Xfwm4 - en to be@tarask translation catalogue (175 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
be@tarask: Вакно занята й ня адказвае.
    Сконьчыць?

en: Warning
be@tarask: Увага

en: None
be@tarask: Няма

en: Session manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка сэансу

en: SOCKET ID
be@tarask: ID СОКЭТУ

en: Version information
be@tarask: Дадзеныя аб вэрсіі

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
be@tarask: %s: %s
    Спрабуйце %s --help каб убачыць поўны сьпіс наяўных вопцыяў радку загада.

en: Workspace %d
be@tarask: Прастора %d

en: Workspace Name
be@tarask: Назва прасторы

en: Settings manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка наладаў

en: Window Manager
be@tarask: Кіраўнік вокнаў

en: Configure window behavior and shortcuts
be@tarask: Наладзіць паводзіны вакна й скаротаў

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
be@tarask: вокны;кіраваньне;налады;перавагі;тэмы;стылі;упрыгожваньні;радок загалоўка;шрыфт;кнопкі;меню;згарнуць;разгарнуць;адцяніць;згарнуць;макет;спалучэньні клявішаў;фокус;прывязка;экран;прасторы;межы;кут;схаваць зьмесьціва; перасунуць;зьмяніць памер;перасоўваньне;зьмяніць памер;двайная пстрычка;

en: Window Manager Tweaks
be@tarask: Налады Кіраўніка вокнаў

en: Fine-tune window behaviour and effects
be@tarask: Наладзіць паводзіны вокнаў й эфэкты

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
be@tarask: вокны;паводзіны;налады;перавагі;вандраваньне на ровары;паўтор;пераключэньне;фокус;павышэньне;даступнасьць;клявіша;перацягваньне;перасоўваньне;перамяшчэньне;схаваць;кадр;загаловак;разгорнутае;кафля;экран;мяжа;гарачы кут;кола мышу;згортваньне;прасторы;разьмяшчэньне;кампазітар;кампазіцыі;уключэньне;адключэньне;цені;упрыгожваньні;непразрыстасьць;зьмяненьне памеру;нядзейны;перадпрагляд;compiz;пераходы;

en: Workspaces
be@tarask: Прасторы

en: Configure layout, names and margins
be@tarask: Наладзіць напластаваньне, ймёны і мяжы

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
be@tarask: прасторы;налады;перавагі;віртуальныя стальніцы;нумар;вокны;экран;палі;

en: _Help
be@tarask: _Даведка

note: ----------------------------------------------
en: _Close
be@tarask: Зачыніць

en: <b>The_me</b>
be@tarask: <b>Тэ_ма</b>

en: <b>Title fon_t</b>
be@tarask: <b>Шрыфт зага_лоўка</b>

en: <b>Title _alignment</b>
be@tarask: <b>Раўнаваньне _загалоўка</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
be@tarask: Націсьніце й перацягніце кнопкі для зьмены іх разьмяшчэньня

en: Title
be@tarask: Назва

en: The window title cannot be removed
be@tarask: Немагчыма выдаліць загаловак вакна

en: Active
be@tarask: Дзейны

en: Menu
be@tarask: Мэню

en: Stick
be@tarask: Прыляпіць

en: Shade
be@tarask: Зацяніць

en: Minimize
be@tarask: Зьменьшыць

en: Maximize
be@tarask: Найбольшыць

en: Close
be@tarask: Зачыніць

en: Hidden
be@tarask: Утоены

en: <b>Button layout</b>
be@tarask: <b>Напластаваньне кнопкі</b>

en: _Style
be@tarask: _Стыль

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
be@tarask: Спалучэньні клявішаў для выкананьня дзеяньняў _кіраўніка вокнаў:

en: _Edit
be@tarask: _Рэдагаваць

en: _Reset to Defaults
be@tarask: _Скінуць да прадвызначанага

en: _Keyboard
be@tarask: _Клявіятура

en: Click to foc_us
be@tarask: Фокус па _пстрычцы

en: Focus follows _mouse
be@tarask: Фокус йдзе _за мышшу

en: _Delay before window receives focus:
be@tarask: _Затрымка перад вакном, што атрымае фокус:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
be@tarask: <i>Кароткая</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
be@tarask: <i>Доўгая</i>

en: <b>Focus model</b>
be@tarask: <b>Макет фокусу</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
be@tarask: Аўтаматам факусавацца на _новаствораных вокнах

en: <b>New window focus</b>
be@tarask: <b>Новы фокус вакна</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
be@tarask: Аўтаматам _узьняць вокны пры атрыманьні імі фокусу

en: Delay _before raising focused window:
be@tarask: Затрымка _перад уздыманьнем вакна з фокусам:

en: <b>Raise on focus</b>
be@tarask: <b>Узьняць пры фокусе</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
be@tarask: Узьняць вакно, пстрыкнуўшы _унутры ягоя дастасаваньня

en: <b>Raise on click</b>
be@tarask: <b>Узьняць пры пстрыку</b>

en: _Focus
be@tarask: _Фокус

en: To screen _borders
be@tarask: Да межаў _экрану

en: To other _windows
be@tarask: Да іньшых _вокнаў

en: Dis_tance:
be@tarask: Ад_легласьць:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
be@tarask: <i>Малая</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
be@tarask: <i>Шырокая</i>

en: <b>Windows snapping</b>
be@tarask: <b>Прычапіць вокны</b>

en: With the mouse _pointer
be@tarask: Указальнікам _мышу

en: With a _dragged window
be@tarask: Вакном _падчас перасоўваньня

en: _Edge resistance:
be@tarask: _Супраціў межаў:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
be@tarask: <b>Гартаць прасторы пры дасягненьні межаў экрану</b>

en: When _moving
be@tarask: Пры _перасоўваньні

en: When _resizing
be@tarask: Пры _зьмене памеру

en: <b>Hide content of windows</b>
be@tarask: <b>Утойваць зьмесьціва вокнаў</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
be@tarask: Дзеяньне пры падвойнай пстрычцы па загалоўку

en: <b>Double click _action</b>
be@tarask: <b>Дзеяньне _пры двайным пстрыку</b>

en: Ad_vanced
be@tarask: _Адмысловыя

en: Shade window
be@tarask: Згарнуць вакно

en: Hide window
be@tarask: Утоіць вакно

en: Maximize window
be@tarask: Разгарнуць вакно

en: Fill window
be@tarask: Напоўніць вакно

en: Always on top
be@tarask: Заўсёды _наверсе

en: Nothing
be@tarask: Нічога

en: Left
be@tarask: Улева

en: Center
be@tarask: Па цэнтры

en: Right
be@tarask: Управа

en: Theme
be@tarask: Тэма

en: Action
be@tarask: Дзеяньне

en: Shortcut
be@tarask: Скарот

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
be@tarask: Немагчыма запусьціць xfconf. Прычына: %s

en: Could not create the settings dialog.
be@tarask: Не атрымалася стварыць вакно наладаў.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
be@tarask: Гэта вярне ўсе скароты да іх пачатковых значэньняў. Вярнуць?

en: Reset to Defaults
be@tarask: Скінуць да прадвызначанага

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
be@tarask: М_інаць вокны з уключанымі "не паказваць у пераключальніку прастораў"
    або "не паказваць на панэлі задач" парамэтарамі

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
be@tarask: _Уключыць утоеныя (з відарысамі) вокны

en: Cycle _through windows on all workspaces
be@tarask: Гартаць _вокны на ўсіх прасторах

en: _Draw frame around selected window while cycling
be@tarask: _Адмалёўваць рамку вакол абранага вакна падчас цыклічнага пераключэньня

en: _Raise windows while cycling
be@tarask: _Узьнімаць вокны падчас гартаньня

en: Cycle through windows in a _list
be@tarask: Гартаць вокны ў _сьпісе

en: C_ycling
be@tarask: Гар_таньне

en: Activate foc_us stealing prevention
be@tarask: Уключыць прадухіленьне захопу _фокусу ўводу

en: Honor _standard ICCCM focus hint
be@tarask: Пакінуць _падказку фокусу ICCCM па змаўчаньні

en: When a window raises itself:
be@tarask: Калі вакно ўзьнімае сябе:

en: _Bring window on current workspace
be@tarask: _Паказаць вакно на бягучай прасторы

en: Switch to win_dow's workspace
be@tarask: Перайсьці да _прасторы вакна

en: Do _nothing
be@tarask: Нічога _не рабіць

en: Key used to _grab and move windows:
be@tarask: Клявіша для _захопу й перасоўваньня вакна:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
be@tarask: _Узьнімаць вокны пры націсканьні любой клявішы мышу

en: Hide frame of windows when ma_ximized
be@tarask: Утойваць межы разгорнутага _вакна

en: Hide title of windows when maximized
be@tarask: Утойваць загаловак вакна падчас разгортваньня

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
be@tarask: Аўтаматам _склеіць вокны пры іх руху да мяжы экрану

en: Use _edge resistance instead of window snapping
be@tarask: Выкарыстоўваць _супраціў межаў замест прычапленьня вокнаў

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
be@tarask: Выкарыстоўваць кола мышу на загалоўку для яго згортвання

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
be@tarask: Міргаценьне _панэлю вакна папярэджвае аб неадкладнасьці

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
be@tarask: Пакінуць міргаценьне _ў неадкладных вокнах

en: _Accessibility
be@tarask: _Даступнасьць

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
be@tarask: Выкарыстоўваць _кола мышу на стальніцэ для выбару прастораў

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
be@tarask: _Запамінаць і вяртацца да папярэдняй
    прасторы пры пераключэньні спалучэньнямі клявішаў

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
be@tarask: Згарнуць прасторы пры дзейным_ напластаваньні стала

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
be@tarask: Згарнуць прасторы, калі_ першая ці апошняя прастора дасягнута

en: _Workspaces
be@tarask: _Прасторы

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
be@tarask: _Найменьшы памер вокнаў каб уключыць разумнае разьмяшчэньне:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
be@tarask: <i>Буйная</i>

en: By default, place windows:
be@tarask: Прадвызначана разьмяшчаць вокны:

en: At the c_enter of the screen
be@tarask: Па_сярэдзіне экрану

en: U_nder the mouse pointer
be@tarask: П_ад указальнікам мышу

en: _Placement
be@tarask: _Разьмяшчэньне

en: _Enable display compositing
be@tarask: _Уключыць кампазытынг дысплэю

en: Display _fullscreen overlay windows directly
be@tarask: Адлюстроўваць _вокны непасрэдна на ўвесь экран

en: Show windows preview in place of icons when cycling
be@tarask: Паказваць перадпаказы вокнаў замест відарысаў падчас пераключэньня

en: Show shadows under pop_up windows
be@tarask: Адлюстроўваць цень ад вып_лыўных вокнаў

en: Show shadows under _dock windows
be@tarask: Паказаць цені пад _замацаванымі вокнамі

en: Show shadows under _regular windows
be@tarask: Адлюстроўваць цень ад _звычайных вокнаў

en: Zoom desktop with mouse wheel
be@tarask: Маштабаваць стол з дапамогай кола мышу

en: Zoom pointer along with the desktop
be@tarask: Паказальнік маштабаваньня разам са стальніцай

en: Opaci_ty of window decorations:
be@tarask: Непразрыстасьць _упрыгожваньняў вакна:

en: <i>Transparent</i>
be@tarask: <i>Празрыста</i>

en: <i>Opaque</i>
be@tarask: <i>Непразрыста</i>

en: Opacity of _inactive windows:
be@tarask: Непразрыстасьць _нядзейных вокнаў:

en: Opacity of windows during _move:
be@tarask: Непразрыстасьць _вокнаў пры руху:

en: Opacity of windows during resi_ze:
be@tarask: Непразрыстасьць вокнаў _пры зьмене памеру:

en: Opacity of popup wi_ndows:
be@tarask: Непразрыстасьць усплываючых _вокнаў:

en: C_ompositor
be@tarask: Э_фэкты

en: _Number of workspaces:
be@tarask: _Колькасьць прастораў:

en: Layout
be@tarask: Раскладка

en: Names
be@tarask: Імёны

en: _General
be@tarask: _Агульныя

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
be@tarask: Водступы - гэта плошчы па краёх экрана, дзе нельга разьмяшчаць вокны

en: _Margins
be@tarask: _Палі

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
be@tarask: %s (на %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
be@tarask: Няслушны клявіятурны мадыфікатар '%s'

en: Set the compositor mode
be@tarask: Прызначыць рэжым эфэктаў

en: Set the vblank mode
be@tarask: Прызначыць рэжым вэртыкальнага сынхранізаваньня

en: Replace the existing window manager
be@tarask: Замяніць існы кіраўнік вокнаў

en: Print version information and exit
be@tarask: Друкаваць дадзеныя аб вэрсыі й выйсьці

en: Enable debug logging
be@tarask: Дазволіць адладачныя паведамленьні

en: [ARGUMENTS...]
be@tarask: [АРГУМЭНТЫ...]

en: Type "%s --help" for usage.
be@tarask: Увядзіце "%s --help" для выкарыстаньня.

en: Ma_ximize
be@tarask: Раз_гарнуць

en: Unma_ximize
be@tarask: Скасаваць _разгортваньне

en: Mi_nimize
be@tarask: Най_меншыць

en: Minimize _Other Windows
be@tarask: Згарнуць _іньшыя вокны

en: S_how
be@tarask: Пака_заць

en: _Move
be@tarask: _Перасунуць

en: _Resize
be@tarask: Зьмяніць _памер

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
be@tarask: Заўсёды _наверсе

en: _Same as Other Windows
be@tarask: _Як іньшыя вокны

en: Always _Below Other Windows
be@tarask: Заўсёды _пад іньшымі вокнамі

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
be@tarask: Згарнуць у загаловак

en: Roll Window Down
be@tarask: Разгарнуць з загалоўка

en: _Fullscreen
be@tarask: _Поўны экран

en: Leave _Fullscreen
be@tarask: Выйсьці з _поўнага экрану

en: Context _Help
be@tarask: Кантэкстная _дапамога

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
be@tarask: Заўсёды на _бачнай прасторы

en: Move to Another _Workspace
be@tarask: Перасунуць на іньшую _прастору

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
be@tarask: Зьнішчыць

en: _Quit
be@tarask: _Выйсьці

en: Restart
be@tarask: Перазапусьціць

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
be@tarask: %s: GtkMenu не змагло захапіць указальнік

en: Error reading data from child process: %s
be@tarask: Памылка падчас чытаньня дадзеных працэсу нашчадка: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
be@tarask: Немагчыма стварыць вакно-дапаможнік: %s
