xiphos - en to sl_SI translation catalogue (871 entries)

en: Xiphos failure: "can't happen", display_mod: null
    Please report this. sword_main.cc:set_treekey
    What were you doing when this occurred?
sl_SI: Xiphos napaka: "can't happen", display_mod: null
    Prosim prijavite. sword_main.cc:set_treekey
    Kaj ste počeli, ko se je to zgodilo?

en: Configuration not found
sl_SI: Nastavitev ni najdena

en: Page %d of %d
sl_SI: Stran %d od %d

en: Open
sl_SI: Odpri

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Save As
sl_SI: Shrani kot

en: Untitled document
sl_SI: Neimenovan dokument

en: Are you sure you want to delete the note for
sl_SI: Ali ste prepričani da želite izbrisati zaznamek za

en: HTML Output
sl_SI: HTML izvoz

en: HTML Source
sl_SI: HTML koda

en: Plain Source
sl_SI: Navadna koda

en: _Print...
sl_SI: Na_tisni...

en: Print Pre_view
sl_SI: Predo_gled tiskanja

en: _Quit
sl_SI: _Izhod

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Save _As...
sl_SI: Shr_ani kot...

en: New
sl_SI: Nov

en: Open new document
sl_SI: Odpri nov dokument

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Delete current note
sl_SI: Izbriši trenutni zaznamek

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: HTML _Output
sl_SI: HTML izv_oz

en: _HTML Source
sl_SI: _HTML koda

en: _Plain Source
sl_SI: _Navadna koda

en: _View
sl_SI: P_ogled

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Insert Link
sl_SI: Vstavi povezavo

en: Save the changes to document
sl_SI: Spremembe shrani v dokument

en: before closing?
sl_SI: pred zaprtjem?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sl_SI: Če ne shranite, bodo narejene spremembe za vedno izgubljene.

en: File
sl_SI: Datoteka

en: StudyPad
sl_SI: Študijski zaznamki

en: Note Editor
sl_SI: Urejevalnik opomb

en: Prayer List/Journal Editor
sl_SI: Molitveni seznam/Urejevalnik dnevnika

en: About Sword Module
sl_SI: Vizitka Sword modula

note: Don't use an icon with GTK3
en: Close
sl_SI: Zapri

en: No version stamp found
sl_SI: Ni najti podatka o verziji

en: Maps
sl_SI: Zemljevidi

en: Images
sl_SI: Slike

en: Glossary
sl_SI: Besednjak

en: Cult
sl_SI: Kult

en: Bible
sl_SI: Biblija

en: Commentary
sl_SI: Komentar

en: Dictionary
sl_SI: Slovar

en: Not specified
sl_SI: Ni navedeno

en: *&nbsp;Variant readings
sl_SI: *&nbsp;Bralne različice

en: *&nbsp;Enumerations
sl_SI: *&nbsp;Naštevanja

en: *&nbsp;Glosses
sl_SI: *&nbsp;Besednjak

en: *&nbsp;<i>No features found</i>
sl_SI: *&nbsp;<i>Ni najti lastnosti</i>

en: The SWORD Project is an effort to create an ever-expanding software package for research and study of God and His Word. The SWORD Project framework allows easy use and study of Bible texts, commentaries, lexicons, dictionaries, and other books. Many frontends are built using this framework. An installed set of books may be shared among all frontends using the framework.
    
     Books can be downloaded from the SWORD Project.
sl_SI: Projekt SWORD je poskus narediti programski paket, katerega se lahko kadarkoli razširi. Namenjen je proučevanju Boga in Njegove Besede. Ogrodje projekta SWORD omogoča preprosto uporabo in proučevanje Bibličnih besedil, komentarjev, leksikonov, slovarjev in drugih knjig. S pomočjo tega ogrodja je bilo zgrajenih veliko vmesnikov. Nameščen seznam knjig se lahko deli med vsemi vmesniki, ki uporabljajo to ogrodje.
    
    Knjige je mogoče naložiti iz projekta SWORD.

en: The SWORD Project
sl_SI: Projekt SWORD

en: About Xiphos Translation
sl_SI: Vizitka prevoda Xiphos

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
sl_SI: V izvorni kodi Xiphos-a poglejte navodila za prevod

en: Xiphos development
sl_SI: Xiphos razvoj

en: 
    Powered by The SWORD Project.
    We would like to thank Troy Griffitts and all the other folks who have given us The SWORD Project.
sl_SI: 
    Podprt s projektom SWORD.
    Radi bi se zahvalili Troyu Griffittsu in vsem ostalim, ki so nam dali projekt SWORD.

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
sl_SI: Zaznamek

en: Enter Folder Name
sl_SI: Vnesi ime mape

en: Folder Name
sl_SI: Ime Mape

en: Folder:
sl_SI: Mapa:

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Folder name:
sl_SI: Ime mape:

en: Bookmark name:
sl_SI: Ime zaznamka:

en: Verse:
sl_SI: Vrstica:

en: Module:
sl_SI: Modul:

en: Remove the selected folder
sl_SI: Odstrani označeno mapo

en: (and all its contents)?
sl_SI: (in vso njeno vsebino)?

en: Remove the selected bookmark
sl_SI: Odstrani označeni zaznamek

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Label:
sl_SI: Oznaka:

en: Search result: %s
sl_SI: Rezultat iskanja: %s

en: Opening a multi-reference bookmark in
    separate tabs is not supported.
sl_SI: Odpiranje zaznamka z mnogimi sklici v
    ločeni tabulatorji niso podprti.

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Cipher key for module %s
sl_SI: Kodni ključ za modul %s

en: for:
sl_SI: za:

en: Close without Saving
sl_SI: Zapri brez shranjevanja

en: Close _without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: Verse List
sl_SI: Seznam vrstic

en: VerseList
sl_SI: SeznamVerzov

en: SearchResults
sl_SI: RezultatiIskanja

en: Please check copyright before exporting!
sl_SI: Prosim, da pred izvažanjem preverite avtorske pravice!

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Enter Word or Phrase
sl_SI: Vnesi besedo ali besedno zvezo

en: Search backwards
sl_SI: Iskanje nazaj

en: Find Next
sl_SI: Najdi naslednjega

en: Set Module Font
sl_SI: Nastavi pisavo modula

en: Change font for
sl_SI: Spremeni pisavo za

en: Module
sl_SI: Modul

en: Current font:
sl_SI: Trenutna pisava:

en: Use the default font for this module
sl_SI: Za ta modul uporabi privzeto pisavo

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
sl_SI: HROŠČ! Xiphos je tik pred tem, da se zruši zaradi "STRDUP" napake.

en: Please report this error to the Xiphos team with:
sl_SI: Prosimo, sporočite to napako Xiphos osebju z:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
sl_SI: HROŠČ! Xiphos je tik pred tem da se zruši zaradi "STRING" napake.

en: BibleSync: Current navigation sent.
sl_SI: BibleSync: Trenutna navigacija poslana.

en: BibleSync: Not speaking.
sl_SI: BibleSync: Ne govori.

en: Xiphos - Bible Study Software
sl_SI: Xiphos - Program za proučevanje Biblije

en: Open a new tab
sl_SI: Odpri nov zavihek

en: Standard View
sl_SI: Običajen pogled

en: Commentary View
sl_SI: Pogled komentarjev

en: Book View
sl_SI: Pogled knjig

en: Welcome to Xiphos
sl_SI: Dobrodošli v program Xiphos

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
sl_SI: Preimenovanje v Oknih ni omogočeno.
    
    Xiphos omejuje datotečni sistem Oken,
    ker preprečuje preimenovanje imen datotek
    s komponentami trenutno odprtih datotek,
    kot so vsebine teh komentarjev.
    Zato osebno preimenovanje komentarjev
    v okolju Oken ni omogočeno.

en: Rename Commentary
sl_SI: Preimenuj komentar

en: Choose Commentary Name
sl_SI: Izberi ime komentarja

en: New Name
sl_SI: Novo ime

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
sl_SI: Imena Modulov smejo vsebovati samo znake [A-Za-z0-9_].

en: Xiphos already knows a module by that name.
sl_SI: Xiphos že pozna modul s tem imenom.

en: Failed to create new configuration:
    %s
sl_SI: Ustvarjenje nove nastavitve je spodletelo:
    %s

en: Configuration build error:
sl_SI: Napaka pri izgradnji nastavitev:

en: No module in this pane.
sl_SI: V tem oknu ni nobenega modula.

en: <b>Welcome to Xiphos.</b>
    
    There are no Bibles installed. In order to initialize, Xiphos needs at least one Bible module. To facilitate this, the Module Manager has been opened so that you may install one or more Bibles, either from a local module set (cdrom, flash drive) or over the network from CrossWire Bible Society. Please refer to these step-by-step instructions, and to the general module manager overview that has also been opened.
    
    <u>For local install:</u>
    - In <i>Module Sources: Add/Remove</i>, add a new local folder name where modules can be found.
      (This is where folders exist named <i>mods.d</i> and <i>modules</i>.)
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Local" button, and select your folder from the pulldown.
    
    <u>For network install from CrossWire:</u>
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Remote" button and select CrossWire from the pulldown.
    - Click the "Refresh" button at the bottom.
    
    <u>In either case:</u>
    - In <i>Modules: Install/Update</i>, select Bibles and other modules of your preference.
    - Click "Install".
    - Close the Module Manager when you are done.
    
    <u>Warning</u>: If you live in a persecuted country, use with care.
    
    Both this step-by-step instruction dialog and the general introduction dialog may be closed at any time.
sl_SI: <b>Dobrodošli v Xiphosu.</b>
    
    Ni nameščenih Bibilij. Da se program požene, Xiphos potrebuje najmanj en Biblijski modul.
    
    Z vašim dovoljenjem, bo Xiphos odprl Upravljalca modulov, tako da boste lahko namestili eno ali več Biblij iz lokalnega vira (CDROM, USB disk) ali preko omrežja družbe CrossWire Bible Society.
    
    <u>Za lokalno namestitev:</u>
    - V <i>Viri modulov: Dodaj/Odstrani</i>, dodaj novo loklano mapo kjer se lahko najdejo moduli.
      (To je kjer obstajata mapi <i>mods.d</i> in <i>modules</i>.)
    - V <i>Viri modulov: Izberi</i>, kliknite "Lokalen" gumb, in iz padajočega seznama izberite vašo mapo.
    
    <u>Za mrežno namestitec iz CrossWire:</u>
    - V <i>Viri modulov: Izberi</i>, kliknite "Oddaljen" gumb in iz padajočega seznama izberite CrossWire.
    - Kliknite na gumb "Osveži", ki se pojavi na dnu okna.
    
    <u>V vsakem primeru:</u>
    - V <i>Moduli: Namesti/Osveži</i>, izberite Biblije, ki jih želite.
    - Kliknite "Namesti".
    - Ko ste zaključili, zaprite Upravljalec modulov.
    
    <u>Opozorilo</u>: Če živite v državi, kjer kristjane preganjajo, to uporabite s previdnostjo.
    
    Naj Xiphos odpre Upravljalec modulov, tako da boste lahko namestili Biblijo?

en: Remove these modules?
sl_SI: Odstranim te module?

en: Preparing to remove
sl_SI: Priprava na odstranitev

en: Removing
sl_SI: Odstranitev

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Install these modules?
sl_SI: Namestim te module?

en: Preparing to install
sl_SI: Priprava na namestitev

en: Installing
sl_SI: Namestitev

en: Install
sl_SI: Namesti

en: Archive these modules?
sl_SI: Arhiviram te module?

en: Preparing to archive
sl_SI: Priprava na arhiviranje

en: Archiving
sl_SI: Arhiviranje

en: Archive
sl_SI: Arhiv

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
sl_SI: Ali za te module zgradim kazalo
    s hitrim iskanjem (lahko zahteva nekaj
    minut na modul)?

en: Preparing to index
sl_SI: Priprava na izgradnjo kazala

en: Indexing
sl_SI: Poteka izgradnja kazala

en: Index
sl_SI: Kazalo

en: Delete fast-search index for these modules?
sl_SI: Ali za te module izbrišem kazalo s hitrim iskanjem?

en: Preparing to delete index
sl_SI: Priprava na izbris kazal

en: Deleting index
sl_SI: Brisanje kazal

en: Deletion
sl_SI: Brisanje

en: The module has no About information.
sl_SI: Modul nima informacij o vizitki.

en: Module Name
sl_SI: Ime modula

en: A checkmark means this module is already installed
sl_SI: Kljukica pomeni, da je ta modul že nameščen

en: Click the box to work on this module
sl_SI: Za delo s tem modulom kliknite v kvadratek

en: Click the box to select this module for install/update
sl_SI: Za izbiro tega modula za namestitev/posodobitev, kliknite v kvadratek

en: Installed
sl_SI: Nameščeno

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
sl_SI: Ikona kazala pomeni, da ste zgradili optimizirano ('sijajno') kazalo za hitro iskanje po modulu (za to funkcijo poglejte Vzdrževanje)

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
sl_SI: Ikona zaklenjene ključavnice pomeni, da je ta modul kriptiran in zahteva nakup šifrirnega ključa od lastnika vsebine

en: About
sl_SI: Vizitka

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
sl_SI: Osvežitvena ikona pomeni, da je nameščen modul starejši od novega modula, ki je na voljo: Predlagana je osvežitev tega modula

en: Available
sl_SI: Na voljo

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Description
sl_SI: Opis

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
sl_SI: `mkdir %s' je spodletel:
    %s.

en:  archived in:
sl_SI:  arhiviran v:

en: Journals and prayer lists cannot be indexed.
sl_SI: Dnevnikom in molitvenim seznamom ne moremo zgraditi kazala.

en: %s failed
sl_SI: %s spodletelo

en: Finished
sl_SI: Končano

en: Unknown
sl_SI: Neznan

en: Repository:
    %s
sl_SI: Skladišče:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
sl_SI: Kategorizirano po
    tipu modula

en: Biblical Texts
sl_SI: Biblična besedila

en: Commentaries
sl_SI: Komentarji

en: Dictionaries
sl_SI: Slovarji

en: Glossaries
sl_SI: Besednjaki

en: Daily Devotionals
sl_SI: Dnevne posvetitve

en: General Books
sl_SI: Splošne knjige

en: Cult/Unorthodox
sl_SI: Kultne/Neobičajne

en: Categorized by
    Availability
sl_SI: Kategorizirano po
    razpoložljivosti

en: Updates
sl_SI: Popravki

en: Uninstalled
sl_SI: Odstranjeno

en: Prayer List/Journal
sl_SI: Molitveni seznam/Dnevnik

en: Refreshing from remote source
sl_SI: Osveževanje iz oddaljenega vira

en: Remote source not found
sl_SI: Oddaljenega vira ni najti

en: Configure
sl_SI: Nastavitev

en: Type
sl_SI: Tip

en: Caption
sl_SI: Naslov

en: Source
sl_SI: Izvor

en: Directory
sl_SI: Imenik

en: User
sl_SI: Uporabnik

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Module Sources
sl_SI: Viri modulov

en: Add/Remove
sl_SI: Dodaj/Odstrani

en: Choose
sl_SI: Izberi

en: Modules
sl_SI: Moduli

en: Install/Update
sl_SI: Namesti/Osveži

en: Maintenance
sl_SI: Vzdrževanje

en: Please Refresh
sl_SI: Prosimo osvežite

en: Your module list is not up to date!
sl_SI: Vaš seznam modulov ni osvežen!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
sl_SI: Odstranili ste vašo zadnjo Biblijo.
    Xiphos zahteva najmanj eno.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
sl_SI: Še vedno ni nameščene nobene Biblije.
    Xiphos ne more nadaljevati brez najmanj ene.

en: %s obsoletes %s.
    Would you like to delete %s?
    Beware: This cannot be undone.
sl_SI: %s zastarele %s.
    Ali želite, da sa pobriše %s?
    Pazite: Tega se ne da razveljaviti.

en: No obsolete modules were found.
sl_SI: Zastarelih modulov ni najti.

en: Standard remote sources have been loaded.
sl_SI: Običajni oddaljeni viri so bili naloženi.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
sl_SI: Iz CrossWire ni bilo mogoče naložiti običajnih virov.

en: Remove the selected source
sl_SI: Odstrani izbran vir

en: Enter a remote source
sl_SI: Vnesi oddaljen vir

en: Caption:
sl_SI: Naslov:

en: Type:
sl_SI: Tip:

en: Host:
sl_SI: Gostitelj:

en: Directory:
sl_SI: Mapa:

en: User (optional):
sl_SI: Uporabnik (opcijsko):

en: Password (optional):
sl_SI: Geslo (opcijsko):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
sl_SI: Vir s tem imenom že obstaja.

en: Delete a remote source
sl_SI: Izbriši oddaljeni vir

en: Go outward, to the section containing this one
sl_SI: Pojdi nazaj na poglavje, ki to vsebuje

en: Go to previous item
sl_SI: Pojdi k prejšnji

en: Go to next item
sl_SI: Pojdi k naslednji

en: Go inward, to the first subsection
sl_SI: Pojdi noter, k prvemu podpoglavju

en: Synchronize this window's scrolling with the main window
sl_SI: Pomik tega okna uskladi z glavnim oknom

en: Parallel
sl_SI: Vzporedno

en: Detach/Attach
sl_SI: Odlepi/Prilepi

en: Module Options
sl_SI: Opcije modulov

en: Parallel View
sl_SI: Vzporedni pogled

en: BibleSync session passphrase
sl_SI: BibleSync geslo za sejo

en: Phrase:
sl_SI: Geslo:

note: mode selection failed? probably dead interface
en: Mode selection failed.
    Set "Debug" and try again to see why.
sl_SI: Način izbire je spodletel.
    Nastavi "Odprava napak" in poskusi ponovno, da vidiš zakaj.

en: BibleSync: %s (passphrase "%s").
sl_SI: BibleSync: %s (geslo "%s").

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Personal
sl_SI: Osebno

en: Speaker
sl_SI: Govornik

en: Audience
sl_SI: Občinstvo

en: -- Select --
sl_SI: -- Izberi --

en: Locale will take effect after restart.
sl_SI: Sprememba jezika bo imela učinek po ponovnem zagonu programa.

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: General
sl_SI: Splošno

en: Options
sl_SI: Opcije

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Color
sl_SI: Barva

en: Special
sl_SI: Posebni

en: Clear List?
sl_SI: Počistim seznam?

en: Are you sure you want to clear the module list?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite počistiti seznam modulov?

en: Remove Module?
sl_SI: Odstranim modul?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstraniti označen modul?

en: Searching the
sl_SI: Iskanje

en:  Module
sl_SI:  Modul

en: found in
sl_SI: najden v

en: New List %s
sl_SI: Nov seznam %s

en: The last module list may not be deleted
sl_SI: Zadnji seznam modulov naj ne bi bil izbrisan

en: Delete list?
sl_SI: Izbrišem seznam?

en: Are you sure you want to delete:
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati:

note: ***************************************************************************** * Name *   on_lucene_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_lucene_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Syntax overview for optimized "lucene" searches</b>
    Search for verses that contain...
    
    loved one
    	 "loved" or "one"
    	This is the same as searching for loved OR one
    "loved one"
    	The phrase "loved one"
    love*
    	A word starting with "love"
    	(love OR loves OR loved OR etc...)
    loved AND one
    	The word "loved" and the word "one"
    	&amp;&amp; can be used in place of AND
    +loved one
    	Verses that <b>must</b> contain "loved" and <b>may</b> contain "one"
    loved NOT one
    	"loved" but not "one"
    (loved one) AND God
    	"loved" or "one" and "God"
    lemma:G2316
    	Search for the Strong's Greek ("G") word number 2316.
    	Also, select Strong's display on the <i>Attribute Search</i> tab.
    
    For complete details, search the web for "lucene search syntax".
sl_SI: <b>Pregled sintaks za optimalna "lucene" iskanja</b>
    Išči vrstice, ki vsebujejo...
    
    ljubiti Bog
    	 "ljubiti" or "Bog"
    	To je isto kot iskanje: ljubiti ALI Bog
    "ljubiti Bog"
    	Fraza "ljubiti Bog"
    ljub*
    	Beseda, ki se prične z "ljub"
    	(ljubiti OR ljubljen OR ljubezen OR itd...)
    ljubiti AND Bog
    	Beseda "ljubiti" in beseda "Bog"
    	&amp;&amp; se lahko uporabi namesto AND
    +ljubiti Bog
    	Vrstice, ki <b>morajo</b> vsebovati "ljubiti" in <b>lahko</b> vsebujejo "Bog"
    ljubiti NOT Bog
    	"ljubiti" toda ne "Bog"
    (ljubiti Bog) AND Jezus
    	"ljubiti" ali "Bog" in "Jezus"
    lemma:G2316
    	Iskanje za Strong-ovo grško ("G") besedo za število 2316.
    	Prav tako izberite Strongov prikaz na zavihku <i>Iskanje po lastnostih</i>.
    
    Za podrobnejšo razlago na internetu iščite za "lucene search syntax".

note: ***************************************************************************** * Name *   on_attributes_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_attributes_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Attribute-based searches</b>
    Searches for content contained in markup outside the main text. Attributes are footnotes, Strong's numbers, and morphological symbols.
    
    Be aware that most such searches can now be done faster via optimized "lucene" searches using keyword qualifiers.
    
    To use attribute searches, you must select the appropriate button on the <i>Attribute Search</i> tab.
    * Footnote text is searched just like regular text.
    * Strong's words are specified as a prefix letter H or G (Hebrew or Greek) and the numeric word identifier, e.g. G2316 to find "θεός" ("God").
    * Morphological tags are identified literally, e.g. N-ASF for "noun, accusative singular feminine" -- see the Robinson module for details.
sl_SI: <b>Iskanja osnovana na lastnostih</b>
    Iskanja vsebine, ki je napisna izven glavnega besedila. Lastnosti so zaznamki, Strong-ova števila in morfološki znaki.
    
    Zavedajte se, da je večina takšnih iskanj lahko opravljena hitreje s pomočjo optimiziranih "lucene" iskanj z uporabo ključnih besed.
    
    Za uporabo Iskanj po lastnostih, morate izbrati primeren gumb na zavihku <i>Iskanje po lastnostih</i>.
    * Po besedilu opomb se išče podobno kot po običajnem besedilu.
    * Strong-ove besede so navedene s predčrko H ali G (Hebrejščina ali Grščina) in številčno besedo, npr. G2316, če iščete "θεός" ("Bog").
    * Morfološke oznake so identificirane dobesedno, npr. N-ASF for "noun, accusative singular feminine" -- za podrobnosti glej Robinson-ov modul.

en: Module is neither Bible nor commentary
sl_SI: Modul ni niti Biblija, niti komentar

en: BibleSync is not active for transmit.
sl_SI: BibleSync ni aktiven za oddajo.

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
sl_SI: To je vključujoče ("AND") iskanje:
    Najde zadetke, ki prikazujejo vse besede.

en: Open the separate Advanced Search dialog.
sl_SI: Odpri okno z ločenim naprednim iskanjem.

en: Search Module
sl_SI: Iskalni modul

en: Search Type
sl_SI: Iskalni tip

en: Optimized ("Lucene")
sl_SI: Optimiziran ("Lucene")

en: Regular expression
sl_SI: Nadomestni vzorci

en: Exact phrase
sl_SI: Natančen izraz

en: Search Options
sl_SI: Opcije iskanja

en: Match case
sl_SI: Razlikovanje velikih in malih črk

en: Search Scope
sl_SI: Iskalno področje

en: No scope
sl_SI: Brez področja

en: Use bounds
sl_SI: Uporabi meje

en: Last search
sl_SI: Zadnje iskanje

en: Bounds
sl_SI: Meje

en: Lower
sl_SI: Nižji

en: Upper
sl_SI: Višji

en: If no, it will open for display only.
sl_SI: Če ne, bo prikazan samo za branje.

en: List:
sl_SI: Seznam:

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Sidebar
sl_SI: Stranska vrstica

en: Powered by the SWORD Project
sl_SI: Podkrepljeno s SWORD projektom

en: Can't create tabs dir.
sl_SI: Ne morem kreirati zavihkov.

en: Prayer List/Journal Item
sl_SI: Molitveni seznam/Dnevnik

en: New name
sl_SI: Novo ime

en: Remove the selected item
sl_SI: Odstrani označeno

en: January
sl_SI: Januar

en: February
sl_SI: Februar

en: March
sl_SI: Marec

en: May
sl_SI: Maj

en: June
sl_SI: Junij

en: July
sl_SI: Julij

en: August
sl_SI: Avgust

en: October
sl_SI: Oktober

en: Mismatched packet
sl_SI: Neprimeren paket

en: Presence announcement:
sl_SI: Navzočnost obvestila:

en: Navigation packet:
sl_SI: Navigacijski paket:

en: .
    Navigated indirectly using verse list.
sl_SI: .
    Posredna navigacija z uporabo seznama vrstic.

en: ERROR: unknown BibleSync indicator:
sl_SI: NAPAKA: neznan BibleSync kazalnik:

en: Other indications are:
sl_SI: Drugi kazalniki so:

en: Last navigation was Direct or Indirect
sl_SI: Zadnja navigacija je bila direktna sli posredna

en: IP address:
sl_SI: IP številka:

en: 
    Application:
sl_SI: 
    Program:

en: 
    Device:
sl_SI: 
    Naprava:

en: <br/><br/><center><i>This module has no content at this point.</i></center>
sl_SI: <br/><br/><center><i>Ta modul na tej točki nima nobene vsebine.</i></center>

en: Improperly encoded personal annotation label:
    '%s'
sl_SI: Nepravilno kodirana osebna beležka:
    '%s'

en: Chapter
sl_SI: Poglavje

en: Xiphos does not understand more than one argument.
sl_SI: Xiphos ne razume več kakor samo en argument.

en: Building Interface
sl_SI: Gradim vmesnik

en: Starting Sword
sl_SI: Zaganjam Sword

en: Loading Settings
sl_SI: Nalagam nastavitve

en: Displaying Xiphos
sl_SI: Prikazujem Xiphos

en: Previewer
sl_SI: Pregledovalnik

en: Footnote
sl_SI: Zaznamek

en: Cross Reference
sl_SI: Sklic

en: Strongs
sl_SI: Strong

en: Morphology
sl_SI: Oblikoslovje

en: Back to
sl_SI: Nazaj na

en: Unknown parallel module:
sl_SI: Neznan vzporeden modul:

en: Strong's Numbers
sl_SI: Strong-ove številke

en: Footnotes
sl_SI: Zaznamki

en: Morphological Tags
sl_SI: Oblikoslovni dodatki

en: Hebrew Vowel Points
sl_SI: Hebrejski poudarjeni samoglasniki

en: Hebrew Cantillation
sl_SI: Hebrejske oznake za petje besedila

en: Greek Accents
sl_SI: Grški naglasi

en: Cross-references
sl_SI: Napotitve drugam

en: Lemmas
sl_SI: Lema (sklop vseh oblik neke besede, ki imajo enak pomen)

en: Headings
sl_SI: Naslovi

en: Morpheme Segmentation
sl_SI: Delitev morfemov

en: Words of Christ in Red
sl_SI: Kristusove besede obarvane z rdečo

en: Transliteration
sl_SI: Prepis v drugo abecedo

en: Textual Variants
sl_SI: Besedilne različice

en: Primary Reading
sl_SI: Osnovno branje

en: Secondary Reading
sl_SI: Dodatno branje

en: All Readings
sl_SI: Vsa branja

en: Enumerations
sl_SI: Naštevanja

en: Glosses
sl_SI: Razlage

en: view context
sl_SI: poglej zvezo

en: Growth
sl_SI: Rast

en: Salvation
sl_SI: Rešitev duš

en: Health
sl_SI: Zdravje

en: Misc
sl_SI: Mešano

en: Point x
sl_SI: Določi x

en: Point y
sl_SI: Določi y

en: Point z
sl_SI: Določi z

en: Minor Topic 1
sl_SI: Podpoglavje 1

en: Minor Topic 2
sl_SI: Podpoglavje 2

en: Minor Topic 3
sl_SI: Podpoglavje 3

en: Minor Topic 4
sl_SI: Podpoglavje 4

en: Name for new prayer list or journal
sl_SI: Ime molitvenega seznama ali dnevnika

en: Xiphos finds that prayer list already.
sl_SI: Xiphos je že našel ta molitveni seznam.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
sl_SI: Xiphos ne more ustvariti modulove poti:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sl_SI: Osnoven molitveni seznam. \par\par Modul je ustvaril Xiphos.

en: BasicPrayerList
sl_SI: OsnovniMolitveniSeznam

en: MyPrayerList
sl_SI: MojMolitveniSeznam

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sl_SI: Molitveni seznam temelječ na področjih. \par\par Modul je ustvaril Xiphos.

en: SubjectPrayerList
sl_SI: MolitveniSeznamPoPodročjih

en: Spiritual Growth
sl_SI: Duhovna rast

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sl_SI: Mesečni molitveni seznam. \par\par Modul je ustvaril Xiphos.

en: MonthlyPrayerList
sl_SI: MesečniMolitveniSeznam

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
sl_SI: Dnevni dnevnik. \par\par Module je ustvaril Xiphos.

en: DailyJournal
sl_SI: DnevniDnevnik

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
sl_SI: Skica teme (npr. pridiga). \par\par Modul je ustvaril Xiphos.

en: OutlinedTopic
sl_SI: SkicaTeme

en: Major Topic A
sl_SI: Glavna tema A

en: Major Topic B
sl_SI: Glavna tema B

en: Major Topic C
sl_SI: Glavna tema C

en: User Annotation
sl_SI: Uporabniške beležke

en: Search result %s: %s
sl_SI: Rezultat iskanja %s: %s

en: Delete Range?
sl_SI: Pobrišem območje?

en: Are you sure you want to delete this range?
sl_SI: Ali ste prepričani da želite pobrisati to območje?

en: Search:
sl_SI: Iskanje:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
sl_SI: %s:
    Takšnega modula ni nameščenega.
    %s

en: Please adjust the module list.
sl_SI: Prosim prilagodite seznam modulov.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
sl_SI: Kazalo hitrega iskanja za %s.%s%s ne obstaja

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
sl_SI: 
    Iskanje na tem modulu je sedaj 'večbesedno'.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
sl_SI: 
    Poglejte Upravljalca z modulom, Moduli, Vzdrževanje.

en: Search finished
sl_SI: Iskanje je končano

en: matches
sl_SI: zadetki

en: There is no commentary module.
sl_SI: Modula s komentarjen ni.

en: $HOME is not set!
sl_SI: $HOME ni nastavljen!

en: can not create
sl_SI: ne more ustvariti

en: Empty settings file -- backup recovery attempted.
    Some information may have been lost.
sl_SI: Prazna datoteka z nastavitvami -- poskus obnovitve varnostne kopije.
    Nekaj podatkov bo mogoče izgubljenih.

en: Empty settings file -- no backup?!? Information lost!
sl_SI: Prazna datoteka z nastavitvami -- ni varnostne kopije?!? Izguba podatkov!

en: Bible module installation complete.
sl_SI: Namestitev Biblijskega modula je končana.

en: Module error: Unusable xref encoding.
    Please report this, with module & verse
sl_SI: Napaka modula: Neuporabno xref kodiranje.
    Prosim, to napako sporočite z modulom in vrstico

en: verse
sl_SI: vrstica

en: chapter
sl_SI: poglavje

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
sl_SI: Manjka Xiphos-ova datoteka
    za jezikovne kratice.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
sl_SI: Xiphosova datoteka za jezikovne kratice
    se ne da odpreti.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
sl_SI: Xiphos ne more dodeliti prostora
    za jezikovne kratice.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
sl_SI: Xiphos ne more brati 
    datoteke za jezikovne kratice.

en: Module %s has companion modules:
    %s.
    Would you like to open these as well?%s
sl_SI: Module %s ima spremljevalne module:
    %s.
    Želite, da tudi te odprem?%s

en: 
    
    The first will open in the main window
    and others in separate windows.
sl_SI: 
    
    Najprej se bo odprlo glavno okno,
    ostala pa v ločenih oknih.

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
sl_SI: Dnevne posvetitve so bile zahtevane, toda nobene ni nameščene.

en: <b>Locked Module.</b>
    
    <u>You are opening a module which requires a <i>key</i>.</u>
    
    The module is locked, meaning that the content is encrypted by its publisher, and you must enter its key in order for the content to become useful.  This key should have been received by you on the web page which confirmed your purchase, or perhaps sent via email after purchase.
    
    Please enter the key in the dialog.
sl_SI: <b>Zaklenjen modul.</b>
    
    <u>Odpirate modul, ki zahteva <i>ključ</i>.</u>
    
    Modul je zaklenjen, kar pomeni, da je vsebino kriptiral njen izdajatelj in da morate vnesti pravi ključ, da vsebina lahko postala uporabna. Ta ključ naj bi pridobili na spletni strani , ki je potrdila vaš nakup ali pa vam je bil po nakupu poslan na vaš elektronski naslov.
    
    Prosim, da v okno vnesete ključ.

en: Clear History
sl_SI: Pobriši zgodovino

en: URL not found:
sl_SI: URL ni najden:

en: Xiphos could not execute %s
sl_SI: Xiphos ne more izvršiti %s

en: Viewer error:
sl_SI: Napaka pregledovalnika:

en: Show %s in main window
sl_SI: Prikaži %s v glavnem oknu

en: Document not created successfully.
sl_SI: Dokument ni bil uspešno kreiran.

en: What must I do to be saved?
sl_SI: Kaj moram storiti da bi bil odrešen?

en: Acts 16:31
sl_SI: Apd 16:31

en: Eph 2:8,9
sl_SI: Ef 2:8,9

en: Romans 1:16
sl_SI: Pismo Rimljanom 1:16

en: What is the Gospel?
sl_SI: Kaj je evangelij?

en: 1 Cor 15:1-4
sl_SI: 1 Kor 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
sl_SI: Dokument ni uspešno razčlenjen.

en: empty document
sl_SI: prazen dokument

en: wrong type, root node != SwordBookmarks
sl_SI: napačen tip, root vozel != SwordZaznamki

en: %s<center>%s<br>Chapter %d</center><br>
sl_SI: %s<center>%s<br>Poglavje %d</center><br>

en: <br><center>Chapter %d</center><br>
sl_SI: <br><center>Poglavje %d</center><br>

en: %s%s: %s Chapter %d<br><br>
sl_SI: %s%s: %s Poglavje %d<br><br>

en: %s: %s Chapter %d
sl_SI: %s: %s Poglavje %d

en: Old Testament
sl_SI: Stara Zaveza

en: Gen - Mal
sl_SI: 1Mz - Mal

en: New Testament
sl_SI: Nova Zaveza

en: Mat - Rev
sl_SI: Mt - Raz

en: Sample Module List
sl_SI: Primer seznama modulov

en: wrong type, root node != %s
sl_SI: napačen tip, root vozel != %s

en: Save of settings failed! stat %d, size %d
    %s
sl_SI: Shranitev nastavitev je spodletela! stat %d, velikost %d
    %s

en: Attempting to revert to previous save.
sl_SI: Poskus obnovitve v prvotno stanje.

en: Add Bookmark
sl_SI: Dodaj zaznamek

en: Bookmark Dialog
sl_SI: Pogovorno okno zaznamkov

en: Create new folder
sl_SI: Ustvari novo mapo

en: New Folder
sl_SI: Nova mapa

en: New ...
sl_SI: Nov ...

en: Cancel Bookmark
sl_SI: Prekliči zaznamek

en: Label:
sl_SI: Seznam:

en: Label Entry
sl_SI: Seznam vnosov

en: Verse:
sl_SI: Vrstica:

en: Verse Entry
sl_SI: Vnos vrstice

en: Module:
sl_SI: Modul:

en: Module Entry
sl_SI: Vnos modula

en: Bookmark Folder Treeview
sl_SI: Drevesna struktura map z zaznamki

en: Verse
sl_SI: Vrstica

en: Link directly
sl_SI: Poveži direktno

en: Link via verse list
sl_SI: Poveži preko seznama vrstic

en: Exit the program
sl_SI: Končaj program

en: Exit
sl_SI: Konec

en: Print this note
sl_SI: Natisni to beležko

en: Preview the note to be printed
sl_SI: Predogled beležke, ki naj bi se natisnila

en: HTML Format switch
sl_SI: HTML preklopnik Formatov

en: HTML mode
sl_SI: HTML način

en: Delete the current note
sl_SI: Pobriši trenutno beležko

en: _Delete Personal Comment
sl_SI: _Izbriši osebni komentar

en: Save the current note
sl_SI: Shrani trenutno beležko

en: _Save (Personal Comment)
sl_SI: _Shrani (osebni komentar)

en: E_xit
sl_SI: _Konec

en: Print this document
sl_SI: Natisni ta dokument

en: Preview the document to be printed
sl_SI: Predogled dokumenta, ki naj bi se natisnil

en: Open a file in Studypad
sl_SI: Datoteko odpri v študijski beležnici

en: Save the current file
sl_SI: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file as
sl_SI: Trenutno datoteko shrani kot

en: Save AS
sl_SI: Shrani KOT

en: Add this file to your bookmarks
sl_SI: To datoteko dodaj k tvojim zaznamkom

en: Create a new document
sl_SI: Ustvari nov dokument

en: New Document
sl_SI: Nov dokument

en: Copy/Export Passage
sl_SI: Odlomek kopiraj/izvozi

en: Export Passage Cancel
sl_SI: Prekliči izvoz odlomka

en: Export Passage OK
sl_SI: Izvoz odlomka je bil uspešen

en: Version
sl_SI: Verzija

en: Key
sl_SI: Ključ

en: <b>Copy</b>
sl_SI: <b>Kopiraj</b>

en: <b>Export</b>
sl_SI: <b>Izvozi</b>

en: Export complete book
sl_SI: Izvozi celotno knjigo

en: Book
sl_SI: Knjiga

en: Book Radio Button
sl_SI: Izbira knjige

en: Export complete chapter
sl_SI: Izvozi celotno poglavje

en: Chapter Radio Button
sl_SI: Izbira poglavja

en: Export single verse
sl_SI: Izvozi eno vrstico

en: Verse Radio Button
sl_SI: Izbira vrstice

en: Verse range
sl_SI: Območje vrstic

en: Plain Text
sl_SI: Preprosto besedilo

en: Plain Text Radio Button
sl_SI: Izbira preprostega besedila

en: HTML Radio Button
sl_SI: HTML izbira

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text for more than 1 verse.
sl_SI: Nakazuja katera vrstica naj se prikaže znotraj besedila za več kakor eno vrstico.

en: Indicates whether reference is placed first or last.
sl_SI: Nakazuje kateri sklic je postavljen kot prvi ali kot zadnji.

en: Indicates whether or not version name is included in reference.
sl_SI: Nakazuja ali naj bo ime verzije vsebovano v sklicu.

en: Save Export As
sl_SI: Izvoženo shrani kot

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text.
sl_SI: Nakazuje ali naj se v besedilu prikažejo številke vrstic.

en: Bold
sl_SI: Krepko

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
sl_SI: Izbiro kopiraj na odložišče

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Decrease indent
sl_SI: Zmanjšaj zamik

en: Decrease
sl_SI: Zmanjšaj

en: Decrease paragraph indent
sl_SI: Zmanjšaj zamik odstavka

en: Delete Item
sl_SI: Izbriši Predmet

en: Delete current item
sl_SI: Izbriši trenuten predmet

en: Increase indent
sl_SI: Povečaj zamik

en: Increase
sl_SI: Povečaj

en: Increase paragraph indent
sl_SI: Povečaj zamik odstavka

en: Emoticon
sl_SI: Smrjko

en: Insert image at cursor
sl_SI: Sliko vstavi pri kurzorju

en: Rule
sl_SI: Pravilo

en: Insert horizontal rule
sl_SI: Vstavi vodoravno pravilo

en: Table
sl_SI: Tabela

en: Insert a table
sl_SI: Vstavi tabelo

en: Italic
sl_SI: Ležeče

en: Change selection to italic font
sl_SI: Izbrano spremeni v poševno pisavo

en: Center
sl_SI: Na sredino

en: Center justify paragraph
sl_SI: Odstavek porazdeli sredinsko

en: Full
sl_SI: Poln

en: full justify
sl_SI: polno obojestransko

en: Left
sl_SI: Levo

en: Left justify paragraph
sl_SI: Odstavek porazdeli levo

en: Right
sl_SI: Desno

en: Right justify paragraph
sl_SI: Odstavek porazdeli desno

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Paste clipboard at cursor.
sl_SI: Odložišče prilepi pri kurzorju.

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Redo last undo
sl_SI: Ponovi zadnjo razveljavitev

en: Find and replace
sl_SI: Najdi in zamenjaj

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Strikethrough
sl_SI: Prečrtaj

en: Strikethrough selection
sl_SI: Izbrano prečrtaj

en: Underline
sl_SI: Podčrtaj

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Undo last change
sl_SI: Razveljavi zadnjo spremembo

en: _Edit
sl_SI: Ur_edi

en: _Help
sl_SI: _Pomoč

en: Normal
sl_SI: Običajno

en: Header 1
sl_SI: Naslov 1

en: Header 2
sl_SI: Naslov 2

en: Header 3
sl_SI: Naslov 3

en: Header 4
sl_SI: Naslov 4

en: Header 5
sl_SI: Naslov 5

en: Header 6
sl_SI: Naslov 6

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Preformatted
sl_SI: Predurejeno

en: Roman Numeral List
sl_SI: Roman številčni seznam

en: Alphabetical List
sl_SI: Abecedni seznam

en: Strike
sl_SI: Prečrtaj

en: Set font color of selected text.
sl_SI: Nastavi pisavo in barvo označenega besedila.

en: Highlight selected text by setting background color.
sl_SI: Izbrano besedilo poudari z nastavitvijo barve izadja.

en: Mark/Unmark Verse
sl_SI: Zaznamuj/Odzaznamuj vrstico

en: Mark
sl_SI: Zaznamuj

en: Unmark
sl_SI: Odzaznamuj

en: gtk-cancel
sl_SI: gtk-prekliči

en: Module Manager
sl_SI: Upravljalec modulov

en: Open a brief introductory explanation of how the Module Manager works.
sl_SI: Odpri kratko uvodno pojasnilo o tem kako deluje Upravljalec modulov.

en: Load and synchronize the standard set of known repositories, as maintained at crosswire.org, with your current remote sources.
sl_SI: Naloži in sinhroniziraj običajno nastavitev znanih skladišč, kakor so vzdrževana pri crosswire.org, z vašimi trenutnimi oddaljenimi viri.

en: Refresh Xiphos' knowledge of what modules are available at the selected remote repository
sl_SI: Osveži Xiphos-ovo poznavanje modulov, ki so na voljo na izbranem oddaljenem skladišču

en: Build an index of the selected modules, for optimized ("lucene") searching.
sl_SI: Zgradi kazalo izbranih modulov za optimizirano ("lucene") iskanje.

en: Scan _Obsolete
sl_SI: Preišči _zastarele

en: Scan for obsolete modules and offer to delete them.
sl_SI: Preišči za zastarelimi moduli in ponudi njihov izbris.

en: Continue
sl_SI: Nadaljuj

en: <b>Module Manager</b>
sl_SI: <b>Upravljalec modulov</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
sl_SI: <b>OPOZORILO:</b> Če živite v državi kjer je preganjanje, modul uporabljajte pazljivo.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
sl_SI: <b>Dodaj in odstrani vire</b>

en: Current local sources
sl_SI: Trenutni lokalni viri

en: Add a local folder as an install source, typically on a cdrom or flash drive.  Such a folder contains subfolders "mods.d" and "modules".
sl_SI: Lokalno mapo dodaj kot namestitveni vir, tipično je to CDROM ali USB disk. Takšna mapa vsebuje podmapi "mods.d" in "modules".

en: Remove one of your local folders as an install source.
sl_SI: Eno izmed lokalnih map odstrani kot namestitveni vir.

en: Current Remote Sources
sl_SI: Trenutni oddaljeni viri

en: Add a custom remote install source. You must know its hostname and the folder where its repository lives.
sl_SI: Dodaj posebne oddaljene namestitvene vire. Poznati morate njihovo ime (hostname) in mapo v kateri je skladišče.

en: <b>Install Source</b>
sl_SI: <b>Namesti izvorno kodo</b>

en: Local
sl_SI: Lokalen

en: Remote
sl_SI: Oddaljen

en: <b>Install Destination</b>
sl_SI: <b>Namestitveni cilj</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
sl_SI: <i>Osebno področje, samo za vašo uporabo:</i>

en: Home dir
sl_SI: Domača mapa

en: <i>System area, for all users:</i>
sl_SI: <i>Sistemsko področje, za vse uporabnike:</i>

en: Sword sys dir
sl_SI: Swordova sistemska mapa

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
sl_SI: <b>Opozorilo:</b> Če živite v državi, kjer je preganjanje in ne želite tvegati da vas opazijo, naj v bodoče NE bi uporabljali možnosti oddaljene namestitve!

en: Local Install Folder
sl_SI: Lokalna namestitvena mapa

en: Drop down history list
sl_SI: Spustni menu seznama zgodovine

en: Choose book to display
sl_SI: Izberite knjigo za prikaz

en: Book Selector Button
sl_SI: Gumb za izbiro knjige

en: <b>Revelation of John</b>
sl_SI: <b>Janezovo Razodetje</b>

en: Toggle Chapter Button
sl_SI: Gumb za poglavja

en: Toggle Verse Button
sl_SI: Gumb za vrstico

en: Enter a Verse reference in Book 1:1 format and press Return
sl_SI: Vnesite sklic na vrstico v obliki Knjiga 1:1 in pritisnite Enter

en: Reference Entry
sl_SI: Vnos sklica

en: Cover
sl_SI: Naslovnica

en: <b>Font Colors</b>
sl_SI: <b>Barve pisav</b>

en: Background
sl_SI: Ozadje

en: Foreground
sl_SI: Ospredje

en: Current Verse
sl_SI: Trenutna vrstica

en: Verse Number
sl_SI: Številka vrstice

en: Links
sl_SI: Povezave

en: Highlight Foreground
sl_SI: Poudari ospredje

en: Highlight Background
sl_SI: Poudari ozadje

en: Normal Text
sl_SI: Običajno besedilo

en: Font Colors
sl_SI: Barve pisav

en: <b>Font Sizes</b>
sl_SI: <b>Velikost pisav</b>

en: All displayed font sizes are relative to this choice
sl_SI: Vse prikazane velikosti pisav so relativne k tej izbiri

en: Base font size
sl_SI: Osnovna velikost pisave

en: Commonly -1, to make verse numbers less obtrusive
sl_SI: Pogosto -1, da naredi številke vrstic manj vsiljive

en: Verse number size
sl_SI: Velikost številke vrstice

en: Name and size choice for any module in a given language; still overridden by a specific choice on a particular module
sl_SI: Ime in velikost izbire za katereikoli modul v danem jeziku; še vedno neupoštevno z določeno izbiro na posameznem modulu

en: Font preferences, per language
sl_SI: Nastavitve pisave za jezik

en: Font Misc
sl_SI: Podrobnosti pisav

en: Xiphos is the first Bible study program to provide an implementation of BibleSync, a synchronization protocol for Bible programs. If you work with multiple Bible programs, or if you work in a team, or if you have classroom activities using shared study, BibleSync can be a useful tool for you. BibleSync operates in 1 of 3 modes: Personal, to synchronize multiple Bible applications of your own, or in a working team; Speaker, to drive a lecture audience's Bible programs to follow along; Audience, to receive the speaker's navigation.
sl_SI: Xiphos je prvi program za preučevanje Biblije, ki omogoča uporabo BibleSync, sinhronizacijskega protokola za Biblijske programe. Če delate z več Biblijskimi programi ali če delate v skupini ali če imate šolske dejavnosti s uporabo deljenega učenja, je lahko BibleSync za vas zelo uporabno orodje. BibleSync deluje v enem od treh načinov:  - Osebni, da sinhronizira več vaših lastnih Biblij, ali v delovni skupini;  - Govornik, da poganja lekcijo z Bibličnimi programi občinstva, da sledijo;  - Občinstvo, da sprejema govornikovo usmerjanje.

en: Select the mode in which BibleSync should operate.
sl_SI: Izberi način v katerem naj BibleSync deluje.

en: _Off
sl_SI: _Izklopljen

en: Disable BibleSync.
sl_SI: Onemogoči BibleSync.

en: _Speaker
sl_SI: _Govornik

en: Enable BibleSync as the speaker.
sl_SI: Omogoči BibleSync kot govornik

en: _Audience
sl_SI: _Občinstvo

en: Enable BibleSync as a member of the audience.
sl_SI: Omogoči BibleSync kot član občinstca.

en: Enable BibleSync for personal or team use.
sl_SI: Omogoči BibleSync za osebno ali skupinsko uporabo.

en: Private
sl_SI: Osebno

en: When in Personal mode, only programs running on this machine will hear your navigation.
sl_SI: Kadar je v Osebnem načinu, bodo vaše usmerjanje slišali samo programi, ki so na tej napravi.

en: Choose how to accept incoming navigation synchronization.
sl_SI: Izberite kako sprejeti vstopajočo usmerjevalno sinhronizacijo.

en: BibleSync navigation will send Xiphos directly to the verse indicated.
sl_SI: BibleSync usmerjanje bo Xiphos usmerilo neposredno na označeno vrstico.

en: BibleSync navigation will use Xiphos' sidebar verse list.
sl_SI: BibleSync navigacija bo uporabljala Xiphos-ev stranski seznam vrstic.

en: Xiphos will listen to Speakers according to choice here.
sl_SI: Xiphos bo poslušal govornike glede na izbiro tukaj.

en: Selective
sl_SI: Izbiren

en: Choose the Speakers to be followed.
sl_SI: Izberite govornike, ki naj sledijo.

en: All
sl_SI: Vsi

en: All Speakers will be followed.
sl_SI: Sledili bodo vsi govorniki.

en: None
sl_SI: Noben

en: No Speakers will be followed.
sl_SI: Noben govornik ne bo sledil.

en: Additional traces can be presented during BibleSync operation by enabling presence, mismatch, and debug. Beware enabling these, they can be very chatty. Also, decide whether to allow group parameter as Xiphos' tab number.
sl_SI: Dodatne sledi so lahko predstavljene med BibleSync delovanjem z omogočitvijo prisotnosti, neujemanja, and odpravo napak. Pazite z omogočanjem le-teh, ker so lahko zelo zgovorne. Prav tako se odločite ali boste dovolili skupinske nastavitve kot Xiphos-ovo število zavihkov.

en: Presence announcements will be shown in dialogs.
sl_SI: Obvestilo o prisotnost bo prikazano v dialogih

en: Mismatches from your session will be shown in dialogs.
sl_SI: Neujemanja pred vašo sejo bodo prikazana v dialogih.

en: BSP mismatch button
sl_SI: Izbira za neujemanja BSP

en: Debug
sl_SI: Odprava napak

en: Packet tracing.
sl_SI: Sledenje paketa.

en: BSP event debug button
sl_SI: Izbira za odprave napak BSP

en: _Group as tab
sl_SI: _Skupina kot zavihek

en: Interpret the protocol's group number parameter as Xiphos' tab number. Disabling this may be necessary if some Speakers' use of group number is not appropriate as a tab number.
sl_SI: Pojasnjuje številko skupinskega protokola kot Xiphos-ovo številko zavihka. Onemogočitev tega je lahko potrebna, če nekateri govorniki menijo, da uporaba skupinske številke ni primerna kot številka tabulatorja.

en: <b>General</b>
sl_SI: <b>Splošno</b>

en: Select a particular language for interface display, other than your usual setting
sl_SI: Izbira določenega jezika za prikaz vmesnika, ki je različna od običajne nastavitve

en: Special Locale (requires restart)
sl_SI: Posebna lokalizacija (zahtevan ponoven zagon)

en: Special Locale Combo
sl_SI: Izbira posebna lokalizacije

en: Show splash screen at start up
sl_SI: Pri zagonu pokaži okno z reklamo

en: Show Daily Devotion at start up
sl_SI: Pri zagonu pokaži dnevne posvetitve

en: If you have set a preferred daily devotion module, its entry for today will be shown at startup.
sl_SI: Če ste določili izbrano dnevno posvetitev, bo njegova današnja vsebina prikazana ob zagonu.

en: Use default Dictionary
sl_SI: Uporabi privzeti slovar

en: Make double-click of a word always use default dictionary instead of dictionary currently displayed
sl_SI: Z dvojnim klikom na besedo vedno uporabi privzet slovar namesto slovarja, ki je trenutno prikazan

en: Use default Dictionary Checkbox
sl_SI: Izbira uporabe privzetega slovanja

en: Scroll to Previous/Next Chapter
sl_SI: Pomakni se k prejšnjemu/naslednjemu poglavju

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
sl_SI: Za pomik k prejšnjemu ali naslednjemu poglavju uporabi drsnik Biblijskega besedila

en: Scroll to Previous/Next Chapter Checkbox
sl_SI: Pomakni se k prejšnjemu/naslednjemu poglavju

en: Resize images
sl_SI: Slikam spremeni velikost

en: Resize images checkbox
sl_SI: Izbira slikam spremeni velikost

en: Highlight current verse
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: Highlight current verse check box
sl_SI: Izbira poudari trenutno vrstico

en: Use the verse list for Bible cross-references instead of the previewer
sl_SI: Za Biblijske napotitve drugam namesto predogleda uporabi seznam vrstic

en: Enable Prayer Lists
sl_SI: Omogoči molitvene sezname

en: Make journals/prayer lists available
sl_SI: Omogoči Dnevnike/molitvene sezname

en: Enable Prayer Lists Checkbox
sl_SI: Omogoči izbiro molitvenih seznamov

en: Enable Statusbar
sl_SI: Omogoči statusno vrstico

en: Enable/Disable Statusbar.
sl_SI: Omogoči/onemogoči statusno vrstico

en: Offset the verse number in several ways
sl_SI: Odmik številke vrstice na več načinov

en: Brackets
sl_SI: Oklepaji

en: Show verse number with [surrounding brackets]
sl_SI: Številko vrstice prikaži z [obdajajočimi oklepaji]

en: Select A Directory
sl_SI: Izberi mapo

en: StudyPad default directory combo
sl_SI: Privzeta mapa študijske beležnice

en: General Misc
sl_SI: Splošne podrobnosti

en: <b>Main Window Modules</b>
sl_SI: <b>Glavno okno modulov</b>

en: Biblical Text
sl_SI: Biblično besedilo

en: Change Biblical Text Combo
sl_SI: Izbira spremembe Bibličnega besedila

en: Change Commentary Combo
sl_SI: Izbira spremembe okna s komentarjem

en: Change Dictionary Combo
sl_SI: Izbira spremembe slovarja

en: Change Book Combo
sl_SI: Izbira spremembe knjige

en: <b>Modules</b>
sl_SI: <b>Moduli</b>

en: Clear all modules from the list
sl_SI: Iz seznama pobriši vse module

en: Clear Modules from List Button
sl_SI: Izbira brisanja modulov iz seznama

en: Remove the selected module from the list
sl_SI: Označeni modul odstrani iz seznama

en: Delete Selected Module From List Button
sl_SI: Izbira za izbris označenega modula iz seznama

en: Add Modules
sl_SI: Dodaj module

en: Open Selection Dialog Button
sl_SI: Gumb za odprtje okna za izbiro

en: Modules Parallel
sl_SI: Moduli vzporedno

en: <b>Special Purpose Modules</b>
sl_SI: <b>Moduli s posebnim namenom</b>

en: Daily Devotional
sl_SI: Dnevne posvetitve

en: Daily Devotional Combo
sl_SI: Okno z dnevnimi posvetitvami

en: Hebrew Lexicon
sl_SI: Hebrejski leksikon

en: Hebrew Lexicon Combo
sl_SI: Izbira Hebrejskega leksikona

en: Greek Lexicon
sl_SI: Grški leksikon

en: Greek Lexicon Combo
sl_SI: Izbira Grškega leksikona

en: Default Dictionary
sl_SI: Prizvet slovar

en: Change Default Dictionary Combo
sl_SI: Izbira spremembe privzetega slovarja

en: Personal Notes
sl_SI: Osebne beležke

en: Change Personal Notes Combo
sl_SI: Spremeni okno osebnih beležk

en: Modules Misc
sl_SI: Podrobnosti Modulov

en: Enable/disable the Statusbar
sl_SI: Omogoči/onemogoči statustno vrstico

en: Advanced Search
sl_SI: Napredno iskanje

en: _Lucene Search Syntax
sl_SI: Pravila _Lucene iskanja

en: Open a brief explanation of the syntax used for optimized "lucene" searches.
sl_SI: Odpre kratko razlago sintakse za optimalna "lucene" iskanja.

en: Open a brief explanation of attribute-based searches.
sl_SI: Odpre kratko razlago iskanja osnovanega na lastnostih

en: for
sl_SI: za

en: Main Search Entry
sl_SI: Vnos glavnega iskanja

en: Start/stop searching
sl_SI: Prični/končaj iskanje

en: Find Button
sl_SI: Najdi gumb

en: Search Criteria Treeview
sl_SI: Drevesni pogled iskalnega kriterija

en: <b>Scope</b>
sl_SI: <b>Območje</b>

en: Search entire module
sl_SI: Preišči celoten modul

en: Entire module
sl_SI: Celoten modul

en: Entire module radiobutton
sl_SI: Izbira celotnega modula

en: Use the results of the last search as the scope of the search
sl_SI: Za območje iskanja uporabi rezultate zadnjega iskanja

en: Current results
sl_SI: Trenutni rezultati

en: Current results radiobutton
sl_SI: Izbira trenutni rezultatov

en: Use a custom range for the scope of the search
sl_SI: Za področje iskanja uporabi posebno območje

en: Custom verse range
sl_SI: Posebno območje vrstic

en: Custom verse range radiobutton
sl_SI: Izbira posebnega območja vrstic

en: Custom Range Selector Combo
sl_SI: Izbira posebnga območja

en: Use a single module for the search
sl_SI: Za iskanje uporabi samo en modul

en: Single module
sl_SI: Samo en modul

en: Single module radiobutton
sl_SI: Izbira samo enega modula

en: Use the current module list for the search
sl_SI: Za iskanje uporabi seznam trenutnega modula

en: Module list
sl_SI: Seznam modulov

en: Module list radiobutton
sl_SI: Izbira seznama modulov

en: Use a custom module list for the search
sl_SI: Za iskanje uporabi poseben seznam modulov

en: Custom module list
sl_SI: Poseben seznam modulov

en: Custom module list radiobutton
sl_SI: Seznam posebnega seznama modulov

en: Custom Module List Combo
sl_SI: Izbira posebnega seznama modulov

en: <b>Search Type</b>
sl_SI: <b>Tip iskanja</b>

en: Fast, featureful, index-based search
    Indexes must have been built beforehand:
    See Module Manager's maintenance functions
sl_SI: Hitro, bogato z možnostmi, na kazalu temelječe iskanje
    Kazala morajo biti že prej zgrajena:
    Poglejte si vzdrževalne funkcije Upravljalca modulov

en: Optimized ("Lucene") radiobutton
sl_SI: Izbira optimizirano ("Lucene") iskanje

en: Multi word
sl_SI: Mnogo beseden

en: Multi word radiobutton
sl_SI: Izbira mnogobesednosti

en: Regular expression radiobutton
sl_SI: Izbira nadomestnih vzorcev

en: Exact phrase radiobutton
sl_SI: Izbira točne fraze

en: Make selections on the Attribute Search tab
sl_SI: Izbire naredi na zavihku iskanja po lastnostih

en: Attributes
sl_SI: Lastnosti

en: Attributes radiobutton
sl_SI: Izbira lastnosti

en: <b>Options</b>
sl_SI: <b>Opcije</b>

en: Match case checkbox
sl_SI: Izbira razlikovanja velikih in malih črk

en: Search  Criteria
sl_SI: Iskalni kriterij

en: Show in main window
sl_SI: Pokaži v glavnem oknu

en: Save search results as bookmarks
sl_SI: Iskalne razultate shrani kot zaznamke

en: Export current search results
sl_SI: Izvozi trenutne rezultate iskanja

en: Export
sl_SI: Izvozi

en: Clear lists for new search
sl_SI: Pobriši sezname za novo iskanje

en: <b>Found</b>
sl_SI: <b>Najedno</b>

en: Result Summary Window
sl_SI: Okno končnih povzetkov

en: Result Summary Table
sl_SI: Tabela končnih povzetkov

en: <b>Search Results</b>
sl_SI: <b>Rezultati iskanja</b>

en: <b>Preview</b>
sl_SI: <b>Predogled</b>

en: Results
sl_SI: Rezultati

en: Create new custom range
sl_SI: Ustvari novo posebno območje

en: New Range Button
sl_SI: Gumb za novo območje

en: Save custom range
sl_SI: Shrani običajno območje

en: Save Range Button
sl_SI: Gumb za shranitev območja

en: Delete selected range
sl_SI: Izbris označenega območja

en: Delete Range Button
sl_SI: Gumb za izbris območja

en: <b>Ranges</b>
sl_SI: <b>Območja</b>

en: <b>Range Name</b>
sl_SI: <b>Območje imen</b>

en: Range Name Entry
sl_SI: Vnos območja imen

en: <b>Range Definition</b>
sl_SI: <b>Območje definicij</b>

en: Range Definition Entry
sl_SI: Vnos območja definicij

en: e.g. Matt-John;Rev4
sl_SI: npr. Mt-Jn;Raz4

en: Custom Range Preview
sl_SI: Predogled posebnega območja

en: Custom Verse Ranges
sl_SI: Posebna območja vrstic

en: Create a new module list
sl_SI: Ustvari nov seznam modulov

en: New Custom Module List Button
sl_SI: Gumb za nov poseben seznam modulov

en: Save the module list
sl_SI: Shrani seznam modulov

en: Save Custom Module List Button
sl_SI: Gumb za shranitev običajnega seznama modulov

en: Delete the selected list
sl_SI: Izbriše označeni seznam

en: Clear Custom Module List Button
sl_SI: Gumb za brisanje posebnega seznama modulov

en: <b>Module Lists</b>
sl_SI: <b>Seznami modulov</b>

en: <b>List Name</b>
sl_SI: <b>Seznam imen</b>

en: Custom Module List Name Entry
sl_SI: Poseben seznam modulov vpisa imen

en: Open a dialog to select modules to add to the list
sl_SI: Odpre okno za izbiro modulov katere doda na seznam

en: Custom Module Lists
sl_SI: Posebni seznami modulov

en: <b>Attribute</b>
sl_SI: <b>Lastnosti</b>

en: Search for Strongs Numbers like G4442 or H1121
sl_SI: Išči za Strong-ovimi številkami kot so G4442 ali H1121

en: Strongs Numbers
sl_SI: Strong-ove številke

en: Strongs Numbers radiobutton
sl_SI: Izbira Strong-ovih številk

en: Search for Morphological tags
sl_SI: Išči za oblikoslovnimi dodatki

en: Morphological Tags radiobutton
sl_SI: Izbira oblikoslovnih dodatkov

en: Search in footnotes
sl_SI: Išči v opombah

en: Footnotes radiobutton
sl_SI: Izbira opomb

en: <b>Results Display Options</b>
sl_SI: <b>Rezultat prikaza opcij</b>

en: In modules that have Strong's Numbers
sl_SI: V modulih, ki imajo Strong-ove številke

en: Show Strong's Numbers
sl_SI: Pokaži Strong-ove številke

en: Show Strong's Numbers checkbox
sl_SI: Izbira prikaza Strong-ovih številk

en: In modules that have Morphological Tags
sl_SI: V modulih, ki imajo oblikoslovne dodatke

en: Show Morphological Tags
sl_SI: Pokaži oblikoslovne dodatke

en: Show Morphological Tags checkbox
sl_SI: Izbira prikaza oblikoslovnih dodatkov

en: In modules that have Footnotes
sl_SI: V modulih, ki imajo opombe

en: Show Footnotes
sl_SI: Pokaži opombe

en: Show Footnotes checkbox
sl_SI: Izbira prikaza opomb

en: Attribute Search
sl_SI: Iskanje po lastnostih

en: Module Selection
sl_SI: Izbira modula

en: Export Bookmark Folder
sl_SI: Izvoz mape z zaznamki

en: <b>Export to:</b>
sl_SI: <b>Izvozi v:</b>

en: Xiphos bookmarks
sl_SI: Xiphos zaznamki

en: Plain text
sl_SI: Neoblikovano besedilo

en: Include Bible text
sl_SI: Vsebuje Biblično besedilo

en: Open Study_pad
sl_SI: Odpri študijsko _beležko

en: _Open Session
sl_SI: _Odpri sejo

en: Open a saved tab settings collection
sl_SI: Odpri nastavtive zbirke shranjenih zavihkov

en: _Save Session
sl_SI: _Shrani sejo

en: Save this collection of tab settings
sl_SI: Shrani zbirko nastavitev zavihkov

en: _Search
sl_SI: _Iskanje

en: Bring the simple sidebar search forward
sl_SI: Preprosto stransko vrstico za iskanje privedi naprej

en: _Advanced Search
sl_SI: N_apredno iskanje

en: Open the advanced search dialog, to run complex queries
sl_SI: Odpri dialog za napredno iskanje za poganjanje zapletenih poizvedb

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: Use module manager to install and remove Sword modules
sl_SI: Za namestitev in odstranitev Swordovih modulov uporabi upravljalec modulov

en: _Module Manager
sl_SI: Upravljalec _modulov

en: Preview _Daily Devotion
sl_SI: Predogled _Dnevnih posvetitev

en: Show today's entry from your selected daily devotional in the previewer
sl_SI: Prikaži današnje vnose vaših izbranih dnevnih posvetitev v pregledovalniku

en: _Bible
sl_SI: _Biblija

en: _Preview
sl_SI: _Predogled

en: _Commentary/Book
sl_SI: _Komentar/Knjiga

en: Dictionar_y
sl_SI: Slova_r

en: L_ink Tabs
sl_SI: Poveži zav_ihke

en: Make all tabs' Bibles navigate together
sl_SI: Naj se vsi Biblični zavihki hkrati premikajo

en: _Read Aloud
sl_SI: P_reberi na glas

en: Turn on text-to-speech reading of Bible verses as they are selected
sl_SI: Vklopi možnost glasnega branja Bibličnih besedil, kot so izbrani

en: Show Verse _Numbers
sl_SI: Prikaži oštevilče_nje vrstic

en: Display verse numbers in the text
sl_SI: V besedilu prikaži številke vrstic

en: _Highlight Current Verse
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: _Show/Hide Attached Sidebar
sl_SI: Prikaži/Skrij pripeto _stransko vrstico

en: Show Parallel View in a _Tab
sl_SI: Prikaži vzporedni pogled v _zavihkih

en: Provide the full-chapter parallel Bible window as another tab
sl_SI: Zagotovo celotno poglavje okna paralelne Biblije kot še en zavihek

en: Show Previe_wer in the Sidebar
sl_SI: Prikaži predogled v stranski vrstici

en: Select Previewer position between sidebar or beneath Bible
sl_SI: Izberi položaj predledovalnika med stransko vrstico ali pod Biblijo

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: Open the help viewer on the Xiphos manual
sl_SI: Odpri prikazovalnik pomoči Xiphos-ovega priročnika

en: _Mailing List
sl_SI: _Diskusijska skupina

en: Open a browser on the users' mailing list webpage
sl_SI: Brskalnik odpri na spletni strani uporabniških diskusijskih skupin

en: _Live Chat
sl_SI: _Pogovor v živo

en: Open a browser on an interface to live IRC chat
sl_SI: Brskalnik odpri na strani vmesnika za IRC pogovor v živo

en: _Report Bug
sl_SI: Spo_roči napako v programu

en: Open a browser on our bug tracker
sl_SI: Brskalnik odpri na naš strani za sporočanje napak v programu

en: About _Translation
sl_SI: Vizi_tka prevoda

en: Learn about translating the Xiphos interface to other languages
sl_SI: Pouči se o prevajanju Xiphos-ovega vmesnika v druge jezike

en: _About The SWORD Project
sl_SI: Vizitk_a projekta SWORD

en: Learn about The Sword Project, of which Xiphos is one application
sl_SI: Pouči se o Projektu Sword, katerega ena izmed aplikacij je tudi Xiphos

en: About _Xiphos
sl_SI: Vizitka _Xiphosa

en: Annotate Verse
sl_SI: Komentar vrstice

en: Open Module
sl_SI: Odpri modul

en: Note
sl_SI: Beležka

en: Open in editor
sl_SI: Odpri v urejevalniku

en: Footnote/Cross-ref Markers
sl_SI: Oznake za Opombe/Napotitve drugam

en: Show non-anonymous markers e.g. "*n23"
sl_SI: Prikaži neanonimne oznake npr. "*n23"

en: Variants
sl_SI: Različice

en: Image Content
sl_SI: Vsebina slike

en: Respect Font Faces
sl_SI: Spoštuj obliko pisave

en: Commentary by Chapter
sl_SI: Komentarji po poglavju

en: Lookup Selection
sl_SI: Poglej izbiro

en: Use Current Dictionary
sl_SI: Uporabi trenutni slovar

en: Browse in BibleMap.org
sl_SI: Krmari v BibleMap.org

en: Unlock This Module
sl_SI: Odkleni ta modul

en: Display Book Heading
sl_SI: Prikaži naslov knjige

en: Display Chapter Heading
sl_SI: Prikaži naslov poglavja

en: Rename Pers.Comm.
sl_SI: Preimenuj osebne komentarje

en: Dump Pers.Comm.
sl_SI: Znebi se osebnih komentarjev

en: Read Selection Aloud
sl_SI: Izbrano preberi na glas

en: Save these results as a single bookmark
sl_SI: Rezultate shrani kot en zaznamek

en: Save list as a single bookmark
sl_SI: Shrani seznam kot en sam zaznamek

en: Save these results as a series of bookmarks in their own folder
sl_SI: Rezultate shrani kor zaporedje zaznamkov v njihovi lastni mapi

en: Save list as a series of bookmarks
sl_SI: Shrani seznam kot zaporedje zaznamkov

en: Provide a dialog in which to paste a line of verse references, to fill the verse list.
sl_SI: Zagotovi dialog v katerega se prilepi vrstico z napotitvami drugam, da se napolni seznam vrstic.

en: Push the entire verse list contents directly into the history list.
sl_SI: Celoten seznam vrstic porine direktno v seznam zgodovine.

en: Send this verse list via BibleSync to others, if you are in Personal or Speaker mode.
sl_SI: Ta seznam vrstic pošlji ostalim preko BibleSync, če si v osebnem ali govorniškem načinu.

en: Send list via BibleSync
sl_SI: Seznam pošlji preko BibleSync

en: Export List
sl_SI: Izvozi seznam

en: Open this bookmark in a new tab
sl_SI: Ta zaznamek odpri v novem zavihku

en: Open in new tab
sl_SI: Odpri v novem zavihku

en: Open this bookmark in a dialog
sl_SI: Ta zaznamek odpri v pogovornem oknu

en: Open in a dialog
sl_SI: Odpri v pogovornem oknu

en: Add new folder to selected folder
sl_SI: K označeni mapi dodaj novo mapo

en: Insert new bookmark here
sl_SI: Tukaj vstavi nov zaznamek

en: Insert Bookmark
sl_SI: Vstavi zaznamek

en: Edit bookmark item
sl_SI: Uredi zaznamek

en: _Edit Item
sl_SI: Ur_edi stvar

en: Delete item
sl_SI: Izbriši predmet

en: Expand all Bookmarks groups
sl_SI: Razširi vse skupine zaznamkov

en: Expand All
sl_SI: Razširi vse

en: Collapse all Bookmarks groups
sl_SI: Zapri vse skupine zaznamkov

en: Collapse All
sl_SI: Zapri vse

en: Allow items to be moved from one folder to another
sl_SI: Dovoli stvarem, da se premaknejo iz ene mape v drugo

en: Allow Reordering
sl_SI: Dovoli spreminjanje vrstnega reda

en: Remove folder and save it
sl_SI: Odstrani mapo in jo shrani

en: Export Folder
sl_SI: Izvozi mapo

en: Open selected module in a new tab
sl_SI: Izbrani modul odpri v novem zavihku

en: Open selected module in a
    	separate ['dialog'] window
sl_SI: Izbrani modul odpri v
    	ločenem  ['pogovornem'] oknu

en: Open in a separate window
sl_SI: Odpri v ločenem oknu

en: Create a new simple prayer list
sl_SI: Ustvari nov preprost molitveni seznam

en: Simple
sl_SI: Preprost

en: Create a new subject prayer list
sl_SI: Ustvari novo temo molitvenega seznama

en: Subject
sl_SI: Tema

en: Create a new monthly journal
sl_SI: Ustari nov mesečni dnevnik

en: Monthly
sl_SI: Mesečno

en: Create a new daily journal
sl_SI: Ustvari nov dnevni dnevnik

en: Daily
sl_SI: Dnevno

en: Create a new outlined topic
sl_SI: Ustvari nov obris teme

en: Outlined
sl_SI: Skica

en: Open module in editor or plain display window
sl_SI: Modul odpri v urejevalniku ali preprostem pogovornem oknu

en: Add a sub-item
sl_SI: Dodaj podstvar

en: Add Sub-Item
sl_SI: Dodaj Podstvari

en: Add an item
sl_SI: Dodaj stvar

en: Add Item
sl_SI: Dodaj stvari

en: Remove this item
sl_SI: Odstrani to stvar

en: Edit this item
sl_SI: Uredi to stvar

en: Xiphos Bible Guide
sl_SI: Xiphosov biblijski vodič

en: Study the Bible
sl_SI: Proučevanje Biblije
