xfe 1.32.2 - en to bs translation catalogue (461 entries)

en: Add To Archive
bs: Dodaj u arhivu

en: &Accept
bs: &Prihvati

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: New archive name:
bs: Ime nove arhive:

en: => Warning: file name is not UTF-8 encoded!
bs: => Upozorenje: naziv datoteke nije kodiran sa UTF-8!

en: 	Select Destination...
bs: 	Izaberi odredište ...

en: tar.gz	Archive format tar.gz
bs: tar.gz	Format arhive je tar.gz

en: zip	Archive format zip
bs: zip 	Format arhive je zip

en: 7z	Archive format 7z
bs: 7z	Format arhive je 7z

en: rar	Archive format rar
bs: rar	Format arhive je rar

en: tar.bz2	Archive format tar.bz2
bs: tar.bz2 	Format arhive je tar.bz2

en: tar.xz	Archive format tar.xz
bs: tar.xz	Format arhive je tar.xz

en: tar.zst	Archive format tar.zst
bs: tar.zst	Format arhive je tar.zst

en: tar	Archive format tar
bs: tar	Format arhive je tar

en: gz	Archive format gz
bs: gz	Format arhive je gz

en: bz2	Archive format bz2
bs: bz2	Format arhive je bz2

en: xz	Archive format xz
bs: xz	Format arhive je xz

en: zst	Archive format zst
bs: zst	Format arhive je zst

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: PNG Images
bs: PNG slike

en: GIF Images
bs: GIF slike

en: BMP Images
bs: BMP slike

en: Select an Icon File
bs: Odaberite ikonu

en: Color Dialog
bs: Dijalog boja

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: C&ut
bs: Izre&ži

en: &Paste
bs: &Umetni

en: Cl&ose
bs: Zatv&ori

en: Error
bs: Greška

en: 
    >>>> COMMAND CANCELLED <<<<
bs: 
    >>>> KOMANDA OBUSTAVLJENA <<<

en: 
    >>>> END OF COMMAND <<<<
bs: 
    >>>> KRAJ KOMANDE <<<<

en: Type:
bs: Tip:

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Copy Here
bs: Kopiraj ovdje

en: Move Here
bs: Premjesti ovdje

en: Link Here
bs: Link ovdje

en: Cancel
bs: Odustani

en: Copy file operation cancelled!
bs: Operacija kopiranja otkazana

en: Move file operation cancelled!
bs: Otkazana je operacije premještanja datoteka!

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Move
bs: Premjesti

en: Symlink
bs: Simlink

en: To:
bs: Za:

en: An error has occurred during the move file operation!
bs: Dogodila se greška pri premještanju datoteke!

en: An error has occurred during the copy file operation!
bs: Dogodila se greška pri kopiranju daoteke!

en: Mount point %s is not responding...
bs: Tačka montiranja %s ne reagira ...

en: Folder
bs: Direktorij

en: Mount Point
bs: Tačka montiranja

en: Link to Folder
bs: Link prema folderu

en: Name:
bs: Ime:

en: Size in root:
bs: Veličina u root:

en: Type:
bs: Tip:

en: Modified date:
bs: Datum izmjene :

en: User:
bs: Korisnik:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Permissions:
bs: Dozvole:

en: Deletion date:
bs: Datum brisanja:

en: Folders
bs: Folderi

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Show Hidden Folders
bs: Prikaži skrivene direktorije

en:  Permission to: %s denied.
bs: Dozvola za:%s je odbijena.

en: Folder %s doesn't exist
bs: Direktorij %s ne postoji

en: Name:
bs: Ime:

en: Location:
bs: Lokacija:

en: New &Folder...
bs: Novi &direktorij...

en: &Hidden Folders
bs: &Skrivene datoteke

en: &Reverse Order
bs: &Obrnuti poredak

en: E&xpand Tree
bs: P&roširi stablo

en: Collap&se Tree
bs: Skrat&i stablo

en: M&ount
bs: M&ontiraj

en: Unmoun&t
bs: Demon&tiraj

en: &Add to Archive...
bs: &Dodaj u arhivu ...

en: Re&name...
bs: Preime&nuj ...

en: Cop&y to...
bs: Ko&piraj u ...

en: &Move to...
bs: &Premjesti u ...

en: Symlin&k to...
bs: Simlin&k u ...

en: Mo&ve to Trash
bs: Pre&mjesti u smeće

en: &Delete
bs: &Obriši

en: Prop&erties
bs: O&sobine

en: Create Archive
bs: Stvori arhivu

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Copy to
bs: Kopiraj u

en: Move
bs: Premjesti

en: Symlink
bs: Simlink

en: Can't write to %s: Permission denied
bs: Ne može zapisivati u %s: Dozvola odbijena

en: %s is not a folder
bs: %s nije direktorij

en: An error has occurred during the symlink operation!
bs: Dogodila se greška pri operaciji symlink!

en: Symlink operation cancelled!
bs: Symlink operacija otkazana!

en: Confirm Delete
bs: Potvrdi brisanje

en: Delete folder operation cancelled!
bs: Operacija brisanja direktorija je otkazana!

en: Confirm Trash
bs: Potvrdi smeće

en: Move to Trash
bs: Premjesti u smeće

en: An error has occurred during the move to trash operation!
bs: Greška prilikom premještanja u kantu za smeće!

en: Move to trash folder operation cancelled!
bs: Otkazana operacija premještanja u kantu za smeće

en: Create new folder:
bs: Napravi novi direktorij:

en: New Folder
bs: Novi direktorij:

en: File or folder %s already exists
bs: Datoteka ili direktorij %s već postoji

en: Mount file system...
bs: Montirnje datotečnog sistema...

en: Unmount file system...
bs: Demontiranje datotečnog sistema ...

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: Changing permissions...
bs: Izmjena dozvola ...

en: File:
bs: Datoteka :

en: Changing owner...
bs: Promjena vlasnika...

en: Confirm Overwrite
bs: Potvrdi prepisivanje

en: Source %s doesn't exist
bs: Izvor %s ne postoji

en: Extract archive
bs: Otpakuj arhivu

en: Add to Archive
bs: Dodaj u arhivu

en: Success
bs: Uspjeh

en: Folder %s was successfully mounted.
bs: Direktorij %s je uspješno montiran.

en: Folder %s was successfully unmounted.
bs: Direktorij %s je uspješno nemontiran.

en: Install / Upgrade Package
bs: Instalacija/Unaprijeđenje Paketa

en: Uninstall Package
bs: Deinstaliraj Paket

en: &File Name:
bs: &Naziv datoteke:

en: &OK
bs: &U redu

en: File F&ilter:
bs: &Filter datoteka:

en: Read Only
bs: Samo za čitanje

en: Create new folder...
bs: Napravi novi direktorij...

en: New File
bs: Nova datoteka

en: Go Ho&me
bs: Idi na &početni

en: Go &Work
bs: Idi na radni

en: New &File...
bs: Nova &datoteka...

en: New F&older...
bs: Novi direkt&orij...

en: &Hidden Files
bs: &Skrivene datoteke

en: Thum&bnails
bs: S&ličice

en: B&ig Icons
bs: Veli&ke ikone

en: &Small Icons
bs: &Male ikone

en: &Rows
bs: &Redovi

en: &Columns
bs: &Kolone

en: &Name
bs: &Ime

en: Si&ze
bs: Ve&ličina

en: &Type
bs: &Vrsta

en: E&xtension
bs: Ek&stenzija

en: &Date
bs: &Datum

en: &Permissions
bs: &Dozvole

en: &Link
bs: &Veza

en: Re&verse Order
bs: Suprotni poredak

en: Character Device
bs: Znakovni uređaj

en: Block Device
bs: Blok uređaj

en: Named Pipe
bs: Imenovana cijev

en: Socket
bs: Soket

en: Executable
bs: Izvršna

en: Document
bs: Dokument

en: Broken Link
bs: Neispravan link

en: Unable to load image
bs: Nije moguće učitati sliku

en: Command log
bs: Bilješke komandi

en: Move to trash file operation cancelled!
bs: Operacija premještanja datoteke u smeće otkazana!

en: Delete file operation cancelled!
bs: Otkazana operacija brisanja datoteke!

en: Create new file:
bs: Napravite novu datoteku:

en: Open With
bs: Otvori S

en: A&ssociate
bs: P&ridruži

en: &Mount
bs: &Montiraj

en: Unmount
bs: Demontiraj

en: Open &With...
bs: Otvori &s ...

en: &Open
bs: &Otvori

en: &Extract Here
bs: &Izdvoji ovdje

en: E&xtract to...
bs: I&zdovoji u ...

en: &Extract here
bs: &Izdvoji ovdje

en: &View
bs: &Prikaz

en: Install / Up&grade
bs: Instaliranje/Ažu&riranje

en: Un&install
bs: De&instaliranje

en: Copy &to...
bs: Kopiraj &u ...

en: Create archive
bs: Stvori arhivu

en: Extract Archive
bs: Otpakuj arhivu

en: Package Install / Upgrade
bs: Instalacija/nadogradnja paketa

en: Package Uninstall
bs: Deinstalacija paketa

en: No compatible package manager (rpm or dpkg) found!
bs: Nije pronađen kompatibilan upravljač paketima (rpm ili dpkg) !

en: Information
bs: Informacije

en: 0 bytes
bs: 0 bajtova

en: &Family:
bs: &Porodica:

en: &Weight:
bs: &Težina:

en: &Style:
bs: &Stil:

en: Si&ze:
bs: Ve&ličina:

en: Character Set:
bs: Skup znakova:

en: Any
bs: Bilo koji

en: West European
bs: Zapadno-evropski

en: East European
bs: Istočno-evropski

en: South European
bs: Južno-evropski

en: North European
bs: Severno-evropski

en: Cyrillic
bs: Ćirilica

en: Arabic
bs: Arapski

en: Greek
bs: Grčki

en: Hebrew
bs: Hebrejski

en: Turkish
bs: Turski

en: Nordic
bs: Nordijske

en: Baltic
bs: Baltički

en: Celtic
bs: Keltski

en: Russian
bs: Ruski

en: Central European (cp1250)
bs: Centralno-evropski (cp1250)

en: Russian (cp1251)
bs: Ruski (cp1251)

en: Greek (cp1253)
bs: Grčki (cp1253)

en: Turkish (cp1254)
bs: Turski (cp1254)

en: Hebrew (cp1255)
bs: Hebrejski (cp1255)

en: Arabic (cp1256)
bs: Arapski (cp1256)

en: Baltic (cp1257)
bs: Baltički (cp1257)

en: Thai (cp874)
bs: Tajlandski (cp874)

en: UNICODE
bs: Unicode

en: Set Width:
bs: Postavi Širinu:

en: Ultra condensed
bs: Ultra kondenzirano

en: Extra condensed
bs: Extra kondenzirano

en: Condensed
bs: Kondenzirano

en: Semi condensed
bs: Polu kondenzirano

en: Normal
bs: Normalno

en: Semi expanded
bs: Polu prošireno

en: Expanded
bs: Prošireno

en: Extra expanded
bs: Ekstra prošireno

en: Ultra expanded
bs: Ultra prošireno

en: Pitch:
bs: Oblik:

en: Fixed
bs: Fiksno

en: Scalable:
bs: Skalabilno:

en: All Fonts:
bs: Svi Fontovi:

en: Preview:
bs: Pregled:

en: Size
bs: Veličina

en: Name
bs: Ime

en: Type
bs: Vrsta

en: Extension
bs: Ekstenzija

en: Modified Date
bs: Modifikovan Datum

en: User
bs: Korisnik

en: Group
bs: Grupa

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Link
bs: Veza

en: Select an Executable File
bs: Izaberite izvršnu datoteku

en: &No
bs: &Ne

en: &Yes
bs: &Da

en: &Quit
bs: &Izađi

en: &Save
bs: &Spremi

en: Yes for &All
bs: Da za &sve

en: Enter user password:
bs: Unesite korisničku lozinku:

en: Enter root password:
bs: Unesite root lozinku:

en: &Skip
bs: &Preskoči

en: Skip A&ll
bs: Preskoči S&ve

en: File system
bs: Datotečni sistem

en: Preferences
bs: Postavke

en: Current Theme
bs: Trenutne teme

en: &General
bs: &Opće

en: Use trash can for file deletion (safe delete)
bs: Koristi kantu za brisanje datoteka (sigurno brisanje)

en: Include a command to bypass the trash can (permanent delete)
bs: Uključi naredbu da se zaobiđe kanta za smeće (stalno brisanje)

en: Auto save layout
bs: Automatsko spremanje rasporeda

en: Single click file open
bs: Jednim klikom otvara se datoteka

en: &Dialogs
bs: &Dijalozi

en: Confirmations
bs: Potvrde

en: Confirm copy/move/rename/symlink
bs: Potvrdite kopiranje/premještanje/preimenovanje/simlink

en: Confirm drag and drop
bs: Potvrdi povlačenje i ispuštanje

en: Confirm delete
bs: Potvrdi brisanje

en: Confirm overwrite
bs: Potvrdi prepisivanje

en: Warnings
bs: Upozorenja

en: Warn when mount points are not responding
bs: Upozori kada tačke montiranja ne reaguju

en: Warn if running as root
bs: Upozori ako se izvodi kao root

en: Mouse scrolling speed:
bs: Brzina skrola miša:

en: Thumbnails
bs: Sličice

en: Root Mode
bs: Root režim

en: Authentication using sudo (uses user password)
bs: Autentifikacija pomoću sudo (koristi korisničku lozinku)

en: Authentication using su (uses root password)
bs: Autentifikacija pomoću su (koristi root lozinku)

en: File &List
bs: &Lista datoteka

en: &Programs
bs: &Programi

en: 	Select file...
bs: 	Odaberi datoteku...

en: Color Theme
bs: Teme boja

en: Custom Colors
bs: Vlastite boje

en: Base color
bs: Osnovna boja

en: Border color
bs: Boja ivice

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Selection background color
bs: Boja pozadine izbora

en: File list background color
bs: Boja pozadine popisa datoteka

en: File list highlight color
bs: Boja isticanja popisa datoteka

en: Icon Theme Path
bs: Staza tema ikona

en: 	Select path...
bs: 	Izbor staze...

en: &Fonts
bs: &Fontovi

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Normal font:
bs: Normalni Font:

en:  Select...
bs:  Izaberi...

en: Text font:
bs: Font teksta:

en: Select an executable file
bs: Izaberite izvršnu datoteku

en: Change Normal Font
bs: Promijeni Normalna slova

en: Change Text Font
bs: Promijeni tekst font

en: Search
bs: Traži

en: Execute command
bs: Izvrši naredbu

en: Empty trash can
bs: Isprazni kantu

en: Read
bs: Čitanje

en: Write
bs: Pisanje

en: Execute
bs: Izvršavanje

en: Others
bs: Ostali

en: Owner
bs: Vlasnik

en: Command
bs: Naredba

en: Set marked
bs: Označi

en: Recursively
bs: Rekruzivno

en: Clear marked
bs: Skini oznaku

en: Files and folders
bs: Datoteke i direktoriji

en: Add marked
bs: Dodaj označeno

en: Folders only
bs: Samo direktorije

en: Owner only
bs: Samo vlasnika

en: Files only
bs: Samo datoteke

en: Properties
bs: Svojstva

en: &File Associations
bs: &Povezivanje datoteke

en: Extension:
bs: Ekstenzija:

en: Description:
bs: Opis:

en: Open:
bs: Otvori:

en: 	Select File...
bs: 	Odaberi datoteku...

en: View:
bs: Pogled:

en: Edit:
bs: Uredi:

en: Extract:
bs: Otpakuj:

en: Install / Upgrade:
bs: Instalacija / Nadogradnja:

en: Big Icon:
bs: Velika ikona:

en: Mini Icon:
bs: Mini ikona:

en: Filesystem (%s)
bs: Datotečni sistem (%s)

en: Broken link
bs: Neispravan link

en: Mount type:
bs: Vrsta montiranja:

en: Used:
bs: Korišten:

en: Free:
bs: Slobodno:

en: File system:
bs: Datotečni sistem:

en: Total size:
bs: Ukupna veličina:

en: Link to:
bs: Link prema:

en: Broken link to:
bs: Neispravan link prema:

en: File Time
bs: Vrijeme datoteke

en: Last Modified:
bs: Zadnja izmjena:

en: Last Changed:
bs: Zadnja promjena:

en: Last Accessed:
bs: Zadnji pristup:

en: %s (%llu bytes)
bs: %s (%llu bajtova)

en: Size:
bs: Veličina:

en: Selection:
bs: Izbor:

en: Multiple types
bs: Višestruke vrste

en: File owner
bs: Vlasnik datoteke

en: Change owner cancelled!
bs: Promjena vlasnika otkazana!

en: Chmod in %s failed: %s
bs: Chmod u %s neuspio: %s

en: File permissions
bs: Dozvole datoteke

en: Change file permissions cancelled!
bs: Promjena dozovola datoteci otkazana!

en: Change file(s) permissions cancelled!
bs: Otkazana promjena dozvola datoteci/datotekama

en: Select an icon file
bs: Odaberite ikonu

en: Options
bs: Opcije

en: Search for:
bs: Traži za:

en: Replace with:
bs: Zamijeni sa:

en: Text:
bs: Tekst:

en: Command Log
bs: Bilješke komandi

en: I&gnore Case
bs: &Zanemari velika/mala slova

en: Open &with...
bs: Otvori &s ...

en: Select path
bs: Izaberi stazu

en: &Close
bs: &Zatvori

en: XFileWrite Preferences
bs: XFileWrite Postavke

en: &Editor
bs: &Uređivač

en: Text
bs: Tekst

en: Wrap margin:
bs: Margina prijeloma:

en: Tabulation size:
bs: Veličina tabulatora:

en: &Colors
bs: &Boje

en: Lines
bs: Linije

en: Background:
bs: Pozadina:

en: Selected text background:
bs: Odabrana tekst pozadina:

en: Selected text:
bs: Odabrani tekst:

en: Highlighted text background:
bs: Označena tekst pozadina:

en: Highlighted text:
bs: Označeni tekst:

en: Cursor:
bs: Pokazivač:

en: Line numbers background:
bs: Pozadina linijskih brojeva:

en: Line numbers foreground:
bs: Prednji plan linijskih brojeva:

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Search
bs: &Traži

en: &Preferences
bs: &Postavke

en: &Window
bs: &Prozor

en: &Help
bs: &Pomoć

en:   Lines:
bs:  Linije:

en:   Col:
bs:  Kol:

en:   Line:
bs:  Linija:

en: Print
bs: Ispiši

en: Goto Line
bs: Idi na liniju

en: &Clear Recent Files
bs: &Izbriši Nedavne Dokumente

en: &Undo
bs: &Vrati

en: &Redo
bs: &Ponovi

en: Cu&t
bs: &Izreži

en: Select &All
bs: Odaberi &sve

en: Unable to open file: %s
bs: Dokument se ne može otvoriti:%s

en: File is too big: %s (%d bytes)
bs: Datoteka je prevelika: %s (%d bytes)

en: Error Loading File
bs: Pogrška pri učitavanju datoteke

en: Unable to read file: %s
bs: Dokument se ne može pročitati:%s

en: File is too big: %s
bs: Datoteka je prevelika:%s

en: File: %s truncated.
bs: Dokument: %s skraćen.

en: untitled
bs: Neimenovano

en: untitled%d
bs: Neimenovan %d

en: About X File Write
bs: O X File Write

en: Change Font
bs: Promjena fonta

en: Text Files
bs: Tekst datoteke

en: C Source Files
bs: C Izvorne datoteke

en: C++ Source Files
bs: C ++ Izvorne datoteke

en: C/C++ Header Files
bs: C/C++ datoteke zaglavlja

en: HTML Files
bs: HTML datoteke

en: PHP Files
bs: PHP datoteke

en: Open Document
bs: Otvori dokument

en: Unsaved Document
bs: Nespremljeni Dokument

en: Save %s to file?
bs: Snimi %s u datoteku?

en: Save Document
bs: Snimi dokument

en: Overwrite Document
bs: Prebriši Dokument

en: Overwrite existing document: %s?
bs: Prebriši postojeći dokument: %s?

en:  (changed)
bs:  (promjenjen)

en: Print command: 
    (ex: lpr -P <printer>)
bs: Komanda za štampanje: 
    (primjer: lpr -P <printer>)

en: File Was Changed
bs: Datoteka je promijenjena

en: %s
    was changed by another program. Reload this file from disk?
bs: %s
    promijenjena je drugim programom. Učitajte ovu datoteku s diska?

en: Replace
bs: Zamijeni

en: &Goto line number:
bs: &Idi na liniju broj:

en: Execute Command
bs: Izvrši naredbu

en: Mount
bs: Montiraj

en: P&references
bs: P&ostavke

en: &General Toolbar
bs: &Opća alatna traka

en: &Panel Toolbar
bs: &Panel alatna traka

en: &Status Bar
bs: &Statusna traka

en: &Bookmarks
bs: &Zabilješke

en: &Filter...
bs: &Filter ...

en: &Thumbnails
bs: &Sličice

en: &Big Icons
bs: Velike &ikone

en: T&ype
bs: T&ip

en: &Left Panel
bs: &Lijevi panel

en: &Right Panel
bs: &Desni panel

en: &Tools
bs: &Alati

en: T&rash
bs: S&meće

en: &About X File Explorer
bs: &O X File Exploreru

en: Running Xfe as root!
bs: Izvršava se Xfe kao root!

en: No global xferc file found! Please select a configuration file...
bs: Nema globalne xferc datoteke! Molimo odaberite konfiguracijsku datoteku ...

en: XFE configuration file
bs: XFE konfiguracijska datoteka

en: Help
bs: Pomoć

en: Enter the user password:
bs: Unesite korisničku lozinku:

en: Enter the root password:
bs: Unesite root lozinku:

en:  in
bs:  u

en: Extract &to...
bs: I&zdovoji u ...

en: About X File Archive
bs: O X File Archive

en: Confirm Quit
bs: Potvrdi izlaz

en: &Extract to...
bs: I&zdovoji u ...

en: Error loading icons
bs: Greška pri učitavanju ikona

en: GIF Image
bs: GIF Slika

en: BMP Image
bs: BMP Slika

en: XPM Image
bs: XPM slika

en: PCX Image
bs: PCX Slika

en: ICO Image
bs: ICO Slika

en: RGB Image
bs: RGB Slika

en: XBM Image
bs: XBM Slika

en: TARGA Image
bs: TARGA Slika

en: PPM Image
bs: PPM Slika

en: PNG Image
bs: PNG Slika

en: JPEG Image
bs: JPEG Slika

en: TIFF Image
bs: TIFF Slika

en: &Image
bs: &Slika

en: About X File Image
bs: O X File Image

en: Error Loading Image
bs: Greška pri učitavanju slike

en: Unsupported type: %s
bs: Nepodržani tip:%s

en: Open Image
bs: Otvori sliku

en: 
    Usage: xfi [options] [image] 
    
        [options] can be any of the following:
    
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [image] is the path to the image file you want to open on start up.
bs: 
    Upotreba: xfi [Opcije] [Slika] 
    
        [Opcije] može biti bilo šta od sljedećeg:
    
            -h, --help         Štampaj (ovaj) pomoć ekran i izađi.
            -v, --version      Štampaj informaciju o verziji i izađi.
    
        [Slika] je put do slike-dokumenta koji želite otvoriti na startu.

en: &Uninstall
bs: &Deinstaliraj

en: &Install / Upgrade
bs: &Instalacija/Nadogradnja

en: &Description
bs: &Opis

en: About X File Package
bs: O X File Paketu

en: RPM Source Packages
bs: RPM Izvorni paketi

en: RPM Packages
bs: RPM paketi

en: DEB Packages
bs: Deb paketi

en: No package loaded
bs: Nijedan paket nije učitan

en: Unknown package format
bs: Paket nepoznatog formata

en: [RPM package]
bs: [RPM paket]

en: [DEB package]
bs: [Deb paket]

en: Query of %s failed!
bs: Upit %s nije uspio!

en: Ready.
bs: Spreman.

en: &Replace
bs: &Zamijeni

en: Re&place All
bs: Za&mijeni Sve

en: Ex&act
bs: T&ačno

en: &Ignore Case
bs: &Zanemari velika/mala slova

en: E&xpression
bs: I&zraz

en: &Backward
bs: &Unazad

en: bytes
bs: bajtova
