Xfwm4 - en to nn translation catalogue (169 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
nn: Det kan henda dette vindauga er oppteke, og difor ikkje svarar.
    Vil du avslutta programmet?

en: Warning
nn: Åtvaring

en: None
nn: Ingen

en: Session manager socket
nn: Sokkel for innstillingshandterar

en: SOCKET ID
nn: SOKKEL-ID

en: Version information
nn: Informasjon om denne utgåva

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
nn: %s: %s
    Bruk «%s --help» for å få ei liste over tilgjengelege kommandolinjeval.

en: Workspace %d
nn: Arbeidsområde %d

en: Workspace Name
nn: Namn på arbeidsområdet

en: Settings manager socket
nn: Sokkel for innstillingshandterar

en: Window Manager
nn: Vindaugshandsamar

en: Configure window behavior and shortcuts
nn: Set opp åtferda og utsjånaden for vindaugo

en: Window Manager Tweaks
nn: Finstill vindaugshandsamaraen

en: Fine-tune window behaviour and effects
nn: Finstill korleis vindaugo og effektar verkar

en: Workspaces
nn: Arbeidsområde

en: Configure layout, names and margins
nn: Set opp utforming, namn og margar

en: _Help
nn: _Hjelp

note: ----------------------------------------------
en: _Close
nn: _Lat att

en: <b>The_me</b>
nn: <b>Bu_nad</b>

en: <b>Title fon_t</b>
nn: <b>Tittel_skrift</b>

en: <b>Title _alignment</b>
nn: <b>Tittel_justering</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
nn: Klikk og dra knappane for å endra utforminga

en: Title
nn: Tittel

en: The window title cannot be removed
nn: Du kan ikkje fjerna vindaugstittelen

en: Active
nn: Aktiv

en: Menu
nn: Meny

en: Stick
nn: Fest

en: Shade
nn: Skugge

en: Minimize
nn: Minimer

en: Maximize
nn: Maksimer

en: Close
nn: Lukk

en: Hidden
nn: Gøymt

en: <b>Button layout</b>
nn: <b>Knappeutforming</b>

en: _Style
nn: _Stil

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
nn: Definer snarvegar for å utføra handlingar i _vindaugshandsamaren:

en: _Edit
nn: _Rediger

en: _Reset to Defaults
nn: _Tilbakestill til standardverdiar

en: _Keyboard
nn: _Tastatur

en: Click to foc_us
nn: Klikk for å fok_usera

en: Focus follows _mouse
nn: Fokus fylgjer _musa

en: _Delay before window receives focus:
nn: Seinking før vin_dauga får fokus:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
nn: <i>Kort</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
nn: <i>Lang</i>

en: <b>Focus model</b>
nn: <b>Fokustype</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
nn: Gje fokus automatisk til _nye vindaugo

en: <b>New window focus</b>
nn: <b>Fokus på nye vindaugo</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
nn: _Hev vindaugo automatisk når dei får fokus

en: Delay _before raising focused window:
nn: Seinking _før me hevar fokuserte vindaugo:

en: <b>Raise on focus</b>
nn: <b>Hev om fokus</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
nn: Hev vindauga når du klikkar _inni eit programvindauga

en: <b>Raise on click</b>
nn: <b>Hev om klikka</b>

en: _Focus
nn: _Fokus

en: To screen _borders
nn: Til skjerm_kantar

en: To other _windows
nn: Til andre _vindauge

en: Dis_tance:
nn: Avs_tand:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
nn: <i>Liten</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
nn: <i>Brei</i>

en: <b>Windows snapping</b>
nn: <b>Vindaugefesting</b>

en: With the mouse _pointer
nn: Med muse_peikaren

en: With a _dragged window
nn: Med eit _dratt vindauge

en: _Edge resistance:
nn: _Kantmotstand:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
nn: <b>Snu arbeidsområde når du kjem nær skjermkanten</b>

en: When _moving
nn: Ved _flytting

en: When _resizing
nn: Ved endring av _storleik

en: <b>Hide content of windows</b>
nn: <b>Gøym vindaugsinnhaldet</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
nn: Kva handling me skal utføra når du dobbeltklikkar tittellinja

en: <b>Double click _action</b>
nn: <b>Dobbelklikkh_andling</b>

en: Ad_vanced
nn: _Avansert

en: Shade window
nn: Skugge på vindauga

en: Hide window
nn: Gøym vindauga

en: Maximize window
nn: Maksimer vindauga

en: Fill window
nn: Fyll vindauga

en: Nothing
nn: Ingenting

en: Left
nn: Venstre

en: Center
nn: Midten

en: Right
nn: Høgre

en: Theme
nn: Bunad

en: Action
nn: Handling

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
nn: Greidde ikkje starta xfconf. Grunngjeving: %s

en: Could not create the settings dialog.
nn: Klarte ikkje laga innstillingsruta.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
nn: Dette nullstiller alle snarvegar til standardverdiane. Vil du verkeleg gjera dette?

en: Reset to Defaults
nn: Nullstill til standardverdiane

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
nn: _Hopp over vindaugo som har «hopp over»-
    eigenskapar for oppgåvelinja eller skrivebordsbyttar

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
nn: Ta med _gøymde (ikonifiserte) vindaugo

en: Cycle _through windows on all workspaces
nn: Ruller gjennom _vindaugo på alle arbeidsområde

en: _Draw frame around selected window while cycling
nn: _Teikn ramme rundt merka vindauge ved bytting

en: _Raise windows while cycling
nn: _Hev vindauge ved veksling

en: Cycle through windows in a _list
nn: Rull gjennom _vindaugo i ei _liste

en: C_ycling
nn: R_ullering

en: Activate foc_us stealing prevention
nn: Slå på hindring av fok_ussteling

en: Honor _standard ICCCM focus hint
nn: Bruk _standard ICCCM-fokushint

en: When a window raises itself:
nn: Når eit vindauga blir heva:

en: _Bring window on current workspace
nn: _Bring vindauga til dette arbeidsområdet

en: Switch to win_dow's workspace
nn: Byt til arbeidsområ_det åt vindauga

en: Do _nothing
nn: Ikkje gjer _noko

en: Key used to _grab and move windows:
nn: Tast for å _ta tak i og flytta vindaugo:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
nn: _Hev vindaugo når ein museknapp blir trykt inn

en: Hide frame of windows when ma_ximized
nn: Gøym vindaugsrammer når dei er ma_ksimerte

en: Hide title of windows when maximized
nn: Gøym vindaugstittelen når dei er maksimerte

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
nn: F_lislegg vindaugo automatisk når du flyttar dei mot skjermkanten

en: Use _edge resistance instead of window snapping
nn: Bruk kantmotstand i staden for vindaugsfesting

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
nn: Bruk musehjulet på tittelfeltet for å ru_lla opp vindauget

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
nn: Varsla _viktige vindaugo ved å la vindaugspynten blinke

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
nn: La viktige vindaugo _blinka

en: _Accessibility
nn: _Tilgjenge

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
nn: Bruk _musehjulet på skrivebordet for å byta arbeidsområde

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
nn: _Hugs og gjenopprett tidlegare arbeidsområde
    når me byter arbeidsområde via snøggtastar

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
nn: Snu arbeidsområde avhengig av skrivebords_utforminga

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
nn: Snu arbeidsområde når me når _fyrste eller siste arbeidsområdet

en: _Workspaces
nn: _Arbeidsområde

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
nn: _Minste storleik på vindaugo for å slå på smart plassering:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
nn: <i>Stor</i>

en: By default, place windows:
nn: Plasser vindaugo vanlegvis:

en: At the c_enter of the screen
nn: I _midten av skjermen

en: U_nder the mouse pointer
nn: U_nder musepeikaren

en: _Placement
nn: _Plassering

en: _Enable display compositing
nn: Slå på bil_etsamansetjing

en: Display _fullscreen overlay windows directly
nn: Vis overlagde _fullskjermvindaugo direkte

en: Show windows preview in place of icons when cycling
nn: Vis vindaugsinnhald i staden for ikon ved rulling

en: Show shadows under pop_up windows
nn: Vis skuggar under _oppsprettvindaugo

en: Show shadows under _dock windows
nn: Vis skuggar under _dokka vindaugo

en: Show shadows under _regular windows
nn: Vis skuggar under _vanlege vindaugo

en: Zoom pointer along with the desktop
nn: Zoom peikaren òg med skrivebordet

en: Opaci_ty of window decorations:
nn: Gjennomsik_t for vindaugspynt:

en: <i>Transparent</i>
nn: <i>Gjennomsiktig</i>

en: <i>Opaque</i>
nn: <i>Heildekkjande</i>

en: Opacity of _inactive windows:
nn: Gjennomsikt på _inaktive vindaugo:

en: Opacity of windows during _move:
nn: Vindaugsgjennomsikt ved _flytting:

en: Opacity of windows during resi_ze:
nn: Vindaugsgjennomsikt når me endrar _storleik:

en: Opacity of popup wi_ndows:
nn: Gjennomsikt for oppsprettvi_ndaugo:

en: C_ompositor
nn: S_amansetjing

en: _Number of workspaces:
nn: _Tal på arbeidsområde:

en: Layout
nn: Utforming

en: Names
nn: Namn

en: _General
nn: _Allment

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
nn: Margar er område langs kanten av skjermen der du ikkje kan plassera vindaugo

en: _Margins
nn: _Margar

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
nn: %s (på %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
nn: Ustøtta valtast «%s»

en: Set the compositor mode
nn: Avgjer samansetjingsmodusen

en: Set the vblank mode
nn: Still inn vblank-modus

en: Replace the existing window manager
nn: Byt ut den eksisterande vindaugshandteraren

en: Print version information and exit
nn: Vis versjonsinformasjonen og avslutt

en: [ARGUMENTS...]
nn: [ARGUMENT...]

en: Type "%s --help" for usage.
nn: Skriv «%s --help» for bruksinstruksjonar

en: Ma_ximize
nn: Ma_ksimér

en: Unma_ximize
nn: _Gjenopprett

en: Mi_nimize
nn: _Minimér

en: Minimize _Other Windows
nn: Minimer _andre vindauge

en: S_how
nn: _Vis

en: _Move
nn: Fl_ytt

en: _Resize
nn: End_ra storleik

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
nn: Alltid _øvst

en: _Same as Other Windows
nn: _Same som andre vindauge

en: Always _Below Other Windows
nn: Alltid _under andre vindaugo

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
nn: Rull vindauga opp

en: Roll Window Down
nn: Rull vindauga ned

en: _Fullscreen
nn: _Fullskjerm

en: Leave _Fullscreen
nn: _Ut or fullskjerm

en: Context _Help
nn: _Menyhjelp

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
nn: _Alltid på synleg arbeidsområde

en: Move to Another _Workspace
nn: _Flytt til eit anna arbeidsområde

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
nn: Øydelegg

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: Restart
nn: Start på nytt

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
nn: %s: GtkMeny klarte ikkje fanga peikaren

en: Error reading data from child process: %s
nn: Klarte ikkje å lesa data frå barneprosess: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
nn: Klarer ikkje starta hjelpar-rute: %s
