xfdesktop - en to nn translation catalogue (239 entries)

en: Home
nn: Heim

en: File System
nn: Filsystem

en: Trash
nn: Papirkorg

en: Removable Devices
nn: Flyttbare einingar

en: Network Shares
nn: Delt på nettverket

en: Disks and Drives
nn: Diskar og stasjonar

en: Other Devices
nn: Andre einingar

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
nn: <b>%s</b>
    Type: %s
    Storleik: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
nn: Bakgrunnsbilete for skjerm %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
nn: Bakgrunnsbilete for skjerm %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
nn: Flytt denne dialogen til den skjermen du vil endra innstillingane for.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
nn: Bakgrunnsbilete for %s på skjerm %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
nn: Bakgrunnsbilete for %s på skjerm %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
nn: Flytt denne dialogen til den skjermen og det arbeidsområdet du vil endra innstillingane for.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
nn: Bakgrunnsbilete for skrivebordet mitt

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
nn: Bakgrunnsbilete for %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
nn: Flytt denne dialogen til det arbeidsområdet du vil endra innstillingane for.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
nn: Kan ikkje velja bilete når biletstilen er «Ingen».

en: Spanning screens
nn: På tvers av skjermar

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
nn: Vil du stilla opp alle eksisterande
    ikon etter den valde orienteringa?

en: Arrange icons
nn: Still opp ikon

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
nn: Klarte ikkje køyra «%s»:

en: Launch Error
nn: Startfeil

en: _Close
nn: _Lat att

en: Image files
nn: Biletfiler

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
nn: Vel ei mappe

en: Settings manager socket
nn: Sokkel for innstillingshandterar

en: SOCKET ID
nn: SOKKEL-ID

en: Version information
nn: Informasjon om denne utgåva

en: Enable debug messages
nn: Skru på feilsøkjingsmeldingar

en: Type '%s --help' for usage.
nn: Skriv '%s --help' for bruksinstruksjonar

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nn: Utviklingslaget for Xfce. Alle rettar er reserverte.

en: Please report bugs to <%s>.
nn: Rapporter feil til <%s>.

en: Desktop Settings
nn: Skrivebordsoppsett

en: Unable to contact settings server
nn: Klarte ikkje å kontakta innstillingstenaren

en: Quit
nn: Avslutt

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Set desktop background and menu and icon behavior
nn: Set bakgrunnsbiletet og åtferda åt menyar og ikon

en: Solid color
nn: Einsfarga

en: Horizontal gradient
nn: Vassrett fargeovergang

en: Vertical gradient
nn: Loddrett fargeovergang

en: Transparent
nn: Gjennomsiktig

en: Choose the folder to select wallpapers from.
nn: Vel ei mappe å velja bakgrunnsbilete frå.

en: St_yle:
nn: St_il

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
nn: Vel korleis biletet skal skalerast for å passa skjermen.

en: None
nn: Ingen

en: Centered
nn: Midtstilt

en: Tiled
nn: Flislagt

en: Stretched
nn: Strekt

en: Scaled
nn: Skalert

en: Zoomed
nn: Zooma

en: Spanning Screens
nn: På tvers av skjermar

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
nn: Vel stilen på fargen som kjem bak bakgrunnsbiletet.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
nn: Den reine fargen, eller «venstre» eller «øvste» fargen i ein overgang.

en: Select First Color
nn: Vel fyrste farga

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
nn: «Høgre» eller «nedste» farge i ein overgang.

en: Select Second Color
nn: Vel andre farga

en: Apply to all _workspaces
nn: Bruk på alle arbeids_område

en: _Folder:
nn: _Mappe:

en: C_olor:
nn: _Farge:

en: Change the _background
nn: Endra _bakgrunnen

en: Automatically select a different background from the current directory.
nn: Vel automatisk eit anna bakgrunnsbilete frå denne mappa.

en: Specify how often the background will change.
nn: Vel kor ofte bakgrunnsbiletet skal endrast.

en: in seconds:
nn: sekund:

en: in minutes:
nn: minutt:

en: in hours:
nn: timar:

en: at start up
nn: ved oppstart

en: every hour
nn: kvar time

en: every day
nn: kvar dag

en: chronologically
nn: kronologisk

en: Amount of time before a different background is selected.
nn: Kor mykje tid før me byttar bakgrunnsbilete.

en: _Random Order
nn: _Tilfeldig følgje

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
nn: Vel eit tilfeldig anna bilete frå same mappa når bakgrunnsbiletet skal endrast.

en: Left
nn: Venstre

en: Middle
nn: Midten

en: Right
nn: Høgre

en: Control
nn: Kontroll

en: Minimized application icons
nn: Minimerte programikon

en: File/launcher icons
nn: Fil- og startarikon

en: Top Left Vertical
nn: Øvre venstre vertikalt

en: Top Left Horizontal
nn: Øvre venstre horisontalt

en: Top Right Vertical
nn: Øvre høgre vertikalt

en: Top Right Horizontal
nn: Øvre høgre horisontalt

en: Bottom Left Vertical
nn: Nedre venstre vertikalt

en: Bottom Left Horizontal
nn: Nedre venstre horisontalt

en: Bottom Right Vertical
nn: Nedre høgre vertikalt

en: Bottom Right Horizontal
nn: Nedre høgre horisontalt

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Background
nn: _Bakgrunn

en: Include applications menu on _desktop right click
nn: Ta med programmenyen ved høgreklikk på _skrivebordet

en: _Button:
nn: _Knapp:

en: Mo_difier:
nn: _Tilval:

en: Show _application icons in menu
nn: Vis _programikon i menyen

en: _Edit desktop menu
nn: _Endra skrivebordsmeny

en: <b>Desktop Menu</b>
nn: <b>Skrivebordsmeny</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
nn: Vis ein _vindaugslistemeny på skrivebordet når du midtklikkar

en: B_utton:
nn: K_napp:

en: Modi_fier:
nn: T_ilval:

en: Sh_ow application icons in menu
nn: Vis programik_on i menyen

en: Show workspace _names in list
nn: Vis _namn på arbeidsområde i lista

en: Use _submenus for the windows in each workspace
nn: Bruk _undermenyar for vindaugo på kvart arbeidsområde

en: Show s_ticky windows only in active workspace
nn: Vis _limte vindaugo berre på det aktive arbeidsområdet

en: Show a_dd and remove workspace options in list
nn: Ta med val for «_Legg til/fjern arbeidsområde» i lista

en: <b>Window List Menu</b>
nn: <b>Vindaugslistemeny</b>

en: _Menus
nn: _Menyar

en: Icon _type:
nn: Ikon_type:

en: Icon _size:
nn: Ikon_storleik:

en: Icons _orientation:
nn: Ikon_orientering:

en: Show icons on primary display
nn: Vis ikon på hovudskjermen

en: Use custom _font size:
nn: Bruk eigen skri_ftstorleik:

en: Show icon tooltips. Size:
nn: Vis ikonverktøytips. Storleik:

en: Size of the tooltip preview image.
nn: Storleik på førehandsvisninga på verktøytipset.

en: Show t_humbnails
nn: Vis _småbilete

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
nn: Vel dette for å laga småbilete automatisk av filer som kan førehandsvisast.

en: Show hidden files on the desktop
nn: Vi skjulte filer på skrivebordet

en: Single _click to activate items
nn: Enkel_klikk for å ta i bruk element

en: <b>Appearance</b>
nn: <b>Utsjånad</b>

en: <b>Default Icons</b>
nn: <b>Standardikon</b>

en: _Icons
nn: _Ikon

en: _Applications
nn: Progr_am

en: Remove Workspace %d
nn: Fjern arbeidsområdet %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
nn: Vil du verkeleg fjerna arbeidsområde %d?
    Merk: Du bruker arbeidsområde %d no.

en: Remove Workspace '%s'
nn: Fjern arbeidsområde «%s»

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
nn: Vil du verkeleg fjerna arbeidsområde %s?
    Merk: Du bruker arbeidsområde «%s» no.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
nn: Fjern

en: Window List
nn: Vindaugsliste

en: <b>Workspace %d</b>
nn: <b>Arbeidsområde %d</b>

en: _Add Workspace
nn: Legg til eit _arbeidsområde

en: _Remove Workspace %d
nn: Fje_rn arbeidsområdet %d

en: _Remove Workspace '%s'
nn: Fje_rn arbeidsområdet «%s»

en: Display version information
nn: Vis versjonsinformasjon

en: Reload all settings
nn: Last alle innstillingar på nytt

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
nn: Gå vidare til neste bakgrunnsbilete på dette arbeidsområdet

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
nn: La menyen spretta opp (ved musepeikaren)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
nn: La vindaugslista spretta opp (ved musepeikaren)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
nn: Automatisk ordna alle ikona på skrivebordet

en: Disable debug messages
nn: Skru av feilsøkjingsmeldingar

en: Do not wait for a window manager on startup
nn: Ikkje vent på at vindaugshandteraren skal starta

en: Cause xfdesktop to quit
nn: Få xfdesktop til å avslutta

en: Failed to parse arguments: %s
nn: Klarte ikkje tolka argumenta: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
nn: Dette er %s utgåve %s, som køyrer på Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
nn: Bygd med GTK+-%d.%d.%d, lenka med GTK+-%d.%d.%d

en: Build options:
nn: Byggeinnstillingar:

en:     Desktop Menu:        %s
nn: Skrivebordsmeny: %s

en: enabled
nn: på

en: disabled
nn: av

en:     Desktop Icons:       %s
nn: Skrivebordsikon: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
nn: Skrivebordsfil-ikon: %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
nn: Klarte ikkje laga skrivebordsmappa «%s»

en: Desktop Folder Error
nn: Feil med skrivebordsmappa

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
nn: Ei vanleg fil med det namnet finst. Slett henne, eller gje nytt namn.

en: Rename Error
nn: Omdøypingsfeil

en: The files could not be renamed
nn: Klarte ikkje døypa om filene

en: None of the icons selected support being renamed.
nn: Inga av dei valde ikona støttar omdøyping.

en: _Open With "%s"
nn: _Opna med «%s»

en: Open With "%s"
nn: Opna med «%s»

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
nn: Klarte ikkje starta «exo-desktop-item-edit», som krevst for å laga og endra startarar og lenkjer på skrivebordet.

en: _Open all
nn: _Opna alle

en: Create _Launcher...
nn: _Lag ny startar...

en: Create _URL Link...
nn: Lag _URL-lenkje...

en: Create _Folder...
nn: Opprett _mappe …

en: Create _Document
nn: Opprett _dokument

en: No templates installed
nn: Ingen malar er installerte

en: _Empty File
nn: _Tom fil

en: _Open
nn: _Opna

en: _Execute
nn: _Køyr

en: _Edit Launcher
nn: _Endra startar

en: Open With
nn: Opna med

en: Open With Other _Application...
nn: Opna med eit anna _program

en: _Paste
nn: _Lim inn

en: Cu_t
nn: Klipp _ut

en: _Copy
nn: _Kopier

en: Paste Into Folder
nn: Lim inn i mappe

en: Mo_ve to Trash
nn: Flytt til _papirkorga

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Rename...
nn: End_ra namn …

en: _Open in New Window
nn: _Opna i nytt vindauge

en: Arrange Desktop _Icons
nn: _Still opp skrivebordsikona

en: _Next Background
nn: _Neste bakgrunn

en: Desktop _Settings...
nn: _Skrivebordsoppsett...

en: P_roperties...
nn: Ei_genskapar …

en: Load Error
nn: Feil ved lasting

en: Failed to load the desktop folder
nn: Klarte ikkje opna skrivebordsmappa.

en: Copy _Here
nn: Kopier _hit

en: _Move Here
nn: _Flytt hit

en: _Link Here
nn: _Lenk hit

en: _Cancel
nn: Av_bryt

en: Untitled document
nn: Dokument utan namn

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
nn: I dag kl. %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
nn: I går kl. %X

note: Days from last week
en: %A at %X
nn: %A kl. %X

note: Any other date
en: %x at %X
nn: %x kl. %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
nn: Ukjend

en: The folder could not be opened
nn: Klarte ikkje opna mappa

en: Error
nn: Feil

en: The requested operation could not be completed
nn: Klarte ikkje utføra operasjonen

en: The file could not be renamed
nn: Klarte ikkje døypa om fila

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
nn: Denne funksjonen krev at det finst ein filhandsamar (slik som Thunar).

en: Delete Error
nn: Slettefeil

en: The selected files could not be deleted
nn: Klarte ikkje sletta desse filene

en: Trash Error
nn: Feil med papirkorga

en: The selected files could not be moved to the trash
nn: Klarte ikkje flytta desse filene til papirkorga

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
nn: Denne funksjonen krev eit program som kan kasta i papirkorga (slik som Thunar).

en: Could not empty the trash
nn: Klarte ikkje tøma papirkorga

en: Create File Error
nn: Feil ved fillaging

en: Could not create a new file
nn: Klarte ikkje laga ny fil

en: Create Document Error
nn: Feil ved dokumentlaging

en: Could not create a new document from the template
nn: Klarte ikkje laga nytt dokument frå malen

en: File Properties Error
nn: Feil med fileigenskapar

en: The file properties dialog could not be opened
nn: Klarte ikkje opna dialogen for fileigenskapar

en: The file could not be opened
nn: Kunne ikkje opna fila

en: Failed to run "%s"
nn: Klarte ikkje køyra «%s»

en: The application chooser could not be opened
nn: Klarte ikkje opna programveljaren

en: Transfer Error
nn: Overføringsfeil

en: The file transfer could not be performed
nn: Klarte ikkje overføra fila

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
nn: Avmonterer eininga

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
nn: Eininga «%s» blir avmontert. Ikkje fjern ho eller kopla frå stasjonen.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
nn: Skriv data til eininga

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
nn: Det er data som må skrivast til «%s» før du kan fjerna henne. Ikkje fjern lagringseininga eller kopla frå stasjonen

en: Unmount Finished
nn: Ferdig å avmontera

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
nn: Eininga «%s» er trygt fjerna frå systemet.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
nn: Løyser ut eininga

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
nn: Eininga «%s» blir kopla frå. Dette kan ta litt tid

en: Eject Finished
nn: Ferdig å løysa ut

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
nn: Namn: %s
    Type: %s
    Storleik: %s
    Sist endra: %s

en: Trash is empty
nn: Papirkorga er tom

en: Trash contains one item
nn: Papirkorga inneheld ei fil

en: Trash contains %d items
nn: Papirkorga inneheld %d filer

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
nn: %s
    Storleik: %s
    Sist endra: %s

en: _Empty Trash
nn: _Tøm papirkorga

en: (unknown)
nn: (ukjent)

en: Failed to eject "%s"
nn: Klarte ikkje løysa ut «%s»

en: Eject Failed
nn: Klarte ikkje løysa ut

en: Failed to mount "%s"
nn: Klarte ikkje montera «%s»

en: Mount Failed
nn: Klarte ikkje montera

en: E_ject Volume
nn: _Løys ut stasjon

en: _Unmount Volume
nn: _Avmonter stasjonen

en: _Mount Volume
nn: _Monter stasjon

en: _Window Actions
nn: _Vindaugshandlingar
