Xfdesktop - en to ms translation catalogue (228 entries)

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Close Window
ms: _Tutup Tetingkap

en: Create _Document
ms: Cipta _Dokumen

en: _Open
ms: _Buka

en: _Rename
ms: _Nama semula

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: Mo_ve to Trash
ms: A_lih ke Tong Sampah

en: _Empty Trash
ms: _Kosongkan Sampah

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Show _Hidden Files
ms: Tunjuk Fail Ter_sembunyi

en: _Properties
ms: Si_fat

en: Settings manager socket
ms: Soket pengurus tetapan

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Enable debug messages
ms: Benarkan mesej nyahpepijat

en: Type '%s --help' for usage.
ms: Taip '%s --help' untuk penggunaan.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Semua hak cipta terpelihara.

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Desktop Settings
ms: Tetapan Desktop

en: Unable to contact settings server
ms: Tidak dapat menyambung ke tetapan pelayan

en: Quit
ms: Keluar

en: Set desktop background and menu and icon behavior
ms: Tetapkan latarbelakang desktop dan menu dan kelakuan ikon

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
ms: <b>%s</b>
    Jenis: %s
    Saiz: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
ms: Hiasan dinding untuk Monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
ms: Hiasan dinding untuk Monitor %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
ms: Alih dialog ini ke paparan yang anda mahu suntingkan tetapannya.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
ms: Hiasan dinding untuk %s pada Monitor %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
ms: Hiasan dinding untuk %s pada Monitor %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
ms: Alih dialog ini ke paparan dan ruang kerja yang anda mahu suntingkan tetapannya.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
ms: Hiasan dinding untuk desktop saya

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
ms: Hiasan dinding untuk %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
ms: Pindah dialog ini ke ruangkerja yang anda mahu sunting tetapannya.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
ms: Pilihan imej tidak didapati ketika gaya imej ditetapkan ke Tiada.

en: Spanning screens
ms: Rentang skrin

en: Image files
ms: Fail imej

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
ms: Pilih satu Direktori

en: Home
ms: Rumah

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Trash
ms: Sampah

en: Devices
ms: Peranti

en: Network Shares
ms: Perkongsian Rangkaian

en: Other Devices
ms: Peranti Lain

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
ms: Anda mahu menyusun semua ikon
    sedia ada berdasarkan orientasi pilihan?

en: Arrange icons
ms: Susun ikon

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
ms: Tidak dapat melancarkan "%s":

en: Launch Error
ms: Ralat Dilancarkan

en: _Close
ms: _Tutup

en: Icons
ms: Ikon

en: Solid color
ms: Warna padu

en: Horizontal gradient
ms: Gradien mendatar

en: Vertical gradient
ms: Gradien menegak

en: Transparent
ms: Lut sinar

en: Choose the folder to select wallpapers from.
ms: Pilih folder untuk pilih kertas dinding di dalamnya.

en: Apply
ms: Laksana

en: St_yle:
ms: Gaya:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
ms: Nyatakan bagaimana imej akan disaiz semula untuk disuai muatkan pada skrin.

en: None
ms: Tiada

en: Centered
ms: Tengah

en: Tiled
ms: Susun

en: Stretched
ms: Meregang

en: Scaled
ms: Diskala

en: Zoomed
ms: Dizum

en: Spanning Screens
ms: Rentang skrin

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
ms: Nyatakan gaya warna yang dilukis disebalik imej tirai latar.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
ms: Nyatakan warna padu, atau warna "kiri" atau "atas" gradien.

en: Select First Color
ms: Pilih Warna Pertama

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
ms: Nyatakan warna "kanan" atau "bawah" gradien.

en: Select Second Color
ms: Pilih Warna Kedua

en: Apply to all _workspaces
ms: Serap ke semua ruangkerja

en: C_olor:
ms: _Warna:

en: Change the _background
ms: Tukar latarbelakang

en: Automatically select a different background from the current directory.
ms: Pilih latarbelakang berlainan daripada direktori sekarang secara automatik.

en: Specify how often the background will change.
ms: Nyatakan berapa kerapkah latar belakang akan bertukar.

en: in seconds:
ms: dalam saat:

en: in minutes:
ms: dalam minit:

en: in hours:
ms: dalam jam:

en: at start up
ms: pada permulaan

en: every hour
ms: setiap jam

en: every day
ms: setiap hari

en: chronologically
ms: kronologi

en: Amount of time before a different background is selected.
ms: Bilangan masa sebelum latarbelakang berlainan dipilih.

en: _Random Order
ms: Turutan _Rawak

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
ms: Pilih imej secara rawak dari direktori sama ketika kitaran hiasan dinding.

en: Left
ms: Kiri

en: Middle
ms: Tengah

en: Right
ms: Kanan

en: Minimized application icons
ms: Minimakan ikon aplikasi

en: File/launcher icons
ms: Ikon fail/pelancar

en: Top Left Vertical
ms: Kiri Atas Menegak

en: Top Left Horizontal
ms: Kiri Tegak Mengufuk

en: Top Right Vertical
ms: Kanan Atas Menegak

en: Top Right Horizontal
ms: Kanan Atas Mengufuk

en: Bottom Left Vertical
ms: Kiri Bawah Menegak

en: Bottom Left Horizontal
ms: Kiri Bawah Mengufuk

en: Bottom Right Vertical
ms: Kanan Bawah Menegak

en: Bottom Right Horizontal
ms: Kanan Bawah Mengufuk

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Background
ms: _Latar belakang

en: Include applications menu on _desktop right click
ms: Sertakan menu aplikasi bila klik kanan _desktop

en: _Button:
ms: Butang:

en: Mo_difier:
ms: Pengubahsuai:

en: Show _application icons in menu
ms: Papar ikon aplikasi pada menu

en: _Edit desktop menu
ms: Sunting menu d_esktop

en: <b>Desktop Menu</b>
ms: <b>Menu Desktop</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
ms: Papar tetingkap menu senarai pada klik tengah desktop

en: B_utton:
ms: Butang:

en: Modi_fier:
ms: Pengubahsuai:

en: Sh_ow application icons in menu
ms: Papar ikon aplikasi dalam menu

en: Show workspace _names in list
ms: Papar _nama ruang kerja dalam senarai

en: Use _submenus for the windows in each workspace
ms: Guna submenu untuk tetingkap dalam setip ruangkerja

en: Show s_ticky windows only in active workspace
ms: Papar tetingkap lekat hanya pada ruangkerja aktif

en: Show a_dd and remove workspace options in list
ms: Tunjuk pilihan ta_mbah dan buang ruang kerja dalam senarai

en: <b>Window List Menu</b>
ms: <b>Menu Senarai Tetingkap</b>

en: _Menus
ms: _Menu

en: Icon _type:
ms: _Jenis ikon:

en: Icon _size:
ms: Saiz ikon:

en: Size of the tooltip preview image.
ms: Saiz tip alatan pratonton imej.

en: <b>Appearance</b>
ms: <b>Penampilan</b>

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Show hidden files on the desktop
ms: Tunjuk fail tersembunyi pada desktop

en: Show t_humbnails
ms: Papar imej kecil

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
ms: Pilih pilihan ini untuk memaparkan fail boleh pratonton pada desktop sebagai ikon lakaran kecil yang dijana secara automatik.

en: General
ms: Am

en: _Applications
ms: _Aplikasi

en: Window List
ms: Senarai Tetingkap

en: Display version information
ms: Papar maklumat versi

en: Reload all settings
ms: Muat semula semua tetapan

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
ms: Maju ke kertas dinding berikutnya pada ruang kerja semasa

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
ms: Timbulkan menu (pada kedudukan tetikus semasa)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
ms: Timbulkan senarai tetingkap (pada kedudukan tetikus semasa)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
ms: Susun semua ikon diatas desktop secara automatik

en: Disable debug messages
ms: Lumpuhkan mesej nyahpepijat

en: Do not wait for a window manager on startup
ms: Jangan tunggu pengurus tetingkap ketika permulaan

en: Cause xfdesktop to quit
ms: Sebab xfdesktop keluar

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ms: Ini adalah %s versi %s, berjalan dalam Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ms: Binaan dengan GTK+ %d.%d.%d, dipaut dengan GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
ms: Pilihan binaan:

en:     Desktop Menu:        %s
ms: Menu Desktop: %s

en: enabled
ms: dibenarkan

en: disabled
ms: dilumpuhkan

en:     Desktop Icons:       %s
ms: Ikon Desktop: %s

en:     Desktop File Icons:  %s
ms: Ikon Fail Desktop: %s

en: Rename Error
ms: Ralat Menamakan Semula

en: The files could not be renamed
ms: Fail tidak boleh dinamakan semula

en: None of the icons selected support being renamed.
ms: Tiada ikon yang dipilih menyokong untuk dinamakan semula.

en: _Open With "%s"
ms: _Buka Dengan "%s"

en: Open With "%s"
ms: Buka Dengan "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
ms: Tidak dapat melancarkan "exo-desktop-item-edit", yang diperlukan untuk mencipta dan menyunting pelancar dan capaian pada desktop.

en: _Open all
ms: _Buka semua

en: Create _Launcher...
ms: Cipta Pe_lancar...

en: Create _URL Link...
ms: Cipta Capaian _URL...

en: Create _Folder...
ms: Cipta _Folder...

en: No templates installed
ms: Tiada templat dipasang

en: _Empty File
ms: _Fail Kosong

en: _Execute
ms: _Laksanakan

en: Paste Into Folder
ms: Tampal Ke Dalam Folder

en: _Rename...
ms: _Namakan semula...

en: _Open in New Window
ms: _Buka pada Tetingkap Baharu

en: Arrange Desktop _Icons
ms: Menguruskan Ikon Desktop

en: _Next Background
ms: Latar Belakang _Berikutnya

en: Desktop _Settings...
ms: Tetapan De_sktop...

en: _Properties...
ms: Si_fat...

en: Copy _Here
ms: Salin Sini

en: _Move Here
ms: _Pindah Sini

en: _Link Here
ms: _Paut Sini

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Could not create the desktop folder "%s"
ms: Tak dapat mencipta folder desktop "%s"

en: Failed to load the desktop folder
ms: Gagal untuk memuatkan folder desktop

en: Desktop Folder Error
ms: Ralat Folder Desktop

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
ms: Fail biasa dengan nama sama telah ada. Sila padam atau tukarkan namanya.

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ms: Hari ini pada %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ms: Semalam pada %X

note: Days from last week
en: %A at %X
ms: %A pada %X

note: Any other date
en: %x at %X
ms: %x pada %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: The folder could not be opened
ms: Folder tidak dapat dibuka

en: Error
ms: Ralat

en: The requested operation could not be completed
ms: Operasi diminta tidak dapat diselesaikan

en: The file could not be renamed
ms: Fail tidak boleh dinamakan semula

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ms: Ciri ini memerlukan kehadiran perkhidmatan pengurus fail (seperti yang dibekalkan oleh Thunar).

en: Delete Error
ms: Ralat Padam

en: The selected files could not be deleted
ms: Fail terpilih tidak dapat dipadam

en: Trash Error
ms: Ralat Sampah

en: The selected files could not be moved to the trash
ms: Fail terpilih tidak dapat dialih ke dalam tong sampah

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ms: Ciri ini memerlukan kehadiran perkhidmatan tong sampah.(seperti yang dibekalkan oleh Thunar).

en: Could not empty the trash
ms: Tidak dapat mengosongkan tong sampah

en: Create File Error
ms: Ralat Mencipta Fail

en: Could not create a new file
ms: Tidak dapat mencipta fail baharu

en: New Empty File
ms: Fail Kosong Baharu

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ms: Tidak dapat tukar nama fail "%s" ke pengekodan setempat

en: Create Document from template "%s"
ms: Cipta Dokumen dari templat "%s"

en: Enter the name:
ms: Masukkan nama:

en: New Folder
ms: Folder Baharu

en: Create New Folder
ms: Cipta Folder Baharu

en: File Properties Error
ms: Ralat Ciri-ciri Fail

en: The file properties dialog could not be opened
ms: Dialog ciri-ciri fail tidak dapat dibuka

en: The file could not be opened
ms: Fail tidak dapat dibuka

en: Failed to run "%s"
ms: Gagal menjalankan "%s"

en: The application chooser could not be opened
ms: Pemilih aplikasi tidak dapat dibuka

en: Transfer Error
ms: Ralat Pemindahan

en: The file transfer could not be performed
ms: Pemindahan fail tidak dapat dilaksanakan

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
ms: Tindakan ini akan menertib semula semua item atas-meja dan letak ia dalam kedudukan skrin berlainan.
    Adakah anda pasti?

en: Do _not ask me again
ms: _Jangan tanya saya lagi

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ms: Nyahlekap peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Peranti "%s" sedang dinyahlekap oleh sistem. Tolong jangan keluarkan media atau cabut pemacu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ms: Menulis data ke peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Ada data yang perlu ditulis ke peranti "%s" sebelum ia boleh dikeluarkan. Sila jangan keluarkan media atau cabut pemacu

en: Unmount Finished
ms: Nyahlekap Selesai

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
ms: Peranti "%s" telah selamat dikeluarkan dari sistem.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ms: Keluarkan peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ms: Peranti "%s" sedang dikeluarkan. Ia akan mengambil sedikit masa

en: Eject Finished
ms: Selesai Dikeluarkan

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ms: Nama: %s
    Jenis: %s
    Saiz: %s
    Ubahsuai terakhir: %s

en: Trash is empty
ms: Sampah adalah kosong

en: Trash contains one item
ms: Sampah mempunyai satu item

en: Trash contains %d items
ms: Sampah mempunyai %d item

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ms: %s
    Saiz: %s
    Ubahsuai terakhir: %s

en: (unknown)
ms: (tidak diketahui)

en: Failed to eject "%s"
ms: Gagal untuk mengeluarkan "%s"

en: Eject Failed
ms: Gagal Dikeluarkan

en: Failed to mount "%s"
ms: Gagal untuk melekap "%s"

en: Mount Failed
ms: Gagal Dilekap

en: _Disconnect Volume
ms: _Tanggalkan Volum

en: _Lock Volume
ms: _Kunci Volum

en: _Unmount Volume
ms: Nyahlekap Vol_um

en: _Mount Volume
ms: Lekap Volu_m
