Xfe 1.32.5 - en to pl translation catalogue (845 entries)

en: Warning: Unknown panel mode, revert to last saved panel mode
pl: Ostrzeżenie: Nieznany tryb paneli, powrót do ostatnio zachowanego trybu

en: Error loading icons
pl: Błąd wczytywania ikon

note: Permissions
en: User
pl: Użytkownik

en: Read
pl: Czytaj

en: Write
pl: Zapisz

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Group
pl: Grupa

en: Others
pl: Inni

en: Special
pl: Specjalne

en: Set UID
pl: Ustaw UID

en: Set GID
pl: Ustaw GID

en: Sticky
pl: Przyklejony

note: Owner
en: Owner
pl: Właściciel

note: Command
en: Command
pl: Polecenie

en: Set marked
pl: Zaznacz

en: Recursively
pl: W głąb katalogów

en: Clear marked
pl: Odznacz

en: Files and folders
pl: Pliki i katalogi

en: Add marked
pl: Dodaj zaznaczone

en: Folders only
pl: Tylko katalogi

en: Owner only
pl: Tylko właściciel

en: Files only
pl: Tylko pliki

note: Construct window for one file Construct window for multiple files
en: Properties
pl: Właściwości

note: Accept Accept button
en: &Accept
pl: &Akceptuj

note: Cancel Cancel Button Cancel button
en: &Cancel
pl: Anu&luj

note: First item is General First tab - General options
en: &General
pl: &Główne

note: Second item is Access Permissions
en: &Permissions
pl: &Dostęp

note: Third tab - file associations
en: &File Associations
pl: &Skojarzenia plików

en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

en: Description:
pl: Opis:

en: Open:
pl: Otwórz

en: 	Select file...
pl: 	Wybierz plik...

en: View:
pl: Podgląd:

en: Edit:
pl: Edycja:

note: archive
en: Extract:
pl: Wypakuj:

en: Install/Upgrade:
pl: Instaluj/Uaktualnij

en: Big Icon:
pl: Duża ikona:

en: Mini Icon:
pl: Mała ikona:

note: File name
en: Name
pl: Nazwa

en: => Warning: file name is not UTF-8 encoded!
pl: => Ostrzeżenie: nazwa pliku nie jest w kodowaniu UTF-8!

en: Filesystem (%s)
pl: System plików (%s)

note: Set the HASITEMS flag (too slow on network drives) (hasSubDirs(pathname.text()) == 1 ? item->setHasItems(true) : item->setHasItems(false)); Default folder type Folder or mount point
en: Folder
pl: Katalog

en: Character Device
pl: Urządzenie znakowe

en: Block Device
pl: Urządzenie blokowe

en: Named Pipe
pl: Nazwany strumień

en: Socket
pl: Gniazdko

en: Executable
pl: Wykonywalny

en: Document
pl: Dokument

en: Broken link
pl: Niedziałający odnośnik

en: Mount point
pl: Punkt montowania

en: Mount type:
pl: Typ montowania:

en: Used:
pl: Użytych:

en: Free:
pl: Wolnych:

en: File system:
pl: Plik systemowy:

note: Location bar
en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Type:
pl: Typ:

en: Total size:
pl: Razem:

en: Link to:
pl: Odnośnik do:

en: Broken link to:
pl: Niedziałający odnośnik do:

en: Original location:
pl: Oryginalna lokalizacjia:

en: File Time
pl: Czas pliku

en: Last Modified:
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Last Changed:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Last Accessed:
pl: Ostatni dostęp:

en: Startup Notification
pl: Notka uruchomieniowa

en: Deletion Date:
pl: Data usunięcia:

en: %s (%llu bytes)
pl: %s (%llu bajtów)

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: Multiple types
pl: Wiele typów

note: Number of selected files
en: %d items
pl: %d obiektów

en: %d files, %d folders
pl: %d plików, %d katalogów

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

note: Error message box Error
en: Error
pl: Błąd

en: Can't write to %s: Permission denied
pl: Błąd zapisu do %s: Dostęp zabroniony

en: Folder %s doesn't exist
pl: Katalog %s nie istnieje

en: File rename
pl: Zmiana nazwy

en: File owner
pl: Właściciel pliku

en: Change owner cancelled!
pl: Zmiana właściciela anulowana!

en: Chown in %s failed: %s
pl: Chmod w %s nieudane: %s

en: Chown in %s failed
pl: Chmod w %s nieudane

en: Setting special permissions could be unsafe! Is that you really want to do?
pl: Ustawienie specjalnych praw może nie być bezpieczne! Na pewno chcesz to zrobić?

en: Chmod in %s failed: %s
pl: Chmod w %s nieudane: %s

en: File permissions
pl: Uprawnienia do pliku

en: Change file permissions cancelled!
pl: Zmiana dostępu do plików anulowana!

en: Chmod in %s failed
pl: Chmod w %s nieudane

en: Change file(s) permissions cancelled!
pl: Zmiana dostępu do pliku(ów) anulowana!

en: Select an executable file
pl: Wybierz plik wykonywalny

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: PNG Images
pl: Obrazki PNG

en: GIF Images
pl: Obrazki GIF

en: BMP Images
pl: Obrazki BMP

en: Select an icon file
pl: Wybierz plik ikony

en: %u files, %u subfolders
pl: %u plików, %u podkatalogów

en: Copy here
pl: Kopiuj tutaj

en: Move here
pl: Przenieś tutaj

en: Link here
pl: Link tutaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File copy
pl: Kopiuj plik

en: File move
pl: Przenieś plik

en: File symlink
pl: Link symboliczny pliku

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy %s files/folders.
    From: %s
pl: Kopiuj %s plików/katalogów.
    Z: %s

en: Move
pl: Przenieś

en: Move %s files/folders.
    From: %s
pl: Przenieś %s plików/katalogów.
    Z: %s

en: Symlink
pl: Link symboliczny

en: To:
pl: Do:

en: An error has occurred during the move file operation!
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia pliku!

en: Move file operation cancelled!
pl: Przeniesienie plików anulowane

en: An error has occurred during the copy file operation!
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku!

en: Copy file operation cancelled!
pl: Kopiowanie plików anulowane

en: Mount point %s is not responding...
pl: Punkt montowania %s nie odpowiada...

en: Link to Folder
pl: Odnośnik do katalogu

en: Folders
pl: Katalogi

en: Show hidden folders
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: Hide hidden folders
pl: Nie pokazuj ukrytych katalogów

en: 0 bytes in root
pl: 0 bajtów dla roota

en:  Permission to: %s denied.
pl:  Dostęp do %s zabroniony.

note: Panel menu items
en: New &folder...
pl: Nowy katalog

en: &Hidden folders
pl: &Ukryte katalogi

en: Ignore c&ase
pl: Ignoruj wielkość liter

en: &Reverse order
pl: &Odwrócona kolejność

en: E&xpand tree
pl: Rozwiń drzewo

en: Collap&se tree
pl: Zwiń drzewo

en: Pane&l
pl: Panel

en: M&ount
pl: Montuj

en: Unmoun&t
pl: Odmontuj

en: &Add to archive...
pl: Dodaj do archiwum

en: &Copy
pl: Kopiuj

en: C&ut
pl: Wytnij

en: &Paste
pl: Wklej

en: Re&name...
pl: Zmień nazwę

en: Cop&y to...
pl: Kopiuj do...

en: &Move to...
pl: &Przenieś do...

en: Symlin&k to...
pl: Link symboliczny do...

en: Mo&ve to trash
pl: Przenieś do kosza

en: R&estore from trash
pl: Przywróć z kosza

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Prop&erties
pl: Właściwości

en: File name is empty, operation cancelled
pl: Nazwa pliku jest pusta, operacja anulowana

note: File object
en: Create archive
pl: Utwórz archiwum

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy %s items from: %s
pl: Kopiuj %s pozycji z: %s

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename
pl: Zmiana nazwy

en: Copy to
pl: Kopiuj do

en: Move
pl: Przenieś

en: Move %s items from: %s
pl: Przenieś %s pozycji z: %s

en: Symlink
pl: Link symboliczny

en: Symlink %s items from: %s
pl: Dowiąż %s items from: %s

en: %s is not a folder
pl: %s nie jest katalogiem

en: An error has occurred during the symlink operation!
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego!

en: Symlink operation cancelled!
pl: Tworzenie linku symbolicznego anulowane

en: Definitively delete folder %s ?
pl: Ostatecznie usunąć katalog %s ?

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

note: File object Delete trash can info folder
en: File delete
pl: Usuwanie pliku

en: Folder %s is not empty, delete it anyway?
pl: Katalog %s nie jest pusty, usunąc mimo to?

en: Folder %s is write-protected, definitively delete it anyway?
pl: Katalog %s jest zabezpieczony przed zapisem, usunąć go ostatecznie mimo to?

en: Delete folder operation cancelled!
pl: Usuwanie katalogu anulowano!

en: Move folder %s to trash can?
pl: Przenieść katalog %s do kosza?

en: Confirm Trash
pl: Potwierdź przeniesienie do kosza

note: File object
en: Move to trash
pl: Przenieś do kosza

en: Folder %s is write-protected, move it to trash can anyway?
pl: Katalog %s jest zabezpieczony przed zapisem, przenieść do kosza mimo to?

en: An error has occurred during the move to trash operation!
pl: Podczas przenoszenia do kosza wystąpił błąd!

en: Move to trash folder operation cancelled!
pl: Przeniesienie do kosza anulowane!

note: File object
en: Restore from trash
pl: Przywróć z kosza

en: Restore folder %s to its original location %s ?
pl: Przywrócić katalog %s do jego oryginalnej lokalizacji %s ?

en: Confirm Restore
pl: Potwierdź przywrócenie

en: Restore information not available for %s
pl: Brak informacji o przywracaniu dla %s

en: Can't create folder %s : %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s : %s

en: Can't create folder %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s

en: An error has occurred during the restore from trash operation!
pl: Podczas przywracania z kosza wystąpił błąd!

en: Restore from trash file operation cancelled!
pl: Przywrócenie z kosza anulowane!

en: Create new folder:
pl: Utwórz nowy katalog:

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: File or folder %s already exists
pl: Plik lub katalog %s już istnieje

en: Mount
pl: Montuj

en: Unmount
pl: OdMontuj

note: File object
en:  file system...
pl:  plik systemowy...

note: Mount/unmount file system
en:  the folder:
pl:  katalog:

en:  operation cancelled!
pl:  operacja anulowana!

note: Refresh the status label
en:  in root
pl:  w root

note: Labels and progress bar
en: Source:
pl: Źródło:

en: Target:
pl: Cel:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Delete:
pl: Usuń:

en: From:
pl: Z:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing permissions...
pl: Zmiana uprawnień...

en: File:
pl: Plik:

note: Labels Set labels for progress dialog
en: Changing owner...
pl: Zmiana właściciela...

note: Labels
en: Mount file system...
pl: Montuj system plików

en: Mount the folder:
pl: Montuj katalog:

note: Labels
en: Unmount file system...
pl: Odmontuj system plików...

en: Unmount the folder:
pl: Odmontuj katalog:

en: Confirm Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie

en: Can't copy file %s: %s
pl: Nie można skopiować pliku %s: %s

en: Can't copy file %s
pl: Nie można skopiować pliku %s

note: Set labels for progress dialog
en: Source:
pl: Źródło:

en: Target:
pl: Cel:

en: Can't preserve date when copying file %s : %s
pl: Nie można zachować daty podczas kopiowania pliku %s : %s

en: Can't preserve date when copying file %s
pl: Nie można zachować daty podczas kopiowania pliku %s

en: Can't copy folder %s : Permission denied
pl: Nie można skopiować katalogu %s : Odmowa dostępu

en: Can't copy file %s : Permission denied
pl: Nie można skopiować pliku %s : Odmowa dostępu

en: Can't preserve date when copying folder %s
pl: Nie można zachować daty podczas kopiowania katalogu %s

en: Source %s doesn't exist
pl: Źródło %s nie istnieje

en: From:
pl: Z:

en: Can't delete folder %s: %s
pl: Nie można usunąć katalogu %s: %s

en: Can't delete folder %s
pl: Nie można usunąć katalogu %s

en: Can't delete file %s: %s
pl: Nie można usunąć pliku %s: %s

en: Can't delete file %s
pl: Nie można usunąć pliku %s

en: Can't symlink %s: %s
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego %s: %s

en: Can't symlink %s
pl: Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego %s

note: Make and show command window File object
en: Extract archive
pl: Rozpakuj archiwum

note: Make and show command window
en: Add to archive
pl: Dodaj do archiwum

en: Failed command: %s
pl: Błędne polecenie: %s

en: Success
pl: Sukces

en: Folder %s was successfully mounted.
pl: Katalog %s zamontowano poprawnie.

en: Folder %s was successfully unmounted.
pl: Katalog %s odmontowano poprawnie.

note: Make and show command window
en: Install/Upgrade package
pl: Instaluj/Uaktualnij pakiet

en: Installing package: %s
pl: Instalacja pakietu: %s

note: Make and show command window
en: Uninstall package
pl: Odinstalowanie pakietu

en: Uninstalling package: %s
pl: Odinstalowanie pakietu: %s

en: &File Name:
pl: &Nazwa pliku:

en: File F&ilter:
pl: Filtr pl&ików:

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Go to home folder
pl: Przejdź do katalogu domowego

en: Go to working folder
pl: Przejdź do katalogu roboczego

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Big icon list
pl: Duże ikony lista

en: Small icon list
pl: Małe ikony lista

en: Detailed file list
pl: Lista szczegółowa

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Hide hidden files
pl: Nie pokazuj plików ukrytych

en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniatury

en: Hide thumbnails
pl: Ukryj miniatury

en: Create new folder...
pl: Utwórz nowy katalog...

en: Create new file...
pl: Utwórz nowy plik...

en: New File
pl: Nowy plik

en: Go ho&me
pl: Do katalogu domowego

en: New &file...
pl: Nowy plik...

en: New f&older...
pl: Nowy katalog...

en: &Hidden files
pl: Pliki ukryte

en: Thum&bnails
pl: Miniatury

en: B&ig icons
pl: Duże ikony

en: &Small icons
pl: Małe ikony

en: Fu&ll file list
pl: Pełna lista plików

en: &Rows
pl: &Wiersze

en: &Columns
pl: &Kolumny

en: Autosize
pl: Automatyczny rozmiar

en: &Name
pl: &Nazwa

en: Si&ze
pl: Ro&zmiar

en: &Type
pl: &Typ

en: E&xtension
pl: &Rozszerzenie:

en: &Date
pl: &Data

en: &User
pl: &Użytkownik

en: &Group
pl: &Grupa

en: Re&verse order
pl: Odwrotna kolejność

note: Font families, to be filled later
en: &Family:
pl: Rodzina:

note: Font weights
en: &Weight:
pl: &Grubość:

note: Font styles
en: &Style:
pl: &Styl:

note: Font sizes, to be filled later
en: Si&ze:
pl: Rozmiar:

note: Character set choice
en: Character Set:
pl: Kodowanie:

en: Any
pl: Każdy

en: West European
pl: Zachodnioeuropejskie

en: East European
pl: Wschodnioeuropejskie

en: South European
pl: Południowoeuropejskie

en: North European
pl: Północnoeuropejskie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Greek
pl: Greckie

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Turkish
pl: Tureckie

en: Nordic
pl: Nordyckie

en: Thai
pl: Tajskie

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Celtic
pl: Celtyckie

en: Russian
pl: Rosyjskie

en: Central European (cp1250)
pl: Środkowoeuropejskie (cp1250)

en: Russian (cp1251)
pl: Rosyjskie (cp1251)

en: Greek (cp1253)
pl: Greckie (cp1253)

en: Turkish (cp1254)
pl: Tureckie (cp1254)

en: Hebrew (cp1255)
pl: Hebrajskie (cp1255)

en: Arabic (cp1256)
pl: Arabskie (cp1256)

en: Baltic (cp1257)
pl: Bałtyckie(cp1257)

en: Vietnam (cp1258)
pl: Wietnamskie (cp1258)

en: Thai (cp874)
pl: Tajskie (cp874)

note: Set width
en: Set Width:
pl: Szerokość:

en: Extra condensed
pl: Ekstra skondensowane

en: Condensed
pl: Skondensowane

en: Normal
pl: Normalny

en: Expanded
pl: Rozwinięte

note: Pitch
en: Pitch:
pl: Odstep:

en: Variable
pl: Zmienna

en: Scalable:
pl: Skalowalne:

en: All Fonts:
pl: Wszystkie czcionki:

en: Preview:
pl: Podgląd:

note: Space before tab is used to set the correct button height
en: Launch Xfe as root
pl: Uruchom XFE jako root

en: &No
pl: &Nie

en: &Yes
pl: &Tak

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: &Save
pl: &Zapisz

en: Yes for &All
pl: T&ak na wszystkie

en: Enter the user password:
pl: Wpisz hasło użytkownika:

en: Enter the root password:
pl: Wpisz hasło administratora:

en: An error has occurred!
pl: Wystąpił błąd!

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Size in root:
pl: Rozmiar:

en: Type:
pl: Typ:

en: Modified date:
pl: Data modyfikacji:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Permissions:
pl: Prawa dostępu:

en: Original path:
pl: Oryginalna ścieżka:

en: Deletion date:
pl: Data usunięcia:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Size
pl: Rozmiar

en: Type
pl: Typ

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Modified date
pl: Data modyfikacji

en: Permissions
pl: Prawa dostępu

en: Unable to load image
pl: Błąd ładowania obrazu

en: Original path
pl: Oryginalna ścieżka

en: Deletion date
pl: Data usunięcia

en: Filter
pl: Filtr

note: Make and show command window The CommandWindow object will delete itself when closed!
en: Command log
pl: Dziennik poleceń

en: To folder:
pl: Do katalogu:

en: Can't write to trash location %s: Permission denied
pl: Błąd zapisu do kosza %s: Dostęp zabroniony

en: Move %s selected items to trash can?
pl: Przenieść %s zaznaczone pliki do kosza?

en: File %s is write-protected, move it anyway to trash can?
pl: Plik %s jest zabezpieczony przed zapisem, przenieśc go do kosza mimo to?

en: Move to trash file operation cancelled!
pl: Przeniesienie plików do kosza anulowane!

en: Restore file %s to its original location %s ?
pl: Przywrócić plik %s to jego oryginalnej lokalizacji %s ?

en: Restore %s selected items to their original locations?
pl: Przywrócić %s zaznaczone obiekty do ich oryginalnych lokalizacji?

en: Can't create folder %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: File %s is write-protected, delete it anyway?
pl: Plik %s jest zabezpieczony przed zapisem, usunąć go mimo to?

en: Delete file operation cancelled!
pl: Usuwanie plików anulowano!

en: Create new file:
pl: Utwórz nowy plik...

en: Create new symbolic link:
pl: Utwórz nowy link symboliczny:

en: New Symlink
pl: Nowy link symboliczny

note: Select target
en: Select the symlink refered file or folder
pl: Wybierz link symboliczny, wskazujący na plik lub katalog

en: Symlink source %s does not exist
pl: Obiekt docelowy %s linku symbolicznego nie istnieje

en: Open selected file(s) with:
pl: Otwórz zaznaczony plik(i) przez:

en: Open With
pl: Otwórz z

en: A&ssociate
pl: &Skojarz

en: Show files:
pl: Pokaż pliki:

note: Menu items
en: New& file...
pl: Nowy& plik...

en: New s&ymlink...
pl: Nowy link s&ymboliczny...

en: Fi&lter...
pl: Filtr

en: &Full file list
pl: Pełna lista plików

en: Per&missions
pl: Prawa dostępu

en: Ne&w file...
pl: Nowy plik...

en: &Mount
pl: Montuj

en: Open &with...
pl: Otwórz przez...

en: &Open
pl: Otwórz

en: &Extract here
pl: &Rozpakuj tutaj

en: E&xtract to...
pl: Rozpakuj do...

en: &View
pl: &Widok

en: Install/Up&grade
pl: Instaluj/Uaktualnij

en: Un&install
pl: Odinstaluj

en: &Edit
pl: &Edycja

en: Copy &to...
pl: Kopiuj do...

note: File selection dialog File dialog
en: Select a destination folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

note: File object
en: Package Install/Upgrade
pl: Instaluj/uaktualnij pakiet

note: File object
en: Package Uninstall
pl: Odinstaluj pakiet

en: No compatible package manager (rpm or dpkg) found!
pl: Menedżer RPM nie znaleziony!

en: File %s does not belong to any package.
pl: Plik %s nie należy do żadnego pakietu.

en: Information
pl: Informacja

en: File %s belongs to the package: %s
pl: Plik %s należy do pakietu: %s

en: 0 bytes
pl: 0 bajtów

en: Link
pl: Odnośnik

en:  - Filter: %s
pl:  - Filtr: %s

en: Bookmarks limit number reached. The last bookmark will be deleted...
pl: Osiągnięto maksymalny limit ilości zakładek. Ostatnia zakładka zostanie usunięta.

en: Cl&ose
pl: Z&amknij

en: 	Select destination...
pl: 	Wybierz cel...

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Select a file or a destination folder
pl: Wybierz plik lub katalog docelowy

en: Add To Archive
pl: Dodaj do archiwum

en: New archive name:
pl: Nazwa nowego archiwum:

en: tar.gz	Archive format is tar.gz
pl: tar.gz	Format archiwum to tar.gz

en: zip	Archive format is zip
pl: zip	Format archiwum to zip

en: 7z	Archive format is 7z
pl: 7z	Format archiwum to 7z

en: rar	Archive format is rar
pl: rar	Format archiwum to rar

en: tar.bz2	Archive format is tar.bz2
pl: tar.bz2	Format archiwum to tar.bz2

en: tar	Archive format is tar
pl: tar	Format archiwum to tar

en: tar.Z	Archive format is tar.Z
pl: tar.Z	Format archiwum to tar.Z

en: gz	Archive format is gz
pl: gz	Format archiwum to gz

en: bz2	Archive format is bz2
pl: bz2	Format archiwum to bz2

en: Z	Archive format is Z
pl: Z	Format archiwum to Z

note: Construct window
en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Current Theme
pl: Bieżący motyw

en: Options
pl: Opcje

en: Use trash can for file deletion (safe delete)
pl: Używaj kosza do usuwania pilików (bezpieczne usuwanie)

en: Include a command to bypass the trash can (permanent delete)
pl: Pozwalaj na usunięcie bez kosza (permanentne usunięcie)

en: Auto save layout
pl: Automatycznie zapisz układ

en: Save window position
pl: Zachowaj pozycję okna

en: Single click file open
pl: Otwieranie pliku jednym kliknięciem

en: Relative resizing of file lists
pl: Relatywna zmiana rozmiaru listy plików

en: Display a path linker above file lists
pl: Pokazuj katalogi ścieżki jako przyciski

en: Notify when applications start up
pl: Powiadamiaj gdy program jest uruchamiany

en: Smooth scrolling in file lists and text windows
pl: Gładkie przewijanie listy plików i okien tekstowych

en: Mouse scrolling speed:
pl: Szybkość przewijania kółkiem myszy:

en: Root mode
pl: Tryb administratora

en: Allow root mode
pl: Zezwól na tryb administratora

en: Authentication using sudo (uses user password)
pl: Autoryzacja przy użyciu sudo (używa hasła użytkownika)

en: Authentication using su (uses root password)
pl: Autoryzacja przy użyciu su (używa hasła roota)

note: Third tab - Dialogs
en: &Dialogs
pl: &Dialogi

en: Confirmations
pl: Potwierdzenia

en: Confirm copy/move/rename/symlink
pl: Potwierdzaj kopiowanie/przenoszenie/zmianę nazwy/linkowanie symboliczne

en: Confirm drag and drop
pl: Potwierdzaj przeciąganie i upuszczanie

en: Confirm move to trash/restore from trash
pl: Potwierdzaj przenoszenie do kosza/przywracanie z kosza

en: Confirm delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: Confirm overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie

note: Warning window
en: Warnings
pl: Ostrzeżenie

en: Warn when mount points are not responding
pl: Ostrzegaj gdy punkty montowania są nieosiągalne

en: Warn if running as root
pl: Ostrzeż gdy uruchomiony jako root

note: Fourth tab - Programs
en: &Programs
pl: &Programy

en: Default programs
pl: Domyślne programy

en: Text viewer:
pl: Podgląd tekstu:

en: Text editor:
pl: Edytor tekstu:

en: Image editor:
pl: Edytor obrazów:

en: Image viewer:
pl: Podgląd obrazów

en: Archiver:
pl: Archiwizer:

en: Pdf viewer:
pl: Przeglądarka Pdf:

en: Audio player:
pl: Odtwarzacz audio:

en: Video player:
pl: Odtwarzacz wideo:

en: Color theme
pl: Motyw kolorów

en: Custom colors
pl: Kolory użytkownika

en: Double click to customize the color
pl: Podwójne kliknięcie dopasowuje kolor

en: Base color
pl: Kolor podstawowy

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Selection background color
pl: Zaznaczenie tła kolor

en: Selection text color
pl: Kolor zaznaczonego tekstu

en: File list background color
pl: Kolor tła listy plików

en: File list text color
pl: Kolor tekstu listy plików

en: File list highlight color
pl: Kolor alternatywny tła listy plików

en: Progress bar color
pl: Kolor paska postępu

en: Attention color
pl: Kolor alarmu

note: Controls theme
en: Controls
pl: Kontrolki

en: Standard (classic controls)
pl: Standardowe (klasyczne kontrolki)

en: Clearlooks (modern looking controls)
pl: Clearlooks (kontrolki o nowoczesnym wyglądzie)

note: Find iconpath from the Xfe registry settings or set it to DEFAULTICONPATH
en: Icon theme path
pl: Ścieżka do motywu ikon

en: 	Select path...
pl: 	Wybierz ścieżkę...

note: Sixth tab - Fonts
en: &Fonts
pl: &Czcionki

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Normal font:
pl: Normalna czcionka:

en:  Select...
pl: Wybierz...

en: Text font:
pl: Czcionka tekstu:

note: Seventh tab - Key bindings
en: &Key Bindings
pl: Skróty &klawiszowe

en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Modify key bindings...
pl: Modyfikuj skróty klawiszowe

note: ,0,0,0,0,20,20);
en: Restore default key bindings...
pl: Przywróć domyślne skróty klawiszowe

en: Select an icon theme folder or an icon file
pl: Wybierz katalog z motywem ikon lub plik ikony

en: Change Normal Font
pl: Zmień zwykłą czcionkę

en: Change Text Font
pl: Zmień czcionkę tekstu

en: Create new file
pl: Utwórz nowy plik

en: Create new folder
pl: Utwórz nowy katalog

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Cut to clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Paste from clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: Quit application
pl: Zakończ aplikację

en: Select all
pl: Wybierz wszystko

en: Deselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Invert selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Display help
pl: Wyświetl pomoc

en: Toggle display hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Toggle display thumbnails
pl: Pokaż miniatury

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Print file
pl: Drukuj plik

en: Search
pl: Szukaj

en: Search previous
pl: Szukaj poprzedniego

en: Search next
pl: Szukaj następnego

en: Refresh panels
pl: Odśwież panele

en: Create new symbolic link
pl: Utwórz nowy link symboliczny

en: File properties
pl: Właściwości pliku

en: Move files to trash
pl: Przenieś pliki do kosza

en: Restore files from trash
pl: Przywróć pliki z kosza

en: Delete files
pl: Usuń pliki

en: Create new window
pl: Utwórz nowe okno

en: Create new root window
pl: Utwórz nowe okno jako root

en: Execute command
pl: Wykonaj polecenie

en: Launch terminal
pl: Uruchom terminal

en: Mount file system (Linux only)
pl: Montuj system plików (tylko Linux)

en: Unmount file system (Linux only)
pl: Odmontuj system plików (tylko Linux)

en: One panel mode
pl: Jeden panel

en: Tree and panel mode
pl: Drzewo i panel

en: Two panels mode
pl: Dwa panele

en: Tree and two panels mode
pl: Drzewo i dwa panele

en: Clear location bar
pl: Wyczyść pasek lokalizacji

en: Rename file
pl: Zmiana nazwy

en: Copy files to location
pl: Kopiuj pliki do lokalizacji

en: Move files to location
pl: Przenieś pliki do lokalizacji

en: Symlink files to location
pl: Dowiąż pliki do lokalizacji

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Synchronize panels
pl: Synchronizuj panele

en: Switch panels
pl: Zamień panele

en: Go to trash can
pl: Przejdź do kosza

en: Empty trash can
pl: Opróżnij kosz

en: View
pl: Podgląd

en: Edit
pl: Edycja

en: Filter files
pl: Filtruj pliki

en: Zoom image to 100%
pl: Rozmiar oryginalny

en: Zoom to fit window
pl: Rozciągnij do rozmiaru okna

en: Rotate image to left
pl: Obróć obraz w lewo

en: Rotate image to right
pl: Obróć obraz w prawo

en: Mirror image horizontally
pl: Odbicie lustrzane w poziomie

en: Mirror image vertically
pl: Odbicie lustrzane w pionie

en: Create new document
pl: Utwórz nowy dokument

en: Save changes to file
pl: Zapisz zmiany do pliku

en: Goto line
pl: Przejdź do linii

en: Undo last change
pl: Cofnij ostatnia zmianę

en: Redo last change
pl: Przywróć ostatnią zmianę

en: Replace string
pl: Zamień ciąg

en: Toggle lower case mode
pl: Włącz tryb małych liter

en: Toggle upper case mode
pl: Włącz tryb wielkich liter

note: Confirmation message
en: Do you really want to restore the default key bindings?
    
    All your customizations will be lost!
pl: Na pewno przywrócić domyślne skróty klawiszowe?
    
    Wszystkie twoje zmiany zostaną utracone!

en: Restore default key bindings
pl: Przywróć domyślne skróty klawiszowe

note: Ask the user if he wants to restart Xfe
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Key bindings will be changed after restart.
    Restart X File Explorer now?
pl: Skróty klawiszowe zostaną zmienione po restarcie
    Uruchomić ponownie X File Explorer?

en: &Skip
pl: Po&miń

en: Skip A&ll
pl: Pomiń &wszystkie

note: Close
en: &Close
pl: Z&amknij

en: Copy selected files to clipboard
pl: Kopiuj zaznaczone pliki do schowka

en: Cut selected files to clipboard
pl: Wytnij zaznaczone pliki do schowka

en: Show properties of selected files
pl: Pokaż właściwości zaznaczonych plików

en: Move selected files to trash can
pl: Przenieś zaznaczone pliki do kosza

en: Delete selected files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: F&ull file list
pl: Pełna lista plików

en: I&gnore case
pl: I&gnoruj wielkośc liter

en: &Autosize
pl: Autorozmiar

en: 1 item
pl: 1 obiekt

note: Update item count
en:  items
pl:  obiektów

en: Search results
pl: Szukaj poprzedniego

en: Create new symlink
pl: Utwórz nowy link symboliczny

en: Restore selected files from trash can
pl: Przywróć zaznaczone pliki z kosza

en: Launch Xfe
pl: Uruchom Xfe

en: Mount (Linux only)
pl: Montuj (tylko Linux)

en: Unmount (Linux only)
pl: Odmontuj (tylko Linux)

en: Show one panel
pl: Pokaż jeden panel

en: Show tree and panel
pl: Pokaż drzewo i panel

en: Show two panels
pl: Pokaż dwa panele

en: Show tree and two panels
pl: Pokaż drzewo i dwa panele

en: Clear location
pl: Wyczyść pasek lokalizacji

en: Go to location
pl: Przejdź do lokalizacji

en: New fo&lder...
pl: Nowy kata&log

en: Go &home
pl: Do katalogu domowego

en: &Refresh
pl: Odśwież

en: &Copy to...
pl: &Kopiuj do...

en: &Symlink to...
pl: Link &symboliczny do...

en: &File
pl: &Plik

en: &Select all
pl: &Zaznacz wszystko

en: &Deselect all
pl: O&dznacz wszystko

en: &Invert selection
pl: Odwróć zaznaczen&ie

en: P&references
pl: Ustawienia

en: &General toolbar
pl: &Główny pasek narzędzi

en: &Tools toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: &Panel toolbar
pl: Pasek narzędzi panelu

en: &Location bar
pl: Pasek lokalizacji

en: &Status bar
pl: Pasek statusu

en: &One panel
pl: Jeden panel

en: T&ree and panel
pl: Drzewo i panel

en: Two &panels
pl: Dwa panele

en: Tr&ee and two panels
pl: Drzewo i dwa panele

en: &Add bookmark
pl: Dod&aj zakładkę

en: &Clear bookmarks
pl: Wy&czyść zakładki

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Filter...
pl: &Filtr...

en: &Thumbnails
pl: &Miniatury

en: &Big icons
pl: Duże ikony

en: T&ype
pl: Typ

en: D&ate
pl: D&ata

en: Us&er
pl: Użytkownik

en: Gr&oup
pl: Grupa

en: &Left panel
pl: &Lewy panel

en: &Filter
pl: Filtr

en: &Right panel
pl: &Prawy panel

en: New &window
pl: No&we okno

en: New &root window
pl: Nowe okno administratora

en: E&xecute command...
pl: Wykonaj polecenie...

en: &Synchronize panels
pl: &Synchronizuj panele

en: Sw&itch panels
pl: Zam&ień panele

en: &Unmount
pl: Odmontuj

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Go to trash
pl: Przejdź do kosza

en: &Trash size
pl: Rozmiar kosza

en: &Empty trash can
pl: Opróżnij kosz

en: T&rash
pl: &Kosz

en: &Help
pl: Pomo&c

en: &About X File Explorer
pl: O X File Explorer

en: Running Xfe as root!
pl: XFE uruchomiony jako root!

en: Starting from Xfe 1.32, the location of the configuration files has changed to '%s'.
    Note you can manually edit the new configuration files to import your old customizations...
pl: Począwaszy od Xfe 1.32, lokalizacja plików konfiguracyjnych zmieniła się na '%s'.
    Zauważ, że możesz ręcznie wyedytować nową konfigurację, aby zaimportować swoje stare ustawienia...

en: Can't create Xfe config folder %s
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracji Xfe %s

en: No global xferc file found! Please select a configuration file...
pl: Nie znaleziono pliku globalnej konfiguracji xferc. Wybierz plik konfiguracyjny...

en: XFE configuration file
pl: Plik konfiguracyjny XFE

en: Can't create trash can 'files' folder %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu 'files' %s w koszu: %s

en: Can't create trash can 'files' folder %s
pl: Nie można utworzyć katalogu 'files' %s w koszu

en: Can't create trash can 'info' folder %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu 'info' %s w koszu: %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s
pl: Nie można utworzyć katalogu 'info' %s w koszu

en: Help
pl: Pomoc

en: X File Explorer Version %s
pl: X File Explorer wersja %s

en: Based on X WinCommander by Maxim Baranov
pl: Bazuje na X WinCommander by Maxim Baranov

en: 
    Translators
    -------------
    Argentinian Spanish: Bruno Gilberto Luciani
    Brazilian Portuguese: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnian: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Catalan: Pere Orga
    Chinese: Xin Li
    Chinese (Taïwan): Wei-Lun Chao
    Colombian Spanish: Vladimir Támara (Pasos de Jesús)
    Czech: David Vachulka
    Danish: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    Dutch: Hans Strijards
    Finnish: Kimmo Siira
    French: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    German: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke, Jens Körner
    Greek: Nikos Papadopoulos
    Hungarian: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Italian: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japanese: Karl Skewes
    Norwegian: Vidar Jon Bauge
    Polish: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portuguese: Miguel Santinho
    Russian: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Spanish: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Swedish: Anders F. Bjorklund
    Turkish: erkaN
pl: 
    Tłumacze
    -------------
    Argentinian Spanish: Bruno Gilberto Luciani
    Brazilian Portuguese: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnian: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Catalan: Pere Orga
    Chinese: Xin Li
    Chinese (Taïwan): Wei-Lun Chao
    Czech: David Vachulka
    Danish: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    French: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    German: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke
    Greek: Nikos Papadopoulos
    Hungarian: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Italian: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japanese: Karl Skewes
    Norwegian: Vidar Jon Bauge
    Polish: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portuguese: Miguel Santinho
    Russian: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Spanish: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Swedish: Anders F. Bjorklund
    Turkish: erkaN

en: Trash size: %s (%s files, %s subfolders)
    
    Modified date: %s
pl: Rozmiar kosza: %s (%s plików, %s podkatalogów)
    
    Data modyfikacji: %s

en: Trash size
pl: Rozmiar kosza

en: &Preferences
pl: Ustawienia

en: Open package file
pl: Otwórz plik pakietu

en: &Open...
pl: &Otwórz

note: Preferences menu View Menu entries
en: &Toolbar
pl: Pasek narzędzi

note: Help Menu entries
en: &About X File Package
pl: O X File Package

note: Uninstall
en: &Uninstall
pl: &Odinstaluj

note: Install/Upgrade
en: &Install/Upgrade
pl: &Instaluj

note: First item is Description
en: &Description
pl: &Opis

note: Second item is File List
en: File &List
pl: &Lista plików

en: X File Package Version %s is a simple rpm or deb package manager.
pl: X File Package wersja %s jest prostym menedżerem pakietów rpm i deb.

en: About X File Package
pl: O X File Package

en: RPM source packages
pl: Źródła pakietu RPM

en: RPM packages
pl: Pakiety RPM

en: DEB packages
pl: Pakiety DEB

en: Open Document
pl: Otwórz dokument

en: No package loaded
pl: Nie wczytano pakietu

en: Unknown package format
pl: Nieznany format pakietu

note: Make and show command window
en: Install/Upgrade Package
pl: Instaluj/Uaktualnij pakiet

note: Make and show command window
en: Uninstall Package
pl: Odinstalowanie pakietu

en: [RPM package]
pl: [pakiet RPM]

en: [DEB package]
pl: [pakiet DEB]

en: Query of %s failed!
pl: Zapytanie %s niepoprawne!

en: Error Loading File
pl: Błąd wczytywania pliku

en: Unable to open file: %s
pl: Błąd otwarcia pliku : %s

en: GIF Image
pl: Obrazek GIF

en: BMP Image
pl: Obrazek BMP

en: XPM Image
pl: Obrazek XPM

en: PCX Image
pl: Obrazek PCX

en: ICO Image
pl: Obrazek ICO

en: RGB Image
pl: Obrazki RGB

en: XBM Image
pl: Obrazek XBM

en: TARGA Image
pl: Obrazek TARGA

en: PPM Image
pl: Obrazek PPM

en: PNG Image
pl: Obrazek PNG

en: JPEG Image
pl: Obrazek JPEG

en: TIFF Image
pl: Obrazek TIFF

en: &Image
pl: Obrazek

en: Open
pl: Otwórz

en: Open image file.
pl: Otwórz plik obrazka.

en: Print
pl: Drukuj

en: Print image file.
pl: Drukuj plik obrazka.

note: Note : Ctrl+ and Ctrl- cannot be changed from the registry! Toolbar button: Zoom in
en: Zoom in
pl: Powiększenie

en: Zoom in image.
pl: Powiększ obrazek.

note: Toolbar button: Zoom out
en: Zoom out
pl: Zmniejsz

en: Zoom out image.
pl: Zmniejsz obrazek.

en: Zoom 100%
pl: Powiększenie do rozmiaru oryginalnego

en: Zoom image to 100%.
pl: Powiększ obrazek do rozmiaru oryginalnego.

en: Zoom to fit
pl: Dopasuj

en: Zoom to fit window.
pl: Dopasuj do okna.

en: Rotate left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate left image.
pl: Obróć obrazek w lewo.

en: Rotate right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate right image.
pl: Obróć obrazek w prawo.

en: Mirror horizontally
pl: Odbicie lustrzane w poziomie

en: Mirror image horizontally.
pl: Odbicie lustrzane obrazka w poziomie.

en: Mirror vertically
pl: Odbicie lustrzane w pionie

en: Mirror image vertically.
pl: Odbicie lustrzane obrazka w pionie.

en: &Print...
pl: Drukuj

en: &Clear recent files
pl: Wyczyść ostatnio otwierane pliki

en: Clear recent file menu.
pl: Wyczyść listę ostatnio otwieranych plików

en: Quit Xfi.
pl: Wyjście z Xfi.

note: Image Menu entries
en: Zoom &in
pl: Powiększ

en: Zoom &out
pl: Zmniejsz

en: Zoo&m 100%
pl: Powiększ do rozmiaru oryginalnego

en: Zoom to fit &window
pl: Dopasuj do okna

en: Rotate &right
pl: Obróć w p&rawo

en: Rotate right.
pl: Obróć w prawo.

en: Rotate &left
pl: Obróć w &lewo

en: Rotate left.
pl: Obróć w lewo.

en: Mirror &horizontally
pl: Odbicie lustrzane w poziomie

en: Mirror horizontally.
pl: Odbicie lustrzane w poziomie.

en: Mirror &vertically
pl: Odbicie lustrzane w pionie

en: Mirror vertically.
pl: Odbicie lustrzane w pionie.

en: Show image thumbnails.
pl: Pokaż miniatury obrazów.

en: Display folders with big icons.
pl: Pokaż katalogi z dużymi ikonami.

en: Display folders with small icons.
pl: Pokaż katalogi z małymi ikonami.

en: &Detailed file list
pl: Sczegółowa lista plików

en: Display detailed folder listing.
pl: Pokaż szczegółowy listing katalogu.

en: View icons row-wise.
pl: Ikony w szeregach.

en: View icons column-wise.
pl: Ikony w kolumnach.

en: Autosize icon names.
pl: Autorozmiar nazw ikon.

en: Display toolbar.
pl: Wyświetl pasek narzędzi.

en: &File list
pl: Lista plików

en: Display file list.
pl: Pokaż listę plików.

en: &Filter images
pl: &Filtruj obrazy

en: List only image files.
pl: Pokaż tylko pliki obrazów.

en: Fit &window when opening
pl: Dopasuj do okna po otwarciu

en: Zoom to fit window when opening an image.
pl: Dopasuj do okna po otwarciu obrazka.

en: &About X File Image
pl: O X File Image

en: About X File Image.
pl: O X File Image

en: X File Image Version %s is a simple image viewer.
pl: X File Image wersja %s jest prostą przeglądarką obrazów.

en: About X File Image
pl: O X File Image

en: Error Loading Image
pl: Błąd wczytywania obrazu

en: Unsupported type: %s
pl: Nieobsługiwany typ: %s

en: Unable to load image, the file may be corrupted
pl: Błąd ładowania obrazu, plik może być uszkodzony

en: Open Image
pl: Otwórz obraz

note: Construct Set title
en: XFileWrite Preferences
pl: Ustawienia XFileWrite

note: First tab - Editor
en: &Editor
pl: Edytor

en: Text
pl: Tekst

en: Tabulation size:
pl: Rozmiar tabulacji:

en: Strip carriage returns:
pl: Pomiń znaki końca linii:

note: Second tab - Colors
en: &Colors
pl: Kolory

en: Lines
pl: Linie

en: Background:
pl: Tło:

en: Text:
pl: Tekst:

en: Selected text background:
pl: Tło zaznaczonego tekstu

en: Selected text:
pl: Zaznaczony tekst:

en: Highlighted text background:
pl: Tło podświetlonego tekstu:

en: Highlighted text:
pl: Podświetlony tekst:

en: Cursor:
pl: Kursor:

en: Line numbers background:
pl: Tło numerów linii:

en: Line numbers foreground:
pl: Pierwszy plan numerów linii:

en: &Search
pl: &Szukaj

en: &Window
pl: Okno

note: Caption before number
en:   Lines:
pl:   Linie:

note: Caption before number
en:   Col:
pl:   Kol:

note: Caption before number
en:   Line:
pl:   Linia:

en: New
pl: Nowy

en: Create new document.
pl: Utwórz nowy dokument.

en: Open document file.
pl: Otwórz plik dokumentu.

en: Save
pl: Zapisz

en: Save document.
pl: Zapisz dokument.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close document file.
pl: Zamknij dokument

en: Print document.
pl: Drukuj dokument

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit X File Write.
pl: Zakończ X File Write.

en: Copy selection to clipboard.
pl: Kopiuj zaznaczenie do schowka.

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut selection to clipboard.
pl: Wytnij zaznaczone pliki do schowka.

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste clipboard.
pl: Wklej ze schowka.

en: Goto line number.
pl: Przejdź do numeru linii.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last change.
pl: Cofnij ostatnią zmianę.

en: Redo
pl: Przywróć

en: Redo last undo.
pl: Przywróć ostatnie cofnięcie.

en: Search text.
pl: Znajdź tekst.

en: Search selection backward
pl: Szukaj zaznaczonego tekstu wstecz

en: Search backward for selected text.
pl: Szukaj zaznaczonego tekstu wstecz.

en: Search selection forward
pl: Szukaj zazn. w przód

en: Search forward for selected text.
pl: Szukaj zaznaczonego tekstu w przód.

en: Show line numbers
pl: Pokaż numery linii

en: Show line numbers.
pl: Pokaż numery linii.

en: Hide line numbers
pl: Ukryj numery linii

en: Hide line numbers.
pl: Ukryj numery linii.

en: Save changes to file.
pl: Zapisz zmiany do pliku.

en: Save &As...
pl: Zapisz jako...

en: Save document to another file.
pl: Zapisz dokument do innego pliku.

en: Close document.
pl: Zamknij dokument.

en: &Clear Recent Files
pl: &Czyść ostatnio otwierane pliki

en: &Undo
pl: Cofnij

en: &Redo
pl: Przywróć

en: Revert to &saved
pl: Przywróć zapi&sane

en: Revert to saved document.
pl: Przywróć zapisany dokument.

en: Cu&t
pl: Wytnij

en: Paste from clipboard.
pl: Wklej ze schowka.

en: Lo&wer-case
pl: Małe litery

en: Change to lower case.
pl: Zamień na małe litery.

en: Upp&er-case
pl: Wielkie litery

en: Change to upper case.
pl: Zamień na wielkie litery.

en: &Goto line...
pl: Przejdź do linii...

en: Select &All
pl: Zaznacz wszystko

en: &Status line
pl: Linia statusu

en: Display status line.
pl: Wyświetl linię statusu

en: &Search...
pl: &Szukaj...

en: Search for a string.
pl: Szukaj ciągu znaków.

en: &Replace...
pl: Zastąp...

en: Search for a string and replace with another.
pl: Szukaj ciągu znaków i zamień na inny.

en: Search sel. &backward
pl: Szukaj zazn. wstecz

en: Search sel. &forward
pl: Szukaj zazn. w przód

en: &Line numbers
pl: Numery linii

en: Toggle line numbers mode.
pl: Włącz tryb numerów linii

en: &Font...
pl: Czcionka...

en: Change text font.
pl: Zmień czcionkę tekstu.

en: &More preferences...
pl: Więcej ustawień...

en: Change other options.
pl: Zmień inne opcje.

en: About X File Write.
pl: O X File Write.

en: File is too big: %s (%d bytes)
pl: Plik jest za duży: %s (%d bajtów)

en: Unable to read file: %s
pl: Błąd otwarcia pliku: %s

en: Error Saving File
pl: Błąd zapisu pliku

en: File is too big: %s
pl: Plik jest za duży: %s

en: File: %s truncated.
pl: Plik: %s niekompletny.

en: untitled
pl: bez tytułu

en: untitled%d
pl: bez_tytułu%d

en: X File Write Version %s is a simple text editor.
pl: X File Write wersja %s jest prostym edytorem tekstu.

en: About X File Write
pl: O X File Write

en: Change Font
pl: Zmień czcionkę

en: Text Files
pl: Plik tekstowy

en: C Source Files
pl: Źródło C

en: C++ Source Files
pl: Źródło C++

en: C/C++ Header Files
pl: Nagłówek C/C++

en: HTML Files
pl: Pliki HTML

en: PHP Files
pl: Pliki PHP

en: Unsaved Document
pl: Niezapisany dokument

en: Save %s to file?
pl: Zapisać %s do pliku?

en: Save Document
pl: Zapisz dokument

en: Overwrite Document
pl: Nadpisz dokument

en: Overwrite existing document: %s?
pl: Nadpisać istniejący dokument: %s?

en:  (changed)
pl:  (zmieniony)

en: File Was Changed
pl: Plik został zmieniony

en: %s
    was changed by another program. Reload this file from disk?
pl: %s
    został zmieniony przez inny program. Wczytać plik z dysku?

en: Replace
pl: Zastąp

en: Goto Line
pl: Przejdź do linii

en: &Goto line number:
pl: Przejdź do linii:

en: Ready.
pl: Gotowe.

en: &Replace
pl: Zastąp

en: Re&place All
pl: Zastąp wszystko

en: Search for:
pl: Szukaj:

en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

en: Ex&act
pl: Wypakuj:

en: &Ignore Case
pl: Ignoruj wielkośc liter

en: E&xpression
pl: Wyrażenie

en: &Backward
pl: Do tyłu

note: First tab is global key bindings
en: &Global Key Bindings
pl: Globalne skróty klawiszowe

en: These key bindings are common to all Xfe applications.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
pl: Te skróty klawiszowe są wspólne dla wszystkich aplikacji Xfe.
    Kliknij dwukrotnie aby zmienić wybrany skrót...

note: Second tab is Xfe key bindings
en: Xf&e Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe Xfe

en: These key bindings are specific to the X File Explorer application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
pl: Te skróty klawiszowe są specyficzne dla X File Explorera.
    Kliknij dwukrotnie aby zmienić wybrany skrót...

note: Third tab is Xfi key bindings
en: Xf&i Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe Xfi

en: These key bindings are specific to the X File Image application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
pl: Te skróty klawiszowe są specyficzne dla X File Image.
    Kliknij dwukrotnie aby zmienić wybrany skrót...

note: Fourth tab is Xfw key bindings
en: Xf&w Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe Xfw

en: These key bindings are specific to the X File Write application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
pl: Te skróty klawiszowe są specyficzne dla X File Write.
    Kliknij dwukrotnie aby zmienić wybrany skrót...

en: Action Name
pl: Akcja

en: Registry Key
pl: Zarejestruj klawisz

en: Key Binding
pl: Skrót

en: Press the combination of keys you want to use for the action: %s
pl: Wciśnij kombinację klawiszy, którą chcesz ustawić dla tej akcji: %s

en: [Press space to disable the key binding for this action]
pl: [Wciśnij spację aby wyłączyć skrót klawiszowy dla tej akcji]

en: Modify Key Binding
pl: Modyfikuj skróty klawiszowe

en: Start of %s
pl: Start %s

en: bytes
pl: bajtów

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: A lightweight file manager for X Window
pl: Lekki menadżer plików dla X Window

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: A simple image viewer for Xfe
pl: Prosta przeglądarka obrazów dla Xfe

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: A simple text editor for Xfe
pl: Prosty edytor tekstu dla Xfe

en: Package Manager
pl: Menedżer pakietów

en: A simple package manager for Xfe
pl: Prosty menedżer pakietów dla Xfe

en: Run Xfe as root
pl: Uruchomienie programu Xfe jako administrator

en: Authentication is required to run Xfe as root
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby uruchomić Xfe jako administrator
