Xfe 1.42.1 - en to fi translation catalogue (1062 entries)

en: Add To Archive
fi: Lisää Arkistoon

en: &Accept
fi: Hyväksy

en: &Cancel
fi: Peruuta

en: New archive name:
fi: Uusi arkiston nimi:

en: => Warning: file name is not UTF-8 encoded!
fi: => Varoitus: tiedostonimi ei ole UTF-8 koodattu!

en: 	Select Destination...
fi: 	Valitse kohde ...

en: Format:
fi: Formaatti:

en: Select a Destination Folder
fi: Valitse kohdekansio

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: 	Select Icon...
fi: 	Valitse tiedosto...

en: PNG Images
fi: PNG kuvat

en: GIF Images
fi: GIF kuvat

en: BMP Images
fi: BMP kuvat

en: Select an Icon File
fi: Valitse kuvaketiedosto

en: Select a File
fi: Valitse tiedosto

en: Select a File or a Destination Folder
fi: Valitse tiedosto tai kohdekansio

en: &Copy
fi: Kopioi

en: C&ut
fi: Leikkaa

en: &Paste
fi: Liitä

en: Cl&ose
fi: Sulje

en: Please wait...
fi: Odota...

en: Error: Fork failed: %s
fi: Virhe: Haaroitus epäonnistui: %s

en: Error
fi: Virhe

en: Can't duplicate pipes: %s
fi: Putkia ei voida monistaa: %s

en: Can't duplicate pipes
fi: Putkia ei voida monistaa

en: 
    >>>> COMMAND CANCELLED <<<<
fi: 
    >>>> KOMENTO PERUUTETTU <<<<

en: 
    >>>> END OF COMMAND <<<<
fi: 
    >>>> KOMENNON LOPPU <<<<

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Save password
fi: Anna käyttäjän salasana:

en: Warning
fi: Varoitus

en: Copy Here
fi: Kopioi tähän

en: Move Here
fi: Siirrä tähän

en: Link Here
fi: Linkitä tähän

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Copy file operation cancelled!
fi: Kopioi tiedosto peruttu!

en: Move file operation cancelled!
fi: Tiedoston siirto peruttu!

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy %s files/folders from: %s
fi: Kopioi %s tiedostot/kansiot mistä: %s

en: Move
fi: Siirrä

en: Move %s files/folders from: %s
fi: Siirrä %s tiedostot/kansiot mistä: %s

en: Symlink
fi: Symbolinen linkki

en: An error has occurred during the move file operation!
fi: Tiedoston siirron aikana on tapahtunut virhe!

en: An error has occurred during the copy file operation!
fi: Tiedoston kopioinnin aikana on tapahtunut virhe!

en: Mount point %s is not responding...
fi: Liitoskohta %s ei vastaa ...

en: Folder
fi: Kansio

en: Mount Point
fi: Liitoskohta

en: Link to Folder
fi: Linkki kansioon

en: Root Folder
fi: Pääkansio

en: Name:
fi: Nimi:

en: Size in root:
fi: Koko päähakemistossa:

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Modified date:
fi: Muutettu päivämäärä:

en: User:
fi: Käyttäjä:

en: Group:
fi: Ryhmä:

en: Permissions:
fi: Käyttöoikeudet:

en: Deletion date:
fi: Tuhoamispäivämäärä:

en: Folders
fi: Kansiot

en: Mount Points
fi: Liitoskohta

en: Show Hidden Folders
fi: Näytä piilotetut kansiot

en: Hide hidden Folders
fi: Piilota piilotetut kansiot

en: Panel is active
fi: Paneeli on aktiivinen

en: Activate panel
fi: Aktivoi paneeli

en:  Permission to: %s denied.
fi:  Käyttöoikeus: %s estetty.

en: Can't execute command %s
fi: Komentoa %s ei voida suorittaa

en: Folder %s doesn't exist
fi: Kansiota %s ei ole olemassa

en: Modify Bookmark
fi: Lisää suosikeihin

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Add Bookmark
fi: Lisää suosikeihin

en: New &Folder...
fi: Uusi kansio ...

en: &Add Bookmark...
fi: Lisää kirjanmerkki

en: &Hidden Folders
fi: Piilotetut kansiot

en: Ignore C&ase
fi: Alä huomioi kirjainten kokoa

en: &Reverse Order
fi: Päinvastaisessa järjestyksessä

en: E&xpand Tree
fi: Laajenna puu

en: Collap&se Tree
fi: Pienennä puu

en: Pane&l
fi: Panee&li

en: M&ount
fi: Liitä

en: Unmoun&t
fi: Irroita

en: &Add to Archive...
fi: Lisää arkistoon ...

en: Re&name...
fi: Nimeä ...

en: Cop&y to...
fi: Kopioi ...

en: &Move to...
fi: Siirrä ...

en: Symlin&k to...
fi: Sym.Lin&kitä ...

en: Mo&ve to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: R&estore From Trash
fi: Palauta roskakorista

en: &Delete
fi: Poista

en: Prop&erties
fi: Ominaisuudet

en: New &Window
fi: Uudessa ikkunassa

en: &Properties
fi: Ominaisuudet

en: &Unmount
fi: Irroita

en: Can't enter folder %s: %s
fi: Ei pääsyä kansioon %s: %s

en: Can't enter folder %s
fi: Ei pääsyä kansioon %s

en: File name is empty, operation cancelled
fi: Tiedostonimi on tyhjä, toiminto peruutettu

en: Create Archive
fi: Luo arkisto

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy %s items from: %s
fi: Kopioi %s kohteet: %s

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Copy to
fi: Kopioi

en: Move
fi: Siirrä

en: Move %s items from: %s
fi: Siirrä %s kohteita: %s

en: Symlink
fi: Symbolinen linkki

en: Symlink %s items from: %s
fi: Sym.linkitä %s kohteita: %s

en: The / character is not allowed in folder names, operation cancelled
fi: / -merkki ei ole sallittu kansion nimissä, operaatio kumottu

en: Can't write to %s: Permission denied
fi: En voi kirjoittaa %s:Ei oikeuksia

en: %s is not a folder
fi: %s ei ole kansio

en: Rename Files
fi: Nimeä tiedosto

en: An error has occurred during the symlink operation!
fi: Sym.linkitys toiminnan aikana on taphtunut virhe!

en: Symlink operation cancelled!
fi: Sym.linkitys toiminto peruutettu!

en: Definitively delete folder %s ?
fi: Poista kansio %s lopullisesti?

en: Confirm Delete
fi: Vahvista poisto

en: Delete files
fi: Poista tiedostot

en: Folder %s is not empty, delete it anyway?
fi: Kansio %s ei ole tyhjä, poista se silti?

en: Folder %s is write-protected, definitively delete it anyway?
fi: Kansio %s on kirjoitussuojattu, poista se silti?

en: Delete folder operation cancelled!
fi: Poista kansio toiminto peruutettu!

en: Move folder %s to trash can?
fi: Siirrä kansio %s roskakoriin?

en: Confirm Trash
fi: Vahvista siirto roskakoriin

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Folder %s is write-protected, move it to trash can anyway?
fi: Kansio %s on kirjoitussuojattu, siirrä se silti roskakoriin?

en: An error has occurred during the move to trash operation!
fi: Roskakoriin siirron aikana on tapahtunut virhe!

en: Move to trash folder operation cancelled!
fi: Siirrä roskakoriin toiminto peruutettu!

en: Restore From Trash
fi: Palauta roskakorista

en: Restore folder %s to its original location %s ?
fi: Palauta kansiot %s alkuperäiseen paikkaansa %s?

en: Confirm Restore
fi: Vahvista palautus

en: Restore information not available for %s
fi: Palautustietoja ei ole saatavilla %s

en: Parent folder %s does not exist, do you want to create it?
fi: Pääkansiota %s ei ole olemassa, haluatko luoda sen?

en: Can't create folder %s : %s
fi: Ei voi luoda kansiota %s : %s

en: Can't create folder %s
fi: Ei voi luoda kansiota %s

en: An error has occurred during the restore from trash operation!
fi: Roskakorista palautuksen aikana on tapahtunut virhe!

en: Restore from trash file operation cancelled!
fi: Roskakorista palautus peruttu!

en: Create new folder:
fi: Luo uusi kansio:

en: New Folder
fi: Uusi kansio

en: Folder name is empty, operation cancelled
fi: Kansion nimi on tyhjä, operaatio peruttu

en: File or folder %s already exists
fi: Tiedoston tai kansio %s on jo olemassa

en: Mount file system...
fi: Liitä tiedostojärjestelmä...

en: Unmount file system...
fi: Irroita tiedostojärjestelmäliitos...

en: E&xecute
fi: Suorita

en: Execute in Console &Mode
fi: Suorita päätetilassa

en: &Edit
fi: Muokkaa

en: Error: Can't close folder %s
fi: Virhe: Kansiota ei voida sulkea %s

en: Source:
fi: Lähde:

en: Target:
fi: Kohde:

en: Copied data:
fi: Kopioitu:

en: Moved data:
fi: Siirretty:

en: Delete:
fi: Poista:

en: From:
fi: Alkaen:

en: Changing permissions...
fi: Käyttöoikeuksien muutos ...

en: File:
fi: Tiedosto:

en: Changing owner...
fi: Omistajan vaihtaminen...

en: Mounting folder:
fi: Kansioliitos:

en: Unmounting folder:
fi: Irroita kansioliitos:

en: Folder %s already exists.
    Overwrite?
    => Caution, files within this folder could be overwritten!
fi: Kansio %s on olemassa.
    Korvataanko?
    => Varoitus,tiedostot kansiossa voidaan korvata!

en: File %s already exists.
    Overwrite?
fi: Tiedosto %s on olemassa.
    Korvataanko?

en: Confirm Overwrite
fi: Vahvista korvaus

en: Source:
fi: Lähde:

en: Target:
fi: Kohde:

en: Can't copy file %s: %s
fi: Tiedostoa %s ei voida kopioida: %s

en: Can't copy file %s
fi: Tiedostoa %s ei voida kopioida

en: Can't preserve date when copying file %s : %s
fi: Päivämäärää ei voida säilyttää tiedostoa %s kopioitaessa : %s

en: Can't preserve date when copying file %s
fi: Päivämäärää ei voida säilyttää tiedostoa %s kopioitaessa

en: Can't copy folder %s : Permission denied
fi: Ei voi kopioida kansiota %s: Ei oikeuksia

en: Can't copy file %s : Permission denied
fi: Ei voi kopioida tiedostoa %s : Ei oikeuksia

en: Can't preserve date when copying folder %s: %s
fi: Päiväystä ei voida säilyttää kopioidessa kansiota %s: %s

en: Can't preserve date when copying folder %s
fi: Päiväystä ei voida säilyttää kansiota %s kopioitaessa

en: Source %s doesn't exist
fi: Lähdettä %s ei ole olemassa

en: Destination %s is identical to source
fi: Kohde %s on sama lähde

en: Target %s is a sub-folder of source
fi: Kohde %s on lähteen alikansio

en: Delete folder:
fi: Poista kansio:

en: From:
fi: Alkaen:

en: Can't delete folder %s: %s
fi: Kansiota %s ei voida poistaa : %s

en: Can't delete folder %s
fi: Kansiota %s ei voida poistaa

en: Can't delete file %s: %s
fi: Tiedostoa %s ei voida poistaa: %s

en: Can't delete file %s
fi: Tiedostoa %s ei voida poistaa

en: Destination %s already exists
fi: Kohde %s on jo olemassa

en: Can't symlink %s: %s
fi: Ei voida sym.linkata %s: %s

en: Can't symlink %s
fi: Ei voida sym.linkata %s

en: Folder:
fi: Kansio:

en: Extract archive
fi: Pura arkisto

en: Add to Archive
fi: Lisää arkistoon

en: Failed command: %s
fi: Komento epäonnistui: %s

en: Success
fi: Onnistui

en: Folder %s was successfully mounted.
fi: Kansio %s liitetty.

en: Folder %s was successfully unmounted.
fi: Kansion %s liitos poistettu.

en: Install / Upgrade Package
fi: Asenna / päivitä paketti

en: Installing package: %s
fi: Paketin asennus: %s

en: Uninstall Package
fi: Poista Paketti

en: Uninstalling package: %s
fi: Poistaa pakettia: %s

en: &File Name:
fi: Tiedoston nimi:

en: File F&ilter:
fi: Tiedoston suodatin:

en: Read Only
fi: Vain luku

en: Go to Previous Folder
fi: Siirry edelliseen kansioon

en: Go to Next Folder
fi: Siirry seuraavaan kansioon

en: Go to Parent Folder
fi: Mene yläkansioon

en: Go to Home Folder
fi: Mene kotikansioon

en: Go to Working Folder
fi: Mene työkansioon

en: Big Icon List
fi: Iso kuvakelista

en: Small Icon List
fi: Pieni kuvakelista

en: Detailed File List
fi: Yksityiskohtaiset tiedot, luettelo

en: Show hidden files
fi: Näytä piilotetut tiedostot

en: Hide Hidden Files
fi: Piilota piilotetut tiedostot

en: Show Thumbnails
fi: Näytä pikkukuvat

en: Hide thumbnails
fi: Piilota pikkukuvat

en: Filter
fi: Suodatin

en: Close Filter
fi: Nimeä tiedosto

en: Create new folder...
fi: Luo uusi kansio ...

en: Create new file...
fi: Luo uusi tiedosto ...

en: New File
fi: Uusi tiedosto

en: The / character is not allowed in file names, operation cancelled
fi: / -merkki ei ole sallittu tiedoston nimissä, operaatio kumottu

en:  - Filter: %s
fi:  - Suodatin: %s

en: Go Ho&me
fi: Mene kotiin

en: Go &Work
fi: Mene työkansioon

en: New &File...
fi: Uusi tiedosto...

en: New F&older...
fi: Uusi kansio...

en: &Hidden Files
fi: Piilotetut tiedostot

en: Thum&bnails
fi: Pikkukuvakkeet

en: B&ig Icons
fi: Isot kuvakkeet

en: &Small Icons
fi: Pienet kuvakkeet

en: &Detailed File List
fi: Yksityiskohtainen tiedostolista

en: &Rows
fi: Rivit

en: &Columns
fi: Sarakkeet

en: &Name
fi: &Nimi

en: Si&ze
fi: Koko

en: &Type
fi: &Tyyppi

en: E&xtension
fi: Laajennusosa

en: &Date
fi: Päivämäärä

en: &User
fi: Käyttäjä

en: &Group
fi: Ryhmä

en: &Permissions
fi: Oikeudet

en: Fold&ers First
fi: Kansion ensimmäisen

en: Re&verse Order
fi: Päinvastaisessa järjestyksessä

en: Character Device
fi: Merkkipohjainen laite

en: Block Device
fi: Lohkopuhjainen laite

en: Named Pipe
fi: Nimetty putki

en: Socket
fi: Pistoke

en: Executable
fi: Suoritettava

en: Document
fi: Asiakirja

en: Broken Link
fi: Rikkoutunut linkki

en: Link to
fi: Linkki

en: Unable to load image
fi: Kuvaa ei voitu ladata

en: Show Hidden Files
fi: Näytä piilotetut tiedostot

en: Hide Thumbnails
fi: Piilota pikkukuvat

en: Status
fi: Tila

en: File %s is an executable text file, what do you want to do?
fi: Tiedosto %s on suoritettava tekstitiedosto, mitä haluat tehdä?

en: Confirm Execute
fi: Vahvista Suorita

en: Command log
fi: Komentoloki

en: The / character is not allowed in file or folder names, operation cancelled
fi: /-merkki ei ole sallittu kansioidennimissä,toiminto peruttu

en: To folder:
fi: Kansioon:

en: Can't write to trash location %s: Permission denied
fi: Ei voi kirjoittaa roskakoriin %s: Ei oikeuksia

en: Move file %s to trash can?
fi: Siirrä tiedosto %s roskakoriin?

en: Move %s selected items to trash can?
fi: Siirrä %s valitut kohteet roskakoriin?

en: File %s is write-protected, move it anyway to trash can?
fi: Tiedosto %s on kirjoitussuojattu, siirrä se joka tapauksessa roskakoriin?

en: Move to trash file operation cancelled!
fi: Siirrä roskakoriin tiedostotoiminto peruttu!

en: Restore file %s to its original location %s ?
fi: Palauta tiedosto %s alkuperäiseen paikkaan %s?

en: Restore %s selected items to their original locations?
fi: Palauta %s valitut kohteet alkuperäisiin paikkoihin?

en: Can't create folder %s: %s
fi: Kansiota %s ei voida luoda: %s

en: Definitively delete file %s ?
fi: Poista tiedosto %s lopullisesti?

en: Definitively delete %s selected items?
fi: Poista lopullisesti %s valittua kohdetta?

en: Delete Files
fi: Poista tiedostot

en: File %s is write-protected, delete it anyway?
fi: Tiedosto %s on kirjoitussuojattu, poista se silti?

en: Delete file operation cancelled!
fi: Poista tiedosto toiminto peruutettu!

en: Compare
fi: Vertaa

en: With:
fi: Kanssa:

en: Create new file:
fi: Luo uusi tiedosto:

en: Can't create file %s: %s
fi: Ei voi luoda tiedostoa %s: %s

en: Can't create file %s
fi: Ei voi luoda tiedostoa %s

en: Can't set permissions in %s: %s
fi: Oikeuksien asettaminen ei onnistu %s: %s

en: Can't set permissions in %s
fi: Oikeuksien asettaminen ei onnistu %s

en: Create new symbolic link:
fi: Luo uusi symbolinen linkki:

en: New Symlink
fi: Uusi symbolinen linkki

en: Select the symlink refered file or folder
fi: Valitse tiedosto tai kansio johon symbolinen linkki viittaa

en: Symlink source %s does not exist
fi: Symbolisen linkin lähdettä %s ei ole olemassa

en: Open selected file(s) with:
fi: Avaa valittu tiedosto(t) ohjelmalla:

en: Open With
fi: Avaa

en: A&ssociate
fi: Liitä

en: New& File...
fi: Uusi tiedosto ...

en: New S&ymlink...
fi: Uusi s&ymlinkki ...

en: Fi&lter...
fi: Suodata ...

en: Per&missions
fi: Oikeudet

en: &Deletion Date
fi: Tuhoamispäivämäärä:

en: Ne&w File...
fi: Uusi tiedosto ...

en: &Mount
fi: Liitoskohta

en: Unmount
fi: Irroita liitos

en: Open &With...
fi: Avaa...

en: &Open
fi: Avaa

en: Extr&act to Folder
fi: Pura kansioon

en: &Extract Here
fi: Pura tänne

en: E&xtract to...
fi: Pura...

en: &Extract here
fi: Pura tänne

en: &View
fi: Näytä

en: Install / Up&grade
fi: Asenna/Päivitä

en: Un&install
fi: Po&ista

en: Com&pare...
fi: Vertaa

en: Com&pare
fi: Vertaa

en: Packages &Query
fi: Pakettien kysely

en: Scripts
fi: Skriptit

en: &Go to Script Folder
fi: Mene script-kansioon

en: Copy &to...
fi: Kopioi ...

en: M&ove to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Restore &From Trash
fi: Palauta roskakorista

en: Compare &Sizes
fi: Vertaa kokoa

en: P&roperties
fi: Ominaisuudet

en: Create archive
fi: Luo arkisto

en: Extract Archive
fi: Pura arkisto

en: Package Install / Upgrade
fi: Paketin Asennus/Päivitys

en: Package Uninstall
fi: Paketin poisto

en: Can't create script folder %s: %s
fi: Skriptikansiota %s ei voida luoda: %s

en: Can't create script folder %s
fi: Skriptikansiota %s ei voida luoda

en: No compatible package manager (rpm or dpkg) found!
fi: Yhteensopivaa pakettienhallintaa (rpm or dpkg) ei löydy!

en: File %s does not belong to any package.
fi: Tiedosto %s ei kuulu mihinkään pakettiin.

en: Information
fi: Tiedot

en: File %s belongs to the package: %s
fi: Tiedosto %s kuuluu paketti: %s

en: Sizes of Selected Items
fi: Valittujen kohteiden koot

en: 0 bytes
fi: 0 tavua

en: &Family:
fi: Perhe:

en: &Weight:
fi: Paino:

en: &Style:
fi: Tyyli:

en: Si&ze:
fi: Koko:

en: Character Set:
fi: Merkistö:

en: Any
fi: Kaikki

en: West European
fi: Länsi-Eurooppalainen

en: East European
fi: Itä-Eurooppalainen

en: South European
fi: Etelä-Eurooppalainen

en: North European
fi: Pohjois-Eurooppalainen

en: Cyrillic
fi: Kyrillinen

en: Arabic
fi: Arabialainen

en: Greek
fi: Kreikkalainen

en: Hebrew
fi: Heprealainen

en: Turkish
fi: Turkkilainen

en: Nordic
fi: Pohjoismainen

en: Thai
fi: Thaimaalainen

en: Baltic
fi: Balttilainen

en: Celtic
fi: Kelttiläinen

en: Russian
fi: Venäläinen

en: Central European (cp1250)
fi: Keski-Eurooppalainen (cp1250)

en: Russian (cp1251)
fi: Venäläinen (cp1251)

en: Greek (cp1253)
fi: Kreikkalainen (cp1253)

en: Turkish (cp1254)
fi: Turkkilainen (cp1254)

en: Hebrew (cp1255)
fi: Heprealainen (cp1255)

en: Arabic (cp1256)
fi: Arabialainen (cp1256)

en: Baltic (cp1257)
fi: Balttilainen (cp1257)

en: Vietnam (cp1258)
fi: Vietnamilainen (cp1258)

en: Thai (cp874)
fi: Thaimaalainen (cp874)

en: Set Width:
fi: Aseta leveys:

en: Ultra condensed
fi: Ultra tiivistynyt

en: Extra condensed
fi: Extra tiivistynyt

en: Condensed
fi: Tiivistetty

en: Semi condensed
fi: Semi tiivistetty

en: Normal
fi: Normaali

en: Semi expanded
fi: Semi laajennettu

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Extra expanded
fi: Extra laajennettu

en: Ultra expanded
fi: Ultra laajennettu

en: Pitch:
fi: Nousu:

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Variable
fi: Muuttuva

en: Scalable:
fi: Skaalautuva:

en: All Fonts:
fi: Kaikki fontit:

en: Preview:
fi: Esikatselu:

en: Size
fi: Koko

en: Name
fi: Nimi

en: Original Path
fi: Alkuperäinen polku

en: Type
fi: Tyyppi

en: Extension
fi: Tarkennin

en: Modified Date
fi: Muutettu päivämäärä

en: Deletion Date
fi: Tuhoamispäivämäärä:

en: User
fi: Käyttäjä

en: Group
fi: Ryhmä

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Link
fi: Linkki

en: Key Bindings
fi: Näppäinsidokset

en: &Global Key Bindings
fi: Yleiset näppäinsidokset

en: These key bindings are common to all Xfe applications.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
fi: Nämä näppäinsidokset ovat yleisiä kaikille Xfe ohjelmille.
    Kaksoisnäpäytä kohdetta muokataksesi valittua näppäinsidosta...

en: Xf&e Key Bindings
fi: Xf&e näppäinsidokset

en: These key bindings are specific to the X File Explorer application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
fi: Nämä näppäinsidokset ovat vain  X File Explorer-ohjelmalle.
    Kaksoisnäpäytä kohdetta muokataksesi valittua näppäinsidosta...

en: Xf&i Key Bindings
fi: Xf&i näppäinsidokset

en: These key bindings are specific to the X File Image application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
fi: Nämä näppäinsidokset ovat vain X File Image-ohjelmalle.
    Kaksoisnäpäytä kohdetta muokataksesi valittua näppäinsidosta...

en: Xf&w Key Bindings
fi: Xf&w näppäinsidokset

en: These key bindings are specific to the X File Write application.
    Double click on an item to modify the selected key binding...
fi: Nämä näppäinsidokset ovat vain X File Write-ohjelmalle.
    Kaksoisnäpäytä kohdetta muokataksesi valittua näppäinsidosta...

en: Action Name
fi: Toiminnon nimi

en: Registry Key
fi: Rekisteriavain

en: Key Binding
fi: Näppäinsidos

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Key bindings will be changed after restart.
    Restart X File Explorer now?
fi: Näppäinsidokset muutetaan uudelleenkäynnistettäessä.
    Käynnistä X File Explorer nyt?

en: Press the combination of keys you want to use for the action: %s
fi: Paina näppäinyhdistelmää, jota haluat käyttää toiminnassa: %s

en: [Press space to disable the key binding for this action]
fi: [Paina välilyöntiä estääksesi toiminnon näppäinsidoksen]

en: Modify Key Binding
fi: Muokkaa Näppäinsidoksia

en: The key binding %s is already used in the global section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
fi: Näppäinliitos %s on jo käytössä yleiset valinnassa.
    Ennen määrittelyä, olemassa-oleva pitää poistaa.

en: The key binding %s is already used in the Xfe section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
fi: Näppäinliitos %s on jo käytössä Xfe valinnassa.
    Ennen määrittelyä, olemassa-oleva pitää poistaa.

en: The key binding %s is already used in the Xfi section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
fi: Näppäinliitos %s on jo käytössä Xfi valinnassa.
    Ennen määrittelyä, olemassa-oleva pitää poistaa.

en: The key binding %s is already used in the Xfw section.
    You should erase the existing key binding before assigning it again.
fi: Näppäinliitos %s on jo käytössä Xfw valinnassa.
    Ennen määrittelyä, olemassa-oleva pitää poistaa.

en: Select an Executable File
fi: Valitse suoritettava tiedosto

en: Launch Xfe as root
fi: Suorita Xfe pääkäyttäjänä

en: &No
fi: Ei

en: &Yes
fi: Kyllä

en: &Quit
fi: Lopeta

en: &Save
fi: Tallenna

en: Yes for &All
fi: Kyllä kaikkiin

en: Enter user password:
fi: Anna käyttäjän salasana:

en: Enter root password:
fi: Anna root-salasana:

en: An error has occurred!
fi: Virhe!

en: &Skip
fi: Ohita

en: Skip A&ll
fi: Ohita kaikki

en: Source size:
fi: Lähteen koko:

en: - Modified date:
fi: - Muutettu päiväys:

en: Target size:
fi: Kohteen koko:

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Current Theme
fi: Nykyinen teema

en: The default theme
fi: Oletusohjelmat

en: A dark theme
fi: Väriteema

en: &General
fi: Yleinen

en: Start in home folder
fi: Käynnistä kotikansiosta

en: Start in current folder
fi: Käynnistä nykyisestä kansiosta

en: Start in last visited folder
fi: Käynnistä viimeiseksi vieraillusta kansiosta

en: Use trash can for file deletion (safe delete)
fi: Käytä roskakoria tiedoston tuhoamisessa (palautettavissa)

en: Include a command to bypass the trash can (permanent delete)
fi: Lisää komento roskakorin sivuuttamiseen (ei palautettavissa)

en: Auto save layout
fi: Tallenna asettelu automaattisesti

en: Save window position
fi: Tallenna ikkunan sijainti

en: Single click folder open
fi: Aukaise kansio yhdellä napsautuksella

en: Single click file open
fi: Aukaise tiedosto yhdellä napsautuksella

en: Display tooltips in file and folder lists
fi: Näytä työkaluvihjeet tiedostojen ja kansioiden listoissa

en: Relative resizing of file lists
fi: Tiedostolistauksen koon suhteellinen muutos

en: Display a path linker above file lists
fi: Näytä polku tiedostolistausten yllä

en: Notify when applications start up
fi: Ilmoita, kun sovellus käynnistyy

en: Date format used in file and folder lists:
    (Type 'man strftime' in a terminal for help on the format)
fi: Päiväysmuoto jota käytetään tiedosto-ja kansiolistauksessa:
    (Kirjoita 'man strftime' terminaalissa nähdäksesi ohjeet formaatista)

en: &Dialogs
fi: &Dialogit

en: Confirmations
fi: Vahvistukset

en: Confirm copy/move/rename/symlink
fi: Vahvista kopiointi/siirto/nimeäminen/symbolinen linkki

en: Confirm drag and drop
fi: Vahvista raahaa ja pudota

en: Confirm move to trash/restore from trash
fi: Vahvista Siirrä roskakoriin/palauta roskakorista

en: Confirm delete
fi: Vahvista poisto

en: Confirm delete non empty folders
fi: Vahvista ei tyhjän kansion poisto

en: Confirm overwrite
fi: Vahvista päällekirjoitus

en: Confirm execute text files
fi: Vahvista komento suorita tekstitiedosto

en: Confirm change properties
fi: Vahvista muutokset

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Warn when setting current folder in search window
fi: Varoita kun syötät nykyisen kansion hakuikkunassa

en: Warn when mount points are not responding
fi: Varoita kun liitoskohdat eivät vastaa

en: Display mount / unmount success messages
fi: Näytä liitä / irrota onnistui viestit

en: Warn when date preservation failed
fi: Varoita kun päivämäärän säilyttäminen epäonnistui

en: Warn if running as root
fi: Varoita jos käynnissä pääkäyttäjänä

en: Smooth scrolling in file lists and text windows
fi: Tasainen tekstin vieritys tiedostoluettelossa ja teksti-ikkunoissa

en: Mouse scrolling speed:
fi: Hiiren vieritysnopeus:

en: Small thumbnails size:
fi: Näytä pikkukuvat

en: Big thumbnails size:
fi: Piilota pikkukuvat

en: Root Mode
fi: Root-tila

en: Allow root mode
fi: Salli root-tila

en: Authentication using sudo (uses user password)
fi: Todennus käyttäen sudoa (käyttää käyttäjien salasanaa)

en: Authentication using su (uses root password)
fi: Todennus käyttäen su:ta (käyttää root salasanaa)

en: File &List
fi: Tiedostolista

en: &Programs
fi: Ohjelmat

en: Default Programs
fi: Oletusohjelmat

en: Text viewer:
fi: Tekstinkatselin:

en: 	Select file...
fi: 	Valitse tiedosto...

en: Text editor:
fi: Tekstieditori:

en: Image editor:
fi: Kuvankäsittelyohjelma:

en: Image viewer:
fi: Kuvankatseluohjelma:

en: Archiver:
fi: Arkisto:

en: Pdf viewer:
fi: Pdf katselin:

en: Audio player:
fi: Musiikkisoitin:

en: Video player:
fi: Videosoitin:

en: Terminal:
fi: Pääte:

en: Volume Management
fi: Levyjen hallinta

en: Mount:
fi: Liitä:

en: Unmount:
fi: Irroita:

en: Color Theme
fi: Väriteema

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Double click to customize the color
fi: Tuplaklikkaa muokataksesi väriä

en: Base color
fi: Perusväri

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Selection background color
fi: Taustavärin valinta

en: Selection text color
fi: Tekstinvärin valinta

en: File list background color
fi: Tiedostolistan taustaväri

en: File list text color
fi: Tiedostolistan tekstin väri

en: File list highlight color
fi: Tiedostolistan korostusväri

en: Progress bar color
fi: Edistymispalkin väri

en: Attention color
fi: Huomion väri

en: Scrollbar color
fi: Vierityspalkin väri

en: Icon Theme Path
fi: Kuvaketeeman polku

en: 	Select path...
fi: 	Valitse polku ...

en: &Fonts
fi: &Fontit

en: Fonts
fi: Fontit

en: Normal font:
fi: Normaali fontti:

en:  Select...
fi:  Valitse ...

en: Text font:
fi: Tekstin kirjasin:

en: &Save As...
fi: Tallenna nimellä...

en: Enter theme name:
fi: Anna käyttäjän salasana:

en: Select an icon theme folder or an icon file
fi: Valitse kuvaketeemakansio tai kuvaketiedosto

en: Select an executable file
fi: Valitse suoritettava tiedosto

en: Change Normal Font
fi: Vaihda normaali Fontti

en: Change Text Font
fi: Muuta Tekstin Kirjasin

en: Go to previous folder
fi: Siirry edelliseen kansioon

en: Go to next folder
fi: Siirry seuraavaan kansioon

en: Go to parent folder
fi: Mene yläkansioon

en: Go to home folder
fi: Mene kotikansioon

en: Create new file
fi: Luo uusi tiedosto

en: Create new folder
fi: Luo uusi kansio

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepõydälle

en: Cut to clipboard
fi: Leikkaa leikepöydälle

en: Paste from clipboard
fi: Liitä leikepöydältä

en: Big icon list
fi: Iso kuvakelista

en: Small icon list
fi: Pieni kuvakelista

en: Detailed file list
fi: Yksityiskohtaiset tiedot, luettelo

en: Open file
fi: Avaa tiedosto

en: Quit application
fi: Lopeta sovellus

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Deselect all
fi: Poista kaikki

en: Invert selection
fi: Päinvastaiseksi

en: Display help
fi: Näytä apua

en: Toggle display hidden files
fi: Vaihda näytä piilotetut tiedostot

en: Toggle display thumbnails
fi: Vaihda näytä pikkukuvat

en: Go to working folder
fi: Mene työkansioon

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Print file
fi: Tulosta tiedosto

en: Search
fi: Haku

en: Search previous
fi: Hae edelliset

en: Search next
fi: Hae seuraava

en: Vertical panels
fi: Pystysuorat paneelit

en: Horizontal panels
fi: Vaakasuorat paneelit

en: Refresh panels
fi: Virkistä paneelit

en: Create new symbolic link
fi: Luo uusi symbolinen linkki

en: File properties
fi: Tiedoston ominaisuudet

en: Move files to trash
fi: Siirrä tiedostot roskakoriin

en: Restore files from trash
fi: Palauta tiedostot roskakorista

en: Create new window
fi: Luo uusi ikkuna

en: Create new root window
fi: Luo uusi root-ikkuna

en: Execute command
fi: Suorita komento

en: Launch terminal
fi: Käynnistä pääte

en: Mount file system (Linux only)
fi: Liitä tiedostojärjestelmä (Vain Linux)

en: Unmount file system (Linux only)
fi: Poista tiedostojärjestelmäliitos (Vain Linux)

en: One panel mode
fi: Yksi paneeli-tila

en: Two panels mode
fi: Kaksi paneelia-tila

en: Clear address bar
fi: Lisää kirjanmerkki

en: Rename files
fi: Nimeä tiedosto

en: Copy files to location
fi: Kopioi tiedostot paikkaan

en: Move files to location
fi: Siirrä tiedostot paikkaan

en: Symlink files to location
fi: Symlink tiedostot paikkaan

en: Add bookmark
fi: Lisää suosikeihin

en: Synchronize panels
fi: Synkronoi paneelit

en: Switch panels
fi: Vaihda paneelit

en: Go to trash can
fi: Mene roskakoriin

en: Empty trash can
fi: Tyhjennä roskakori

en: View
fi: Näkymä

en: Edit
fi: Muokata

en: Toggle display hidden folders
fi: Vaihda näytä piilotetut kansiot

en: Filter files
fi: Tiedostojen suodattaminen

en: Zoom to fit window
fi: Zoomaa sopivaksi ikkunaan

en: Zoom image to 100%
fi: Zoomaa kuvaa 100%

en: Rotate image to left
fi: Kierrä kuvaa vasemmalle

en: Rotate image to right
fi: Kierrä kuvaa oikealle

en: Mirror image horizontally
fi: Peilikuva vaakasuunnassa

en: Mirror image vertically
fi: Peilikuva pystysuunnassa

en: Create new document
fi: Luo uusi asiakirja

en: Save changes to file
fi: Tallenna muutokset tiedostoon

en: Goto line
fi: Mene riville

en: Undo last change
fi: Kumoa viimeisin muutos

en: Redo last change
fi: Tee uudelleen viimeisin muutos

en: Replace string
fi: Korvaa merkkijono

en: Toggle word wrap mode
fi: Vaihda rivitystilaa

en: Toggle line numbers mode
fi: Vaihda näytä rivinumerot

en: Toggle lower case mode
fi: Vaihda pieniin kirjaimiin

en: Toggle upper case mode
fi: Vaihda isoihin kirjaimiin

en: Do you really want to restore the default key bindings?
    
    All your customizations will be lost!
fi: Haluatko palauttaa oletusnäppäinsidokset?
    
    Kaikki muutokset menetetään!

en: Restore default key bindings
fi: Palauta oletusnäppäinliitokset

en: Read
fi: Luku

en: Write
fi: Kirjoitus

en: Execute
fi: Suoritus

en: Others
fi: Muut

en: Special
fi: Erityinen

en: Set UID
fi: Aseta UID

en: Set GID
fi: Aseta GID

en: Owner
fi: Omistaja

en: Command
fi: Komento

en: Set marked
fi: Aseta merkitty

en: Recursively
fi: Rekursiivisesti

en: Clear marked
fi: Tyhjennä merkintä

en: Files and folders
fi: Tiedostot ja kansiot

en: Add marked
fi: Lisää merkintä

en: Folders only
fi: Vain kansioita

en: Owner only
fi: Vain omistaja

en: Files only
fi: Vain tiedostot

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: &File Associations
fi: Tiedostoliitokset

en: Extension:
fi: Laajennus:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Open:
fi: Avaa:

en: 	Select File...
fi: 	Valitse tiedosto...

en: View:
fi: Näkymä:

en: Edit:
fi: Muokkaa:

en: Extract:
fi: Pura:

en: Install / Upgrade:
fi: Asenna / Päivitä:

en: Big Icon:
fi: Iso ikoni:

en: Mini Icon:
fi: Pieni ikoni:

en: Filesystem (%s)
fi: Tiedostojärjestelmä (%s)

en: Broken link
fi: Rikkoutunut linkki

en: Mount type:
fi: Liitostyyppi:

en: Used:
fi: Käytetty:

en: Free:
fi: Vapaa:

en: File system:
fi: Tiedostojärjestelmä:

en: Total size:
fi: Koko:

en: Link to:
fi: Linkki:

en: Broken link to:
fi: Rikkoutunut linkki:

en: Original location:
fi: Alkuperäinen sijainti:

en: File Time
fi: Tiedoston aika

en: Last Modified:
fi: Viimeksi muokattu:

en: Last Changed:
fi: Viimeksi muutettu:

en: Last Accessed:
fi: Viimeksi käytetty:

en: Startup Notification
fi: Käynnistysilmoitus

en: Disable startup notification for this executable
fi: Poista ohjelman käynnistyksen ilmoitus

en: Deletion Date:
fi: Tuhoamispäivämäärä:

en: %s (%lu bytes)
fi: %s (%lu tavua)

en: %s (%llu bytes)
fi: %s (%llu tavua)

en: Size:
fi: Koko:

en: Selection:
fi: Valinta:

en: Multiple types
fi: Useita tyyppejä

en: %d items
fi: %d kohdetta

en: %d files, %d folders
fi: %d tiedostoa,%d kansiota

en: Change properties of the selected folder?
fi: Muuta valitun hakemiston ominaisuuksia?

en: Change properties of the selected file?
fi: Muuta valitun tiedoston ominaisuuksia?

en: Confirm Change Properties
fi: Vahvista muutokset

en: Invalid file name, operation cancelled
fi: Väärä tiedoston nimi, toiminto kumottu

en: File owner
fi: Tiedoston omistaja

en: Change owner cancelled!
fi: Omistajan vaihtaminen peruttu!

en: Chown in %s failed: %s
fi: Chown %s epäonnistui: %s

en: Chown in %s failed
fi: Chown %s epäonnistui

en: Setting special permissions could be unsafe! Is that you really want to do?
fi: Erityisoikeuksien asettaminen voi olla vaarallista! Haluatko varmasti tehdä tämän?

en: Chmod in %s failed: %s
fi: Chmod %s epäonnistui: %s

en: File permissions
fi: Tiedostojen oikeudet

en: Change file permissions cancelled!
fi: Tiedoston käyttöoikeuden vaihto peruttu!

en: Chmod in %s failed
fi: Chmod %s epäonnistui

en: Apply permissions to the selected items?
fi: Liitä oikeudet valittuihin kohteisiin?

en: Change file(s) permissions cancelled!
fi: Tiedostojen käyttöoikeuden vaihto peruttu!!

en: Select an icon file
fi: Valitse kuvaketiedosto

en: %u files, %u subfolders
fi: %u tiedostoa,%u alikansiota

en: Change case
fi: Vaihda pieniin kirjaimiin.

en: Options
fi: Valinnat

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Replace with:
fi: Korvaa merkillä:

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Text:
fi: Teksti:

en: Refresh Panel
fi: Virkistä paneeli

en: Copy Selected Files to Clipboard
fi: Kopioi valitut tiedostot leikepöydälle

en: Cut Selected Files to Clipboard
fi: Leikkaa valitut tiedostot leikepöydälle

en: Show Properties of Selected Files
fi: Näytä valittujen tiedostojen ominaisuudet

en: Move Selected Files to Trash Can
fi: Siirrä valitut tiedostot roskakoriin

en: Delete Selected Files
fi: Poista valitut tiedostot

en: Current folder has been set to '%s'
fi: Nykyinen kansio on '%s'

en: Command Log
fi: Komentoloki

en: Program %s not found. Please define a file comparator program in the Preferences dialog!
fi: Ohjelmaa %s ei löydy. Määrittele vertailu-ohjelma asetukset ikkunassa!

en: I&gnore Case
fi: Sivuuta koko

en: Open &with...
fi: Avaa...

en: &Packages Query
fi: &Pakettien kysely

en: &Go to Parent Folder
fi: Mene isäntäkansioon

en: Copy %s items
fi: Kopioi %s kohdetta

en: Move %s items
fi: Siirrä %s kohdetta

en: Symlink %s items
fi: Linkitä %s kohdetta

en: Character '/' is not allowed in file or folder names, operation cancelled
fi: '/'-merkki eiole sallittu kansioiden nimissä, toiminto peruttu

en: You must enter an absolute path!
fi: Absoluuttinen polku on syötettävä!

en: 1 item
fi: 1 erä

en: Find files:
fi: Etsi tiedostot:

en: Ignore case	Ignore file name case
fi: Alä huomioi kirjainten kokoa	Alä huomio tiedostonimien kirjainten kokoa

en: Hidden files	Show hidden files and folders
fi: Piilota tiedostot	Näytä piilotetut tiedostot ja kansiot

en: In folder:
fi: Kansiossa:

en: 	In folder...
fi: 	Tässä kansiossa...

en: Text contains:
fi: Teksti sisältää:

en: Ignore case	Ignore text case
fi: Alä huomioi kirjainten kokoa	Alä huomioi tekstin kirjainten kokoa

en: More options
fi: Lisää vaihtoehtoja

en: Search options
fi: Hakuvaihtoehtoja

en: Reset	Reset search options
fi: Nollaa	Nollaa hakuvaihtoehdot

en: Min size:
fi: Min koko:

en: Max size:
fi: Max koko:

en: Last modified before:
fi: Viimeksi muokattu ennen:

en: Filter by maximum modification date (days)
fi: Suodata suurimman muokkauspäivän mukaan

en: Days
fi: Päivää

en: Last modified after:
fi: Viimeksi muokattu jälkeen:

en: Filter by minimum modification date (days)
fi: Suodata pienimmän muokkauspäivän mukaan

en: User:
fi: Käyttäjä:

en: 	Filter by user name
fi: 	Suodata käyttäjätunnuksen mukaan

en: Group:
fi: Ryhmä:

en: 	Filter by group name
fi: 	Suodatta ryhmän nimen mukaan

en: File type:
fi: Tiedostotyyppi:

en: File
fi: Tiedosto

en: Pipe
fi: Putki

en: 	Filter by file type
fi: 	Suodata tiedostotyypin mukaan

en: Permissions:
fi: Käyttöoikeudet:

en: 	Filter by permissions (octal)
fi: 	Suodata käyttöoikeuksien mukaan (oktaaliluku)

en: Empty files:
fi: Tyhjiä tiedostoja:

en: 	Empty files only
fi: 	Vain tyhjiä tiedostoja

en: Non recursive:
fi: Ei rekursiivinen:

en: 	Don't search folders recursively
fi: 	Alä etsi kansioita rekursiivisesti

en: &Start	Start Search (F3)
fi: Aloita	Aloita etsintä (F3)

en: &Stop	Stop Search (Esc)
fi: Lopeta	Lopeta etsintä (Esc)

en: Search started - Please wait...
fi: Etsintä aloitettu - Odota...

en:  items
fi:  kohdetta

en: Search results
fi: Etsinnän tulokset

en: Input / Output error
fi: Syöttö / Tulostevirhe

en: Search stopped...
fi: Etsintä lopetettu...

en: Select path
fi: Valitse polku

en: Move &Left
fi: Kierrä vasemma&lle

en: Move &Right
fi: Kier&rä oikealle

en: &Close
fi: Sulje

en: XFileWrite Preferences
fi: XFileWrite Asetukset

en: &Editor
fi: Muokkain

en: Text
fi: Teksti

en: Wrap margin:
fi: Rivitä marginaali:

en: Tabulation size:
fi: Tab:in koko:

en: Strip carriage returns:
fi: Poista rivinvaihdot:

en: &Colors
fi: Värit

en: Lines
fi: Viivat

en: Background:
fi: Tausta:

en: Selected text background:
fi: Valitun tekstin tausta:

en: Selected text:
fi: Valittu teksti:

en: Highlighted text background:
fi: Korostetun tekstin tausta:

en: Highlighted text:
fi: Korostettu teksti:

en: Cursor:
fi: Kursori:

en: Line numbers background:
fi: Rivinumeroinnin tausta:

en: Line numbers foreground:
fi: Rivinumeroinnin  etuala:

en: &File
fi: Tiedosto

en: &Search
fi: Etsi

en: &Preferences
fi: Asetukset

en: &Window
fi: Ikkuna

en: &Help
fi: Ohje

en:   Lines:
fi:  rivit:

en:   Col:
fi:  Sarakkeet:

en:   Line:
fi:  Rivi:

en: New
fi: Uusi

en: Create new document.
fi: Luo uusi asiakirja.

en: Open
fi: Avaa

en: Open document file.
fi: Avaa asiakirjatiedosto.

en: Save
fi: Tallenna

en: Save document.
fi: Tallenna asiakirja.

en: Close
fi: Sulje

en: Close document file.
fi: Sulje asiakirja.

en: Print
fi: Tulosta

en: Print document.
fi: Tulosta asiakirja.

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit X File Write.
fi: Lopeta X File Write.

en: Copy selection to clipboard.
fi: Kopioi valinta leikepöydälle.

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut selection to clipboard.
fi: Leikkaa valinta leikepöydälle.

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste clipboard.
fi: Liitä leikepõydälle.

en: Goto Line
fi: Mene riville

en: Goto line number.
fi: Mene riville numero.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo last change.
fi: Kumoa viimeisin muutos.

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Redo last undo.
fi: Tee uudelleen viimeinen kumoa.

en: Search text.
fi: Haku tekstistä.

en: Search Selection Backward
fi: Hakuvalinta taaksepäin

en: Search backward for selected text.
fi: Etsi taaksepäin valitusta tekstistä.

en: Search Selection Forward
fi: Hakuvalinta eteenpäin

en: Search forward for selected text.
fi: Etsi eteenpäin valitusta tekstistä.

en: Word Wrap On
fi: Automaattirivitys päällä

en: Set word wrap on.
fi: Aseta automaattirivitys päälle.

en: Word Wrap Off
fi: Automaattirivitys pois

en: Set word wrap off.
fi: Aseta automaattirivitys pois.

en: Show Line Numbers
fi: Näytä rivinumerot

en: Show line numbers.
fi: Näytä rivinumerot.

en: Hide Line Numbers
fi: Piilota rivinumerot

en: Hide line numbers.
fi: Piilota rivinumerot.

en: &New
fi: Uusi

en: &Open...
fi: Avaa...

en: Save changes to file.
fi: Tallenna muutokset tiedostoon.

en: Save &As...
fi: Tallenna nimellä...

en: Save document to another file.
fi: Tallenna asiakirja toiseen tiedostoon.

en: Close document.
fi: Sulje asiakirja.

en: &Print...
fi: Tulosta...

en: &Clear Recent Files
fi: Pyyhi Viimeisimmät tiedostot

en: &Undo
fi: Kumoa

en: &Redo
fi: Tee uudelleen

en: Revert to &saved
fi: Palauta tallennetut

en: Revert to saved document.
fi: Palauta tallennettu asiakirja.

en: Cu&t
fi: Leikkaa

en: Paste from clipboard.
fi: Liitä leikepöydältä.

en: Lo&wercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Change to lowercase.
fi: Vaihda pieniin kirjaimiin.

en: Upp&ercase
fi: Isot kirjaimet

en: Change to uppercase.
fi: Vaihda isoiksi kirjaimiksi.

en: &Goto Line...
fi: Mene riville...

en: Select &All
fi: Valitse kaikki

en: &Toolbar
fi: &Työkalupalkki

en: Display toolbar.
fi: Näytä työkalurivi.

en: &Status Line
fi: Tilarivi

en: Display status line.
fi: Näytä tilarivi.

en: &Search...
fi: Etsi...

en: Search for a string.
fi: Etsi merkkijono.

en: &Replace...
fi: Korvaa ...

en: Search for a string and replace with another.
fi: Etsi merkkijono ja korvata toisella.

en: Search Sel. &Backward
fi: Etsi valitusta taaksepäin

en: Search Sel. &Forward
fi: Etsi valitusta eteenpäin

en: &Word Wrap
fi: Rivitys

en: Toggle word wrap mode.
fi: Vaihda rivitystilaa.

en: &Line Numbers
fi: Rivinumerot

en: Toggle line numbers mode.
fi: Vaihda rivinumerointia.

en: &Overstrike
fi: Ylikirjoita

en: Toggle overstrike mode.
fi: Vaihda ylikirjoitustilaa.

en: &Font...
fi: Kirjasin...

en: Change text font.
fi: Muuta tekstin kirjasinta.

en: &More Preferences...
fi: Lisää asetuksia...

en: Change other options.
fi: Muuta muita vaihtoehtoja.

en: &About X File Write
fi: Tietoja ohjelmasta X File Write

en: About X File Write.
fi: Tietoja X File Writeristä.

en: Unable to open file: %s
fi: Tiedostoa ei voitu avata: %s

en: File is too big: %s (%d bytes)
fi: Tiedosto liian iso: %s (%d tavua)

en: Error Loading File
fi: Virhe ladattaessa tiedosto

en: Unable to read file: %s
fi: Tiedostoa ei voi lukea: %s

en: File is too big: %s
fi: Tiedosto on liian suuri: %s

en: File: %s truncated.
fi: Tiedosto: %s katkaistu.

en: untitled
fi: nimetön

en: untitled%d
fi: nimetön%d

en: X File Write Version %s is a simple text editor.
fi: X File Write Versio %s on yksinkertainen tekstimuokkain.

en: About X File Write
fi: Tietoja X File Writeristä

en: Change Font
fi: Muuta kirjasinta

en: Text Files
fi: Tekstitiedostoja

en: C Source Files
fi: C lähdekooditiedostot

en: C++ Source Files
fi: C++ lähdekooditiedostot

en: C/C++ Header Files
fi: C/C++ Header-tiedostot

en: HTML Files
fi: HTML-tiedostot

en: PHP Files
fi: PHP tiedostot

en: Open Document
fi: Avaa dokumentti

en: Unsaved Document
fi: Tallentamaton asiakirja

en: Save %s to file?
fi: Tallenna %s tiedostoon?

en: Save Document
fi: Tallenna asiakirja

en: Overwrite Document
fi: Korvaa asiakirja

en: Overwrite existing document: %s?
fi: Korvaa olemassa oleva asiakirja: %s?

en:  (changed)
fi:  (muutettu)

en:  (read only)
fi:  (vain luku)

en: Print command: 
    (ex: lpr -P <printer>)
fi: Tulostuskomento: 
    (ie: lpr -P <printer>)

en: READ ONLY
fi: VAIN LUKU

en: File Was Changed
fi: Tiedosto muutettiin

en: %s
    was changed by another program. Reload this file from disk?
fi: %s
    toinen ohjelma muutti. Lataa tämä uudelleen levyltä?

en: Replace
fi: Korvaa

en: &Goto line number:
fi: Mene riville numero:

en: Refresh Panels
fi: Virkistä paneelit

en: Create New File
fi: Luo uusi tiedosto

en: Create New Folder
fi: Luo uusi kansio

en: Create New Symlink
fi: Luo uusi symbolinen linkki

en: Paste From Clipboard
fi: Liitä leikepöydältä

en: Restore Selected Files From Trash Can
fi: Palauta valitut tiedostot roskakorista

en: Launch Xfe
fi: Käynnistä Xfe

en: Execute Command
fi: Suorita komento

en: Launch Terminal
fi: Käynnistä pääte

en: Search Files and Folders...
fi: Etsi tiedostoja ja kansioita ...

en: Mount
fi: Liitä

en: Vertical Panels
fi: Pystysuorat paneelit

en: Horizontal Panels
fi: Vaakasuorat paneelit

en: Clear Address Bar
fi: Lisää kirjanmerkki

en: New Fo&lder...
fi: Uusi kansio&...

en: Go &Home
fi: Mene kotiin

en: &Refresh
fi: Päivitä

en: &Copy to...
fi: Kopioi...

en: &Symlink to...
fi: &Symbolinen linkki ...

en: &Select All
fi: Valitse kaikki

en: &Deselect All
fi: Poista kaikki

en: &Invert Selection
fi: Päinvastaiseksi

en: P&references
fi: Asetukset

en: &General Toolbar
fi: Yleinen työkalurivi

en: &Tools Toolbar
fi: &Työkalut työkalurivi

en: &Panel Toolbar
fi: &Paneelin työkalurivi

en: &Address Bar
fi: Lisää kirjanmerkki

en: &Status Bar
fi: Tilapalkki

en: &One Panel
fi: Yksi paneeli

en: Two &Panels
fi: Kaksi paneelia

en: &Vertical Panels
fi: Pystysuorat paneelit

en: &Horizontal Panels
fi: Vaakasuorat paneelit

en: &Add Bookmark
fi: Lisää suosikeihin

en: &Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: &Filter...
fi: Suodata ...

en: &Thumbnails
fi: Pikkukuvat

en: &Big Icons
fi: Isot kuvakkeet

en: T&ype
fi: T&yyppi

en: D&ate
fi: Päiväys

en: Us&er
fi: Käyttäjä

en: Gr&oup
fi: Ryhmä

en: Fol&ders First
fi: Kansiot ensin

en: &Left Panel
fi: Vasen paneeli

en: &Filter
fi: Suodata

en: &Folders First
fi: Kansiot ensin

en: &Right Panel
fi: Oikea paneeli

en: New &Root Window
fi: Uusi juuri-ikkuna

en: E&xecute Command...
fi: Suorita komento...

en: &Terminal
fi: &Terminaali

en: &Synchronize Panels
fi: &Synkronoi paneelit

en: Sw&itch Panels
fi: Va&ihda paneelit

en: Search &Files...
fi: Hae tiedostoja...

en: &Tools
fi: &Työkalut

en: &Go to Trash
fi: Mene roskakoriin

en: &Trash Size
fi: Roskakorin koko

en: T&rash
fi: Roskakori

en: &About X File Explorer
fi: Tietoja X File Explorerista

en: Running Xfe as root!
fi: Suorita Xfe pääkäyttäjänä!

en: Can't create Xfe config folder %s: %s
fi: En voi luoda Xfe config kansiota %s: %s

en: Can't create Xfe config folder %s
fi: Ei voi luoda Xfe config kansiota %s

en: No global xferc file found! Please select a configuration file...
fi: Globaalia xferc tiedostoa ei löytynyt! Valitse asetustiedosto ...

en: XFE configuration file
fi: XFE asetustiedosto

en: Can't create trash can 'files' folder %s: %s
fi: Ei voi luoda roskakorin tiedostoja kansioon %s: %s

en: Can't create trash can 'files' folder %s
fi: Ei voi luoda roskakorin tiedostoja kansiosta %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s: %s
fi: Ei voi luoda roskakorin tiedot kansiota %s: %s

en: Can't create trash can 'info' folder %s
fi: Ei voi luoda roskakorin tiedot kansiota %s

en: Error: Can't execute command %s
fi: Virhe: Komentoa ei voida suorittaa %s

en: Help
fi: Apua

en: X File Explorer Version %s
fi: X File Explorer versio %s

en: 
    Translators
    -------------
    Argentinian Spanish: Bruno Gilberto Luciani
    Brazilian Portuguese: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnian: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Catalan: Pere Orga
    Chinese: Xin Li
    Chinese (Taïwan): Wei-Lun Chao
    Colombian Spanish: Vladimir Támara (Pasos de Jesús)
    Czech: David Vachulka
    Danish: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    Dutch: Hans Strijards
    Finnish: Kimmo Siira
    French: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    German: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke, Jens Körner
    Greek: Nikos Papadopoulos
    Hungarian: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Italian: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japanese: Karl Skewes
    Norwegian: Vidar Jon Bauge
    Polish: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portuguese: Miguel Santinho
    Russian: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Spanish: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Swedish: Anders F. Bjorklund
    Turkish: erkaN
fi: 
    Kääntäjät
    -------------
    Argentiina Espanja: Bruno Gilberto Luciani
    Brasilia Portugali: Eduardo R.B.S., Jose Carlos Medeiros,
    Phantom X, Tomas Acauan Schertel
    Bosnia: Samir Ribi, Bajrami Emran, Balagija Jasmina,
    Bilalovi, Omar Cogo Emir
    Katalonia: Pere Orga
    Kiina: Xin Li
    Kiina (Taiwan): Wei-Lun Chao
    Kolumbia Espanja: Vladimir Támara (Pasos de Jesús)
    Tsekkoslovakia: David Vachulka
    Tanska: Jonas Bardino, Vidar Jon Bauge
    Hollanti: Hans Strijards
    Suomi: Kimmo Siira
    Ranska: Claude Leo Mercier, Roland Baudin
    Saksa: Bastian Kleineidam, Joachim Wiedorn, Tim Benke, Jens Körner
    Kreikka: Nikos Papadopoulos
    Unkari: Attila Szervac, Sandor Sipos
    Italia: Claudio Fontana, Giorgio Moscardi
    Japani: Karl Skewes
    Norja: Vidar Jon Bauge
    Puola: Jacek Dziura, Franciszek Janowski
    Portukali: Miguel Santinho
    Venäjä: Dimitri Sertolov, Vad Vad
    Espanja: Felix Medrano Sanz, Lucas 'Basurero' Vieites,
    Martin Carr
    Ruotsi: Anders F. Bjorklund
    Turkki: erkaN

en: About X File Explorer
fi: Tietoja X File Explorerista

en: &Panel
fi: &Paneeli

en: Execute the command:
fi: Suorita komento:

en: Console mode
fi: Konsoli-tilassa

en: Enter the user password:
fi: Anna käyttäjän salasana:

en: Enter the root password:
fi: Anna root-salasana:

en: Search Files and Folders
fi: Etsi tiedostoja ja kansioita

en: Do you really want to empty the trash can?
fi: Haluatko todella tyhjentää roskakorin?

en: 
    
    All items will be definitively lost!
fi: 
    
    Kaikki kohteet tuhotaan lopullisesti!

en: Trash size: %s (%s files, %s subfolders)
    
    Modified date: %s
fi: Roskakorin koko: %s (%s tiedostot, %s alihakemistot)
    
    Muutospäivämäärä: %s

en: Trash size
fi: Roskakorin  koko

en: Trash can 'files' folder %s is not readable!
fi: Roskakorin tiedostoja kansiossa %s ei ole luettavissa!

en: Command not found: %s
fi: Komentoa ei löydy: %s

en: Invalid file association: %s
fi: väärä tiedostoliitos: %s

en: File association not found: %s
fi: Tiedostoliitosta ei löydy: %s

en: Open Archive File
fi: Avaa pakettitiedosto

en: Clear recent file menu.
fi: Pyyhi viimeisimmät tiedostot valikosta.

en: &About X File Archive
fi: &Tietoja ohjelmasta X File Archive

en: Extract &to...
fi: Pura...

en: About X File Archive
fi: Tietoja X File Archive

en: tar.gz Archives
fi: Pura arkisto

en: tgz Archives
fi: Pura arkisto

en: gz Archive
fi: Pura arkisto

en: zip Archives
fi: Luo arkisto

en: jar Archives
fi: Pura arkisto

en: iso Images
fi: Suodata kuvat

en: tar.bz2 Archives
fi: Pura arkisto

en: tbz2 Archives
fi: Luo arkisto

en: bz2 Archives
fi: Luo arkisto

en: tar.xz Archives
fi: Pura arkisto

en: txz Archives
fi: Luo arkisto

en: xz Archives
fi: Luo arkisto

en: tar.zst Archives
fi: Pura arkisto

en: tzst Archives
fi: Luo arkisto

en: zst Archives
fi: Luo arkisto

en: tar.Z Archives
fi: Pura arkisto

en: taZ Archives
fi: Pura arkisto

en: Z Archives
fi: Luo arkisto

en: 7z Archives
fi: Luo arkisto

en: rar Archives
fi: Pura arkisto

en: lzh Archives
fi: Luo arkisto

en: ace Archives
fi: Luo arkisto

en: arj Archives
fi: Pura arkisto

en: Open Archive
fi: Avaa pakettitiedosto

en: Extract archive to folder:
fi: Pura kansioon

en: Extract file
fi: Pura arkisto

en: Extract File
fi: Pura arkisto

en: &Extract to...
fi: Pura...

en: Error loading icons
fi: Virhe ladattaessa kuvakkeet

en: GIF Image
fi: GIF-kuva

en: BMP Image
fi: BMP-kuva

en: XPM Image
fi: XPM-kuva

en: PCX Image
fi: PCX-kuva

en: ICO Image
fi: ICO-kuva

en: RGB Image
fi: RGB-kuva

en: XBM Image
fi: XBM-kuva

en: TARGA Image
fi: TARGA-kuva

en: PPM Image
fi: PPM-kuva

en: PNG Image
fi: PNG-kuva

en: JPEG Image
fi: JPEG-kuva

en: TIFF Image
fi: TIFF-kuva

en: &Image
fi: Kuva

en: Open image file.
fi: Avaa kuvatiedosto.

en: Print image file.
fi: Tulosta kuvatiedosto.

en: Zoom out
fi: Loitonna

en: Zoom out image.
fi: Loitontaa kuvaa.

en: Zoom in
fi: Lähennä

en: Zoom in image.
fi: Lähennä kuvaa.

en: Zoom 100%
fi: Suurenna 100%

en: Zoom image to 100%.
fi: Suurenna kuvaa 100%.

en: Zoom to Fit
fi: Surenna sopivaksi

en: Zoom to fit window.
fi: Suurenna sopivaksi ikkunaan.

en: Rotate Left
fi: Kierrä vasemmalle

en: Rotate left image.
fi: Kierrä vasenta kuvaa.

en: Rotate Right
fi: Kierrä oikealle

en: Rotate right image.
fi: Kierrä oikeaa kuvaa.

en: Mirror Horizontally
fi: Peili vaakasuunnassa

en: Mirror image horizontally.
fi: Peilikuva vaakasuunnassa.

en: Mirror Vertically
fi: Peili pystysuunnassa

en: Mirror image vertically.
fi: Peilikuva pystysuunnassa.

en: Quit Xfi.
fi: Lopeta Xfi.

en: Zoom &in
fi: Lähennä

en: Zoom &out
fi: Loitonna

en: Zoo&m 100%
fi: Suurenna 100%

en: Zoom to Fit &Window
fi: Suurenna sopivaksi ikkunaan

en: Rotate &Right
fi: Kier&rä oikealle

en: Rotate right.
fi: Kierrä oikealle.

en: Rotate &Left
fi: Kierrä vasemma&lle

en: Rotate left.
fi: Kierrä vasemmalle.

en: Mirror &Horizontally
fi: Peilaa vaakasuunnassa

en: Mirror horizontally.
fi: Peilaa vaakasuunnassa.

en: Mirror &Vertically
fi: Peili pystysuunnassa

en: Mirror vertically.
fi: Peilaa pystysuunnassa.

en: Show image thumbnails.
fi: Näytä kuvan pikkukuvat.

en: Autosize icon names.
fi: Muuta kuvakkeiden nimien kokoa automaattisesti.

en: View icons row-wise.
fi: Näytä kuvakkeet riveittäin.

en: View icons column-wise.
fi: Näytä kuvakkeet sarakkeittain.

en: &File List
fi: Tiedostolista

en: Display file list.
fi: Näytä tiedostoluettelo.

en: File List &Before
fi: Tiedostolista ensin

en: Display file list before image window.
fi: Näytä tiedostolista ennen kuva-ikkunaa.

en: &Filter Images
fi: Suodata kuvat

en: List only image files.
fi: Listaa vain kuvatiedostoja.

en: Fit &Window When Opening
fi: Sovita ikkunaan avattaessa

en: Zoom to fit window when opening an image.
fi: Sovita kuva avattaessa ikkunaan.

en: &About X File Image
fi: Tietoja X File Imagesta

en: About X File Image.
fi: Tietoja X File Imagesta.

en: X File Image Version %s is a simple image viewer.
fi: X File Image Versio %s on yksinkertainen kuvakatselin.

en: About X File Image
fi: Tietoja X File Imagesta

en: Error Loading Image
fi: Virhe ladattaessa kuvaa

en: Unsupported type: %s
fi: Tyyppiä ei tuettu: %s

en: Unable to load image, the file may be corrupted
fi: Kuvan lataus epäonnistui, tiedosto saattaa olla vioittunut

en: Change will be taken into account after restart.
    Restart X File Image now?
fi: Muutokset päivitetään uudelleenkäynnistyksen jälkeen.
    Käynnistä X File Image?

en: Open Image
fi: Avaa kuva

en: 
    Usage: xfi [options] [image] 
    
        [options] can be any of the following:
    
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [image] is the path to the image file you want to open on start up.
fi: 
    Käyttä: xfi [optiot] [kuva] 
    
        [optiot] voivat olla jokin seuraavista:
    
            -h, --help         Näytä (tämä) apunäyttö ja sulkeudu.
            -v, --version      Näytä versio ja sulkeudu.
    
        [kuva] on polku kuvatiedostoon joka avataan käynnistyessä.

en: Open Package File
fi: Avaa pakettitiedosto

en: &About X File Package
fi: Tietoja X File Packagesta

en: &Uninstall
fi: Poista ohjelma

en: &Install / Upgrade
fi: Asenna / Päivitä

en: &Description
fi: Kuvaus

en: X File Package Version %s is a simple rpm or deb package manager.
fi: X File Package Version %s on yksinkertainen rpm tai deb-pakettienhallinta.

en: About X File Package
fi: Tietoja X File Packagesta

en: RPM Source Packages
fi: RPM lähdepaketit

en: RPM Packages
fi: RPM paketit

en: DEB Packages
fi: DEB paketit

en: No package loaded
fi: Pakettia ei ladattu

en: Unknown package format
fi: Tuntematon paketin muoto

en: [RPM package]
fi: [RPM paketti]

en: [DEB package]
fi: [DEB paketti]

en: Query of %s failed!
fi: Kysely %s:sta epäonnistui!

en: 
    Usage: xfp [options] [package] 
    
        [options] can be any of the following:
    
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [package] is the path to the rpm or deb package you want to open on start up.
fi: 
    Käyttö: xfp [optiot] [paketti] 
    
        [optiot] voi olla jokin seuraavista:
    
            -h, --help         Näytä (tämä) apunäyttö ja sulkeudu.
            -v, --version      Näytä versio ja sulkeudu.
    
        [paketti] on polku joko rpm tai deb-pakettiin jonka haluat avata käynnistyessä.

en: 
    Usage: xfw [options] [file1] [file2] [file3]...
    
        [options] can be any of the following:
    
            -r, --read-only    Open files in read-only mode.
            -h, --help         Print (this) help screen and exit.
            -v, --version      Print version information and exit.
    
        [file1] [file2] [file3]... are the path(s) to the file(s) you want to open on start up.
fi: 
    Käyttö: xfw [optiot] [tiedosto1] [tiedosto2] [tiedosto3]...
    
        [optiot] voivat olla jokin seuraavista:
    
            -r, --read-only    Avaa tiedostot vain luku-tilassa.
            -h, --help         Näyttää (tämän) ohjeen ja sulkeutuu.
            -v, --version      Näyttää version jasulkeutuu.
    
        [tiedosto1] [tiedosto2] [tiedosto3]... ovat polkuja tiedostoihin jotka avataan ohjelman käynnistyessä .

en: Ready.
fi: Valmis.

en: &Replace
fi: Korvaa

en: Re&place All
fi: Korvaa kaikki

en: Ex&act
fi: Tarkka

en: &Ignore Case
fi: Sivuuta koko

en: E&xpression
fi: Lauseke

en: &Backward
fi: Taaksepäin

en: 
    Usage: xfe [options...] [FOLDER|FILE...]
    
        [options...] are the following:
    
            -h,   --help         Print (this) help screen and exit.
            -v,   --version      Print version information and exit.
            -i,   --iconic       Start iconified.
            -m,   --maximized    Start maximized.
            -p n, --panel n      Force panel view mode to n (n=0 => Tree and one panel,
                                 n=1 => One panel, n=2 => Two panels, n=3 => Tree and two panels).
    
        [FOLDER|FILE...] is a list of folders or files to open on startup.
        The first two folders are displayed in the file panels, the others are ignored.
        The number of files to open is not limited.
fi: 
    Käyttö: xfe [optiot...] [HAKEMISTO|TIEDOSTO...]
    
        [optiot...] ovat seuraavia:
    
            -h,   --help         Näytä (tämä) ja lopeta.
            -v,   --version      Näytä versio ja lopeta.
            -i,   --iconic       Käynnistä minimoituna.
            -m,   --maximized    Käynnistä maksimoituna.
            -p n, --panel n      Pakota paneelin tila (n=0 => Hakemistopuu ja yksi paneeli,
                                 n=1 => Yksi paneeli, n=2 => Kaksi paneelia, n=3 => Hakemistopuu ja kaksi paneelia).
    
        [HAKEMISTO|TIEDOSTO...] on lista hakemistoista tai tiedostoista jotka avataan käynnistettäessä.
        Kaksi ensimmäistä hakemistoa näytetään tiedostopaneeleissa, muut jätetään huomiotta.
        Aukaistujen tiedostojen määrää ei ole rajoitettu.

en: Warning: Unknown panel mode, revert to last saved panel mode
fi: Varoitus: Tuntematon tila, palautetaanko viimeksi talletettu

en: Error: Can't enter folder %s: %s
fi: Virhe: Kansiota ei voi avata %s: %s

en: Error: Can't enter folder %s
fi: Virhe: Kansiota ei voi avata %s

en: Error: Can't open display
fi: Virhe: Ei voi avata näyttöä

en: Start of %s
fi: Aloita %s

en: bytes
fi: tavua

en: Error: Can't read group list: %s
fi: Virhe: Ei voi lukea ryhmäluetteloa: %s

en: Error: Can't read group list
fi: Virhe: Ei voi lukea ryhmäluetteloa

en: A lightweight file manager for X Window
fi: Kevyt tiedostonhallinta X ikkunalle

en: A simple image viewer for Xfe
fi: Yksinkertainen kuvankatseluohjelma Xfe:lle

en: Package Manager
fi: Paketinhallinta

en: A simple package manager for Xfe
fi: Yksinkertainen paketinhallinta Xfe:lle

en: Text Editor
fi: Tekstimuokkain

en: A simple text editor for Xfe
fi: Yksinkertainen tekstimuokkain Xfe:lle

en: Run Xfe as root
fi: Suorita Xfe root-käyttäjänä

en: Authentication is required to run Xfe as root
fi: Tunnistautuminen vaaditaa Xfe root-käyttäjänä
