Xfe 1.32.1 - en to hu translation catalogue (1011 entries)

note: Usage message
en: 
    Usage: xfe [options...] [FOLDER|FILE...]
    
        [options...] are the following:
    
            -h,   --help         Print (this) help screen and exit.
            -v,   --version      Print version information and exit.
            -i,   --iconic       Start iconified.
            -m,   --maximized    Start maximized.
            -p n, --panel n      Force panel view mode to n (n=0 => Tree and one panel,
                                 n=1 => One panel, n=2 => Two panels, n=3 => Tree and two panels).
    
        [FOLDER|FILE...] is a list of folders or files to open on startup.
        The first two folders are displayed in the file panels, the others are ignored.
        The number of files to open is not limited.
hu: 
    Használat: xfe [paraméterek...] [könyvtár|fájl]
    
        a [paraméterek...] a következők lehetnek:
    
            -h,   --help         Megjeleníti ezt a súgót, majd kilép.
            -v,   --version      Megjeleníti a verzió információkat, majd kilép.
            -i,   --iconic       Minimalizált állapotban indul.
            -m,   --maximized    Maximalizált állapotban indul.
            -p n, --panel n      A megadott üzemmóddal indul (n=0 => Fa és 1 panel,
                                 n=1 => 1 Panel, n=2 => 2 Panel, n=3 => Fa és két panel).
    
        [könyvtár|FILE...] a könyvtár neve, vagy a fájlok listája amit a program indulását követően fog megjeleníteni.

en: Warning: Unknown panel mode, revert to last saved panel mode
hu: Figyelem! Ismeretlen panel mód, az utolsónak mentett üzemmód használata

en: Error loading icons
hu: Hiba történt az ikonok betöltése során

note: Permissions
en: User
hu: Felhasználó

en: Read
hu: Olvas

en: Write
hu: Ír

en: Execute
hu: Futtat

en: Group
hu: Csoport

en: Others
hu: Mások

en: Special
hu: Speciális

en: Set UID
hu: Felhasználó azonosító átvétele

en: Set GID
hu: Csoportazonosító átvétele

en: Sticky
hu: Ragadós

note: Owner
en: Owner
hu: Tulajdonos

note: Command
en: Command
hu: Parancs

en: Set marked
hu: Megjelölés

en: Recursively
hu: Rekurzívan

en: Clear marked
hu: Megjelölések törlése

en: Files and folders
hu: Fájlok és könyvtárak

en: Add marked
hu: Megjelöltek hozzáadása

en: Folders only
hu: Csak könyvtárak

en: Owner only
hu: Csak tulajdonos

en: Files only
hu: Csak fájlok

note: Construct window for one file Construct window for multiple files
en: Properties
hu: Tulajdonságok

note: Accept Accept button
en: &Accept
hu: &OK

note: Cancel Cancel Button Cancel button
en: &Cancel
hu: &Mégsem

note: First item is General First tab - General options
en: &General
hu: &Általános

note: Second item is Access Permissions
en: &Permissions
hu: &Jogok

note: Third tab - file associations
en: &File Associations
hu: &Fájl társítások

en: Extension:
hu: Kiterjesztés:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Open:
hu: Megnyit:

en: 	Select file...
hu: 	Fájl kijelölése...

en: View:
hu: Néz:

en: Edit:
hu: Szerkeszt:

note: archive
en: Extract:
hu: Kibont:

en: Install/Upgrade:
hu: Telepít/Frissít:

en: Big Icon:
hu: Nagy ikon:

en: Mini Icon:
hu: Kis icon:

note: File name
en: Name
hu: Név

en: => Warning: file name is not UTF-8 encoded!
hu: => Vigyázat: A fájl neve nem UTF-8 kódolású!

en: Filesystem (%s)
hu: Fájlrendszer (%s)

note: Set the HASITEMS flag (too slow on network drives) (hasSubDirs(pathname.text()) == 1 ? item->setHasItems(true) : item->setHasItems(false)); Default folder type Folder or mount point
en: Folder
hu: Könyvtár

en: Character Device
hu: Karakter eszköz

en: Block Device
hu: Blokk eszköz

en: Named Pipe
hu: Cső

en: Executable
hu: Futtatható

en: Document
hu: Dokumentum

en: Broken link
hu: Törött hivatkozás

en: Mount point
hu: Csatolási pont

en: Mount type:
hu: Csatolás típus:

en: Used:
hu: Használt:

en: Free:
hu: Szabad:

en: File system:
hu: Fájlrendszer:

note: Location bar
en: Location:
hu: Cím:

en: Type:
hu: Típus:

en: Total size:
hu: Teljes méret:

en: Link to:
hu: Hivatkozás ide:

en: Broken link to:
hu: Törött hivatkozás ide:

en: Original location:
hu: Eredeti hely:

en: File Time
hu: Fájl idő

en: Last Modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Last Changed:
hu: Utolsó csere:

en: Last Accessed:
hu: Utolsó nyitás:

en: Startup Notification
hu: Indítás visszajelzése

en: Disable startup notification for this executable
hu: Indítás visszajelzésének tiltása erre a végrehajtható fájlra

en: Deletion Date:
hu: Törlés dátuma:

en: %s (%lu bytes)
hu: %s (%lu bájt)

en: %s (%llu bytes)
hu: %s (%llu bájt)

en: Size:
hu: Méret:

en: Selection:
hu: Kijelölés:

en: Multiple types
hu: Több típus

note: Number of selected files
en: %d items
hu: %d db elem

en: %d files, %d folders
hu: %d db fájl, %d db könyvtár

en: Warning
hu: Figyelem

note: Error message box Error
en: Error
hu: Hiba

en: Can't write to %s: Permission denied
hu: Nem írható: %s: Hozzáférés megtagadva

en: Folder %s doesn't exist
hu: A(z) %s könyvtár nem létezik

en: File rename
hu: Fájl átnevezés

en: File owner
hu: Fájl tulajdonos

en: Change owner cancelled!
hu: A fájl tulajdonosának átállítása megszakítva!

en: Chown in %s failed: %s
hu: %s chown hiba: %s

en: Chown in %s failed
hu: Chown hiba: %s

en: Setting special permissions could be unsafe! Is that you really want to do?
hu: A speciális jogosultságok beállítása biztonsági kockázatot jelenthet! Biztosan ezt akarja?

en: Chmod in %s failed: %s
hu: Chmod hiba %s:%s

en: File permissions
hu: Fájl jogok

en: Change file permissions cancelled!
hu: Fájl jogok cseréje megszakítva!

en: Chmod in %s failed
hu: Chmod hiba %s

en: Change file(s) permissions cancelled!
hu: A fájl jogosultságok átállítása megszakítva!

en: Select an executable file
hu: Válasszon ki egy futtatható fájlt

en: All files
hu: Minden fájl

en: PNG Images
hu: PNG képek

en: GIF Images
hu: GIF képek

en: BMP Images
hu: BMP képek

en: Select an icon file
hu: Ikon fájl kiválasztása

en: %u files, %u subfolders
hu: %u fájl, %u alkönyvtár

en: Copy here
hu: Másolás ide

en: Move here
hu: Mozgatás ide

en: Link here
hu: Hivatkozás ide

en: Cancel
hu: Mégsem

en: File copy
hu: Fájl másolás

en: File move
hu: Fájl mozgatás

en: File symlink
hu: Fájl szimbolikus hivatkozás

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy %s files/folders.
    From: %s
hu: %s fájl/könyvtár másolása.
    Innen: %s

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move %s files/folders.
    From: %s
hu: %s fájl/könyvtár mozgatása.
    Innen: %s

en: Symlink
hu: Szimbolikus hivatkozás

en: To:
hu: Ide:

en: An error has occurred during the move file operation!
hu: Hiba történt a mozgatási művelet közben!

en: Move file operation cancelled!
hu: Fájlmozgatás törölve!

en: An error has occurred during the copy file operation!
hu: Hiba történt a másolási művelet közben!

en: Copy file operation cancelled!
hu: Fájlmásolás törölve!

en: Mount point %s is not responding...
hu: Az alábbi csatolási pont nem válaszol: %s

en: Link to Folder
hu: Hivatkozás könyvtárra

en: Folders
hu: Könyvtárak

en: Show hidden folders
hu: Rejtett könyvtárak mutatása

en: Hide hidden folders
hu: Rejtett könyvtárak elrejtése

en: 0 bytes in root
hu: 0 bájt a gyökér könyvtárban

en:  Permission to: %s denied.
hu: Hozzáférés megtagadva: %s

note: Panel menu items
en: New &folder...
hu: Új &könyvtár...

en: &Hidden folders
hu: &Rejtett könyvtárak

en: Ignore c&ase
hu: &kis/Nagy minde&gy

en: &Reverse order
hu: &Fordított sorrend

en: E&xpand tree
hu: Fastruktúra kinyitása

en: Collap&se tree
hu: Fastruktúra összecsukása

en: M&ount
hu: Csatolás

en: Unmoun&t
hu: Lecsatolás

en: &Add to archive...
hu: Hozzáadás &archívumhoz...

en: &Copy
hu: &Másolás

en: C&ut
hu: &Kivágás

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: Re&name...
hu: Át&nevezés...

en: Cop&y to...
hu: Másolás ide...

en: &Move to...
hu: Mo&zgatás...

en: Symlin&k to...
hu: &Szimbolikus hivatkozás ide...

en: Mo&ve to trash
hu: &Lomtárba mozgat

en: R&estore from trash
hu: &Visszaállítás a kukából

en: &Delete
hu: &Törlés

en: Prop&erties
hu: Tulajdonságok

en: Can't enter folder %s: %s
hu: A(z) %s könyvtárba nem tudok belépni: %s

en: Can't enter folder %s
hu: Nem tudok a(z) %s könyvtárba belépni

en: File name is empty, operation cancelled
hu: A fájl neve üres, a művelet megszakítva

note: File object
en: Create archive
hu: Archívum létrehozása

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy %s items from: %s
hu: %s elem másolása innen: %s

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Copy to
hu: Másolás ide

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move %s items from: %s
hu: %s elem mozgatása innen: %s

en: Symlink
hu: Szimbolikus hivatkozás

en: Symlink %s items from: %s
hu: %s szimbolikus hivatkozása innen: %s

en: %s is not a folder
hu: %s nem könyvtár

en: An error has occurred during the symlink operation!
hu: Hiba történt a szimbolikus hivatkozás készítése közben!

en: Symlink operation cancelled!
hu: Szimbolikus link létrehozása megszakítva!

en: Definitively delete folder %s ?
hu: Biztosan törölni akarja %s könyvtárat?

en: Confirm Delete
hu: Törlés megerősítése

note: File object Delete trash can info folder
en: File delete
hu: Fájl törlése

en: Folder %s is not empty, delete it anyway?
hu: A %s könyvtár nem üres, biztosan törölni akarja?

en: Folder %s is write-protected, definitively delete it anyway?
hu: A %s könyvtár írásvédett, biztosan törölni akarja?

en: Delete folder operation cancelled!
hu: Könyvtártörlés megszakítva!

en: Move folder %s to trash can?
hu: Mozgassam a(z) %s könyvtárat a kukába?

en: Confirm Trash
hu: Kukába dobás megerősítése

note: File object
en: Move to trash
hu: Kukába mozgat

en: Folder %s is write-protected, move it to trash can anyway?
hu: A(z) %s könyvtár írásvédett, biztosan a kukába akarja tenni?

en: An error has occurred during the move to trash operation!
hu: Hiba történt a kukába mozgatás közben!

en: Move to trash folder operation cancelled!
hu: Fájlmozgatás megszakítva!

note: File object
en: Restore from trash
hu: Visszaállítás a kukából

en: Restore folder %s to its original location %s ?
hu: Visszaállítsam a %s könyvtárat az eredeti helyére (%s)?

en: Confirm Restore
hu: Visszaállítás megerősítése

en: Restore information not available for %s
hu: A visszaállítási információ nem áll rendelkezésre a %s elemhez.

en: Parent folder %s does not exist, do you want to create it?
hu: A %s szülő könyvtár nem létezik, létrehozzam?

en: Can't create folder %s : %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s könyvtárat: %s

en: Can't create folder %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s könyvtárat

en: An error has occurred during the restore from trash operation!
hu: Hiba történt a kukából való visszaállítás közben!

en: Restore from trash file operation cancelled!
hu: A kukából történő visszaállítási művelet megszakítva!

en: Create new folder:
hu: Új könyvtár létrehozása:

en: New Folder
hu: Új könyvtár

en: File or folder %s already exists
hu: Már létezik %s fájl vagy könyvtár

en: Can't execute command %s
hu: Nem tudom végrehajtani a %s parancsot

en: Mount
hu: Csatolás

en: Unmount
hu: Lecsatolás

note: File object
en:  file system...
hu:  fájlrendszer...

note: Mount/unmount file system
en:  the folder:
hu:  a könyvtár :

en:  operation cancelled!
hu:  művelet megszakítva!

note: Refresh the status label
en:  in root
hu:  a gyökérben

note: Labels and progress bar
en: Source:
hu: Forrás:

en: Target:
hu: Cél:

en: Copied data:
hu: Másolt adat:

en: Moved data:
hu: Mozgatott adat:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Delete:
hu: Törlés:

en: From:
hu: Innen:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing permissions...
hu: Jogosultságok cseréje...

en: File:
hu: Fájl:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing owner...
hu: Tulajdonos cseréje...

note: Labels
en: Mount file system...
hu: Fájlrendszer csatolása...

en: Mount the folder:
hu: Könyvtár csatolása:

note: Labels
en: Unmount file system...
hu: Fájlrendszer lecsatolása...

en: Unmount the folder:
hu: Könyvtár lecsatolása:

en: Confirm Overwrite
hu: Felülírás jóváhagyása

en: Can't copy file %s: %s
hu: A %s fájl nem másolható: %s

en: Can't copy file %s
hu: A %s fájl nem másolható

note: Set labels for progress dialog
en: Source:
hu: Forrás:

en: Target:
hu: Cél:

en: Can't preserve date when copying file %s : %s
hu: A dátum módosulni fog a %s fájl másolása közben: %s

en: Can't preserve date when copying file %s
hu: A dátum módosulni fog a %s fájl másolása közben

en: Can't copy folder %s : Permission denied
hu: Nem tudom a %s könyvtárat átmásolni: Hozzáférés megtagadva

en: Can't copy file %s : Permission denied
hu: Nem tudom a %s fájlt átmásolni: Hozzáférés megtagadva

en: Can't preserve date when copying folder %s: %s
hu: A dátum módosulni fog a %s könyvtár másolása közben: %s

en: Can't preserve date when copying folder %s
hu: A dátum módosulni fog a %s könyvtár másolása közben

en: Source %s doesn't exist
hu: A %s forrás nem létezik

en: Destination %s is identical to source
hu: A %s cél megegyezik a forrással

en: Target %s is a sub-folder of source
hu: A %s célkönyvtár a forrás egyik alkönyvtára

en: From:
hu: Innen:

en: Can't delete folder %s: %s
hu: A %s könyvtárat nem tudom törölni: %s

en: Can't delete folder %s
hu: A %s könyvtárat nem tudom törölni

en: Can't delete file %s: %s
hu: A %s fájlt nem tudom letörölni: %s

en: Can't delete file %s
hu: A %s fájlt nem tudom letörölni

en: Can't symlink %s: %s
hu: Nem tudok %s hivatkozást létrehozni: %s

en: Can't symlink %s
hu: Nem tudok %s hivatkozást létrehozni

note: Make and show command window File object
en: Extract archive
hu: Archívum kibontása

note: Make and show command window
en: Add to archive
hu: Hozzáadás az archívumhoz

en: Failed command: %s
hu: Hiba a %s parancs végrehajtása során

en: Success
hu: Sikeresen végrehajtva

en: Folder %s was successfully mounted.
hu: A %s könyvtár csatlakoztatása sikeresen végrehajtva.

en: Folder %s was successfully unmounted.
hu: A %s könyvtár lecsatlakoztatása sikeresen végrehajtva.

note: Make and show command window
en: Install/Upgrade package
hu: Csomag telepítése/frissítése:

en: Installing package: %s
hu: Csomag telepítése: %s

note: Make and show command window
en: Uninstall package
hu: Csomag eltávolítása

en: Uninstalling package: %s
hu: Csomag eltávolítása: %s

en: &File Name:
hu: &Fájl neve:

en: File F&ilter:
hu: Fájl&szűrő:

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Go to previous folder
hu: Ugrás az előző könyvtárba

en: Go to next folder
hu: Ugrás a következő könyvtárba

en: Go to parent folder
hu: Ugrás a szülő könyvtárba

en: Go to home folder
hu: Ugrás a saját könyvtárba

en: Go to working folder
hu: Ugrás a munkakönyvtárba

en: New folder
hu: Új könyvtár

en: Big icon list
hu: Nagy ikonok listája

en: Small icon list
hu: Kis ikonok listája

en: Detailed file list
hu: Részletes fájllista

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Hide hidden files
hu: Rejtett fájlok elrejtése

en: Show thumbnails
hu: Előképek megjelenítése

en: Hide thumbnails
hu: Előképek elrejtése

en: Create new folder...
hu: Új könyvtár...

en: Create new file...
hu: Új file...

en: New File
hu: Új fájl

en: Go ho&me
hu: Ugrás a saját könyvtárba

en: Go &work
hu: Munkakönyvtárba

en: New &file...
hu: Új &fájl...

en: New f&older...
hu: Új &könyvtár...

en: &Hidden files
hu: &Rejtett fájlok

en: Thum&bnails
hu: &Előképek

en: B&ig icons
hu: N&agy ikonok

en: &Small icons
hu: K&is ikonok

en: Fu&ll file list
hu: Te&ljes fájl lista

en: &Rows
hu: &Sorok

en: &Columns
hu: &Oszlopok

en: Autosize
hu: Automatikus méret

en: &Name
hu: &Név

en: Si&ze
hu: &Méret

en: &Type
hu: &Típus

en: E&xtension
hu: &Kiterjesztés

en: &Date
hu: &Dátum

en: &User
hu: &Felhasználó

en: &Group
hu: &Csoport

en: Fold&ers first
hu: Könyvtárak előre

en: Re&verse order
hu: Fordított sorrend

note: Font families, to be filled later
en: &Family:
hu: &Család:

note: Font weights
en: &Weight:
hu: Vastagság:

note: Font styles
en: &Style:
hu: Stílus

note: Font sizes, to be filled later
en: Si&ze:
hu: &Méret:

note: Character set choice
en: Character Set:
hu: Karakter kódolás:

en: Any
hu: Bármilyen

en: West European
hu: Nyugat Európai

en: East European
hu: Kelet Európai

en: South European
hu: Dél Európai

en: North European
hu: Észak Európai

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Arabic
hu: Arab

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Turkish
hu: Török

en: Nordic
hu: Skandináv

en: Baltic
hu: Balti

en: Celtic
hu: Kelta

en: Russian
hu: Orosz

en: Central European (cp1250)
hu: Közép Európai (cp1250)

en: Russian (cp1251)
hu: Orosz (cp1251)

en: Greek (cp1253)
hu: Görög (cp1253)

en: Turkish (cp1254)
hu: Török (cp1254)

en: Hebrew (cp1255)
hu: Héber (cp1255)

en: Arabic (cp1256)
hu: Arab (cp1256)

en: Baltic (cp1257)
hu: Balti (cp1257)

en: Vietnam (cp1258)
hu: Vietnami (cp1258)

note: Set width
en: Set Width:
hu: Betűköz:

en: Ultra condensed
hu: Ultra sűrű

en: Extra condensed
hu: Extra sűrű

en: Condensed
hu: Sűrű

en: Semi condensed
hu: Félig sűrű

en: Normal
hu: Normál

en: Semi expanded
hu: Félig nyújtott

en: Expanded
hu: Nyújtott

en: Extra expanded
hu: Extra nyújtott

en: Ultra expanded
hu: Ultra nyújtott

note: Pitch
en: Pitch:
hu: Sűrűség:

en: Fixed
hu: Fix

en: Variable
hu: Változó

en: Scalable:
hu: Méretezhető:

en: All Fonts:
hu: Minden betűtípus

en: Preview:
hu: Előnézet:

note: Space before tab is used to set the correct button height
en: Launch Xfe as root
hu: XFE indítása rootként

en: &No
hu: &Nem

en: &Yes
hu: &Igen

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &Save
hu: &Mentés

en: Yes for &All
hu: Igen, &mindet

en: Enter the user password:
hu: Kérem, adja meg a jelszavát:

en: Enter the root password:
hu: Kérem, adja meg a root jelszavát:

en: An error has occurred!
hu: Hiba történt!

en: Name:
hu: Név:

en: Size in root:
hu: Mérete a gyökérkönyvtárban:

en: Type:
hu: Típus:

en: Modified date:
hu: Módosítás dátuma:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Group:
hu: Csoport:

en: Permissions:
hu: Jogok:

en: Original path:
hu: Eredeti útvonal:

en: Deletion date:
hu: Törlés dátuma:

en: Size:
hu: Méret:

en: Size
hu: Méret

en: Type
hu: Típus

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Modified date
hu: Módosítás dátuma

en: Permissions
hu: Jogok

en: Unable to load image
hu: A kép betöltése sikertelen

en: Original path
hu: Eredeti útvonal

en: Deletion date
hu: Törlés dátuma

en: Filter
hu: Szűrő

en: Status
hu: Állapot

en: File %s is an executable text file, what do you want to do?
hu: A %s egy végrehajtható fájl. Mit akar tenni vele?

en: Confirm Execute
hu: Végrehajtás megerősítése

note: Make and show command window The CommandWindow object will delete itself when closed!
en: Command log
hu: Parancsnapló

en: To folder:
hu: Könyvtárba:

en: Can't write to trash location %s: Permission denied
hu: Nem írható a kuka (%s): Hozzáférés megtagadva

en: Move file %s to trash can?
hu: Mozgassam a %s könyvtárat a kukába?

en: Move %s selected items to trash can?
hu: A kukába mozgatja a %s kijelölt elemet?

en: File %s is write-protected, move it anyway to trash can?
hu: A %s fájl írásvédett, tényleg helyezzük át a kukába?

en: Move to trash file operation cancelled!
hu: A kukába mozgatás megszakítva!

en: Restore file %s to its original location %s ?
hu: Visszaállítsam a %s fájlt az eredeti %s helyére?

en: Restore %s selected items to their original locations?
hu: Visszaállítsam a %s kijelölt elemet?

en: Can't create folder %s: %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s könyvtárat: %s

en: Definitively delete file %s ?
hu: Biztosan törölni akarja %s könyvtárat?

en: Definitively delete %s selected items?
hu: Biztosan törölni akarja a %s kijelölt elemet?

en: File %s is write-protected, delete it anyway?
hu: A %s fájl írásvédett. Biztosan törölni akarja?

en: Delete file operation cancelled!
hu: Fájltörlés elvetve!

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: With:
hu: Ezzel:

en: Program %s not found. Please define a file comparator program in the Preferences dialog!
hu: Nem találtam a %s programot. Kérem, állítsa be az összehasonlító programot a Beállítások ablakban!

en: Create new file:
hu: Új fájl létrehozása:

en: Can't create file %s: %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s fájlt: %s

en: Can't create file %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s fájlt

en: Can't set permissions in %s: %s
hu: Nem tudom a %s jogosultságait beállítani: %s

en: Can't set permissions in %s
hu: Nem tudom a %s jogosultságait beállítani

en: Create new symbolic link:
hu: Új hivatkozás létrehozása:

en: New Symlink
hu: Új szimbolikus hivatkozás

note: Select target
en: Select the symlink refered file or folder
hu: Válassza ki a hivatkozott fájlt, vagy könyvtárat

en: Symlink source %s does not exist
hu: A %s hivatkozott forrás nem létezik

en: Open selected file(s) with:
hu: Kijelölt fájl(ok) megnyitása ezzel:

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel:

en: A&ssociate
hu: Hozzárendelés

en: Show files:
hu: Fájlok mutatása:

note: Menu items
en: New& file...
hu: Új &fájl...

en: New s&ymlink...
hu: Új &hivatkozás...

en: Fi&lter...
hu: S&zűrő...

en: &Full file list
hu: &Teljes fájl lista

en: Per&missions
hu: &Jogok

en: Ne&w file...
hu: Új &fájl...

en: &Mount
hu: &Felcsatolás

en: Open &with...
hu: Megnyitás &ezzel...

en: &Open
hu: Megnyitás

en: &Extract here
hu: &Kitömörítés ide

en: E&xtract to...
hu: Ki&tömörítés ide..

en: &View
hu: &Nézet

en: Install/Up&grade
hu: Telepítés/Frissítés

en: Un&install
hu: Eltávolítás

en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: Com&pare...
hu: &Összehasonlítás...

en: Com&pare
hu: &Összehasonlítás

en: Scripts
hu: Parancsfájlok

en: &Go to script folder
hu: Ugrás a parancsfájlok könyvtárába

en: Copy &to...
hu: Másolás &ide...

en: M&ove to trash
hu: &Kukába mozgat

en: Restore &from trash
hu: &Visszaállítás a kukából

note: File selection dialog File dialog
en: Select a destination folder
hu: Cél kiválasztása

en: All Files
hu: Minden fájl

note: File object
en: Package Install/Upgrade
hu: Csomag telepítés/frissítés:

note: File object
en: Package Uninstall
hu: Csomag eltávolítása

en: Error: Fork failed: %s
hu: Hiba: Fork sikertelen: %s

en: Can't create script folder %s: %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s parancsfájl könyvtárat: %s

en: Can't create script folder %s
hu: Nem tudom létrehozni a %s parancsfájl könyvtárat

en: No compatible package manager (rpm or dpkg) found!
hu: Nem találtam megfelelő csomagkezelőt (rpm vagy dpkg)!

en: File %s does not belong to any package.
hu: A %s fájl nem tartozik semmilyen csomaghoz.

en: Information
hu: Információ

en: File %s belongs to the package: %s
hu: A %s fájl a '%s' csomagban található.

en: 0 bytes
hu: 0 bájt

en: Link
hu: Hivatkozás

en:  - Filter: %s
hu:  - Szűrő: %s

en: Bookmarks limit number reached. The last bookmark will be deleted...
hu: Elértük könyvjelzők maximális számát. Az utolsó könyvjelző törlésre kerül...

en: Confirm Clear Bookmarks
hu: Könyvjelző törlésének megerősítése

en: Do you really want to clear all your bookmarks?
hu: Biztosan törölni akarja az összes könyvjelzőt?

en: Cl&ose
hu: &Bezár

en: Can't duplicate pipes: %s
hu: Nem tudom duplikálni a csöveket: %s

en: Can't duplicate pipes
hu: Nem tudok új csöveket létrehozni

en: 
    >>>> COMMAND CANCELLED <<<<
hu: 
    >>>> PARANCS MEGSZAKÍTVA <<<<

en: 
    >>>> END OF COMMAND <<<<
hu: 
    >>>> PARANCS VÉGE <<<<

en: 	Select destination...
hu: 	Cél kiválasztása...

en: Select a file
hu: Fájl kiválasztása

en: Select a file or a destination folder
hu: Fájl vagy könyvtár kiválasztása (hova)

en: Add To Archive
hu: Archívumhoz adás

en: New archive name:
hu: Az új archívum neve:

en: Format:
hu: Formátum:

en: tar.gz	Archive format is tar.gz
hu: tar.gz	Az archívum formátuma: tar.gz

en: zip	Archive format is zip
hu: zip	Az archívum formátuma: zip

en: 7z	Archive format is 7z
hu: 7z	Az archívum formátuma: 7z

en: tar.bz2	Archive format is tar.bz2
hu: tar.bz2	Az archívum formátuma: tar.bz2

en: tar.xz	Archive format is tar.xz
hu: tar.xz	Az archívum formátuma: tar.xz

en: tar	Archive format is tar
hu: tar	Az archívum formátuma: tar

en: tar.Z	Archive format is tar.Z
hu: tar.Z	Az archívum formátuma: tar.Z

en: gz	Archive format is gz
hu: gz	Az archívum formátuma: gz

en: bz2	Archive format is bz2
hu: bz2	Az archívum formátuma: bz2

en: xz	Archive format is xz
hu: xz	Az archívum formátuma: xz

en: Z	Archive format is Z
hu: Z	Az archívum formátuma: Z

note: Construct window
en: Preferences
hu: Beállítások

en: Current Theme
hu: Jelenlegi téma

en: Options
hu: Beállítások

en: Use trash can for file deletion (safe delete)
hu: Kuka használata törlés során (biztonságos törlés)

en: Include a command to bypass the trash can (permanent delete)
hu: Parancs végrehajtás a törlés során (végleges törlés)

en: Auto save layout
hu: Elrendezés &automatikus mentése

en: Save window position
hu: Az ablak helyének mentése

en: Single click folder open
hu: Könyvtár megnyitása egy kattintással

en: Single click file open
hu: Fájl megnyitása egy kattintással

en: Display tooltips in file and folder lists
hu: Rövid súgó megjelenítése fájl- és könyvtárlistáknál

en: Relative resizing of file lists
hu: A fájl listák relatív mérete

en: Display a path linker above file lists
hu: Útvonal kiválasztó megjelenítése a fájl listák felett

en: Notify when applications start up
hu: Alkalmazás indításának visszajelzése

en: Date format used in file and folder lists:
    (Type 'man strftime' in a terminal for help on the format)
hu: Dátumformátum a fájl és könyvtárak listázásakor:
    (Bővebb információ a formázáshoz: 'man strftime')

note: Second tab - Modes
en: &Modes
hu: &Módok

en: Starting mode
hu: Indítási mód

en: Start in home folder
hu: Indulás a saját könyvtárban

en: Start in current folder
hu: Indulás az aktuális könyvtárban

en: Start in last visited folder
hu: Indulás az utoljára meglátogatott könyvtárban

en: Scrolling mode
hu: Görgetési mód

en: Smooth scrolling in file lists and text windows
hu: Finom görgetés fájllistáknál és szöveges ablakokban

en: Mouse scrolling speed:
hu: Az egér görgő sebessége:

en: Root mode
hu: Root mód

en: Allow root mode
hu: Root mód engedélyezése

en: Authentication using sudo (uses user password)
hu: Azonosítás sudo-val (felhasználó jelszavának használata)

en: Authentication using su (uses root password)
hu: Azonosítás "su"-val (root jelszó használata)

note: Third tab - Dialogs
en: &Dialogs
hu: &Ablakok

en: Confirmations
hu: Megerősítések

en: Confirm copy/move/rename/symlink
hu: Másolás/Mozgatás/Átnevezés/Hivatkozás megerősítése

en: Confirm drag and drop
hu: "Drag and Drop" megerősítése

en: Confirm move to trash/restore from trash
hu: Kukába mozgatás, visszaállítás megerősítése

en: Confirm delete
hu: Törlés megerősítése

en: Confirm delete non empty folders
hu: Nem üres könyvtárak törlésének megerősítése

en: Confirm overwrite
hu: Felülírás megerősítése

en: Confirm execute text files
hu: Fájlok végrehajtásának megerősítése

note: Warning window
en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Warn when setting current folder in search window
hu: Figyelmeztessen az aktuális könyvtár átállításakor a kereső ablakban

en: Warn when mount points are not responding
hu: Figyelmeztetés, ha a csatolási pontok nem válaszolnak

en: Warn when date preservation failed
hu: Figyelmeztessen ha a fájl dátuma nem tartható meg

en: Warn if running as root
hu: Figyelmeztetés rendszergazda mód lépéskor

note: Fourth tab - Programs
en: &Programs
hu: &Programok

en: Default programs
hu: Alapértelmezett programok

en: Text viewer:
hu: Szöveg megjelenítő:

en: Text editor:
hu: Szövegszerkesztő:

en: Image editor:
hu: Képszerkesztő:

en: Image viewer:
hu: Kép megjelenítő:

en: Archiver:
hu: Tömörítő:

en: Pdf viewer:
hu: PDF megjelenítő:

en: Audio player:
hu: Hang lejátszó:

en: Video player:
hu: Videó lejátszó:

en: Terminal:
hu: Terminál:

en: Color theme
hu: Színtéma

en: Custom colors
hu: Saját színek

en: Double click to customize the color
hu: Kattintson duplán a szín kiválasztásához

en: Base color
hu: Alapszín

en: Border color
hu: Keretszín

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Betűszín

en: Selection background color
hu: Kijelölés háttérszín

en: Selection text color
hu: Kijelölés betűszíne

en: File list background color
hu: Fájl lista háttérszíne

en: File list text color
hu: Fájl lista betűszíne

en: File list highlight color
hu: Fájl lista háttérszíne

en: Progress bar color
hu: Folyamatjelző színe

en: Attention color
hu: Figyelmeztetés színe

en: Scrollbar color
hu: Görgető színe

note: Controls theme
en: Controls
hu: Megjelenés

en: Standard (classic controls)
hu: Alap (klasszikus megjelenés)

en: Clearlooks (modern looking controls)
hu: Clearlooks (modern megjelenés)

note: Find iconpath from the Xfe registry settings or set it to DEFAULTICONPATH
en: Icon theme path
hu: Ikon téma útvonala

en: 	Select path...
hu: 	Útvonal kiválasztása...

note: Sixth tab - Fonts
en: &Fonts
hu: &Betűtípusok

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Normal font:
hu: Normál betű:

en:  Select...
hu:  Választás...

en: Text font:
hu: Szöveg betű:

note: Seventh tab - Key bindings
en: &Key Bindings
hu: Billentyűparancso&k

en: Key Bindings
hu: Billentyűparancsok

en: Modify key bindings...
hu: Billentyűparancs módosítása...

note: ,0,0,0,0,20,20);
en: Restore default key bindings...
hu: Billentyűparancs visszaállítása..

en: Select an icon theme folder or an icon file
hu: Ikon téma útvonalának kiválasztása

en: Change Normal Font
hu: Alap betű cseréje

en: Change Text Font
hu: Szöveg betű cseréje

en: Create new file
hu: Új fájl létrehozása

en: Create new folder
hu: Új könyvtár létrehozása

en: Copy to clipboard
hu: Vágólapra másolás

en: Cut to clipboard
hu: Vágólapra vágás

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Quit application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect all
hu: Kijelölések elvetése

en: Invert selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: Display help
hu: Súgó megjelenítése

en: Toggle display hidden files
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Toggle display thumbnails
hu: Előképek mutatása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Print file
hu: Nyomtatás

en: Search
hu: Keresés

en: Search previous
hu: Előző keresése

en: Search next
hu: Következő keresése

en: Vertical panels
hu: Függőleges panelek

en: Horizontal panels
hu: Vízszintes panelek

en: Refresh panels
hu: Panelek frissítése

en: Create new symbolic link
hu: Új hivatkozás létrehozása

en: File properties
hu: Tulajdonságok

en: Move files to trash
hu: Fájlok kukába mozgatása

en: Restore files from trash
hu: Fájlok visszaállítása a kukából

en: Delete files
hu: Fájlok törlése

en: Create new window
hu: Új ablak

en: Create new root window
hu: Új root ablak

en: Execute command
hu: Parancs futtatása

en: Launch terminal
hu: Terminál megnyitása

en: Mount file system (Linux only)
hu: Fájlrendszer csatolása (csak Linuxon)

en: Unmount file system (Linux only)
hu: Fájlrendszer lecsatolása (csak Linuxon)

en: One panel mode
hu: 1 paneles megjelenés

en: Tree and panel mode
hu: Fa és 1 paneles megjelenés

en: Two panels mode
hu: 2 paneles megjelenés

en: Tree and two panels mode
hu: Fa és 2 paneles megjelenés

en: Clear location bar
hu: Címsor törlése

en: Rename file
hu: Átnevezés

en: Copy files to location
hu: Fájl másolása

en: Move files to location
hu: Fájl mozgatása

en: Symlink files to location
hu: Fájlhivatkozás létrehozása

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Synchronize panels
hu: Panelek szinkronizálása

en: Switch panels
hu: Panelek felcserélése

en: Go to trash can
hu: Ugrás a Kukába

en: Empty trash can
hu: Kuka ürítése

en: View
hu: Megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Toggle display hidden folders
hu: Rejtett könyvtárak mutatása

en: Filter files
hu: Fájlok szűrése

en: Zoom image to 100%
hu: A kép 100%-ra nagyítása

en: Zoom to fit window
hu: Ablakhoz illesztés

en: Rotate image to left
hu: A kép balra forgatása

en: Rotate image to right
hu: A kép jobbra forgatása

en: Mirror image horizontally
hu: A kép vízszintes tükrözése

en: Mirror image vertically
hu: A kép függőleges tükrözése

en: Create new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Save changes to file
hu: Változtatások mentése

en: Goto line
hu: Sorra ugrás

en: Undo last change
hu: Utolsó módosítás visszavonása

en: Redo last change
hu: Utolsó módosítás ismétlése

en: Replace string
hu: Csere

en: Toggle word wrap mode
hu: Tördelés üzemmódjának átállítása

en: Toggle line numbers mode
hu: Sorszámozás üzemmódjának átállítása

en: Toggle lower case mode
hu: Kisbetűs üzemmód

en: Toggle upper case mode
hu: Nagybetűs üzemmód

note: Confirmation message
en: Do you really want to restore the default key bindings?
    
    All your customizations will be lost!
hu: Biztosan vissza akarja állítani az alapértelmezett billentyűparancsokat?
    
    Minden, Ön által megadott billentyűparancs el fog veszni!

en: Restore default key bindings
hu: Alapértelmezett billentyűparancsok

note: Ask the user if he wants to restart Xfe
en: Restart
hu: Újraindítás

en: Key bindings will be changed after restart.
    Restart X File Explorer now?
hu: Az új billentyűparancsok csak az újraindítást követően érvényesülnek.
    Újraindítja az X File Explorert?

en: &Skip
hu: &Kihagyás

en: Skip A&ll
hu: &Egyiket sem

en: Source size:
hu: Forrás mérete:

en: - Modified date:
hu: - Módosítás dátuma:

en: Target size:
hu: Cél mérete:

en: E&xecute
hu: &Futtat

en: Execute in Console &Mode
hu: Konzol módban indít

note: Close
en: &Close
hu: &Bezár

en: Refresh panel
hu: Panel frissítése

en: Copy selected files to clipboard
hu: Kijelölt fájlok vágólapra másolása

en: Cut selected files to clipboard
hu: Kijelölt fájlok vágólapra vágása

en: Show properties of selected files
hu: Kijelölt fájlok tulajdonságai

en: Move selected files to trash can
hu: Kijelölt fájlok kukába mozgatása

en: Delete selected files
hu: Kijelölt fájlok törlése

en: Current folder has been set to '%s'
hu: Az aktuális könyvtár: %s

en: F&ull file list
hu: Te&ljes fájl lista

en: I&gnore case
hu: &kis/Nagy minde&gy

en: &Autosize
hu: &Automatikus méret

en: &Go to parent folder
hu: Ugrás a szülő könyvtárba

en: Copy %s items
hu: %s elem másolása

en: Move %s items
hu: %s elem mozgatása

en: Symlink %s items
hu: %s elem szimbolikus hivatkozása

en: You must enter an absolute path!
hu: Abszolút útvonalat kell megadni

en: 1 item
hu: 1 elem

en: Find files:
hu: Fájlok keresése:

en: Ignore case	Ignore file name case
hu: kis/Nagy mindegy	Fájlok kis/nagy betűinek figyelmen kívül hagyása

note: Hidden files
en: Hidden files	Show hidden files and folders
hu: Rejtett fájlok és mappák	Rejtett fájlok és mappák mutatása

en: In folder:
hu: Könyvtárban:

en: 	In folder...
hu: 	Könyvtárban...

en: Text contains:
hu: Szöveg tartalmazása:

en: Ignore case	Ignore text case
hu: kisbetű/Nagy betű figyelmen kívül

note: Search options
en: More options
hu: További lehetőségek

en: Search options
hu: Keresési beállítások

en: Reset	Reset search options
hu: Alaphelyzet	Keresési beállítások alaphelyzetbe állítása

en: Min size:
hu: Minimális méret

en: Max size:
hu: Maximálist méret:

note: Modification date
en: Last modified before:
hu: Utolsó módosítás ez előtt:

en: Filter by maximum modification date (days)
hu: Utolsó módosítás végső napja

en: Days
hu: Nap

en: Last modified after:
hu: Utolsó módosítás ez után:

en: Filter by minimum modification date (days)
hu: Utolsó módosítás kezdő napja

note: User and group
en: User:
hu: Felhasználó:

en: 	Filter by user name
hu: 	Szűrés felhasználónév alapján

en: Group:
hu: Csoport:

en: 	Filter by group name
hu: 	Szűrés csoport alapján

note: File type
en: File type:
hu: Fájltípus:

en: File
hu: Fájl

en: Pipe
hu: Cső

en: 	Filter by file type
hu: 	Szűrés típus alapján

note: Permissions (in octal)
en: Permissions:
hu: Jogok:

en: 	Filter by permissions (octal)
hu: 	Szűrés jogok alapján (oktális)

note: Empty files
en: Empty files:
hu: Üres fájlok:

en: 	Empty files only
hu: 	Csak üres fájlok

en: Follow symbolic links:
hu: Szimbolikus hivatkozás követése:

en: 	Search while following symbolic links
hu: 	Szimbolikus hivatkozás követése keresés során

en: Non recursive:
hu: Alkönyvtárakban:

en: 	Don't search folders recursively
hu: 	Ne keressen az alkönyvtárakban

en: Ignore other file systems:
hu: Ne keressen más fájlrendszerekben:

en: 	Don't search in other file systems
hu: 	Ne keressen más fájlrendszerekben

note: Start
en: &Start	Start the search (F3)
hu: &Keresés	Keresés indítása (F3)

note: Stop
en: &Stop	Stop the search (Esc)
hu: &Megállítás	Keresés megállítása (Esc)

note: Search message
en: Search started - Please wait...
hu: Keresés elindult - Kérem, várjon...

note: Update item count
en:  items
hu:  elem

en: Search results
hu: Keresési eredmények

en: Input / Output error
hu: Input / output hiba

en: Search stopped...
hu: Keresés megszakítva...

en: Select path
hu: Útvonal kiválasztása...

en: Create new symlink
hu: Új hivatkozás létrehozása

en: Restore selected files from trash can
hu: Kijelölt fájlok visszaállítása a kukából

en: Launch Xfe
hu: XFE indítása

en: Search files and folders...
hu: Fájlok és könyvtárak keresése...

en: Mount (Linux only)
hu: Csatolás (csak Linuxon)

en: Unmount (Linux only)
hu: Lecsatolás (csak Linuxon)

en: Show one panel
hu: 1 panel

en: Show tree and panel
hu: Fa és 1 panel

en: Show two panels
hu: 2 panel

en: Show tree and two panels
hu: Fa és 2 panel

en: Clear location
hu: Címsor törlése

en: Go to location
hu: Ugrás egy könyvtárba

en: New fo&lder...
hu: Új &könyvtár...

en: Go &home
hu: Ugrás a &saját könyvtárba

en: &Refresh
hu: F&rissítés

en: &Copy to...
hu: &Másolás ide...

en: &Symlink to...
hu: &Szimbolikus hivatkozás ide...

en: &File
hu: &Fájl

en: &Select all
hu: &Mindent kijelöl

en: &Deselect all
hu: &Kijelölések &elvetése

en: &Invert selection
hu: Kijelölés meg&fordítása

en: P&references
hu: Beá&llítások

en: &General toolbar
hu: &Általános eszköztár

en: &Tools toolbar
hu: &Eszközök eszköztár

en: &Panel toolbar
hu: &Panel eszköztár

en: &Location bar
hu: &Címsor

en: &Status bar
hu: &Állapotsor

en: &One panel
hu: &1 panel

en: T&ree and panel
hu: &Fa és 1 panel

en: Two &panels
hu: &2 panel

en: Tr&ee and two panels
hu: F&a és 2 panel

en: &Vertical panels
hu: &Függőleges panelek

en: &Horizontal panels
hu: &Vízszintes panelek

en: &Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzá&adása

en: &Clear bookmarks
hu: Könyvjelző &törlése

en: &Bookmarks
hu: &Könyvjelzők

en: &Filter...
hu: S&zűrő...

en: &Thumbnails
hu: &Előképek

en: &Big icons
hu: N&agy ikonok

en: T&ype
hu: &Típus

en: D&ate
hu: &Dátum

en: Us&er
hu: &Felhasználó

en: Gr&oup
hu: Cs&oport

en: Fol&ders first
hu: &Könyvtárak elsőként

en: &Left panel
hu: &Bal panel

en: &Filter
hu: S&zűrő

en: &Folders first
hu: &Könyvtárak elsőként

en: &Right panel
hu: &Jobb panel

en: New &window
hu: Új &ablak

en: New &root window
hu: Új &root ablak

en: E&xecute command...
hu: &Parancs futtatása

en: &Terminal
hu: &Terminál

en: &Synchronize panels
hu: Panelek &szinkronizálása

en: Sw&itch panels
hu: Panelek fel&cserélése

en: Go to script folder
hu: Ugrás a parancsfájlok könyvtárába

en: &Search files...
hu: Kere&sés...

en: &Unmount
hu: &Lecsatolás

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Go to trash
hu: &Ugrás a Kukába

en: &Trash size
hu: &Kuka mérete

en: &Empty trash can
hu: Kuka &ürítése

en: T&rash
hu: &Kuka

en: &Help
hu: &Súgó

en: &About X File Explorer
hu: X File Explorer &névjegy

en: Running Xfe as root!
hu: Xfe rendszergazdaként!

en: Can't create Xfe config folder %s
hu: Nem tudom létrehozni az Xfe beállításait tartalmazó könyvtárat: %s

en: No global xferc file found! Please select a configuration file...
hu: Nem találtam meg a globális xferc fájlt! Kérem válasszon ki egyet...

en: XFE configuration file
hu: XFE beállítás fájl

en: Can't create trash can 'files' folder %s: %s
hu: Nem tudom létrehozni a kuka könyvtárát: %s : %s

en: Can't create trash can 'files' folder %s
hu: Nem tudom létrehozni a kuka 'files' könyvtárát: %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s: %s
hu: Nem tudom létrehozni a kuka 'info' könyvtárát: %s : %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s
hu: Nem tudom létrehozni a kuka 'info' könyvtárát: %s

en: Help
hu: Súgó

en: X File Explorer Version %s
hu: X File Explorer %s verzió

en: Based on X WinCommander by Maxim Baranov
hu: Maxim Baranov X WinCommander-je alapján

en: 
    Translators
    -------------
    Argentinian Spanish: Bruno Gilberto Luciani
    Brazilian Portuguese: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnian: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Catalan: Pere Orga
    Chinese: Xin Li
    Chinese (Taïwan): Wei-Lun Chao
    Colombian Spanish: Vladimir Támara (Pasos de Jesús)
    Czech: David Vachulka
    Danish: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    Dutch: Hans Strijards
    Finnish: Kimmo Siira
    French: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    German: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke, Jens Körner
    Greek: Nikos Papadopoulos
    Hungarian: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Italian: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japanese: Karl Skewes
    Norwegian: Vidar Jon Bauge
    Polish: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portuguese: Miguel Santinho
    Russian: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Spanish: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Swedish: Anders F. Bjorklund
    Turkish: erkaN
hu: 
    Fordítók
    -------------
    Argentín spanyol: Bruno Gilberto Luciani
    Brazil portugál: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnyák: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Katalán: Pere Orga
    Kínai: Xin Li
    Kínai (Tajvan): Wei-Lun Chao
    Cseh: David Vachulka
    Dán: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    Holland: Hans Strijards
    Francia: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    Német: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke, Jens Körner
    Magyar: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Olasz: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japán: Karl Skewes
    Norvég: Vidar Jon Bauge
    Lengyel: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portugál: Miguel Santinho
    Orosz: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Spanyol: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Svéd: Anders F. Bjorklund
    Török: erkaN

en: Search files and folders
hu: Fájlok és könyvtárak keresése

note: Confirmation message
en: Do you really want to empty the trash can?
hu: Biztos, hogy ki akarja üríteni a kukát?

en:  in
hu:  :

en: 
    
    All items will be definitively lost!
hu: 
    
    Minden elem elvész!

en: Trash size: %s (%s files, %s subfolders)
    
    Modified date: %s
hu: A kuka mérete %s (%s fájl, %s könyvtár)
    
    Módosítás dátuma: %s

en: Trash size
hu: A kuka mérete

en: Command not found: %s
hu: Nem találom a parancsot: %s

en: Invalid file association: %s
hu: Érvénytelen fájl társítás: %s

en: File association not found: %s
hu: Nem találom a fájl társítást: %s

en: &Preferences
hu: &Beállítások

en: Open package file
hu: Csomag megnyitása

en: &Open...
hu: Meg&nyitás...

note: Preferences menu View Menu entries
en: &Toolbar
hu: &Eszköztár

note: Help Menu entries
en: &About X File Package
hu: X File Package &névjegy

note: Uninstall
en: &Uninstall
hu: &Eltávolítás

note: Install/Upgrade
en: &Install/Upgrade
hu: &Telepítés/Frissítés

note: First item is Description
en: &Description
hu: &Leírás

note: Second item is File List
en: File &List
hu: Fájl lista

en: X File Package Version %s is a simple rpm or deb package manager.
hu: X File Package %s verzió, egy egyszerű rpm, deb csomagkezelő.

en: About X File Package
hu: X File Package névjegy

en: RPM source packages
hu: RPM forrás csomagok

en: RPM packages
hu: RPM csomagok

en: DEB packages
hu: DEB csomagok

en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: No package loaded
hu: Nincs csomag megnyitva

en: Unknown package format
hu: Ismeretlen csomag formátum

note: Make and show command window
en: Install/Upgrade Package
hu: Csomag Telepítése/Frissítése

note: Make and show command window
en: Uninstall Package
hu: Csomag eltávolítása

en: [RPM package]
hu: [RPM csomag]

en: [DEB package]
hu: [DEB csomag]

en: Query of %s failed!
hu: %s lekérdezése sikertelen!

en: Error Loading File
hu: Hiba a fájl betöltése során

en: Unable to open file: %s
hu: Nem tudom megnyitni a fájlt: %s

note: Usage message
en: 
    Usage: xfp [options] [package] 
    
        [options] can be any of the following:
    
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [package] is the path to the rpm or deb package you want to open on start up.
hu: 
    Használat: xfp [paraméterek] [csomag] 
    
        a [paraméterek] a következők lehetnek:
    
            -h, --help         Az éppen látható súgó megjelenítése.
            -v, --version      Verzió információk megjelenítése.
    
        [csomag] a megnyitandó csomag útvonala.

en: GIF Image
hu: GIF kép

en: BMP Image
hu: BMP kép

en: XPM Image
hu: XPM kép

en: PCX Image
hu: PCX kép

en: ICO Image
hu: ICO kép

en: RGB Image
hu: RGB kép

en: XBM Image
hu: XBM kép

en: TARGA Image
hu: TARGA kép

en: PPM Image
hu: PPM kép

en: PNG Image
hu: PNG kép

en: JPEG Image
hu: JPEG kép

en: TIFF Image
hu: TIFF kép

en: &Image
hu: &Kép

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open image file.
hu: Kép megnyitása.

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print image file.
hu: Kép nyomtatása

note: Note : Ctrl+ and Ctrl- cannot be changed from the registry! Toolbar button: Zoom in
en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom in image.
hu: A kép nagyítása

note: Toolbar button: Zoom out
en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom out image.
hu: A kép kicsinyítése

en: Zoom 100%
hu: 100%-os méret

en: Zoom image to 100%.
hu: A kép eredeti méretben.

en: Zoom to fit
hu: Nagyítás ablakmérethez.

en: Zoom to fit window.
hu: Úgy jeleníti meg a képet, hogy az teljes egészében látszódjon az ablakban.

en: Rotate left
hu: Balra forgatás

en: Rotate left image.
hu: Balra forgatás.

en: Rotate right
hu: Jobbra forgatás

en: Rotate right image.
hu: Jobbra forgatás

en: Mirror horizontally
hu: Vízszintes tükrözés

en: Mirror image horizontally.
hu: Vízszintes tükrözés

en: Mirror vertically
hu: Függőleges tükrözés

en: Mirror image vertically.
hu: Függőleges tükrözés

en: &Print...
hu: &Nyomtatás

en: &Clear recent files
hu: "&Aktuális Fájlok" ürítése

en: Clear recent file menu.
hu: Aktuális fájlok menüpont ürítése

en: Quit Xfi.
hu: Kilépés az Xfi-ből.

note: Image Menu entries
en: Zoom &in
hu: Nagyítás

en: Zoom &out
hu: Kicsinyítés

en: Zoo&m 100%
hu: 100%-os méret

en: Zoom to fit &window
hu: Ablakhoz illesztés

en: Rotate &right
hu: &Jobbra forgat

en: Rotate right.
hu: Jobbra forgat

en: Rotate &left
hu: &Balra forgat

en: Rotate left.
hu: Balra forgat

en: Mirror &horizontally
hu: &Vízszintes tükrözés

en: Mirror horizontally.
hu: Vízszintes tükrözés

en: Mirror &vertically
hu: &Függőleges tükrözés

en: Mirror vertically.
hu: Függőleges tükrözés

en: Show hidden files and folders.
hu: Rejtett fájlok és mappák mutatása.

en: Show image thumbnails.
hu: Előképek mutatása.

en: Display folders with big icons.
hu: Könyvtár mutatása nagy ikonokkal.

en: Display folders with small icons.
hu: Könyvtár mutatása kis ikonokkal.

en: &Detailed file list
hu: Részletes fájl lista

en: Display detailed folder listing.
hu: Részletes könyvtárlista.

en: View icons row-wise.
hu: Ikonok sorokba rendezése.

en: View icons column-wise.
hu: Ikonok oszlopba rendezése.

en: Autosize icon names.
hu: Automatikus méretű ikon nevek.

en: Display toolbar.
hu: Eszköztár mutatása.

en: &File list
hu: &Fájl lista

en: Display file list.
hu: Fájllista mutatása.

en: File list &before
hu: Fájl lista &előre

en: Display file list before image window.
hu: A fájl lista a kép nézete előtt

en: &Filter images
hu: &Szűrés képekre

en: List only image files.
hu: Csak a képek mutatása.

en: Fit &window when opening
hu: &Ablakhoz illesztés megnyitáskor.

en: Zoom to fit window when opening an image.
hu: Ablakhoz illesztés megnyitáskor.

en: &About X File Image
hu: X File Image &névjegy

en: About X File Image.
hu: X File Image névjegy.

en: X File Image Version %s is a simple image viewer.
hu: X File Image %s verzió, egy egyszerű képnézegető.

en: About X File Image
hu: X File Image névjegy

en: Error Loading Image
hu: Hiba a kép betöltése során

en: Unsupported type: %s
hu: Nem támogatott típus: %s

en: Unable to load image, the file may be corrupted
hu: Nem tudom betölteni a fájlt (lehet, hogy a fájl sérült)

en: Change will be taken into account after restart.
    Restart X File Image now?
hu: A módosítás a program újraindítását követően fog érvényesülni.
    Kívánja az X File Image programot újraindítani?

en: Open Image
hu: Kép megnyitása

en: Print command: 
    (ex: lpr -P <printer>)
hu: Nyomtatási parancs:
    (például: lpr -P <printer>)

note: Usage message
en: 
    Usage: xfi [options] [image] 
    
        [options] can be any of the following:
    
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [image] is the path to the image file you want to open on start up.
hu: 
    Használat: xfi [paraméterek] [kép] 
    
        a [paraméterek] a következők lehetnek:
    
            -h, --help         Súgó.
            -v, --version      Verzió információk.
    
        [kép] A megjelenítendő kép útvonala.

note: Construct Set title
en: XFileWrite Preferences
hu: XFileWrite beállítások

note: First tab - Editor
en: &Editor
hu: Sz&erkesztés

en: Text
hu: Szöveg

en: Wrap margin:
hu: Tördelési margó:

en: Tabulation size:
hu: Tabulátor méret:

en: Strip carriage returns:
hu: Soremelések kihagyása:

note: Second tab - Colors
en: &Colors
hu: &Színek

en: Lines
hu: Sorok

en: Background:
hu: Háttérszín:

en: Text:
hu: Szöveg:

en: Selected text background:
hu: Kijelölés háttérszíne:

en: Selected text:
hu: Kijelölt szöveg:

en: Highlighted text background:
hu: Kijelölés háttérszíne:

en: Highlighted text:
hu: Kijelölés háttérszíne:

en: Cursor:
hu: Kurzor:

en: Line numbers background:
hu: Sorszámok háttér színe:

en: Line numbers foreground:
hu: Sorszámok színe:

en: &Search
hu: &Keresés

en: &Window
hu: &Ablak

note: Caption before number
en:   Lines:
hu:   Sorok:

note: Caption before number
en:   Col:
hu:   Oszlop:

note: Caption before number
en:   Line:
hu:   Sor:

en: New
hu: Új

en: Create new document.
hu: Új dokumentum létrehozása.

en: Open document file.
hu: Dokumentum megnyitása

en: Save
hu: Mentés

en: Save document.
hu: Dokumentum mentése

en: Close
hu: Bezár

en: Close document file.
hu: Dokumentum bezárása.

en: Print document.
hu: Dokumentum nyomtatása

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit X File Write.
hu: Kilépés az X File Write-ból

en: Copy selection to clipboard.
hu: A kijelölés vágólapra másolása.

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut selection to clipboard.
hu: A kijelölés vágólapra vágása.

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste clipboard.
hu: Beillesztés a vágólapról.

en: Goto line number.
hu: Sorszámra ugrás:

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo last change.
hu: Utolsó módosítás visszavonása.

en: Redo
hu: Újra

en: Redo last undo.
hu: Utolsó visszavonás megismétlése

en: Search text.
hu: Keresés.

en: Search selection backward
hu: Keresés a kijelölésben visszafelé

en: Search backward for selected text.
hu: A kijelölt szöveg keresése visszafelé

en: Search selection forward
hu: A kijelölt szöveg keresése

en: Search forward for selected text.
hu: A kijelölt szöveg keresése

en: Word wrap on
hu: Tördelés bekapcsolása

en: Set word wrap on.
hu: Tördelés bekapcsolása

en: Word wrap off
hu: Tördelés kikapcsolása

en: Set word wrap off.
hu: Tördelés kikapcsolása

en: Show line numbers
hu: Sorszám megjelenítése

en: Show line numbers.
hu: Sorszám megjelenítése

en: Hide line numbers
hu: Sorszám elrejtése

en: Hide line numbers.
hu: Sorszám elrejtése

en: Save changes to file.
hu: A változtatások elmentése.

en: Save &As...
hu: Mentés más&ként...

en: Save document to another file.
hu: Fájl mentése más néven.

en: Close document.
hu: Dokumentum bezárása

en: &Clear Recent Files
hu: "&Aktuális Fájlok" ürítése

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Redo
hu: &Újra végrehajtás

en: Revert to &saved
hu: Mentett &visszaállítása

en: Revert to saved document.
hu: Visszaállítás a mentett állapotra.

en: Cu&t
hu: &Kivágás

en: Paste from clipboard.
hu: Beillesztés a vágólapról.

en: Lo&wer-case
hu: &Kisbetűs

en: Change to lower case.
hu: Kisbetűs

en: Upp&er-case
hu: &Nagybetűs

en: Change to upper case.
hu: Nagybetűs

en: &Goto line...
hu: Sorra &ugrás

en: Select &All
hu: &Mindent kijelöl

en: &Status line
hu: Állapot&sor

en: Display status line.
hu: Állapotsor mutatása.

en: &Search...
hu: Kere&sés...

en: Search for a string.
hu: Keresés.

en: &Replace...
hu: Cse&re...

en: Search for a string and replace with another.
hu: Szöveg keresése és cserélése másikra.

en: Search sel. &backward
hu: Kijelölés keresése &visszafelé

en: Search sel. &forward
hu: Kijelölés keresése &előrefelé

en: &Word wrap
hu: &Szavak tördelése

en: Toggle word wrap mode.
hu: Szavak tördelése

en: &Line numbers
hu: &Sorszámok

en: Toggle line numbers mode.
hu: Sorszámok megjelenítése.

en: &Overstrike
hu: &Felülírás

en: Toggle overstrike mode.
hu: Felülírás

en: &Font...
hu: &Betűkészletek

en: Change text font.
hu: Betűtípus megváltoztatása

en: &More preferences...
hu: &Egyéb beállítások

en: Change other options.
hu: Egyéb beállítások megváltoztatása.

en: About X File Write.
hu: X File Write névjegye

en: File is too big: %s (%d bytes)
hu: A fájl túl nagy: %s (%d bytes)

en: Unable to read file: %s
hu: A fájl nem olvasható: %s

en: Error Saving File
hu: Hiba a mentés során

en: File is too big: %s
hu: A fájl túl nagy: %s

en: File: %s truncated.
hu: A %s fájl csonka.

en: untitled
hu: névtelen

en: untitled%d
hu: névtelen%d

en: X File Write Version %s is a simple text editor.
hu: X File Write %s verzió, egy egyszerű szövegszerkesztő.

en: About X File Write
hu: X File Write névjegy

en: Change Font
hu: Betűtípus megváltoztatása

en: Text Files
hu: Szövegfájlok

en: C Source Files
hu: C forrásfájlok

en: C++ Source Files
hu: C++ forrásfájlok

en: C/C++ Header Files
hu: C/C++ fejléc fájlok

en: HTML Files
hu: HTML fájlok

en: PHP Files
hu: PHP fájlok

en: Unsaved Document
hu: Nem mentett dokumentum

en: Save %s to file?
hu: Mentsük %s fájlt?

en: Save Document
hu: Dokumentum mentése

en: Overwrite Document
hu: Dokumentum felülírása

en: Overwrite existing document: %s?
hu: Felülírjam a már létező %s dokumentumot?

en:  (changed)
hu:  (módosítva)

en:  (read only)
hu:  (csak olvasható)

en: READ ONLY
hu: CSAK OLVASHATÓ

en: OVR
hu: FELÜLÍR

en: INS
hu: BESZÚR

en: File Was Changed
hu: A fájl módosult

en: %s
    was changed by another program. Reload this file from disk?
hu: %s
    fájlt megváltoztatta egy másik program. Újratöltsem?

en: Replace
hu: Cserélés

en: Goto Line
hu: Sorra ugrás

en: &Goto line number:
hu: &Sorszámra ugrás:

note: Usage message
en: 
    Usage: xfw [options] [file1] [file2] [file3]...
    
        [options] can be any of the following:
    
            -r, --read-only    Open files in read-only mode.
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [file1] [file2] [file3]... are the path(s) to the file(s) you want to open on start up.
hu: 
    Használat: xfw [paraméterek] [fájl1] [fájl2] [fájl3]...
    
        a [paraméterek] a következők lehetnek:
    
            -r, --read-only    Fájl megnyitása csak olvasható módon.
            -h, --help         Súgó.
            -v, --version      Verzió információk megjelenítése.
    
        [fájl1] [fájl2] [fájl3]... A megjelenítendő fájlok útvonala.

en: Root folder
hu: Root könyvtár

en: Ready.
hu: Rendben.

en: &Replace
hu: &Csere

en: Re&place All
hu: Cserél &mindent

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Replace with:
hu: Cserélés erre:

en: Ex&act
hu: Pontosan

en: &Ignore Case
hu: kis/Nagy mind&egy

en: E&xpression
hu: Kifejezés

en: &Backward
hu: &Visszafelé

note: First tab is global key bindings
en: &Global Key Bindings
hu: &Globális billentyűparancsok

en: These key bindings are common to all Xfe applications.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
hu: Ezen beállítások az összes XFE alkalmazásra érvényes lesznek.
    Kattintson duplán az elemen a billentyűparancs módosításához...

note: Second tab is Xfe key bindings
en: Xf&e Key Bindings
hu: Xf&e billentyűparancsok

en: These key bindings are specific to the X File Explorer application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
hu: Ezen beállítások csak az XFE alkalmazásra érvényesek.
    Kattintson duplán az elemen a billentyűparancs módosításához...

note: Third tab is Xfi key bindings
en: Xf&i Key Bindings
hu: Xf&i billentyűparancsok

en: These key bindings are specific to the X File Image application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
hu: Ezen beállítások csak az X File Image alkalmazásra érvényesek.
    Kattintson duplán az elemen a billentyűparancs módosításához...

note: Fourth tab is Xfw key bindings
en: Xf&w Key Bindings
hu: Xf&w billentyűparancsok

en: These key bindings are specific to the X File Write application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
hu: Ezen beállítások csak az X File Write alkalmazásra érvényesek.
    Kattintson duplán az elemen a billentyűparancs módosításához...

en: Action Name
hu: Művelet neve

en: Registry Key
hu: Registry kulcs

en: Key Binding
hu: Billentyűparancs

en: Press the combination of keys you want to use for the action: %s
hu: Nyomja le a billentyűt, amit a %s művelethez akar kötni.

en: [Press space to disable the key binding for this action]
hu: [Nyomja le a szóközt a billentyűparancs inaktiválásához]

en: Modify Key Binding
hu: Billentyűparancs módosítása

en: Error: Can't enter folder %s: %s
hu: Hiba: Nem tudok belépni a %s könyvtárba: %s

en: Error: Can't enter folder %s
hu: Hiba: Nem tudok belépni a %s könyvtárba

en: Error: Can't open display
hu: Hiba! Nem tudok csatlakozni a képernyőhöz

en: Start of %s
hu: %s indítása

en: Error: Can't execute command %s
hu: Hiba: nem tudom végrehajtani a parancsot: %s

en: Error: Can't close folder %s
hu: Nem tudom bezárni a %s könyvtárat

en: bytes
hu: bájt

en: copy
hu: másolás

en: Error: Can't read group list: %s
hu: Hiba! Nem tudom olvasni: %s

en: Error: Can't read group list
hu: Hiba! Nem tudom olvasni

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: A lightweight file manager for X Window
hu: Pehelysúlyú fájlkezelő X Windowhoz

en: Image Viewer
hu: Képnézegető

en: A simple image viewer for Xfe
hu: Egyszerű képnézegető Xfe-hez

en: Text Editor
hu: Fájlszerkesztő

en: A simple text editor for Xfe
hu: Egyszerű fájlszerkesztő Xfe-hez

en: Package Manager
hu: Csomagkezelő

en: A simple package manager for Xfe
hu: Egyszerű csomagkezelő Xfe-hez

en: Run Xfe as root
hu: Xfe futtatása rendszergazdaként

en: Authentication is required to run Xfe as root
hu: Hitelesítés szükséges a Xfe való futtatásához
