Xfwm4 - en to hu translation catalogue (172 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
hu: Az ablak elfoglalt lehet és nem válaszol.
    Meg akarja szakítani az alkalmazást?

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: None
hu: Nincs

en: Session manager socket
hu: Munkamenet-kezelő foglalat

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
hu: %s: %s
    Az elérhető kapcsolók listájáért adja ki az %s --help parancsot.

en: Workspace %d
hu: %d. munkaterület

en: Workspace Name
hu: Munkaterület neve

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: Window Manager
hu: Ablakkezelő

en: Configure window behavior and shortcuts
hu: Ablakviselkedés és gyorsbillentyűk beállítása

en: Window Manager Tweaks
hu: Ablakkezelő hangolása

en: Fine-tune window behaviour and effects
hu: Ablakviselkedés és -effektusok finomhangolása

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: Configure layout, names and margins
hu: Elrendezés, nevek és margók beállítása

en: _Help
hu: _Súgó

note: ----------------------------------------------
en: _Close
hu: _Bezárás

en: <b>The_me</b>
hu: <b>_Téma</b>

en: <b>Title fon_t</b>
hu: <b>Cí_m betűkészlete</b>

en: <b>Title _alignment</b>
hu: <b>_Cím igazítása</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
hu: Kattintson és húzza a gombokat az elrendezés módosításához

en: Title
hu: Cím

en: The window title cannot be removed
hu: Az ablak címe nem távolítható el

en: Active
hu: Aktív

en: Menu
hu: Menü

en: Stick
hu: Mindig látható

en: Shade
hu: Felgördítés

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Close
hu: Bezárás

en: Hidden
hu: Rejtett

en: <b>Button layout</b>
hu: <b>Gombelrendezés</b>

en: _Style
hu: Stíl_us

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
hu: Gyorsbillentyűk megadása ablakkezelő mű_veletekhez:

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Reset to Defaults
hu: _Alapértelmezések visszaállítása

en: _Keyboard
hu: Bille_ntyűzet

en: Click to foc_us
hu: A fókusz a _kattintást követi

en: Focus follows _mouse
hu: A fókusz az _egeret követi

en: _Delay before window receives focus:
hu: Késleltetés, _mielőtt az ablak fókuszt kap:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
hu: <i>Rövid</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
hu: <i>Hosszú</i>

en: <b>Focus model</b>
hu: <b>Fókuszmodell</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
hu: Az új_onnan létrehozott ablakok automatikusan megkapják a fókuszt

en: <b>New window focus</b>
hu: <b>Új ablak fókusza</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
hu: _Ablakok automatikus előtérbe hozása amikor fókuszt kapnak

en: Delay _before raising focused window:
hu: Késleltetés a fókuszba került ablak előtérbe _hozásáig:

en: <b>Raise on focus</b>
hu: <b>Előtérbe hozás fókuszra</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
hu: Ablak előtérbe ho_zása az alkalmazásablakba kattintáskor

en: <b>Raise on click</b>
hu: <b>Előtérbe hozás kattintásra</b>

en: _Focus
hu: _Fókusz

en: To screen _borders
hu: A képernyő _széléhez

en: To other _windows
hu: Más _ablakokhoz

en: Dis_tance:
hu: Táv_olság:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
hu: <i>Kicsi</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
hu: <i>Széles</i>

en: <b>Windows snapping</b>
hu: <b>Ablakok illesztése</b>

en: With the mouse _pointer
hu: Az egér mu_tatóval

en: With a _dragged window
hu: _Húzott ablakkal

en: _Edge resistance:
hu: Szélek _ellenállása:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
hu: <b>Váltás munkaterületek közt, ha a mutató eléri a képernyő szélét<b>

en: When _moving
hu: _Mozgatáskor

en: When _resizing
hu: Átmé_retezéskor

en: <b>Hide content of windows</b>
hu: <b>Ablakok tartalmának elrejtése</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
hu: A címsorra való dupla kattintáskor végrehajtandó művelet

en: <b>Double click _action</b>
hu: <b>_Dupla kattintás művelete</b>

en: Ad_vanced
hu: Spe_ciális

en: Shade window
hu: Ablak felgördítése

en: Hide window
hu: Ablak elrejtése

en: Maximize window
hu: Ablak maximalizálása

en: Fill window
hu: Ablak kitöltése

en: Always on top
hu: Mindig felül

en: Nothing
hu: Semmi

en: Left
hu: Balra

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: Theme
hu: Téma

en: Action
hu: Művelet

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
hu: Az xfconf előkészítése meghiúsult. Ok: %s

en: Could not create the settings dialog.
hu: A beállítások ablak nem hozható létre.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
hu: Ez minden gyorsbillentyűt visszaállít az alapértelmezett értékére. Valóban ezt szeretné?

en: Reset to Defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
hu: A lapozó kihagyása vagy tál_ca kihagyása
    tulajdonsággal rendelkező ablakok kihagyása

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
hu: _Rejtett (ikonméretű) ablakok felvétele

en: Cycle _through windows on all workspaces
hu: Min_den munkaterület ablakainak végigjárása

en: _Draw frame around selected window while cycling
hu: Keret raj_zolása a kijelölt ablak köré körbejáráskor

en: _Raise windows while cycling
hu: _Ablakok előtérbe hozása körbejáráskor

en: Cycle through windows in a _list
hu: A listán lévő ablakok végigjárása

en: C_ycling
hu: _Körbejárás

en: Activate foc_us stealing prevention
hu: Fókuszlo_pás megelőzésének bekapcsolása

en: Honor _standard ICCCM focus hint
hu: S_zabványos ICCCM fókusztipp figyelembe vétele

en: When a window raises itself:
hu: Amikor egy ablak előtérbe hozza magát:

en: _Bring window on current workspace
hu: Ablak ak_tuális munkaterületre hozása

en: Switch to win_dow's workspace
hu: _Váltás az ablak munkaterületére

en: Do _nothing
hu: _Ne tegyen semmit

en: Key used to _grab and move windows:
hu: Ablakok meg_ragadására és mozgatására használt billentyű:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
hu: Ablakok előtérbe hozása bármely egérgomb le_nyomására

en: Hide frame of windows when ma_ximized
hu: Ablakok keretének elrejtése ma_ximalizáláskor

en: Hide title of windows when maximized
hu: Elrejti az ablak címét, ha maximalizálja

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
hu: Ablakok a_utomatikus igazítása a képernyő éle felé mozgatásukkor

en: Use _edge resistance instead of window snapping
hu: S_zélek ellenállásának használata az ablakok illesztése helyett

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
hu: Egérgörgő használata a címsávon az ablak fe_lgördítéséhez

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
hu: A sürgősségről az ablak_dekoráció villogtatásával értesítsen

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
hu: A sürgős ablakok _villogjanak folyamatosan

en: _Accessibility
hu: _Akadálymentesítés

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
hu: Egérgörgő _használata az asztalon munkaterületek váltására

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
hu: Előző _munkaterület megjegyzése és
    visszahívása gyorsbillentyűkkel való váltáskor

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
hu: Váltás munkaterületek kö_zt az aktuális asztalelrendezéstől függően

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
hu: _Váltás munkaterületek közt az első vagy utolsó munkaterület elérésekor

en: _Workspaces
hu: M_unkaterületek

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
hu: _Intelligens elhelyezést aktiváló ablakok minimális mérete:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
hu: <i>Nagy</i>

en: By default, place windows:
hu: Az ablakok alapértelmezett elhelyezése:

en: At the c_enter of the screen
hu: A képernyő kö_zepére

en: U_nder the mouse pointer
hu: Az egér_mutató alatt

en: _Placement
hu: _Elhelyezés

en: _Enable display compositing
hu: Kijel_ző kompozitálásának engedélyezése

en: Display _fullscreen overlay windows directly
hu: _Teljes képernyős átlapolt ablakok közvetlen megjelenítése

en: Show windows preview in place of icons when cycling
hu: Ablakok előnézetének megjelenítése az ikonok helyett végigjáráskor

en: Show shadows under pop_up windows
hu: Árn_yékok megjelenítése felugró ablakok alatt

en: Show shadows under _dock windows
hu: Árnyékok megjelenítése _dokkolt ablakok alatt

en: Show shadows under _regular windows
hu: Árnyékok megjelenítése _normál ablakok alatt

en: Zoom desktop with mouse wheel
hu: Asztal nagyítása egérgörgővel

en: Zoom pointer along with the desktop
hu: Mutató nagyítása az asztallal együtt

en: Opaci_ty of window decorations:
hu: Ablakdekorá_ciók átlátszatlansága:

en: <i>Transparent</i>
hu: <i>Átlátszó</i>

en: <i>Opaque</i>
hu: <i>Átlátszatlan</i>

en: Opacity of _inactive windows:
hu: _Inaktív ablakok átlátszatlansága:

en: Opacity of windows during _move:
hu: Ablakok átlátszatlansága _mozgatáskor:

en: Opacity of windows during resi_ze:
hu: Ablakok átlátszatlansága átmé_retezéskor:

en: Opacity of popup wi_ndows:
hu: Felu_gró ablakok átlátszatlansága:

en: C_ompositor
hu: K_ompozitálás

en: _Number of workspaces:
hu: Mu_nkaterületek száma:

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Names
hu: Nevek

en: _General
hu: Általán_os

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
hu: A margók a képernyő szélén lévő területek, ahol nem jelennek meg ablakok

en: _Margins
hu: _Margók

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
hu: %s (ezen: %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
hu: Nem támogatott billentyűzet módosító: „%s”

en: Set the compositor mode
hu: Kompozitáló mód beállítása

en: Set the vblank mode
hu: A vblank mód beállítása

en: Replace the existing window manager
hu: Meglévő ablakkezelő cseréje

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Enable debug logging
hu: Hibakeresési naplózás engedélyezése

en: [ARGUMENTS...]
hu: [ARGUMENTUMOK]…

en: Type "%s --help" for usage.
hu: Segítségért adja ki a „%s --help” parancsot.

en: Ma_ximize
hu: Ma_ximalizálás

en: Unma_ximize
hu: Ere_deti méret

en: Mi_nimize
hu: Mi_nimalizálás

en: Minimize _Other Windows
hu: Többi _ablak minimalizálása

en: S_how
hu: _Megjelenítés

en: _Move
hu: Át_helyezés

en: _Resize
hu: Át_méretezés

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
hu: Mindig _felül

en: _Same as Other Windows
hu: _Mint a többi ablak

en: Always _Below Other Windows
hu: Mindig más ablakok _alatt

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
hu: Ablak felgördítése

en: Roll Window Down
hu: Ablak legördítése

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: Leave _Fullscreen
hu: T_eljes képernyő elhagyása

en: Context _Help
hu: _Környezetérzékeny súgó

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
hu: Mindig a _látható munkaterületen

en: Move to Another _Workspace
hu: Áthelyezés másik _munkaterületre

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
hu: Megsemmisítés

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Restart
hu: Újraindítás

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
hu: %s: A GtkMenu nem tudta megragadni a mutatót

en: Error reading data from child process: %s
hu: Hiba az adatok olvasásakor a gyermekfolyamattól: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
hu: Nem indítható a segédablak: %s
