Xfwm4 - en to gl translation catalogue (175 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
gl: Esta xanela podería estar ocupada e non responde.
    Desexa terminar a aplicación?

en: Warning
gl: Aviso

en: None
gl: Ningún

en: Session manager socket
gl: Toma do xestor de sesións

en: SOCKET ID
gl: IDENTIFICADOR DA TOMA

en: Version information
gl: Información da versión

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
gl: %s: %s
    Execute «%s --help» para ver unha lista completa das opcións dispoñíbeis para a liña de ordes.

en: Workspace %d
gl: Espazo de traballo %d

en: Workspace Name
gl: Nome do espazo de traballo

en: Settings manager socket
gl: Toma do xestor de configuración

en: Window Manager
gl: Xestor de xanelas

en: Configure window behavior and shortcuts
gl: Configurar o comportamento e os atallos das xanelas

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
gl: xanelas;xestión;configuración;preferencias;temas;estilos;decoracións;barra de título; letra;fonte;botóns;menú;minimizar;maximizar;sombra;arrolar;disposición;atallos de teclado;enfoque;recorte;pantalla;espazos de traballo;bordos;esquina;agochar contido;mover;redimensionar;movemento;cambiar de tamaño;facer un clic dobre;

en: Window Manager Tweaks
gl: Axustes do xestor de xanelas

en: Fine-tune window behaviour and effects
gl: Afinar o comportamento e os efectos das xanelas

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
gl: xanelas;comportamento;configuración;preferencias;cíclico;ciclo;conmutación;enfoque;aumentar;accesibilidade;tecla;arrastrar;mover;moverse;agochar;cadro;barra de título;maximizado;tesela;pantalla;bordo;esquina activa;recorte;roda do rato;arrolar;espazos de traballo;colocación;compositor;compoñer;activar;desactivar;sombras;decoracións; opacidade;redimensionar;inactivo;vista previa;compiz;transicións;

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: Configure layout, names and margins
gl: Configurar a disposición, os nomes e as marxes

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
gl: espazos de traballo;configuración;preferencias;escritorios virtuais;número;xanelas;pantalla;marxes;

en: _Help
gl: _Axuda

note: ----------------------------------------------
en: _Close
gl: _Pechar

en: <b>The_me</b>
gl: <b>Te_ma</b>

en: <b>Title fon_t</b>
gl: <b>_Tipo de letra do título</b>

en: <b>Title _alignment</b>
gl: <b>_Aliñamento do título</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
gl: Premer e arrastrar os botóns para cambiar a súa disposición

en: Title
gl: Título

en: The window title cannot be removed
gl: Non é posíbel eliminar o título da xanela

en: Active
gl: Activo

en: Menu
gl: Menú

en: Stick
gl: Fixar

en: Shade
gl: Sombra

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Close
gl: Pechar

en: Hidden
gl: Agocchado

en: <b>Button layout</b>
gl: <b>Disposición dos botóns</b>

en: _Style
gl: E_stilo

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
gl: Defina atallos para realizar accións do _xestor de xanelas:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Reset to Defaults
gl: _Restablecer as predefinicións

en: _Keyboard
gl: _Teclado

en: Click to foc_us
gl: Prema para pór o foc_o

en: Focus follows _mouse
gl: O foco segue ao _rato

en: _Delay before window receives focus:
gl: _Demora antes de que a xanela obteña o foco:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
gl: <i>Curta</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
gl: <i>Longa</i>

en: <b>Focus model</b>
gl: <b>Modelo de foco</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
gl: Concederlle o foco automaticamente ás _novas xanelas creadas

en: <b>New window focus</b>
gl: <b>Foco de xanela nova</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
gl: _Elevar automaticamente as xanelas cando obteñen o foco

en: Delay _before raising focused window:
gl: Demora _antes de elevar a xanela que ten o foco:

en: <b>Raise on focus</b>
gl: <b>Elevar ao recibir o foco</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
gl: Elevar a xanela ao premer _dentro da xanela da aplicación

en: <b>Raise on click</b>
gl: <b>Elevar ao premer</b>

en: _Focus
gl: _Foco

en: To screen _borders
gl: Aos _bordos da pantalla

en: To other _windows
gl: A outras _xanelas

en: Dis_tance:
gl: _Distancia:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
gl: <i>Pequeno</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
gl: <i>Grande</i>

en: <b>Windows snapping</b>
gl: <b>Axuste das xanelas</b>

en: With the mouse _pointer
gl: Co _punteiro do rato

en: With a _dragged window
gl: Cunha xanela _arrastrada

en: _Edge resistance:
gl: R_esistencia do bordo:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
gl: <b>Axustar os espazos de traballo ao chegar á beira da pantalla</b>

en: When _moving
gl: Ao _mover

en: When _resizing
gl: Ao _mudar o tamaño

en: <b>Hide content of windows</b>
gl: <b>Agochar o contido das xanelas</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
gl: A acción a realizar cando se fai dobre clic sobre a barra de título

en: <b>Double click _action</b>
gl: <b>_Acción do dobre clic</b>

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: Shade window
gl: Ensombrecer a xanela

en: Hide window
gl: Agochar a xanela

en: Maximize window
gl: Maximizar a xanela

en: Fill window
gl: Ampliar a xanela

en: Always on top
gl: Sempre enriba

en: Nothing
gl: Nada

en: Left
gl: Esquerda

en: Center
gl: Centro

en: Right
gl: Dereita

en: Theme
gl: Tema

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
gl: Produciuse un fallo ao inicializar xfconf. Razón: %s

en: Could not create the settings dialog.
gl: Non se puido crear o diálogo de configuración.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
gl: Isto ha restablecer as predefinicións de todos os atallos. Desexa facer isto?

en: Reset to Defaults
gl: Restabelecer as predefinicións

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
gl: _Omitir as xanelas que teñan estabelecidas as opcións
    «omitir o paxinador» ou «omitir a barra de tarefas»

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
gl: Percorrer as xanelas minimizadas na orde utilizada máis recentemente

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
gl: _Incluír as xanelas agochadas (iconizadas)

en: Cycle _through windows on all workspaces
gl: Percorrer as xanelas de todos os espazos de traballo

en: _Draw frame around selected window while cycling
gl: _Debuxar un marco arredor da xanela seleccionada mentres se percorren

en: _Raise windows while cycling
gl: Eleva_r as xanelas ao pasar entre elas

en: Cycle through windows in a _list
gl: Percorrer as xanelas dunha _lista

en: C_ycling
gl: _Percorrido

en: Activate foc_us stealing prevention
gl: Activar a prevención de roubo do foco

en: Honor _standard ICCCM focus hint
gl: Cumprir as recomendacións de foco do _estándar ICCCM

en: When a window raises itself:
gl: Cando unha xanela se eleva:

en: _Bring window on current workspace
gl: _Traer a xanela ao espazo de traballo actual

en: Switch to win_dow's workspace
gl: Cambiar ao _espazo de traballo da xanela

en: Do _nothing
gl: _Non facer nada

en: Key used to _grab and move windows:
gl: Tecla que se usa para _seleccionar e mover as xanelas:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
gl: Eleva_r as xanelas cando se preme calquera botón do rato

en: Hide frame of windows when ma_ximized
gl: Agochar o marco das xanelas ao ma_ximizalas

en: Hide title of windows when maximized
gl: Agochar o título das xanelas ao maximizalas

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
gl: Xerar _mosaico das xanelas automaticamente cando se movan cara os bordos da pantalla

en: Use _edge resistance instead of window snapping
gl: Usar a resistencia do bordo en vez do axuste de xanelas

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
gl: Empregar a roda do rato na barra de título para _recoller a xanela

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
gl: Notificar a _urxencia facendo que as decoracións das xanelas pestanexen

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
gl: As xanelas urxentes _pestanexan indefinidamente

en: _Accessibility
gl: _Accesibilidade

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
gl: Usar a roda do _rato no escritorio para cambiar de espazo de traballo

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
gl: _Lembrar e recuperar o espazo de traballo
    anterior ao cambiar de espazo de traballo
    usando os atallos de teclado

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
gl: Cambiar de espazo de traballo en función da _disposición real do escritorio

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
gl: Continuar percorrendo os espazos de _traballo ao chegar ao primeiro ou derradeiro deles

en: _Workspaces
gl: _Espazos de traballo

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
gl: Tamaño _mínimo das xanelas para activar a colocación intelixente:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
gl: <i>Grande</i>

en: By default, place windows:
gl: Por defecto, situar as xanelas:

en: At the c_enter of the screen
gl: No _centro da pantalla

en: U_nder the mouse pointer
gl: Baixo o _punteiro do rato

en: _Placement
gl: _Colocación

en: _Enable display compositing
gl: _Activar a composición da pantalla

en: Display _fullscreen overlay windows directly
gl: Amosar directamente as xanelas sobrepostas a _pantalla completa

en: Show windows preview in place of icons when cycling
gl: Amosar unha vista previa das xanelas no canto de iconas ao percorrelas

en: Show shadows under pop_up windows
gl: Amosar sombras detrás das xanelas e_merxentes

en: Show shadows under _dock windows
gl: Amosar _sombras detrás das xanelas acoplábeis

en: Show shadows under _regular windows
gl: Amosar sombras detrás das xanelas _normais

en: Zoom desktop with mouse wheel
gl: Aumentar e diminuír o escritorio coa roda do rato

en: Zoom pointer along with the desktop
gl: Punteiro de zoom xunto co escritorio

en: Opaci_ty of window decorations:
gl: O_pacidade das decoracións das xanelas:

en: <i>Transparent</i>
gl: <i>Transparente</i>

en: <i>Opaque</i>
gl: <i>Opaco</i>

en: Opacity of _inactive windows:
gl: Opacidade das xanelas _inactivas:

en: Opacity of windows during _move:
gl: Opacidade das xanelas mentres se _moven:

en: Opacity of windows during resi_ze:
gl: Opacidade das xanelas mentres se _redimensionan:

en: Opacity of popup wi_ndows:
gl: _Opacidade das xanelas emerxentes:

en: _Number of workspaces:
gl: _Número de espazos de traballo:

en: Layout
gl: Disposición

en: Names
gl: Nomes

en: _General
gl: _Xeral

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
gl: As marxes son as zonas dos bordos da pantalla nas que non se sitúa ningunha xanela

en: _Margins
gl: _Marxes

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
gl: %s (en %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
gl: Modificador de teclado descoñecido, «%s»

en: Set the compositor mode
gl: Definir o modo de composición

en: Set the vblank mode
gl: Activa o modo baleiro vertical

en: Replace the existing window manager
gl: Substituír o xestor de xanelas existente

en: Print version information and exit
gl: Amosar información da versión e saír

en: Enable debug logging
gl: Activar o rexistro da depuración

en: [ARGUMENTS...]
gl: [ARGUMENTOS...]

en: Type "%s --help" for usage.
gl: Introduza «%s --help» para obter información sobre o modo de uso.

en: Ma_ximize
gl: Ma_ximizar

en: Unma_ximize
gl: Res_taurar

en: Mi_nimize
gl: Mi_nimizar

en: Minimize _Other Windows
gl: Minimizar as _outras xanelas

en: S_how
gl: M_ostrar

en: _Move
gl: _Mover

en: _Resize
gl: _Redimensionar

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
gl: Sempre _enriba

en: _Same as Other Windows
gl: O _mesmo que as demais xanelas

en: Always _Below Other Windows
gl: Sempre _debaixo das demais xanelas

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
gl: Pregar a xanela

en: Roll Window Down
gl: Despregar a xanela

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
gl: _Saír do modo de pantalla completa

en: Context _Help
gl: Axuda _contextual

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
gl: Sempre no espazo de traballo _visíbel

en: Move to Another _Workspace
gl: Mover a _outro espazo de traballo

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
gl: Destruír

en: _Quit
gl: _Saír

en: Restart
gl: Reiniciar

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
gl: %s: GtkMenu produciu un fallo ao obter o punteiro

en: Error reading data from child process: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler datos do proceso fillo: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
gl: Non se puido iniciar helper-dialog: %s
