Xfwm4 - en to ms translation catalogue (174 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
ms: Tetingkap ini mungkin sedang sibuk dan tidak bertindak balas.
    Adakah anda mahu menamatkan aplikasi ini?

en: Warning
ms: Amaran

en: None
ms: Tiada

en: Session manager socket
ms: Soket pengurus sesi

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ms: %s: %s
    Cuba %s --help untuk melihat senarai penuh opsyen arahan yang tersedia.

en: Workspace %d
ms: Ruangkerja %d

en: Workspace Name
ms: Nama RuangKerja

en: Settings manager socket
ms: Soket pengurus tetapan

en: Window Manager
ms: Pengurus Tetingkap

en: Configure window behavior and shortcuts
ms: Selaraskan kelakuan dan pintasan tetingkap

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
ms: tetingkap;pengurusan;tetapan;keutamaan;tema;gaya;hiasan;palang tajuk;fon;butang;menu;minimum; maksimum;lorek;gulung atas;bentangan;papan kekunci;pintasan;fokus;pelekapan;skrin;ruang kerja;pinggir;bucu;sembunyi;kandungan;alih;saiz semula;mengalih;mensaiz semula;dwi-klik;

en: Window Manager Tweaks
ms: Ubahsuai Pengurus Tetingkap

en: Fine-tune window behaviour and effects
ms: Sempurnakan tingkah laku dan kesan tetingkap

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
ms: tetingkap;kelakuan;tetapan;keutamaan;pengitaran;kitar;pertukaran;fokus;naik;kebolehcapaian;kunci;penyeretan;alih;mengalih;sembunyi;bingkai;palang tajuk;dimaksimumkan;jubin;skrin;pinggir;bucu panas;pelekapan;roda tetikus;gulung atas;ruang kerja;penempatan;penggubah;penggubahan;dibenarkan;dilumpuhkan;bayang;hiasan;kelegapan;saiz semula;tidak aktif;pratonton;compiz;peralihan;

en: Workspaces
ms: Ruang kerja

en: Configure layout, names and margins
ms: Selaraskan susunatur, nama dan margin

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
ms: ruang kerja;tetapan;keutamaan;atas-meja maya;bilangan;tetingkap;skrin;jidar;

en: _Help
ms: _Bantuan

note: ----------------------------------------------
en: _Close
ms: _Tutup

en: <b>The_me</b>
ms: <b>Tema</b>

en: <b>Title fon_t</b>
ms: <b>Fon tajuk</b>

en: <b>Title _alignment</b>
ms: <b>Penjajaran t_ajuk</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
ms: Klik dan heret butang untuk menukar susun atur

en: Title
ms: Tajuk

en: The window title cannot be removed
ms: Tajuk tetingkap tidak boleh dibuang

en: Active
ms: Aktif

en: Stick
ms: Lekat

en: Shade
ms: Suram

en: Minimize
ms: Minimakan

en: Maximize
ms: Maksimakan

en: Close
ms: Tutup

en: Hidden
ms: Sembunyi

en: <b>Button layout</b>
ms: <b>Susun atur butang</b>

en: _Style
ms: _Gaya

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
ms: Menetapkan pintasan untuk melaksanakan tindakan pengurus tetingkap:

en: _Edit
ms: S_unting

en: _Clear
ms: _Kosongkan

en: _Reset to Defaults
ms: T_etapkan semula ke Lalai

en: _Keyboard
ms: Papan _Kekunci

en: Click to foc_us
ms: Klik untuk fok_us

en: Focus follows _mouse
ms: Fokus menuruti tetikus

en: _Delay before window receives focus:
ms: Lengah sebelum _tetingkap menerima fokus:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
ms: <i>Pendek</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
ms: <i>Panjang</i>

en: <b>Focus model</b>
ms: <b>Model fokus</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
ms: Beri fokus secara automatik kepada tetingkap ya_ng baharu dicipta

en: <b>New window focus</b>
ms: <b>Fokus tetingkap baharu</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
ms: Naikkan tetingkap secara automatik apabila mene_rima fokus

en: Delay _before raising focused window:
ms: Lengah se_belum naikkan tetingkap yang difokus:

en: <b>Raise on focus</b>
ms: <b>Naik pada fokus</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
ms: Naikkan tetingkap ketika klik d_i dalam tetingkap aplikasi

en: <b>Raise on click</b>
ms: <b>Naik pada klik</b>

en: _Focus
ms: _Fokus

en: To screen _borders
ms: Ke sempadan skrin

en: To other _windows
ms: Ke tetingkap lain

en: Dis_tance:
ms: Jarak:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
ms: <i>Kecil</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
ms: <i>Lebar</i>

en: <b>Windows snapping</b>
ms: <b>Sentapan tetingkap</b>

en: With the mouse _pointer
ms: Dengan penunjuk tetikus

en: With a _dragged window
ms: Dengan tetingkap diheret

en: _Edge resistance:
ms: R_intangan sisi:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
ms: <b>Balut ruangkerja apabila mencecah ke sisi skrin</b>

en: When _moving
ms: Apabila bergerak

en: When _resizing
ms: Apabila disaiz semula

en: <b>Hide content of windows</b>
ms: <b>Sembunyi kandungan tetingkap</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
ms: Aksi untuk dilakukan apabila dwi-klik pada bar tajuk

en: <b>Double click _action</b>
ms: <b>Aksi dwi-klik</b>

en: Ad_vanced
ms: _Lanjutan

en: Shade window
ms: Suramkan tetingkap

en: Hide window
ms: Sembunyi tetingkap

en: Maximize window
ms: Maksimakan tetingkap

en: Fill window
ms: Penuhkan tetingkap

en: Always on top
ms: Sentiasa di atas

en: Nothing
ms: Tiada

en: Left
ms: Kiri

en: Center
ms: Tengah

en: Right
ms: Kanan

en: Theme
ms: Tema

en: Action
ms: Tindakan

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
ms: Gagal untuk mulakan xconf. Sebab: %s

en: Could not create the settings dialog.
ms: Tak dapat mencipta dialog tetapan.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ms: Ini akan menetapkan semula semua pintasan kepada nilai lalainya. Adakah anda benar-benar mahu berbuat demikian?

en: Reset to Defaults
ms: Ulangtetap ke Lalai

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
ms: Langkau tetingkap yang mempunyai "skip pager"
    atau "skip taskbar" ciri-ciri yang ditetapkan

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
ms: Kitar _melalui tetingkap diminimum dalam tertib paling digunakan baru-baru ini

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
ms: Termasuk tetingkap tersembuny_i (spt. diikonkan)

en: Cycle _through windows on all workspaces
ms: Kitaran keseluruhan _tetingkap pada semua ruang kerja

en: _Draw frame around selected window while cycling
ms: Lukis rangka disekeliling tetingkap yang terpilih ketika dikitar

en: _Raise windows while cycling
ms: _Naikkan tetingkap ketika dikitar

en: Cycle through windows in a _list
ms: Kitar melalui tetingkap di dalam se_narai

en: C_ycling
ms: Kitar

en: Activate foc_us stealing prevention
ms: Aktifkan pencegahan mencuri fok_us

en: Honor _standard ICCCM focus hint
ms: Menghormati _standard petunjuk fokus ICCCM

en: When a window raises itself:
ms: Apabila tetingkap naik sendiri:

en: _Bring window on current workspace
ms: _Bawa tetingkap dari ruangkerja semasa

en: Switch to win_dow's workspace
ms: T_ukar ke tetingkap ruang kerja

en: Do _nothing
ms: Tidak berbuat apa-apa

en: Key used to _grab and move windows:
ms: Kekunci yang digunakan untuk meme_gang dan memindah tetingkap:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
ms: _Naikkan tetingkap apabila mana-mana butang tetikus ditekan

en: Hide frame of windows when ma_ximized
ms: Sembunyi rangka tetingkap apa_bila dimaksimumkan

en: Hide title of windows when maximized
ms: Sembunyi tajuk tetingkap bila dimaksimumkan

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
ms: Susun tetingkap secara automatik apabila digerak ke arah sisi skrin

en: Use _edge resistance instead of window snapping
ms: Gunakan rintangan t_epi sebagai ganti kepada tetingkap yang menyentap

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
ms: Guna roda tetikus pada palang tajuk untuk g_ulung naik tetingkap

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
ms: Maklumkan kepentingan dengan memb_uat hiasan tetingkap berkelip

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
ms: Kekalkan tetingkap penting berkelip _berulangkali

en: _Accessibility
ms: Kebolehcapai_an

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
ms: Gunakan roda tetikus pada desktop untuk _menukar ruang kerja

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
ms: Ingat dan memanggil _ruang kerja sebelumnya
    apabila bertukar menggunakan pintasan papan kekunci

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
ms: Balu_t ruang kerja bergantung kepada susun atur sebenar desktop

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
ms: Balut ruang kerja apabila tiba ke ruang kerja _pertama dan terakhir

en: _Workspaces
ms: Ruang kerja

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
ms: Saiz _minimum untuk mencetuskan penempatan pintar:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
ms: <i>Besar</i>

en: By default, place windows:
ms: Secara lalai, letakkan tetingkap:

en: At the c_enter of the screen
ms: Pada _tengah skrin

en: U_nder the mouse pointer
ms: Dibawah pen_unjuk tetikus

en: _Placement
ms: _Penempatan

en: _Enable display compositing
ms: B_enarkan paparan komposit

en: Display _fullscreen overlay windows directly
ms: Paparkan terus tetingkap _lapisan skrin penuh

en: Show windows preview in place of icons when cycling
ms: Tunjuk pratonton tetingkap menggantikan ikon bila mengitar

en: Show shadows under pop_up windows
ms: Papar bayang-bayang di bawah tetingkap timb_ul

en: Show shadows under _dock windows
ms: Papar bayang-bayang di bawah tetingkap _dok

en: Show shadows under _regular windows
ms: Papa_r bayang-bayang di bawah tetingkap biasa

en: Zoom desktop with mouse wheel
ms: Zum atas-meja dengan roda tetikus

en: Zoom pointer along with the desktop
ms: Zum penuding bersama-sama atas-meja

en: Opaci_ty of window decorations:
ms: Kelegapan hiasan _tetingkap:

en: <i>Transparent</i>
ms: <i>Lutsinar</i>

en: <i>Opaque</i>
ms: <i>Legap</i>

en: Opacity of _inactive windows:
ms: Kelegapan tetingkap t_idak aktif:

en: Opacity of windows during _move:
ms: Kelegapan tetingkap apabila dipinda_hkan:

en: Opacity of windows during resi_ze:
ms: Kelegapan tetingkap ketika sai_z semula:

en: Opacity of popup wi_ndows:
ms: Kelegapan tetingkap tim_bul:

en: C_ompositor
ms: K_omposit

en: _Number of workspaces:
ms: Bilanga_n ruangkerja:

en: Layout
ms: Susun atur

en: Names
ms: Nama

en: _General
ms: _Am

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
ms: Margin adalah kawasan sisi skrin dimana tiada tetingkap diletak

en: _Margins
ms: Margin

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
ms: %s (pada %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
ms: Pengubahsuai papan kekunci '%s' tidak disokong

en: Set the compositor mode
ms: Tetapkan mod komposit

en: Set the vblank mode
ms: Tetapkan mod vblank

en: Replace the existing window manager
ms: Tukar pengurus tetingkap sedia ada

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Enable debug logging
ms: Benarkan pengelogan nyahpepijat

en: Type "%s --help" for usage.
ms: Taip "%s --help" untuk penggunaan.

en: Ma_ximize
ms: Ma_ksimum

en: Unma_ximize
ms: Nyahma_ksimum

en: Mi_nimize
ms: Mi_nimakan

en: Minimize _Other Windows
ms: Minimumkan Tetingkap _Lain

en: S_how
ms: Papar

en: _Move
ms: _Pindah

en: _Resize
ms: _Saiz semula

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
ms: Sentiasa di _Atas

en: _Same as Other Windows
ms: _Sama seperti Tetingkap Lain

en: Always _Below Other Windows
ms: Sentiasa Di _Bawah Tetingkap Lain

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
ms: Gulung Tetingkap ke Atas

en: Roll Window Down
ms: Gulung Tetingkap ke Bawah

en: _Fullscreen
ms: _Skrinpenuh

en: Leave _Fullscreen
ms: Tinggalkan skrin penuh

en: Context _Help
ms: Bantuan _Konteks

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
ms: Sentiasa pada Ruang _Kerja Tampak

en: Move to Another _Workspace
ms: Alih ke _Ruang Kerja Lain

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
ms: Musnah

en: _Quit
ms: _Keluar

en: Restart
ms: Ulangmula

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
ms: %s: GtkMenu gagal untuk menangkap penunjuk

en: Error reading data from child process: %s
ms: Ralat membaca data dari process child: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
ms: Tidak dapat mewujudkan dialog-bantuan: %s
