Xfwm4 - en to be translation catalogue (174 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
be: Гэтае акно занятае і не адказвае. Хочаце спыніць гэтую праграму?

en: Warning
be: Увага

en: None
be: Няма

en: Session manager socket
be: Сокет кіраўніка сеансаў

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
be: %s: %s
    Паспрабуйце "%s --help", каб праглядзець спіс даступных параметраў загаднага радка.

en: Workspace %d
be: Працоўная прастора %d

en: Workspace Name
be: Назва працоўнай прасторы

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: Window Manager
be: Кіраўнік акон

en: Configure window behavior and shortcuts
be: Наладзіць паводзіны акна і значкоў

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
be: вокны;кіраванне;налады;тэмы;стылі;аздабленне;загаловак;шрыфт;кнопкі;меню;згарнуць;разгарнуць;цень;згарнуць у загаловак;раскладкі;спалучэнні клавіш;фокус;мацаванне акон;экран;працоўныя прасторы;вуглы;межы;схаваць змесціва;перамясціць;змяніць памер;перамяшчэнне;змена памеру;падвойная пстрычка;

en: Window Manager Tweaks
be: Налады кіраўніка акон

en: Fine-tune window behaviour and effects
be: Падрабязныя налады паводзін акна і эфектаў

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
be: вокны;паводзіны;налады;цыклічнае пераключэнне;пераключэнне;фокус;уздыманне;адмысловыя магчымасці;ключ;перацягванне;перамясціць;перамяшчэнне;хаванне;рамкі;загаловак;разгарнуць;плітка;экран;вуглы;мацаванне акон;кола мышы;разгарнуць з загалоўка;працоўныя прасторы;размяшчэнні;адмалёўшчык;адмалёўка;уключыць;выключыць;цені;аздабленне;празрыстасць;змяніць памер;неактыўна;папярэдні прагляд;compiz;перадачы;

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы

en: Configure layout, names and margins
be: Наладзіць размяшчэнне, назвы і бакавыя межы

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
be: працоўныя прасторы;налады;віртуальныя працоўныя асяроддзі;колькасць;вокны;экран;палі;

en: _Help
be: _Даведка

note: ----------------------------------------------
en: _Close
be: Закры_ць

en: <b>The_me</b>
be: <b>Тэ_ма</b>

en: <b>Title fon_t</b>
be: <b>Шрыфт зага_лоўка</b>

en: <b>Title _alignment</b>
be: <b>Месца _загалоўка</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
be: Націсніце і перацягніце кнопкі для змены іх месца

en: Title
be: Загаловак

en: The window title cannot be removed
be: Немагчыма выдаліць загаловак акна

en: Active
be: Актыўна

en: Menu
be: Меню

en: Stick
be: Прыляпіць

en: Shade
be: Цень

en: Minimize
be: Згарнуць

en: Maximize
be: Разгарнуць

en: Close
be: Закрыць

en: Hidden
be: Схавана

en: <b>Button layout</b>
be: <b>Размяшчэнне кнопак</b>

en: _Style
be: _Стыль

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
be: Спалучэнні клавіш для выканання дзеянняў _кіраўніка акон:

en: _Edit
be: _Рэдагаванне

en: _Reset to Defaults
be: _Скінуць да прадвызначанага

en: _Keyboard
be: _Клавіятура

en: Click to foc_us
be: Факусавацца па _пстрычцы

en: Focus follows _mouse
be: Факусавацца ўслед за мышшу

en: _Delay before window receives focus:
be: _Затрымка да факусоўкі на акне:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
be: <i>Малая</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
be: <i>Вялікая</i>

en: <b>Focus model</b>
be: <b>Рэжым фокусу</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
be: Аўтаматычна факусавацца на _новых вокнах

en: <b>New window focus</b>
be: <b>Фокус новых акон</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
be: Аўтаматычна _выводзіць вокны на пярэдні план калі яны ў фокусе

en: Delay _before raising focused window:
be: Затрымка _да вываду акна ў фокусе на пярэдні план:

en: <b>Raise on focus</b>
be: <b>Вывад на пярэдні план пры навядзенні курсора</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
be: Узнімаць акно на пярэдні план _пры пстрычцы ўнутры акна

en: <b>Raise on click</b>
be: <b>Вывад на пярэдні план пры пстрычцы</b>

en: _Focus
be: _Фокус

en: To screen _borders
be: Да межаў _экрана

en: To other _windows
be: Да іншых _акон

en: Dis_tance:
be: Адлег_ласць:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
be: <i>Маленькая</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
be: <i>Вялікая</i>

en: <b>Windows snapping</b>
be: <b>Мацаванне акон</b>

en: With the mouse _pointer
be: Паказальнікам _мышы

en: With a _dragged window
be: Акном _падчас перамяшчэння

en: _Edge resistance:
be: _Супраціўленне па баках:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
be: <b>Прагортваць працоўныя прасторы пры дасягненні мяжы экрана</b>

en: When _moving
be: Калі _перамяшчаецца

en: When _resizing
be: Калі _змяняецца памер

en: <b>Hide content of windows</b>
be: <b>Хаваць змесціва акон</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
be: Дзеянне пры падвойнай пстрычцы па загалоўку

en: <b>Double click _action</b>
be: <b>Дзеянне пры падвойнай пстрычцы _па загалоўку</b>

en: Ad_vanced
be: Да_датковыя

en: Shade window
be: Згарнуць акно

en: Hide window
be: Схаваць акно

en: Maximize window
be: Разгарнуць акно

en: Fill window
be: Запоўніць акно

en: Always on top
be: Заўсёды наверсе

en: Nothing
be: Нічога

en: Left
be: Налева

en: Center
be: Цэнтр

en: Right
be: Направа

en: Theme
be: Тэма

en: Action
be: Дзеянне

en: Shortcut
be: Спалучэнне клавіш

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
be: Не атрымалася ініцыялізаваць xfconf. Прычына: %s

en: Could not create the settings dialog.
be: Не атрымалася стварыць акно налад.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
be: Гэтае дзеянне скіне ўсе спалучэнні клавіш. Сапраўды зрабіць гэта?

en: Reset to Defaults
be: Скінуць да прадвызначанага

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
be: М_інаць вокны з уключаным параметрам "не паказваць у пераключальніку працоўных прастораў"
    альбо "не паказваць на панэлі задач"

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
be: _Уключаючы схаваныя вокны

en: Cycle _through windows on all workspaces
be: Цыклічна _пераключацца паміж вокнамі з усіх працоўных прастораў

en: _Draw frame around selected window while cycling
be: _Адмалёўваць рамку вакол абранага акна падчас цыклічнага пераключэння

en: _Raise windows while cycling
be: _Узнімаць вокны падчас пераключэння

en: Cycle through windows in a _list
be: Цыклічна пераключацца паміж вокнамі _спісам

en: C_ycling
be: Пе_раключэнне паміж вокнамі

en: Activate foc_us stealing prevention
be: Уключыць прадухіленне захопу _фокуса ўводу

en: Honor _standard ICCCM focus hint
be: Паводзіны _падчас перадачы фокуса па стандарце ICCCM

en: When a window raises itself:
be: Калі акно ўзнімае сябе:

en: _Bring window on current workspace
be: _Перамясціць акно на бягучую працоўную прастору

en: Switch to win_dow's workspace
be: Пераключыцца на _працоўную прастору акна

en: Do _nothing
be: _Нічога не рабіць

en: Key used to _grab and move windows:
be: Клавіша для _захопу і перамяшчэння акна:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
be: _Узнімаць акно пры націсканні любой клавішы мышы

en: Hide frame of windows when ma_ximized
be: Хаваць межы разгорнутага акна

en: Hide title of windows when maximized
be: Хаваць загаловак акна падчас разгортвання

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
be: Аўтаматычна _размяшчаць вокны пліткай падчас руху да края экрана

en: Use _edge resistance instead of window snapping
be: Выкарыстоўваць суп_раціўленне па краях замест мацавання акон

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
be: Выкарыстоўваць кола мышы на загалоўку для яго згортвання

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
be: Апавяшчаць пра тэрміновасць _мільгаценнем загалоўка акна

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
be: Бесперапынна мільгацець _тэрміновымі вокнамі

en: _Accessibility
be: _Адмысловыя магчымасці

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
be: Выкарыстоўваць кола мышы на працоўным стале для пераключэння паміж працоўнымі прасторамі

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
be: _Запамінаць і вяртацца да папярэдняй
    працоўнай прасторы пры пераключэнні спалучэннямі клавіш

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
be: Пераключацца паміж працоўнымі прасторамі ў залежнасці ад яе _размяшчэння

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
be: Пераключацца паміж працоўнымі прасторамі _далей пры дасягненні першай альбо апошняй працоўнай прасторы

en: _Workspaces
be: _Працоўныя прасторы

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
be: _Найменшы памер акон, пры якім уключаецца разумнае размяшчэнне акон:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
be: <i>Вялікая</i>

en: By default, place windows:
be: Прадвызначана размяшчаць вокны:

en: At the c_enter of the screen
be: У _сярэдзіне экрана

en: U_nder the mouse pointer
be: П_ад паказальнікам мышы

en: _Placement
be: _Размяшчэнне

en: _Enable display compositing
be: _Уключыць кампазітынг

en: Display _fullscreen overlay windows directly
be: Адлюстроўваць _вокны на ўвесь экран

en: Show windows preview in place of icons when cycling
be: Паказваць мініяцюры акон замест значкоў падчас пераключэння

en: Show shadows under pop_up windows
be: Адлюстроўваць цень ад вып_лыўных акон

en: Show shadows under _dock windows
be: Адлюстроўваць цень ад акон _док-панэлі

en: Show shadows under _regular windows
be: Адлюстроўваць цень ад _звычайных акон

en: Zoom desktop with mouse wheel
be: Маштабаванне працоўнага стала колам мышы

en: Zoom pointer along with the desktop
be: Маштабаваць курсор разам з працоўным сталом

en: Opaci_ty of window decorations:
be: Празрыс_тасць аздаблення акон:

en: <i>Transparent</i>
be: <i>Празрыста</i>

en: <i>Opaque</i>
be: <i>Непразрыста</i>

en: Opacity of _inactive windows:
be: Празрыстасць _неактыўных акон:

en: Opacity of windows during _move:
be: Празрыстасць акон падчас _перамяшчэння:

en: Opacity of windows during resi_ze:
be: Празрыстасць акон падчас змены па_мераў:

en: Opacity of popup wi_ndows:
be: Празрыстасць выплыўных _акон:

en: C_ompositor
be: Э_фекты

en: _Number of workspaces:
be: _Колькасць працоўных прастораў:

en: Layout
be: Раскладка

en: Names
be: Назвы

en: _General
be: А_сноўныя

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
be: Водступы - гэта вобласці па краях экрана, дзе нельга размяшчаць вокны

en: _Margins
be: _Палі

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
be: %s (на %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
be: Непадтрымліваемы клавіятурны мадыфікатар '%s'

en: Set the compositor mode
be: Прызначыць кампазітны рэжым

en: Set the vblank mode
be: Прызначыць рэжым вертыкальнага сінхранізавання

en: Replace the existing window manager
be: Замяніць бягучага кіраўніка акон

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Enable debug logging
be: Уключыць журнал адладкі

en: [ARGUMENTS...]
be: [АРГУМЕНТЫ...]

en: Type "%s --help" for usage.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець даведку.

en: Ma_ximize
be: Раз_гарнуць

en: Unma_ximize
be: Скасаваць _разгортванне

en: Mi_nimize
be: З_гарнуць

en: Minimize _Other Windows
be: Згарнуць _іншыя вокны

en: S_how
be: Пака_заць

en: _Move
be: Пера_мясціць

en: _Resize
be: Змяніць _памер

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
be: Заўсёды _наверсе

en: _Same as Other Windows
be: _Як іншыя вокны

en: Always _Below Other Windows
be: Заўсёды _пад іншымі вокнамі

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
be: Згарнуць у загаловак

en: Roll Window Down
be: Разгарнуць з загалоўка

en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

en: Leave _Fullscreen
be: Выйсці з _рэжыму "на ўвесь экран"

en: Context _Help
be: Кантэкстная _дапамога

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
be: Заўсёды на _бачнай працоўнай прасторы

en: Move to Another _Workspace
be: Перамясціць на іншую _працоўную прастору

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
be: Знішчыць

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Restart
be: Перазапусціць

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
be: %s: у GtkMenu не атрымалася захапіць паказальнік

en: Error reading data from child process: %s
be: Падчас чытання даных працэса нашчадка адбылася памылка: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
be: Немагчыма вывесці дыялог даведкі: %s
