Xfwm4 - en to pl translation catalogue (178 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
pl: Okno nie odpowiada ponieważ może być zajęte.
    Zakończyć działanie programu?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: None
pl: Brak

en: Session manager socket
pl: Gniazdo menedżera sesji

en: SOCKET ID
pl: ID_GNIAZDA

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
pl: %s: %s
    Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Workspace %d
pl: Obszar roboczy %d

en: Workspace Name
pl: Nazwa

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: Window Manager
pl: Menedżer okien

en: Configure window behavior and shortcuts
pl: Konfiguruje ustawienia okien i skróty klawiszowe

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
pl: okna;zarządzanie;ustawienia;preferencje;motywy;style;dekoracje;pasek tytułu;czcionka;przyciski;menu;minimalizacja;maksymalizacja;cień;zwijanie;układ;skróty klawiaturowe;fokus;przyciąganie;ekran;obszary robocze;krawędzie;narożnik;ukryj zawartość;przenieś;zmień rozmiar;przenoszenie;zmiana rozmiaru;podwójne kliknięcie;

en: Window Manager Tweaks
pl: Usprawnienia menedżera okien

en: Fine-tune window behaviour and effects
pl: Konfiguruje ustawienia menedżera okien oraz efekty wizualne

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
pl: okna;zachowanie;ustawienia;preferencje;przechodzenie;przełączanie;skupienie;podnoszenie;ułatwienia dostępu;klawisz;przeciąganie;ruch;poruszanie;ukrywanie;obramowanie;pasek tytułu;zmaksymalizowane;kafelek;ekran;krawędź;gorący narożnik;przyciąganie;kółko myszy;zwijanie;obszary robocze;położenie;kompozytor;komponowanie;włączanie;wyłączanie;cienie;dekoracje;przezroczystość;zmiana rozmiaru;nieaktywne;podgląd;compiz;przejścia;

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: Configure layout, names and margins
pl: Konfiguruje układ, nazwy i marginesy obszarów roboczych

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
pl: obszary robocze;ustawienia;preferencje;wirtualne pulpity;liczba;okna;ekran;marginesy;

en: _Help
pl: _Pomoc

note: ----------------------------------------------
en: _Close
pl: Za_mknij

en: <b>The_me</b>
pl: <b>_Styl</b>

en: <b>Title fon_t</b>
pl: <b>Czc_ionka tytułu</b>

en: <b>Title _alignment</b>
pl: <b>Wy_równanie tytułu</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
pl: Aby zmienić układ, należy przeciągnąć przyciski w odpowiednie miejsce.

en: Title
pl: Tytuł

en: The window title cannot be removed
pl: Wyświetla tytuł okna. Tego elementu nie można usunąć.

en: Active
pl: Widoczne

en: Menu
pl: Wyświetla menu okna

en: Stick
pl: Wyświetla okno na wszystkich obszarach roboczych

en: Shade
pl: Ukrywa zawartość okna

en: Minimize
pl: Minimalizuje rozmiar okna

en: Maximize
pl: Maksymalizuje rozmiar okna

en: Close
pl: Zamyka okno

en: Hidden
pl: Ukryte

en: <b>Button layout</b>
pl: <b>Układ przycisków</b>

en: _Style
pl: Wyg_ląd

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
pl: Czynności menedżera _okien:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: _Reset to Defaults
pl: Przywróć _domyślne

en: _Keyboard
pl: _Klawiatura

en: Click to foc_us
pl: Uaktywnianie _kliknięciem

en: Focus follows _mouse
pl: Uaktywnianie ku_rsorem myszy

en: _Delay before window receives focus:
pl: _Opóźnienie uaktywniania okien:

note: Raise focus delay
en: <i>Short</i>
pl: <i>Krótkie</i>

note: Raise focus delay
en: <i>Long</i>
pl: <i>Długie</i>

en: <b>Focus model</b>
pl: <b>Metoda</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
pl: Uaktywnianie _nowo utworzonych okien

en: <b>New window focus</b>
pl: <b>Nowe okna</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
pl: Przemieszczanie na w_ierzch uaktywnionych okien

en: Delay _before raising focused window:
pl: _Opóźnienie przemieszczania na wierzch uaktywnionych okien:

en: <b>Raise on focus</b>
pl: <b>Działanie uaktywniania</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
pl: Przemieszczanie okien na wierzch po kliknięciu w ich zawar_tość

en: <b>Raise on click</b>
pl: <b>Działanie kliknięcia</b>

en: _Focus
pl: _Uaktywnianie

en: To screen _borders
pl: Do krawędzi _ekranu

en: To other _windows
pl: Do krawędzi innych _okien

en: Dis_tance:
pl: O_dstęp:

note: Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
pl: <i>Mały</i>

note: Edge resistance
en: <i>Wide</i>
pl: <i>Duży</i>

en: <b>Windows snapping</b>
pl: <b>Przyleganie</b>

en: With the mouse _pointer
pl: Za pomocą _kursora myszy

en: With a _dragged window
pl: Za pomocą prz_eciąganego okna

en: _Edge resistance:
pl: Opór k_rawędzi:

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
pl: <b>Przełączanie obszarów roboczych krawędziami ekranu</b>

en: When _moving
pl: Podczas p_rzemieszczania

en: When _resizing
pl: Podczas _zmieniania rozmiaru

en: <b>Hide content of windows</b>
pl: <b>Ukrywanie zawartości okien</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
pl: Określa działanie dwukrotnego kliknięcia w obramowanie okna

en: <b>Double click _action</b>
pl: <b>Działanie dw_ukrotnego kliknięcia</b>

en: Ad_vanced
pl: Z_aawansowane

en: Shade window
pl: Ukrycie lub wyświetlenie zawartości

en: Hide window
pl: Zminimalizowanie

en: Maximize window
pl: Zmaksymalizowanie

en: Fill window
pl: Wypełnienie

en: Always on top
pl: Utrzymuj na wierzchu

en: Nothing
pl: Brak

en: Left
pl: Lewo

en: Center
pl: Środek

en: Right
pl: Prawo

en: Theme
pl: Styl

en: Action
pl: Czynność

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
pl: Nie udało się zainicjować programu xfconf. Przyczyna: %s

en: Could not create the settings dialog.
pl: Nie można utworzyć okna ustawień.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
pl: Przywrócić wartości domyślne wszystkich skrótów klawiszowych?

en: Reset to Defaults
pl: Przywracanie wartości domyślnych

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
pl: Pom_ijanie okien ukrytych na liście zadań lub podglądzie obszarów roboczych

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
pl: Przechodzenie _między zminimalizowanymi oknami w ostatnio używanej kolejności

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
pl: Uw_zględnianie ukrytych okien

en: Cycle _through windows on all workspaces
pl: Uwzględnianie okien ze w_szystkich obszarów roboczych

en: _Draw frame around selected window while cycling
pl: Wyświetlanie o_bramowania zaznaczonego okna

en: _Raise windows while cycling
pl: _Uaktywnianie okien

en: Cycle through windows in a _list
pl: Przechodzenie między oknami w _list

en: C_ycling
pl: _Przełączanie

en: Activate foc_us stealing prevention
pl: Z_apobieganie utracie wyboru bieżącego okna

en: Honor _standard ICCCM focus hint
pl: Uznawanie _standardu ICCCM uaktywniania okien

en: When a window raises itself:
pl: Czynność wykonywana po automatycznym przemieszczeniu okna na wierzch:

en: _Bring window on current workspace
pl: Prz_emieszczenie okna na bieżący obszar roboczy

en: Switch to win_dow's workspace
pl: Przełączenie na obszar roboczy ok_na

en: Do _nothing
pl: _Brak

en: Key used to _grab and move windows:
pl: Klawisz c_hwytania i przemieszczania okien:

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
pl: Prz_enoszenie na wierzch okien po kliknięciu w ich zawartość dowolnym przyciskiem myszy

en: Hide frame of windows when ma_ximized
pl: Ukrywanie o_bramowań zmaksymalizowanych okien

en: Hide title of windows when maximized
pl: Ukrywanie tytułu okien, gdy są zmaksymalizowane

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
pl: _Dopasowywanie wymiarów okien po przemieszczeniu do krawędzi ekranu

en: Use _edge resistance instead of window snapping
pl: Używanie oporu k_rawędzi zamiast przylegania okien

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
pl: _Ukrywanie zawartości okna przy użyciu kółka myszy na obramowaniu okna

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
pl: Powiadamianie o pi_lności okien migającym obramowaniem

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
pl: _Ciągłe miganie

en: _Accessibility
pl: Ułatwienia _dostępu

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
pl: Zmienianie obszaru roboczego przy użyciu kółka my_szy na pulpicie

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
pl: Z_apamiętywanie i przywracanie poprzedniego obszaru roboczego
    podczas przełączania za pomocą skrótów klawiszowych

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
pl: Przełączanie pomiędzy obszarami roboczymi uwzględniając ich u_kład

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
pl: Przełączanie pomiędzy k_rańcowymi obszarami roboczymi

en: _Workspaces
pl: Obszary _robocze

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
pl: M_inimalny rozmiar okna potrzebny do włączenia inteligentnego rozmieszczania:

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
pl: <i>Duży</i>

en: By default, place windows:
pl: Domyślne położenie okna:

en: At the c_enter of the screen
pl: Na ś_rodku ekranu

en: U_nder the mouse pointer
pl: W położeniu wyświetlania _kursora myszy

en: _Placement
pl: P_ołożenie

en: _Enable display compositing
pl: Włącz_enie

en: Display _fullscreen overlay windows directly
pl: Bezpośrednie wyświetlanie okien na p_ełnym ekranie

en: Show windows preview in place of icons when cycling
pl: Pokazywanie podglądu okna w miejscu ikon w czasie przechodzenia

en: Show shadows under pop_up windows
pl: Cienie pow_iadomień

en: Show shadows under _dock windows
pl: Cienie zadokow_anych okien

en: Show shadows under _regular windows
pl: Cienie zwykłyc_h okien

en: Zoom desktop with mouse wheel
pl: Powiększanie pulpitu kółkiem myszy

en: Zoom pointer along with the desktop
pl: Powiększanie kursora myszy wraz z pulpitem

en: Opaci_ty of window decorations:
pl: Przezroczystość deko_racji okien:

en: <i>Transparent</i>
pl: <i>Całkowita</i>

en: <i>Opaque</i>
pl: <i>Brak</i>

en: Opacity of _inactive windows:
pl: Przezroczystość _nieaktywnych okien:

en: Opacity of windows during _move:
pl: Przezroczystość okien podczas przemie_szczania:

en: Opacity of windows during resi_ze:
pl: Przezroczystość okien podczas zmieniania rozmiar_u:

en: Opacity of popup wi_ndows:
pl: Przezroczystość wyskakujących ok_ien:

en: C_ompositor
pl: _Kompozycje

en: _Number of workspaces:
pl: _Ilość:

en: Layout
pl: Układ

en: Names
pl: Nazwa

en: _General
pl: _Ogólne

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
pl: Marginesy to obszary ekranu, na których nie są umieszczane okna.

en: _Margins
pl: _Marginesy

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
pl: %s (na %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
pl: Nieobsługiwany modyfikator klawiatury „%s”

en: Set the compositor mode
pl: Przełącza obsługę kompozycji

en: Set the vblank mode
pl: Ustaw tryb vblank

en: Replace the existing window manager
pl: Zastępuje bieżący menedżer okien

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Enable debug logging
pl: Włącza rejestrowanie diagnozowania błędów

en: [ARGUMENTS...]
pl: [PARAMETR...]

en: Type "%s --help" for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Ma_ximize
pl: Zma_ksymalizuj

en: Unma_ximize
pl: _Przywróć zwykły rozmiar

en: Mi_nimize
pl: Zmi_nimalizuj

en: Minimize _Other Windows
pl: Zminimalizuj p_ozostałe okna

en: S_how
pl: _Wyświetl

en: _Move
pl: _Przemieść

en: _Resize
pl: Zmień _rozmiar

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
pl: Utrzymuj na _wierzchu

en: _Same as Other Windows
pl: Przywróć _zwykłe zachowanie

en: Always _Below Other Windows
pl: Utrzymuj na _spodzie

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
pl: Ukryj zawartość

en: Roll Window Down
pl: Wyświetl zawartość

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: Leave _Fullscreen
pl: Opuść p_ełny ekran

en: Context _Help
pl: _Pomoc podręczna

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
pl: Wyświetlaj na wszystkich _obszarach roboczych

en: Move to Another _Workspace
pl: Przemieść na obszar _roboczy

en: Move to Another Monitor
pl: Przemieść na inny monitor

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
pl: Zniszcz

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
pl: %s: widżetowi GtkMenu nie udało się pozyskać kursora myszy

en: Error reading data from child process: %s
pl: Błąd wczytywania danych procesu podrzędnego: %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
pl: Nie można zainicjować helper-dialog: %s
