xfdesktop - en to ug translation catalogue (166 entries)

en: Home
ug: ماكان

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Removable Devices
ug: ھەرىكەتچان ئۈسكۈنىلەر

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
ug: «%s» نى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى:

en: Launch Error
ug: ئىجرا قىلىش خاتالىقى

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: Image files
ug: سۈرەت ھۆججىتى

en: Settings manager socket
ug: باشقۇرغۇچى سوكېتنىڭ تەڭشەكلىرى

en: Version information
ug: نەشر ئۇچۇرى

en: Type '%s --help' for usage.
ug: '%s --help' كىرگۈزسە ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرگىلى بولىدۇ

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Desktop Settings
ug: ئۈستەلئۈستى تەڭشىكى

en: Unable to contact settings server
ug: تەڭشەك مۇلازىمېتىر بىلەن ئۇلىنالمىدى

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Set desktop background and menu and icon behavior
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىكى، تىزىملىك ۋە سىنبەلگە مەشغۇلاتىنى بەلگىلەش

en: Solid color
ug: ساپ رەڭ

en: Horizontal gradient
ug: توغرىسىغا ھەشەم رەڭ

en: Vertical gradient
ug: بويىغا ھەشەم

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: St_yle:
ug: ئۇسلۇب(_Y):

en: None
ug: يوق

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Tiled
ug: كاھىشتەك

en: Stretched
ug: سوزۇلغان

en: Scaled
ug: سوزۇلغان-قىسىلغان

en: Zoomed
ug: چوڭايتىلغان ياكى كىچىكلىتىلگەن

en: Select First Color
ug: تۇنجى رەڭنى تاللاش

en: Select Second Color
ug: ئىككىنچى رەڭنى تاللاش

en: C_olor:
ug: رەڭ(_o):

en: Left
ug: سول

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Right
ug: ئوڭ

en: Control
ug: كونترول

en: Minimized application icons
ug: ئەڭ كىچىك قىلىنغاندىكى پروگرامما سىنبەلگىسى

en: File/launcher icons
ug: ھۆججەت/ئىجراچى سىنبەلگىلىرى

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Background
ug: تەگلىك(_B)

en: _Button:
ug: توپچا(_B):

en: Mo_difier:
ug: سۈپەتلىگۈچى(_D):

en: Show _application icons in menu
ug: تىزىملىكتە پروگرامما سىنبەلگىسى كۆرسىتىلسۇن(_A)

en: _Edit desktop menu
ug: ئۈستەلئۈستى تىزىملىكىنى تەھرىرلە(_E)

en: <b>Desktop Menu</b>
ug: <b>ئۈستەلئۈستى تىزىملىكى</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
ug: ئۈستەلئۈستىدە ئوتتۇرا چېكىلگەندە كۆزنەك تىزىم تىزىملىكى كۆرسىتىلسۇن(_W)

en: B_utton:
ug: توپچا(_U):

en: Modi_fier:
ug: سۈپەتلىگۈچى(_F):

en: Sh_ow application icons in menu
ug: تىزىملىكتە پروگرامما سىنبەلگىسى كۆرسىتىلسۇن(_O)

en: Show workspace _names in list
ug: تىزىمدا خىزمەت رايونلىرىنىڭ ئاتلىرىنى كۆرسەتسۇن(_N)

en: Use _submenus for the windows in each workspace
ug: ھەر بىر خىزمەت رايونىدا كۆزنەكنىڭ تارماق تىزىملىكىنى ئىشلەتسۇن(_S)

en: Show s_ticky windows only in active workspace
ug: چاپلىشاڭغۇ كۆزنەكلەرنى ئاكتىپ خىزمەت رايونىدىلا كۆرسەتسۇن(_T)

en: <b>Window List Menu</b>
ug: <b>كۆزنەك تىزىم تىزىملىكى</b>

en: _Menus
ug: تىزىملىكلەر(_M)

en: Icon _type:
ug: سىنبەلگە تىپى(_T):

en: Icon _size:
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Use custom _font size:
ug: ئىختىيارىي خەت چوڭلۇقىنى ئىشلەت(_F):

en: Show t_humbnails
ug: كىچىك سۈرەتلەرنى كۆرسەتسۇن(_H)

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا ئاپتوماتىك ھاسىل قىلىنغان سىنبەلگىلەر ئۈستەلئۈستىدە كىچىك سۈرەت سۈپىتىدە كۆرسىتىلىدۇ.

en: Single _click to activate items
ug: تۈرلەرنى تەككە چېكىپلا ئاكتىپلىسۇن(_C)

en: <b>Appearance</b>
ug: <b>كۆرۈنۈشى</b>

en: <b>Default Icons</b>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى سىنبەلگىلەر</b>

en: _Icons
ug: سىنبەلگە(_I)

en: _Applications
ug: پروگراممىلار(_A)

en: Remove Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d نى ئۆچۈر

en: Window List
ug: كۆزنەك تىزىمى

en: <b>Workspace %d</b>
ug: <b>خىزمەت رايونى %d</b>

en: _Add Workspace
ug: خىزمەت رايونى قوش(_A)

en: _Remove Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d نى ئۆچۈر(_R)

en: _Remove Workspace '%s'
ug: خىزمەت رايونى ‹%s› نى ئۆچۈر(_R)

en: Display version information
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
ug: تىزىملىكنى كۆرسەت(چاشقىنەكنىڭ ھازىرقى ئورنىدا)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
ug: كۆزنەك تىزىمىنى كۆرسەت(چاشقىنەكنىڭ ھازىرقى ئورنىدا)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدىكى بارلىق سىنبەلگىلەرنى ئاپتوماتىك رەتلىسۇن

en: Do not wait for a window manager on startup
ug: باشلانغاندا ھۆججەت باشقۇرغۇنى كۈتمىسۇن

en: Cause xfdesktop to quit
ug: xfdesktop نىڭ ئاخىرلىشىشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ

en: Failed to parse arguments: %s
ug: پارامېتىرلارنى يېشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ug: بۇ %s ،  نەشرى %s،  Xfce %s دا ئىجرا بولۇۋاتىدۇ.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ug: Gtk+ %d.%d.%d دا ھاسىللانغان، Gtk+ %d.%d.%d بىلەن ئۇلانغان.

en: Build options:
ug: ھاسىللاش تاللانمىلىرى:

en:     Desktop Menu:        %s
ug:     ئۈستەلئۈستى تىزىملىكى:            %s

en: enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en:     Desktop Icons:       %s
ug:     ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىلىرى:            %s

en:     Desktop File Icons:  %s
ug:     ئۈستەلئۈستى ھۆججەت سىنبەلگىلىرى:    %s

en: Could not create the desktop folder "%s"
ug: ئۈستەلئۈستى قىسقۇچى «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى

en: Desktop Folder Error
ug: ئۈستەلئۈستى قىسقۇچى خاتالىقى

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان نورمال ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى ئۆچۈرۈڭ ياكى ئاتىنى ئۆزگەرتىڭ.

en: Rename Error
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتىش خاتالىقى

en: _OK
ug: تامام

en: _Open With "%s"
ug: %s دا ئاچ(_O)

en: Open With "%s"
ug: «%s» دا ئاچ

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
ug: ئۈستەلئۈستىگە ئىجراچى ياساش ياكى ئۇلانما ياساشتا زۆرۈر بولغان "exo-desktop-item-edit" نى ئىجرا قىلالمىدى.

en: _Open all
ug: ھەممىنى ئاچ(_O)

en: Create _Launcher...
ug: ئىجراچى ياسا(_L)...

en: Create _URL Link...
ug: URL ئۇلانمىسى ياسا(_U)...

en: Create _Folder...
ug: قىسقۇچ ياسا(_F)…

en: Create _Document
ug: پۈتۈك ياسا(_D)

en: No templates installed
ug: ھېچقانداق قېلىپ ئورنىتىلمىغان

en: _Empty File
ug: قۇرۇق ھۆججەت(_E)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Execute
ug: ئىجرا قىل(_E)

en: _Edit Launcher
ug: ئىجراچى تەھرىرلە(_E)

en: Open With
ug: پروگراممىدا ئاچ

en: Open With Other _Application...
ug: باش پروگراممىدا ئاچ(_A)...

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Paste Into Folder
ug: مۇندەرىجىگە چاپلاش

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)...

en: _Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_O)

en: Arrange Desktop _Icons
ug: ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىلىرىنى رەتلە(_I)

en: Desktop _Settings...
ug: ئۈستەلئۈستى تەڭشىكى(_S)...

en: P_roperties...
ug: خاسلىق(_R)...

en: Load Error
ug: ئوقۇش خاتالىقى

en: Failed to load the desktop folder
ug: ئۈستەلئۈستى قىسقۇچىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Copy _Here
ug: بۇ يەرگە كۆچۈر(_H)

en: _Move Here
ug: بۇ يەرگە يۆتكە(_M)

en: _Link Here
ug: بۇ يەرگە ئۇلا(_L)

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ug: بۈگۈن سائەت %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ug: تۈنۈگۈن سائەت %X

note: Days from last week
en: %A at %X
ug: %A  %X دە

note: Any other date
en: %x at %X
ug: %x %X دە

note: the file_time is invalid
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: The folder could not be opened
ug: قىسقۇچنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Error
ug: خاتالىق

en: The file could not be renamed
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ug: بۇنىڭ ئۈچۈن ھۆججەت باشقۇرغۇنىڭ مۇلازىمىتى زۆرۈردۇر(يەڭ سۇنار(Thunar) تەمىنلىگەن بىرەر مۇلازىمەت).

en: Delete Error
ug: ئۆچۈرۈش خاتالىقى

en: The selected files could not be deleted
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Trash Error
ug: ئەخلەتخانا خاتالىقى

en: The selected files could not be moved to the trash
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا تاشلىغىلى بولمىدى

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ug: بۇنىڭ ئۈچۈن بىر ئەخلەتخانا مۇلازىمىتى بولۇشى كېرەك(سۇنار(Thunar) تەمىنلىگەندەك)

en: Could not empty the trash
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقدىغىلى بولمىدى

en: Create File Error
ug: ھۆججەت قۇرۇش خاتالىقى

en: Could not create a new file
ug: يېڭى ھۆججەت قۇرغىلى بولمىدى

en: Create Document Error
ug: پۈتۈك قۇرۇش خاتالىقى

en: Could not create a new document from the template
ug: قېلىپتىن يېڭى پۈتۈك قۇرغىلى بولمىدى

en: File Properties Error
ug: ھۆججەت خاسلىقى خاتالىقى

en: The file properties dialog could not be opened
ug: ھۆججەت خاسلىقى سۆزلەشكۈسىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: The file could not be opened
ug: ھۆججەتنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Failed to run "%s"
ug: «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: The application chooser could not be opened
ug: پروگرامما تاللىغۇچنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Transfer Error
ug: يوللاش خاتالىقى

en: The file transfer could not be performed
ug: ھۆججەت  يوللاش مەشغۇلاتىنى قىلغىلى بولمىدى

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ug: سىستېما ئۈسكۈنىسى «%s» نى ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ. دىسكىنى چىقارماڭ ياكى ئۈسكۈنىنى كومپيۇتېردىن ئايرىۋەتمەڭ.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۈسكىنىگە يېزىۋاتىدۇ

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ug: ئۈسكۈنە «%s» چىقىرىشتىن بۇرۇن بىر يېزىشقا تېگىشلىك سانلىق-مەلۇماتلار بار.دىسكىنى چىقارماق ياكى ئۈسكۈنىنى كومپيۇتېردىن ئايرىۋەتمەڭ.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ug: ئۈسكۈنە چىقىرىش

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ug: ئۈسكۈنە «%s» نى چىقىرىۋاتىدۇ. ئازراق ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن.

en: Trash is empty
ug: ئەخلەتخانا قۇرۇق

en: Trash contains one item
ug: ئەخلەتخانىدا بىر  نەرسە بار

en: Trash contains %d items
ug: ئەخلەتخانىدا %d نەرسە بار

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ug: %s
    چوڭلۇقى: %s
    ئەڭ ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى: %s

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقدا(_E)

en: (unknown)
ug: (نامەلۇم)

en: Failed to eject "%s"
ug: «%s» نى چىقىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Eject Failed
ug: چىقىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to mount "%s"
ug: «%s» نى ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

en: Mount Failed
ug: ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

en: E_ject Volume
ug: دىسكىنى چىقار(_J)

en: _Mount Volume
ug: دىسكىنى ئېگەرلە(_M)

en: _Window Actions
ug: كۆزنەك مەشغۇلاتلىرى(_W)
