xiphos - en to pl translation catalogue (502 entries)

en: Configuration not found
pl: Nie znaleziono konfiguracji

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Open
pl: Otwórz

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Save As
pl: Zapisz Jako

en: Untitled document
pl: Dokument bez tytułu

en: Are you sure you want to delete the note for
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć notatkę

en: HTML Output
pl: Wyjście HTML

en: HTML Source
pl: Źródło HTML

en: Plain Source
pl: Tekst źródłowy

en: _Print...
pl: _Drukuj…

en: Print Pre_view
pl: Podgląd _wydruku

en: _Quit
pl: _Wyjdź

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save _As...
pl: Zapisz _jako...

en: New
pl: Nowy

en: Open new document
pl: Otwórz nowy dokument

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete current note
pl: Usuń obecną notatkę

en: _File
pl: _Plik

en: HTML _Output
pl: _Wyjście HTML

en: _HTML Source
pl: _Źródło HTML

en: _Plain Source
pl: _Tekst źródłowy

en: _View
pl: _Widok

en: Save
pl: Zapisz

en: Insert Link
pl: Wstaw odnośnik

en: Save the changes to document
pl: Zapisz zmiany w dokumencie

en: before closing?
pl: przed zamknięciem?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
pl: Jeśli nie zapiszesz, zmiany zostaną trwale utracone.

en: File
pl: Plik

en: Note Editor
pl: Edytor notek

en: Prayer List/Journal Editor
pl: Lista modlitw/Edytor dziennika

en: About Sword Module
pl: O module Sword

en: Maps
pl: Mapy

en: Images
pl: Obrazy

en: Bible
pl: Biblia

en: Commentary
pl: Komentarz

en: Dictionary
pl: Słownik

en: The SWORD Project
pl: Projekt SWORD

en: About Xiphos Translation
pl: O tłumaczeniu Xiphos

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
pl: Zobacz TRANSLATION-HOWTO w źródle Xiphos

en: Xiphos development
pl: Rozwój Xiphos

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Enter Folder Name
pl: Wprowadź nazwę folderu

en: Folder Name
pl: Nazwa folderu

en: Folder:
pl: Folder

en: Edit
pl: Edytuj

en: Folder name:
pl: Nazwa folderu

en: Bookmark name:
pl: Nazwa zakładki

en: Verse:
pl: Wiersz:

en: Module:
pl: Moduł:

en: Remove the selected folder
pl: Usuń wybrany folder

en: (and all its contents)?
pl: (i całą jego zawartość)?

en: Remove the selected bookmark
pl: Usuń wybraną zakładkę

en: Add
pl: Dodaj

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Search result: %s
pl: Wynik wyszukiwania: %s

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: for:
pl: dla:

en: Close without Saving
pl: Zamknij bez zapisywania

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Verse List
pl: Lista Wierszy

en: Please check copyright before exporting!
pl: Sprawdź prawa autorskie przed eksportowaniem!

en: Find
pl: Znajdź

en: Enter Word or Phrase
pl: Wprowadź Słowo lub Wyrażenie

en: Search backwards
pl: Szukaj wstecz

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Set Module Font
pl: Ustaw Czcionkę Modułu

en: Change font for
pl: Zmień czcionkę na

en: Module
pl: Moduł

en: Current font:
pl: Obecna czcionka:

en: Use the default font for this module
pl: Użyj domyślnej czcionki dla tego modułu

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
pl: BŁĄD! Xiphos zaraz się wyłączy z powodu błędu "STRDUP".

en: Please report this error to the Xiphos team with:
pl: Proszę zgłosić ten błąd do ekipy Xiphos z:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
pl: BŁĄD! Xiphos zaraz się wyłączy z powodu błędu "STRING".

en: Xiphos - Bible Study Software
pl: Xiphos - Oprogramowanie do Badania Biblii

en: Open a new tab
pl: Otwórz nową kartę

en: Standard View
pl: Widok Starnardowy

en: Commentary View
pl: Widok z Komentarzem

en: Book View
pl: Widok Książki

en: Welcome to Xiphos
pl: Witamy w Xiphos

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
pl: Zmiana nazwy jest niedostępna w systemie Windows.
    
    Xiphos jest ograniczony systemem plików systemu Windows,
    ponieważ nie pozwala on na zmianę nazwy
    obecnie otwartych plików, 
    jak na przykład zawartość tego komentarza.
    Zatem, osobista zmiana nazwy komentarza jest
    niedostępna środowisku Windows.

en: Rename Commentary
pl: Zmień nazwę Komentarza

en: Choose Commentary Name
pl: Wybierz Nazwę Komentarza

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
pl: Nazwy modułów muszą zawierać tylko następujące znaki: [A-Za-z0-9_]

en: Xiphos already knows a module by that name.
pl: Xiphos już zna moduł o tej nazwie.

en: Failed to create new configuration:
    %s
pl: Nie udało się utworzyć nowej konfiguracji:
    %s

en: Configuration build error:
pl: Błąd budowy konfiguracji:

en: Remove these modules?
pl: Usunąć te moduły?

en: Preparing to remove
pl: Przygotowanie do usunięcia

en: Removing
pl: Usuwanie

en: Remove
pl: Usuń

en: Install these modules?
pl: Zainstalować te moduły?

en: Preparing to install
pl: Przygotowanie do instalacji

en: Installing
pl: Instalacja

en: Install
pl: Instaluj

en: Archive these modules?
pl: Zarchiwizować te moduły?

en: Preparing to archive
pl: Przygotowywanie do archiwizacji

en: Archiving
pl: Archiwizacja

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
pl: Zbudować indeks szybkiego wyszukiwania dla tych
    modułów? (może zająć minutę/moduł)?

en: Preparing to index
pl: Przygotowywanie do indeksowania

en: Indexing
pl: Indeksowanie

en: Index
pl: Indeks

en: Delete fast-search index for these modules?
pl: Usunąć indeks szybkiego wyszukiwania dla tych modułów?

en: Preparing to delete index
pl: Przygotowywanie do usunięcia indeksu

en: Deleting index
pl: Usuwanie indeksu

en: Deletion
pl: Usunięcie

en: The module has no About information.
pl: Nie ma informacji o tym module.

en: Module Name
pl: Nazwa modułu

en: A checkmark means this module is already installed
pl: Zaznaczenie oznacze, że ten moduł jest już zainstalowany

en: Click the box to work on this module
pl: Kliknij pole by pracować nad tym modułem

en: Click the box to select this module for install/update
pl: Kliknij pole by zaznaczyć ten moduł do instalacji/aktualizacji

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
pl: Ikona indeksu oznacza, że zbudowałeś i zoptymalizowałeś indeks dla tego modułu, dla szybkiego wyszukiwania (patrz - Okienko zarządzania dla tej funkcji)

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
pl: Ikona zamka oznacza, że ten moduł jest zaszyfrowany i wymaga zakupienia klucza od właściciela

en: About
pl: O

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
pl: Ikona odświeżania oznacza, że zainstalowany moduł jest starszy od dostępnego modułu: Powinieneś zaktualizować moduł

en: Available
pl: Dostępny

en: Size
pl: Rozmiar

en: Description
pl: Opis

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
pl: 'mkdir %s' zawiódł:
    %s.

en:  archived in:
pl:  zarchiwizowano w:

en: Journals and prayer lists cannot be indexed.
pl: Dzienniki i listy modlitw  nie mogą być zaindeksowane.

en: %s failed
pl: %s zawiódł

en: Finished
pl: Ukończono

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Repository:
    %s
pl: Repozytorium:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
pl: Skategoryzowano ze względu na
    Typ Modułu

en: Biblical Texts
pl: Teksty Biblijne

en: Commentaries
pl: Komentarze

en: Dictionaries
pl: Słowniki

en: Daily Devotionals
pl: Codzienne Nabożeństwa

en: General Books
pl: Księgi Powszechne

en: Categorized by
    Availability
pl: Skategoryzowano ze względu na:
    Dostępność

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Uninstalled
pl: Odinstalowano

en: Prayer List/Journal
pl: Lista modlitw/Dziennik

en: Refreshing from remote source
pl: Odświeżanie ze zdalnego źródła

en: Remote source not found
pl: Zdalne źródło nie znalezione

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Type
pl: Typ

en: Caption
pl: Nagłówek

en: Source
pl: Źródło

en: Directory
pl: Katalog

en: User
pl: Użytkownik

en: Password
pl: Hasło

en: Module Sources
pl: Źródła Modułów

en: Add/Remove
pl: Dodaj/Usuń

en: Choose
pl: Wybierz

en: Modules
pl: Moduły

en: Install/Update
pl: Zainstaluj/Aktualizuj

en: Maintenance
pl: Konserwacja

en: Please Refresh
pl: Proszę odświeżyć

en: Your module list is not up to date!
pl: Twoja lista modułów nie jest aktualna!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
pl: Usunąłeś poprzednią Biblię.
    Xiphos wymaga co najmniej jednej.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
pl: Nadal brak zainstalowanej Biblii.
    Xiphos nie może bez niej kontynuować.

en: Standard remote sources have been loaded.
pl: Stanrardowe źródła zdalne zostały załadowane.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
pl: Nie można było załadować standardowych źródeł z CrossWire.

en: Remove the selected source
pl: Usuń wybrane źródło

en: Enter a remote source
pl: Wprowadź źródło zdalne

en: Caption:
pl: Podpis:

en: Type:
pl: Typ:

en: Directory:
pl: Katalog:

en: User (optional):
pl: Użytkownik (opcjonalnie):

en: Password (optional):
pl: Hasło (opcjonalne):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
pl: Źródło o tej nazwie już istnieje.

en: Delete a remote source
pl: Usuń zdalne źródło

en: Go outward, to the section containing this one
pl: Idź na zewnątrz, do sekcji zawierającej ten

en: Go to previous item
pl: Idź do poprzedniego przedmiotu

en: Go to next item
pl: Idź do następnego przedmiotu

en: Go inward, to the first subsection
pl: Idź do wewnątrz, do pierwszej pod-sekcji

en: Parallel
pl: Równoległe

en: Detach/Attach
pl: Odłącz/Dołącz

en: Module Options
pl: Opcje Modułu

en: Parallel View
pl: Widok Równoległy

en: Personal
pl: Osobiste

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: Locale will take effect after restart.
pl: Ustawienia regionalne wejdą w życie po ponownym urchomieniu.

en: Preferences
pl: Preferencje

en: General
pl: Ogólne

en: Options
pl: Opcje

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Color
pl: Kolor

en: Special
pl: Specjalny

en: Clear List?
pl: Wyczyścić listę?

en: Are you sure you want to clear the module list?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz wyczyścić listę modułów?

en: Remove Module?
pl: Usunąć Moduł?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć wybrany moduł?

en: Searching the
pl: Przeszukiwanie

en:  Module
pl:  Moduł

en: found in
pl: znaleniono w

en: The last module list may not be deleted
pl: Ostatni moduł nie może zostać usunięty.

en: Delete list?
pl: Usunąć listę?

en: Are you sure you want to delete:
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć:

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
pl: To jest wyszukiwanie łączne ("AND"):
    Znajdź trafienie pokazujące wszystkie słowa.

en: Search Module
pl: Moduł Wyszukiwania

en: Search Type
pl: Typ wyszukiwania

en: Regular expression
pl: Wyrażenie potoczne

en: Exact phrase
pl: Dokładne wyrażenie

en: Search Options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Match case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Search Scope
pl: Zakres wyszukiwania

en: No scope
pl: Brak zekresu

en: Use bounds
pl: Użyj ograniczeń

en: Last search
pl: Ostatnie wyszukiwanie

en: Bounds
pl: Granice

en: Lower
pl: Mniejszy

en: Upper
pl: Wyżej

en: Search
pl: Szukaj

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Powered by the SWORD Project
pl: Napędzany przez Projekt SWORD

en: Prayer List/Journal Item
pl: Lista Modlitw/Przedmiot Dziennika

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: Remove the selected item
pl: Usuń zaznaczony element

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Improperly encoded personal annotation label:
    '%s'
pl: Nieprawidłowo zakodowana etykieta adnotacji osobistej:
    '%s'

en: Chapter
pl: Rozdział

en: Xiphos does not understand more than one argument.
pl: Xiphos nie rozumie więcej niż jednego argumentu.

en: Building Interface
pl: Bududowanie Interfejsu

en: Starting Sword
pl: Uruchamianie Sword

en: Loading Settings
pl: Ładowanie Ustawień

en: Displaying Xiphos
pl: Wyświetlanie Xiphos

en: Previewer
pl: Podgląd

en: Footnote
pl: Przypis dolny

en: Cross Reference
pl: Odniesienie

en: Morphology
pl: Morfologia

en: Back to
pl: Powrót do

en: Footnotes
pl: Przypisy dolne

en: Morphological Tags
pl: Tagi Morfologiczne

en: Hebrew Vowel Points
pl: Punkty samogłosek hebrajskich

en: Hebrew Cantillation
pl: Hebrajska kantylacja

en: Greek Accents
pl: Greckie akcenty

en: Cross-references
pl: Odwołania

en: Lemmas
pl: Lematy

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Morpheme Segmentation
pl: Segmentacja morfemu

en: Words of Christ in Red
pl: Słowa Chrystusa w Czerwieni

en: Transliteration
pl: Transliteracja

en: Textual Variants
pl: Warianty Tekstowe

en: Primary Reading
pl: Pierwsze Czytanie

en: Secondary Reading
pl: Drugie Czytanie

en: All Readings
pl: Wszystkie Czytania

en: view context
pl: Pokaż kontekst

en: Growth
pl: Wzrost

en: Salvation
pl: Zbawienie

en: Health
pl: Zdrowie

en: Misc
pl: Różne

en: Point x
pl: Punkt x

en: Point y
pl: Punkt y

en: Point z
pl: Punkt z

en: Minor Topic 1
pl: Podrzędny Temat 1

en: Minor Topic 2
pl: Podrzędny Temat 2

en: Minor Topic 3
pl: Podrzędny Temat 3

en: Minor Topic 4
pl: Podrzędny Temat 4

en: Name for new prayer list or journal
pl: Nazwa dla nowej listy modlitw lub dziennika

en: Xiphos finds that prayer list already.
pl: Xiphon znajduje już taką listę.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
pl: Xiphos nie może utworzyć ścieżki modułu:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
pl: Prosta lista modlitw. \par\par Moduł utworzony przez Xiphos

en: BasicPrayerList
pl: ProstaListaModlitw

en: MyPrayerList
pl: MojaListaModlitw

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
pl: Lista modlitw oparta na tematach. \par\par Moduł utworzony przez Xiphos

en: SubjectPrayerList
pl: ListaTematówModlitw

en: Spiritual Growth
pl: Wzrost Duchowy

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
pl: Miesięczna lista modlitw. \par\par Moduł utworzony przez Xiphos.

en: MonthlyPrayerList
pl: MiesięcznaListaModlitw

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
pl: Dziennik. \par\par Moduł utworzon przez Xiphos

en: DailyJournal
pl: Dziennik

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
pl: Przedstawiony temat (n.p. kazanie). \par\par Moduł utworzony przez Xiphos.

en: OutlinedTopic
pl: PrzedstawionyTemat

en: Major Topic A
pl: Główny Temat A

en: Major Topic B
pl: Główny Temat B

en: Major Topic C
pl: Główny Temat C

en: User Annotation
pl: Adnotacja Użytkownika

en: Search result %s: %s
pl: Wynik wyszukiwania %s: %s

en: Delete Range?
pl: Usunąć Zakres?

en: Are you sure you want to delete this range?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten zakres?

en: Search:
pl: Znajdź:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
pl: %s:
    Taki moduł nie jest zainstalowany.
    %s

en: Please adjust the module list.
pl: Proszę dostosować listę modułów.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
pl: Nie istnieje indeksu szybkiego wyszukiwania dla %s.%s%s

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
pl: 
    Wyszukiwanie w tym module jest teraz 'multi word'.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
pl: 
    Patrz - Menedżer Modułów, okienko Konserwacja.

en: Search finished
pl: Wyszukiwanie zakończone

en: matches
pl: trafienia

en: $HOME is not set!
pl: $HOME nie jest ustawiony!

en: can not create
pl: nie można utworzyć

en: Bible module installation complete.
pl: Instalacja modułu Biblii zakończona.

en: verse
pl: wiersz

en: chapter
pl: rozdział

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
pl: Brakuje pliku dla skrótów
    językowych Xiphos.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
pl: Plik skrótów językowych Xiphos
    nie może zostać otwarty.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
pl: XIphos nie może przydzielić przestrzeni
    dla skrótów językowych.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
pl: Xiphos nie może odczytać
    pliku skrótów językowych

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
pl: Dzienne nabożeństwa żądane, lecz żadne nie są zainstalowane.

en: Clear History
pl: Wyczyść Historię

en: URL not found:
pl: URL nie znaleziony:

en: Xiphos could not execute %s
pl: Xiphos nie mógł wykonać %s

en: Viewer error:
pl: Błąd Wyświetlania:

en: Show %s in main window
pl: Pokaż %s w głównym oknie

en: Document not created successfully.
pl: Dokument nie utworzony pomyślnie.

en: What must I do to be saved?
pl: Co muszę zrobić, by być uratowanym?

en: Acts 16:31
pl: Dziejów 16:31

en: Eph 2:8,9
pl: Efezjan 2:8,9

en: Romans 1:16
pl: Rzymian 1:16

en: What is the Gospel?
pl: Czym jest Gospel?

en: 1 Cor 15:1-4
pl: 1 Koryntian 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
pl: Dokument nie przeanalizowany pomyślnie.

en: empty document
pl: pusty dokument

en: wrong type, root node != SwordBookmarks
pl: zły typ, węzeł root !=ZakładkiSwork

en: Old Testament
pl: Stary Testament

en: New Testament
pl: Nowy Testament

en: Sample Module List
pl: Lista Modułów Próbkowych

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Bookmark Dialog
pl: Okienko Zakładek

en: Create new folder
pl: Utwórz nowy folder

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New ...
pl: Nowy ...

en: Cancel Bookmark
pl: Anuluj Zakładkę

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Label Entry
pl: Zapis Etykiety

en: Verse:
pl: Wiersz:

en: Verse Entry
pl: Zapis Wiersza

en: Module:
pl: Moduł:

en: Module Entry
pl: Zapis Modułu

en: Bookmark Folder Treeview
pl: Folder Zakładek Widok Drzewa

en: Verse
pl: Wiersz

en: Exit the program
pl: Wyjdź z programu

en: Exit
pl: Zakończ

en: Print this note
pl: Wydrukuj tę notatkę

en: Preview the note to be printed
pl: Podgląd notatki do wydruku

en: HTML Format switch
pl: Przełącznik Formatu HTML

en: HTML mode
pl: Tryb HTML

en: Delete the current note
pl: Usuń obecną notatkę

en: _Delete Personal Comment
pl: _Usuń Osobisty Komentarz

en: Save the current note
pl: Zapisz obecną notatkę

en: _Save (Personal Comment)
pl: _Zapisz (Osobisty Komentarz)

en: E_xit
pl: Za_kończ

en: Print this document
pl: Drukuj ten dokument

en: Preview the document to be printed
pl: Podgląd dokumentu do wydruku

en: Open a file in Studypad
pl: Otwórz plik w Studypad

en: Save the current file
pl: Zapisz bieżący plik

en: Save the current file as
pl: Zapisz bieżący plik jako

en: Save AS
pl: Zapisz JAKO

en: Add this file to your bookmarks
pl: Dodaj ten plik do zakładek

en: Create a new document
pl: Utwórz nowy dokument

en: New Document
pl: Nowy dokument

en: Copy/Export Passage
pl: Kopiuj/Eksportuj Fragment

en: Export Passage Cancel
pl: Anuluj Eksport Fragmentu

en: Export Passage OK
pl: Eksport Fragmentu OK

en: Version
pl: Wersja

en: Key
pl: Klucz

en: <b>Copy</b>
pl: <b>Kopiuj</b>

en: <b>Export</b>
pl: <b>Eksportuj</b>

en: Export complete book
pl: Eksportuj całą książkę

en: Book
pl: Książka

en: Book Radio Button
pl: Przycisk radia książki

en: Export complete chapter
pl: Eksportuj cały rozdział

en: Chapter Radio Button
pl: Przycisk radia rozdziału

en: Export single verse
pl: Eksportuj pojedynczy wiersz

en: Verse Radio Button
pl: Przycisk Opcji Wiersza

en: Verse range
pl: Zakres wiersza

en: <b>Format</b>
pl: <b>Formatuj</b>

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Plain Text Radio Button
pl: Przycisk Opcji Zwykłego Tekstu

en: HTML Radio Button
pl: Przycisk radia HTML

en: Save Export As
pl: Zapisz Eksport Jako

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Mark/Unmark Verse
pl: Zaznacz/Odznacz Wiersz

en: Mark
pl: Zaznacz

en: Unmark
pl: Odznaczyć

en: Module Manager
pl: Menedżer modułów

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: <b>Module Manager</b>
pl: <b>Menedżer Modułów</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
pl: <b>OSTRZEŻENIE:</b> Jeśli żyjesz w prześladowanym kraju, używaj ostrożnie.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
pl: <b>Dodaj i Usuń Źródła</b>

en: Current local sources
pl: Obecne źródła lokalne

en: Current Remote Sources
pl: Obecne Źródła Zdalne

en: <b>Install Source</b>
pl: <b>Źródło Instalacji</b>

en: Local
pl: Lokalne

en: Remote
pl: Zdalny

en: <b>Install Destination</b>
pl: <b>Cel Instalacji</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
pl: <i>Przestrzeń osobista, tylko do twojego użytku:</i>

en: Home dir
pl: Katalog Domowy

en: <i>System area, for all users:</i>
pl: <i>Przestrzeń systemowa, dla wszystkich użytkowników:</i>

en: Sword sys dir
pl: Katalog systemowy Sword

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
pl: <b>Ostrzeżenie:</b> Jeśli żyjesz w prześladowanym kraju, i nie chesz ryzykować wykrycia, NIE powinieneś używać opcji zdalnej instalacji!

en: Local Install Folder
pl: Folder Instalacji Lokalnej

en: Drop down history list
pl: Opuść listę historii

en: Choose book to display
pl: Wybierz książkę do wyświetlenia

en: Book Selector Button
pl: Przycisk Wyboru Książki

en: <b>Revelation of John</b>
pl: <b>Objawienie Jana</b>

en: Toggle Chapter Button
pl: Przycisk Przełączania Rozdziałów

en: Toggle Verse Button
pl: Przycisk Przełączania Wersów

en: Reference Entry
pl: Zapis Odniesienia

en: Cover
pl: Okładka

en: <b>Font Colors</b>
pl: <b>Kolory Czcionki</b>

en: Background
pl: Tło

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: Current Verse
pl: Obecny Wiersz

en: Verse Number
pl: Numer Wiersza

en: Links
pl: Łącza

en: Highlight Foreground
pl: Podświetl Pierwszy Plan

en: Highlight Background
pl: Podświetl Tło

en: Font Colors
pl: Kolory Czcionki

en: <b>Font Sizes</b>
pl: <b>Rozmiary Czcionki</b>

en: Base font size
pl: Podstawowy rozmiar czcionki

en: Verse number size
pl: Rozmiar numeru wiersza

en: Font Misc
pl: Różne - czcionka

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: Special Locale (requires restart)
pl: Specjalne ustawienia regionalne (wymaga ponownego uruchomienia)

en: Special Locale Combo
pl: Połączenie Specjalnych Ustawień Regionalnych

en: Show splash screen at start up
pl: Pokaż ekran startowy przy uruchomieniu

en: Show Daily Devotion at start up
pl: Pokaż Dzienne Nabożeństwo przy uruchomieniu

en: Use default Dictionary
pl: Użyj domyślnego Słownika

en: Use default Dictionary Checkbox
pl: Pole Wyboru użycia domyślnego Słownika

en: Scroll to Previous/Next Chapter
pl: Przewiń do Poprzedniego/Następnego Rozdziału

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
pl: Użyj paska przewijania Tekstów Biblijnych by przewinąć do poprzedniego lub następnego rozdziału

en: Scroll to Previous/Next Chapter Checkbox
pl: Pole Wyboru Przewijania do Poprzedniego/Następnego Rozdziału

en: Resize images
pl: Zmień rozmiar obrazów

en: Resize images checkbox
pl: Pole wyboru zmiany rozmiaru obrazów

en: Highlight current verse
pl: Podświetl obecny wiersz

en: Highlight current verse check box
pl: Podświetl pole wyboru obecnego wiersza

en: Enable Prayer Lists
pl: Włącz Listę Modlitw

en: Enable Prayer Lists Checkbox
pl: Włącz Pole Wyboru Listy Modlitw

en: Select A Directory
pl: Wybierz Słownik

en: StudyPad default directory combo
pl: Połączenie domyślnych katalogów StudyPad

en: General Misc
pl: Różne - ogólne

en: <b>Main Window Modules</b>
pl: <b>Główne Moduły Okna</b>

en: Biblical Text
pl: Tekst Biblijny

en: Change Biblical Text Combo
pl: Zmień Połączenie Tekstów Biblijnych

en: Change Commentary Combo
pl: Zmień Połączenie Komentarzy

en: Change Dictionary Combo
pl: Zmień Połączenie Słowników

en: Change Book Combo
pl: Zmień Połączenie Książek

en: <b>Modules</b>
pl: <b>Moduły</b>

en: Clear all modules from the list
pl: Wyczyść wszystkie moduły z listy

en: Clear Modules from List Button
pl: Przycisk Czyszczenia Modułów z Listy

en: Add Modules
pl: Dodaj Moduły

en: Modules Parallel
pl: Moduły Równoległe

en: <b>Special Purpose Modules</b>
pl: <b>Moduły Specjanego Przeznaczenia</b>

en: Daily Devotional
pl: Codzienne Nabożeństwo

en: Daily Devotional Combo
pl: Połączenie Codziennych Nabożeństw

en: Hebrew Lexicon
pl: Leksykon Hebrajski

en: Hebrew Lexicon Combo
pl: Połączenie Leksykonów Hebrajskich

en: Greek Lexicon
pl: Leksykon Grecki

en: Greek Lexicon Combo
pl: Połączenie Leksykonów Greckich

en: Default Dictionary
pl: Domyślny Słownik

en: Change Default Dictionary Combo
pl: Zmień Domyślne Połączenie Słowników

en: Personal Notes
pl: Osobiste Notatki

en: Change Personal Notes Combo
pl: Zmień Połączenie Notatek Osobistych

en: Modules Misc
pl: Moduły Różne

en: Advanced Search
pl: Wyszukiwanie Zaawansowane

en: <b>Scope</b>
pl: <b>Zakres</b>

en: Current results
pl: Obecne wyniki

en: Current results radiobutton
pl: Przycisk opcji obecnych wyników

en: Custom Range Selector Combo
pl: Połączenie Wyboru Niestandardowych Zakresów

en: Custom Module List Combo
pl: Połączenie Niestandardowych List Modułów

en: <b>Search Type</b>
pl: <b>Typ Wyszukiwania</b>

en: Multi word
pl: Frazes

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Attributes radiobutton
pl: Przycisk Opcji Atrybutów

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: Clear lists for new search
pl: Wyczyść listy dla nowych wyszukiwań

en: <b>Found</b>
pl: <b>Znalezione</b>

en: <b>Search Results</b>
pl: <b>Wyniki Wyszukiwania</b>

en: <b>Preview</b>
pl: <b>Podgląd</b>

en: Create new custom range
pl: Utwórz nowy zakres niestandardowy

en: <b>Ranges</b>
pl: <b>Zakresy</b>

en: <b>Range Name</b>
pl: <b>Nazwa Zakresu</b>

en: <b>Range Definition</b>
pl: <b>Definicja Zakresu</b>

en: Custom Range Preview
pl: Podgląd Niestandardowego Zakresu

en: Custom Verse Ranges
pl: Niestandardowe Zakresy Wierszy

en: Create a new module list
pl: Utwórz nową listę modułow

en: Clear Custom Module List Button
pl: Przycisk Czyszczenia Niestandardowej Listy Modułów

en: <b>Module Lists</b>
pl: <b>Listy Modułów</b>

en: <b>List Name</b>
pl: <b>Nazwa Listy</b>

en: Custom Module List Name Entry
pl: Wpis w Niestandardowej Liście Nazw Modułów

en: Custom Module Lists
pl: Niestandardowe Listy Modułów

en: <b>Attribute</b>
pl: <b>Atrybut</b>

en: <b>Results Display Options</b>
pl: <b>Opcje Wyświetlania Wyników</b>

en: Attribute Search
pl: Wyszukiwanie Atrybutów

en: _Save Session
pl: _Zapisz Sesję

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: _Read Aloud
pl: _Przeczytaj Na Głos

en: _Show/Hide Attached Sidebar
pl: _Pokaż/Ukryj Dołączony Pasek Boczny

en: _Report Bug
pl: _Zgłoś _błąd

en: Xiphos Bible Guide
pl: Przewodnik po Biblii Xiphos

en: Study the Bible
pl: Studiuj Biblię
