Xiphos - en to my translation catalogue (162 entries)

en: Open
my: ဖွင့်ပါ

en: _Cancel
my: _ရုတ်သိမ်းပါ

en: _Open
my: ဖွင့်ပါ

en: Save As
my: အသစ် သိမ်းဆည်း

en: _Close
my: _ပိတ်ပါ

en: _Print...
my: _ပရင့်ထုတ်ခြင်း…

en: _Quit
my: _ထွက်ပါ

en: _Save
my: _သိမ်းပါ

en: Save _As...
my: အသစ် သိမ်းဆည်း

en: New
my: အသစ်

en: Delete
my: ဖျက်ပါ

en: _File
my: ဖိုင်

en: _View
my: မြင်ကွင်း

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: File
my: ဖိုင်

note: Don't use an icon with GTK3
en: Close
my: ပိတ်ပါ

en: Daily Devotion
my: နေ့စဥ်ဖတ်ရန်ကျမ်း

en: Images
my: ရုပ်ပုံများ

en: Bible
my: သမ္မာကျမ်းစာများ

en: Commentary
my: ရှင်းလင်းချက်မှတ်စု

en: Dictionary
my: အဘိဓာန်များ

en: <b>Language:</b>
my: <b>ဘာသာစကား</b>

en: *&nbsp;Headings
my: *&nbsp;ခေါင်းစဉ်များ

en: *&nbsp;Footnotes
my: *&nbsp;အောက်ခြေမှတ်စု

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
my: စာညှပ်

en: Folder Name
my: ဖိုင်တွဲ အမည်

en: Folder:
my: ဖိုင်တွဲ-

en: Edit
my: တည်းဖြတ်

en: Folder name:
my: ဖိုင်တွဲ အမည်-

en: Verse:
my: လင်္ကာ

en: Module:
my: မော်ကျူးများ-

en: Add
my: ထပ်ထည့်ပါ

en: Bookmarks
my: မှတ်သားပါ

en: _Ok
my: အိုကေ

en: _Yes
my: _ဟုတ်သည်

en: _OK
my: အိုကေ

en: Find
my: ရှာပါ

en: Module
my: မော်ကျူး

en: +0
my: +၀

en: New Name
my: အမည်သစ်

en: Name:
my: အမည်-

en: Remove
my: ဖယ်ရှားပါ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Dictionaries
my: အဘိဓာန်များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Directory
my: ဒါရိုက်တာ

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Choose
my: ရွေးပါ

en: Modules
my: မော်ကျူးများ

en: Type:
my: အမျိုးအစား-

en: Directory:
my: ဒါရိုက်တာ-

en: Preferences
my: ဦးစားပေးများ

en: General
my: အထွေထွေ

en: Options
my: ရွေးချယ်မှု

en: Fonts
my: ဖောင့်

en: Color
my: အရောင်

en:  Module
my: မော်ကျူး

en: Search
my: ရှာဖွေ

en: New name
my: အမည်သစ်

en: January
my: ဇန်နဝါရီ

en: February
my: ဖေဖဝါရီ

en: March
my: မတ်

en: April
my: ဧပြီ

en: May
my: မေ

en: June
my: ဇွန်

en: July
my: ဇူလိုင်

en: August
my: သြဂုတ်

en: September
my: စက်တင်ဘာ

en: October
my: အောက်တိုဘာ

en: November
my: နိုဝင်ဘာ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာ

en: Chapter
my: အခန်းကြီး

en: Footnote
my: အောက်ခြေမှတ်စု

en: Footnotes
my: အောက်ခြေမှတ်စုများ

en: Headings
my: ခေါင်းစဉ်များ

en: Search:
my: ရှာဖွေ-

en: chapter
my: အခန်းကြီး

en: URL not found:
my: URL မတွေ့ပါ။

en: Acts 16:31
my: တမန် ၁၆,၃၁

en: Eph 2:8,9
my: ဧဖက် ၂,၈.၉

en: Romans 1:16
my: ရောမဩဝါဒစာ ၁,၁၆

en: 1 Cor 15:1-4
my: ၁ ကော် ၁၅,၁-၄

en: %s<center>%s<br>Chapter %d</center><br>
my: %s<center>%s<br>အခန်းကြီး %d</center><br>

en: <br><center>Chapter %d</center><br>
my: <br><center>အခန်းကြီး %d</center><br>

en: %s
    
    Chapter %d
my: %s
    
    အခန်းကြီး %d

en: 
    
    Chapter %d
my: 
    
    အခန်းကြီး %d

en: %s%s: %s Chapter %d<br><br>
my: %s%s: %s အခန်းကြီး %d<br><br>

en: %s: %s Chapter %d
my: %s: %s အခန်းကြီး %d

en: Gen - Mal
my: ကမ္ဘာ-မာလ

en: Mat - Rev
my: မာတေး-ဗျာ

en: Verse:
my: လင်္ကာ-

en: Save AS
my: အသစ် သိမ်းဆည်း

en: New Document
my: မှတ်တမ်းမှတ်ရာအသစ်

en: Version
my: ဗားရှင်း

en: Key
my: -

en: <b>Copy</b>
my: <b>မိတ္တူကူးယူပါ</b>

en: Book
my: စာအုပ်

en: Bold
my: စာလုံးမဲ

en: Copy
my: မိတ္တူကူးယူပါ

en: Font
my: ဖောင့်

en: Image
my: ပုံရိပ်များ

en: Link
my: ကွင်းဆက်

en: Outline
my: ကောက်ကြောင်း

en: Italic
my: စာလုံးစောင်း

en: Center
my: အလည်

en: Left
my: ဘယ်ဘက်

en: Right
my: ညာဖက်

en: Open file
my: ဖိုင် ဖွင့်ပါ

en: Paste
my: ပြန်ထည့်ပါ

en: Print Document
my: မှတ်တမ်းမှတ်ရာ ပရင့် ထုတ်ပါ

en: Print
my: ပုံနှိပ်

en: Print Preview
my: အစမ်းကြည့်ခြင်း ပရင့်ထုတ်ပါ

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ပါ

en: Redo
my: အနီရောင်

en: Replace
my: အစားထိုးပါ

en: Save as
my: အနေဖြင့် သိမ်းဆည်းမှု

en: Undo
my: ပြန်​ဖြည်ပါ

en: Editor
my: တည်းဖြတ်သူ

en: _Edit
my: တည်းဖြတ်ပါ

en: _Help
my: ကူညီပါ

en: Normal
my: သာမန်

en: Header 1
my: ခေါင်းစဉ် ၁

en: Header 2
my: ခေါင်းစဉ် ၂

en: Header 3
my: ခေါင်းစဉ် ၃

en: Header 4
my: ခေါင်းစဉ် ၄

en: Header 5
my: ခေါင်းစဉ် ၅

en: Header 6
my: ခေါင်းစဉ် ၆

en: Address
my: လိပ်စာ

en: 1
my: ၁

en: <b>Font Colors</b>
my: <b>ဖောင့်အရောင်</b>

en: Background
my: နောက်ခံ

en: Links
my: ကွင်းဆက်များ

en: Font Colors
my: ဖောင့်အရောင်

en: <b>Font Sizes</b>
my: <b>ဖောင့်အရောင်</b>

en: -2
    -1
    +0
    +1
    +2
    +3
    +4
    +5
my: -၂
    -၁
    +၀
    +၁
    +၂
    +၃
    +၄
    +၅

en: None
my: ဘာမျှမရှိ

en: Superscript
my: အပေါ်ထပ်တင်ပါ

en: Biblical Text
my: သမ္မာကျမ်းစာစာသား

en: <b>Modules</b>
my: <b>မော်ကျူးများ</b>

en: -2
my: -၂

en: -1
my: -၁

en: +1
my: +၁

en: +2
my: +၂

en: +3
my: +၃

en: +4
my: +၄

en: +5
my: +၅

en: Advanced Search
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေ

en: <b>Options</b>
my: <b>ရွေးပိုင်ခွင့်များ</b>

en: <b>List Name</b>
my: <b>အမည်စာရင်း</b>

en: Xiphos bookmarks
my: Xiphos မှတ်သားပါ

en: _Search
my: ရှာဖွေ

en: _Advanced Search
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေ

en: _Preferences
my: ဦးစားပေးချက်များ

en: _Bible
my: သမ္မာကျမ်းစာ

en: _Preview
my: အစမ်းကြည့်ပါ

en: _Commentary/Book
my: ရှင်းလင်းချက်မှတ်စု/စာအုပ်

en: Dictionar_y
my: အဘိဓာန်များ

en: _Contents
my: မာတိကာများ

en: _About The SWORD Project
my: အကြောင်း The SWORD Project

en: About _BibleSync
my: အကြောင်း _BibleSync

en: About _Xiphos
my: အကြောင်း _Xiphos

en: Book/Chapter
my: စာအုပ်/အခဏ်း
