xfwm4 4.4.0 - en to pa translation catalogue (30 entries)

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Workspace %d
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ %d

en: Window Manager
pa: ਵਿੰਡੋ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Window Manager Tweaks
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੈਨੇਜਰ ਟਵੀਕ

en: Workspaces
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ

en: Title
pa: ਸਿਰਲੇਖ

en: Active
pa: ਸਰਗਰਮ

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: Stick
pa: ਚਿਪਕਿਆ

en: Shade
pa: ਛਾਂ

en: Maximize
pa: ਅਧਿਕਤਮ

en: Close
pa: ਬੰਦ

en: Hidden
pa: ਓਹਲੇ

en: Shade window
pa: ਵਿੰਡੋ ਛਾਂ

en: Hide window
pa: ਵਿੰਡੋ ਓਹਲੇ

en: Maximize window
pa: ਵਿੰਡੋ ਅਧਿਕਤਮ

en: Nothing
pa: ਕੁਝ ਨਹੀਂ

en: Left
pa: ਖੱਬਾ

en: Center
pa: ਕੇਂਦਰੀ

en: Right
pa: ਸੱਜਾ

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
pa: ਮਾਰਜਨ ਪਰਦੇ ਦੇ ਕਿਨਾਰਿਆਂ ਤੇ ਅਜਿਹੇ ਖੇਤਰ ਹਨ ਜਿੱਥੇ ਕੋਈ ਵਿੰਡੋ ਸਥਾਪਤ ਨਹੀਂ ਹੋਵੇਗਾ

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
pa: %s (%s ਉੱਤੇ)

en: Ma_ximize
pa: _ਅਧਿਕਤਮ

en: Minimize _Other Windows
pa: ਹੋਰ ਝਰੋਖਿਆਂ ਵਿੱਚ ਵਿੰਡੋ ਤਸਵੀਰ

en: S_how
pa: _ਵਿਖਾਓ

note: --------------------------------------------------------
en: _Close
pa: _ਬੰਦ

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: _Quit
pa: _ਬਾਹਰ

en: Restart
pa: ਮੁੜ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
pa: %s: Gtk-ਮੇਨੂੰ ਸੰਕੇਤਕ ਖੋਹਣ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ
