xfdesktop - en to sk translation catalogue (239 entries)

en: Home
sk: Domov

en: File System
sk: Súborový systém

en: Trash
sk: Kôš

en: Removable Devices
sk: Vymeniteľné zariadenia

en: Network Shares
sk: Sieťové zdieľania

en: Disks and Drives
sk: Disky a jednotky

en: Other Devices
sk: Ostatné zariadenia

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
sk: <b>%s</b>
    Typ: %s
    Veľkosť: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
sk: Pozadie monitora %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
sk: Pozadie monitora %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
sk: Presuňte toto dialógové okno na obrazovku, ktorej chcete zmeniť nastavenia.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
sk: Pozadie pre %s na monitore %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
sk: Pozadie pre %s na monitore %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
sk: Presuňte toto dialógové okno na obrazovku a pracovnú plochu, ktorým chcete zmeniť nastavenia.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
sk: Pozadie mojej pracovnej plochy

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
sk: Pozadie pre %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
sk: Presuňte tento dialóg na pracovnú plochu, ktorej chcete meniť nastavenia.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
sk: Výber obrázku nie je dostupný, keď je štýl obrázku nastavený na Žiadny.

en: Spanning screens
sk: Rozloženie cez obrazovky

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
sk: Chceli by ste usporiadať všetky existujúce
    ikony v závislosti na vybranej orientácii?

en: Arrange icons
sk: Usporiadať ikony

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
sk: Nie je možné spustiť "%s":

en: Launch Error
sk: Chyba pri spustení

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Image files
sk: Súbory obrázkov

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
sk: Výber adresára

en: Settings manager socket
sk: Nastavenia správcu soketu

en: Version information
sk: Informácia o verzií

en: Enable debug messages
sk: Zapnúť ladiace správy

en: Type '%s --help' for usage.
sk: Informácie o použití získate príkazom '%s --help'

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sk: Vývojársky tím Xfce. Všetky práva vyhradené.

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosím, chyby nahláste na <%s>.

en: Desktop Settings
sk: Nastavenia plochy

en: Unable to contact settings server
sk: Nedá sa pripojiť so serverom nastavení

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Set desktop background and menu and icon behavior
sk: Nastavenie pozadia pracovnej plochy a ponuky a správania ikon

en: Solid color
sk: Jednofarebný

en: Horizontal gradient
sk: Vodorovný prechod

en: Vertical gradient
sk: Zvislý prechod

en: Transparent
sk: Priesvitný

en: Choose the folder to select wallpapers from.
sk: Vyberte zložku, z ktorej budú vyberané tapety.

en: Apply
sk: Použiť

en: St_yle:
sk: Š_týl:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
sk: Zadajte spôsob, ako bude obrázok prispôsobený obrazovke.

en: None
sk: Nič

en: Centered
sk: V strede

en: Tiled
sk: Dlaždiť

en: Stretched
sk: Roztiahnuť

en: Scaled
sk: Škálovať

en: Zoomed
sk: Priblížený

en: Spanning Screens
sk: Roztiahnuť cez obrazovky

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
sk: Zadajte štýl farby vykreslenú pod obrázkom pozadia.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
sk: Udáva plnú farbu alebo ľavú/hornú farbu farebného prechodu.

en: Select First Color
sk: Vyberte prvú farbu

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
sk: Udáva pravú/dolnú farbu farebného prechodu.

en: Select Second Color
sk: Vyberte druhú farbu

en: Apply to all _workspaces
sk: Použiť na _všetky pracovné plochy

en: _Folder:
sk: _Zložka:

en: C_olor:
sk: _Farba:

en: Change the _background
sk: Zmeniť _pozadie

en: Automatically select a different background from the current directory.
sk: Automaticky vybrať iné pozadie z aktuálnej zložky.

en: Specify how often the background will change.
sk: Udáva ako často sa má meniť pozadie.

en: in seconds:
sk: v sekundách:

en: in minutes:
sk: v minútach:

en: in hours:
sk: v hodinách:

en: at start up
sk: pri štarte

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: chronologically
sk: chronoligicky

en: Amount of time before a different background is selected.
sk: Čas, po ktorom je zvolené iné pozadie.

en: _Random Order
sk: _Náhodné poradie

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
sk: Náhodne vyberá obrázok zo z jednej zložky. ked má byť pozadie zmenené.

en: Left
sk: Vľavo

en: Middle
sk: V strede

en: Right
sk: Vpravo

en: Control
sk: Ovládanie

en: Minimized application icons
sk: Ikony minimalizovaných aplikácií

en: File/launcher icons
sk: Ikony súborov a spúšťačov

en: Top Left Vertical
sk: Vľavo hore zvislo

en: Top Left Horizontal
sk: Vľavo hore zvislo

en: Top Right Vertical
sk: Vpravo hore zvislo

en: Top Right Horizontal
sk: Vpravo hore vodorovne

en: Bottom Left Vertical
sk: Vľavo dole zvislo

en: Bottom Left Horizontal
sk: Vľavo dole vodorovne

en: Bottom Right Vertical
sk: Vpravo dole zvislo

en: Bottom Right Horizontal
sk: Vpravo dole vodorovne

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Background
sk: Po_zadie

en: Include applications menu on _desktop right click
sk: Pri kliknutí pravým tlačidlom na plochu zahrnúť i menu aplikácií.

en: _Button:
sk: _Tlačidlo:

en: Mo_difier:
sk: Mo_difikátor:

en: Show _application icons in menu
sk: Zobraziť ikony _aplikácií v ponuke

en: _Edit desktop menu
sk: _Upraviť hlavnú ponuku

en: <b>Desktop Menu</b>
sk: <b>Ponuka pracovnej plochy</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
sk: Zobraziť ponuku _zoznam okien pri kliknutí prostredným tlačidlom myši na plochu

en: B_utton:
sk: _Tlačidlo:

en: Modi_fier:
sk: Mo_difikátor:

en: Sh_ow application icons in menu
sk: Zobraziť _ikony aplikácií v ponuke

en: Show workspace _names in list
sk: Zobrazovať _názvy pracovných plôch v ponuke

en: Use _submenus for the windows in each workspace
sk: Používať _podponuky pre okná každej plochy

en: Show s_ticky windows only in active workspace
sk: Zobrazovať _prilepené okná iba v aktívnej pracovnej ploche

en: Show a_dd and remove workspace options in list
sk: V zozname zobraziť voľby pridať/odstrániť pracovnú plochu

en: <b>Window List Menu</b>
sk: <b>Ponuka zoznamu okien</b>

en: _Menus
sk: Po_nuky

en: Icon _type:
sk: Typ ikon:

en: Icon _size:
sk: Veľkosť ikon:

en: Icons _orientation:
sk: _Orientácia ikon:

en: Show icons on primary display
sk: Zobraziť ikony na hlavnej obrazovke

en: Use custom _font size:
sk: Použiť vlastnú veľkosť _písma:

en: Show icon tooltips. Size:
sk: Zobraziť popis ikon. Veľkosť:

en: Size of the tooltip preview image.
sk: Veľkosť obrázku ukážky popisu ikony.

en: Show t_humbnails
sk: Zobraziť náhľady

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
sk: Vyberte túto možnosť pre zobrazenie prehliadateľných súborov na ploche ako automaticky generované náhľadové ikony.

en: Show hidden files on the desktop
sk: Zobraziť skryté súbory na pracovnej ploche

en: Single _click to activate items
sk: Jenoduché _kliknutie pre aktiváciu položiek

en: <b>Appearance</b>
sk: <b>Vzhľad</b>

en: <b>Default Icons</b>
sk: <b>Predvolené ikony</b>

en: _Icons
sk: _Ikony

en: _Applications
sk: _Aplikácie

en: Remove Workspace %d
sk: Odstrániť pracovnú plochu %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
sk: Naozaj chcete odstrániť pracovnú plochu %d?
    Poznámka: Práve ste na pracovnej ploche %d.

en: Remove Workspace '%s'
sk: Odstrániť pracovnú plochu „%s”

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
sk: Naozaj chcete odstrániť pracovnú plochu „%s”?
    Poznámka: Práve ste na pracovnej ploche „%s”.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
sk: Odstrániť

en: Window List
sk: Zoznam okien

en: <b>Workspace %d</b>
sk: <b>Virtuálna plocha %d</b>

en: _Add Workspace
sk: _Pridať virtuálnu plochu

en: _Remove Workspace %d
sk: _Odstrániť virtuálnu plochu %d

en: _Remove Workspace '%s'
sk: _Odstrániť virtuálnu plochu '%s'

en: Display version information
sk: Zobrazí informácie o verzii

en: Reload all settings
sk: Obnoviť všetky nastavenia

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
sk: Postúpiť na ďalšiu tapetu aktuálnej pracovnej plochy

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
sk: Otvoriť menu (na aktuálnej pozícii ukazovateľa myši)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
sk: Otvoriť zoznam okien (na aktuálnej pozícii ukazovateľa myši)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
sk: Automaticky usporiadať všetky ikony na ploche

en: Disable debug messages
sk: Vypnúť ladiace správy

en: Do not wait for a window manager on startup
sk: Nečakať na správcu okien pri spúšťaní

en: Cause xfdesktop to quit
sk: Ukončí správcu plochy xfdesktop

en: Failed to parse arguments: %s
sk: Zlyhalo spracovanie argumentov: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
sk: Toto je %s verzie %s, bežiace na Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
sk: Zostavené pomocou GTK+ %d.%d.%d, linkované s GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
sk: Voľby zostavenia:

en:     Desktop Menu:        %s
sk:     Ponuka pracovnej plochy:        %s

en: enabled
sk: zapnuté

en: disabled
sk: vypnuté

en:     Desktop Icons:       %s
sk:     Ikony pracovnej plochy:       %s

en:     Desktop File Icons:  %s
sk:     Ikony súborov pracovnej plochy:  %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok pracovnej plochy „%s“

en: Desktop Folder Error
sk: Chyba priečinka pracovnej plochy

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
sk: Súbor s rovnakým názvom už existuje. Zmažte ho, alebo premenujte.

en: Rename Error
sk: Chyba premenovania

en: The files could not be renamed
sk: Súbory nemožno premenovať

en: None of the icons selected support being renamed.
sk: Žiadna zo zvolených ikon nepodporuje premenovanie.

en: _Open With "%s"
sk: _Otvoriť programom "%s"

en: Open With "%s"
sk: Otvoriť programom "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
sk: Nie je možné spustiť "exo-desktop-item-edit". Táto aplikácia je vyžadovaná pri vytváraní a úpravu spúšťačov a odkazov na ploche.

en: _Open all
sk: _Otvoriť všetko

en: Create _Launcher...
sk: Vytvoriť _spúšťač...

en: Create _URL Link...
sk: Vytvoriť odkaz _URL...

en: Create _Folder...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create _Document
sk: Vytvoriť _dokument

en: No templates installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne šablóny

en: _Empty File
sk: _Prázdny súbor

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Execute
sk: _Spustiť

en: _Edit Launcher
sk: _Upraviť spúšťač

en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Open With Other _Application...
sk: Otvoriť _pomocou iného programu...

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Paste Into Folder
sk: Vložiť do priečinka

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _koša

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: _Rename...
sk: _Premenovať...

en: _Open in New Window
sk: _Otvoriť v novom okne

en: Arrange Desktop _Icons
sk: _Usporiadať ikony pracovnej plochy

en: _Next Background
sk: Ďaľšie _pozadie

en: Desktop _Settings...
sk: Nastavenia pracovnej plochy...

en: P_roperties...
sk: _Vlastnosti

en: Load Error
sk: Chyba pri načítaní

en: Failed to load the desktop folder
sk: Načítanie priečinka pracovnej plochy zlyhalo

en: Copy _Here
sk: _Kopírovať sem

en: _Move Here
sk: _Presunúť sem

en: _Link Here
sk: Vytvoriť _odkaz

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Untitled document
sk: Nepomenovaný dokument

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
sk: Dnes o %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
sk: Včera o %X

note: Days from last week
en: %A at %X
sk: %A na %X

note: Any other date
en: %x at %X
sk: %x na %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
sk: Neznámy

en: The folder could not be opened
sk: Priečinok nie je možné otvoriť

en: Error
sk: Chyba

en: The requested operation could not be completed
sk: Požadovanú operáciu nemožno dokončiť

en: The file could not be renamed
sk: Súbor nie je možné premenovať

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sk: Táto vlastnosť vyžaduje prítomnosť služby správcu súborov (napríklad aplikáciu Thunar).

en: Delete Error
sk: Chyba pri odstraňovaní

en: The selected files could not be deleted
sk: Zvolené súbory nemožno odstrániť

en: Trash Error
sk: Chyba koša

en: The selected files could not be moved to the trash
sk: Zvolené súbory nemožno presunúť do koša

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sk: Táto vlastnosť vyžaduje prítomnosť služby koša (napríklad dodávanú v rámci aplikácie Thunar).

en: Could not empty the trash
sk: Kôš nie je možné vysypať

en: Create File Error
sk: Chyba pri vytváraní súboru

en: Could not create a new file
sk: Nie je možné vytvoriť nový súbor

en: Create Document Error
sk: Chyba pri vytváraní dokumentu

en: Could not create a new document from the template
sk: Zo šablóny nie je možné vytvoriť nový dokument

en: File Properties Error
sk: Chyba vlastností súboru

en: The file properties dialog could not be opened
sk: Dialógové okno vlastností súboru nie je možné otvoriť

en: The file could not be opened
sk: Súbor nie je možné otvoriť

en: Failed to run "%s"
sk: Zlyhalo spustenie "%s"

en: The application chooser could not be opened
sk: Výber aplikácie nebolo možné otvoriť

en: Transfer Error
sk: Chyba pri prenose

en: The file transfer could not be performed
sk: Prenos súboru nie je možné uskutočniť

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
sk: Odpájanie zariadenia

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sk: Systém odpojuje zariadenie "%s". Prosím nevyberajte médium ani neodpájajte jednotku

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
sk: Zapisovanie dát na zariadenie

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sk: Pred odobratím zariadenia "%s" je nutné zapísať dáta. Prosím nevyberajte médium ani neodpájajte jednotku

en: Unmount Finished
sk: Odpojenie dokončené

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
sk: Zariadenie „%s” bolo zo systému bezpečne odstránené.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
sk: Odpája sa zariadenie

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sk: Zariadenie "%s" sa vysúva. Táto akcia môže chvíľu trvať

en: Eject Finished
sk: Vysunutie dokončené

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sk: Názov: %s
    Typ: %s
    Veľkosť: %s
    Posledná zmena: %s

en: Trash is empty
sk: Kôš je prázdny

en: Trash contains one item
sk: Kôš obsahuje jednu položku

en: Trash contains %d items
sk: Kôš obsahuje %d položiek

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sk: %s
    Veľkosť: %s
    Posledná zmena: %s

en: _Empty Trash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: Failed to eject "%s"
sk: Nepodarilo sa vysunúť "%s"

en: Eject Failed
sk: Vysunutie zlyhalo

en: Failed to mount "%s"
sk: Nepodarilo sa pripojiť "%s"

en: Mount Failed
sk: Pripojenie zlyhalo

en: E_ject Volume
sk: _Vysunúť zväzok

en: _Unmount Volume
sk: _Odpojiť zariadenie

en: _Mount Volume
sk: _Pripojiť zväzok

en: _Window Actions
sk: Akcie _okien
