Xfdesktop - en to uz translation catalogue (141 entries)

en: SOCKET ID
uz: SOKET ID

en: Version information
uz: Versiya haqida ma'lumot

en: Type '%s --help' for usage.
uz: Foydalanish uchun '%s --help' kiriting.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
uz: Xfce tuzuvchilar guruhi. Hamma huquqlar himoyalangan.

en: Please report bugs to <%s>.
uz: Xatolar haqida <%s>'ga xabar bering.

en: Desktop Settings
uz: Ish stolining moslamalari

en: Unable to contact settings server
uz: Moslamalar serveriga ulanib bo'lmadi

en: Quit
uz: Chiqish

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
uz: <b>%s</b>
    Turi: %s
    Hajmi: %s

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
uz: %d (%s) monitori uchun fon rasmi

en: Wallpaper for Monitor %d
uz: %d monitori uchun fon rasmi

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
uz: %s uchun %d (%s) monitorida fon rasmi

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
uz: %s uchun %d monitorida fon rasmi

note: Single monitor and single workspace
en: Wallpaper for my desktop
uz: Ishchi stolim uchun fon rasmi

note: Single monitor and per workspace wallpaper
en: Wallpaper for %s
uz: %s uchun fon rasmi

en: Image files
uz: Rasm fayllari

en: Home
uz: Uy

en: File System
uz: Fayl tizimi

en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

note: printf is to be translator-friendly
en: Unable to launch "%s":
uz: "%s"ni ishga tushirib bo'lmadi:

en: Launch Error
uz: Ishga tushirish xatosi

en: _Close
uz: _Yopish

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Icons
uz: Nishonchalar

en: Solid color
uz: Bir tekis rang

en: Horizontal gradient
uz: Gorizontal gradiyent

en: Vertical gradient
uz: Vertikal gradiyent

en: Transparent
uz: Shaffof

en: St_yle:
uz: _Uslubi:

en: None
uz: Mavjud emas

en: Centered
uz: Markaz bo‘yicha

en: Tiled
uz: Bir qatorda

en: Stretched
uz: Cho'zilgan

en: Scaled
uz: Masshablangan

en: Zoomed
uz: Kengaytirilgan

en: Select First Color
uz: Birinchi rangni tanlash

en: Select Second Color
uz: Ikkinchi rangni tanlash

en: Apply to all _workspaces
uz: Hamma ishchi sohalariga qo'llash

en: C_olor:
uz: _Rang

en: _Random Order
uz: _Tasodifiy tartib

en: Left
uz: Chap

en: Middle
uz: O'rta

en: Right
uz: O'ng

en: Minimized application icons
uz: Kichraytirilgan dastur nishonchalari

en: File/launcher icons
uz: Fayl/ishga tushiruvchi nishonchalari

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Background
uz: _Orqa fon

en: _Button:
uz: _Tugma

en: Show _application icons in menu
uz: Menyuda dasturlar nishonchalarini ko'rsatish

en: _Edit desktop menu
uz: Ish stolining menyusini _tahrirlash

en: <b>Desktop Menu</b>
uz: <b>Ish stolining menyusi</b>

en: B_utton:
uz: _Tugma:

en: Sh_ow application icons in menu
uz: Dastur nishonchalarini menyuda _ko'rsatish

en: <b>Window List Menu</b>
uz: <b>Oyna ro'yxati menyusi</b>

en: _Menus
uz: _Menyu

en: Icon _type:
uz: Nishoncha _turi:

en: Icon _size:
uz: Nishoncha _o'lchami:

en: <b>Appearance</b>
uz: <b>Ko'rinishi</b>

en: Show t_humbnails
uz: _Miniatyuralarni ko'rsatish

en: General
uz: Umumiy

en: _Applications
uz: _Dasturlar

en: Window List
uz: Oyna ro'yxati

en: Display version information
uz: Versiya haqida ma'lumotini ko'rsatish

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
uz: Ishchi stolda hamma nishonchalarni avtomatik ravishda tartiblash

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
uz: Bu %s versiya %s, Xfce %s'da bajarilmoqda.

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
uz: GTK+ %d.%d.%d bilan yig'ilgan, GTK+ %d.%d.%d bilan bog'langan.

en: Build options:
uz: Yig'ish parametrlari:

en:     Desktop Menu:        %s
uz:     Ish stolining menyusi:        %s

en: enabled
uz: yoqilgan

en: disabled
uz: o'chirilgan

en:     Desktop Icons:       %s
uz:     Ish stolining nishonchalari:       %s

en:     Desktop File Icons:  %s
uz:     Ish stolining fayl nishinchalari:  %s

en: Rename Error
uz: Qayta nomlash xatosi

en: The files could not be renamed
uz: Fayllarni qayta nomlab bo'lmadi

en: None of the icons selected support being renamed.
uz: Tanlangan nishonchalar qayta nomlashni qo'llab-quvvatlamaydilar

en: _Open With "%s"
uz: "%s" _bilan ochish

en: Open With "%s"
uz: "%s" bilan ochish

en: _Open all
uz: Hammasini _ochish

en: Create _Launcher...
uz: _Ishga tushiruvchini yaratish...

en: Create _URL Link...
uz: _URL havolasini yaratish...

en: Create _Folder...
uz: _Jild yaratish...

en: Create _Document
uz: _Hujjatni yaratish

en: _Empty File
uz: _Bo'sh fayl

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Execute
uz: _Bajarish

en: _Delete
uz: _O'chirish

en: _Rename...
uz: _Qayta nomlash...

en: _Open in New Window
uz: Yangi oynada _ochish

en: Arrange Desktop _Icons
uz: Ishchi stol nishonchalarini tartiblash

en: Desktop _Settings...
uz: Ish stolining _moslamalari...

en: Copy _Here
uz: Shu joyga _nusxa olish

en: _Move Here
uz: Shu joyga _ko'chirish

en: _Link Here
uz: Shu joyga _havola

en: Could not create the desktop folder "%s"
uz: Ish stolining "%s" jildini yaratib bo'lmadi

en: Failed to load the desktop folder
uz: Ish stoli jildini yuklash muvaffaqiyarsiz tugadi

en: Desktop Folder Error
uz: Ish stolining jildi xatosi

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
uz: Shu nom bilan oddiy fayl mavjud. Uni o'chiring yoki qayta nomlang.

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
uz: Bugun %X da

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
uz: Kecha %X da

note: Days from last week
en: %A at %X
uz: %A %X da

note: Any other date
en: %x at %X
uz: %x %X da

note: the file_time is invalid
en: Unknown
uz: Noma'lum

en: The folder could not be opened
uz: Jildni ochib bo'lmadi

en: Error
uz: Xato

en: The requested operation could not be completed
uz: Talab qilingan operatsiyani tugatib bo'lmaydi

en: The file could not be renamed
uz: Faylni qayta nomlab bo'lmadi

en: Delete Error
uz: O'chirish xatosi

en: The selected files could not be deleted
uz: Tanlangan fayllarni o'chirib bo'lmadi

en: Trash Error
uz: Chiqindilar qutisining xatosi

en: The selected files could not be moved to the trash
uz: Tanlangan fayllarni savatga ko'chirib bo'lmadi

en: Could not empty the trash
uz: Chiqindilar qutisini bo'shatib bo'lmadi

en: Create File Error
uz: Fayl yaratish xatosi

en: Could not create a new file
uz: Yangi faylni yaratib bo'lmadi

en: C_reate
uz: Y_aratish

en: New Folder
uz: Yanji jild

en: Create New Folder
uz: Yangi jild yaratish

en: File Properties Error
uz: Fayl xossalari xatosi

en: The file properties dialog could not be opened
uz: Fayl xususiyatlari dialogini ochib bo'lmadi

en: The file could not be opened
uz: Faylni ochib bo'lmadi

en: Failed to run "%s"
uz: "%s"'ni ishga tushirish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Transfer Error
uz: Ko'chirish xatosi

en: The file transfer could not be performed
uz: Fayl uzatishni bajarib bo'lmadi

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
uz: Qurilma ajratilmoqda

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
uz: Uskunaga ma'lumot yozilmoqda

en: Unmount Finished
uz: Ajratish tugatildi

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
uz: "%s" uskunasi tizimdan xavfsiz o'chirilgan.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
uz: Uskuna chiqarilmoqda

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
uz: "%s" qurilmasi chiqarib olinadi. Bu ozgina vaqt olishi mumkin

en: Eject Finished
uz: Chiqarildi

en: Trash is empty
uz: Ciqindilar qutisi bo'sh

en: Trash contains one item
uz: Chiqindilar qutisida bitta band mavjud

en: Trash contains %d items
uz: Chiqindilar qutisida %d band mavjud

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
uz: %s
    Hajmi: %s
    O'zgartirilgan: %s

en: _Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini _bo'shatish

en: (unknown)
uz: (noma'lum)

en: Failed to eject "%s"
uz: "%s"'ni chiqarish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Eject Failed
uz: Chiqarish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Failed to mount "%s"
uz: "%s"'ni ulash muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Mount Failed
uz: Ulash muvaffaqiyatsiz tugadi

en: _Unmount Volume
uz: Diskni _ajratish

en: _Mount Volume
uz: Diskni _ulash
