xfe 0.87 - en to no translation catalogue (227 entries)

note: Permissions
en: User
no: Bruker

en: Read
no: Les

en: Write
no: Skriv

en: Execute
no: Kjør

en: Group
no: Gruppe

en: Others
no: Andre

note: Owner
en: Owner
no: Eier

note: Command
en: Command
no: Kommando

en: Set marked
no: Sett markerte

en: Recursively
no: Rekursivt

en: Clear marked
no: Fjern markerte

en: Add marked
no: Legg til markerte

en: Folders only
no: Kun mapper

en: Owner only
no: Kun eier

note: Construct window for one file Construct window for multiple files
en: Properties
no: Egenskaper

note: Accept Accept button
en: &Accept
no: &Akksepter

note: Cancel Cancel Button Cancel button
en: &Cancel
no: Avbryt

note: First item is General First tab - General options
en: &General
no: &Generelt

note: Second item is Access Permissions
en: &Permissions
no: Rettigheter

note: Third tab - file associations
en: &File Associations
no: &Filtilknytninger

en: Extension:
no: Endelse:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Open:
no: Åpne:

en: View:
no: Se på:

en: Edit:
no: Rediger:

note: archive
en: Extract:
no: Pakk ut:

en: Install/Upgrade:
no: Installer/Oppgrader:

en: Big Icon:
no: Store Ikoner:

en: Mini Icon:
no: Små Ikoner:

note: File name
en: Name
no: Navn

en: Filesystem (%s)
no: Filsystem (%s)

note: Set the HASITEMS flag (too slow on network drives) (hasSubDirs(pathname.text()) == 1 ? item->setHasItems(true) : item->setHasItems(false)); Default folder type Folder or mount point
en: Folder
no: Mappe

en: Executable
no: Kjørbar fil

en: Document
no: Dokument

en: Broken link
no: Ugyldige lenker

en: Mount point
no: Monteringspunkt

en: Mount type:
no: Monteringstype

en: Used:
no: Brukt:

en: Free:
no: Ledig:

en: File system:
no: Filsystem:

note: Location bar
en: Location:
no: Plassering:

en: Total size:
no: Total størrelse

en: File Time
no: Fil tid

en: Last Modified:
no: Sist Modifisert:

en: Last Changed:
no: Sist Endret:

en: Last Accessed:
no: Sist Åpnet:

en: Size:
no: Størrelse:

en: Selection:
no: Utvalg

en: Multiple types
no: Flere Typer

en: Warning
no: Advarsel

note: Error message box Error
en: Error
no: Feil

en: Can't write to %s: Permission denied
no: Kunne ikke skrive til %s: Adgang nektet

en: Folder %s doesn't exist
no: Mappen %s finnes ikke

en: File rename
no: Gi nytt navn

en: File owner
no: Eier

en: Change owner cancelled!
no: Endring av eier avbrudt!

en: Chmod in %s failed: %s
no: Chmod av %s mislykket: %s

en: File permissions
no: Rettigheter

en: Change file permissions cancelled!
no: Endring av rettigheter avbrudt!

en: Change file(s) permissions cancelled!
no: Endring av rettigheter avbrudt!

en: All files
no: Alle filer

en: PNG Images
no: PNG Billeder

en: GIF Images
no: GIF Billeder

en: BMP Images
no: BMP Billeder

en: File copy
no: Kopier fil

en: File move
no: Flytt fil

en: File symlink
no: Symlink

en: Copy
no: Kopier

en: Move
no: Flytt

en: Symlink
no: Symlenke

en: To:
no: Til:

en: Move file operation cancelled!
no: Flytting av filer avbrudt!

en: Copy file operation cancelled!
no: Kopiering av filer avbrudt!

en: Mount point %s is not responding...
no: Monteringspunkt %s svarer ikke.

en: Folders
no: Mapper

en: Show hidden folders
no: Vis skjulte filer

en:  Permission to: %s denied.
no:  Adgang til %s nektet.

en: &Hidden folders
no: Skjulte mapper

en: &Reverse order
no: Omvendt rekkefølge

en: E&xpand tree
no: Utvid tre

en: Collap&se tree
no: &Slå sammen tre

en: &Add to archive...
no: Legg til i &arkiv

en: &Copy
no: Kopier

en: C&ut
no: Klipp

en: &Paste
no: Lim inn

en: Re&name...
no: Omdøp

en: &Delete
no: Slett

note: File object
en: Create archive
no: Opprett arkiv

en: Copy
no: Kopier

en: Rename
no: Omdøp

en: Rename
no: Omdøp

en: Copy to
no: Kopier til

en: Move
no: Flytt

en: %s is not a folder
no: %s er ikke en mappe

en: Confirm Delete
no: Bekreft sletning

en: Delete folder operation cancelled!
no: Sletning av mappe avbrudt!

en: New Folder
no: Ny mappe

en: File or folder %s already exists
no: Filen eller mappen %s finnes allered

en: Mount
no: Monter

en: Unmount
no: Avmonter

note: File object
en:  file system...
no:  filsystem...

en:  operation cancelled!
no:  handling avbrudt!

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing permissions...
no: Endring av rettigheter...

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing owner...
no: Endring av eier...

note: Labels
en: Mount file system...
no: Monter filsystem...

note: Labels
en: Unmount file system...
no: Avmonter filsystem...

en: Confirm Overwrite
no: Bekreft overskrivning

en: Source %s doesn't exist
no: Mappen %s finnes ikke

note: Make and show command window File object
en: Extract archive
no: Pakk ut arkiv

note: Make and show command window
en: Add to archive
no: Legg til i arkiv

en: Success
no: Sukssess

en: Folder %s was successfully mounted.
no: Montering av mappen %s fullført.

en: Folder %s was successfully unmounted.
no: Avmontering av mappen %s fullført.

en: &File Name:
no: &Filnavn:

en: File F&ilter:
no: Filf&ilter:

en: Read Only
no: Skrivebeskyttet

en: Create new folder...
no: Opprett ny mappe...

en: New File
no: Ny fil

en: New f&older...
no: Ny Mappe

en: &Hidden files
no: Skjulte filer

en: B&ig icons
no: Store &Ikoner

en: &Small icons
no: &Små Ikoner

en: &Rows
no: &Rekker

en: &Columns
no: Kolonner

en: &Name
no: &Navn

en: Si&ze
no: Størrelse

en: &No
no: &Nei

en: &Yes
no: Ja

en: &Quit
no: Avslutt

en: &Save
no: Lagre

en: Yes for &All
no: Ja til &alt

en: Size
no: Størrelse

en: Permissions
no: Rettigheter

en: Unable to load image
no: Kan ikke laste billede: %s

note: Make and show command window The CommandWindow object will delete itself when closed!
en: Command log
no: Kommando logg

en: Delete file operation cancelled!
no: Sletning av fil avbrudt!

en: Open With
no: Åpne med

en: A&ssociate
no: Tilknytt

en: &Mount
no: &Monter

en: Open &with...
no: Åpne med...

en: &Open
no: Åpne:

en: &Extract here
no: Pakk ut h&er

en: E&xtract to...
no: Pakk ut til...

en: &View
no: &Vis

en: Install/Up&grade
no: Installer/Opp&grader

en: Un&install
no: Av&installer

en: &Edit
no: R&ediger

en: Copy &to...
no: Kopier &til...

en: All Files
no: Alle Filer

en: Information
no: Informasjon

en: 0 bytes
no: 0 Byte

en: Link
no: Lenke

en: Bookmarks limit number reached. The last bookmark will be deleted...
no: Max antall bokmerker nådd. Det siste bokmerket vil bli slettet...

en: Add To Archive
no: Tilføy til arkiv

note: Construct window
en: Preferences
no: Brukervalg

en: Current Theme
no: Aktuelt Tema

en: Options
no: Valg

en: Confirm overwrite
no: Bekreft overskrivning

note: Warning window
en: Warnings
no: Advarsler

en: Warn when mount points are not responding
no: Advar når monteringspunkter ikke svarer

en: Warn if running as root
no: Advarsel ved start som root

note: Fourth tab - Programs
en: &Programs
no: &Programmer

en: Base color
no: Basisfarge

en: Border color
no: Rammer

en: Background color
no: Bakgrunn

en: Selection background color
no: Bakgrunn utvalg

note: Sixth tab - Fonts
en: &Fonts
no: &Fonter

en: Fonts
no: Fonter

en:  Select...
no:  Velg...

en: Text font:
no: Tekst font:

en: Change Normal Font
no: Velg normal font

en: Change Text Font
no: Velg tekst font

en: Execute command
no: Kjør kommando :

en: Empty trash can
no: Tøm papirkurven

note: Ask the user if he wants to restart Xfe
en: Restart
no: Gjenstart

en: &Skip
no: Ignorer

en: Skip A&ll
no: Ignorer A&lle

note: Close
en: &Close
no: Lukk

en: F&ull file list
no: Detaljert filliste

en: I&gnore case
no: I&gnorer store/små bokstaver

en: &File
no: &Fil

en: P&references
no: Bruke&rvalg

en: &Location bar
no: Adresse&linje

en: &Status bar
no: &Statuslinje

en: &Clear bookmarks
no: Fjern bokmerker

en: &Bookmarks
no: &Bokmerker

en: &Thumbnails
no: Minia&tyrer

en: &Big icons
no: Store ikoner

en: &Left panel
no: Venstre pane&l

en: &Right panel
no: Høy&re panel

en: &Help
no: &Hjelp

en: &About X File Explorer
no: Om X File Explorer

en: Running Xfe as root!
no: Du kjører Xfe som root!

en: Help
no: Hjelp

en:  in
no:  i

en: &Preferences
no: Brukervalg

note: Uninstall
en: &Uninstall
no: &Avinstaller

note: Install/Upgrade
en: &Install/Upgrade
no: &Installer/Oppgrader

note: First item is Description
en: &Description
no: &Beskrivelse

en: RPM source packages
no: RPM kilde pakker

en: RPM packages
no: RPM pakker

en: Open Document
no: Åpne Dokument

en: Query of %s failed!
no: Forespørsel på %s mislykket!

en: Error Loading File
no: Feil under åpning av fil

en: Unable to open file: %s
no: Kan ikke åpne filen: %s

en: GIF Image
no: GIF Billede

en: BMP Image
no: BMP Billede

en: XPM Image
no: XPM Billede

en: PCX Image
no: PCX Billede

en: ICO Image
no: ICO Billede

en: RGB Image
no: RGB Billede

en: XBM Image
no: XBM Billede

en: TARGA Image
no: TARGA Billede

en: PPM Image
no: PPM Billede

en: PNG Image
no: PNG Billede

en: JPEG Image
no: JPEG Billede

en: TIFF Image
no: TIFF Billede

en: &Image
no: B&illede

en: About X File Image
no: Om X File Image

en: Error Loading Image
no: Fejl under åpning av billede

en: Unsupported type: %s
no: Ikke understøttet: %s

en: Open Image
no: Åpne billedfil

en: &Search
no: &Søk

en: Text Files
no: Tekstfiler

en: C Source Files
no: C Source Filer

en: C++ Source Files
no: C++ Source Filer

en: C/C++ Header Files
no: C/C++ Header Filer
