Xfwm4 - en to ca translation catalogue (172 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
ca: Aquesta finestra pot estar ocupada i no respon.
    Voleu acabar aquesta aplicació?

en: Warning
ca: Advertència

en: None
ca: Cap

en: Session manager socket
ca: Sòcol del gestor de sessions

en: SOCKET ID
ca: SÒCOL ID

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ca: %s: %s
    Proveu %s --help per veure la llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: Workspace %d
ca: Espai de treball %d

en: Workspace Name
ca: Nom de l'espai de treball

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: Configure window behavior and shortcuts
ca: Configureu el comportament de les finestres i de les dreceres

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
ca: finestres;gestió;ajusts;preferències;temes;estils;decoració;barra de títol;lletra;botons;menú;minimitzar;maximitzar;ombrejar;desenrotllar;disposició;dreceres de teclat;fòcus;encaixar;pantalla;espais de treball;cantonades;bores;ocultar el contingut;moure;redimensionar;doble clic;

en: Window Manager Tweaks
ca: Retocs del gestor de finestres

en: Fine-tune window behaviour and effects
ca: Afineu el comportament i els efectes de les finestres

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
ca: finestres;comportament;ajusts;preferències;recórrer;canviar;fòcus;elevar;accessibilitat;tecla;arrossegar;moure;ocultar;marc;barrà de títol;maximitzat;títol;pantalla;cantonada;cantonada calenta;encaixar;roda del ratolí;enrotllar;espais de treball;ubicar;compositor;composició;habilitar;inhabilitar;ombres;decoracions;opacitat;redimensionar;inactiu;vista prèvia;compiz;transicions;

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: Configure layout, names and margins
ca: Configureu la disposició, els noms i els marges

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
ca: espais de treball;ajusts;preferències;escriptoris virtuals;nombre;finestres;pantalla;marges;

en: _Help
ca: A_juda

note: ----------------------------------------------
en: _Close
ca: Tan_ca

en: <b>The_me</b>
ca: <b>Te_ma</b>

en: <b>Title fon_t</b>
ca: <b>Lletra del _títol</b>

en: <b>Title _alignment</b>
ca: <b>_Alineació del títol</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
ca: Feu clic i arrossegueu els botons per canviar la disposició

en: Title
ca: Títol

en: The window title cannot be removed
ca: El títol de la finestra no es pot treure

en: Active
ca: Actiu

en: Menu
ca: Menú

en: Stick
ca: Omnipresent

en: Shade
ca: Enrotlla

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Close
ca: Tanca

en: Hidden
ca: Ocult

en: <b>Button layout</b>
ca: <b>Disposició dels botons</b>

en: _Style
ca: E_stil

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
ca: Definiu les dreceres per realitzar les accions del _gestor de finestres:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Reset to Defaults
ca: _Restableix als valors predeterminats

en: _Keyboard
ca: _Teclat

en: Click to foc_us
ca: Fer clic per al _focus

en: Focus follows _mouse
ca: El focus segueix el _ratolí

en: _Delay before window receives focus:
ca: Retar_d abans que la finestra rebi el focus:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
ca: <i>Curt</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
ca: <i>Llarg</i>

en: <b>Focus model</b>
ca: <b>Model del focus</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
ca: Dóna automàticament el focus a les finestres creades de _nou

en: <b>New window focus</b>
ca: <b>Focus de finestra nova</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
ca: Alça automàticament les finest_res quan rebin el focus

en: Delay _before raising focused window:
ca: Retard a_bans de l'alçament de la finestra amb focus:

en: <b>Raise on focus</b>
ca: <b>Alçament amb el focus</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
ca: Alça la finestra quan es faci clic d_ins de la finestra d'aplicació

en: <b>Raise on click</b>
ca: <b>Alçament amb el clic</b>

en: To screen _borders
ca: Als _marges de la pantalla

en: To other _windows
ca: A les altres _finestres

en: Dis_tance:
ca: Dis_tància:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
ca: <i>Petita</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
ca: <i>Extensa</i>

en: <b>Windows snapping</b>
ca: <b>Col·lisió de les finestres</b>

en: With the mouse _pointer
ca: Amb el _punter del ratolí

en: With a _dragged window
ca: Amb una finestra _arrossegada

en: _Edge resistance:
ca: Resistència de les _vores:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
ca: <b>Canvia d'espai de treball quan s'arribi a la vora de la pantalla</b>

en: When _moving
ca: Quan es _moguin

en: When _resizing
ca: Quan es _redimensionin

en: <b>Hide content of windows</b>
ca: <b>Oculta el contingut de les finestres</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
ca: Acció quan es fa doble clic a la barra de títol

en: <b>Double click _action</b>
ca: <b>_Acció del doble clic</b>

en: Ad_vanced
ca: A_vançat

en: Shade window
ca: Enrotlla la finestra

en: Hide window
ca: Oculta la finestra

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Fill window
ca: Emplena la finestra

en: Always on top
ca: Sempre a dalt

en: Nothing
ca: Res

en: Left
ca: Esquerra

en: Center
ca: Centre

en: Right
ca: Dreta

en: Theme
ca: Tema

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
ca: Ha fallat la inicialització de xfconf. Motiu: %s

en: Could not create the settings dialog.
ca: No s'ha pogut crear el diàleg d'ajusts.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ca: Això restablirà totes les dreceres als seus valors predeterminats. Realment voleu fer-ho?

en: Reset to Defaults
ca: Restableix als valors predeterminats

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
ca: _Omet les finestres que tenen activades les propietats
    «omet el paginador» o «omet la barra de tasques»

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
ca: Recorre les fines_tres minimitzades en ordre d'ús més recent

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
ca: _Inclou les finestres ocultes (p. ex. iconitzades)

en: Cycle _through windows on all workspaces
ca: Recorre les finestres en _tots els espais de treball

en: _Draw frame around selected window while cycling
ca: _Dibuixa el marc al voltant de la finestra seleccionada mentre es recorren

en: _Raise windows while cycling
ca: Alça les finest_res mentre es recorren

en: Cycle through windows in a _list
ca: Recorre les finestres en una _llista

en: C_ycling
ca: _Recorregut

en: Activate foc_us stealing prevention
ca: Activa la prevenció del robatori del foc_us

en: Honor _standard ICCCM focus hint
ca: Fes cas de la indicació de focus ICCCM e_stàndard

en: When a window raises itself:
ca: Quan una finestra s'alci a ella mateixa:

en: _Bring window on current workspace
ca: _Porta la finestra a l'espai de treball actual

en: Switch to win_dow's workspace
ca: Canvia a l'espai de treball de la fines_tra

en: Do _nothing
ca: _No facis res

en: Key used to _grab and move windows:
ca: La tecla que s'utilitza per arrosse_gar i moure les finestres:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
ca: Alça les finest_res quan es prem qualsevol botó del ratolí

en: Hide frame of windows when ma_ximized
ca: Oculta el _marc de les finestres quan es maximitzen

en: Hide title of windows when maximized
ca: Oculta el títol de les finestres quan es maximitzen

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
ca: Organitza automà_ticament les finestres en un mosaic quan es mouen cap a l'extrem de la pantalla

en: Use _edge resistance instead of window snapping
ca: Utilitza la resistència de les _vores en lloc de la col·lisió de les finestres

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
ca: Utilitza la roda del ratolí damunt de la barra de títol per enrot_llar la finestra

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
ca: Notifica la _urgència en fer que la decoració de la finestra parpellegi

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
ca: Mantén les finestres urgents fent _parpelleigs

en: _Accessibility
ca: _Accessibilitat

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
ca: Utilitza la roda del _ratolí a l'escriptori per canviar d'espai de treball

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
ca: _Recorda i torna a cridar a l'espai de treball anterior
    quan es canvia a través de les dreceres de teclat

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
ca: Canvia d'espai de treball en funció del _format real de l'escriptori

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
ca: Dóna la volta als espais de _treball quan s'assoleix el primer o l'últim espai de treball

en: _Workspaces
ca: _Espais de treball

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
ca: Mida _mínima de les finestres per accionar el posicionament intel·ligent:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
ca: <i>Gran</i>

en: By default, place windows:
ca: Per defecte, posa les finestres:

en: At the c_enter of the screen
ca: Al _centre de la pantalla

en: U_nder the mouse pointer
ca: Sota el punter del _ratolí

en: _Placement
ca: _Posicionament

en: _Enable display compositing
ca: _Habilita la composició de pantalles

en: Display _fullscreen overlay windows directly
ca: Mostra directament a pantalla completa les _finestres

en: Show windows preview in place of icons when cycling
ca: Mostra la vista prèvia de les finestres en lloc de les icones mentre es recorren

en: Show shadows under pop_up windows
ca: Mostra les ombres a sota de les finestres _emergents

en: Show shadows under _dock windows
ca: Mostra les ombres a sota de les finestres acobla_des

en: Show shadows under _regular windows
ca: Mostra les ombres a sota de les finestres no_rmals

en: Zoom desktop with mouse wheel
ca: Zoom a l'escriptori amb la roda del ratolí

en: Zoom pointer along with the desktop
ca: Zoom al punter juntament amb l'escriptori

en: Opaci_ty of window decorations:
ca: Opaci_tat de la decoració de les finestres:

en: <i>Opaque</i>
ca: <i>Opac</i>

en: Opacity of _inactive windows:
ca: Opacitat de les finestres _inactives:

en: Opacity of windows during _move:
ca: Opacitat de les finestres mentre es _mouen:

en: Opacity of windows during resi_ze:
ca: Opacitat de les finestres mentre es re_dimensionen:

en: Opacity of popup wi_ndows:
ca: _Opacitat de les finestres emergents:

en: C_ompositor
ca: «C_ompositor»

en: _Number of workspaces:
ca: _Nombre d'espais de treball:

en: Layout
ca: Disposició

en: Names
ca: Noms

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
ca: Els marges són les àrees en les vores de la pantalla on no es posicionarà cap finestra

en: _Margins
ca: _Marges

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
ca: %s (a %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
ca: No s'admet el modificador de teclat «%s»

en: Set the compositor mode
ca: Estableix el mode «composite»

en: Set the vblank mode
ca: Estableix el mode «vblank»

en: Replace the existing window manager
ca: Substitueix el gestor de finestres existent

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Enable debug logging
ca: Habilita l'enregistrament de depuració

en: Type "%s --help" for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per a obtenir ajuda.

en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

en: Unma_ximize
ca: Desma_ximitza

en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitza

en: Minimize _Other Windows
ca: Minimitza les a_ltres finestres

en: S_how
ca: Mos_tra

en: _Move
ca: _Mou

en: _Resize
ca: _Redimensiona

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
ca: Sempre a _dalt

en: _Same as Other Windows
ca: _Igual que les altres finestres

en: Always _Below Other Windows
ca: Sempre per _sota de les altres finestres

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
ca: Enrotlla la finestra cap amunt

en: Roll Window Down
ca: Enrotlla la finestra cap avall

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
ca: Surt de la _pantalla completa

en: Context _Help
ca: A_juda contextual

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
ca: Sempre a l'espai de treball _visible

en: Move to Another _Workspace
ca: Mou a un altre espai de _treball

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
ca: Destrueix

en: _Quit
ca: _Surt

en: Restart
ca: Reinicia

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
ca: %s: GtkMenu no ha pogut agafar el punter

en: Error reading data from child process: %s
ca: Error en llegir les dades del procés fill: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
ca: No es pot generar el diàleg d'ajuda: %s
