xfdesktop - en to sq translation catalogue (251 entries)

en: Home
sq: Shtëpi

en: File System
sq: Sistem Kartelash

en: Trash
sq: Hedhurina

en: Removable Devices
sq: Pajisje të Heqshme

en: Network Shares
sq: Ndarje Në Rrjet

en: Disks and Drives
sq: Disqe dhe Pajisje

en: Other Devices
sq: Pajisje të Tjera

note: Display the file name, file type, and file size in the tooltip.
en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
sq: <b>%s</b>
    Lloj: %s
    Madhësi: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
sq: Sfond desktopi për Monitorin %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
sq: Sfond desktopi për Monitorin %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
sq: Shpjereni këtë dialog te ekrani të cilit doni t’i përpunoni rregullimet.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
sq: Sfond desktopi për %s te Monitori %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
sq: Sfond desktopi për %s te Monitori %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
sq: Shpjereni këtë dialog te ekrani dhe hapësira e punës të cilëve doni t’u përpunoni rregullimet.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
sq: Sfond desktopi për desktopin tim

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
sq: Sfond desktopi për %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
sq: Shpjereni këtë dialog te hapësira e punës të cilës doni t’i përpunoni rregullimet.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
sq: S’bëhet dot përzgjedhje figurash kur stili i figurës është caktuar si Asnjë.

en: Spanning screens
sq: Shtrirje në ekrane

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
sq: Do të donit të sistemohen krejt ikonat
    ekzistuese sipas orientimit të përzgjedhur?

en: Arrange icons
sq: Sistemoji ikonat

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
sq: S’arrihet të niset "%s":

en: Launch Error
sq: Gabim Nisësi

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Image files
sq: Kartela figurë

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
sq: Përzgjidhni Drejtori

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: Enable debug messages
sq: Aktivizo mesazhe diagnostikimi

en: Type '%s --help' for usage.
sq: Shtypni '%s --help' për përdorimin.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sq: Ekipi i zhvillimit të Xfce-së. Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutem njoftoni të meta te <%s>.

en: Desktop Settings
sq: Rregullime Desktopi

en: Unable to contact settings server
sq: S’arrihet të lidhet me shërbyesin e rregullimeve

en: Quit
sq: Dilni

en: Set desktop background and menu and icon behavior
sq: Caktoni sfond desktopi dhe sjellje menush dhe ikonash

en: Solid color
sq: Ngjyrë e plotë

en: Horizontal gradient
sq: Përshkallëzim horizontal

en: Vertical gradient
sq: Përshkallëzim vertikal

en: Transparent
sq: I tejdukshëm

en: Choose the folder to select wallpapers from.
sq: Zgjidhni dosje prej nga të përzgjidhen sfonde desktopi.

en: Apply
sq: Zbatoje

en: St_yle:
sq: _Stil:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
sq: Përcaktoni si të ripërmasohet figura për ta nxënë ekrani.

en: None
sq: Asnjë

en: Centered
sq: Në qendër

en: Tiled
sq: Tjegullzuar

en: Stretched
sq: Tërhequr

en: Scaled
sq: Përshkallëzuar

en: Zoomed
sq: Zoom-uar

en: Spanning Screens
sq: Shtrirje Në Ekrane

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
sq: Përcaktoni stilin e ngjyrës së vizatuar pas figurës <em>backdrop</em>.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
sq: Përcakton ngjyrën e plotë, ose ngjyrën e përshkallëzuesit për “majtas” ose “në krye”.

en: Select First Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrën Parësore

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
sq: Përcakton ngjyrën e përshkallëzuesit për “djathtas” ose “poshtë”.

en: Select Second Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrën Dytësore

en: Apply to all _workspaces
sq: Aplikoje mbi krejt _hapësirat e punës

en: _Folder:
sq: _Dosje:

en: C_olor:
sq: _Ngjyrë:

en: Change the _background
sq: Ndryshoni sf_ondin

en: Automatically select a different background from the current directory.
sq: Përzgjidh automatikisht një sfond tjetër nga drejtoria atë çast.

en: Specify how often the background will change.
sq: Përcaktoni sa shpesh do të ndryshojë sfondi.

en: in seconds:
sq: në sekonda:

en: in minutes:
sq: në minuta:

en: in hours:
sq: në orë:

en: at start up
sq: gjatë nisjes

en: every hour
sq: çdo orë

en: every day
sq: çdo ditë

en: chronologically
sq: kronologjikisht

en: Amount of time before a different background is selected.
sq: Sasi kohe përpara se të përzgjidhet një tjetër sfond.

en: _Random Order
sq: Rend _Kuturu

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
sq: Përzgjedh kuturu një tjetër figurë nga po ajo drejtori, kur i bie të ciklohet sfondi i desktopit.

en: Left
sq: Majtas

en: Middle
sq: Në mes

en: Right
sq: Djathtas

en: Shift
sq: Tasti Shift

en: Alt
sq: Tasti Alt

en: Control
sq: Tasti Kontroll

en: Minimized application icons
sq: Ikona të minimizuara aplikacionesh

en: File/launcher icons
sq: Ikona kartelash/nisësish

en: Top Left Vertical
sq: Vertikal Sipër Majtas

en: Top Left Horizontal
sq: Horizontal Sipër Majtas

en: Top Right Vertical
sq: Vertikal Sipër Djathtas

en: Top Right Horizontal
sq: Horizontal Sipër Djathtas

en: Bottom Left Vertical
sq: Vertikal Majtas Poshtë

en: Bottom Left Horizontal
sq: Horizontal Majtas Poshtë

en: Bottom Right Vertical
sq: Vertikal Djathtas Poshtë

en: Bottom Right Horizontal
sq: Horizontal Djathtas Poshtë

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Background
sq: _Sfond

en: Enable "Delete" option in file context menu
sq: Aktivizo mundësinë “Fshije” te menu konteksti kartelash

en: Include applications menu on _desktop right click
sq: Përfshi menu aplikacionesh kur djathtasklikohet në _desktop

en: _Button:
sq: _Buton:

en: Mo_difier:
sq: _Ndryshues:

en: Show _application icons in menu
sq: Shfaq në menu ikona _aplikacionesh

en: _Edit desktop menu
sq: _Përpunoni menu desktopi

en: <b>Desktop Menu</b>
sq: <b>Menu Desktopi</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
sq: Shfaq menu liste dritaresh, kur djathtasklikohet në desktop

en: B_utton:
sq: _Buton:

en: Modi_fier:
sq: N_dryshues:

en: Sh_ow application icons in menu
sq: _Shfaq në menu ikona aplikacionesh

en: Show workspace _names in list
sq: Shfaq në listë _emra hapësirash pune

en: Use _submenus for the windows in each workspace
sq: Përdor _nënmenu për dritaret në çdo hapësirë pune

en: Show s_ticky windows only in active workspace
sq: Shfaq dritare _ngjitëse vetëm në hapësira pune aktive

en: Show a_dd and remove workspace options in list
sq: Shfaq në listë mundësi _shtimi dhe heqjeje hapësire pune

en: <b>Window List Menu</b>
sq: <b>Menu Liste Dritaresh</b>

en: _Menus
sq: _Menu

en: Icon _type:
sq: _Lloj ikone:

en: Icon _size:
sq: _Madhësi ikone:

en: Icons _orientation:
sq: _Orientim ikonash:

en: Show icons on primary display
sq: Shfaq ikona në ekran parësor

en: Use custom _font size:
sq: Përdor madhësi _vetjake shkronjash:

en: Show icon tooltips. Size:
sq: Shfaq ndihmëza ikonash. Madhësia:

en: Size of the tooltip preview image.
sq: Madhësi e figurës së paraparjes së ndihmëzës.

en: Show t_humbnails
sq: Shfaq _miniatura

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
sq: Përzgjidheni këtë mundësi për të shfaqur në desktop si ikona miniaturash, të prodhuara automatikisht, kartela të cilave mund t’u bëhet paraparje.

en: Show hidden files on the desktop
sq: Shfaq te desktopi kartela të fshehura

en: Single _click to activate items
sq: Klikim _njësh për aktivizim elementësh

en: <b>Appearance</b>
sq: <b>Dukje</b>

en: <b>Default Icons</b>
sq: <b>Ikona Parazgjedhje</b>

en: _Icons
sq: _Ikona

en: _Applications
sq: _Aplikacione

en: Remove Workspace %d
sq: Hiq Hapësirë pune %d

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
sq: Doni vërtet të hiqet hapësira e punës %d?
    Shënim: Hëpërhë gjendeni në hapësirën e punës %d.

en: Remove Workspace '%s'
sq: Hiq Hapësirë Pune "%s"

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
sq: Doni vërtet të hiqet hapësira e punës '%s'?
    Shënim: Hëpërhë gjendeni në hapësirën e punës '%s'.

note: Popup a dialog box confirming that the user wants to remove a * workspace
en: Remove
sq: Hiqni

en: Window List
sq: Listë Dritaresh

en: <b>Workspace %d</b>
sq: <b>Hapësirë pune %d</b>

en: _Add Workspace
sq: _Shto Hapësirë Pune

en: _Remove Workspace %d
sq: _Hiq Hapësirë Pune %d

en: _Remove Workspace '%s'
sq: _Hiq Hapësirë Pune '%s'

en: Display version information
sq: Shfaq të dhëna versioni

en: Reload all settings
sq: Ringarko krejt rregullimet

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
sq: Shko përpara te sfondi pasues në hapësirën e tanishme të punës

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
sq: Buthtoje menunë (në pozicionin e atëçastshëm të miut)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
sq: Buthtoje listën e dritareve (në pozicionin e atëçastshëm të miut)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
sq: Sistemoji automatikisht krejt ikonat te desktopi

en: Disable debug messages
sq: Çaktivizo mesazhe diagnostikimi

en: Do not wait for a window manager on startup
sq: Mos prit për ndonjë përgjegjës dritaresh gjatë nisjes

en: Cause xfdesktop to quit
sq: Bëje xfcdesktop-in të mbyllet

en: Failed to parse arguments: %s
sq: S’u arrit të përtypen argumente: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
sq: Ky është versioni %s i %s, që po xhiron në Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
sq: Montuar me GTK+ %d.%d.%d, lidhur me GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
sq: Mundësi montimi:

en:     Desktop Menu:        %s
sq:     Menu Desktopi:        %s

en: enabled
sq: aktivizuar

en: disabled
sq: çaktivizuar

en:     Desktop Icons:       %s
sq:     Ikona Desktopi:       %s

en:     Desktop File Icons:  %s
sq:     Ikona Kartelash Desktopi:  %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
sq: S’u krijua dot dosja e desktopit "%s"

en: Desktop Folder Error
sq: Gabim Dosje Desktopi

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
sq: Ka tashmë një kartelë normale me po atë emër. Ju lutemi, fshijeni ose riemërtojeni.

en: Rename Error
sq: Gabim Riemërtimi

en: The files could not be renamed
sq: Kartelat s’u riemërtuan dot

en: None of the icons selected support being renamed.
sq: Asnjë prej ikonave të përzgjedhura nuk mbulon riemërtim të vetes.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
sq: Kjo do të risistemojë krejt objektet e desktopit dhe do t’i vendosë në pozicione të ndryshme në ekran.
    Jeni i sigurt?

en: _Open With "%s"
sq: _Hape Me "%s"

en: Open With "%s"
sq: Hape Me "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
sq: S’arrihet të niset "exo-desktop-item-edit", i cili është i domosdoshëm për krijim dhe përpunim nisësish dhe lidhjesh te desktopi.

en: _Open all
sq: _Hapi krejt

en: Create _Launcher...
sq: Krijoni _Nisës…

en: Create _URL Link...
sq: Krijoni Lidhje _URL…

en: Create _Folder...
sq: Krijoni _Dosje…

en: Create _Document
sq: Krijo _Dokument

en: No templates installed
sq: S’ka gjedhe të instaluara

en: _Empty File
sq: Kartelë e _Zbrazët

en: _Open
sq: _Hape

en: _Execute
sq: _Ekzekutoje

en: _Edit Launcher
sq: _Përpunoni Nisës

en: Open With
sq: Hape Me

en: Open With Other _Application...
sq: Hapeni Me Tjetër _Aplikacion…

en: Set _Default Application...
sq: Caktoni Aplikacion _Parazgjedhje…

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: Cu_t
sq: _Prije

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: Paste Into Folder
sq: Ngjite Në Dosje

en: Mo_ve to Trash
sq: Shpje_re te Hedhurinat

en: _Delete
sq: _Fshije

en: _Rename...
sq: _Riemërtoni…

en: _Open in New Window
sq: _Hape në Dritare të Re

en: Arrange Desktop _Icons
sq: Sistemoni _Ikona Desktopi

en: _Next Background
sq: Sfondi _Pasues

en: Desktop _Settings...
sq: R_regullime Desktopi…

en: P_roperties...
sq: _Veti…

en: Load Error
sq: Gabim Ngarkimi

en: Failed to load the desktop folder
sq: S’u arrit të ngarkohej dosja e desktopit

en: Copy _Here
sq: Kopjoje _Këtu

en: _Move Here
sq: _Sille Këtu

en: _Link Here
sq: _Lidhe Këtu

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: Untitled document
sq: Dokument pa titull

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
sq: Sot më %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
sq: Dje më %X

note: Days from last week
en: %A at %X
sq: %A më %X

note: Any other date
en: %x at %X
sq: %x më %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
sq: I panjohur

en: %.*s (copy %u)%s
sq: %.*s (kopjo %u)%s

en: The folder could not be opened
sq: Dosja s’u hap dot

en: Error
sq: Gabim

en: The requested operation could not be completed
sq: Veprimi i kërkuar s’u plotësua dot

en: The file could not be renamed
sq: Kartela s’u emërtua dot

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sq: Kjo veçori lyp praninë e një shërbimi përgjegjësi kartelash (si, bie fjala, ai i furnizuar nga Thunar-i).

en: Delete Error
sq: Gabim Fshirjeje

en: The selected files could not be deleted
sq: Kartelat e përzgjedhura s’u fshinë dot

en: Trash Error
sq: Gabim Hedhurinash

en: The selected files could not be moved to the trash
sq: Kartelat e përzgjedhura s’u shpunë dot te hedhurinat

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
sq: Kjo veçori lyp praninë e një shërbimi hedhurinash (si, bie fjala, ai i furnizuar nga Thunar-i).

en: Could not empty the trash
sq: S’u zbrazën dot hedhurinat

en: Create File Error
sq: Gabim Krijimi Kartele

en: Could not create a new file
sq: S’u krijua dot kartelë e re

en: Create Document Error
sq: Gabim Krijimi Dokumenti

en: Could not create a new document from the template
sq: S’u krijua dot dokument i ri prej gjedheje

en: File Properties Error
sq: Gabim Vetish Kartele

en: The file properties dialog could not be opened
sq: Dialogu për veti kartele s’u hap dot

en: The file could not be opened
sq: Kartela s’u hap dot

en: Failed to run "%s"
sq: S’u arrit të xhirohet "%s"

en: The application chooser could not be opened
sq: Zgjedhësi i aplikacioneve s’u hap dot

en: Transfer Error
sq: Gabim Shpërnguljeje

en: The file transfer could not be performed
sq: S’u krye dot shpërngulja e kartelës

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
sq: Po çmontohet pajisja

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sq: Pajisja "%s" po çmontohet nga sistemi. Ju lutemi, mos e hiqni median ose mos e shkëputni pajisjen

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
sq: Po shkruhen të dhëna në pajisje

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sq: Ka të dhëna që duhet të shkruar te pajisja "%s", para se ajo të mund të hiqet. Ju lutemi, mos e hiqni median ose mos e shkëputni pajisjen

en: Unmount Finished
sq: Çmontimi Përfundoi

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
sq: Pajisja "%s" u hoq nga sistemi pa rrezik.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
sq: Po nxirret pajisje

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sq: Pajisja "%s" po nxirret. Kjo mund të marrë pak kohë

en: Eject Finished
sq: Nxjerrja Përfundoi

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sq: Emër: %s
    Lloj: %s
    Madhësi: %s
    Ndryshuar së fundi më: %s

en: Trash is empty
sq: Hedhurina është e zbrazët

en: Trash contains one item
sq: Te hedhurinat ka një objekt

en: Trash contains %d items
sq: Te hedhurinat ka %d objekte

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
sq: %s
    Madhësi: %s
    Ndryshuar së fundi: %s

en: _Empty Trash
sq: _Zbraz Hedhurina

en: (not mounted)
sq: (i pamontuar)

en: (unknown)
sq: (e panjohur)

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
sq: Emër: %s
    Lloj: %s
    Montuar te: %s
    Madhësi: %s
    Hapësirë e Lirë: %s

en: Removable Volume
sq: Vëllim i Heqshëm

en: Failed to eject "%s"
sq: S’u arrit të nxirrje "%s"

en: Eject Failed
sq: Nxjerrja Dështoi

en: Failed to mount "%s"
sq: S’u arrit të montohej "%s"

en: Mount Failed
sq: Montimi Dështoi

en: _Safely Remove Volume
sq: Hiqe Vëllimin _Pa Rrezik

en: _Disconnect Volume
sq: _Shkëpute Vëllimin

en: _Stop the Multi-Disk Drive
sq: _Ndal Pajisjen Me Shumë Disqe

en: _Lock Volume
sq: _Kyçe Vëllimin

en: E_ject Volume
sq: _Nxirre Vëllimin

en: _Unmount Volume
sq: _Çmontoje Vëllimin

en: _Mount Volume
sq: _Montoje Vëllimin

en: _Window Actions
sq: Veprime _Dritareje
