Xfwm4 - en to eu translation catalogue (177 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
eu: Leiho hau lanpeturik egon daiteke eta ez du erantzuten.
    Benetan aplikazioa itxi nahi duzu?

en: Warning
eu: Abisua

en: None
eu: Batez

en: Session manager socket
eu: Saio kudeatzaile socketa

en: SOCKET ID
eu: SOCKET IDa

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
eu: %s: %s
    Erabili %s --help komando lerro aukera erabilgarrien zerrenda osoa ikusteko.

en: Workspace %d
eu: %d idazmahaia

en: Workspace Name
eu: Idazmahai Izena

en: Settings manager socket
eu: Ezarpena kudeatzaile socketa

en: Window Manager
eu: Leiho kudeatzailea

en: Configure window behavior and shortcuts
eu: Leiho portaera eta lastre-teklak konfiguratu

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
eu: leihoen;kudeaketa;ezarpenak;hobespenak;itxurak;estiloak;apainketak;izenburu barra;letra;botoiak;menua;minimizatu;maximizatu;itzala;bildu;diseinua;teklatuaren laster-markak;fokua;snapping;pantaila;idazmahaiak;ertzak;izkina;edukia ezkutatu;mugitu;tamaina aldatu;mugitzen;tamaina mugitzen;klik bikoitza;

en: Window Manager Tweaks
eu: Leiho kudeatzaile ezarpenak

en: Fine-tune window behaviour and effects
eu: Leiho portaera eta efektuak doitu

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
eu: leihoen;portaera;ezarpenak;hobespenak;ziklatzen;ziklo;aldatzen;fokua;igo;irisgarritasuna;teklak;arrastatu;mugitu;mugitzen;ezkutatu;markoa;izenburu-barra;maximizatuta;lauza;pantaila;ertza;izkina beroa;snapping;sagu gurpila;bildu;lan eremuak;kokapena;konpositore;konposatzen;gaitu;ezgaitu;itzalak;apaingarriak;opakutasun;tamaina aldatu;ez aktibo;aurrebista;compiz;iragateak;

en: Workspaces
eu: Idazmahaiak

en: Configure layout, names and margins
eu: Konfiguratu diseinua, izenak eta ertzak

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
eu: idazmahaiak;ezarpenak;hobespenak;mahaigain birtualak;zenbakia;leihoak;pantailak;marjinak;

en: _Help
eu: _Laguntza

note: ----------------------------------------------
en: _Close
eu: I_txi

en: <b>The_me</b>
eu: <b>_Gaia</b>

en: <b>Title fon_t</b>
eu: <b>Izenburuaren karak_tere-jokoa</b>

en: <b>Title _alignment</b>
eu: <b>Izenburu _lerrokatzea</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
eu: Klikatu eta arratratu botoiak ingurunea eraldatzeko

en: Title
eu: Izenburua

en: The window title cannot be removed
eu: Leiho izenburua ezin da ezabatu

en: Active
eu: Gaiturik

en: Menu
eu: Menua

en: Stick
eu: Finkatu

en: Shade
eu: Bildu

en: Minimize
eu: Txikitu

en: Maximize
eu: Handitu

en: Close
eu: Itxi

en: Hidden
eu: Ezkutukoa

en: <b>Button layout</b>
eu: <b>Botoi-diseinua</b>

en: _Style
eu: E_stiloa

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
eu: Laster-teklak ezarri lei_ho kudeatzaile ekintzetarako.

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Clear
eu: Ezabatu

en: _Reset to Defaults
eu: Be_rrezarri lehenespenetara

en: _Keyboard
eu: Te_klatua

en: Click to foc_us
eu: Klikatu fok_ua ezartzeko

en: Focus follows _mouse
eu: Fokuak _sagua jarraitzen du

en: _Delay before window receives focus:
eu: Fokua duen leihoa bistaratu arteko _denbora:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
eu: <i>Laburra</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
eu: <i>Luzea</i>

en: <b>Focus model</b>
eu: <b>Foku modeloa</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
eu: Automatikoki ezarri fokua leiho _berrietan

en: <b>New window focus</b>
eu: <b>Leiho berri fokoa</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
eu: Automatikoki _goratu leihoak fokua dutenean

en: Delay _before raising focused window:
eu: Fokua duen leihoa bistaratu arte _itxarongo den denbora :

en: <b>Raise on focus</b>
eu: <b>Goratu fokuaz</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
eu: Goratu leihoa, honen _barnean klikatzerakoan

en: <b>Raise on click</b>
eu: <b>Bistaratu klikatzerakoan</b>

en: _Focus
eu: _Fokua

en: To screen _borders
eu: Pantaila e_rtzari

en: To other _windows
eu: Beste le_ihoetara

en: Dis_tance:
eu: _Tartea :

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
eu: <i>Txikia</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
eu: <i>Zabala</i>

en: <b>Windows snapping</b>
eu: <b>Leiho itsasgarritasuna</b>

en: With the mouse _pointer
eu: Sagu _markatzailearekin

en: With a _dragged window
eu: A_rrastatutako leihoaz

en: _Edge resistance:
eu: _Ertzaren erresistentzia :

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
eu: <b>Joan hurrengo mahaigainera pantaila ertzera iristean</b>

en: When _moving
eu: _Mugitzerakoan

en: When _resizing
eu: Tamaina_z aldatzean

en: <b>Hide content of windows</b>
eu: <b>Ezkutatu leihoaren edukia</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
eu: Titulu-barran bi aldiz klikatzerakoan egingo den ekintza

en: <b>Double click _action</b>
eu: <b>Klik bikoitzaren ekintza</b>

en: Ad_vanced
eu: Au_rreratua

en: Shade window
eu: Bildu leihoa

en: Hide window
eu: Ezkutatu leihoa

en: Maximize window
eu: Handitu leihoa

en: Fill window
eu: Bete leihoa

en: Always on top
eu: Beti goian

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Left
eu: Ezkerra

en: Center
eu: Zentratua

en: Right
eu: Eskuina

en: Theme
eu: Gaia

en: Action
eu: Ekintza

en: Shortcut
eu: Laster-tekla

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
eu: Huts xfconf abiaraztean. Arrazoia: %s

en: Could not create the settings dialog.
eu: Ezin da ezapen elkarrizketa sortu.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
eu: Honek laster-tekla guztiak lehenetsitako balioetara ezarriko ditu. Ziur hau egin nahi duzula?

en: Reset to Defaults
eu: Be_rrezarri lehenespenetara

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
eu: "orrialdekatzailea utzi" edo "ataza-barra utzi"
    propietateak ezarririk duten leihoa e_zik

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
eu: Minimizatutako leihoen artean txandakatu azkenengoz erabilitakoaren arabera

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
eu: _Ezkutatutako leihoak (adib, txikitutakoak) barne

en: Cycle _through windows on all workspaces
eu: Idazmahai _guztien artean ziklikoki aldatu

en: _Draw frame around selected window while cycling
eu: _Marraztu markoa hautatutako leihoaren inguruan txandakatzean

en: _Raise windows while cycling
eu: Go_ratu leihoak txandakatzean

en: Cycle through windows in a _list
eu: Leihoen artean txandakatu zerrenda batean

en: C_ycling
eu: Z_iklikoki

en: Activate foc_us stealing prevention
eu: Fok_u lapurtze aurreikuspena gaitu

en: Honor _standard ICCCM focus hint
eu: ICCCM e_standarreko foko gomendioei ohore egin

en: When a window raises itself:
eu: Leiho batek bere burua nabarmentzean:

en: _Bring window on current workspace
eu: _Ekarri leihoa uneko idazmahaiera

en: Switch to win_dow's workspace
eu: Aldatu lei_hoaren idazmahaiera

en: Do _nothing
eu: Eze_r ez egin

en: Key used to _grab and move windows:
eu: Leihoak _eldu eta mugitzeko erabiliko den tekla

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
eu: Leihoa _erakarri saguaren edozein botoi sakatzean

en: Hide frame of windows when ma_ximized
eu: Leiho markoa ezkutatu guztiz _handitzean

en: Hide title of windows when maximized
eu: Leihoaren izenburua ezkutatu maximizatuta dagoenean

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
eu: Automatikoki _goratu leihoak pantaila ertzetik mugitzean

en: Use _edge resistance instead of window snapping
eu: _Ertz erresistentzia erabili leiho elkartzea beharrean

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
eu: Saguaren gurpila erabili izenburu barraren gainean leihoa biltzeko

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
eu: Larrialdi be_rriematea leiho dekoraziak keinu egitearen bidez

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
eu: Mantendu premiazko leihoak _keinuka

en: _Accessibility
eu: _Erabilgarritasuna

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
eu: _Sagu gurpilak mahaigainaren gainean idazmahaiak txandakatzen ditu

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
eu: Aurreko idazmahaia _gogoratu eta berriz deitu
    teklatu laster-tekla bitartez aldatzean

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
eu: Idazmahaiak egokitu erabiltzen den _uneko idazmahai ingurunearen arabera

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
eu: Idazmahaiak egokitu _lehen edo azken idazmahaira ailatzerakoan

en: _Workspaces
eu: _Idazmahaiak

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
eu: Leihoen _gutxieneko tamaina abiarazte garbi kokapenean

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
eu: <i>Handia</i>

en: By default, place windows:
eu: Lehenespen gisa, leiho kokalekua:

en: At the c_enter of the screen
eu: Pantailaren _erdian

en: U_nder the mouse pointer
eu: Sagu markatzailearen az_pian

en: _Placement
eu: _Kokalekua

en: _Enable display compositing
eu: _Pantaila konposizioa gaitu

en: Display _fullscreen overlay windows directly
eu: Zuzenean leihoak _pantaila osoan bistarazi

en: Show windows preview in place of icons when cycling
eu: Leihoen aurrebista erakutsi ikonoen ordez txandakatzerakoan

en: Show shadows under pop_up windows
eu: Itzalak bistarazi popup leihoen azpian

en: Show shadows under _dock windows
eu: Itzalak bistarazi _blokeaturiko leihoen azpian

en: Show shadows under _regular windows
eu: Itzalak bistarazi leiho _arrunten azpian

en: Zoom desktop with mouse wheel
eu: Zoom egin mahaigainean saguaren gurpilarekin

en: Zoom pointer along with the desktop
eu: Zoom egin erakuslean mahaigainarekin batera

en: Opaci_ty of window decorations:
eu: Leiho dekorazioaren opako_tasuna

en: <i>Transparent</i>
eu: <i>Gardena</i>

en: <i>Opaque</i>
eu: <i>Opakoa</i>

en: Opacity of _inactive windows:
eu: Leiho _inaktiboen opakotasuna

en: Opacity of windows during _move:
eu: _Mugitzerakoan leihoaren opakotasuna

en: Opacity of windows during resi_ze:
eu: Tamaina_z aldatzean leihoaren opakotasuna

en: Opacity of popup wi_ndows:
eu: Popup leihoen opakota_suna:

en: C_ompositor
eu: S_ortzailea

en: _Number of workspaces:
eu: idazmahai _kopurua:

en: Layout
eu: Diseinua

en: Names
eu: Izenak

en: _General
eu: _Orokorra

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
eu: Marjinak pantailaren ertzetan leihorik kokatu ezin den eremuak dira

en: _Margins
eu: _Ertzak

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
eu: %s (%s-(e)n)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
eu:  '%s' teklatu aldatzailea ez onartua

en: Set the compositor mode
eu: Ezarri konposizio modua

en: Set the vblank mode
eu: Vblank modua ezarri

en: Replace the existing window manager
eu: Ordeztu dagoen leiho kudeatzailea

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak inprimatu eta irten

en: Enable debug logging
eu: Arazketa erregistroa gaitu

en: [ARGUMENTS...]
eu: [ARGUMENTUAK...]

en: Type "%s --help" for usage.
eu: Idatzi "%s --help" erabilerarako.

en: Ma_ximize
eu: Ma_ximizatu

en: Unma_ximize
eu: Desma_ximizatu

en: Mi_nimize
eu: Txiki_tu

en: Minimize _Other Windows
eu: Txikitu beste leiho _guztiak

en: S_how
eu: E_rakutsi

en: _Move
eu: _Mugitu

en: _Resize
eu: _Tamaina-aldatu

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
eu: Beti goian

en: _Same as Other Windows
eu: Be_ste leihoak bezala

en: Always _Below Other Windows
eu: _Beti beste leihoen azpian

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
eu: Bildu leihoa

en: Roll Window Down
eu: Zabaldu leihoa

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila-osoa

en: Leave _Fullscreen
eu: Utzi _pantaila-osoa

en: Context _Help
eu: Kontestu _laguntza

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
eu: Beti idazmahai ikusgaian

en: Move to Another _Workspace
eu: Beste idazmahai batera mugitu

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
eu: Suntsitu

en: _Quit
eu: _Irten

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
eu: %s: GtkMenu errorea sagu markatzailea eskuratzerakoan

en: Error reading data from child process: %s
eu: Errorea seme-prozesutik datuak irakurtzean: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
eu: Ezin da laguntza-elkarrizketa abiarazi: %s
