Xfe 1.45 - en to ca translation catalogue (1071 entries)

en: Warning: Unknown panel mode, revert to last saved panel mode
ca: Advertiment: mode de panell desconegut, revertiu-ho a l'últim panell desat

en: Error loading icons
ca: Error en carregar les icones

en: Icon path doesn't exist, icon theme was set back to default. Please check your icon path!
ca: El camí de la icones no existeix, el tema de la icona s'ha tornat a configurar per defecte. Si us plau, comproveu el camí de les icones!

en: Unable to load some icons. Please check your icon theme!
ca: No s'han pogut carregar algunes icones. Comproveu el camí de les icones.

en: User
ca: Usuari

en: Read
ca: Lectura

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Execució

en: Group
ca: Grup

en: Others
ca: Altres

en: Special
ca: Especial

en: Set UID
ca: Estableix l'UID

en: Set GID
ca: Estableix el GID

en: Sticky
ca: Enganxós

en: Owner
ca: Propietari

en: Command
ca: Ordre

en: Set marked
ca: Estableix els marcats

en: Recursively
ca: Recursivament

en: Clear marked
ca: Neteja els marcats

en: Files and folders
ca: Fitxers i carpetes

en: Add marked
ca: Afegeix els marcats

en: Folders only
ca: Només directoris

en: Owner only
ca: Només el propietari

en: Files only
ca: Només els fitxers

en: Properties
ca: Propietats

en: &Accept
ca: &Accepta

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Permissions
ca: &Permisos

en: &File Associations
ca: Associacions de fitxers

en: Extension:
ca: Extensió:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Open:
ca: Obrir:

en: 	Select file...
ca: 	Selecciona un fitxer...

en: View:
ca: Visualitza:

en: Edit:
ca: Edita:

en: Extract:
ca: Extreu:

en: Install/Upgrade:
ca: Instal·la/Actualitza:

en: Big Icon:
ca: Icona gran:

en: Mini Icon:
ca: Icona petita:

en: Name
ca: Nom

en: => Warning: file name is not UTF-8 encoded!
ca: => Avís: el nom del fitxer no està codificat en UTF-8.

en: Filesystem (%s)
ca: Sistema de fitxers (%s)

en: Folder
ca: Directori

en: Character Device
ca: Dispositiu de caràcter

en: Block Device
ca: Dispositiu de bloc

en: Named Pipe
ca: Conducte designat

en: Socket
ca: Connector (socket)

en: Broken link
ca: Enllaç trencat

en: Link to
ca: Enllaç a

en: Mount point
ca: Punt de muntatge

en: Mount type:
ca: Tipus de muntatge:

en: Used:
ca: Usat:

en: Free:
ca: Lliure:

en: File system:
ca: Sistema de fitxers:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Total size:
ca: Mida total:

en: Link to:
ca: Enllaç a:

en: Broken link to:
ca: Enllaç trencat a:

en: Original location:
ca: Ubicació original:

en: File Time
ca: Data fitxer

en: Last Modified:
ca: Última modificació:

en: Last Changed:
ca: Últim canvi:

en: Last Accessed:
ca: Últim accés:

en: Startup Notification
ca: Notificació d'inici

en: Disable startup notification for this executable
ca: Desactiva la notificació d'inici per a aquest executable

en: Deletion Date:
ca: Data de supressió:

en: %s (%lu bytes)
ca: %s (%lu octets)

en: %s (%llu bytes)
ca: %s (%llu octets)

en: Size:
ca: Mida:

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Multiple types
ca: Diversos tipus

en: %d items
ca: %d elements

en: %d file, %d folder
ca: %d fitxer, %d carpeta

en: %d file, %d folders
ca: %d fitxer, %d carpetes

en: %d files, %d folder
ca: %d fitxers, %d carpeta

en: %d files, %d folders
ca: %d fitxers, %d carpetes

en: Change properties of the selected folder?
ca: Voleu canviar les propietats de la carpeta seleccionada?

en: Change properties of the selected file?
ca: Voleu canviar les propietats del fitxer seleccionat?

en: Confirm Change Properties
ca: Confirmeu el canvi de propietats

en: Warning
ca: Advertència

en: Invalid file name, operation cancelled
ca: El nom del fitxer no és vàlid, s'ha cancel·lat l'operació

en: The / character is not allowed in folder names, operation cancelled
ca: El caràcter / no està permès en noms de carpeta, s'ha cancel·lat l'operació

en: The / character is not allowed in file names, operation cancelled
ca: El caràcter / no està permès en noms de fitxer, s'ha cancel·lat l'operació

en: Can't write to %s: Permission denied
ca: No es pot escriure a %s: S'ha denegat el permís

en: Folder %s doesn't exist
ca: La carpeta %s no existeix

en: File rename
ca: Reanomena fitxer

en: File owner
ca: Propietari del fitxer

en: Change owner cancelled!
ca: S'ha cancel·lat el canvi de propietari.

en: Chown in %s failed: %s
ca: Ha fallat el chown a %s: %s

en: Chown in %s failed
ca: Ha fallat el chown a %s

en: Setting special permissions could be unsafe! Is that you really want to do?
ca: Establir permisos especials podria ser perillós. Esteu segur que voleu fer-ho?

en: Chmod in %s failed: %s
ca: Ha fallat el chmod a %s: %s

en: File permissions
ca: Permissos del fitxer

en: Change file permissions cancelled!
ca: S'ha cancel·lat el canvi de permisos.

en: Chmod in %s failed
ca: Ha fallat el chmod a %s

en: Apply permissions to the selected items?
ca: Voleu aplicar els permisos als fitxers seleccionats?

en: Change file(s) permissions cancelled!
ca: No s'ha pogut canviar els permisos del(s) fitxer(s).

en: Select an executable file
ca: Seleccioneu un fitxer executable

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: PNG Images
ca: Imatges PNG

en: GIF Images
ca: Imatges GIF

en: BMP Images
ca: Imatges BMP

en: Select an icon file
ca: Seleccioneu un fitxer d'icona

en: %u file, %u subfolder
ca: %u fitxer, %u subcarpeta

en: %u file, %u subfolders
ca: %u fitxer, %u subcarpetes

en: %u files, %u subfolder
ca: %u fitxers, %u subcarpeta

en: %u files, %u subfolders
ca: %u fitxers, %u subcarpetes

en: Copy here
ca: Copia aquí

en: Move here
ca: Mou aquí

en: Link here
ca: Enllaça aquí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: File copy
ca: Copia el fitxer

en: File move
ca: Mou el fitxer

en: File symlink
ca: Fitxer d'enllaç simbòlic

en: Copy
ca: Copia

en: Copy %s files/folders.
    From: %s
ca: Copia %s fitxers/carpetes.
    Des de: %s

en: Move
ca: Desplaça

en: Move %s files/folders.
    From: %s
ca: Desplaça %s fitxers/carpetes.
    Des de: %s

en: Symlink
ca: Enllaç simbòlic

en: To:
ca: A:

en: An error has occurred during the move file operation!
ca: S'ha produït un error durant l'operació de desplaçament de fitxers.

en: Move file operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació de moviment de fitxers.

en: An error has occurred during the copy file operation!
ca: S'ha produït un error durant l'operació de còpia de fitxers.

en: Copy file operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació de còpia de fitxers.

en: Mount point %s is not responding...
ca: El punt de muntatge %s no respon...

en: Link to Folder
ca: Enllaç a una carpeta

en: Folders
ca: Carpetes

en: Show hidden folders
ca: Mostra els directoris ocults

en: Hide hidden folders
ca: Amaga les carpetes ocultes

en: 0 bytes in root
ca: 0 bytes a l'arrel

en: Panel is active
ca: El panell és actiu

en: Activate panel
ca: Activa el panell

en:  Permission to: %s denied.
ca:  S'ha denegat el permís a: %s.

en: New &folder...
ca: Carpeta nova...

en: &Hidden folders
ca: &Carpetes ocultes

en: Ignore c&ase
ca: Ignora les m&ajúscules

en: &Reverse order
ca: Inve&rteix l'ordre

en: E&xpand tree
ca: E&xpandeix l'arbre

en: Collap&se tree
ca: Col·lap&sa l'arbre

en: Pane&l
ca: Pane&ll

en: M&ount
ca: &Munta

en: Unmoun&t
ca: Desmun&tar

en: &Add to archive...
ca: &Afegeix a l'arxiu...

en: &Copy
ca: &Copia

en: C&ut
ca: Re&talla

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: Cop&y name
ca: Cop&ia el nom

en: Re&name...
ca: Rea&nomena...

en: Cop&y to...
ca: Copia a...

en: &Move to...
ca: &Mou a...

en: Symlin&k to...
ca: Enllaça simbòlicament a...

en: Mo&ve to trash
ca: &Llença-ho a la paperera

en: R&estore from trash
ca: R&estaura de la paperera

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Prop&erties
ca: Propi&etats

en: Can't enter folder %s: %s
ca: No s'ha pogut accedir a la carpeta %s: %s

en: Can't enter folder %s
ca: No s'ha pogut accedir a la carpeta %s

en: File name is empty, operation cancelled
ca: El nom del fitxer és buit, s'ha cancel·lat la operació

en: Create archive
ca: Crea un arxiu

en: Copy
ca: Copia

en: Copy %s items from: %s
ca: Copia %s elements de: %s

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Copy to
ca: Copia a

en: Move
ca: Mou

en: Move %s items from: %s
ca: Mou %s elements de: %s

en: Symlink
ca: Enllaç simbòlic

en: Symlink %s items from: %s
ca: Crea l'enllaç simbòlic %s de: %s

en: %s is not a folder
ca: %s no és una carpeta

en: An error has occurred during the symlink operation!
ca: S'ha produït un error durant l'operació d'enllaç simbòlic.

en: Symlink operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació d'enllaç simbòlic.

en: Definitively delete folder %s ?
ca: Esteu segur que voleu suprimir definitivament la carpeta %s ?

en: Confirm Delete
ca: Confirma la supressió

en: File delete
ca: Supressió de fitxers

en: Folder %s is not empty, delete it anyway?
ca: La carpeta %s no està buida, voleu suprimiu-la de totes maneres?

en: Folder %s is write-protected, definitively delete it anyway?
ca: La carpeta %s està protegida contra escriptura, voleu suprimir-la de totes maneres?

en: Delete folder operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat la supressió de directoris.

en: Move folder %s to trash can?
ca: Voleu llençar la carpeta %s a la paperera?

en: Confirm Trash
ca: Confirma abans de llençar a la paperera

en: Move to trash
ca: Llença a la paperera

en: Folder %s is write-protected, move it to trash can anyway?
ca: La carpeta %s està protegida contra escriptura, voleu llençar-la a la paperera de totes maneres?

en: An error has occurred during the move to trash operation!
ca: S'ha produït un error durant l'operació de llençar-ho a la paperera.

en: Move to trash folder operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació d'enviar a la paperera.

en: Restore from trash
ca: Restaura-ho de la paperera

en: Restore folder %s to its original location %s ?
ca: Voleu restaurar la carpeta %s a la seva ubicació original %s ?

en: Confirm Restore
ca: Confirma la restauració

en: Restore information not available for %s
ca: La informació de restauració no està disponible per %s

en: Parent folder %s does not exist, do you want to create it?
ca: La carpeta pare %s no existeix, voleu crear-la?

en: Can't create folder %s : %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %s: %s

en: Can't create folder %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %s

en: An error has occurred during the restore from trash operation!
ca: S'ha produït un error durant la restauració de la paperera.

en: Restore from trash file operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació de restauració.

en: Create new folder:
ca: Crea una carpeta nova:

en: New Folder
ca: Directori Nou

en: Folder name is empty, operation cancelled
ca: El nom de la carpeta és buit, l'operació s'ha cancel·lat

en: File or folder %s already exists
ca: El fitxer o carpeta %s ja existeix

en: Can't execute command %s
ca: No s'ha pogut executar l'ordre %s

en: Mount
ca: Muntar

en: Unmount
ca: Desmuntar

en:  file system...
ca:  sistema de fitxers...

en:  the folder:
ca:  la carpeta:

en:  operation cancelled!
ca:  s'ha cancel·lat l'operació.

en:  in root
ca:  a l'arrel

en: Source:
ca: Origen:

en: Target:
ca: Destinació:

en: Copied data:
ca: Dades copiades:

en: Moved data:
ca: Dades mogudes:

en: Delete:
ca: Suprimeix:

en: From:
ca: De:

en: Changing permissions...
ca: S'estan canviant els permisos...

en: File:
ca: Fitxer:

en: Changing owner...
ca: S'està canviant el propietari...

en: Mount file system...
ca: S'està muntant el sistema d'arxius...

en: Mount the folder:
ca: Munta la carpeta:

en: Unmount file system...
ca: Desmunta el sistema de fitxers...

en: Unmount the folder:
ca: Desmunta la carpeta:

en: Folder %s already exists.
    Overwrite?
    => Caution, files within this folder could be overwritten!
ca: La carpeta %s ja existeix.
    Sobreescriure?
    = > Precaució, els fitxers d'aquesta carpeta es podrien sobreescriure.

en: File %s already exists.
    Overwrite?
ca: El fitxer %s ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: Confirm Overwrite
ca: Confirma la sobreescriptura

en: Can't copy file %s: %s
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer %s: %s

en: Can't copy file %s
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer %s

en: Source:
ca: Origen:

en: Target:
ca: Destinació:

en: Can't preserve date when copying file %s : %s
ca: No s'ha pogut conservar la data en copiar el fitxer %s: %s

en: Can't preserve date when copying file %s
ca: No s'ha pogut conservar la data en copiar el fitxer %s

en: Can't copy folder %s : Permission denied
ca: No s'ha pogut copiar la carpeta %s: Permís denegat

en: Can't copy file %s : Permission denied
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer %s: Permís denegat

en: Can't preserve date when copying folder %s: %s
ca: No s'ha pogut conservar la data en copiar la carpeta %s: %s

en: Can't preserve date when copying folder %s
ca: No s'ha pogut conservar la data en copiar la carpeta %s

en: Source %s doesn't exist
ca: L'origen %s no existeix

en: Destination %s is identical to source
ca: La destinació %s és idèntica a l'origen

en: Target %s is a sub-folder of source
ca: La destinació %s és una subcarpeta de l'origen

en: Delete folder:
ca: Suprimeix la carpeta:

en: From:
ca: Des de:

en: Can't delete folder %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s: %s

en: Can't delete folder %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s

en: Can't delete file %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %s: %s

en: Can't delete file %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %s

en: Destination %s already exists
ca: La destinació %s ja existeix

en: Can't rename to target %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar de nom la destinació %s: %s

en: Can't symlink %s: %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic %s: %s

en: Can't symlink %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic %s

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Extract archive
ca: Extreu arxiu

en: Add to archive
ca: Afegeix a l'arxiu

en: Failed command: %s
ca: Ha fallat l'ordre: %s

en: Success
ca: Amb èxit

en: Folder %s was successfully mounted.
ca: El directori %s s'ha muntat amb èxit.

en: Folder %s was successfully unmounted.
ca: El directori %s s'ha desmuntat amb èxit.

en: Install/Upgrade package
ca: Instal·la/actualitza el paquet

en: Installing package: %s
ca: S'està instal·lant el paquet: %s

en: Uninstall package
ca: Desinstal·la el paquet

en: Uninstalling package: %s
ca: S'està desinstal·lant el paquet: %s

en: &File Name:
ca: Nom del &fitxer:

en: &OK
ca: D'ac&ord

en: File F&ilter:
ca: Filtre d'arxius:

en: Read Only
ca: Només lectura

en: Go to previous folder
ca: Ves a la carpeta anterior

en: Go to next folder
ca: Ves a la carpeta següent

en: Go to parent folder
ca: Ves a la carpeta pare

en: Go to home folder
ca: Ves a la carpeta d'usuari

en: Go to working folder
ca: Ves a la carpeta de treball

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: Big icon list
ca: Llista d'icones grans

en: Small icon list
ca: Llista d'icones petites

en: Detailed file list
ca: Llista de fitxers detallada

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Hide hidden files
ca: Amaga els fitxers ocults

en: Show thumbnails
ca: Mostra les miniatures

en: Hide thumbnails
ca: Amaga les miniatures

en: Create new folder...
ca: Crea un nou directori...

en: Create new file...
ca: Crea un fitxer nou...

en: New File
ca: Nou Fitxer

en: Go ho&me
ca: Ves a la carpeta d'usuari

en: Go &work
ca: Ves a la &feina

en: New &file...
ca: &Fitxer nou...

en: New f&older...
ca: Carpeta n&ova...

en: &Hidden files
ca: &Fitxers ocults

en: Thum&bnails
ca: &Miniatures

en: B&ig icons
ca: Icones &grans

en: &Small icons
ca: Icones &petites

en: Fu&ll file list
ca: &Llista completa de fitxers

en: &Rows
ca: &Files

en: &Columns
ca: &Columnes

en: Autosize
ca: Mida automàtica

en: &Name
ca: &Nom

en: Si&ze
ca: &Mida

en: &Type
ca: &Tipus

en: E&xtension
ca: E&xtensió

en: &Date
ca: &Data

en: &User
ca: &Usuari

en: &Group
ca: &Grup

en: Fold&ers first
ca: Carpetes primer

en: Re&verse order
ca: Re&verteix l'ordre

en: &Family:
ca: &Família:

en: &Weight:
ca: &Pes:

en: &Style:
ca: E&stil:

en: Si&ze:
ca: &Mida:

en: Character Set:
ca: Joc de caràcters:

en: Any
ca: Qualsevol

en: West European
ca: Europeu occidental

en: East European
ca: Europeu oriental

en: South European
ca: Europeu del sud

en: North European
ca: Europeu del nord

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Arabic
ca: Àrab

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Turkish
ca: Turc

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Thai
ca: Tailandès

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Russian
ca: Rus

en: Central European (cp1250)
ca: Centreeuropeu (CP1250)

en: Russian (cp1251)
ca: Rus (cp1251)

en: Greek (cp1253)
ca: Grec (cp1253)

en: Turkish (cp1254)
ca: Turc (cp1254)

en: Hebrew (cp1255)
ca: Hebreu (cp1255)

en: Arabic (cp1256)
ca: Àrab (cp1256)

en: Baltic (cp1257)
ca: Bàltic (cp1257)

en: Thai (cp874)
ca: Tailandès (cp874)

en: Set Width:
ca: Amplada del conjunt:

en: Ultra condensed
ca: Ultra condensat

en: Extra condensed
ca: Extra condensat

en: Condensed
ca: Condensat

en: Semi condensed
ca: Semi condensat

en: Semi expanded
ca: Semi expandit

en: Expanded
ca: Expandit

en: Extra expanded
ca: Extra expandit

en: Ultra expanded
ca: Ultra expandit

en: Pitch:
ca: To:

en: Fixed
ca: Fix

en: Scalable:
ca: Escalable:

en: All Fonts:
ca: Tots els tipus de lletra:

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Launch Xfe as root
ca: Inicia Xfe com a root

en: &Yes
ca: &Sí

en: &Quit
ca: &Surt

en: &Save
ca: &Desa

en: Yes for &All
ca: Si a tot

en: Enter the user password:
ca: Introduïu la contrasenya d'usuari:

en: Enter the root password:
ca: Introduïu la contrasenya de root:

en: An error has occurred!
ca: S'ha produït un error.

en: Name:
ca: Nom:

en: Size in root:
ca: Mida a l'arrel:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Modified date:
ca: Data de modificació:

en: User:
ca: Usuari:

en: Group:
ca: Grup:

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Original path:
ca: Camí original:

en: Deletion date:
ca: Data de supressió:

en: Size:
ca: Mida:

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Extension
ca: Extensió

en: Permissions
ca: Permisos

en: Unable to load image
ca: No es pot carregar la imatge

en: Original path
ca: Camí original

en: Deletion date
ca: Data de supressió

en: Filter
ca: Filtre

en: Status
ca: Estat

en: File %s is an executable text file, what do you want to do?
ca: El fitxer %s és un fitxer de text executable, què voleu fer?

en: Confirm Execute
ca: Confirma l'execució

en: Command log
ca: Fitxer de registre d'ordres

en: The / character is not allowed in file or folder names, operation cancelled
ca: No es permet el caràcter / en noms de fitxer o de carpeta, l'operació s'ha cancel·lat

en: To folder:
ca: A la carpeta:

en: Can't write to trash location %s: Permission denied
ca: No s'ha pogut escriure a la ubicació de la paperera %s: Permís denegat

en: Move file %s to trash can?
ca: Voleu llençar el fitxer %s a la paperera?

en: Move %s selected items to trash can?
ca: Voleu llençar els elements seleccionats %s a la paperera?

en: File %s is write-protected, move it anyway to trash can?
ca: El fitxer %s està protegit contra escriptura, segur que el voleu llençar a la paperera?

en: Move to trash file operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat l'operació de llençar-ho a la paperera.

en: Restore file %s to its original location %s ?
ca: Voleu restaurar el fitxer %s a la seva ubicació original %s ?

en: Restore %s selected items to their original locations?
ca: Voleu restaurar els elements seleccionats %s a la seva ubicació original?

en: Can't create folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %s: %s

en: Definitively delete file %s ?
ca: Voleu suprimir definitivament el fitxer %s?

en: Definitively delete %s selected items?
ca: Esteu segur que voleu suprimir definitivament els elements seleccionats %s?

en: File %s is write-protected, delete it anyway?
ca: El fitxer %s està protegit contra escriptura, el voleu suprimiu de totes maneres?

en: Delete file operation cancelled!
ca: S'ha cancel·lat la supressió de fitxers.

en: Compare
ca: Compara

en: With:
ca: Amb:

en: Program %s not found. Please define a file comparator program in the Preferences dialog!
ca: No s'ha trobat el programa %s. Definiu un comparador de fitxers en el diàleg de preferències.

en: Create new file:
ca: Crea un fitxer nou:

en: Can't create file %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer %s: %s

en: Can't create file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer %s

en: Can't set permissions in %s: %s
ca: No es poden definir els permisos a %s: %s

en: Can't set permissions in %s
ca: No es poden definir els permisos a %s

en: Create new symbolic link:
ca: Crea un enllaç simbòlic:

en: New Symlink
ca: Nou enllaç simbòlic

en: Select the symlink refered file or folder
ca: Seleccioneu el fitxer o carpeta a referenciar per l'enllaç simbòlic

en: Symlink source %s does not exist
ca: L'origen de l'enllaç simbòlic %s no existeix

en: The following files have no association and were ignored:
    
    %s
ca: Els fitxers següents no tenen una associació i s’han ignorat:
    
    %s

en: Open selected file(s) with:
ca: Obre els fitxers seleccionats amb:

en: Open With
ca: Obre amb

en: A&ssociate
ca: A&ssocia

en: Show files:
ca: Mostra els fitxers:

en: New& file...
ca: Fitxer nou...

en: New s&ymlink...
ca: Enllaç s&imbòlic nou...

en: Fi&lter...
ca: Fi&ltre...

en: &Full file list
ca: Llistat de fitxers complet

en: Per&missions
ca: Per&misos

en: Ne&w file...
ca: Fitxer no&u...

en: &Mount
ca: &Munta

en: Open &with...
ca: Obre &amb...

en: &Open
ca: &Obre

en: Extr&act to folder
ca: Extr&eu a la carpeta

en: &Extract here
ca: &Extreu aquí

en: E&xtract to...
ca: E&xtreu a...

en: &View
ca: &Vista

en: Install/Up&grade
ca: &Instal·la/Actualitza

en: Un&install
ca: &Desinstal·la

en: &Edit
ca: &Edita

en: Com&pare...
ca: Com&para...

en: Com&pare
ca: Com&para

en: Packages &query
ca: Consulta de pa&quets

en: &Go to script folder
ca: &Ves a la carpeta de l'script

en: Cop&y names
ca: Cop&ia els noms

en: Copy &to...
ca: Copia &a...

en: M&ove to trash
ca: &Llença a la paperera

en: Restore &from trash
ca: Restaura &de la paperera

en: Compare &sizes
ca: Compara les mide&s

en: P&roperties
ca: P&ropietats

en: Select a destination folder
ca: Seleccioneu una carpeta de destinació

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Package Install/Upgrade
ca: Instal·la/actualitza el paquet

en: Package Uninstall
ca: Desinstal·la el paquet

en: Error: Fork failed: %s
ca: Error: la bifurcació ha fallat: %s

en: Can't create script folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de l'script %s: %s

en: Can't create script folder %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de l'script %s

en: No compatible package manager (rpm or dpkg) found!
ca: No s'ha trobat cap gestor de paquets compatible (rpm o dpkg).

en: File %s does not belong to any package.
ca: El fitxer %s no pertany a cap paquet.

en: Information
ca: Informació

en: File %s belongs to the package: %s
ca: El fitxer %s pertany al paquet: %s

en: Sizes of Selected Items
ca: Mida dels elements seleccionats

en: 0 bytes
ca: 0 Octets

en: %s in %s selected items (%s folder, %s file)
ca: %s en %s elements seleccionats (%s carpeta, %s fitxer)

en: %s in %s selected items (%s folder, %s files)
ca: %s en %s elements seleccionats (%s carpeta, %s fitxers)

en: %s in %s selected items (%s folders, %s file)
ca: %s en %s elements seleccionats (%s carpetes, %s fitxer)

en: %s in %s selected items (%s folders, %s files)
ca: %s en %s elements seleccionats (%s carpetes, %s fitxers)

en: 1 item (1 folder)
ca: 1 element (1 carpeta)

en: %s items (%s folders, %s files)
ca: %s elements ( %s carpetes, %s fitxers)

en: %s items (%s folder, %s file)
ca: %s elements ( %s carpeta, %s fitxer)

en: %s items (%s folder, %s files)
ca: %s elements (%s carpeta, %s fitxers)

en: %s items (%s folders, %s file)
ca: %s elements (%s carpetes, %s fitxer)

en: Link
ca: Enllaç

en:  - Filter: %s
ca:  - Filtre: %s

en: Bookmarks limit number reached. The last bookmark will be deleted...
ca: S'ha assolit el límit de marcadors. Se suprimirà l'últim marcador...

en: Confirm Clear Bookmarks
ca: Confirma l'esborrat dels marcadors

en: Do you really want to clear all your bookmarks?
ca: Segur que voleu esborrar tots els marcadors?

en: Cl&ose
ca: &Tanca

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Can't duplicate pipes: %s
ca: No s'ha pogut duplicar les canonades: %s

en: Can't duplicate pipes
ca: No s'ha pogut duplicar les canonades

en: 
    >>>> COMMAND CANCELLED <<<<
ca: 
    >>>> ORDRE CANCEL·LADA <<<<

en: 
    >>>> END OF COMMAND <<<<
ca: 
    >>>> FI DE L'ORDRE <<<<

en: 	Select destination...
ca: 	Seleccioneu una destinació...

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Select a file or a destination folder
ca: Seleccioneu un fitxer destí o la carpeta de destí

en: Add To Archive
ca: Afegeix a l'arxiu

en: New archive name:
ca: Nom de l'arxiu nou:

en: tar.gz	Archive format is tar.gz
ca: tar.gz	L'arxiu és en format tar.gz

en: zip	Archive format is zip
ca: zip	L'arxiu és en format zip

en: 7z	Archive format is 7z
ca: 7z	L'arxiu és en format 7z

en: tar.bz2	Archive format is tar.bz2
ca: tar.bz2	L'arxiu és en format tar.bz2

en: tar.xz	Archive format is tar.xz
ca: tar.xz	L'arxiu és en format tar.xz

en: tar	Archive format is tar
ca: tar	L'arxiu és en format tar

en: tar.Z	Archive format is tar.Z
ca: tar.Z	L'arxiu és en format tar.Z

en: gz	Archive format is gz
ca: gz	L'arxiu és en format gz

en: bz2	Archive format is bz2
ca: bz2	L'arxiu és en format bz2

en: xz	Archive format is xz
ca: xz	L'arxiu és en format xz

en: Z	Archive format is Z
ca: Z	L'arxiu és en format Z

en: Preferences
ca: Preferències

en: Current Theme
ca: Tema actual

en: Options
ca: Opcions

en: Use trash can for file deletion (safe delete)
ca: Fes servir la paperera per la supressió de fitxers (per tenir més seguretat)

en: Include a command to bypass the trash can (permanent delete)
ca: Inclou una ordre per eludir la paperera (supressió permanent)

en: Auto save layout
ca: Disseny de desament automàtic

en: Save window position
ca: Desa la posició de la finestra

en: Single click folder open
ca: Un sol clic per obrir carpetes

en: Single click file open
ca: Un sol clic per obrir fitxers

en: Display tooltips in file and folder lists
ca: Mostra l'ajuda en llistes de fitxers i carpetes

en: Relative resizing of file lists
ca: Redimensionament relatiu de llistes de fitxers

en: Display a path linker above file lists
ca: Visualitza un enllaçador de camins per sobre de les llistes de fitxers

en: Notify when applications start up
ca: Avisa quan s'iniciïn les aplicacions

en: Don't execute script files
ca: No executis els fitxers de script

en: Date format used in file and folder lists:
    (Type 'man strftime' in a terminal for help on the format)
ca: Format de data utilitzat a les llistes de fitxers i carpetes:
    (Executeu "man strftime" en un terminal per obtenir ajuda sobre el format)

en: Starting mode
ca: Mode d'inici

en: Start in home folder
ca: Inici a la carpeta d'inici

en: Start in current folder
ca: Inicia a la carpeta actual

en: Start in last visited folder
ca: Inicia a l'última carpeta visitada

en: Scrolling mode
ca: Mode de desplaçament

en: Smooth scrolling in file lists and text windows
ca: Desplaçament suau en llistes de fitxers i finestres de text

en: Mouse scrolling speed:
ca: Velocitat del desplaçament del ratolí:

en: Scrollbar width:
ca: Amplada de la barra de desplaçament:

en: Root mode
ca: Mode root

en: Allow root mode
ca: Permet el mode root

en: Authentication using pkexec (requires the pkexec package)
ca: Autenticació mitjançant pkexec (requereix el paquet pkexec)

en: Authentication using sudo (uses user password)
ca: Autenticació mitjançant sudo (amb la contrasenya de l'usuari)

en: sudo command:
ca: ordre sudo:

en: Authentication using su (uses root password)
ca: Autenticació mitjançant su (amb la contrasenya de root)

en: su command:
ca: ordre su:

en: &Dialogs
ca: &Diàlegs

en: Confirmations
ca: Confirmacions

en: Confirm copy/move/rename/symlink
ca: Confirma abans de copiar/moure/canviar de nom/crear enllaços simbòlics

en: Confirm drag and drop
ca: Confirma abans d'arrossegar i deixar anar

en: Confirm move to trash/restore from trash
ca: Confirma abans de llençar/restaurar de la paperera

en: Confirm delete
ca: Confirma abans de suprimir

en: Confirm delete non empty folders
ca: Confirma abans de suprimir que no estan buides

en: Confirm overwrite
ca: Confirma abans de sobreescriure

en: Confirm execute text files
ca: Confirma abans d'executar fitxers de text

en: Confirm change properties
ca: Confirma el canvi de propietats

en: Warnings
ca: Avisos

en: Warn when setting current folder in search window
ca: Avisa quan es defineixi la carpeta actual a la finestra de cerca

en: Warn when mount points are not responding
ca: Avisa quan els punts de muntatge no responguin

en: Delay before warning (seconds):
ca: Retard abans dels avisos (segons):

en: Display mount / unmount success messages
ca: Visualitza missatges d'èxit en muntar i desmuntar

en: Warn when date preservation failed
ca: Avisa quan falli la preservació de la data

en: Warn if running as root
ca: Avisa si s'executa com a root

en: &Programs
ca: &Programes

en: Default programs
ca: Programes predeterminats

en: Text viewer:
ca: Visualitzador de text:

en: Text editor:
ca: Editor de text:

en: File comparator:
ca: Comparador de fitxers:

en: Image editor:
ca: Editor d'imatges:

en: Image viewer:
ca: Visor d'imatges:

en: Archiver:
ca: Arxivador:

en: Pdf viewer:
ca: Visor de PDF:

en: Audio player:
ca: Reproductor d'àudio:

en: Video player:
ca: Reproductor de vídeo:

en: Volume management
ca: Gestió dels volums

en: Mount:
ca: Muntura:

en: Unmount:
ca: Desm&unta:

en: &Appearance
ca: &Aparença

en: Color theme
ca: Color del tema

en: Custom colors
ca: Colors personalitzats

en: Double click to customize the color
ca: Feu doble clic per personalitzar el color

en: Base color
ca: Color de base

en: Border color
ca: Color del costat

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Selection background color
ca: Color de fons de la selecció

en: Selection text color
ca: Color de la selecció del text

en: File list background color
ca: Color de fons de la llista de fitxers

en: File list text color
ca: Color del text de la llista de fitxers

en: File list highlight color
ca: Color de ressaltat de la llista de fitxers

en: Progress bar color
ca: Color de la barra de progrés

en: Attention color
ca: Color d'atenció

en: Scrollbar color
ca: Color de la barra de desplaçament

en: Screen resolution
ca: Resolució de la pantalla

en: DPI:
ca: PPP:

en: Standard (classic controls)
ca: Estàndard (controls clàssics)

en: Clearlooks (modern looking controls)
ca: Clearlooks (controls amb aspecte modern)

en: Icon theme path
ca: Camí del tema d'icones

en: 	Select path...
ca: 	Seleccioneu el camí...

en: &Fonts
ca: &Tipus de lletra

en: Fonts
ca: Lletres tipogràfiques

en: Normal font:
ca: Tipus de lletra normal:

en:  Select...
ca:  Seleccioneu...

en: Text font:
ca: Tipus de lletra pel text:

en: &Key Bindings
ca: Assignació de &tecles

en: Key Bindings
ca: Assignació de tecles

en: Modify key bindings...
ca: Modifica les assignacions de tecles...

en: Restore default key bindings...
ca: Restaura les assignacions de tecles per defecte...

en: Select an icon theme folder or an icon file
ca: Seleccioneu una carpeta de tema d'icones o un fitxer d'icona

en: Change Normal Font
ca: Canvia la lletra normal

en: Change Text Font
ca: Canvia la lletra del text

en: Create new file
ca: Crea un fitxer nou

en: Create new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Cut to clipboard
ca: Retalla al porta-retalls

en: Paste from clipboard
ca: Enganxa des del porta-retalls

en: Open file
ca: Obre el fitxer

en: Quit application
ca: Surt de l'aplicació

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect all
ca: Deselecciona-ho tot

en: Invert selection
ca: Inverteix la selecció

en: Display help
ca: Mostra l'ajuda

en: Toggle display hidden files
ca: Commuta la visualització de fitxers ocults

en: Toggle display thumbnails
ca: Commuta miniatures de visualització

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Print file
ca: Imprimeix el fitxer

en: Search
ca: Cerca

en: Search previous
ca: Cerca l'anterior

en: Search next
ca: Cerca el següent

en: Vertical panels
ca: Panells verticals

en: Horizontal panels
ca: Panells horitzontals

en: Refresh panels
ca: Refresca els panells

en: Create new symbolic link
ca: Crea un enllaç simbòlic

en: File properties
ca: Propietats del fitxer

en: Move files to trash
ca: Mou els fitxers a la paperera

en: Restore files from trash
ca: Restaura els fitxers de la paperera

en: Delete files
ca: Suprimeix fitxers

en: Copy file names to clipboard
ca: Copia els noms dels fitxers al porta-retalls

en: Create new window
ca: Crea una finestra nova

en: Create new root window
ca: Crea una finestra arrel nova

en: Execute command
ca: Executa l'ordre

en: Launch terminal
ca: Inicia el terminal

en: Mount file system (Linux only)
ca: Munta el sistema de fitxers (només Linux)

en: Unmount file system (Linux only)
ca: Desmunta el sistema de fitxers (només Linux)

en: One panel mode
ca: Mode d'un panell

en: Tree and panel mode
ca: Mode arbre i panell

en: Two panels mode
ca: Mode de dos panells

en: Tree and two panels mode
ca: Mode arbre i dos panells

en: Clear location bar
ca: Neteja la barra de la ubicació

en: Rename file
ca: Reanomena el fitxer

en: Copy files to location
ca: Copia els fitxers a la ubicació

en: Move files to location
ca: Mou els fitxers a la ubicació

en: Symlink files to location
ca: Crea un enllaç simbòlic dels fitxers a la ubicació

en: Add bookmark
ca: Afegeix un punt d'interès

en: Synchronize panels
ca: Sincronitza els panells

en: Switch panels
ca: Canvia els panells

en: Go to trash can
ca: Ves a la paperera

en: Empty trash can
ca: Buida la paperera

en: View
ca: Visualitza

en: Edit
ca: Edita

en: Toggle display hidden folders
ca: Commuta la visualització de carpetes ocultes

en: Filter files
ca: Filtra els fitxers

en: Zoom image to 100%
ca: Apropa la imatge al 100%

en: Zoom to fit window
ca: Encaixa l'ampliació a la finestra

en: Rotate image to left
ca: Girar la imatge cap a l'esquerra

en: Rotate image to right
ca: Girar la imatge a la dreta

en: Mirror image horizontally
ca: Emmiralla horitzontalment la imatge

en: Mirror image vertically
ca: Emmiralla verticalment la imatge

en: Create new document
ca: Crea un document nou

en: Save changes to file
ca: Desa els canvis al fitxer

en: Goto line
ca: Ves a la línia

en: Undo last change
ca: Desfés l'últim canvi

en: Redo last change
ca: Refés l'últim canvi

en: Replace string
ca: Substitueix la cadena

en: Toggle word wrap mode
ca: Commuta el mode d'ajustament de paraula

en: Toggle line numbers mode
ca: Commuta el mode de números de línia

en: Toggle lower case mode
ca: Commuta el mode de minúscules

en: Toggle upper case mode
ca: Commuta el mode majúscules

en: Do you really want to restore the default key bindings?
    
    All your customizations will be lost!
ca: Esteu segur que voleu restaurar assignacions de tecles per defecte?
    
    Es perdran totes les personalitzacions.

en: Restore default key bindings
ca: Restaura les assignacions de tecles per defecte

en: Restart
ca: Reinicia

en: Key bindings will be changed after restart.
    Restart X File Explorer now?
ca: Les assignacions de tecles es canviaran després de reiniciar.
    Voleu reiniciar File Explorer X ara?

en: Preferences will be changed after restart.
    Restart X File Explorer now?
ca: Les preferències es canviaran després de reiniciar.
    Voleu reiniciar File Explorer X ara?

en: &Skip
ca: &Salta

en: Skip A&ll
ca: Salta Tots

en: Source size:
ca: Mida de l'origen:

en: - Modified date:
ca: - Data de modificació:

en: Target size:
ca: Mida de l'objectiu:

en: E&xecute
ca: E&xecuta

en: Execute in Console &Mode
ca: Executa en &mode consola

en: &Close
ca: &Tanca

en: Refresh panel
ca: Refresca el plafó

en: Copy selected files to clipboard
ca: Copia els fitxers seleccionats al porta-retalls

en: Cut selected files to clipboard
ca: Retalla els fitxers seleccionats al porta-retalls

en: Show properties of selected files
ca: Mostra les propietats dels fitxers seleccionats

en: Move selected files to trash can
ca: Mou els fitxers seleccionats a la paperera

en: Delete selected files
ca: Suprimeix els fitxers seleccionats

en: Current folder has been set to '%s'
ca: La carpeta actual s'ha definit a '%s'

en: F&ull file list
ca: &Llista de fitxers completa

en: I&gnore case
ca: I&gnora les majúscules i minúscules

en: &Autosize
ca: Mida &automàtica

en: &Packages query
ca: Consulta de &paquets

en: &Go to parent folder
ca: Ves a la carpeta &pare

en: Copy %s items
ca: Copia els elements %s

en: Move %s items
ca: Mou els elements %s

en: Symlink %s items
ca: Crea enllaços simbòlics per %s elements

en: Character '/' is not allowed in file or folder names, operation cancelled
ca: El caràcter '/' no es permet als noms de fitxer o de carpeta, s'ha cancel·lat l'operació

en: You must enter an absolute path!
ca: Heu d'introduir un camí absolut.

en: 0 item
ca: 0 elements

en: 1 item
ca: 1 element

en: Find files:
ca: Cerca fitxers:

en: Ignore case	Ignore file name case
ca: Ignora maj.	Ignora les majúscules/minúscules als noms dels fitxers

en: Hidden files	Show hidden files and folders
ca: Fitxers ocults	Mostra els fitxers i carpetes ocults

en: In folder:
ca: A la carpeta:

en: 	In folder...
ca: 	A la carpeta...

en: Text contains:
ca: El text conté:

en: Ignore case	Ignore text case
ca: Ignora maj.	Ignora les majúscules/minúscules al text

en: More options
ca: Més opcions

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Reset	Reset search options
ca: Restableix	Restableix les opcions de cerca

en: Min size:
ca: Mida mín.:

en: Filter by minimum file size (kBytes)
ca: Filtra per la mida mínima del fitxer (KB)

en: Max size:
ca: Mida màxima:

en: Filter by maximum file size (kBytes)
ca: Filtra per la mida màxima del fitxer (KB)

en: Last modified before:
ca: Última modificació abans de:

en: Filter by maximum modification date (days)
ca: Filtra per la data de modificació més llunyana (dies)

en: Days
ca: Dies

en: Last modified after:
ca: Última modificació després de:

en: Filter by minimum modification date (days)
ca: Filtra per la data de modificació més pròxima (dies)

en: User:
ca: Usuari:

en: 	Filter by user name
ca: 	Filtra per nom d'usuari

en: Group:
ca: Grup:

en: 	Filter by group name
ca: 	Filtra per nom del grup

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: File
ca: Fitxer

en: Pipe
ca: Conducte

en: 	Filter by file type
ca: 	Filtra per tipus de fitxer

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: 	Filter by permissions (octal)
ca: 	Filtra per permisos (octal)

en: Empty files:
ca: Fitxers buits:

en: 	Empty files only
ca: 	Només fitxers buits

en: Follow symbolic links:
ca: Segueix els enllaços simbòlics:

en: 	Search while following symbolic links
ca: 	Cerca mentre se segueixen els enllaços simbòlics

en: Non recursive:
ca: No recursiu:

en: 	Don't search folders recursively
ca: 	No cerquis a carpetes recursivament

en: Ignore other file systems:
ca: Ignora els altres sistemes de fitxers:

en: 	Don't search in other file systems
ca: 	No cerquis en altres sistemes de fitxers

en: &Start	Start the search (F3)
ca: &Inicia	Inicia la cerca (F3)

en: &Stop	Stop the search (Esc)
ca: &Atura	Atura la cerca (Esc)

en: Search started - Please wait...
ca: La cerca ha començat - Espereu...

en:  items
ca:  elements

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Input / Output error
ca: Error d'entrada/sortida

en: Search stopped...
ca: La cerca s'ha aturat...

en: Select path
ca: Seleccioneu el camí

en: Create new symlink
ca: Crea un enllaç simbòlic

en: Restore selected files from trash can
ca: Restaura els fitxers seleccionats de la paperera

en: Launch Xfe
ca: Posa en funcionament Xfe

en: Search files and folders...
ca: Cerca fitxers i carpetes...

en: Mount (Linux only)
ca: Munta (només Linux)

en: Unmount (Linux only)
ca: Desmunta (només Linux)

en: Show one panel
ca: Mostra un panell

en: Show tree and panel
ca: Mostra un panell i un arbre

en: Show two panels
ca: Mostra dos panells

en: Show tree and two panels
ca: Mostra tres i dos panells

en: Clear location
ca: Neteja l'ubicació

en: Go to location
ca: Ves a la ubicació

en: New fo&lder...
ca: D&irectori nou...

en: Go &home
ca: Ves a la carpeta d'usuari

en: &Refresh
ca: &Refresca

en: &Copy to...
ca: &Copia a...

en: &Symlink to...
ca: Enllaça &simbòlicament a...

en: &Properties
ca: &Propietats

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Select all
ca: &Selecciona-ho tot

en: &Deselect all
ca: _Desselecciona-ho tot

en: &Invert selection
ca: &Inverteix la selecció

en: P&references
ca: P&referències

en: &General toolbar
ca: Barra d'eines &general

en: &Tools toolbar
ca: Barra d'eines

en: &Panel toolbar
ca: Mostra la &barra d'eines

en: &Location bar
ca: Barra de la &ubicació

en: &Status bar
ca: Barra d'e&stat

en: &One panel
ca: &Un panell

en: T&ree and panel
ca: T&res i un panells

en: Two &panels
ca: Dos &panells

en: Tr&ee and two panels
ca: Dos i tres panells

en: &Vertical panels
ca: Panells &verticals

en: &Horizontal panels
ca: Panells &horitzontal

en: &Add bookmark
ca: &Afegeix un marcador

en: &Clear bookmarks
ca: &Esborra els marcadors

en: &Bookmarks
ca: Ad&reces d'interès

en: &Filter...
ca: &Filtre...

en: &Thumbnails
ca: Minia&tures

en: &Big icons
ca: Icones grans

en: T&ype
ca: T&ipus

en: D&ate
ca: D&ata

en: Us&er
ca: U&suari

en: Gr&oup
ca: Gr&up

en: Fol&ders first
ca: Carp&etes primer

en: &Left panel
ca: &Panell esquerre

en: &Filter
ca: &Filtre

en: &Folders first
ca: Carp&etes primer

en: &Right panel
ca: Panell d&ret

en: New &window
ca: Finestra no&va

en: New &root window
ca: Finestra &arrel nova

en: E&xecute command...
ca: E&xecuta l'ordre...

en: &Synchronize panels
ca: &Sincronitza els panells

en: Sw&itch panels
ca: &Intercanvia els panells

en: Go to script folder
ca: Ves a la carpeta de l'script

en: &Search files...
ca: Cerca fitxer&s...

en: &Unmount
ca: Desm&unta

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Go to trash
ca: Ves a la paperera

en: &Trash size
ca: Mida de la &paperera

en: &Empty trash can
ca: Buida la pap&erera

en: T&rash
ca: Paperera

en: &Help
ca: A&juda

en: &About X File Explorer
ca: &Quant al X File Explorer

en: Running Xfe as root!
ca: S'està executant Xfe com a root.

en: Starting from Xfe 1.32, the location of the configuration files has changed to '%s'.
    Note you can manually edit the new configuration files to import your old customizations...
ca: A partir de Xfe 1.32, la ubicació dels fitxers de configuració ha canviat a '%s'.
    Tingueu en compte que podeu editar manualment els nous fitxers de configuració per importar les personalitzacions anteriors...

en: Can't create Xfe config folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de configuració del Xfe %s: %s

en: Can't create Xfe config folder %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de configuració del Xfe %s

en: No global xferc file found! Please select a configuration file...
ca: No s'ha troba el fitxer global xferc. Seleccioneu un fitxer de configuració...

en: XFE configuration file
ca: Fitxer de configuració del XFE

en: Xfe cannot run without a global xferc configuration file
ca: Xfe no es pot executar sense un fitxer global xferc

en: Can't create trash can 'files' folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta "fitxers" per la paperera %s: %s

en: Can't create trash can 'files' folder %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta "fitxers" per la paperera %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta "info" per la paperera %s: %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta "info" per la paperera %s

en: Help
ca: Ajuda

en: X File Explorer Version %s
ca: Quant al X File Explorer versió %s

en: Based on X WinCommander by Maxim Baranov
ca: Basat en X WinCommander per Maxim Baranov

en: About X File Explorer
ca: Quant al X File Explorer

en: &Panel
ca: Vista de &panell

en: Execute the command:
ca: Executa l'ordre:

en: Console mode
ca: Mode de consola

en: Search files and folders
ca: Cerca fitxers i carpetes

en: Do you really want to empty the trash can?
ca: Esteu segur que voleu buidar la paperera?

en:  in
ca:  en

en: 
    
    All items will be definitively lost!
ca: 
    
    Es perdran tots els articles.

en: Trash size: %s (%s files, %s subfolders)
    
    Modified date: %s
ca: Mida de la paperera: %s (%s fitxers, %s subcarpetes)
    
    Data de modificació: %s

en: Trash size
ca: Mida de la paperera

en: Trash can 'files' folder %s is not readable!
ca: La carpeta "fitxers" de la paperera %s no és llegible.

en: Command not found: %s
ca: No s'ha trobat l'ordre: %s

en: Invalid file association: %s
ca: L'associació del fitxer no és vàlida: %s

en: File association not found: %s
ca: No s'ha trobat l'associació del fitxer: %s

en: &Preferences
ca: &Preferències

en: Open package file
ca: Obra un paquet

en: &Open...
ca: &Obre...

en: &Toolbar
ca: &Barra d'eines

en: &About X File Package
ca: Quant &a X File Package

en: &Uninstall
ca: Desinstal·la

en: &Install/Upgrade
ca: &Instal·la/Actualitza

en: &Description
ca: &Descripció

en: File &List
ca: &Llista de fitxers

en: X File Package Version %s is a simple rpm or deb package manager.
ca: El X File Package versió %s és un gestor de paquets simple per a rpm o deb.

en: About X File Package
ca: Quant al X File Package

en: RPM source packages
ca: Paquets font RPM

en: RPM packages
ca: Paquets RPM

en: DEB packages
ca: Paquets DEB

en: Open Document
ca: Obre el document

en: No package loaded
ca: No s'ha carregat cap paquet

en: Unknown package format
ca: Format de paquet desconegut

en: Install/Upgrade Package
ca: Instal·la/actualitza un paquet

en: Uninstall Package
ca: Desinstal·la un paquet

en: [RPM package]
ca: [paquet RPM]

en: [DEB package]
ca: [paquet DEB]

en: Query of %s failed!
ca: Ha fallat la sol·licitud de %s.

en: Error Loading File
ca: Error en carregar el fitxer

en: Unable to open file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: GIF Image
ca: Imatge GIF

en: BMP Image
ca: Imatge BMP

en: XPM Image
ca: Imatge XPM

en: PCX Image
ca: Imatge PCX

en: ICO Image
ca: ICO imatge

en: RGB Image
ca: Imatge RGB

en: XBM Image
ca: Imatge XBM

en: TARGA Image
ca: Imatge TARGA

en: PPM Image
ca: Imatge PPM

en: PNG Image
ca: Imatge PNG

en: JPEG Image
ca: Imatge JPEG

en: TIFF Image
ca: Imatge TIFF

en: &Image
ca: &Imatge

en: Open
ca: Obre

en: Open image file.
ca: Obre un fitxer d'imatge.

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print image file.
ca: Imprimeix el fitxer d'imatge.

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom in image.
ca: Amplia la imatge.

en: Zoom out
ca: Disminueix el zoom

en: Zoom out image.
ca: Allunya la imatge.

en: Zoom 100%
ca: Amplia al 100%

en: Zoom image to 100%.
ca: Amplia la imatge al 100%.

en: Zoom to fit
ca: Escala per a encabir

en: Zoom to fit window.
ca: Adapta l'ampliació a la finestra.

en: Rotate left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate left image.
ca: Girar la imatge a l'esquerra.

en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

en: Rotate right image.
ca: Girar la imatge a la dreta.

en: Mirror horizontally
ca: Emmiralla horitzontalment

en: Mirror image horizontally.
ca: E&mmiralla la imatge horitzontalment.

en: Mirror vertically
ca: Emmiralla verticalment

en: Mirror image vertically.
ca: Emmiralla la imatge &verticalment.

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: &Clear recent files
ca: &Esborra els fitxers recents

en: Clear recent file menu.
ca: Neteja el menú de fitxers recents.

en: Quit Xfi.
ca: Surt del Xfi.

en: Zoom &in
ca: _Amplia

en: Zoom &out
ca: _Redueix

en: Zoo&m 100%
ca: A&mplia al 100%

en: Zoom to fit &window
ca: Encaixa l'ampliació a la finestra

en: Rotate &right
ca: Gira a la &dreta

en: Rotate right.
ca: Gira a la dreta.

en: Rotate &left
ca: Gira a l'&esquerra

en: Rotate left.
ca: Gira a l'esquerra.

en: Mirror &horizontally
ca: Emmiralla &horitzontalment

en: Mirror horizontally.
ca: Emmiralla &horitzontalment.

en: Mirror &vertically
ca: Emmiralla &verticalment

en: Mirror vertically.
ca: Emmiralla &verticalment.

en: Show hidden files and folders.
ca: Mostra els fitxers i carpetes ocults.

en: Show image thumbnails.
ca: Mostra les miniatures de les imatges.

en: Display folders with big icons.
ca: Mostra les carpetes amb icones grans.

en: Display folders with small icons.
ca: Mostra les carpetes amb icones petites.

en: &Detailed file list
ca: Llista de fitxers &detallada

en: Display detailed folder listing.
ca: Mostra la llista detallada de carpetes.

en: View icons row-wise.
ca: Veure els icones per fila.

en: View icons column-wise.
ca: Veure els icones per columna.

en: Autosize icon names.
ca: Canvia la mida automàticament dels noms dels icones.

en: Display toolbar.
ca: Mostra la barra d'eines.

en: &File list
ca: Llista de &fitxers

en: Display file list.
ca: Mostra la llista de fitxers.

en: File list &before
ca: Llista de fitxers prè&via

en: Display file list before image window.
ca: Mostra la llista de fitxers abans que la finestra d'imatge.

en: &Filter images
ca: &Filtra les imatges

en: List only image files.
ca: Mostra només els fitxers d'imatge.

en: Fit &window when opening
ca: Ajusta la finestra en obrir

en: Zoom to fit window when opening an image.
ca: Ajusta l'ampliació a la finestra en obrir una imatge.

en: &About X File Image
ca: Qu&ant a X File Image

en: About X File Image.
ca: Quant al X File Image.

en: X File Image Version %s is a simple image viewer.
ca: El X File Image versió %s és un visor d'imatges simple.

en: About X File Image
ca: Quant a X File Image

en: Error Loading Image
ca: S'ha produït un error en carregar la imatge

en: Unsupported type: %s
ca: Tipus no suportat: %s

en: Unable to load image, the file may be corrupted
ca: No s'ha pogut carregar la imatge, pot ser que el fitxer sigui corrupte

en: Change will be taken into account after restart.
    Restart X File Image now?
ca: El canvi s'aplicarà després de reiniciar.
    Voleu reiniciar el X File Explorer ara?

en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Print command: 
    (ex: lpr -P <printer>)
ca: Ordre d'impressió: 
    (p. ex: lpr -P <impressora>)

en: XFileWrite Preferences
ca: Preferències del XFileWrite

en: Wrap margin:
ca: Marge d'ajustament:

en: Tabulation size:
ca: Mida de la tabulació:

en: Strip carriage returns:
ca: Elimina els retorns de carro:

en: Lines
ca: Línies

en: Background:
ca: Fons:

en: Selected text background:
ca: Fons de text seleccionat:

en: Selected text:
ca: Text seleccionat:

en: Highlighted text background:
ca: Fons de text ressaltat:

en: Highlighted text:
ca: Text ressaltat:

en: Line numbers background:
ca: Números de línia del fons:

en: Line numbers foreground:
ca: Números de línia en primer pla:

en: &Search
ca: &Cerca

en: &Window
ca: &Finestra

en:   Lines:
ca:  Línies:

en:   Line:
ca:  Línia:

en: New
ca: Nou

en: Create new document.
ca: Crea un nou document.

en: Open document file.
ca: Obre el document.

en: Save
ca: Desa

en: Save document.
ca: Desa el document.

en: Close
ca: Tanca

en: Close document file.
ca: Tanca el document.

en: Print document.
ca: Imprimeix el document.

en: Quit
ca: Surt

en: Quit X File Write.
ca: Surt del fitxer X Write.

en: Copy selection to clipboard.
ca: Copia la selecció al porta-retalls.

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut selection to clipboard.
ca: Retalla la selecció al porta-retalls.

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste clipboard.
ca: Enganxa el porta-retalls.

en: Goto line number.
ca: Ves al número de línia.

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo last change.
ca: Desfés l'últim canvi.

en: Redo
ca: Refès

en: Redo last undo.
ca: Refés l'últim «desfés».

en: Search text.
ca: Cerca text.

en: Search selection backward
ca: Cerca la selecció endarrere

en: Search backward for selected text.
ca: Cerca cap enrere per al text seleccionat.

en: Search selection forward
ca: Cerca la selecció cap endavant

en: Search forward for selected text.
ca: Cerca cap endavant per al text seleccionat.

en: Word wrap on
ca: Activa l'ajustament de paraules

en: Set word wrap on.
ca: Habilita l'ajustament de paraules.

en: Word wrap off
ca: Desactiva l'ajustament de paraules

en: Set word wrap off.
ca: Deshabilita l'ajustament de paraules.

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show line numbers.
ca: Mostra els números de línia.

en: Hide line numbers
ca: Amaga els números de línia

en: Hide line numbers.
ca: Amaga els números de línia.

en: &New
ca: &Nou

en: Save changes to file.
ca: Desa els canvis al fitxer.

en: Save &As...
ca: Des&a com a...

en: Save document to another file.
ca: Desa el document en un altre fitxer.

en: Close document.
ca: Tanca el document.

en: &Clear Recent Files
ca: &Esborra els fitxers recents

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: &Refés

en: Revert to &saved
ca: Reverteix al &desat

en: Revert to saved document.
ca: Reverteix el document desat.

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: Paste from clipboard.
ca: Enganxa des del porta-retalls.

en: Lo&wer-case
ca: Minúscu&les

en: Change to lower case.
ca: Canvia a minúscules.

en: Upp&er-case
ca: Majúscul&es

en: Change to upper case.
ca: Canvia a majúscules.

en: &Goto line...
ca: &Ves a la línia...

en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

en: &Status line
ca: Línia d'e&stat

en: Display status line.
ca: Mostra la línia d'estat.

en: &Search...
ca: &Cerca...

en: Search for a string.
ca: Cerca una cadena.

en: &Replace...
ca: &Substitueix...

en: Search for a string and replace with another.
ca: Cerca una cadena i substitueix-la per una altra.

en: Search sel. &backward
ca: Cerca la sel. &endarrere

en: Search sel. &forward
ca: Cerca la sel. &endavant

en: &Word wrap
ca: &Ajusta les paraules

en: Toggle word wrap mode.
ca: Commuta el mode d'ajustament de paraules.

en: &Line numbers
ca: Números de &línia

en: Toggle line numbers mode.
ca: Commuta el mode de números de línia.

en: &Overstrike
ca: &Superposició

en: Toggle overstrike mode.
ca: Commuta el mode superposició.

en: &Font...
ca: &Lletra...

en: Change text font.
ca: Canvia la lletra del text.

en: &More preferences...
ca: &Més preferències...

en: Change other options.
ca: Canvieu més opcions.

en: &About X File Write
ca: Quant &al X File Write

en: About X File Write.
ca: Quant al X File Write.

en: File is too big: %s (%d bytes)
ca: El fitxer és massa gros: %s (%d octets)

en: Unable to read file: %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer: %s

en: Error Saving File
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer

en: Unable to save file: %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s

en: Not enough space left on device, unable to save file: %s
    
    => To prevent losing data, you should save this file to another device before exiting!
ca: No hi ha espai suficient al dispositiu, no s’ha pogut desar el fitxer: %s
    
    => Per evitar la pèrdua de dades, hauríeu de desar el fitxer a un altre dispositiu abans de sortir.

en: File is too big: %s
ca: El fitxer és massa gros: %s

en: File: %s truncated.
ca: El fitxer %s està truncat.

en: untitled
ca: sense títol

en: untitled%d
ca: sense títol %d

en: X File Write Version %s is a simple text editor.
ca: El X File Write versió %s és un editor de text simple.

en: About X File Write
ca: Quant al X File View

en: Change Font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: Text Files
ca: Fitxers de text

en: C Source Files
ca: Fitxers font de C

en: C++ Source Files
ca: Fitxers font de C++

en: C/C++ Header Files
ca: Fitxers de capçalera de C/C++

en: HTML Files
ca: Fitxers HTML

en: PHP Files
ca: Fitxers PHP

en: Unsaved Document
ca: Document no desat

en: Save %s to file?
ca: Voleu desar %s al fitxer?

en: Save Document
ca: Desa el document

en: Overwrite Document
ca: Sobreescriu el document

en: Overwrite existing document: %s?
ca: Voleu sobreescriure el document existent: %s?

en:  (changed)
ca:  (canviat)

en:  (read only)
ca:  (només de lectura)

en: READ ONLY
ca: NOMÉS LECTURA

en: OVR
ca: SOBR

en: File Was Changed
ca: El fitxer es va canviar

en: %s
    was changed by another program. Reload this file from disk?
ca: %s
    ha estat canviat per un altre programa. Voleu tornar a carregar el fitxer del disc?

en: Replace
ca: Substitueix

en: Goto Line
ca: Ves a la línia

en: &Goto line number:
ca: &Ves al número de línia:

en: Root folder
ca: Carpeta arrel

en: Ready.
ca: A punt.

en: &Replace
ca: &Reemplaça

en: Re&place All
ca: Reem&plaça-ho tot

en: Search for:
ca: Cerca per:

en: Replace with:
ca: Substitueix per:

en: Ex&act
ca: Ex&acte

en: &Ignore Case
ca: &Ignora les majúscules

en: E&xpression
ca: E&xpressió

en: &Backward
ca: &Enrere

en: &Global Key Bindings
ca: Assignacions de tecles &globals

en: These key bindings are common to all Xfe applications.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
ca: Aquestes assignacions de tecles són comunes a totes les aplicacions Xfe.
    Feu doble clic sobre un element per modificar l'assignació seleccionada...

en: Xf&e Key Bindings
ca: Assignació de tecles del Xf&e

en: These key bindings are specific to the X File Explorer application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
ca: Aquestes assignacions de tecles són específiques de l'aplicació X File Explorer.
    Feu doble clic sobre un element per modificar l'assignació seleccionada...

en: Xf&i Key Bindings
ca: Assignació de tecles del Xf&i

en: These key bindings are specific to the X File Image application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
ca: Aquestes assignacions de tecles són específiques de l'aplicació X File Image.
    Feu doble clic sobre un element per modificar l'assignació seleccionada...

en: Xf&w Key Bindings
ca: Assignació de tecles del Xf&w

en: These key bindings are specific to the X File Write application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
ca: Aquestes assignacions de tecles són específiques de l'aplicació X File Write.
    Feu doble clic sobre un element per modificar l'assignació seleccionada...

en: Action Name
ca: Nom de l'acció

en: Registry Key
ca: Registra la tecla

en: Key Binding
ca: Assignació de tecles

en: Press the combination of keys you want to use for the action: %s
ca: Premeu la combinació de tecles que voleu utilitzar per a l'acció: %s

en: [Press space to disable the key binding for this action]
ca: [Premeu l'espai per desactivar l'assignació per a aquesta acció]

en: Modify Key Binding
ca: Modifica les assignacions de tecles

en: The key binding %s is already used in the global section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
ca: L'assignació de tecles %s ja s'utilitza a la secció global.
    Hauríeu d'esborrar la l'assignació existent abans d'assignar-la de nou.

en: The key binding %s is already used in the Xfe section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
ca: L'assignació de tecles %s ja s'utilitza a la secció Xfe.
    Hauríeu d'esborrar la l'assignació existent abans d'assignar-la de nou.

en: The key binding %s is already used in the Xfi section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
ca: L'assignació de tecles %s ja s'utilitza a la secció Xfi.
    Hauríeu d'esborrar la l'assignació existent abans d'assignar-la de nou.

en: The key binding %s is already used in the Xfw section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
ca: L'assignació de tecles %s ja s'utilitza a la secció Xfw.
    Hauríeu d'esborrar la l'assignació existent abans d'assignar-la de nou.

en: Error: Can't enter folder %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut introduir la carpeta %s: %s

en: Error: Can't enter folder %s
ca: Error: No s'ha pogut accedir a la carpeta %s

en: Error: Can't open display
ca: Error: No s'ha pogut obrir la visualització

en: Start of %s
ca: Inici de %s

en: Error: Can't execute command %s
ca: Error: No s'ha pogut executar l'ordre %s

en: Error: Can't close folder %s
ca: Error: No s'ha pogut tancar el directori %s

en: copy
ca: copia

en: Error: Can't read group list: %s
ca: Error: No s'ha pogut llegir la llista de grups: %s

en: Error: Can't read group list
ca: Error: No s'ha pogut llegir la llista de grups

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: A lightweight file manager for X Window
ca: Un gestor de fitxers lleuger per a X Window

en: Image Viewer
ca: Visor d'imatges

en: A simple image viewer for Xfe
ca: Un visor d'imatges simple per a Xfe

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: A simple text editor for Xfe
ca: Un editor de text simple per a Xfe

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: A simple package manager for Xfe
ca: Un gestor de paquets simple per a Xfe

en: Run Xfe as root
ca: Executa Xfe com a root

en: Authentication is required to run Xfe as root
ca: Es requereix autenticació per a executar Xfe com a root
