არ გამოაერთოთ დისკი

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ka: მიმდინარეობს მონაცემების ჩაწერა მოწყობილობაზე

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ka: არსებობს მონაცემები, რომელიც უნდა დაიწეროს მოწყობილობაზე "%s" ვიდრე მისი მოცილება იქნება შესაძლებელი.  გთხოვთ, არ მოაცილოთ მედია ან არ გამოაერთოთ დისკი

en: Unmount Finished
ka: მოხსნა დასრულდა

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
ka: მოწყობილობა "%s" სისტემიდან უსაფრთხოდ მოიხსნა.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობის გამოღება

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობა "%s"-ს გამოღება. ამას შეიძლება გარკვეული დრო დასჭირდეს

en: Eject Finished
ka: გამოღება დასრულდა

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ka: სახელი: %s
    ტიპი: %s
    ზომა: %s
    ბოლოს შეიცვლა: %s

en: Trash is empty
ka: ნაგავი ცარიელია

en: Trash contains one item
ka: ნაგავი შეიცავს ერთ საგანს

en: Trash contains %d items
ka: ნაგავი შეიცავს %d საგანს

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ka: %s
    ზომა: %s
    ბოლოს შეიცვალა: %s

en: _Empty Trash
ka: ნაგვის დაცლა

en: (unknown)
ka: (უცნობი)

en: Failed to eject "%s"
ka: "%s"-ის გამოღება ვერ მოხერხდა

en: Eject Failed
ka: გამოღება ვერ მოხერხდა

en: Failed to mount "%s"
ka: "%s"-ის დამაგრება ვერ მოხერხდა

en: Mount Failed
ka: დამაგრება ვერ მოხერხდა

en: E_ject Volume
ka: მოცულობის გამოღება

en: _Unmount Volume
ka: მოცულობის მოხსნა

en: _Mount Volume
ka: მოცულობის დამაგრება

en: _Window Actions
ka: ფანჯრის მოქმედებები
