xiphos - en to hu translation catalogue (636 entries)

en: Configuration not found
hu: Konfiguráció nem található

en: Page %d of %d
hu: %d/%d oldal

en: Open
hu: Megnyit

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Untitled document
hu: Névtelen dokumentum

en: Are you sure you want to delete the note for
hu: Biztos benne, hogy törölni akarja a megjegyzést

en: HTML Output
hu: HTML-kimenet

en: HTML Source
hu: HTML-forrás

en: Plain Source
hu: Egyszerű forrás

en: _Print...
hu: N_yomtat...

en: Print Pre_view
hu: Nyomtatási ké_p

en: _Quit
hu: _Kilép

en: _Save
hu: Menté_s

en: Save _As...
hu: Men_tés másként…

en: New
hu: Új

en: Open new document
hu: Új dokumentum megnyitása

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete current note
hu: Aktuális jegyzet törlése

en: _File
hu: _Fájl

en: HTML _Output
hu: HTML-_kimenet

en: _HTML Source
hu: HTML-_forrás

en: _Plain Source
hu: _Egyszerű forrás

en: _View
hu: Né_zet

en: Save
hu: Ment

en: Insert Link
hu: Hivatkozás beszúrása

en: Save the changes to document
hu: Változások dokumentumba mentése

en: before closing?
hu: bezárás előtt?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
hu: Ha nem ment, akkor a változtatások véglegesen elvesznek.

en: File
hu: Fájl

en: StudyPad
hu: TanulóTömb

en: Note Editor
hu: Jegyzet szerkesztő

en: Prayer List/Journal Editor
hu: Imalista szerkesztő

en: About Sword Module
hu: A Sword modulról

en: Maps
hu: Térképek

en: Images
hu: Képek

en: Bible
hu: Biblia

en: Commentary
hu: Magyarázat

en: Dictionary
hu: Szótár

en: The SWORD Project is an effort to create an ever-expanding software package for research and study of God and His Word. The SWORD Project framework allows easy use and study of Bible texts, commentaries, lexicons, dictionaries, and other books. Many frontends are built using this framework. An installed set of books may be shared among all frontends using the framework.
    
     Books can be downloaded from the SWORD Project.
hu: A SWORD projekt arra irányuló törekvés, hogy egy egyre növekvő szoftver csomag készüljön Isten és az Ő Igéjének kutatása és tanulmányozása céljából. A SWORD projekt keretrendszer lehetővé teszi a Bibliai szövegek, kommentárok, lexikonok és más könyvek egyszerű használatát és tanulmányozását. Számos alkalmazás készült, amely ezt a keretrendszert használja. A keretrendszer lehetővé teszi a telepített könyvek megosztását az alkalmazások között.
     A könyvek letölthetők a SWORD projekt weboldaláról.

en: The SWORD Project
hu: A SWORD(kard) projekt

en: About Xiphos Translation
hu: Xiphos fordításról

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
hu: Lásd a TRANSLATION-HOWTO fájlt a Xiphos forrásmappában

en: Xiphos development
hu: Xiphos fejlesztés

en: 
    Powered by The SWORD Project.
    We would like to thank Troy Griffitts and all the other folks who have given us The SWORD Project.
hu: 
    Powered by The SWORD Project.
    Szeretnénk köszönetet mondani Griffitts Troynak és mindenkinek, akik átadták nekünk a SWORD projektet.

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: Enter Folder Name
hu: Adja meg a mappa nevét

en: Folder Name
hu: Mappa neve

en: Folder:
hu: Mappa:

en: Specify bookmarks file
hu: Könyvjelző fájl megadása

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Folder name:
hu: Mappa neve:

en: Bookmark name:
hu: Könyvjelző neve:

en: Verse:
hu: Vers:

en: Module:
hu: Modul:

en: Remove the selected folder
hu: A kiválasztott mappa eltávolítása

en: (and all its contents)?
hu: (és minden tartalmával együtt)?

en: Remove the selected bookmark
hu: A kijelölt könyvjelző eltávolítása

en: Add
hu: Hozzáad

en: Label:
hu: Címke:

en: Search result: %s
hu: Keresés eredménye: %s

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Cipher key for module %s
hu: A modul titkosító kulcsa %s

en: for:
hu: amit keres:

en: Enter Key:
hu: Adja meg a kulcsot:

en: Close without Saving
hu: Bezár mentés nélkül

en: Close _without Saving
hu: Bezár mentés _nélkül

en: Verse List
hu: Vers lista

en: VerseList
hu: VersLista

en: SearchResults
hu: KeresésiEredmény

en: Please check copyright before exporting!
hu: Kérem nézze meg a szerzői jogot, mielőtt exportálná!

en: Find
hu: Keres

en: Enter Word or Phrase
hu: Adjon meg egy szót vagy mondatot

en: Search backwards
hu: Keresés visszafelé

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Set Module Font
hu: Modul betűkészlet beállítása

en: Change font for
hu: Betűkészlet megváltoztatása

en: Module
hu: Modul

en: Current font:
hu: Aktuális betűkészlet:

en: Use the default font for this module
hu: Az alap betűkészlet használata ehhez a modulhoz

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
hu: HIBA! Xiphos összeomlani készül egy "STRDUP" hibának köszönhetően.

en: Please report this error to the Xiphos team with:
hu: Kérem jelentse ezt a hibát a Xiphos csapatnak:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
hu: HIBA! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.

en: Xiphos - Bible Study Software
hu: Xiphos - Biblia tanulmányozó alkalmazás

en: Open a new tab
hu: Új fül megnyitása

en: Standard View
hu: Normál nézet

en: Commentary View
hu: Magyarázó nézet

en: Book View
hu: Könyv nézet

en: Welcome to Xiphos
hu: Üdvözli Önt a Xiphos

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
hu: Átnevezés nem lehetséges Windows alatt.
    
    Windows fájlrendszer korlátozza Xiphos használatát,
    mivel nem engedélyezi az éppen megnyitott fájlok
    átnevezését, mint például ennek a megjegyzésnek a tartalmát.
    Éppen ezért személyes megjegyzések átnevezése Windows
    környezetben nem lehetséges.

en: Rename Commentary
hu: Kommentár átnevezése

en: Choose Commentary Name
hu: Válasszon egy kommentár nevet

en: New Name
hu: Új név

en: Name:
hu: Név:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
hu: Modul nevek csak [A-Za-z0-9_]-t tartalmazhatnak.

en: Xiphos already knows a module by that name.
hu: Xiphos már tud azonos nevű modulról.

en: Failed to create new configuration:
    %s
hu: Nem sikerült új konfigurációt létrehozni:
    %s

en: Configuration build error:
hu: Konfigurációs hiba:
    %s

en: Remove these modules?
hu: El kívánja távolítani ezeket a modulokat?

en: Preparing to remove
hu: Előkészítés eltávolításhoz

en: Removing
hu: Eltávolítás

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Install these modules?
hu: Telepíteni kívánja ezeket a modulokat?

en: Preparing to install
hu: Előkészítés a telepítéshez

en: Installing
hu: Telepítés

en: Install
hu: Telepít

en: Archive these modules?
hu: Archiválni kívánja ezeket a modulokat?

en: Preparing to archive
hu: Archiválás előkészítése

en: Archiving
hu: Archiválás

en: Archive
hu: Archivum

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
hu: Készüljön gyors-keresés index ezekhez
    a modulokhoz (modulonként több percet is igénybe vehet)?

en: Preparing to index
hu: Indexelés előkészítése

en: Indexing
hu: Indexelés

en: Delete fast-search index for these modules?
hu: Biztosan törli ezeknek a moduloknak a gyors-keresés indexeit?

en: Preparing to delete index
hu: Index törlésének előkészítése

en: Deleting index
hu: Index törlése

en: Deletion
hu: Törlés

en: The module has no About information.
hu: A modul nem rendelkezik Infó leírással

en: Module Name
hu: Modul neve

en: A checkmark means this module is already installed
hu: A megjelölés azt jelenti, hogy ez a modul már telepítve van

en: Click the box to work on this module
hu: Pipálja be a négyzetet, ha ezzel a modullal kíván dolgozni.

en: Click the box to select this module for install/update
hu: Jelölje be a négyzetet, ha telepíteni/frissíteni szeretné ezt a modult

en: Installed
hu: Telepített

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
hu: Az index ikon azt jelenti, hogy a gyors keresés érdekében optimizált ('lucene') indexelés készült az adott modulhoz (több információt erről a funkcióról a karbantartó panelen talál)

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
hu: A lakat ikon azt jelenti, hogy az adott modul titkosított. Regisztrációs kulcsot a tulajdonostól vásárolhat.

en: About
hu: Névjegy

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
hu: A frissítés ikon azt jelenti, hogy a telepített modul régebbi, mint az elérhető újabb modul. Frissítenie kellene a modult

en: Available
hu: Elérhető

en: Size
hu: Méret

en: Description
hu: Leírás

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
hu: `mkdir %s' sikertelen:
    %s.

en:  archived in:
hu:  archiválva:

en: Journals and prayer lists cannot be indexed.
hu: Naplót és imalistát nem lehet indexelni.

en: %s failed
hu: %s sikertelen

en: Finished
hu: Befejezve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Repository:
    %s
hu: Tárhely:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
hu: Modulok típusai
    szerint kategorizálva

en: Biblical Texts
hu: Bibliai szövegek

en: Commentaries
hu: Magyarázatok

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Daily Devotionals
hu: Napi áhitatok

en: General Books
hu: Általános könyvek

en: Categorized by
    Availability
hu: Kategorizálva
    elérhetőség alapján

en: Updates
hu: Frissítések

en: Uninstalled
hu: Eltávolítva

en: Prayer List/Journal
hu: Imalista/Napló

en: Refreshing from remote source
hu: Frissítés távoli forrásból

en: Remote source not found
hu: Távoli forrás nem található

en: Configure
hu: Konfigurál

en: Type
hu: Típus

en: Caption
hu: Fejezet

en: Source
hu: Forrás

en: Directory
hu: Könyvtár

en: User
hu: Felhasználó

en: Password
hu: Jelszó

en: Module Sources
hu: Modul források

en: Add/Remove
hu: Hozzáad/eltávolít

en: Choose
hu: Kiválaszt

en: Modules
hu: Modulok

en: Install/Update
hu: Telepít/Frissít

en: Maintenance
hu: Karbantartás

en: Please Refresh
hu: Kérem frissítsen

en: Your module list is not up to date!
hu: A modul-lista napra kész!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
hu: Eltávolította az utolsó Bibliát.
    Xiphosnak minimum egyre szüksége van.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
hu: Még nincsenek Bibliák telepítve.
    Xiphos nem futhat egy nélkül sem.

en: Standard remote sources have been loaded.
hu: Alap távoli forrás betöltve.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
hu: Alap források betöltése nem sikerült a CrossWire oldaláról.

en: Remove the selected source
hu: A kiválasztott forrás eltávolítása

en: Enter a remote source
hu: Távoli forrás megadása

en: Caption:
hu: Fejezet:

en: Type:
hu: Típus:

en: Host:
hu: Kiszolgáló:

en: Directory:
hu: Könyvtár:

en: User (optional):
hu: Felhasználó (opcionális):

en: Password (optional):
hu: Jelszó (opcionális):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
hu: Forrás ilyen névvel már létezik.

en: Delete a remote source
hu: Távoli forrás törlése

en: Go outward, to the section containing this one
hu: Ugrás kifelé ahhoz a fejezethez, amely ezt a fejezetet tartalmazza

en: Go to previous item
hu: Előző elemhez ugrás

en: Go to next item
hu: Következő elemre ugrás

en: Go inward, to the first subsection
hu: Ugrás belülre az első alfejezethez

en: Synchronize this window's scrolling with the main window
hu: Ennek az ablaknak a görgetését szinkronizálja a fő ablakkal

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: Detach/Attach
hu: Leválaszt/hozzácsatol

en: Module Options
hu: Modul beállítások

en: Parallel View
hu: Párhuzamos nézet

en: Personal
hu: Személyes

en: -- Select --
hu: -- Kiválaszt --

en: Locale will take effect after restart.
hu: A módosítás az alkalmazás újraindítása után lép érvénybe

en: Preferences
hu: Beállítások

en: General
hu: Általános

en: Options
hu: Opciók

en: Fonts
hu: Betűkészlet

en: Color
hu: Szín

en: Sizes and Faces
hu: Méret és típus

en: Special
hu: Speciális

en: Clear List?
hu: Lista törlése?

en: Are you sure you want to clear the module list?
hu: Biztos benne, hogy törli a modul-listát?

en: Remove Module?
hu: Modul eltávolítása?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
hu: Biztos benne, hogy el akarja távolítani a kiválasztott modult?

en: Searching the
hu: Keresés itt:

en:  Module
hu:  modul

en: found in
hu: megtalálva itt:

en: New List %s
hu: Új lista %s

en: The last module list may not be deleted
hu: Az utolsó modul-lista nem törölhető

en: Delete list?
hu: Lista törlése?

en: Are you sure you want to delete:
hu: Biztos benne, hogy törölni kívánja:

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
hu: Ez egy összetett ("ÉS") keresés:
    Találatok keresése és az összes szó megjelenítése.

en: Search Module
hu: Modul keresése

en: Search Type
hu: Keresés típusa

en: Optimized ("Lucene")
hu: Optimizált ("Lucene")

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Exact phrase
hu: Pontos kifejezés

en: Search Options
hu: Keresési opciók

en: Match case
hu: Nagybetűérzékeny

en: Search Scope
hu: Keresési tartomány

en: No scope
hu: Tartomány nélkül

en: Use bounds
hu: Határok használata

en: Last search
hu: Utolsó keresés

en: Bounds
hu: Határok

en: Lower
hu: Alsó

en: Upper
hu: Felső

en: Search
hu: Keresés

en: Sidebar
hu: Oldalpanel

en: Powered by the SWORD Project
hu: Támogatja a SWORD projekt

en: Can't create tabs dir.
hu: A lap-könyvtárat nem sikerült létrehozni.

en: Prayer List/Journal Item
hu: Imalista/Napló elem

en: New name
hu: Új név

en: Remove the selected item
hu: Kiválasztott elem törlése

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: május

en: June
hu: június

en: July
hu: július

en: August
hu: augusztus

en: September
hu: szeptember

en: October
hu: október

en: November
hu: november

en: December
hu: december

en: Improperly encoded personal annotation label:
    '%s'
hu: Helytelenül kódolt személyes megjegyzés cimke:
    '%s'

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Xiphos does not understand more than one argument.
hu: Xiphos nem tud egy argumentumnál többet értelmezni

en: Building Interface
hu: Interfész felépítése

en: Starting Sword
hu: Sword indítása

en: Loading Settings
hu: Beállítások betöltése

en: Displaying Xiphos
hu: Xiphos megjelenítése

en: Previewer
hu: Előnézeti ablak

en: Footnote
hu: Lábjegyzet

en: Cross Reference
hu: Utalás

en: Strongs
hu: Strong

en: Morphology
hu: Nyelvtan

en: Back to
hu: Vissza ide:

en: Strong's Numbers
hu: Strong féle számozás

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

en: Morphological Tags
hu: Nyelvtani elemek

en: Hebrew Vowel Points
hu: Héber punktálás

en: Hebrew Cantillation
hu: Héber recitáció

en: Greek Accents
hu: Görög ékezetek

en: Cross-references
hu: Utalások

en: Lemmas
hu: Segédletek

en: Headings
hu: Fejlécek

en: Morpheme Segmentation
hu: Morféma részekre osztása

en: Words of Christ in Red
hu: Jézus szavai pirossal

en: Transliteration
hu: Átirat

en: Textual Variants
hu: Szövegvariánsok

en: Primary Reading
hu: Elsődleges olvasat

en: Secondary Reading
hu: Másodlagos olvasat

en: All Readings
hu: Az összes olvasat

en: view context
hu: tartalom megjelenítése

en: Growth
hu: Növekedés

en: Salvation
hu: Üdvösség

en: Health
hu: Egészség

en: Misc
hu: Egyebek

en: Minor Topic 1
hu: Kis téma 1

en: Minor Topic 2
hu: Kis téma 2

en: Minor Topic 3
hu: Kis téma 3

en: Minor Topic 4
hu: Kis téma 4

en: Name for new prayer list or journal
hu: Új imalista vagy napló neve

en: Xiphos finds that prayer list already.
hu: Xiphos már megtalálta azt az imalistát.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
hu: Xiphos nem tudja létrehozni a modul elérési útvonalát:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
hu: Alap imalista. \par\par Modult létrehozta: Xiphos.

en: BasicPrayerList
hu: AlapImalista

en: MyPrayerList
hu: Imalistám

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
hu: Téma alapú imalista. \par\par Modult létrehozta: Xiphos.

en: Spiritual Growth
hu: Lelki növekedés

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
hu: Havi imalista. \par\par Modult létrehozta: Xiphos.

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
hu: Napi imalista. \par\par Modult létrehozta: Xiphos.

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
hu: Egy vázlatos téma (pl.: prédikáció) \par\par Modult létrehozta: Xiphos.

en: Major Topic A
hu: A. fő téma

en: Major Topic B
hu: Fő téma 2

en: Major Topic C
hu: Fő téma 3

en: User Annotation
hu: Felhasználói jegyzetek

en: Search result %s: %s
hu: A %s keresés eredménye: %s

en: Delete Range?
hu: Tartomány törlése?

en: Are you sure you want to delete this range?
hu: Biztosan töröli ezt a tartományt?

en: Search:
hu: Keresés:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
hu: %s:
    Nincs ilyen modul telepítve.
    %s

en: Please adjust the module list.
hu: Kérem állítsa be a modul-listát.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
hu: Ehhez nem létezik gyors kereső-index: %s.%s%s

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
hu: 
    Keresés módja ezen a modulon most már 'több szavas'.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
hu: 
    Lásd modulkezelő, karbantartó panel.

en: Search finished
hu: Keresés befejezve

en: matches
hu: találatok

en: $HOME is not set!
hu: $HOME nincs megadva!

en: can not create
hu: nem tudja létrehozni

en: Empty settings file -- backup recovery attempted.
    Some information may have been lost.
hu: A beállítások fájl üres -- az alkalmazás megkísérli a visszaállítást.
    Számos adat elveszhetett.

en: Empty settings file -- no backup?!? Information lost!
hu: A beállítások fájl üres -- nincs biztonsági másolat?!? Ez bizony adatvesztés!

en: Bible module installation complete.
hu: Bibliai modul telepítése befejeződött.

en: verse
hu: vers

en: chapter
hu: fejezet

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
hu: Xiphos nyelvi rövidítéseket
    tartalmazó fájlja nem található.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
hu: Xiphos nem tudja megnyitni
    a nyelvi rövidítéseket tartalmazó fájlt.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
hu: Xiphos nem tud helyet foglalni
    a nyelvi rövidítéseknek.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
hu: Xiphos nem tudja olvasni a nyelvi rövidítéseket
    tartalmazó fájlt.

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
hu: Napi áhítat megnyitása sikertelen, mivel egy sincs telepítve.

en: <b>Locked Module.</b>
    
    <u>You are opening a module which requires a <i>key</i>.</u>
    
    The module is locked, meaning that the content is encrypted by its publisher, and you must enter its key in order for the content to become useful.  This key should have been received by you on the web page which confirmed your purchase, or perhaps sent via email after purchase.
    
    Please enter the key in the dialog.
hu: <b>Zárolt modul.</b>
    
    <u>Olyan modult kíván megnyitni, amely <i>kulcsot</i> igényel.</u>
    
    Ez a modul zárolt, ami azt jelenti, hogy a tartalma a kiadó által titkosítva van. Meg kell adnia a hozzá tartozó kulcsot, hogy a modult használni tudja. Ezt a kulcsot azon a weboldalon kaphatta meg, ahol a vásárlást visszaigazolták, vagy pedig e-mailben küldték el Önnek a vásárlást követően.
    
    Kérem adja meg a kulcsot a dialógusablakban.

en: Clear History
hu: Előzmények törlése

en: URL not found:
hu: URL nem található:

en: Xiphos could not execute %s
hu: Xiphos nem tudta futtatni: %s

en: Viewer error:
hu: Megjenítő hiba:

en: Show %s in main window
hu: %s megjelenítése a főablakban

en: Document not created successfully.
hu: Dokumentum létrehozása nem volt sikeres.

en: What must I do to be saved?
hu: Mit kell tennem, hogy üdvözüljek?

en: Acts 16:31
hu: Apostolok Cselekedetei 16:31

en: Eph 2:8,9
hu: Efézus 2:8-9

en: Romans 1:16
hu: Róma 1:16

en: What is the Gospel?
hu: Mi az Evangélium?

en: 1 Cor 15:1-4
hu: 1 Korintus 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
hu: Dokumentum feldolgozása sikertelen!

en: empty document
hu: üres dokumentum

en: Old Testament
hu: Ószövetség

en: New Testament
hu: Újszövetség

en: Mat - Rev
hu: Mt - Jel

en: Sample Module List
hu: Minta modul lista

en: Save of settings failed! stat %d, size %d
    %s
hu: Beállítások mentése nem sikerült! stat %d, size %d
    %s

en: Attempting to revert to previous save.
hu: Az alkalmazás megkísérli a korábbi mentést visszaállítani.

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelzőhöz adás

en: Create new folder
hu: Új mappa létrehozása

en: New Folder
hu: Új mappa

en: New ...
hu: Új ...

en: Cancel Bookmark
hu: Könyvjelző mégsem

en: Label:
hu: Címke:

en: Verse:
hu: Vers:

en: Module:
hu: Modul:

en: Verse
hu: Vers

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: Exit
hu: Kilépés

en: Print this note
hu: Megjegyzés nyomtatása

en: Preview the note to be printed
hu: A nyomtatni kívánt megjegyzés előnézete

en: HTML Format switch
hu: HTML formátum kapcsoló

en: HTML mode
hu: HTML mód

en: Delete the current note
hu: Aktuális jegyzet törlése

en: _Delete Personal Comment
hu: Személyes megjegyzés _törlése

en: Save the current note
hu: Aktuális megjegyzés mentése

en: _Save (Personal Comment)
hu: Menté_s (személyes megjegyzés)

en: E_xit
hu: K_ilépés

en: For_mat
hu: For_mátum

en: Print this document
hu: Dokumentum nyomtatása

en: Preview the document to be printed
hu: Nyomtatni kívánt dokumentum megtekintése

en: Open a file in Studypad
hu: Fájl megnyitása a TanulóTömbben

en: Save the current file
hu: Aktuális fájl mentése

en: Save the current file as
hu: Aktuális fájl mentése másként

en: Save AS
hu: Mentés másként

en: Add this file to your bookmarks
hu: Fájl hozzáadása a könyvjelzőhöz

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: New Document
hu: Új dokumentum

en: Copy/Export Passage
hu: Szakasz másolása/exportálása

en: Export Passage Cancel
hu: Exportálási folyamat megszakítása

en: Export Passage OK
hu: Exportálási szakasz sikeres

en: Version
hu: Verzió

en: Key
hu: Kulcs

en: <b>Copy</b>
hu: <b>Másolás</b>

en: <b>Export</b>
hu: <b>Exportálás</b>

en: Export complete book
hu: A teljes könyv exportálása

en: Book
hu: Könyv

en: Export complete chapter
hu: A teljes fejezet exportálása

en: Export single verse
hu: Vers exportálása

en: Verse range
hu: Vers-tartomány

en: <b>Format</b>
hu: <b>Formátum</b>

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Save Export As
hu: Mentés másként

en: Copy
hu: Másol

en: Delete Item
hu: Elem törlése

en: _Edit
hu: Szerkesz_t

en: _Help
hu: _Segítség

en: Mark/Unmark Verse
hu: Vers megjelölése/megjelölés törlése

en: Mark
hu: Megjelöl

en: Unmark
hu: Megjelölés törlése

en: Module Manager
hu: Modulkezelő

en: _View Intro
hu: _Infó

en: Open a brief introductory explanation of how the Module Manager works.
hu: A modulkezelő működéséről szóló rövid bevezető magyarázat megnyitása.

en: _Load Standard
hu: Alapbeállítás visszaállítása

en: Load and synchronize the standard set of known repositories, as maintained at crosswire.org, with your current remote sources.
hu: Az ismert tárhelyek - crosswire.org, mint karbantartó - betöltése és szinkronizálása az Ön aktuális távoli forrásával.

en: Refresh Xiphos' knowledge of what modules are available at the selected remote repository
hu: A Xiphos alkalmazás tudásbázisának frissítése annak érdekében, hogy kiderüljön mely modulok érhetők el a kiválasztott távoli tárhelyen.

en: _Install
hu: _Telepítés

en: Install or update the selected modules
hu: A kiválasztott modul frissítése vagy telepítése

en: Remove the selected modules from your system
hu: Kiválasztott modul törlése a rendszerből

en: _Archive
hu: _Archívál

en: Create a zip archive of the selected modules.
hu: Zip archívum készítése a a kiválasztott modulból.

en: _Index
hu: _Indexelés

en: Build an index of the selected modules, for optimized ("lucene") searching.
hu: A kiválasztott modulokról készüljön indexelés az optimalizált ("lucene") kereséshez.

en: _Delete Index
hu: _Index törlése

en: Delete the fast-search index of the selected modules.
hu: A kiválasztott modulok gyors-keresés indexelésének törlése

en: Continue
hu: Folytat

note: do not translate <b> and </b> they are html formating
en: <b>Sword</b>
hu: <b>Sword</b>(kard)

en: <b>Module Manager</b>
hu: <b>Modulkezelő</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS:</b> amennyiben Ön olyan országban él,
    ahol kereszt(y)én(y) üldözés van, csak óvatosan használja.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
hu: <b>Források hozzáadása és eltávolítása</b>

en: Current local sources
hu: Jelenlegi helyi források

en: Add a local folder as an install source, typically on a cdrom or flash drive.  Such a folder contains subfolders "mods.d" and "modules".
hu: Helyi mappa hozzáadása telepítés forrásaként - tipikusan CD vagy USB meghajtó. Olyan mappa, amelyik tartalmaz "mods.d" és "modules" almappákat.

en: Remove one of your local folders as an install source.
hu: Az egyik helyi mappa - mint telepítő forrás - eltávolítása.

en: Current Remote Sources
hu: Jelenlegi távoli források

en: Add a custom remote install source. You must know its hostname and the folder where its repository lives.
hu: Alap távoli telepítő forrás hozzáadása. Ismernie kell a webcímet és a mappát, ahol a tárhely található.

en: Remove a remote install source.
hu: Távoli telepítő forrás eltávolítása.

en: <b>Install Source</b>
hu: <b>Telepítés forrás</b>

en: Local
hu: Helyi

en: Remote
hu: Távoli

en: <b>Install Destination</b>
hu: <b>Telepítés cél</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
hu: <i>Személyes terület, csak saját használatra:</i>

en: Home dir
hu: Home mappa

en: <i>System area, for all users:</i>
hu: <i>Rendszer terület, minden felhasználónak:</i>

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS:</b> amennyiben Ön olyan országban él, ahol kereszt(y)én(y) üldözés van, és nem akarja, hogy felfedezzék, akkor NE használja a távoli telepítés opciót.

en: Local Install Folder
hu: Helyí telepítő mappa

en: Drop down history list
hu: Felugró esemény-lista

en: Choose book to display
hu: A megjelenítéshez válasszon egy könyvet

en: <b>Revelation of John</b>
hu: <b>Jelenések könyve</b>

en: Cover
hu: Borító

en: <b>Font Colors</b>
hu: <b>Betűszín</b>

en: Background
hu: Háttér

en: Foreground
hu: Előtér

en: Current Verse
hu: Aktuális vers

en: Verse Number
hu: Vers számozás

en: Links
hu: Linkek

en: Highlight Foreground
hu: Kiemelés előtere

en: Highlight Background
hu: Kiemelés háttere

en: Font Colors
hu: Betűszín

en: <b>Font Sizes</b>
hu: <b>Betűméret</b>

en: Base font size
hu: Alap betűméret

en: Verse number size
hu: Vers számozás mérete

en: Font preferences, per language
hu: Nyelvenkénti betűtípus

en: Font Misc
hu: Betűkészlet egyéb

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános beállítások</b>

en: Special Locale (requires restart)
hu: Speciális nyelvterület (újraindítást igényel)

en: Show splash screen at start up
hu: Indítóképernyő megjelenítése indításkor

en: Show Daily Devotion at start up
hu: Napi áhítat megjelenítése indításkor

en: Use default Dictionary
hu: Alap szótár használata

en: Scroll to Previous/Next Chapter
hu: Görgetés a következő/előző fejezethez

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
hu: Használja a bibliai szöveg görgetősávját, hogy a szöveget az előző vagy a következő fejezethez görgesse

en: Resize images
hu: Kép átméretezése

en: Automatically resize image content to fit the pane
hu: Képi tartalom autómatikus átméretezése, hogy illeszkedjen az ablakba

en: Highlight current verse
hu: Aktuális vers kiemelése

en: Highlight user annotations
hu: Felhasználói jegyzet kiemelése

en: Use inverted highlight on user-annotated verses
hu: Invertált kiemelés használata a felhasználó által megjelült versekhez

en: Enable Prayer Lists
hu: Imalista engedélyezése

en: Select A Directory
hu: Könyvtár kiválasztása

en: General Misc
hu: Általános egyéb

en: <b>Main Window Modules</b>
hu: <b>Modulok főablak</b>

en: Biblical Text
hu: Bibliai szöveg

en: <b>Modules</b>
hu: <b>Modulok</b>

en: Clear all modules from the list
hu: Az összes modul eltávolítása a listáról

en: Remove the selected module from the list
hu: A kiválasztott modul eltávolítása a listából

en: Open a dialog to select modules
hu: Dialógus ablak megjelenítése a modulok kiválasztásához

en: Add Modules
hu: Modul hozzáadása

en: Modules Parallel
hu: Modulok párhuzamos

en: <b>Special Purpose Modules</b>
hu: <b>Különleges célú modulok</b>

en: Daily Devotional
hu: Napi áhítat

en: Hebrew Lexicon
hu: Héber lexikon

en: Greek Lexicon
hu: Görög lexikon

en: Default Dictionary
hu: Alap szótár

en: Personal Notes
hu: Személyes jegyzetek

en: Modules Misc
hu: Modulok egyéb

en: Advanced Search
hu: Összetett keresés

en: for
hu: amit keres:

en: Start/stop searching
hu: Keresés indítása/leállítása

en: <b>Scope</b>
hu: <b>Tartomány</b>

en: Search entire module
hu: Egész modulos keresés

en: Entire module
hu: Egész modul

en: Use the results of the last search as the scope of the search
hu: Az utolsó keresés eredményeit, mint tartományt használja a kereséshez

en: Current results
hu: Aktuális eredmény

en: Use a custom range for the scope of the search
hu: Saját keresési tartomány használata a kereséshez

en: Custom verse range
hu: Alap vers tartomány

en: Use a single module for the search
hu: Egyetlen modul használata a kereséshez

en: Single module
hu: Egyetlen modul

en: Use the current module list for the search
hu: Az aktuális modul használata a kereséshez

en: Module list
hu: Modul-lista

en: Use a custom module list for the search
hu: Alap modul-lista használata a kereséshez

en: Custom module list
hu: Alap modul lista

en: <b>Search Type</b>
hu: <b>Keresés típusa</b>

en: Fast, featureful, index-based search
    Indexes must have been built beforehand:
    See Module Manager's maintenance functions
hu: Gyors, sokoldalú, index alapú keresés
    Az indexelést előre el kell készíteni:
    Lásd modulkezelő, karbantartási feladatok

en: Multi word
hu: Több szavas

en: Make selections on the Attribute Search tab
hu: Attribútumos keresés lapon állítsa be a keresési feltételeket

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: <b>Options</b>
hu: <b>Opciók</b>

en: Search  Criteria
hu: Keresési kritérium

en: Show in main window
hu: Megjelenítés a főablakban

en: Save search results as bookmarks
hu: Keresési eredmény elmentése könyvjelzőként

en: Export current search results
hu: Aktuális keresési eredmény exportálása

en: Export
hu: Exportálás

en: Clear lists for new search
hu: Lista törlése új kereséshez

en: <b>Found</b>
hu: <b>Találat</b>

en: Result Summary Window
hu: Keresési eredmény ablak

en: Result Summary Table
hu: Keresési eredmény táblázat

en: <b>Search Results</b>
hu: <b>Keresési eredmények</b>

en: <b>Preview</b>
hu: <b>Előnézet</b>

en: Results
hu: Eredmény

en: Create new custom range
hu: Új alap tartomány létrehozása

en: Save custom range
hu: Alap tartomány mentése

en: Delete selected range
hu: Kiválasztott tartomány törlése

en: <b>Ranges</b>
hu: <b>Tartományok</b>

en: <b>Range Name</b>
hu: <b>Tartomány neve</b>

en: <b>Range Definition</b>
hu: <b>Tartomány definíciója</b>

en: e.g. Matt-John;Rev4
hu: pl. Matt-John;Rev4

en: Custom Range Preview
hu: Alap tartomány előnézet

en: Custom Verse Ranges
hu: Alap vers tartományok

en: Create a new module list
hu: Új modul-lista létrehozása

en: Save the module list
hu: Modul-lista mentése

en: Delete the selected list
hu: Kiválasztott lista törlése

en: <b>Module Lists</b>
hu: <b>Modul lista</b>

en: <b>List Name</b>
hu: <b>Lista neve</b>

en: Open a dialog to select modules to add to the list
hu: Dialógus ablak megnyitása a modulok kiválasztásához és a listához való hozzáadáshoz

en: Custom Module Lists
hu: Alap modul lista

en: <b>Attribute</b>
hu: <b>Attribútumok</b>

en: Search for Strongs Numbers like G4442 or H1121
hu: Strong féle számozás keresése, mint G4442 vagy H1121

en: Strongs Numbers
hu: Strong féle számozás

en: Search for Morphological tags
hu: Keresés a nyelvtani elemekben

en: Search in footnotes
hu: Keresés a lábjegyzetekben

en: <b>Results Display Options</b>
hu: <b>Eredmény megjelenítésének beállításai</b>

en: In modules that have Strong's Numbers
hu: Olyan modulokban, amelyek tartalmaznak Strong féle számozást

en: Show Strong's Numbers
hu: Strong féle számozás megjelenítése

en: In modules that have Morphological Tags
hu: Olyan modulokban, amelyek tartalmaznak nyelvtani elemeket

en: Show Morphological Tags
hu: Nyelvtani elemek megjelenítése

en: In modules that have Footnotes
hu: Olyan modulokban, amelyek tartalmaznak lábjegyzetet

en: Show Footnotes
hu: Lábjegyzet megjelenítése

en: Attribute Search
hu: Attribútumos keresés

en: Module Selection
hu: Modul kiválasztása

en: Export Bookmark Folder
hu: Könyvjelzők mappa exportálása

en: <b>Export to:</b>
hu: <b>Exportálás ide:</b>

en: Xiphos bookmarks
hu: Xiphos könyvjelzők

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Include Bible text
hu: Bibliai szöveggel

en: Open Study_pad
hu: _Tanulótömb megnyitása

en: _Open Session
hu: Munkamenet _megnyitása

en: _Save Session
hu: Munkamenet menté_se

en: _New Prayerlist/Journal
hu: _Új imalista/napló

en: _Search
hu: Kere_sés

en: _Advanced Search
hu: Össz_etett keresés

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Use module manager to install and remove Sword modules
hu: Használja a modulkezelőt Sword modulok telepítéséhez és eltávolításához

en: _Module Manager
hu: _Modulkezelő

en: Preview _Daily Devotion
hu: _Napi áhítat előnézete

en: _Bible
hu: _Biblia

en: _Preview
hu: _Előnézet

en: _Commentary/Book
hu: _Magyarázat/Könyv

en: Dictionar_y
hu: S_zótár

en: L_ink Tabs
hu: Fülek l_inkelése

en: _Read Aloud
hu: _Felolvas

en: Show Verse _Numbers
hu: Versszámozás megjelenítése

en: _Highlight Current Verse
hu: _Aktuális vers kiemelése

en: _Show/Hide Attached Sidebar
hu: Oldalpanel megjelenítése/eltüntetése

en: Show Parallel View in a _Tab
hu: Párhuzamos nézet megjelenítése új lapon

en: Show Previe_wer in the Sidebar
hu: Előnézeti ablak megjelenítése az oldalpanelen

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Mailing List
hu: _Levelezőlista

en: _Live Chat
hu: Élő _beszélgetés

en: _Report Bug
hu: _Hibajelentés

en: About _Translation
hu: A fordításról

en: _About The SWORD Project
hu: _A SWORD(kard) projekt névjegye

en: About _Xiphos
hu: A Xiphos névjegye

en: Annotate Verse
hu: Jegyzet hozzáfűzése a vershez

en: Open Module
hu: Modul megnyitása

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Open in editor
hu: Megnyitás szövefszerkesztőben

en: Verse Per Line
hu: Versek soronként

en: Variants
hu: Variánsok

en: Image Content
hu: Kép tartalom

en: Respect Font Faces
hu: Betűkészlet figyelembe vétele

en: Commentary by Chapter
hu: Fejezetenkénti kommentár

en: Doublespace
hu: Kétszeres sorköz

en: Lookup Selection
hu: Kiválasztás keresése

en: Use Current Dictionary
hu: Aktuális szótár kasználata

en: Browse in BibleMap.org
hu: BibleMap.org böngészése

en: Unlock This Module
hu: Modul feloldása

en: Display Book Heading
hu: Könyv fejlécének megjelenítése

en: Display Chapter Heading
hu: Fejezet fejlécének megjelenítése

en: Rename Pers.Comm.
hu: Személyes megjegyzés átnevezése

en: Dump Pers.Comm.
hu: Személyes megjegyzések kiiratása

en: Read Selection Aloud
hu: Kiválasztás hangos felolvasása

en: Save these results as a single bookmark
hu: Ezen eredmények elmentése könyvjelzőként

en: Save list as a single bookmark
hu: Lista elmentése könyvjelzőként

en: Save these results as a series of bookmarks in their own folder
hu: Ezen eredmények elmentése könyvjelzőkként a mappájukba

en: Save list as a series of bookmarks
hu: Lista elmentése könyvjelzőkként

en: Export List
hu: Lista exportálása

en: Open this bookmark in a new tab
hu: Könyvjelző megjelenítése új lapon

en: Open in new tab
hu: Megjelenítés új lapon

en: Open this bookmark in a dialog
hu: Könyvjelző megnyitása új dialógus ablakban

en: Open in a dialog
hu: Megnyitás dialógusablakban

en: Add new folder to selected folder
hu: Új mappa hozzáadása a kijelölt mappához

en: Insert new bookmark here
hu: Új könyvjelző beszúrása ide

en: Insert Bookmark
hu: Könyvjelző beillesztése

en: Edit bookmark item
hu: Könyvjelzői elem szerkesztése

en: _Edit Item
hu: _Elem szerkesztése

en: Delete item
hu: Elem törlése

en: Expand all Bookmarks groups
hu: Az összes könyvjelző-csoport kibontása

en: Expand All
hu: Mindent kibont

en: Collapse all Bookmarks groups
hu: Minden könyvjelző-csoport összezárása

en: Collapse All
hu: Mindent összezár

en: Allow items to be moved from one folder to another
hu: Elemek egyik mappából a másik mappába mozgatásának engedélyezése

en: Allow Reordering
hu: Átrendezés engedélyezése

en: Load other bookmarks file (default: from BibleTime)
hu: Más könyvjelző fájl betöltése (alap beállítás.: BibleTime programból)

en: Import Bookmarks
hu: Könyvjelzők importálása

en: Remove folder and save it
hu: Mappa eltávolítása és mentése

en: Export Folder
hu: Mappa exportálása

en: Open selected module in a new tab
hu: Kiválasztott modul megnyitása új lapon

en: Open selected module in a
    	separate ['dialog'] window
hu: Kiválasztott modul megjelenítése
    	külön ['dialog'] ablakban

en: Open in a separate window
hu: Megnyitás külön ablakban

en: Create a new simple prayer list
hu: Egy új egyszerű imalista létrehozása

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Create a new subject prayer list
hu: Egy új téma alapú imalista létrehozása

en: Subject
hu: Tárgy

en: Create a new monthly journal
hu: Havi napló létrehozása

en: Monthly
hu: Havi

en: Create a new daily journal
hu: Napi napló létrehozása

en: Daily
hu: napi

en: Create a new outlined topic
hu: Egy új vázlatos téma létrehozása

en: Outlined
hu: Vázlatos

en: Add a sub-item
hu: Alelem hozzáadása

en: Add Sub-Item
hu: Al-elem hozzáadása

en: Add an item
hu: Új elem hozzáadása

en: Add Item
hu: Elem hozzáadása

en: Remove this item
hu: Elem eltávolítása

en: Edit this item
hu: Elem szerkesztése

en: Xiphos Bible Guide
hu: Xiphos bibliaútmutató

en: Study the Bible
hu: A Biblia tanulmányozása
