Xfwm4 - en to oc translation catalogue (174 entries)

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
oc: Aquesta fenèstra respond pas : es possible que siá ocupada.
    Volètz tampar l'aplicacion ?

en: Warning
oc: Avertiment

en: None
oc: Pas cap

en: Session manager socket
oc: Socket del gestionari de sesilhas

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: Version information
oc: Informacions sus la version

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
oc: %s : %s
    Ensajatz %s --help per afichar una lista completa de las opcions de linha de comanda.

en: Workspace %d
oc: Espaci de trabalh %d

en: Workspace Name
oc: Nom de l'espaci de trabalh

en: Settings manager socket
oc: Socket del gestionari de paramètres

en: Window Manager
oc: Gestionari de fenèstras

en: Configure window behavior and shortcuts
oc: Configurar lo comportament e los acorchis de las fenèstras

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
oc: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;fenèstra;gestion;paramètres;reglatges;preferéncias;tèmas;estil;titol;barra;poliça;boton;menú;clavièr;ecran;amagar;rescondre;esconder;acorchis;conh;cunh;

en: Window Manager Tweaks
oc: Afinatge de las fenèstras

en: Fine-tune window behaviour and effects
oc: Ajustar lo comportament de las fenèstras e lors efièches

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
oc: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;apercebut;transicions;opacitat;talha;ombra;plaçament;espaci;trabalh;ecran;conh;cunh;mirga;barra;titol;comportament;preferéncias;bascular;clau;accessibilitat;paramètres;fenèstra;finèstra;

en: Workspaces
oc: Espacis de trabalh

en: Configure layout, names and margins
oc: Configurar l'agençament, los noms e los marges

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
oc: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;espaci;trabalh;paramètres;preferéncias;burèu;nombre;fenèstra;finèstra;ecran;

en: _Help
oc: _Ajuda

note: ----------------------------------------------
en: _Close
oc: _Tampar

en: <b>The_me</b>
oc: <b>_Tèma</b>

en: <b>Title fon_t</b>
oc: <b>_Poliça del títol</b>

en: <b>Title _alignment</b>
oc: <b>A_linhament del títol</b>

en: Click and drag the buttons to change the layout
oc: Far lisar los botons per modificar lor agençament

en: Title
oc: Títol

en: The window title cannot be removed
oc: Lo títol de la fenèstra pòt pas èsser suprimit

en: Active
oc: Actius

en: Menu
oc: Menú

en: Stick
oc: Fenèstra peganta (visibla sus totes los espacis de trabalh)

en: Shade
oc: Enrotlar

en: Minimize
oc: Redusir

en: Maximize
oc: Maximizar

en: Close
oc: Tampar

en: Hidden
oc: Elements amagats

en: <b>Button layout</b>
oc: <b>Agençament dels botons</b>

en: _Style
oc: E_stil

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
oc: Definir d'acorchis per efectuar d'accions del gestionari de fenèstras :

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Clear
oc: _Escafar

en: _Reset to Defaults
oc: _Reïnicializar a las valors per defaut

en: _Keyboard
oc: _Clavièr

en: Click to foc_us
oc: Cli_car per focalizar

en: Focus follows _mouse
oc: La f_ocalizacion seguís la mirga

en: _Delay before window receives focus:
oc: _Relambi abans focalizacion sus una fenèstra :

note: Focus delay Raise focus delay
en: <i>Short</i>
oc: <i>Cort</i>

en: <b>Focus model</b>
oc: <b>Modèl de focalizacion</b>

en: Automatically give focus to _newly created windows
oc: Focalizar automaticament las _novèlas fenèstras

en: <b>New window focus</b>
oc: <b>Focalizar las novèlas fenèstras</b>

en: Automatically _raise windows when they receive focus
oc: Metre las fenèstras al _primièr plan quand son focalizadas

en: Delay _before raising focused window:
oc: Relambi a_bans la mesa al primièr plan :

en: <b>Raise on focus</b>
oc: <b>Metre las fenèstras focalizadas al primièr plan</b>

en: Raise window when clicking _inside application window
oc: Metre una fenèstra al primièr plan en cl_icant a l'interior

en: <b>Raise on click</b>
oc: <b>Mesa al primièr plan per un clic</b>

en: _Focus
oc: _Focalizacion

en: To screen _borders
oc: Pels _bòrds de l'ecran

en: To other _windows
oc: Per las autras fenèstras

en: Dis_tance:
oc: Dis_tància :

note: Snapping distance Edge resistance Smart placement size
en: <i>Small</i>
oc: <i>Pichona</i>

note: Snapping distance Edge resistance
en: <i>Wide</i>
oc: <i>Granda</i>

en: <b>Windows snapping</b>
oc: <b>Aimantacion de las fenèstras</b>

en: With the mouse _pointer
oc: Amb lo _puntador de la mirga

en: With a _dragged window
oc: Amb una fenèstra rebalada

en: _Edge resistance:
oc: _Resisténcia als bòrds :

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
oc: <b>Cambiar d'espaci de trabalh quand lo puntador arriba al bòrd de l'ecran</b>

en: When _moving
oc: Al moment del desplaçament

en: When _resizing
oc: Al moment del redimensionament

en: <b>Hide content of windows</b>
oc: <b>Amagar lo contengut de las fenèstras</b>

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
oc: Accion d'efectuar al moment d'un clic doble sus la barra de títol

en: <b>Double click _action</b>
oc: <b>_Accion del clic doble</b>

en: Ad_vanced
oc: _Avançat

en: Shade window
oc: Enrotlar la fenèstra

en: Hide window
oc: Redusir la fenèstra

en: Maximize window
oc: Maximizar la fenèstra

en: Fill window
oc: Espandir la fenèstra

en: Always on top
oc: Totjorn en dessús

en: Nothing
oc: Pas cap

en: Left
oc: Alinhat a esquèrra

en: Center
oc: Centrat

en: Right
oc: Alinhat a drecha

en: Theme
oc: Tèma

en: Action
oc: Accion

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
oc: Impossible d'inicializar xfconf. Rason : %s

en: Could not create the settings dialog.
oc: Impossible de crear la bóstia de dialòg dels paramètres.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
oc: Sètz segur que volètz reïnicializar totes los acorchis a lor valor per defaut ?

en: Reset to Defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
oc: _Ignorar las fenèstras absentas de la barra dels prètzfaches
     o de las proprietats « skip pager » e « skip taskbar »

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
oc: _Percórrer las fenèstras reduchas en començant per çò recent

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
oc: _Inclure las fenèstras redusidas

en: Cycle _through windows on all workspaces
oc: Navigar demest las fenèstras de _totes los espacis de trabalh

en: _Draw frame around selected window while cycling
oc: _Dessenhar un quadre a l'entorn de la fenèstra mesa en evidéncia al moment de la navigacion

en: _Raise windows while cycling
oc: _Plaçar las fenèstras davant pendent la navegacion

en: Cycle through windows in a _list
oc: Navigar demest las fenèstras dins una _lista

en: C_ycling
oc: _Navigacion

en: Activate foc_us stealing prevention
oc: Activar la prevencion de vòl de _focalizacion

en: Honor _standard ICCCM focus hint
oc: Seguir l'e_standard ICCCM per la focalizacion

en: When a window raises itself:
oc: Quand una fenèstra se plaça al primièr plan :

en: _Bring window on current workspace
oc: _Plaçar la fenèstra dins l'espaci de trabalh actiu

en: Switch to win_dow's workspace
oc: Bascuolar dins l'espaci _de trabalh de la fenèstra

en: Do _nothing
oc: _Far pas res

en: Key used to _grab and move windows:
oc: Tòca utilizada per _picar e desplaçar las fenèstras :

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
oc: _Metre las fenèstras al primièr plan al moment d'un clic mirga

en: Hide frame of windows when ma_ximized
oc: A_magar la bordadura de las fenèstras maximizadas

en: Hide title of windows when maximized
oc: Amagar lo títol de las fenèstras agrandidas

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
oc: Arrengar las _fenèstras de còsta al moment d'un desplaçament cap al bòrd de l'ecran

en: Use _edge resistance instead of window snapping
oc: _Utilizar la resisténcia als bòrds al luòc de l'aimantacion entre las fenèstras

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
oc: Utilizar la rodeta de la mirga sus la barra de títol per enrot_lar la fenèstra

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
oc: Senhalar una _urgéncia en fasent cluquetejar la decoracion de la fenèstra

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
oc: Far cluquetejar las fenèstras _urgentas fins a la focalizacion

en: _Accessibility
oc: _Accessibilitat

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
oc: Cambiar d'espaci de trabalh en fasent virar la _rodeta de la mirga sul burèu

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
oc: _Memorizar l'espaci de trabalh precedent e i tornar
    al moment d'un cambiament d'espaci via un acorchi de clavièr

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
oc: Cambiar d'espaci de trabalh en foncion de l'_agençament del burèu

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
oc: Cambiar d'espaci de trabalh quand lo _primièr o lo darrièr es atench

en: _Workspaces
oc: _Espacis de trabalh

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
oc: Talha _minimala de las fenèstras per desenclavar lo plaçament intelligent :

note: Smart placement size
en: <i>Large</i>
oc: <i>Larga</i>

en: By default, place windows:
oc: Per defaut, plaçar la fenèstra :

en: At the c_enter of the screen
oc: Al _centre de l'ecran

en: U_nder the mouse pointer
oc: Jol _puntador de la mirga

en: _Placement
oc: _Plaçament

en: _Enable display compositing
oc: _Activar lo composidor d'afichatge

en: Display _fullscreen overlay windows directly
oc: Afichatge dirècte de las _fenèstras ecran complet

en: Show windows preview in place of icons when cycling
oc: Afichar una previsualizacion de las fenèstras a la plaça de las icònas al moment de la navigacion

en: Show shadows under pop_up windows
oc: Afichar las ombras jos las fenèstras context_ualas

en: Show shadows under _dock windows
oc: Afichar las ombras jos las fenèstras _dock

en: Show shadows under _regular windows
oc: Afichar l'ombre jos las fenèstras no_rmalas

en: Zoom desktop with mouse wheel
oc: Agrandir lo burèu amb rodeta de la mirga

en: Zoom pointer along with the desktop
oc: Agrandir lo puntador e lo burèu

en: Opaci_ty of window decorations:
oc: Opaci_tat de las decoracions de las fenèstras :

en: <i>Opaque</i>
oc: <i>Opac</i>

en: Opacity of _inactive windows:
oc: Opacitat de las fenèstras _inactivas :

en: Opacity of windows during _move:
oc: Opacitat de las fenèstras pendent lor desplaça_ment :

en: Opacity of windows during resi_ze:
oc: Opacitat de las fenèstras pendent lor _redimensionament :

en: Opacity of popup wi_ndows:
oc: Opacitat de las fenèstras contextuala_s :

en: C_ompositor
oc: C_omposidor

en: _Number of workspaces:
oc: _Nombre d'espacis de trabalh :

en: Layout
oc: Agençament

en: Names
oc: _Noms :

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
oc: Los marges son de zònas al bòrd de l'ecran ont cap de fenèstra serà pas plaçada

en: _Margins
oc: _Marges

note: TRANSLATORS: "(on %s)" is like "running on" the name of the other host
en: %s (on %s)
oc: %s (sus %s)

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
oc: Tòca de combinason « %s » pas presa en carga

en: Set the compositor mode
oc: Aplicar lo mòde del composidor

en: Set the vblank mode
oc: Aplicar lo mòde vblank

en: Replace the existing window manager
oc: Remplaçar lo gestionari de fenèstra actual

en: Print version information and exit
oc: Informacion sus la version e quitar

en: Enable debug logging
oc: Activar los jornals d’activitats

en: Type "%s --help" for usage.
oc: Picatz « %s --help » per l'usatge.

en: Ma_ximize
oc: Ma_ximizar

en: Unma_ximize
oc: _Restablir

en: Mi_nimize
oc: Red_usir

en: Minimize _Other Windows
oc: Redusir totas las _autras fenèstras

en: S_how
oc: Afic_har

en: _Move
oc: _Desplaçar

en: _Resize
oc: _Redimensionar

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Top
oc: Totjorn en a_mont

en: _Same as Other Windows
oc: Coma las autra_s fenèstras

en: Always _Below Other Windows
oc: Totjorn _jos las autras fenèstras

note: ----------------------------------------------
en: Roll Window Up
oc: Enrotlar la fenèstra

en: Roll Window Down
oc: Desenrotlar la fenèstra

en: _Fullscreen
oc: Ecran com_plet

en: Leave _Fullscreen
oc: Sortir del mòde _ecran complet

en: Context _Help
oc: A_juda contextuala

note: ----------------------------------------------
en: Always on _Visible Workspace
oc: Totjorn _visible suls espacis de trabalh

en: Move to Another _Workspace
oc: Desplaçar cap a un autre espaci de _trabalh

en: Move to Another Monitor
oc: Desplaçar cap a un autre ecran

note: --------------------------------------------------------
en: Destroy
oc: Destrusir

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Restart
oc: Reamodar

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
oc: %s : GtkMenu a pas pogut capturar lo puntador

en: Error reading data from child process: %s
oc: Error al moment de la lectura de las donadas del processus filh : %s

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
oc: Impossible d'aviar la fenèstra d'ajuda : %s
