Xiphos - en to cs translation catalogue (994 entries)

en: Xiphos failure: "can't happen", display_mod: null
    Please report this. sword_main.cc:set_treekey
    What were you doing when this occurred?
cs: Xiphos selhal: "nemůže nastat", display_mod: null
    Prosím nahlašte to. sword_main.cc:set_treekey
    Co jste dělal(a), když aplikace selhala?

en: Configuration not found
cs: Konfigurace nebyla nenalezena

en: Open
cs: Otevřít

en: Untitled document
cs: Nepojmenovaný dokument

en: Are you sure you want to delete the note for
cs: Jste si jist, že chcete odstranit poznámku k

en: _Print...
cs: _Tisk…

en: Print Pre_view
cs: Ná_hled tisku

en: New
cs: Nový

en: Delete
cs: Smazat

en: _File
cs: _Soubor

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Save
cs: Uložit

en: Insert Link
cs: Vložit odkaz

en: Save the changes to document
cs: Uložit změny do dokumentu

en: before closing?
cs: před uzavřením?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
cs: Jestliže neuložíte, změny budou nenávratně ztraceny.

en: File
cs: Soubor

en: StudyPad
cs: Poznámkový blok

en: Note Editor
cs: Editor poznámek

en: Prayer List/Journal Editor
cs: Editor pro Modlitební seznam/deník

en: About Sword Module
cs: O modulu

en: Maps
cs: Mapy

en: Images
cs: Obrázky

en: Commentary
cs: Komentář

en: Dictionary
cs: Slovník

en: The SWORD Project is an effort to create an ever-expanding software package for research and study of God and His Word. The SWORD Project framework allows easy use and study of Bible texts, commentaries, lexicons, dictionaries, and other books. Many frontends are built using this framework. An installed set of books may be shared among all frontends using the framework.
    
     Books can be downloaded from the SWORD Project.
cs: Projekt SWORD je snaha o vytvoření programového vybavení pro zkoumání a studium Boha a Jeho Slova. Programové vybavení projektu SWORD dovoluje jednoduché používání a studium Biblických textů, komentářů, slovníků a dalších knih. Hodně aplikací využívá toto programové vybavení. Nainstalované knihy lze sdílet mezi více aplikacemi využívající toto programové vybavení.
    
     Knihy je možno stáhnout ze stránek projektu SWORD.

en: The SWORD Project
cs: Projekt SWORD

en: About Xiphos Translation
cs: O překladu aplikace

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
cs: Viz TRANSLATION-HOWTO u zdrojového kódu Xiphos

en: Xiphos development
cs: Vývoj aplikace Xiphos

en: Copyright © 2000-2020 Xiphos Development Team
cs: Copyright © 2000-2020 Xiphos Vývojový tým

en: 
    Powered by The SWORD Project.
    We would like to thank Troy Griffitts and all the other folks who have given us The SWORD Project.
cs: 
    Vychází z projektu SWORD.
    Děkujeme Troyovi Griffittsovi a všem ostatním, kdo vytvořili programové vybavení projektu SWORD.

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
cs: Záložka

en: Enter Folder Name
cs: Vložte jméno složky

en: Folder Name
cs: Název složky

en: Folder:
cs: Složka:

en: Specify bookmarks file
cs: Určit soubor se záložkami

en: Edit
cs: Úpravy

en: Folder name:
cs: Jméno složky:

en: Bookmark name:
cs: Jméno záložky:

en: Verse:
cs: Verš:

en: Module:
cs: Modul:

en: Remove the selected folder
cs: Odstranit vybranou složku

en: (and all its contents)?
cs: (a všechno, co obsahuje)?

en: Remove the selected bookmark
cs: Odstranit zvolenou záložku

en: Add
cs: Přidat

en: Label:
cs: Popisek

en: Search result: %s
cs: Výsledky hledání: %s

en: Opening a multi-reference bookmark in
    separate tabs is not supported.
cs: Otevření záložky s více odkazy v samostatných kartách není podporováno.

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Cipher key for module %s
cs: Šifrovací klíč pro modul %s

en: for:
cs: pro:

en: Enter Key:
cs: Vložit klíč:

en: Close without Saving
cs: Zavřít bez uložení

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: Verse List
cs: Verše

en: VerseList
cs: Obrátit list

en: SearchResults
cs: Výsledky vyhledávání

en: Please check copyright before exporting!
cs: Před exportováním prosím prověřte autorská práva!

en: Find
cs: Hledat

en: Enter Word or Phrase
cs: Zadejte slovo nebo výraz

en: Search backwards
cs: Hledat nazpět

en: Find Next
cs: Hledat následující

en: Set Module Font
cs: Nastavit písmo modulu

en: Change font for
cs: Změnit písmo pro

en: Module
cs: Modul

en: Current font:
cs: Aktuální písmo:

en: Use the default font for this module
cs: Použít výchozí písmo pro modul

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
cs: CHYBA! Aplikace Xiphos havarovala chybou typu "STRDUP".

en: Please report this error to the Xiphos team with:
cs: Prosím nahlašte tuto chybu týmu Xiphos společně s následujícím:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
cs: CHYBA! Aplikace Xiphos havarovala chybou typu "STRING".

en: Module has no support for %s.
cs: Modul nepodporuje %s.

en: Xiphos: No windows.
cs: Xiphos: Žádná okna.

en: BibleSync: Current navigation sent.
cs: BibleSync: Současná navigace poslána.

en: BibleSync: Not speaking.
cs: BibleSync: Žádné mluvení.

en: Xiphos - Bible Study Software
cs: Xiphos - software pro studium Bible

en: Open a new tab
cs: Otevřít novou kartu

en: Standard View
cs: Standardní pohled

en: Commentary View
cs: Komentář/Výklad

en: Book View
cs: Kniha

en: Welcome to Xiphos
cs: Vítá vás Xiphos

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
cs: Přejmenování není ve Windows dostupné.
    
    Aplikace Xiphos je omezena systémem souborů
    Windows. Problémy totiž vznikají s přejmenováváním
    právě otevřených souborů, jako je například obsah
    tohoto komentáře. Proto přejmenování osobního
    komentáře není dostupné v prostředí Windows.

en: Rename Commentary
cs: Přejmenovat komentář

en: Choose Commentary Name
cs: Vybrat jméno komentáře

en: New Name
cs: Nový název

en: Name:
cs: Název:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
cs: Jméno smí obsahovat jen znaky [A-Za-z0-9_].

en: Xiphos already knows a module by that name.
cs: Modul s tímto jménem už exituje.

en: Failed to create new configuration:
    %s
cs: Nepodařilo se vytvořit novou konfiguraci:
    %s

en: Configuration build error:
cs: Chyba během vytváření konfigurace:

en: No module in this pane.
cs: Žádný modul na této stránce.

note: ***************************************************************************** * defines
en: <b>Overview of the Module Manager.</b>
    
    This is Xiphos' mechanism to get new and updated content.
    If you have never been here before, please take a moment to look it over.
    
    Modules come from different <u>repositories</u>.  <b>Module Sources: Add/Remove</b> will show you what repositories are currently known.
    
    <b>Module Sources: Choose</b> is for deciding from where modules should come, that is, from which repository Xiphos should obtain them, as well as where they should be placed on your system. Set <i>Install Source</i> and <i>Install Destination</i>, then click <i>Refresh</i>.
    
    <b>Modules: Install/Update</b> is for selecting and obtaining modules after choosing source and destination.
    
    <b>Modules: Maintenance</b> is for archive and index creation.
    
    See section 5 of our manual for Module Manager detail, or ask for help via Live Chat, or (if no one is responsive in chat) send mail to our users' mailing list.
cs: <b>Správce modulů - přehled.</b>
    
    Toto je způsob, kterým aplikace Xiphos získává a aktualizuje svůj obsah.
    Pokud jste tady poprvé, vyhraďte si prosím čas na prohlédnutí.
    
    Moduly se stahují z různých <u>úložišť</u>.  V <b>Zdroje modulů: Přidat/Odstranit</b> si lze nechat zobrazit seznam dostupných úložišť.
    
    V <b>Zdroje modulů: Vybrat</b> je možné určit, z kterého úložište se mají získávat moduly. Také je možné určit, kde v systému budou moduly uloženy. Nastavte <i>Zdroj instalace</i> a <i>Umístění instalace</i>, poté klepněte na <i>Obnovit</i>.
    
    <b>Moduly: Přidat/Aktualizovat</b> je určeno pro výběr a získání modulů po výberu zdroje a cílového umístění modulů.
    
    <b>Moduly: Udržování</b> se používá  pro archivaci a vytváření indexů.
    
    Podrobnější informace o Správci modulů lze nalézt v manuálu v sekci 5. Nebo je možno využít IRC online komunikaci k požádání o pomoc či (když online nikdo neodpovídá) zaslat e-mail do uživatelské emailové konference.

en: <b>Welcome to Xiphos.</b>
    
    There are no Bibles installed. In order to initialize, Xiphos needs at least one Bible module. To facilitate this, the Module Manager has been opened so that you may install one or more Bibles, either from a local module set (cdrom, flash drive) or over the network from CrossWire Bible Society. Please refer to these step-by-step instructions, and to the general module manager overview that has also been opened.
    
    <u>For local install:</u>
    - In <i>Module Sources: Add/Remove</i>, add a new local folder name where modules can be found.
      (This is where folders exist named <i>mods.d</i> and <i>modules</i>.)
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Local" button, and select your folder from the pulldown.
    
    <u>For network install from CrossWire:</u>
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Remote" button and select CrossWire from the pulldown.
    - Click the "Refresh" button at the bottom.
    
    <u>In either case:</u>
    - In <i>Modules: Install/Update</i>, select Bibles and other modules of your preference.
    - Click "Install".
    - Close the Module Manager when you are done.
    
    <u>Warning</u>: If you live in a persecuted country, use with care.
    
    Both this step-by-step instruction dialog and the general introduction dialog may be closed at any time.
cs: <b>Aplikace Xiphos Vás vítá.</b>
    
    Nejsou dostupny žádné Bible. Pro správnou funkčnost je nutno přidat alespoň jeden modul s Biblí. Pro usnadnění přidání Bible byl otevřen Správce modulů, aby bylo možno přidat jeden nebo více modulů s Biblemi. Bible je možné přidat z lokálních umístění (cdrom, flash disk) nebo Internetu, ze stránek biblické společnosti CrossWire.  Prosím postupujte podle instrukcí krok za krokem a také podle přehledu správce modulů, který byl také otevřen.
    
    <u>Místní instalace:</u>
    - V <i>Zdroje modulů: Přidat/Odstranit</i> zadejte jméno místní složky, kde lze nalézt moduly.
      (Jedná se o složku, ve které jsou složky jako <i>mods.d</i> a <i>modules</i>.)
    - V <i>Zdroje modulů: Vybrat</i>, klepněte na tlačítko "Místní" a vyberte složku v rozbalovacím menu.
    
    <u>Síťová instalace ze stránek CrossWire:</u>
    - V <i>Zdroje modulů: Vybrat</i>, klepněte na tlačítko "Vzdálený" a vyberte CrossWire v rozbalovacím menu.
    - Ve spod klepněte na tlačítko "Obnovit".
    
    <u>V obou případech:</u>
    - V <i>Moduly: Přidat/Aktualizovat</i>, vyberte požadované Bible.
    - Klepněte na "Přidat".
    - Zavřete Správce modulů, až skončíte.
    
    <u>Varování</u>: Pokud nežijete ve svobodné zemi, používejte obezřetně.
    
    Obě okna s instrukcemi a také okno s obecným úvodem je možné kdykoliv zavřít.

en: Remove these modules?
cs: Odstranit následující moduly?

en: Preparing to remove
cs: Příprava pro odstranění

en: Removing
cs: Odstranění

en: Remove
cs: Odstranit

en: Install these modules?
cs: Přidat následujících moduly?

en: Preparing to install
cs: Příprava pro přidání

en: Installing
cs: Přidávání

en: Install
cs: Instalovat

en: Archive these modules?
cs: Vytvořit archiv z následujících modulů?

en: Preparing to archive
cs: Příprava pro vytvoření archivu

en: Archiving
cs: Archivování

en: Archive
cs: Zabalit

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
cs: Vytvořit rejstřík pro rychlé vyhledávání
    u následujících modulů (může trvat minuty/modul)?

en: Preparing to index
cs: Příprava pro vytvoření rejstříku

en: Indexing
cs: Tvorba rejstříku

en: Index
cs: Rejstřík

en: Delete fast-search index for these modules?
cs: Smazat rejstřík pro rychlé vyhledávání u následujících modulů?

en: Preparing to delete index
cs: Příprava pro odstranění rejstříku

en: Deleting index
cs: Mazání rejstříku

en: Deletion
cs: Smazání

en: The module has no About information.
cs: Informace o modulu nejsou k dispozici.

en: Module Name
cs: Jméno modulu

en: A checkmark means this module is already installed
cs: Odškrtnutá fajfka znamená, ze modul je již nainstalován

en: Click the box to work on this module
cs: Pro práci s tímto modulem klepněte na rámeček

en: Click the box to select this module for install/update
cs: Klepněte na pole pro výběr modulu k instalaci/aktualizaci

en: Installed
cs: Instalováno

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
cs: Ikona rejstříku značí, že jste vytvořily optimalizovaný ('lucene') index pro tento modul. To umožňuje rychlé vyhledávání (viz " -

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
cs: Ikona se zámkem znamená, že tento modul je šifrován, a je potřeba pořídit si klíč pro odemčení od vlastníka tohoto modulu

en: About
cs: O

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
cs: Ikona pro obnovení značí, že instalovaný modul je starší, než nejnovější dostupná verze: Měl byste modul aktualizovat

en: Available
cs: K dispozici

en: Size
cs: Velikost

en: Description
cs: Popisek

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
cs: `mkdir %s' se nezdařilo:
    %s.

en:  archived in:
cs:  archivováno v:

en: Journals and prayer lists cannot be indexed.
cs: Pro Deník a Modlitební seznam není možno vytvořit rejstřík.

en: %s failed
cs: %s se nezdařilo

en: Finished
cs: Hotovo

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Repository:
    %s
cs: Zdroj:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
cs: Tříděné podle
    typu modulu

en: Biblical Texts
cs: Biblické texty

en: Commentaries
cs: Komentáře/Výklady

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Glossaries
cs: Slovníky

en: Daily Devotionals
cs: Čtení na každý den

en: General Books
cs: Knihy obecně

en: Cult/Unorthodox
cs: Kult/Neortodoxní

en: Categorized by
    Availability
cs: Tříděné podle
    dostupnosti

en: Updates
cs: Aktualizace

en: Uninstalled
cs: Odinstalováno

en: Prayer List/Journal
cs: Modlitební seznam/Žurnál

en: Refreshing from remote source
cs: Obnovit ze vzdáleného zdroje

en: Remote source not found
cs: Vzdálený zdroj nebyl nalezen

en: Configure
cs: Nastavit

en: Type
cs: Typ

en: Caption
cs: Popisek

en: Source
cs: Zdroj

en: Directory
cs: Složka

en: User
cs: Uživatel

en: Password
cs: Heslo

en: Module Sources
cs: Zdroje modulů

en: Add/Remove
cs: Přidat/Odstranit

en: Choose
cs: Zvolit

en: Modules
cs: Moduly

en: Install/Update
cs: Přidat/Aktualizovat

en: Maintenance
cs: Údržba

en: Please Refresh
cs: Prosím obnovit

en: Your module list is not up to date!
cs: Váš seznam modulů není aktuální!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
cs: Byla odinstalovány zbývající Bible.
    Xiphos vyžaduje alespoň jednu.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
cs: Pořád není žádná Bible nainstalována.
    Xiphos nemůže bez žádné pokračovat
    v činnosti.

en: Standard remote sources have been loaded.
cs: Standardní vzdálené zdroje jsou načteny.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
cs: Nedaří se načít standardní zdroje z CrossWire.

en: Remove the selected source
cs: Odstranit vybraný zdroj

en: Enter a remote source
cs: Zadat vzdálený zdroj

en: Caption:
cs: Popisek:

en: Type:
cs: Typ:

en: Host:
cs: Počítač:

en: Directory:
cs: Adresář:

en: User (optional):
cs: Uživatel (volitelné)

en: Password (optional):
cs: Heslo (volitelné):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
cs: Zdroj s tímto jménem už existuje.

en: Delete a remote source
cs: Smazat vzdálený zdroj

en: [no module]
cs: [žádný modul]

en: Go outward, to the section containing this one
cs: Jít ven, na sekci obsahující tuto položku

en: Go to previous item
cs: Jdi na předchozí položku

en: Go to next item
cs: Jdi na následující položku

en: Go inward, to the first subsection
cs: Jít dovnitř, na první podsekci

en: Synchronize this window's scrolling with the main window
cs: Synchronizovat rolování okna s hlavním oknem

en: Parallel
cs: Souběžně

en: Detach/Attach
cs: Uvolnit/Ukotvit

en: Module Options
cs: Nastavení modulů

en: Parallel View
cs: Souběžný pohled

en: BibleSync session passphrase
cs: BibleSync heslo sezení

en: Phrase:
cs: Fráze:

note: mode selection failed? probably dead interface
en: Mode selection failed.
    Set "Debug" and try again to see why.
cs: Výběr režimu selhal.
    Nastavte "Hledání chyb"  a zkuste to znovu, aby se zjistilo proč.

en: Mode selection failed.
cs: Výběr režimu selhal.

en: BibleSync: %s (passphrase "%s").
cs: BibleSync: %s (heslo "%s").

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Personal
cs: Osobní

en: Speaker
cs: Řečník

en: Audience
cs: Posluchači

en: -- Select --
cs: -- Vybrat --

en: Locale will take effect after restart.
cs: Změna jazyka se projeví až po opětovném spuštění.

en: Preferences
cs: Nastavení

en: General
cs: Všeobecné

en: Options
cs: Nastavení

en: Fonts
cs: Typy písma

en: Color
cs: Barva

en: Sizes and Faces
cs: Velikosti a Vzhled

en: Special
cs: Zvláštní

en: Clear List?
cs: Vyprázdnit seznam?

en: Are you sure you want to clear the module list?
cs: Jste si jist, že chcete vyprázdnit seznam modulů?

en: Remove Module?
cs: Smazat modul?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
cs: Jste si jist, že chcete smazat vybraný modul?

en: Searching the
cs: Prohledávání

en:  Module
cs:  Modul

en: found in
cs: nalezeno v

en: New List %s
cs: Nový seznam %s

en: The last module list may not be deleted
cs: Poslední seznam modulů nesmí být smazán

en: Delete list?
cs: Odstranit seznam?

en: Are you sure you want to delete:
cs: Jste si jist, že chcete odstranit:

note: ***************************************************************************** * Name *   on_lucene_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_lucene_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Syntax overview for optimized "lucene" searches</b>
    Search for verses that contain...
    
    loved one
    	 "loved" or "one"
    	This is the same as searching for loved OR one
    "loved one"
    	The phrase "loved one"
    love*
    	A word starting with "love"
    	(love OR loves OR loved OR etc...)
    loved AND one
    	The word "loved" and the word "one"
    	&amp;&amp; can be used in place of AND
    +loved one
    	Verses that <b>must</b> contain "loved" and <b>may</b> contain "one"
    loved NOT one
    	"loved" but not "one"
    (loved one) AND God
    	"loved" or "one" and "God"
    lemma:G2316
    	Search for the Strong's Greek ("G") word number 2316.
    	Also, select Strong's display on the <i>Attribute Search</i> tab.
    
    For complete details, search the web for "lucene search syntax".
cs: <b>Syntaxe pro optimalizované "lucene" vyhledávání</b>
    Vyhledávání verše, který obsahuje...
    
    můj milovaný
    	 "loved" nebo "one"
    	Je to stejné jako hledat můj OR milovaný
    "můj milovaný"
    	Fráze "můj milovaný"
    milov*
    	Slovo začínající "milov"
    	(láska OR milovaný OR laskavý OR atd...)
    můj AND milovaný
    	Slovo "můj" a slovo "milovaný"
    	&amp;&amp; can be used in place of AND
    +můj milovaný
    	Verš, který <b>musí</b> obsahovat "můj" and <b>může</b> obsahovat "milovaný"
    milovaný NOT můj
    	"milovaný" ale ne "můj"
    (můj milovaný) AND Bůh
    	"můj" nebo "milovaný" a "Bůh"
    lemma:G2316
    	Hledá Strongovo řecké ("G") slovo s číslem 2316.
    	Také vyberte zobrazení Strongových čísel na kartě <i>Vyhledávání ve vlastnostech</i>.
    
    Úplné detaily viz internet pro "lucene search syntax".

note: ***************************************************************************** * Name *   on_attributes_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_attributes_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Attribute-based searches</b>
    Searches for content contained in markup outside the main text. Attributes are footnotes, Strong's numbers, and morphological symbols.
    
    Be aware that most such searches can now be done faster via optimized "lucene" searches using keyword qualifiers.
    
    To use attribute searches, you must select the appropriate button on the <i>Attribute Search</i> tab.
    * Footnote text is searched just like regular text.
    * Strong's words are specified as a prefix letter H or G (Hebrew or Greek) and the numeric word identifier, e.g. G2316 to find "θεός" ("God").
    * Morphological tags are identified literally, e.g. N-ASF for "noun, accusative singular feminine" -- see the Robinson module for details.
cs: <b>Vyhledávání ve vlastnostech</b>
    Vyhledávání pro obsah mimo hlavní text. Vlastnosti jsou poznámky pod čarou, Strongova čísla a morfologické symboly.
    
    Vezměte na vědomí, že většinu takového vyhledávání je nyní možno realizovat rychleji. Podmínkou je použití optimalizovaného "lucene" vyhledávání a kvalifikátorů pro klíčová slova.
    
    Pro použití vyhledávání ve vlastnostech, je nutno vybrat vhodné tlačítko na kartě <i>Vyhledávání ve vlastnostech</i>.
    * Poznámky pod čarou se prohledávají jako obyčejný text.
    * Strongova slova se zadávají jako předpona z písmene H nebo G (Hebrejština - Hebrew nebo Řečtina - Greek) a jako číselný identifikátor slova, např. G2316 pro nalezení "θεός" ("Bůh").
    * Morfologické značky jsou identifikovány doslova, např. N-ASF pro "podstatné jméno (noun), akuzativ jetnotné číslo ženský (accusative singular feminine)" -- pro podrobnosti viz modul Robinson.

en: Module is neither Bible nor commentary
cs: Module není ani Bible ani komentář

en: BibleSync is not active for transmit.
cs: BibleSync není aktivní pro přenos.

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
cs: Toto je hledání zahrnující ("AND"):
    Najít výskyty, obsahující všechna slova.

en: _Open Advanced Search
cs: _Otevřít Pokročilé vyhledávání

en: Open the separate Advanced Search dialog.
cs: Otevřít samostatný dialog Pokročilé vyhledávání.

en: Search Module
cs: Hledat modul

en: Search Type
cs: Druh vyhledávání

en: Optimized ("Lucene")
cs: Optimalizované ("Lucene")

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Exact phrase
cs: Přesný výraz

en: Search Options
cs: Možnosti hledání

en: Match case
cs: Rozlišovat malá/VELKÁ

en: Search Scope
cs: Volnost hledání

en: No scope
cs: Žádná volnost

en: Use bounds
cs: Použít meze

en: Last search
cs: Poslední hledání

en: Bounds
cs: Meze

en: Lower
cs: Dolní

en: Upper
cs: Horní

en: Open module in editor?
cs: Otevřít modul v editoru?

en: If no, it will open for display only.
cs: Pokud ne, otevře se jen pro zobrazení.

en: Paste verse references
cs: Vložit odkazy na verš

en: List:
cs: Seznam:

en: Search
cs: Hledání

en: Sidebar
cs: Boční panel

en: Can't create tabs dir.
cs: Nelze vytvořit složku pro karty.

en: Prayer List/Journal Item
cs: Položka Modlitebního seznamu/Žurnálu

en: New name
cs: Nový název

en: Remove the selected item
cs: Odstranit zvolenou položku

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Květen

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: An image file's size could not be determined.
    Xiphos cannot resize images to fit window.
cs: Nelze určit velikost souboru s obrázkem.
    Xiphos není schopen přizpůsobit obrázek velikosti okna.

en: Mismatched packet
cs: Nevhodný paket

en: Presence announcement:
cs: Oznámení o přítomnosti:

en: Navigation packet:
cs: Navigační paket:

en: Unknown module
cs: Neznámý modul

en: .
    Navigated indirectly using verse list.
cs: .
    Nepřímá navigace použitím seznamu veršů.

en: ERROR: unknown BibleSync indicator:
cs: CHYBA: neznámý BibleSync ukazatel:

en: Other indications are:
cs: Další ukazatelé jsou:

en: Check the box to listen to this Speaker
cs: Zaškrtněte políško pro poslech tohoto řečníka

en: Available Speakers
cs: Dostupní řečníci

en: Last navigation was Direct or Indirect
cs: Poslední navigace byla přímá nebo nepřímá

en: Last Navigation
cs: Poslední navigace

en: IP address:
cs: IP adresa:

en: 
    Application:
cs: 
    Aplikace:

en: 
    Device:
cs: 
    Zařízení:

en: <br/><br/><center><i>This module has no content at this point.</i></center>
cs: <br/><br/><center><i>Tento modul nemá v tomto stavu žádný obsah.</i></center>

en: Chapter
cs: Kapitola

en: Xiphos does not understand more than one argument.
cs: Xiphos nerozezná více než jeden argument.

en: Initiating HTML
cs: Spouštím HTML

en: Building Interface
cs: Vytvářím rozhraní

en: Starting Sword
cs: Spouštím Sword

en: Loading Settings
cs: Načítám nastavení

en: Displaying Xiphos
cs: Zobrazuji Xiphos

en: Previewer
cs: Náhled

en: Footnote
cs: Poznámka pod čarou

en: Cross Reference
cs: Odkaz

en: Strongs
cs: Strongův

en: Morphology
cs: Morfologie

en: Back to
cs: Zpět k

en: Unknown parallel module:
cs: Neznámý souběžný modul:

en: Strong's Numbers
cs: Strongova čísla

en: Footnotes
cs: Poznámky pod čarou

en: Morphological Tags
cs: Morfologické značky

en: Hebrew Vowel Points
cs: Punktuace hebrejských samohlásek

en: Hebrew Cantillation
cs: Hebrejská vokalizace

en: Greek Accents
cs: Řecké přízvuky

en: Cross-references
cs: Křížové odkazy

en: Lemmas
cs: Lemmata

en: Headings
cs: Nadpisy

en: Morpheme Segmentation
cs: Členění morfémů

en: Words of Christ in Red
cs: Ježíšova slova v červené barvě

en: Transliteration
cs: Přepis

en: Textual Variants
cs: Varianty textu

en: Primary Reading
cs: Prvořadé čtení

en: Secondary Reading
cs: Pomocné čtení

en: All Readings
cs: Všechna čtení

en: Transliterated Forms
cs: Transkripce formulářů

en: Enumerations
cs: Vyjmenování

en: view context
cs: zobrazit souvislosti

en: Growth
cs: Růst

en: <b>For Growth</b><br/>
cs: <b>Za růst</b><br/>

en: Salvation
cs: Spasení

en: <b>For Salvation</b><br/>
cs: <b>Za spasení</b><br/>

en: Health
cs: Zdraví

en: <b>For Health</b><br/>
cs: <b>Za zdraví</b><br/>

en: Misc
cs: Různé

en: <b>Miscellaneous</b><br/>
cs: <b>Různé</b><br/>

en: Point x
cs: Bod x

en: Point y
cs: Bod y

en: Point z
cs: Bod z

en: Minor Topic 1
cs: Vedlejší téma 1

en: <b>Subtopic 1</b><br/>
cs: <b>Podtéma 1</b><br/>

en: Minor Topic 2
cs: Vedlejší téma 2

en: <b>Subtopic 2</b><br/>
cs: <b>Podtéma 2</b><br/>

en: Minor Topic 3
cs: Vedlejší téma 3

en: <b>Subtopic 3</b><br/>
cs: <b>Podtéma 3</b><br/>

en: Minor Topic 4
cs: Vedlejší téma 4

en: <b>Subtopic 4</b><br/>
cs: <b>Podtéma 4</b><br/>

en: Name for new prayer list or journal
cs: Jméno pro nový modlitební seznam nebo žurnál

en: Xiphos finds that prayer list already.
cs: Xiphos už takový modlitební seznam našel.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
cs: Xiphos nemůže vytvořit pro moduly cest:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
cs: Základní modlitební seznam. \par\par Modul vytvořil Xiphos.

en: BasicPrayerList
cs: ZakladniSeznam

en: MyPrayerList
cs: MujModlitebniSeznam

en: <b>People:</b><br/>Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/><br/><b>Church:</b><br/>pews<br/>fellowship<br/>Bibles for missionaries<br/><br/><br/>
cs: <b>Lidé:</b><br/>Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/><br/><b/>Církev:</b><br/>lavice<br/>společenství<br/>Bible pro misionáře<br/><br/><br/>

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
cs: Modlitební seznam s předměty. \par\par Modul vytvořil Xiphos.

en: SubjectPrayerList
cs: PredmetovySeznam

en: Spiritual Growth
cs: Duchovní růst

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
cs: Měsíční modlitební seznam. \par\par Modul vytvořil Xiphos.

en: MonthlyPrayerList
cs: MesicniSeznam

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
cs: Deník. \par\par Modul vytvořil Xiphos.

en: DailyJournal
cs: Denik

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
cs: Navržené (např. kázání). \par\par Modul vytvořil Xiphos.

en: OutlinedTopic
cs: NastineneTema

en: Major Topic A
cs: Hlavní téma A

en: <b>Major Topic A</b><br/>
cs: <b>Hlavní téma A</b><br/>

en: Major Topic B
cs: Hlavní téma B

en: <b>Major Topic B</b><br/>
cs: <b>Hlavní téma B</b><br/>

en: Major Topic C
cs: Hlavní téma C

en: <b>Major Topic C</b><br/>
cs: <b>Hlavní téma C</b><br/>

en: User Annotation
cs: Komentáře uživatele

en: Search result %s: %s
cs: Výsledky hledání %s: %s

en: Delete Range?
cs: Smazat rozsah?

en: Are you sure you want to delete this range?
cs: Jste si jist, že chcete odstranit tento rozsah?

en: Search:
cs: Hledat:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
cs: %s:
    Takový modul není k dispozici.
    %s

en: Please adjust the module list.
cs: Prosím nastavte seznam modulů.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
cs: Rejstříky pro rychlé vyhledávání neexistují u %s. %s%s

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
cs: 
    Hledání v modulu je nyní víceslovné.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
cs: 
    Viz Správce modulů, panel Udržování

en: Search finished
cs: Hledání dokončeno

en: matches
cs: nálezů

en: There is no commentary module.
cs: Žádný modul s komentáři.

en: $HOME is not set!
cs: $HOME není nastaveno!

en: Xiphos can not create directory
cs: Xiphos nemůže vytvořit složku

en: can not create
cs: nemohu vytvořit

en: Empty settings file -- backup recovery attempted.
    Some information may have been lost.
cs: Prázdný soubor s nastavením -- pokus o obnovu ze zálohy.
    Mohlo dojít ke ztrátě některých informací.

en: Empty settings file -- no backup?!? Information lost!
cs: Prázdný soubor s nastavením -- žádná záloha?!? Ztráta informací!

en: There are no Bibles installed.
    Evidently, you declined to install any.
    
    Without any Bible modules to display,
    Xiphos cannot proceed,
    and will now exit.
cs: Nejsou k dispozici žádné Bible.
    Zjevně bylo odmítnuto nějaké přidat.
    
    Bez modulu s Biblí nemůže Xiphospokračovat ve své činnosti.
    Proto se teď ukončí.

en: Bible module installation complete.
cs: Přidávání modulů s Biblemi je hotové.

en: Module error: Unusable xref encoding.
    Please report this, with module & verse
cs: Chyba modulu: Nepoužitelné xref kódování.
    Prosím nahlašte to, se jménem a verzí modulu
    Please report this, with module & verse

en: verse
cs: verš

en: chapter
cs: kapitola

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
cs: Schází soubor se zkratkami
    jazyků pro Xiphos.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
cs: Nelze otevřít soubor se zkratkami
    jazyků pro Xiphos.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
cs: Aplikace Xiphos nemůže přidělit
    místo pro zkratky jazyků.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
cs: Aplikace Xiphos nemůže přečíst
    soubor se zkratkami jazyků.

note: either we were given a null sys_locale, or it didn't match anything.
en: No matching locale found for `%s'.
    %s
cs: Nebyl nalezen překlad pro jazyk `%s'.
    %s

en: Book names and menus may not be translated.
cs: Je možné, že nabídky a jména knih nebudou přeloženy.

en: Module %s has companion modules:
    %s.
    Would you like to open these as well?%s
cs: Modul %s má doprovodné moduly:
    %s.
    Přejete si otevřít i tyto?%s

en: 
    
    The first will open in the main window
    and others in separate windows.
cs: 
    
    První se otevře v hlavním okně
    a ostatní v samostatných oknech.

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
cs: Čtení na každý den bylo požadováno, ale žádné není nainstalované.

en: <b>Locked Module.</b>
    
    <u>You are opening a module which requires a <i>key</i>.</u>
    
    The module is locked, meaning that the content is encrypted by its publisher, and you must enter its key in order for the content to become useful.  This key should have been received by you on the web page which confirmed your purchase, or perhaps sent via email after purchase.
    
    Please enter the key in the dialog.
cs: <b>Zamknutý modul.</b>
    
    <u>Otevíráte modul, který vyžaduje <i>klíč</i>.</u>
    
    Zamčení znamená, že vydavatel modulu zašifroval obsah modulu.  Pro zpřístupnění obsahu modulu je nutno vložit klíč. Tento klíč jste měli obdržet na webové stránce, která potvrzovala Váše zakoupení modulu. Nebo Vám měl být klíč zaslán emailem po Vašem nákupu.
    
    Klíč prosím zadejte do dialogového okna.

en: Clear History
cs: Vyčistit historii

en: History ➛ Verse List
cs: Historie ➛ Seznam veršů

en: URL not found:
cs: URL nenalezeno:

en: Xiphos could not execute %s
cs: Xiphos nemůže spustit %s

en: Viewer error:
cs: Chyba prohlížeče:

en: Show %s in main window
cs: Zobrazit %s hlavním okně

en: Document not created successfully.
cs: Dokument nebyl správně vytvořen.

en: What must I do to be saved?
cs: Co musím udělat, abych byl zachráněn?

en: Acts 16:31
cs: Skutky 16:31

en: Eph 2:8,9
cs: Ef 2:8,9

en: Romans 1:16
cs: Římanům 1:16

en: What is the Gospel?
cs: Co je to evangelium?

en: 1 Cor 15:1-4
cs: 1. Korintským 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
cs: Dokument nebyl správně rozparsován.

en: empty document
cs: prázdný dokument

en: wrong type, root node != SwordBookmarks
cs: chybný typ, root nod != SwordBookmarks

en: wrong type, root node != Copy_Export
cs: chybný typ, root node != Copy_Export

en: %s<center>%s<br>Chapter %d</center><br>
cs: %s<center>%s<br>Kapitola %d</center><br>

en: <br><center>Chapter %d</center><br>
cs: <br><center>Kapitola %d</center><br>

en: %s
    
    Chapter %d
cs: %s
    
    Kapitola %d

en: 
    
    Chapter %d
cs: 
    
    Kapitola %d

en: %s%s: %s Chapter %d<br><br>
cs: %s%s: %s Kapitola %d<br><br>

en: %s: %s Chapter %d
cs: %s: %s Kapitola %d

en: Old Testament
cs: Starý zákon

en: Gen - Mal
cs: Genesis - Malachiáš

en: New Testament
cs: Nový zákon

en: Mat - Rev
cs: Mt - Zj

en: Sample Module List
cs: Příklad seznamu modulů

en: wrong type, root node != %s
cs: chybný typ, root node != %s

en: Save of settings failed! stat %d, size %d
    %s
cs: Uložení nastavení selhalo! stat %d, velikost %d
    %s

en: Attempting to revert to previous save.
cs: Pokus o návrat k předchozímu uložení.

en: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en: Bookmark Dialog
cs: Okno se záložkami

en: Create new folder
cs: Vytvořit novou složku

en: New Folder
cs: Nová složka

en: New ...
cs: Nový...

en: Cancel Bookmark
cs: Zrušit záložku

en: Label:
cs: Popisek:

en: Label Entry
cs: Položka Popisek

en: Verse:
cs: Verš:

en: Verse Entry
cs: Položka Verš

en: Module:
cs: Modul:

en: Module Entry
cs: Položka Modul

en: Bookmark Folder Treeview
cs: Stromový pohled Složku záložek

en: Test Link
cs: Testovací odkaz

en: Verse
cs: Verš

en: Link Text
cs: Text odkazu

en: Link directly
cs: Přímý odkaz

en: Link via verse list
cs: Odkaz přes seznam veršů

en: Exit the program
cs: Ukončit aplikaci

en: Exit
cs: Ukončit

en: Print this note
cs: Tisk poznámky

en: Preview the note to be printed
cs: Náhled poznámky pro tisk

en: HTML Format switch
cs: HTML formát přepínače

en: HTML mode
cs: HTML režim

en: Delete the current note
cs: Odstranit aktuálni poznámku

en: _Delete Personal Comment
cs: _Odstranit osobní komentář

en: Save the current note
cs: Uložit aktuální poznámku

en: _Save (Personal Comment)
cs: _Uložit (Osobní komentář)

en: E_xit
cs: K_onec

en: For_mat
cs: _Formát

en: Print this document
cs: Tiskt dokumentu

en: Preview the document to be printed
cs: Náhled dokumentu pro tisk

en: Open a file in Studypad
cs: Otevřít soubor v Poznámkovém bloku

en: Save the current file
cs: Uložit současný soubor

en: Save the current file as
cs: Uložit aktuální soubor jako

en: Save AS
cs: Uložit jako...

en: Add this file to your bookmarks
cs: Přidat soubor mezi záložky

en: Create a new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: New Document
cs: Nový dokument

en: Copy/Export Passage
cs: Kopírovat/Exportovat pasáž

en: Export Passage Cancel
cs: Zrušit Exportovat pasáž

en: Export Passage OK
cs: OK Exportovat pasáž

en: Version
cs: Verze

en: Key
cs: Klíč

en: <b>Copy</b>
cs: <b>Kopírovat</b>

en: Export complete book
cs: Exportovat celou knihu

en: Book
cs: Kniha

en: Book Radio Button
cs: Výběrové pole Kniha

en: Export complete chapter
cs: Exportovat celou kapitolu

en: Chapter Radio Button
cs: Výběrové pole Kapitola

en: Export single verse
cs: Exportovat samostatný verš

en: Verse Radio Button
cs: Výběrové pole Verš

en: Verse range
cs: Rozsah veršů

en: <b>Format</b>
cs: <b>Formát</b>

en: Plain Text
cs: Obyčejný text

en: Plain Text Radio Button
cs: Výběrové pole Prostý text

en: HTML Radio Button
cs: Výběrové pole HTML

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text for more than 1 verse.
cs: Označuje zda se mají čísla veršů zobrazovat v řádku textu pro více než jeden verš.

en: _Verse numbers in text
cs: Čísla _veršů v textu

en: Verse Number button
cs: Tlačítko Číslo verše

en: Indicates whether reference is placed first or last.
cs: Označuje zda je odkaz umístěn jako první nebo poslední.

en: Reference last
cs: Odkaz na poslední

en: Reference last button
cs: Tlačítko Odkaz na poslední

en: Indicates whether or not version name is included in reference.
cs: Označuje zda se má být jméno verze zahrnuto v odkazu.

en: Include Version
cs: Zahrnout Verzi

en: Version button
cs: Tlačítko Verze

en: Save Export As
cs: Uložit Export jako

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text.
cs: Označuje zda se mají čísla veršů zobrazovat na řádku v textu.

en: Include version
cs: Zahrnout verzi

en: About Studypad
cs: O aplikaci Poznámkový blok

en: Open about dialog
cs: Otevtíř dialog O aplikaci

en: Bold
cs: Tučné

en: Make selection bold
cs: Udělat výběr tučný

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy selection to clipboard
cs: Kopírovat výběr do schránky

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Cut selection
cs: Vyjmout výběr

en: Decrease indent
cs: Zmenšit odsazení

en: Decrease
cs: Zmenšit

en: Decrease paragraph indent
cs: Zmenšit odsazení odstavce

en: Delete selection
cs: Smazat výběr

en: Remove selection
cs: Odstranit výběr

en: Delete Item
cs: Smazat položku

en: Delete current item
cs: Odstranit současnou položku

en: Search current document
cs: Hledat v současném dokumentu

en: Font
cs: Písmo

en: Change font
cs: Změnit písmo

en: Increase indent
cs: Zvětšit odsazení

en: Increase
cs: Zvětšit

en: Increase paragraph indent
cs: Zvětšit odsazení odstavce

en: Insert emoticon
cs: Vložit emotikon

en: Emoticon
cs: Emotikony

en: Insert an emoticon
cs: Vložit emotikon

en: Insert image
cs: Vložit obrázek

en: Image
cs: Obrázek

en: Insert image at cursor
cs: Vložit obrázek ke kurzoru

en: Insert link
cs: Vložit odkaz

en: Link
cs: Odkaz

en: Insert a link
cs: Vložit odkaz

en: Insert Outline
cs: Vložit osnovu

en: Outline
cs: Osnova

en: Insert outline
cs: Vložit osnovu

en: Insert rule
cs: Vložit oddělovač

en: Rule
cs: Oddělovač

en: Insert horizontal rule
cs: Vložit vodorovný oddělovač

en: Xiphos Link
cs: Odkaz na Xiphos

en: Insert a link to a sword module
cs: Vložit odkaz na sword modul

en: Insert table
cs: Vložit tabulku

en: Table
cs: Tabulka

en: Insert a table
cs: Vložit tabulku

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Change selection to italic font
cs: Změnit výběr na kurzívu

en: Center
cs: Na střed

en: Center justify paragraph
cs: Zarovnat odstavec na střed

en: Full
cs: Do bloku

en: full justify
cs: Zarovnat odstavec do bloku

en: Left
cs: Vlevo

en: Left justify paragraph
cs: Zarovnat odstavec vlebo

en: Right
cs: Vpravo

en: Right justify paragraph
cs: Zarovnat odstavec vpravo

en: Create new file
cs: Vytvořit nový soubor

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste clipboard at cursor.
cs: Vložit obsah schránky ke kurzoru.

en: Print Document
cs: Tiskt dokumentu

en: Print
cs: Tisk

en: Print the current document
cs: Tisk současného dokumentu

en: Print Preview
cs: Náhled tisku

en: Preview
cs: Náhled

en: Print preview of current document
cs: Náhled tisku současného dokumentu

en: Quit
cs: Ukončit

en: Shut down editor
cs: Vypnout editor

en: Redo
cs: Znovu

en: Redo last undo
cs: Znovu poslední Zpět

en: Find and replace
cs: Najít a nahradit

en: Replace
cs: Nahradit

en: Search and replace
cs: Hledat a nahradit

en: Save changes to file
cs: Uložit změny do souboru

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Save file as ...
cs: Uložit soubor jako …

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Strikethrough selection
cs: Přeškrtnout výběr

en: Underline
cs: Podtržené

en: Underline selection
cs: Podtrhnout výběr

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo last change
cs: Zpět poslední změnu

en: Recent files
cs: Naposledy použité soubory

en: _Edit
cs: Ú_pravy

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Normal
cs: Normální

en: Header 1
cs: Nadpis 1

en: Header 2
cs: Nadpis 2

en: Header 3
cs: Nadpis 3

en: Header 4
cs: Nadpis 4

en: Header 5
cs: Nadpis 5

en: Header 6
cs: Nadpis 6

en: Address
cs: Adresa

en: Preformatted
cs: Psací stroj

en: Bulleted List
cs: Odrážkový seznam

en: Roman Numeral List
cs: Seznam s římskými čísli

en: Numbered List
cs: Číslovaný seznam

en: Alphabetical List
cs: Abecední seznam

en: Set font color of selected text.
cs: Nastavit barvu písma u vybraného textu.

en: Highlight selected text by setting background color.
cs: Zvýraznit vybraný text nastavením barvy pozadí.

en: Mark/Unmark Verse
cs: Označit/Odznačit verš

en: Mark
cs: Označit

en: Unmark
cs: Zrušit označení

en: gtk-cancel
cs: gtk-zrušit

en: Module Manager
cs: Správce modulů

en: _View Intro
cs: _Zobrazit úvodní informace

en: Open a brief introductory explanation of how the Module Manager works.
cs: Otevřít stručné úvodní vysvětlení, jak se pracuje se Správcem modulů.

en: _Load Standard
cs: _Načíst standardní

en: Load and synchronize the standard set of known repositories, as maintained at crosswire.org, with your current remote sources.
cs: Načíst seznam standardních úložišt a seznam synchronizovat se současnými vzdálenými zdroji. Seznam standardních úložišť je spravován na crosswire.org.

en: Refresh Xiphos' knowledge of what modules are available at the selected remote repository
cs: Obnovit informace o tom, které moduly jsou dostupné ze vzdáleného zdroje

en: _Install
cs: _Nainstalovat

en: Install or update the selected modules
cs: Instalovat nebo aktualizovat vybrané moduly

en: Remove the selected modules from your system
cs: Odstranit vybrané moduly ze systému.

en: _Archive
cs: _Archiv

en: Create a zip archive of the selected modules.
cs: Vytvořit zip archiv z vybraných modulů.

en: Build an index of the selected modules, for optimized ("lucene") searching.
cs: Vytvořit indexy k vybraným modulům pro optimalizované ("lucene") vyhledávání.

en: _Delete Index
cs: _Odstranit Index

en: Delete the fast-search index of the selected modules.
cs: Smazat u vybraných modulů index pro rychlé vyhledávání.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: <b>Module Manager</b>
cs: <b>Správce modulů</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
cs: <b>VAROVÁNÍ:</b> Pokud nežijete ve svobodné zemi,
    používejte obezřetně.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
cs: <b>Přidat a odstranit zdroje</b>

en: Current local sources
cs: Současné lokální zdroje

en: Add a local folder as an install source, typically on a cdrom or flash drive.  Such a folder contains subfolders "mods.d" and "modules".
cs: Přidat místní složku jako zdroj pro přidání modulů. Může se jednat o cdrom nebo flash disk. Taková složka obsahuje podsložky "mods.d" and "modules".

en: Remove one of your local folders as an install source.
cs: Odstranit místní složku ze zdrojů instalace.

en: Current Remote Sources
cs: Současné vzdálené zdroje

en: Add a custom remote install source. You must know its hostname and the folder where its repository lives.
cs: Přidat vlastní vzdálený zdroj pro instalaci. Je nutno znát jméno vzdáleného stroje a složku, kde jsou moduly uloženy.

en: Remove a remote install source.
cs: Odstranit zdroj pro vzdálenou instalaci.

en: <b>Install Source</b>
cs: <b>Přidat zdroj</b>

en: Local
cs: Lokální

en: Remote
cs: Vzdálený

en: <b>Install Destination</b>
cs: <b>Přidat cíl</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
cs: <i>Osobní oblast, jen pro Vás:</i>

en: Home dir
cs: Domovský adresář

en: <i>System area, for all users:</i>
cs: <i>Systémová oblast, pro všechny uživatele:</i>

en: Sword sys dir
cs: Systémový adresář pro Sword

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
cs: <b>Varování:</b> Pokud nežijete ve svobodné zemi a nepřejete si riskovat odhalení, NEMĚLI byste používat instalaci modulů přes Internet!

en: Local Install Folder
cs: Adresář lokální instalace

en: Drop down history list
cs: Vysunout seznam s historií

en: Choose book to display
cs: Vybrat knihu k zobrazení

en: Book Selector Button
cs: Tlačítko Výběr knih

en: <b>Revelation of John</b>
cs: <b>Zjevení Janovo</b>

en: Choose chapter to display
cs: Vybrat kapitolu k zobrazení

en: Toggle Chapter Button
cs: Tlačítko Změnit Kapitolu

en: Choose Verse to display
cs: Vybrat verš k zobrazení

en: Toggle Verse Button
cs: Tlačítko Změnit verš

en: Enter a Verse reference in Book 1:1 format and press Return
cs: Zadej odkaz na verš ve formátu  Kniha 1:1  a stiskni Enter

en: Reference Entry
cs: Položka Odkazy

en: Cover
cs: Obal

en: <b>Font Colors</b>
cs: <b>Barvy písma</b>

en: Background
cs: Pozadí

en: Foreground
cs: Popředí

en: Current Verse
cs: Aktuální verš

en: Verse Number
cs: Číslo verše

en: Links
cs: Odkazy

en: Highlight Foreground
cs: Zvýraznění popředí

en: Highlight Background
cs: Zvýraznění pozadí

en: Invert color pairs
cs: Invertovat barvy

en: Normal Text
cs: Běžný text

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Font Colors
cs: Barvý písma

en: <b>Font Sizes</b>
cs: <b>Velikost písma</b>

en: All displayed font sizes are relative to this choice
cs: Všechny velikosti písma jsou relativní k tomuto výběru

en: Base font size
cs: Základní velikost písma

en: Commonly -1, to make verse numbers less obtrusive
cs: Obvykle -1, aby čísla veršů nepůsobily tak rušivě

en: Verse number size
cs: Velikost čísla u verše

en: Name and size choice for any module in a given language; still overridden by a specific choice on a particular module
cs: Výběr jména a velikosti v daném jazyce pro kterýkoliv modul; stále potlačeno výslovným výběren u konkrétního modulu

en: Font preferences, per language
cs: Nastavení písma, pro daný jazyk

en: Language Font Combo
cs: Kombinované pole písmo jazyka

en: Font Misc
cs: Písmo - různé

en: Xiphos is the first Bible study program to provide an implementation of BibleSync, a synchronization protocol for Bible programs. If you work with multiple Bible programs, or if you work in a team, or if you have classroom activities using shared study, BibleSync can be a useful tool for you. BibleSync operates in 1 of 3 modes: Personal, to synchronize multiple Bible applications of your own, or in a working team; Speaker, to drive a lecture audience's Bible programs to follow along; Audience, to receive the speaker's navigation.
cs: Aplikace Xiphos je první aplikací pro studium Bible, která implementuje BibleSync. BibleSync je synchronizační program pro aplikace pro studium Bible. Pokud pracujete s více programy pro studium Bible, nebo pokud pracujete v týmu, nebo pokud se ve třídě sdílíte při různých aktivitách, BibleSync může být vhodný nástroj. BibleSync funguje v 1 ze 3 režimů: Osobní, synchronizuje více vašich aplikací pro studium Bible nebo pří práci v týmu; Řečník, kdy se při lekci navigují programy posluchačů, aby sledovali lekci; Posluchači, kdy se přijímá navigace od řečníka.

en: <i>Mode:</i>
cs: <i>Režim:</i>

en: Select the mode in which BibleSync should operate.
cs: Vybrat režim ve kterém bude BibleSync pracovat

en: _Off
cs: _Vypnuto

en: Disable BibleSync.
cs: Zakázat BibleSync.

en: BSP off radio button
cs: BSP přepínač vypnout

en: _Speaker
cs: Ř_ečník

en: Enable BibleSync as the speaker.
cs: Povolit BibleSync jako řečník.

en: BSP speaker radio button
cs: BSP přepínač řečník

en: _Audience
cs: _Posluchači

en: Enable BibleSync as a member of the audience.
cs: Povolit BibleSync jako člen posluchačů.

en: BSP audience radio button
cs: BSP přepínač posluchači

en: _Personal
cs: _Osobní

en: Enable BibleSync for personal or team use.
cs: Povolit BibleSync pro osobní nebo skupinové použití

en: BSP personal radio button
cs: BSP přepínač osobní

en: Private
cs: Soukromé

en: When in Personal mode, only programs running on this machine will hear your navigation.
cs: V režimu Osobní uslyší Vaši navigaci jen programy spuštěné na tomto stroji.

en: BSP privacy button
cs: BSP přepínač soukromé

en: <i>Navigate:</i>
cs: <i>Navigovat:</i>

en: Choose how to accept incoming navigation synchronization.
cs: Vybrat jak reagovat na příchozí synchronizaci navigace.

en: _Direct
cs: _Přímé

en: BibleSync navigation will send Xiphos directly to the verse indicated.
cs: BibleSync navigace nastaví Xiphos přímo na odkazovaný verš.

en: BSP nav direct radio button
cs: BSP přepínač přímá navigace

en: _Verse list
cs: _Seznam veršů

en: BibleSync navigation will use Xiphos' sidebar verse list.
cs: BibleSync navigace použije seznam veršů v postraní liště aplikace Xiphos.

en: BSP nav verse list radio button
cs: BSP přepínač nav. seznam veršů

en: <i>Listen:</i>
cs: <i>Poslouchat:</i>

en: Xiphos will listen to Speakers according to choice here.
cs: Xiphos bude poslouchat Řečníky podle výběru zde.

en: Selective
cs: Výběrové

en: Choose the Speakers to be followed.
cs: Vybrat řečníka, kterého sledovat.

en: BSP listen some radio button
cs: BSP přepínač poslouchat některé

en: All
cs: Všechny

en: All Speakers will be followed.
cs: Sledovat všechny řečníky.

en: BSP listen all radio button
cs: BSP přepínač poslouchat všechny

en: None
cs: Žádný

en: No Speakers will be followed.
cs: Nesledovat žádného řečníka.

en: BSP listen none radio button
cs: BSP přepínač pouslouchat nikoho

en: <i>Special:</i>
cs: <i>Další:</i>

en: Additional traces can be presented during BibleSync operation by enabling presence, mismatch, and debug. Beware enabling these, they can be very chatty. Also, decide whether to allow group parameter as Xiphos' tab number.
cs: Pro BibleSync lze další sledování povolit zapnutím Přítomný, Neshoda a Hledání chyb. Také je potřeba rozhodnout, jestli dovolit používat skupinový parametr jako číslo panelu aplikace Xiphos.

en: Presence
cs: Přítomný

en: Presence announcements will be shown in dialogs.
cs: Oznámení o přítomnosti se budou zobrazovat v dialogovém okně.

en: BSP presence button
cs: BSP přepínač přítomnost

en: Mismatch
cs: Neshoda

en: Mismatches from your session will be shown in dialogs.
cs: Neshody z Vašeho sezení se budou zobrazovat v dialogovém okně.

en: BSP mismatch button
cs: BSP přepínač neshoda

en: Debug
cs: Hledání chyb

en: Packet tracing.
cs: Sledování paketů.

en: BSP event debug button
cs: BSP přepínač debug události

en: _Group as tab
cs: _Skupina jako panel

en: Interpret the protocol's group number parameter as Xiphos' tab number. Disabling this may be necessary if some Speakers' use of group number is not appropriate as a tab number.
cs: Interpretovat parametr protokolu "skupinové číslo" jako číslo panelu aplikace Xiphos. Může být nezbytné toto vypnout v případě, kdy použití skupinových čísel Řečníkem je nevhodné pro čísla panelů.

en: BSP event group-as-tab button
cs: BSP tlačítko událost skupina-jako-panel

en: <b>General</b>
cs: <b>Obecné</b>

en: Select a particular language for interface display, other than your usual setting
cs: Vybrat konkrétní jazyk pro aplikaci. Jiný jazyk, než je obvyklé nastavení.

en: Special Locale (requires restart)
cs: Jazyk (vyžadován restart)

en: Special Locale Combo
cs: Kombinované pole Další volby

en: Show splash screen at start up
cs: Zobrazit úvodní obrazovku při spouštění

en: Show Daily Devotion at start up
cs: Zobrazit Dnešní čtení při spuštění

en: If you have set a preferred daily devotion module, its entry for today will be shown at startup.
cs: Pokud je nastaven preferovaný modul čtení na každý den, tak záznam pro aktuální datum se zobrazí při startu.

en: Use default Dictionary
cs: Použít výchozí slovník

en: Make double-click of a word always use default dictionary instead of dictionary currently displayed
cs: Dvoj-klikem se vždy použije výchozí slovník místo toho, který je aktuálně zobrazen.

en: Use default Dictionary Checkbox
cs: Zaškrtávací pole použít výchozí slovník

en: Scroll to Previous/Next Chapter
cs: Rolováním na předchozí/další kapitolu

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
cs: Použít rolovací lištu u Biblické texty pro posun na předchozí nebo další kapitolu.

en: Scroll to Previous/Next Chapter Checkbox
cs: Zaškrtávací pole Rolováním na předchozí/další kapitolu

en: Resize images
cs: Měnit velikost

en: Automatically resize image content to fit the pane
cs: Automaticky změnit velikost obrázku, aby se vešel do panelu.

en: Resize images checkbox
cs: Zaškrtávací pole Změnit velikot obrázku

en: Highlight current verse
cs: Zvýraznit aktuální verš

en: Apply high-contrast highlight to current verse - see color pickers
cs: Použít zvýšený kontrast pro zvýraznění aktuálního verše - viz Barva v Nastavení

en: Highlight current verse check box
cs: Zaškrtávací pole zvýraznit aktuální verš

en: Highlight user annotations
cs: Zvýraznit anotace uživatelů

en: Use inverted highlight on user-annotated verses
cs: Použít obrácené zvýraznění na verše s uživatelskými anotacemi

en: Highlight user annotations check box
cs: Zaškrtávací pole zvýraznit anotace uživatelů

en: Cross-references in verse list
cs: Křížové odkazy v seznamu veršů

en: Use the verse list for Bible cross-references instead of the previewer
cs: Použít pro odkazy do Bible seznam veršů misto náhledu

en: Xrefs in verse list check box
cs: Zaškrtávací pole Reference v seznamu veršů

en: Enable Prayer Lists
cs: Zapnout Modlitební seznamy

en: Make journals/prayer lists available
cs: Zpřístupnit deníky/modlitební seznamy

en: Enable Prayer Lists Checkbox
cs: Zaškrtávací pole Zapnout Modlitební seznamy

en: Verse number
cs: Číslo verše

en: Offset the verse number in several ways
cs: Vyrovnat číslo verše několika způsoby

en: Show verse number in bold text
cs: Zobrazit číslo verše kurzívou

en: Verse number bold checkbox
cs: Zaškrtávací pole číslo verše kurzívou

en: Brackets
cs: Závorky

en: Show verse number with [surrounding brackets]
cs: Zobrazit číslo verše s [obklopujícími závorkami]

en: Verse number bracket checkbox
cs: Zaškrtávací pole číslo verše závorky

en: Superscript
cs: Horní index

en: Show verse number as a superscript
cs: Zobrazit číslo verše jako horní index

en: Verse number superscript checkbox
cs: Zaškrtávací pole číslo verše horní index

en: StudyPad default directory
cs: Výchozí adresář pro Poznámkový blok

en: Select A Directory
cs: Vybrat složku

en: StudyPad default directory combo
cs: Roletové menu Výchozí adresář pro Poznámkový blok

en: General Misc
cs: Obecně různé

en: <b>Main Window Modules</b>
cs: <b>Hlavní okno modulů</b>

en: Biblical Text
cs: Biblický text

en: Change Biblical Text Combo
cs: Roletové menu Změnit Biblický text

en: Change Commentary Combo
cs: Roletové menu Změnit komentáře

en: Change Dictionary Combo
cs: Roletové menu Změnit slovník

en: Change Book Combo
cs: Roletové menu Změnit knihu

en: <b>Modules</b>
cs: <b>Moduly</b>

en: Clear all modules from the list
cs: Vyčistit seznam modulů

en: Clear Modules from List Button
cs: Tlačítko Smazat moduly ze seznamu

en: Remove the selected module from the list
cs: Odstranit vybraný modul ze seznamu

en: Delete Selected Module From List Button
cs: Tlačítko Odstranit vybraný modul ze seznamu

en: Open a dialog to select modules
cs: Otevřít dialog pro výběr modulů

en: Add Modules
cs: Přidat moduly

en: Open Selection Dialog Button
cs: Tlačítko Otevřít dialog pro výběr

en: Modules Parallel
cs: Souběžné moduly

en: <b>Special Purpose Modules</b>
cs: <b>Ostatní moduly</b>

en: Daily Devotional
cs: Čtení na každý den

en: Daily Devotional Combo
cs: Roletové menu Čtení na každý den

en: Hebrew Lexicon
cs: Hebrejský lexikon

en: Hebrew Lexicon Combo
cs: Kombinované pole Hebrejský lexikon

en: Greek Lexicon
cs: Řecký lexikon

en: Greek Lexicon Combo
cs: Kombinované pole Řecký lexikon

en: Default Dictionary
cs: Výchozí slovník

en: Change Default Dictionary Combo
cs: Roletové menu Změnit výchozí slovník

en: Personal Notes
cs: Osobní poznámky

en: Change Personal Notes Combo
cs: Roletové menu Změnit osobní poznámky

en: Modules Misc
cs: Různé moduly

en: Advanced Search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: _Lucene Search Syntax
cs: Syntaxe vyhledávání s _Lucene

en: Open a brief explanation of the syntax used for optimized "lucene" searches.
cs: Otevřít stručné vysvětlení používané syntaxe pro optimalizované "lucene" vyhledávání.

en: _Attribute Search
cs: Parametry hledání

en: Open a brief explanation of attribute-based searches.
cs: Otevřít stručné vysvětlení vyhledávání podle vlastností.

en: for
cs: na

en: Main Search Entry
cs: Položka Hlavní hledání

en: Start/stop searching
cs: Spustit/Zastavit hledání

en: Find Button
cs: Tlačítko Najít

en: Search Criteria Treeview
cs: Stromový pohled Hledat podle kritérií

en: <b>Scope</b>
cs: <b>Rozsah</b>

en: Search entire module
cs: Prohledat modul úplně

en: Entire module
cs: Celý modul

en: Entire module radiobutton
cs: Výběrové pole Celý modul

en: Use the results of the last search as the scope of the search
cs: Použít výsledky posledního hledání jako prostor pro hledání

en: Current results
cs: Aktuální výsledky

en: Current results radiobutton
cs: Výběrové pole Aktuální výsledky

en: Use a custom range for the scope of the search
cs: Použít uživatelský rozsah pro rozsah hledání

en: Custom verse range
cs: Uživ. rozsah veršů

en: Custom verse range radiobutton
cs: Výběrové pole Uživ. rozsah veršů

en: Custom Range Selector Combo
cs: Roletové menu Výběr uživ. rozsahu

en: Use a single module for the search
cs: Použít samostatný modul pro hledání

en: Single module
cs: Samotný modul

en: Single module radiobutton
cs: Výběrové pole Samotný modul

en: Use the current module list for the search
cs: Použít aktuální seznam modulů při hledání

en: Module list
cs: Seznam modulů

en: Module list radiobutton
cs: Výběrové pole Seznam modulů

en: Use a custom module list for the search
cs: Použít uživatelký seznam modulu pří hledání

en: Custom module list
cs: Uživ. seznam modulů

en: Custom module list radiobutton
cs: Výběrové pole Uživ. seznam modulů

en: Custom Module List Combo
cs: Roletové menu Uživ. seznam modulů

en: <b>Search Type</b>
cs: <b>Druh hledání</b>

en: Fast, featureful, index-based search
    Indexes must have been built beforehand:
    See Module Manager's maintenance functions
cs: Rychlé hledání založené na rejstříku
    Rejstříky musí být ale vytvořené předem:
    Viz funkce ve Správci modulů pro udržování

en: Optimized ("Lucene") radiobutton
cs: Výběrové pole Optimalizované ("Lucene")

en: Multi word
cs: Více slov

en: Multi word radiobutton
cs: Výběrové pole Více slov

en: Regular expression radiobutton
cs: Výběrové pole Regulární výraz

en: Exact phrase radiobutton
cs: Výběrové pole Přesný výraz

en: Make selections on the Attribute Search tab
cs: Vytvořit výběry nad vlastnostmi karty Hledat

en: Attributes
cs: Vlastnosti

en: Attributes radiobutton
cs: Výběrové pole Parametry

en: <b>Options</b>
cs: <b>Možnosti</b>

en: Match case checkbox
cs: Zaškrtávací pole Velikost písmen

en: Search  Criteria
cs: Hledat podle kritérií

en: Show in main window
cs: Ukázat v hlavním okně

en: Save search results as bookmarks
cs: Uložit výsledky hledání jako záložky

en: Export current search results
cs: Exportovat aktuální výsledky hledání

en: Export
cs: Exportovat

en: Clear lists for new search
cs: Vyčistit výpis pro nové hledání

en: <b>Found</b>
cs: <b>Nalezeno</b>

en: Result Summary Window
cs: Okno Souhrnné výsledky

en: Result Summary Table
cs: Tabulka Souhrnné výsledky

en: <b>Search Results</b>
cs: <b>Výsledky hledání</b>

en: <b>Preview</b>
cs: <b>Náhled</b>

en: Results
cs: Výsledky

en: Create new custom range
cs: Vytvořit nový uživatelský rozsah

en: New Range Button
cs: Tlačítko Nový Rozsah

en: Save custom range
cs: Uložit uživatelský rozsah

en: Save Range Button
cs: Tlačítko Uložit Rozsah

en: Delete selected range
cs: Odstranit vybraný rozsah

en: Delete Range Button
cs: Tlačítko Smazat rozsah

en: <b>Ranges</b>
cs: <b>Rozsah</b>

en: <b>Range Name</b>
cs: <b>Rozsah jmen</b>

en: Range Name Entry
cs: Položka Jméno rozsahu

en: <b>Range Definition</b>
cs: <b>Definice rozsahu</b>

en: Range Definition Entry
cs: Položka Definice rozsahu

en: Custom Range Preview
cs: Náhled uživ. rozsahu

en: Custom Verse Ranges
cs: Uživ. rozsahy veršů

en: Create a new module list
cs: Vytvořit nový seznam modulů

en: New Custom Module List Button
cs: Tlačítko Nový uživ. seznam modulů

en: Save the module list
cs: Uložit seznam modulu

en: Save Custom Module List Button
cs: Tlačítko Uložit uživ. seznam modulů

en: Delete the selected list
cs: Odstranit vybraný seznam

en: Clear Custom Module List Button
cs: Tlačítko Smazat uživ. seznam modulů

en: <b>Module Lists</b>
cs: <b>Seznam modulů</b>

en: <b>List Name</b>
cs: <b>Seznam jmen</b>

en: Custom Module List Name Entry
cs: Položka Jméno uživ. seznam modulů

en: Open a dialog to select modules to add to the list
cs: Otevřít okno pro přidání vybraného modulu do seznamu

en: Custom Module Lists
cs: Uživ. seznam modulů

en: <b>Attribute</b>
cs: <b>Parametr</b>

en: Search for Strongs Numbers like G4442 or H1121
cs: Hledat Strongova čísla, něco jako G4442 nebo H1121

en: Strongs Numbers
cs: Strongova čísla

en: Strongs Numbers radiobutton
cs: Výběrové pole Strongova čísla

en: Search for Morphological tags
cs: Hledat morfologické značky

en: Morphological Tags radiobutton
cs: Výběrové pole Morfologické značky

en: Search in footnotes
cs: Hledat v poznámkách pod čarou

en: Footnotes radiobutton
cs: Výběrové pole Poznámky pod čarou

en: <b>Results Display Options</b>
cs: <b>Nastavení výsledného zobrazení</b>

en: In modules that have Strong's Numbers
cs: V modulech, co obsahují Strongova čísla

en: Show Strong's Numbers
cs: Ukázat Strongova čísla

en: Show Strong's Numbers checkbox
cs: Zaškrtávací pole Ukázat Strongova čísla

en: In modules that have Morphological Tags
cs: V modulech, co obsahují morfologické značky

en: Show Morphological Tags
cs: Ukázat morfologické značky

en: Show Morphological Tags checkbox
cs: Zaškrtávací pole Ukázat morfologické značky

en: In modules that have Footnotes
cs: V modulech, co obsahují poznámky pod čarou

en: Show Footnotes
cs: Ukázat poznámky pod čarou

en: Show Footnotes checkbox
cs: Zaškrtávací pole Ukázat poznámky pod čarou

en: Attribute Search
cs: Parametry hledání

en: Module Selection
cs: Výběr modulu

en: <b>search module</b>
cs: <b>hledat v modulu</b>

en: Export Bookmark Folder
cs: Exportovat složku s poznámkama

en: <b>Export to:</b>
cs: <b>Exportovat do:</b>

en: Xiphos bookmarks
cs: Xiphos záložky

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Include Bible text
cs: Zahrnout text z Bible

en: gtk-ok
cs: gtk-potvrdit

en: Open Study_pad
cs: Otevřít Poznámkový _blok

en: _Open Session
cs: _Otevřít sezení

en: Open a saved tab settings collection
cs: Otevřít uložené rozložení karet

en: _Save Session
cs: _Uložit sezení

en: Save this collection of tab settings
cs: Uložit nastavení rozložení karet.

en: _New Prayerlist/Journal
cs: _Nový modlitební seznam/deník

en: Create a new journal or prayerlist from a template
cs: Vytvořit nový deník nebo modlitební seznam ze šablony

en: _Search
cs: _Hledat

en: Bring the simple sidebar search forward
cs: Přenést postranní lištu pro jednoduché hledání dopředu

en: _Advanced Search
cs: _Pokročilé vyhledávání

en: Open the advanced search dialog, to run complex queries
cs: Otevřít dialog pokročilého vyhledávání pro komplexní dotazy query

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: Use module manager to install and remove Sword modules
cs: Použít správce modulů pro přidání a odstranění modulů Sword.

en: _Module Manager
cs: Správce _modulů

en: Preview _Daily Devotion
cs: Náhled _Dnešní čtení

en: Show today's entry from your selected daily devotional in the previewer
cs: Zobrazit položku z vybraného čtení na každý den v náhledu

en: _Preview
cs: _Náhled

en: _Commentary/Book
cs: _Komentář/Kniha

en: Dictionar_y
cs: _Slovník

en: L_ink Tabs
cs: Stejný _verš v kartách

en: Make all tabs' Bibles navigate together
cs: Ovládat všechny karty s Biblemi společně

en: _Read Aloud
cs: Čtení na_hlas

en: Turn on text-to-speech reading of Bible verses as they are selected
cs: Zapnout předčítání textu Bible, jakmile jsou vybrány verše

en: Show Verse _Numbers
cs: Čísla ve_ršů

en: Display verse numbers in the text
cs: Zobrazit čísla veršů v textu

en: _Highlight Current Verse
cs: Zvýraznit _aktuální verš

en: Apply a high-contrast highlight to the current verse
cs: Použít zvýšený kontrast pro zvýraznění aktuálního verše

en: _Show/Hide Attached Sidebar
cs: _Zobrazit/Skrýt postranní lištu

en: Remove the sidebar entirely from view
cs: Odstranit postranní lištu z pohledu

en: Show Parallel View in a _Tab
cs: Zobrazit S_ouběžný pohled v nové kartě

en: Provide the full-chapter parallel Bible window as another tab
cs: Umístit okno se souběžným pohledem Bible do nové karty

en: Show Previe_wer in the Sidebar
cs: Zobrazit Náhl_ed v postranní liště

en: Select Previewer position between sidebar or beneath Bible
cs: Vybrat pozici Náhledu mezi postranní lištou nebo pod Biblí

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Open the help viewer on the Xiphos manual
cs: Otevřít příručku aplikace Xiphos

en: _Mailing List
cs: _E-mailová konference

en: Open a browser on the users' mailing list webpage
cs: Otevřít prohlížeč na stránce e-mailové konference pro uživatele

en: _Live Chat
cs: Online komunikace

en: Open a browser on an interface to live IRC chat
cs: Otevřít prohlížeč na stránce pro online IRC komunikaci

en: _Report Bug
cs: _Oznámit chybu

en: Open a browser on our bug tracker
cs: Otevřít prohlížeč na stránce pro hlášení chyb aplikace

en: About _Translation
cs: O _překladu

en: Learn about translating the Xiphos interface to other languages
cs: Více informací o překládání aplikace do dalších jazyků

en: _About The SWORD Project
cs: O aplikaci _SWORD Project

en: Learn about The Sword Project, of which Xiphos is one application
cs: Více informací o projektu Sword, z kterého aplikace Xiphos vychází

en: About _Xiphos
cs: O aplikaci

en: Learn about Xiphos
cs: Více informací o aplikaci

en: Annotate Verse
cs: Přidat komentář k verši

en: Open Module
cs: Otevřít modul

en: Note
cs: Poznámka

en: Open in editor
cs: Otevřít v editoru

en: Verse Per Line
cs: Verš na řádek

en: Footnote/Cross-ref Markers
cs: Značky pro křížové odkazy/poznámky pod čarou.

en: Show non-anonymous markers e.g. "*n23"
cs: Zobrazit neanonymní značky např. "*n23"

en: Variants
cs: Varianty

en: Image Content
cs: Obsah obrazu

en: Respect Font Faces
cs: Respektovat písma

en: Commentary by Chapter
cs: Komentář/Výklad podle kapitol

en: Doublespace
cs: Dvojitá mezera

en: Lookup Selection
cs: Výběr vyhledávání

en: Use Current Dictionary
cs: Použít aktuální slovník

en: Browse in BibleMap.org
cs: Prohlížet na BibleMap.org

en: Unlock This Module
cs: Odemknout tento modul

en: Display Book Heading
cs: Zobraz nadpis knihy

en: Display Chapter Heading
cs: Zobraz nadpis kapitoly

en: Rename Pers.Comm.
cs: Přejmenovat Osobní komentáře

en: Dump Pers.Comm.
cs: Exportovat osobní komentáře

en: Read Selection Aloud
cs: Číst výběr na_hlas

en: Save these results as a single bookmark
cs: Uložit výsledky jako záložku

en: Save list as a single bookmark
cs: Uložit seznam jako záložku

en: Save these results as a series of bookmarks in their own folder
cs: Uložit výsledky do vlastní složky jako série záložek

en: Save list as a series of bookmarks
cs: Uložit seznam jako sérii záložek

en: Provide a dialog in which to paste a line of verse references, to fill the verse list.
cs: Poskytuje dialogové okno, ve kterém lze naplnit seznam veršů vložením řádky s odkazy na verše.

en: Populate verse list
cs: Naplnit seznam veršů

en: Push the entire verse list contents directly into the history list.
cs: Protlačit celý obsah seznamu veršů přímo do seznamu historie.

en: Preload history from verse list
cs: Přednačíst historii ze seznamu veršů

en: Send this verse list via BibleSync to others, if you are in Personal or Speaker mode.
cs: Poslat tento seznam veršů přes BibleSync dalším, pokud jste v režimu Osobní nebo Řečník.

en: Send list via BibleSync
cs: Poslat seznam přes BibleSync

en: Export List
cs: Exportovat seznam

en: Open this bookmark in a new tab
cs: Otevřít tuto záložku v nové kartě

en: Open in new tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Open this bookmark in a dialog
cs: Otevřít tuto záložku v okně

en: Open in a dialog
cs: Otevřít v okně

en: Add new folder to selected folder
cs: Přidat novou složku do vybrané složky

en: Insert new bookmark here
cs: Vložit zde novou záložku

en: Insert Bookmark
cs: Vložit záložku

en: Edit bookmark item
cs: Upravit položku v záložkách

en: _Edit Item
cs: _Upravit položku

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: Expand all Bookmarks groups
cs: Rozbalit všechny skupiny záložek

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Collapse all Bookmarks groups
cs: Zasunout všechny skupiny záložek

en: Collapse All
cs: Svinout vše

en: Allow items to be moved from one folder to another
cs: Povolit přesun položek z jedné složky do druhé

en: Allow Reordering
cs: Povolit přeuspořádání

en: Load other bookmarks file (default: from BibleTime)
cs: Načíst jiný soubor se záložkami (výchozí: z BibleTime)

en: Import Bookmarks
cs: Importovat záložky

en: Remove folder and save it
cs: Odstranit složku a uložit ji

en: Export Folder
cs: Export složky

en: Open selected module in a new tab
cs: Otevřít vybraný modul v nové kartě

en: Open selected module in a
    	separate ['dialog'] window
cs: Otevře vybraný modul v samostatném
    	 ['dialogovém'] okně.

en: Open in a separate window
cs: Otevřít v samostatném okně

en: Create a new simple prayer list
cs: Vytvoří nový jednoduchý modlitební seznam

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Create a new subject prayer list
cs: Vytvoří nový modlitební seznam s předměty

en: Subject
cs: Předmět

en: Create a new monthly journal
cs: Vytvoří nový měsíčník

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: Create a new daily journal
cs: Vytvoří nový deník

en: Daily
cs: Denně

en: Create a new outlined topic
cs: Vytvoří nové souhrnné téma

en: Outlined
cs: Souhrnný

en: Open module in editor or plain display window
cs: Otevřít modul v editoru nebo zobrazit v okně

en: Open in separate window
cs: Otevřít v samostatném okně

en: Add a sub-item
cs: Přidá podpoložku

en: Add Sub-Item
cs: Přidat podpoložku

en: Add an item
cs: Přidat položku

en: Add Item
cs: Přidat položku

en: Remove this item
cs: Odstranit tuto položku

en: Edit this item
cs: Upravit tuto položku

en: Xiphos Bible Guide
cs: Xiphos Průvodce Biblí

en: Study the Bible
cs: Studium Bible
