Xfwm4 - en to nb translation catalogue (178 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
nb: Dette vinduet kan være opptatt og svarer ikke.
    Ønsker du å avslutte programmet?

en: Warning
nb: Advarsel

en: None
nb: Ingen

en: Session manager socket
nb: Øktbehandlersokkel

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
nb: %s: %s
    Prøv «%s --help» for å se komplett liste over tilgjengelige kommandolinjeparametre.

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Workspace Name
nb: Arbeidsområdenavn

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: Window Manager
nb: Vindusbehandler

en: Configure window behavior and shortcuts
nb: Sett opp vindusoppførsel og hurtigtaster

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
nb: vindusbehandler;oppsett;innstillinger;drakter;temaer;stiler;dekorasjoner;tittelfelt;skrifttype;knapper;meny;minimer;maksimer;skyggelegg;rull opp;utforming;hurtigtaster;fokus;fest;skjerm;arbeidsområde;kanter;hjørner;skjul innhold;flytt;endre størrelse;dobbeltklikk;

en: Window Manager Tweaks
nb: Finjuster vindusbehandleren

en: Fine-tune window behaviour and effects
nb: Finjuster vindusoppførsel og effekter

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
nb: vindu;oppførsel;innstillinger;oppsett;bla;veksle;bytte;fokus;aktivere;tilgjengelighet;tast;dra;flytt;skjul;tittelfelt;maksimert;flislegg;skjerm;kant;dynamisk hjørne;festing;musehjul;rull opp;arbeidsområder;plassering;kompositor;kompositt;aktiver;deaktiver;skygger;dekorasjoner;dekkevne;endre størrelse;inaktiv;forhåndsvisning;compiz;overganger;

en: Workspaces
nb: Arbeidsområde

en: Configure layout, names and margins
nb: Sett opp utforming, navn, og marginer

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
nb: arbeidsområder;innstillinger;oppsett;virtuelle skrivebord;antall;vinduer;skjermer;marger;

en: _Help
nb: _Hjelp

note: ----------------------------------------------
en: _Close
nb: _Lukk

en: <b>The_me</b>
nb: <b>Te_ma</b>

en: <b>Title fon_t</b>
nb: <b>Tittel _skrifttype</b>

en: <b>Title _alignment</b>
nb: <b>Tittel_justering</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
nb: Klikk og dra knappene for å endre utforming

en: Title
nb: Tittel

en: The window title cannot be removed
nb: Vinduets tittel kan ikke fjernes

en: Active
nb: Aktiv

en: Menu
nb: Meny

en: Stick
nb: Fast

en: Shade
nb: Rull opp

en: Minimize
nb: Minimer

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Close
nb: Lukk

en: Hidden
nb: Skjult

en: <b>Button layout</b>
nb: <b>Knapputforming</b>

en: _Style
nb: _Stil

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
nb: Definer snarveier for å utføre handlinger for vindusbehandler:

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Clear
nb: T_øm

en: _Reset to Defaults
nb: _Tilbakestill til standardverdier

en: _Keyboard
nb: _Tastatur

en: Click to foc_us
nb: Klikk for å fok_usere

en: Focus follows _mouse
nb: Fokus følger _musepekeren

en: _Delay before window receives focus:
nb: _Forsinkelse før vindu mottar fokus:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
nb: <i>Kort</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
nb: <i>Lang</i>

en: <b>Focus model</b>
nb: <b>Fokusmodell</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
nb: Gi _nye vinduer fokus automatisk

en: <b>New window focus</b>
nb: <b>Gi nye vinduer fokus</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
nb: Automatisk _hev vinduer når de mottar fokus

en: Delay _before raising focused window:
nb: Forsinkelse _før heving av fokusert vindu:

en: <b>Raise on focus</b>
nb: <b>Hev ved fokus</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
nb: Hev vindu ved klikk _innenfor programvinduet

en: <b>Raise on click</b>
nb: <b>Hev ved museklikk</b>

en: _Focus
nb: _Fokus

en: To screen _borders
nb: Til _skjermkanter

en: To other _windows
nb: Til andre _vinduer

en: Dis_tance:
nb: Avs_tand:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
nb: <i>Liten</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
nb: <i>Bred</i>

en: <b>Windows snapping</b>
nb: <b>Vindussnapping</b>

en: With the mouse _pointer
nb: Med muse_pekeren

en: With a _dragged window
nb: Med et vindu som _dras

en: _Edge resistance:
nb: _Kantmotstand:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
nb: <b>Bruk vindustilpasning for arbeidsområder når skjermens kanter nås</b>

en: When _moving
nb: Ved _flytting

en: When _resizing
nb: Ved _endring av størrelse

en: <b>Hide content of windows</b>
nb: <b>Skjul vinduenes innhold</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
nb: Handling som utføres ved dobbelklikk på tittellinjen :

en: <b>Double click _action</b>
nb: <b>Handling ved _dobbelklikk</b>

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: Shade window
nb: Rull opp vindu

en: Hide window
nb: Skjul vindu

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Fill window
nb: Fyll vindu

en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Left
nb: Venstre

en: Center
nb: Midtstill

en: Right
nb: Høyre

en: Theme
nb: Tema

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
nb: Klarte ikke initialisere xfconf. Årsak: %s

en: Could not create the settings dialog.
nb: Klarte ikke opprette innstillingsvinduet.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
nb: Dette vil tilbakestille alle snarveier til standardverdi. Ønsker du å gjøre dette?

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til standardoppsett

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
nb: H_opp over vinduer som har egenskapene «hopp over side»
    eller «hopp over verktøylinje».

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
nb: Bla gjennom minimer_te vinduer i nylig brukt rekkefølge

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
nb: _Inkluder skjulte vinduer (ikonifiserte)

en: Cycle _through windows on all workspaces
nb: _Veksle mellom vinduer fra alle arbeidsområdene

en: _Draw frame around selected window while cycling
nb: _Tegn ramme rundt valgte vinduer ved veksling

en: _Raise windows while cycling
nb: _Hev vinduer ved veksling

en: Cycle through windows in a _list
nb: Bla gjennom vinduer i en _liste

en: C_ycling
nb: _Veksle mellom

en: Activate foc_us stealing prevention
nb: Aktiver beskyttelse mot stjeling av fok_us

en: Honor _standard ICCCM focus hint
nb: Overhold ICCCM-_standarder for fokus

en: When a window raises itself:
nb: Når et vindu hever seg selv:

en: _Bring window on current workspace
nb: _Ta med vindu til gjeldende arbeidsområde

en: Switch to win_dow's workspace
nb: Bytt til vind_uets arbeidsområde

en: Do _nothing
nb: Gjør _ingenting

en: Key used to _grab and move windows:
nb: Tast for å ta _tak i og flytte vinduer:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
nb: _Hev vinduer ved hvilket som helst museklikk

en: Hide frame of windows when ma_ximized
nb: Skjul vindusrammer når ma_ksimert

en: Hide title of windows when maximized
nb: Skjul vindustittel når maksimert

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
nb: Automatisk _juster vinduer når de flyttes mot skjermkanten

en: Use _edge resistance instead of window snapping
nb: Bruk _kantmotstand istedet for tiltrekning mellom vinduer

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
nb: Bruk musehjulet på tittellinjen for å ru_lle opp vinduet

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
nb: Varsle _kritiske vinduer ved at vindusdekorasjonen blinker

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
nb: La kritiske vinduer _blinke gjentatte ganger

en: _Accessibility
nb: _Tilgjengelighet

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
nb: Bruk _musepekerhjulet over skrivebordet for å bytte arbeidsområde

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
nb: _Lagre og gjenopprett forrige arbeidsområde ved bytting med hurtigtast.

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
nb: Bryt arbeidsområdet avhengig av skrivebordets _utforming

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
nb: Bruk vindustilpasning for arbeidsområder når _det første eller siste arbeidsområde nås

en: _Workspaces
nb: _Arbeidsområder

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
nb: _Minimum størrelse på vinduer for å utløse smart plassering

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
nb: <i>Stor</i>

en: By default, place windows:
nb: Som standard, plasser vinduer:

en: At the c_enter of the screen
nb: _Midtstilt på skjermen

en: U_nder the mouse pointer
nb: U_nder musepekeren

en: _Placement
nb: _Plassering

en: _Enable display compositing
nb: _Bruk kompositteffekter (skjermeffekter)

en: Display _fullscreen overlay windows directly
nb: Vis _fullskjermsvinduer direkte uten å bruke kompositt

en: Show windows preview in place of icons when cycling
nb: Forhåndsvisning av vindu istedenfor ikoner ved gjennomgang

en: Show shadows under pop_up windows
nb: Vis skygge under sprett_oppvinduer

en: Show shadows under _dock windows
nb: Vis skygge under sa_mlevinduer

en: Show shadows under _regular windows
nb: Vis skygge under va_nlige vinduer

en: Zoom desktop with mouse wheel
nb: Zoom skrivebord med musehjulet

en: Zoom pointer along with the desktop
nb: Zoom peker sammen med skrivebord

en: Opaci_ty of window decorations:
nb: Dekkevne _for vindusdekorasjoner:

en: <i>Transparent</i>
nb: <i>Gjennomsiktig</i>

en: <i>Opaque</i>
nb: <i>Ugjennomsiktig</i>

en: Opacity of _inactive windows:
nb: Dekkevne for _inaktive vinduer:

en: Opacity of windows during _move:
nb: Dekkevne for vinduer som _flyttes:

en: Opacity of windows during resi_ze:
nb: Dekkevne for vinduer som endrer s_tørrelse

en: Opacity of popup wi_ndows:
nb: Dekkevne for oppspretts-vin_duer:

en: C_ompositor
nb: K_ompositt

en: _Number of workspaces:
nb: _Antall arbeidsområder:

en: Layout
nb: Utforming

en: Names
nb: Navn

en: _General
nb: _Generelt

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
nb: Marger er områder ved kantene på skjermen hvor ingen vinduer vil bli plassert

en: _Margins
nb: _Marger

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
nb: %s (på %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
nb: Ustøttet skrivebordsmodifikator '%s'

en: Set the compositor mode
nb: Sett komposittmodus

en: Set the vblank mode
nb: Sett vblank-modus

en: Replace the existing window manager
nb: Erstatt den eksisterende vindusbehandleren

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Enable debug logging
nb: Slå på logging av feilrettingsinformasjon

en: [ARGUMENTS...]
nb: [ARGUMENTER...]

en: Type "%s --help" for usage.
nb: Skriv «%s --help» for informasjon om bruk.

en: Ma_ximize
nb: Ma_ksimer

en: Unma_ximize
nb: _Demaksimer

en: Mi_nimize
nb: Mi_nimer

en: Minimize _Other Windows
nb: Minimer a_ndre vinduer

en: S_how
nb: _Vis

en: _Move
nb: _Flytt

en: _Resize
nb: _Endre størrelse

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
nb: Alltid _øverst

en: _Same as Other Windows
nb: _Samme som andre vinduer

en: Always _Below Other Windows
nb: Alltid _under andre vinduer

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
nb: Rull vindu opp

en: Roll Window Down
nb: Rull vindu ned

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Leave _Fullscreen
nb: _Fullskjerm av

en: Context _Help
nb: Kontekst_hjelp

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
nb: Alltid på _Synlig arbeidsområde

en: Move to Another _Workspace
nb: Flytt til et annet _arbeidsområde

en: Move to Another Monitor
nb: Flytt til en annen skjerm

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
nb: Ødelegg

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Restart
nb: Start på nytt

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
nb: %s: GtkMenu kunne ikke fange opp pekeren

en: Error reading data from child process: %s
nb: Feil ved lesing av data fra underprosess: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
nb: Kan ikke starte «helper-dialog»: %s
