xfdesktop.xfce-4-20 - en to be@tarask translation catalogue (212 entries)

en: Create _Document
be@tarask: Стварыць _дакумэнт

en: _Open
be@tarask: _Адкрыць

en: Cu_t
be@tarask: Вы_разаць

en: _Copy
be@tarask: _Скапіяваць

en: _Paste
be@tarask: _Уклеіць

en: Mo_ve to Trash
be@tarask: Перасунуць _у Кошык

en: _Empty Trash
be@tarask: Спустошыць _Кошык

en: _Delete
be@tarask: _Выдаліць

en: Settings manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка наладаў

en: SOCKET ID
be@tarask: ID СОКЭТУ

en: Version information
be@tarask: Дадзеныя аб вэрсіі

en: Enable debug messages
be@tarask: Дазвол адладачных паведамленьняў

en: Type '%s --help' for usage.
be@tarask: Увядзіце '%s --help' для выкарыстаньня.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be@tarask: Суполка распрацоўкі XFCE. Усе правы абароненыя.

en: Please report bugs to <%s>.
be@tarask: Паведамляйце пра памылкі <%s>.

en: Desktop Settings
be@tarask: Налады Стальніцы

en: Unable to contact settings server
be@tarask: Немагчыма зьвязацца з сэрвэрам наладаў

en: Quit
be@tarask: Выйсьці

en: Desktop
be@tarask: Стальніца

en: Set desktop background and menu and icon behavior
be@tarask: Усталяваць фон Стальніцы, мэню й паводзіны выяваў

en: Choose the folder to select wallpapers from.
be@tarask: Абярыце тэчку каб выбраць шпалеры.

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
be@tarask: <b>%s</b>
    Тып: %s
    Памер: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
be@tarask: Шпалеры для манітору %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
be@tarask: Шпалеры для манітору %d

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любога дысплэя каб зьмяніць яго налады.

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
be@tarask: Шпалеры для %s на маніторы %d (%s)

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
be@tarask: Шпалеры для %s на маніторы %d

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любога дысплэя й прасторы каб зьмяніць яго налады.

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
be@tarask: Шпалеры для маёй Стальніцы

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
be@tarask: Шпалеры для %s

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
be@tarask: Рушыць гэтае вакно да любой прасторы каб зьмяніць яго налады.

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
be@tarask: Выбар выявы недаступны калі яе стыль адсутны.

en: Spanning screens
be@tarask: Перакрываючыя экраны

en: Image files
be@tarask: Файлы з відарысамі

note: Change the title of the file chooser dialog
en: Select a Directory
be@tarask: Выбраць тэчку

en: Home
be@tarask: Хатоўка

en: File System
be@tarask: Файлавая сыстэма

en: Trash
be@tarask: Кошык

en: Network Shares
be@tarask: Сеціўныя падзелы

en: Other Devices
be@tarask: Іньшыя прылады

note: TRANSLATORS: Please split the message in half with '\n' so the dialog will not be too wide.
en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
be@tarask: Упарадкаваць усе існуючыя відарысы
    адпаведна абранай арыэнтацыі?

en: Arrange icons
be@tarask: Упарадкаваць відарысы

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
be@tarask: Немагчыма запусьціць "%s":

en: Launch Error
be@tarask: Памылка запуску

en: _Close
be@tarask: Зачыніць

en: Icons
be@tarask: Відарысы

en: Solid color
be@tarask: Суцэльны колер

en: Horizontal gradient
be@tarask: Гарызантальны градыэнт

en: Vertical gradient
be@tarask: Вэртыкальны градыэнт

en: Transparent
be@tarask: Празрыстая

en: Apply
be@tarask: Ужыць

en: St_yle:
be@tarask: Стыль:

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
be@tarask: Вызначыць памер выявы каб упісаць яе ў экран.

en: None
be@tarask: Няма

en: Centered
be@tarask: Па сярэдзіне

en: Tiled
be@tarask: Кафляй

en: Stretched
be@tarask: Расьцягнуты

en: Scaled
be@tarask: Маштабаваны

en: Zoomed
be@tarask: Павялічаны

en: Spanning Screens
be@tarask: Перакрываючыя экраны

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
be@tarask: Вызначыць стыль колеру, які знаходзіцца па-за выявай.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
be@tarask: Вызначае суцэльны колер, "левы" ці "верхні" колер градыэнту.

en: Select First Color
be@tarask: Абраць першы колер

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
be@tarask: Вызначае суцэльны колер, "правы" ці "ніжні" колер градыэнту.

en: Select Second Color
be@tarask: Абраць другі колер

en: Apply to all _workspaces
be@tarask: Прымяніць да _ўсіх прастораў

en: _Folder:
be@tarask: _Тэчка:

en: C_olor:
be@tarask: Колер:

en: Change the _background
be@tarask: Зьмяніць _фон

en: Automatically select a different background from the current directory.
be@tarask: Аўтаматам абраць іньшы фон з бягучай тэчцы.

en: Specify how often the background will change.
be@tarask: Як часта будзе зьменены фон.

en: in seconds:
be@tarask: у сэкундах:

en: in minutes:
be@tarask: у хвілінах:

en: in hours:
be@tarask: у гадзінах:

en: at start up
be@tarask: пры запуску

en: every hour
be@tarask: кожную гадзіну

en: every day
be@tarask: штодзень

en: chronologically
be@tarask: па часе

en: Amount of time before a different background is selected.
be@tarask: Колькасьць часу перад выбарам іньшага фону.

en: _Random Order
be@tarask: _Выпадковы парадак

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
be@tarask: Выпадкова абраць іньшую выяву з адной тэчкі калі задана пракрутка фону.

en: Left
be@tarask: Улева

en: Middle
be@tarask: Сярэдзіна

en: Right
be@tarask: Управа

en: Minimized application icons
be@tarask: Зьменьшаныя выявы дастасаваньня

en: File/launcher icons
be@tarask: Відарысы файла/пускача

en: Top Left Vertical
be@tarask: Зверху зьлева вэртыкальна

en: Top Left Horizontal
be@tarask: Зверху зьлева гарызантальна

en: Top Right Vertical
be@tarask: Зверху справа вэртыкальна

en: Top Right Horizontal
be@tarask: Зверху справа гарызантальна

en: Bottom Left Vertical
be@tarask: Зьнізу зьлева вэртыкальна

en: Bottom Left Horizontal
be@tarask: Зьнізу зьлева гарызантальна

en: Bottom Right Vertical
be@tarask: Зьнізу справа вэртыкальна

en: Bottom Right Horizontal
be@tarask: Зьнізу справа гарызантальна

en: _Help
be@tarask: _Даведка

en: _Background
be@tarask: _Фон

en: Include applications menu on _desktop right click
be@tarask: Уключаць мэню дастасаваньняў _пры правым пстрыку на Стальніцэ

en: _Button:
be@tarask: _Клявіша:

en: Mo_difier:
be@tarask: Мады_фікатар:

en: Show _application icons in menu
be@tarask: Паказаць выявы _дастасаваньня ў мэню

en: _Edit desktop menu
be@tarask: _Зьмяніць мэню Стальніцы

en: <b>Desktop Menu</b>
be@tarask: <b>Мэню Стальніцы</b>

en: Show _window list menu on desktop middle click
be@tarask: Паказаць мэню сьпісу вокнаў пстрыкам кола на Стальніцэ

en: B_utton:
be@tarask: Кля_віша:

en: Modi_fier:
be@tarask: Мады_фікатар:

en: Sh_ow application icons in menu
be@tarask: Паказаць выявы _дастасаваньня ў мэню

en: Show workspace _names in list
be@tarask: Паказаць сьпіс _назваў прастораў

en: Use _submenus for the windows in each workspace
be@tarask: Скарыстаць _падмэню для вокнаў у кожнай прасторы

en: Show s_ticky windows only in active workspace
be@tarask: Паказаць прычэпленыя вокны_ толькі ў дзейнай прасторы

en: Show a_dd and remove workspace options in list
be@tarask: Паказаць вопцыі дадаваньня й выдаленьня прасторы ў сьпісе

en: <b>Window List Menu</b>
be@tarask: <b>Мэню сьпісу вокнаў</b>

en: _Menus
be@tarask: _Мэню

en: Icon _type:
be@tarask: Тып _відарысаў:

en: Icon _size:
be@tarask: Памер _відарыса:

en: Size of the tooltip preview image.
be@tarask: Памер падказкі перадпрагляду выявы.

en: <b>Appearance</b>
be@tarask: <b>Выгляд</b>

en: Show hidden files on the desktop
be@tarask: Паказаць утоеныя файлы на Стальніцэ

en: Show t_humbnails
be@tarask: Паказаць _выявы

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
be@tarask: Абярыце гэту вопцыю каб паказаць файлы з перадпраглядам на Стальніцэ як аўтаматам створаныя відарысы.

en: General
be@tarask: Агульныя налады

en: _Applications
be@tarask: _Дастасаваньні

en: Window List
be@tarask: Сьпіс вокнаў

en: Display version information
be@tarask: Паказаць дадзеныя аб вэрсіі

en: Reload all settings
be@tarask: Перазапусьцьць усе налады

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
be@tarask: Перайсьці да наступнага фону на бягучай прасторы

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
be@tarask: Раскрыць мэню (у бягучай пазыцыі мышу)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
be@tarask: Раскрыць сьпіс вокнаў (у бягучай пазыцыі мышу)

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
be@tarask: Аўтаматам уладкаваць усе відарысы на Стальніцэ

en: Disable debug messages
be@tarask: Выключыць адладачныя паведамленьні

en: Do not wait for a window manager on startup
be@tarask: Не чакаць запуску кіраўніка вокнаў

en: Cause xfdesktop to quit
be@tarask: Прымусіць xfdesktop выйсьці

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
be@tarask: Гэтая %s вэрсія %s, запушчаная на Xfce %s.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
be@tarask: Зроблена ў GTK+ %d.%d.%d, зьвязана з GTK+ %d.%d.%d.

en: Build options:
be@tarask: Вопцыі будаваньня:

en:     Desktop Menu:        %s
be@tarask:     Мэню Стальніцы:        %s

en: enabled
be@tarask: уключана

en: disabled
be@tarask: выключана

en:     Desktop Icons:       %s
be@tarask:     Выявы Стальніцы:       %s

en:     Desktop File Icons:  %s
be@tarask:     Файлы выяваў Стальніцы:  %s

en: Rename Error
be@tarask: Памылка перайменаваньня

en: The files could not be renamed
be@tarask: Файлы немагчыма перайменаваць

en: None of the icons selected support being renamed.
be@tarask: Ніводная з абраных выяваў не падтрымоўвае перайменаваньне.

en: _Open With "%s"
be@tarask: _Адчыніць у "%s"

en: Open With "%s"
be@tarask: Адчыніць у "%s"

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
be@tarask: Немагчыма запусьціць "exo-desktop-item-edit", якая патрабуецца для стварэньня й рэдагаваньня пускачоў і спасылак на Стальніцэ.

en: _Open all
be@tarask: Адчыніць _усё

en: Create _Launcher...
be@tarask: Стварыць _пускач...

en: Create _URL Link...
be@tarask: Стварыць _URL спасылку...

en: Create _Folder...
be@tarask: Стварыць _тэчку...

en: No templates installed
be@tarask: Ня ўсталявана ніводнага шаблёну

en: _Empty File
be@tarask: Пусты _файл

en: _Execute
be@tarask: Выкана_ньне

en: Paste Into Folder
be@tarask: Уклеіць у тэчку

en: _Rename...
be@tarask: _Пераназваць...

en: _Open in New Window
be@tarask: Адчыніць у _новым вакне

en: Arrange Desktop _Icons
be@tarask: Уладкаваць _выявы Стальніцы

en: _Next Background
be@tarask: _Наступны фон

en: Desktop _Settings...
be@tarask: Налады _Стальніцы...

en: _OK
be@tarask: _Добра

en: Copy _Here
be@tarask: Скапіяваць _сюды

en: _Move Here
be@tarask: Перасунуць _сюды

en: _Link Here
be@tarask: Спасылаць _сюды

en: _Cancel
be@tarask: _Скасаваць

en: Could not create the desktop folder "%s"
be@tarask: Немагчыма стварыць тэчку на Стальніцэ "%s"

en: Failed to load the desktop folder
be@tarask: Немагчыма загрузіць тэчку Стальніцы

en: Desktop Folder Error
be@tarask: Памылка тэчцы Стальніцы

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
be@tarask: Звычайны файл с тым жа імянем існуе. Выдаліце ці пераймянуйце яго.

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
be@tarask: Сёньня ў %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
be@tarask: Учора ў %X

note: Days from last week
en: %A at %X
be@tarask: %A у %X

note: Any other date
en: %x at %X
be@tarask: %x у %X

note: the file_time is invalid
en: Unknown
be@tarask: Невядома

en: The folder could not be opened
be@tarask: Тэчка ня можа быць адчынена

en: Error
be@tarask: Памылка

en: The requested operation could not be completed
be@tarask: Запытаная апэрацыя ня можа быць завершана

en: The file could not be renamed
be@tarask: Файл ня можа быць пераназваны

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be@tarask: Гэты парамэтар патрабуе наяўнасьці службы файлавага кіраўніка (т. я. падтрыманы Thunar'ам).

en: Delete Error
be@tarask: Памылка выдаленьня

en: The selected files could not be deleted
be@tarask: Абраныя файлы ня могуць быць выдалены

en: Trash Error
be@tarask: Памылка кошыку

en: The selected files could not be moved to the trash
be@tarask: Абраныя файлы ня могуць быць перасунуты ў Кошык

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
be@tarask: Гэты парамэтар патрабуе наяўнасьці сэрвісу Кошыка (т. я. падтрыманы Thunar'ам).

en: Could not empty the trash
be@tarask: Немагчыма спустошыць Кошык

en: Create File Error
be@tarask: Памылка пры стварэньні файлу

en: Could not create a new file
be@tarask: Немагчыма стварыць новы файл

en: File Properties Error
be@tarask: Памылка ўласьцівасьцяў файлу

en: The file properties dialog could not be opened
be@tarask: Вакно ўласьцівасьцяў файлу ня можа быць адчынена

en: The file could not be opened
be@tarask: Файл ня можа быць адчынены

en: Failed to run "%s"
be@tarask: Немагчыма запусьціць "%s"

en: The application chooser could not be opened
be@tarask: Абіральнік дастасаваньняў ня можа быць адчынены

en: Transfer Error
be@tarask: Памылка пераносу

en: The file transfer could not be performed
be@tarask: Перанос файлу ня можа быць здзейсьнены

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
be@tarask: Адмантаваньне прылады

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
be@tarask: Прылада "%s" адмантоўваецца сыстэмай. Не капіюйце файлы й не адлучайце прыладу

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
be@tarask: Запіс дадзеных на прыладу

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
be@tarask: Дадзеныя, якія павінны быць запісаны на "%s" перад адлучэньнем прылады. Не капіюйце дадзеныя й ня адлучайце прыладу

en: Unmount Finished
be@tarask: Адмантаваньне закончана

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
be@tarask: Прылада "%s" была бясьпечна адлучана з сыстэмы.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
be@tarask: Выйманьне прылады

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
be@tarask: Прылада "%s" выймаецца. Гэта можа заняць некаторы час

en: Eject Finished
be@tarask: Выйманьне сконьчана

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be@tarask: Імя: %s
    Тып: %s
    Памер: %s
    Апошнія зьмены: %s

en: Trash is empty
be@tarask: Кошык пусты

en: Trash contains one item
be@tarask: Кошык утрымлівае 1 элэмэнт

en: Trash contains %d items
be@tarask: Кошык утрымлівае %d элэмэнтаў

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
be@tarask: %s
    Памер: %s
    Апошнія зьмены: %s

en: Failed to eject "%s"
be@tarask: Немагчыма выняць "%s"

en: Eject Failed
be@tarask: Збой выйманьня

en: Failed to mount "%s"
be@tarask: Немагчыма прымантаваць "%s"

en: Mount Failed
be@tarask: Збой мантаваньня

en: _Unmount Volume
be@tarask: _Адмантаваць том

en: _Mount Volume
be@tarask: Прымантаваць _том
